PZC Knuit beschuldigd van gesjoemel Jongeren wachten met smart op jop Van der Valkjes achterna in Baarland 30-50% KORTING WINTER SALE Wij geven u de helft cadeau! Compleet slapen in Zeeland tSS morgana j goes zeeuwse almanak Expres deDRVKKERY Fracties zien aantijging als zoveelste aanval van raadslid Weststrate Getuigen gezocht aanrijding Goes Boete voor afsteken van vuurwerk Thoolse met auto in sloot Jaar cel voor steekpartij Vlissingen Werkstraf voor ernstig ongeval Meisje gewond bij aanrijding I Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 donderdag 30 november 2006 editie Bevelanden-Tholen (syandcaféMaandmenu 23,50 Stefanos December Tweetal gegratineerde gamba's met bieslook en shii-take V* v;%!" ij e Gegrilde meervalfilet met een saus van witte wijn en gerookte paling Creatie van rabarbermoes, yoghurt-ijs en caramelfudge Arrangementen en Kerstdiners! Spectaculaire kerstbijlage www.amadore.nl tel. (01 18) 41 8 OI9www.stefanos.nl tot 5 december, 10% Sinterklaaskorting op alle schilderijen in De Directiekamer vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met wortel-pompoensoep, gebakken zalmfilet of filopakketjes van geitenkaas en pepernootparfait €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur Popmuziekquiz za. 2-11,15.00-16.30 uur Twojazz zo. 3-12,13.00-17.00 uur Koopzondag 15.00-16.00 uur Lurv op zondag met Wim Hofman en Edward van de Vendel maandag 4 december geopend van 11.00-21.00 uur informatie over kinderboeken op internet: kijk op www.kjoek.nl Marianne, Liesbeth en Ingrid de Kort (vlnr) op het balkon van hun brasserie in de voormalige gereformeerde kerk van Baarland. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf BAARLAND - Op de plek van de preek stoel staat de bar. Het hoge, eerder crème kleurige plafond is geschilderd in stem mig zwart. Van buiten mag de oude gere formeerde kerk van Baarland nauwelijks veranderd zijn. Het pand heeft van bin nen een ware gedaantewisseling onderr gaan. De drie gezusters De Kort hebben er een sfeervolle brasserie van gemaakt, hoe groot de ruimte ook is. 'De drie gezusters', zo hadden Ingrid, Liesbeth en Marianne de Kort hun bras serie graag willen noemen. Maar ja, de naam was al vergeven. Zaken van een niet zo goed bekend staande horecaonder nemer zijn ermee getooid. De zussen von den dat ze iets anders moesten verzin nen. Het is brasserie De kleine toren van Baarland geworden. „Ook wel zo mooi", vindt Liesbeth, „als je naar Baarland rijdt, zie je twee torens. De kleinere is die van onze brasserie." Ze hebben de kerk bijna twee jaar gele den gekocht. De laatste dienst is er 21 september 2003 gehouden. De Samen op Weg-gemeente van gereformeerden en Nederlands hervormden in Baarland had twee kerken, één was genoeg. „De gere formeerde gemeente van Hoedekensker- ke had belangstelling", weet Marianne, „maar die is afgehaakt, omdat er zo veel aan het gebouw moest gebeuren." Marianne en haar twee zussen schrokken er niet voor terug. Ze wilden alledrie 'iets in de horeca' gaan doen. En Marian ne zat al tegenover de kerk in het oude ge meentehuis van Baarland. In 2001 begon ze daar het zorgverleningsbureau T-Care dat is gespecialiseerd in de psychiatrie. T-Care doet aan opvang, activerings- werk en veel aan thuiszorg. Marianne: „Toen wij begonnen, werden wij voor gek verklaard. T-Care heeft nu drieën twintigmedewerkers." Eerste slag T-Care heeft zichzelf bewezen, met de brasserie zal het net zo vergaan, is de overtuiging van de drie initiatiefneem sters. Ze hebben de eerste slag al gewon nen. „Aan de kerk was dertig jaar geen