Frits Paap rijpt liever aan de bal Nieuwe trainer geeft weer hoop WorWcup Sluiskil heeft nog slechts drie plaatsen te vergeven Sranang laat winst liggen tegen Seider Terneuzense Boys is nog van slag Driebanders De Parel zijn superieur Jari Vyaene ook sterk in de zaal uitslagen osisisaaaanMi agenda Succes heeft voor Zeeuwse voetballer schaduwkant bij RBC door Jan Dagevos SLUISKIL - Het tiernooi om de wereldbeker drèbanden in Sluiskil stevent afop een nieuw record. Een week na het open stellen van de insclrijving is het maximum van 15! deelnemers al bijna bereikt. Gsteren waren er nog slechts dri plekken te vergeven. Het toernooi wordt van 22 tot en met !8 januari in Sluiskil gehouden. „Het is ongekenl", reageert voorzitter Meerten Dallinga van de organiserende stchting. „Vo rig jaar hadden w< 140 biljar ters in huis eri nu 52. We heb ben de capaciteit uitgebreid, spe len de voorronden ni op acht bil jarts en dan nog i: het in een goeie week helemial vol. Het moet niet gekker werden." Bij een eerdere edtie werd er nog wel eens een estra dag aan het toernooi geplak, maar dat staat de wereldbond JMB tegen woordig niet meer toe. Alleen als er 100 Nederlanters zouden inschrijven, zou er eei kwalifica tie gespeeld mogen vorden. Tot nu toe hebben zich in Sluiskil 38 Nederlanders, order wie 22 Zeeuwen, aangemeld Extra kwalificaties'zjn dus niet aan de orde en dat ismaar goed ook. Het zou de organisatie in een lastig parket brngen, om dat een dag voor hel begin van de wereldbeker een .nternatio- naal jeugdtoernooi p het pro gramma staat. Daa: kunnen maximaal twaalf sjelers aan meedoen. „Het is al promotie voor de jeugdsport'bedoeld", stelt Dallinga. De twaalf jeugdspeles die aan dit toernooi meedoei, mogen ook uitkomen in het wereldbe kertoernooi van Sluis'lil, mits ze zich officieel hebben ngeschre- ven. Tot gisteren hélden vijf jeugdspelers zich aarijemeld en dan te bedenken dé er nog maar drie plaatsen o) de lijst van 152 deelnemers zij] te verge ven. Dallinga: „Dit begint isicovor- men aan te nemen, maa: het kan nog. We hebben inmidels wat spelers persoonlijk benaderd en gevraagd of ze zich snel willen inschrijven. Daarnaast zijn we van plan om een reservelijst aan te leggen. Er valt altijd wel eens iemand af. Ja, in het ergste ge val kan een jeugdspeler, die zich te laat heeft aangemeld, niet aan het hoofdtoernooi mee doen." De organisatie van het wereldbe kertoernooi in Sluiskil kijkt in middels ook vooruit en mikt op de organisatie van het WK in 2010. De officiële aanvraag hier voor is de deur uit en Dallinga denkt een goede kans te maken. „We hebben bij de wereldbond een aardige reputatie opge bouwd." De organisatie van het WK kost ongeveer 200.000 euro. De helft daarvan is al gedekt. Dallinga heeft met acht hoofdsponsors contracten voor drie jaar afge sloten. De geldschieters brengen gezamenlijk 100.000 euro in. SAS VAN GENT - De drie banders van Royal/De Pa rel versloegen in eigen huis De Stene Brug met 8-0. Jens van Dam was in super- vorm. Hij begon goed en hield het ritme vast. Dat re sulteerde in een moyenne van 0.882 en een deceptie voor tegenstander Ad Men- heere. Eddie van Goethem ondervond taaie tegen stand van Arjo Hollestelle, maar won wel. Tonny Dob- belaere en Mathieu Vlerick hadden geen moeite met hun tegenstanders. Omdat de naaste belagers enkele wedstrijden achterop zijn geraakt, gaat de Zeeuws-Vlaamse ploeg aan de leiding