onderhoud gepleegd", vertelt Liesbeth. „Op sommige plekken kon je door de muur naar buiten kijken." De kerk is vol gens haar ook niet zo goed gebouwd - 'de aannemer ging er in 1912 aan failliet' - en het pand heeft in 1953 bij de ramp in het water gestaan. Van dat alles is wei nig meer te merken. Het gebouw oogt van binnen en van buiten als nieuw. Vol gende week vrijdag is de officiële ope ning, gevolgd door een kerstmarkt zon dag 10 december van 13.00 tot 21.00 uur. De brasserie is 's winters, tot 31, maart, vijf dagen per week open (alleen maan dag en dinsdag niet) en in de zomer de he le week. De zussen verwachten veel van zakengasten, toeristen (bij Baarland is een grote camping) en zomaar voorbij gangers. Puur commercieel is de brasse rie niet. Via T-Care gaan er drie mensen werken. Voor ouderen wordt op woens dag tussen de middag een gezamenlijke maaltijd geserveerd. Ingrid: „Eens wat anders dan tafeltje-dek-je. Wie een scoot- mobiel heeft, kan gerust van ver komen. We krijgen buiten een oplaadpunt met stopcontacten." Hotelletje Het moet allemaal nog beginnen en de zussen kijken alweer verder, naar de lege pastorie bij de kerk. Voor een hotelletje. Liesbeth: „We gaan de Van der Valkjes nog achterna." op dames-, heren- Si kinderkleding (a.s. zondag koopzondag M'burg!) (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Meteen abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. (Advertentie) www.de-drvkkery.nl Als dat geen toeval is: precies een jaar nadat de gemeente Hulst getroffen wordt door een stroomstoringvalt de gas- voorzïening uit. Het lijkt (niet te herhalen verwensing) wel alsof ze het expres doen", was een veelge hoorde opmerking in het Hul- sterse. Misschien is dat ook wel zo. Een monteur van Del ta die 's avonds laat bij een koukleumend Hulsters gezin aan de deur kwam om te con troleren of de gaskraan wel echt dichtstond, riep triom fantelijk: „En volgend jaar doen we het water!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes Markt 511 Middelburg T0118 886 886 door Rob Paardekam KRUININGEN - Leefbaar Rei- merswaal dient in één van de ko mende raadsvergaderingen een motie van wantrouwen in tegen wethouder C. Knuit, omdat die gesjoemeld zou hebben met gel den van dorpshuis Kaj Munk in Hansweert. De voorzitter daar van, A. Kortlever, spreekt dezelf de beschuldiging uit. Knuit zegt dat de twee hem er in willen lui de financiën ging beheren. Knuit heeft een heel andere ver sie. Hij zegt dat het gaat om een actie om hem te beschadigen. „Weststrate heeft dat al bij veel mensen geprobeerd en nu ben ik aan de beurt." Dat Kortlever er aan meedoet, komt volgens de wethouder door oud zeer. Kort lever wilde volgens hem in het verleden graag wethouder wor den, maar niet zijn partij (BBR), maar de PvdA kwam in het colle ge. Aan de rekening was volgens Knuit niets geheim. „Ik heb des tijds een hoop subsidies aange vraagd, waarvan een deel is ge bruikt voor het dorpshuis en de rest op die rekening is gezet. Ge loof me, als penningmeester kun je echt niet zomaar een rekening openen en dat voor de andere be stuursleden verzwijgen." Veel raadsfracties zetten vraag tekens bij de motieven van West strate. „Normaal gesproken ga ik serieus in op dit soort signa len, maar in dit geval heb ik het idee dat het alleen maar om het beschadigen gaat", zeg P. Koe man (CDA). „Weststrate is geen wethouder geworden, en nu moet iedereen die dat wel is sneuvelen." Ook fractievoorzitter M. Otte van de SGP zegt de indruk te hebben dat Weststrate er vooral op uit is om leden van het colle ge te beschadigen. „Dat wil niet zeggen dat we de beschuldigin gen hoe dan ook niet serieus ne men. Hij moet de bewijzen maar eens op tafel leggen." PvdA-fractievoorzitter D. Louw rink heeft het helemaal gehad met Weststrate. „Dit is de zo veelste aantijging. Maar hij gaat z'n gang maar, hoor. Ik hoop dat de mensen ooit inzien dat hij vooral uit is op het schofferen van mensen." A. Jumelet (CU) is iets milder, al constateert ook hij dat West strate voor veel mensen vallen probeert op te zetten. „Maar dat roepen de partijen een beetje over zich af 'door Leefbaar Reimerswaal niet als een volwaardige partij te behande len." GOES - De politie is op zoek naar getuigen van een onge val op de Westsingel in Goes waarbij gisterochtend rond half negen een 12-jarige jongen werd aangereden. De be stuurster van de personenauto die de jongen aanreed stap te even uit, maar vervolgde haar weg zonder haar identi teit bekend te maken. De 12-jarige bracht zijn zusje naar school. Bij de oversteekplaats bij de Westsingel, in de rich ting van de Scheldestraat, stopte een bestuurster van een personenauto en gaf aan dat de fietsers konden overste ken. Terwijl dp jongen overstak trok de bestuurster weer op en raakte de auto het achterwiel van de fiets van de 12-jarige waardoor die ten val kwam. De politie zoekt de bestuurder van een personenauto en fietsster die de jon gen hulp hebben verleend. Eventuele andere getuigen kunnen zich ook melden. zen. Volgens Weststrate en Kortlever heeft Knuit (PvdA) in de tijd dat hij penningmeester van het be stuur van Kaj Munk was een be drag van ruim twaalfduizend eu ro dat aan subsidie was binnen gekomen naar een geheime reke ning gesluisd. Die rekening zou wel op naam van de stichting staan, maar de andere bestuurs leden wisten volgens voorzitter Kortlever niet dat zij bestond. Over de reden waarom Knuit het geld op de nieuwe rekening heeft gezet en dit heeft verzwe gen, kunnen hij en Weststrate al leen maar gissen. „Maar wat die reden ook is, hij heeft de ge meente en het bestuur voorgelo gen over het daadwerkelijke be zit van Kaj Munk en dat is zeer kwalijk", vindt de laatste. Kort lever: „Ik snap er helemaal niks van." Knuit (wethouder vanaf mei 2004) is sinds het voorjaar van 2005 overigens geen penning meester meer. „We hebben hem toen aan de kant gezet, omdat hij zijn zaakjes nooit op tijd in orde had", zegt Kortlever. Hij benadrukt dat het bestuur op dat moment nog geen idee had van de geheime rekening. Dat kwam uit toen iemand anders OUD-VOSSEMEER - Op de Frielweg in Oud-Vossemeer is gistermiddag om tien voor twee een personenauto in de sloot be land. De 47-jarige bestuurster uit de gemeente Tholen had haar voer tuig niet voldoende onder con trole en kwam in de sloot te recht. De vrouw raakte niet ge wond. Haar auto is vernield. (Advertentie) (Advertentie) door Rob Paardekam KRUININGEN - Ze hadden ge hoopt onder de pannen te zitten nu het koude weer eraan komt, maar het mocht niet zo zijn. Het gaat over ruim twintig jon geren die zich nu vaak ophou den in het parkje achter de se niorenwoningen aan de Slot- straat in Kruiningen. „We heb ben al op zoveel plekken geze ten", zegt Daphne Kuiper (17) „De Veerhaven was leuk, maar toch wel ver fietsen, bij het Vis- sekerkje kregen we ruzie met de tuinman en we kunnen ook niet de hele tijd bij iemand thuis gaan zitten." Joëlle Doedel (16): „Ach, uiteindelijk komen we al tijd weer terecht in het parkje." Een aantal jaren terug zat de groep - toen nog bestaande uit dertien - en veertienjarigen - vaak in de jongerenontmoetings plaats (jop) bij de sportvelden, maar