in de derde divi sie. woenscfeg 29 november 2006 z 18 AXEL - Koploper Max Korting leverde in de eerste klasse van het regionale futsal kostbare punten in. Het team speelde met 1-1 gelijk tegen Wentzler/ Pauw els. Tencé/Zaman-In Axtion 5-4. In Axtion liet in dit duel de kans onbenut om op gelijke hoogte te komen met de koplopers. Na vijf minuten keek de ploeg al te gen een 0-2-achterstand aan te gen Tencé/Zaman. Het duel in de Axelse sporthal boeide ver volgens tot het einde. Jari Vyae ne was de gevierde man bij de thuisclub. Hij scoorde drie keer, Angelo Verbraeken en Davy Ker- stens elk één keer. Voor In Ax tion vonden Quincy Tjan Asem, Michel van Craenenbroek, Ha- kan Cetin en Hensley Victorina het doel. De Pieper/Internetplan-Morres/ Controlec 2 8-1. Het Axelse team verliet dankzij de grote ze ge de laatste positie. De treffers kwamen op naam van Veli Eryü- rük, Corné Langendoen (2x), Erik Rodrigo en Angelo van Dorsselaar (2x). Michaël Freij- ser scoorde daarna 6-1 en Veli Eryürük vervolgens 7-1 en 8-1. Wentzler/Pauwels-Max Korting 1-1. Doelman Mark Fackeldey van Wentzler/Pauwels was de uitblinker. Toch moest hij al snel capituleren op een schot van Jan Dhaens. Daarna verrich te hij een aantal voortreffelijke reddingen en hield hij zijn doel schoon. Max Korting, dat het beste van het spel had, moest pal voor de pauze de gelijkma ker toestaan. Ype Bonnema was de maker. Meermarkt-In den Dwaes 3-5. De nieuwe aanwinsten van het team van Meermarkt/Goethals konden onvoldoende hun stem pel op de wedstrijd drukken. Al leen Andy Roegiers viel op door een treffer. De andere twee doel punten kwamen op naam van Jurgen Naeye. Voor In den Dwaes schoten Tim Mechelink (2x), Giovanny Verbraeken, Wil liam Freijser en Jurgen Verbra eken raak. In Axtion-D&J 4-2. Zwaar op de defensie leunen kon niet voor komen dat D&J werd verslagen. Het lukte wel om de nederlaag zo klein mogelijk te houden. De vier treffers die In Axtion op het scorebord kreeg in sporthal Vlie gende Vaart, kwamen op naam van Michel van Craenenbroek, Mike van Rossem, Quincy Tjan Asem en Paul Tjan Asem, Erwin van Dorsselaar en Percy Verlin den scoorden voor D&J. New York. NBA. Miami Het - Phila delphia 76ers 103-91, Dallas Havericks - Minnesota Timberwolves 91-87, Utah Jazz - Orlando Magic 75-88, Glden Sta te Warriors - San Antof.o Spurs 111-102. Landelijke competitie drèbanden groot. Derde divisie, pule 4. Royal/De Parel - De Stene Brui8-0: Ton ny Dobbelaere - Piet Koek 35-6, 50; Ed die van Goethem - Arjo lollestelle 35-31, 56; Mathieu Vlerick -Ries Rijn 30-23, 45; Jens van Dam - AcMenhee- re 30-16, 34. JMK Geluidsvrhuur - Hoondert/de Waard 4-4: Cor aspers - Frans de Koek 26-35, 38; Jihan van Baal -Sjaan van Kuyk 35-34, P; Patrick Koevoets - Gerrit Blom 28-3, 82; Jo Aarts - Bram de Waard 30-24, 5. Vierde divisie, poule 6. De Faddende Engeltjes - De Heerenstraat ,-4: Kees Schniermanni 29-30, 61; Stefa van de Diepstraten - André Karelse 2-25, 41; Cor Verdaasdonk - Piet Schor 25-12, 52; Ad Dillisse - Piet Raas 20-1C 38. i Sas van Gent. Huisleague. Q Water geus-Het Feestbeest 4-0, t Stre- mijn-The Killers 1-3. Stand: 1. Ht Feest beest 23-17.259, 2. De W.tergeus 21-17.173, 3. 