die werd door de oudere jeugd gesloopt. „Daar hebben wij ook een beetje de schuld "an gekregen", zegt Daphne. „Daar om kregen we geen nieuwe." Levon, Daphne, Joëlle, Nicky en Shenna (vlnr) hopen over een paar weken in hun nieuwe jop te zitten. foto Willem Mieras Maar toen was daar plots Wim Leeflang, een rasechte Rotter dammer, die drie jaar geleden in Kruiningen neerstreek. Hij woont bij het parkje en trok zich het lot van de jongeren aan. Met succes, want mede dankzij zijn inspanningen staat binnen niet al te lange tijd bij de sport velden een aluminium contai ner, die als jop gaat dienen. „Wim is echt hartstikke fana tiek", vertelt Shenna van Iwaar- den (17). „Soms moeten we hem echt een beetje afremmen. Hij heeft pas nog in het ziekenhuis gelegen, dus hij moet het een beetje kalm aan doen." Wim onderbreekt. „Weet je wat die gasten hebben gedaan toen ik daar lag? De hele boel hier op gepoetst en versierd. Nou, dat was leuk, hooi'." De jongens en meiden zitten re gelmatig bij Leeflang binnen. Vooral bij slecht weer. „Soms wel met een man of dertien", zegt Nicky Bauer (18). Binnenkort heeft de groep een eigen dak boven het hoofd. Dan komt Wim bij hen op bezoek, want er moet toezicht worden gehouden. De ouders zullen dat ook doen. „Dat hoort er gewoon bij", zegt Levon Dek (17) berus tend. „Ach, die ouders van ons zijn wel oké, hoor", voegt Daph ne eraan toe. Als de jongeren straks in hun nieuwe jop zitten, gaat Wim door, want hij vindt dat ze een stenen gebouwtje ver dienen in plaats van een contai ner. „Ja, zo is hij gewoon", meent Joëlle. „Wij zijn echt te vreden als we straks droog zit ten, maar als hij door wil gaan, moet hij het doen." MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 23-jarige man uit de Zeeuwse hoofdstad veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf voor een steekpartij. De Middelburger kreeg het op 7 augustus in Vlissingen aan de stok met een man, die hij tijdens een worsteling met een mes in zijn linkerarm stak. Het slachtoffer moest een spoedoperatie ondergaan. Officier van justitie R. Ram- meloo had ook een jaar cel geëist. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 55-jarige inwoner van IJsselstein voor het veroor zaken van een ernstig verkeersongeval 240 uur werkstraf en zes maanden rijontzegging opgelegd. De straf viel daar mee aanmerkelijk lager uit dan de door officier van justi tie geëiste gevangenisstraf van vijftien maanden, waar van vijf maanden voorwaardelijk en een jaar rijontzeg ging. De automobilist verleende op 17 februari op de krui sing van de N61, ter hoogte van IJzendijke, geen voorrang aan een tegemoetkomende auto uit de richting Schoondij- kè toen hij linksaf over de Turkeijeweg naar Waterland kerkje wilde gaan. Door de botsing raakten twee vrouwen van de andere auto gewond. De bestuurster van die auto was acht maanden zwanger en verloor door de aanrijding haar baby. Haar moeder, die naast haar zat, liep drie bot breuken op. De bestuurder uit IJsselstein had de haaien- tanden op de kruising genegeerd. TERNEUZEN - Bij een aanrijding, rond half acht gister- morgen op de Axelsestraat in Terneuzen, is een zestienja rige meisje uit de gemeente Terneuzen gewond geraakt aan haar voet. Zij uit een uitrit en gaf geen voorrang aan een auto, bestuurd door een 23-jarige Terneuzenaar. RILLAND - De politie heeft dinsdagavond in Rilland op getreden toen er vuurwerk op een hangveldje aan de Sint Felixstraat werd afgestoken. Een 18-jarige jongen uit de gemeente Reimerswaal werd bekeurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29