't Stremijn 18-T.182, 4. The Killers 18-16.600. Hoogste'emege- middelde mannen: Werner e Leux 183,27 pins. Vrouwen: Marion Ie Leux 177,00. Hoogste game mannen Werner de Leux 244. Vrouwen; Marion.Ie Leux 233. Teams: Het Feestbeest 66£ Hoog ste serie mannen: Werner de Lejx 654. Vrouwen: Marion de Leux 629;reams: Het Feestbeest 1899 pins. 3 12-20, 8. SSV'65 3 11-16, 9. Matisse 11-14, 10. Biezentrappers 2 12-9, 11. Amigo's/De Post 9-7,12. SSV'65 4 12-7, 13. ZVV/TMF 12-7, 14 SSV'65 2 13-4, 15. Biezentrappers 411-3. Aziatische spelen, mannen. Tweede ronde. Groep A: Qatar-Jordanië 3-0 (1-0), Verenigde Arabische Emiraten-Oe- zbekistan 1-2 (0-1). Groep B: Bahrein-Vietnam 2-1 (2-1), Zuid-Korea-Bangladesh 3-0 (1-0). Groep C: Koeweit-Kirgizië 3-0 (0-0), Thai- land-Palestina 1-0 (1-0). Sendai/Hiroshima. WK, mannen. Groep E, Sendai: Puerto Rico - Cana da 3-0 (25-22 25-21 25-16), Argentinië - Tunesië 3-2 (25-20 25-27 21-25 25-21 15-12), Polen - Rusland 3-2 (19-25 19-25 25-21 25-20 15-11), Servië - Japan 3-0 (28-26 25-16 25-21). Stand: 1. Polen 6-12, 2. Servië 6-12, 3. Rusland 6-10, 4. Japan 6-10, 5. Puerto Rico 6-8, 6. Argen tinië 6-7,7. Canada 6-7 8. tunesië 6-6. Groep F, Hiroshima: Frankrijk - Bulga rije 2-3 (25-23 25-22 22-25 22-25 10-15), Brazilië - Italië 3-0 (25-23 25-20 25-20), Duitsland - Verenigde Staten 2-3 (28-30 25-15 26-24 24-26 13-15), Cuba - Tsje chië 3-1 (31-29 26-24 24-26 26-24). Stand: 1. Bulgarije 6-12, 2. Brazilië 6-11, 3. Frankrijk 6-10, 4. Italië 6-10, 5. Duitsland 6-8, 6. Verenigde Staten 6-8, 7. Cuba 6-7, 8. Tsjechië 6-6. woensdag Tweede klasse: FM Sranang2-Pub- bles 2 8-5, Matisse-Amigo's/Gi Post 4-4, SSV'65 4-SSV65 3 1-4, üatisse 2-SSV65 2 11-3, ZVV/TMF-Klietinge 4-19, Biezentrappers 2-BiezentBppers 4-5. Stand: 1. FM Sranang 2 11-36, 2. Kloetinge 12-33,3. Matisse 2, 4. Dau- wendaele 9-24, 5. Pubbles 2 1121, 6. Biezentrappers 12-21, 7. Biezentnppers Biljarten Grand Prix driebanden ZVB. Lokaal: café De Kroon in Sint-Jansteen. Aan vang: 19.00 uur. Volleybal Vrouwen. Beker, categorie A: Smash'66-Morres/Hulst (21.00 uur). door Eugene de Kok GOES - FM Sranang had nthet 1-1-gelijkspel tegen kopkper Fusala Boyz het gevoel te vei- nig te hebben gekregen. De Coe- se futsalhoofdklasser had lan sen op meer, maar moest geroe- gen nemen met een punterde- ling. FM Sranang - Fusala Boyz 3-1. Beide ploegen lieten zien dal ze niet voor niets in de top varide hoofdklasse bivakkeren. Zoyel de thuisploeg als het team Dit Gorinchem gaf weinig kanen weg. Na de 0-1 in de tiende ni- nuut hadden de Goesenaren en licht overwicht. Sranang wst tot twee keer toe niet te profite ren van een tijdstraf voor sp iers van Fusala Boyz. Door ein afstandsschot van Quang Trai, tien minuten voor tijd, hield Sn- nang wel een punt over aan de ontmoeting. SSV/E1 Toro-Vévé Taxi Geers 11-6. De tegenstander, die één plek hoger op de ranglijst stond dan SSV, had geen wisselspelers meegenomen naar Goes. Daar kon SSV pas na rust van profite ren. Voor de pauze waren de teams gelijkwaardig, maar was de thuisploeg effectiever. Bij rust leidde SSV dan ook met 5-2. In de tweede helft maakte Taxi Geers dankbaar gebruik van een erg slechte periode van de Goesenaren. De ploeg kwam van 7-3 terug naar 7-5. Daarna was het weer de beurt aan de Zeeuwse eersteklasser. Uitblin kers bij de thuisploeg waren Menno van Tilburg met drie schitterende goals. Bud Asch- man en Eric Flore waren ook goed voor drie treffers. De ande re twee waren eigen doelpunten. door Govert van Veen ROOSENDAAL - Een jaar gele den stond hij nog tegenover Aja- cied Pienaar en in de spotlights van de eredivisie. Maandag voet balde RBC'er Frits Paap ano niem, voor tien toeschouwers, met de beloften van RBC in Oss tegen TOP 2. Succes heeft altijd een schaduwkant. Het is het bizarre leven van een voetbalprof. Het ene moment is het alles. Het andere moment kan het niks zijn. Frits Paap maakt het allemaal razendsnel en op jonge leeftijd mee. Hij was achttien toen hij vorig jaar on der Dolf Roks debuteerde in de eredivisie, als trotse exponent van RBC's jeugdopleiding. Hij is twintig nu, als hij zelf tot de con statering komt dat zijn carrière even in het slop is geraakt. Zeeuwser Zijn foto hangt meer dan levens groot op het trainingscomplex. Blonde Frits Paap is het lich tend voorbeeld voor al die jeugd voetballers uit de opleiding. Om dat hij heeft laten zien dat het wel degelijk mogelijk is om uit de eigen gelederen door te stro men naar het eerste. Paap, uit Serooskerke en nu met z'n vrien din wonend in Middelburg, past bovendien perfect in de nieuwe clubslogan: 'RBC is Zeeuwser dan u denkt'. „Maar om die redenen zullen ze me echt niet een contract heb ben gegeven", veronderstelt de speler zelf terecht. „Dat zal toch wel gebeurd zijn op grond van m'n voetbalkwaliteiten." Hoofd voetbalopleiding Jur- riaan van Poelje noemde hem in die tijd 'iemand die verschrikke lijk goed kan voetballen, een echte spelbepaler'. Een nummer tien dus, de positie die Paap zelf prefereert. Vorig jaar greep hij echter ook op an dere posities zijn kans, toen an deren faalden of geblesseerd raakten. Nu anderen niet falen maar zodanig presteren dat ze zich trots koploper van de eer ste divisie mogen noemen, zijn er voor het Zeeuwse talent be duidend minder mogelijkheden. „Maar die komen er nog genoeg, zeggen ze. En ik ben nog jong. Twintig pas." Hij zegt het met enig positivis me, probeert optimistisch te blij ven, en zichzelf inmiddels op het middenveld van het beloften- team uit een sportieve dip te spe len. „Het gaat steeds beter." Te gen TOP 2 (3-3) scoort hij één van de drie goals. Maar daarna vertelt hij ook hoe moeilijk hij het ermee heeft gehad. „Ik merk te het al in de voorbereiding, toen de trainer steeds dichter naar de kern ging toewerken. En dat ik daar wel eens niet toe zou kunnen behoren. Ik heb er een behoorlijke knauw van ge kregen. We hadden veel nieuwe jongens, ik wilde het graag la ten zien, maar was tegelijkertijd ook onzeker geworden, raakte m'n zelfvertrouwen kwijt, ging forceren en maakte dus fouten." Hij kreeg van Robert Maaskant het ook al weinig opbeurende nummer 18 toegewezen. Paap wilde duidelijkheid, en vroeg via assistent-trainer Eric Helle- mons om een gesprek. „Een dag later al riep de trainer me bij zich. Op het veld, hij was duide- lijk." Waar zij op die septemberdag zoal over praatten, wil Paap nu bpst zeggen. „De trainer had ge zien dat ik in balbezit een stuk minder was dan het seizoen er voor. Ik was te onrustig en leed teveel balverlies. Daar moest ik aan werken." Geduld Hij heeft geduld, zegt hij. En in enige mate ook wel begrip. Maar tegelijkertijd is er ook die onvrede. Precies zoals dat ook hoort bij voetballers met ambi tie. En ambitie heeft hij genoeg, dat heeft hij ook altijd uitgespro ken. Eerst een contract, daarna een uitbouw, dan een grote club, en dan... „Het was vorig jaar allemaal wat te snel gegaan, zei de trai ner. Snel ging het, ongetwijfeld. Maar ik denk niet dat ik door het ijs ben gezakt. Over het alge meen heb ik het vrij goed ge daan. Ik denk dat ik het niveau Frits Paap (links) in actie tijdens een wedstrijd met RBC 1. De Zeeuwse voetballer is voorlopig zijn plaats in de selectie kwijt en probeert zzicch terug te vechten in het eerste elftal. foto Robert van den Berge aankon. Het ging goed in de ere divisie. Ik heb het laten zien." „Hij krijgt nog mogelijkheden genoeg", zegt Eric Hellemo Paaps huidige coach bij de beloi- ten. „Hij heeft vorig seizoen am- bailer is altijd ongeduldig. Paap per tijd gehad om te rijpen. Die dus ook. „Of dit een soort rij tijd krijgt hij nu wel." jjingsjaar is? Mmmm. Het is een Vraag is of Frits Paap die tij dj £aar dat me misschien mentaal wel wil hebben. Een goeie voet- sterker maakt, en waarin ik di rect ook de andere kant van de medaille heb leren kennen. Maar als je speelt, kun je ook rij pen, vind ik. En aan' die manier geef ik tóch de voorkeur..." Terneuzense Boys ook zaterdag met Eddy van der Hooft op de bank door Frits Bakker TERNEUZEN - Kan een nieuwe trainer het dreigende onheil bij Terneuzense Boys nog afwenden? Wie naar de rang lijst kijkt, zou denken dat de nieuwe tech nische man voor een onmogelijke opgave staat. door Frits Bakker GOES - Het ontslag van trainer Danny van de Velde heeft van Terneuzense Boys nog geen win nende ploeg gemaakt. Onder lei ding van interim-trainer Eddy van der Hooft werd de ploeg gis teravond in een oefenwedstrijd met 2-3 verslagen door RCS. Voor de rust werd de Terneuzen- se ploeg overrompeld en kwam RCS door treffers van Dennis de Nooijer, Joey van der Zweep en Josimar Pattima op 0-3. „We speelden in een 4-4-2 systeem en moesten nog even wennen aan die omschakeling", ver klaarde Van der Hoof^, die vond dat RCS snel en attractief voet bal speelde. Na de rust was er meer evenwicht. RCS raakte nog wel twee keer de paal. Voor Terneuzense Boys scoorden Ruud Hoogesteger en Arjen Oostdijk. Kieldrecht-HVV'24 1-3. HW'24 kwam in de uitwedstrijd tegen Kieldrecht op een 1-0-achter- stand door de Belgische aanval ler Ton van der Heijde. Voor rust nog scoorde Evert van den Berg tegen uit een strafschop. Diezelfde speler zette HW na rust op 1-2 en door een fraaie omhaal van Christoph Praet werd het nog 1-3. SSV'65-Zeelandia Middelburg 1-4. De Goese hoofdklasser speelde een dramatische wed strijd en was kansloos tegen de drie klassen lager spelende te genstander. Bij rust leidden de Middelburgers al met 0-1 via Hadji Awrahman. Na rust werd het eerst 0-4 door Mark Alfons, Leonel Conde Morgado en Freerk Koelma (penalty). Voor SSV scoorde Stefan Paardekoo- per in de slotfase nog tegen. Met het ontslag van trainer Danny van de Velde, die in de weken voor zijn ver trek een aangeslagen indruk maakte, gokt het bestuur van de zaterdag eerste klasser niettemin op een schokeffect. Dat zal moeten gebeuren met de selectie die er nu staat, want een impuls van nieuwe spelers in de winterstop is geen optie voor bestuur en sponsorcommissie. Eddy van der Hooft, nu trainer van de A-junioren, is gevraagd om tenminste tot volgende week de trainingen te leiden en de coaching in de wedstrijd van zaterdag voor zijn rekening te nemen. De Noord-Bevelandse oefenmeester Leen- dert Geelhoed houdt een aanbod in over weging. Hij beslist maandag of hij de Ter neuzense club uit de nood wil helpen. Zaterdag speelt de dolende club onder leiding van Eddy van der Hooft de thuis wedstrijd tegen Meerkerk, gisteravond werd een vriendschappelijk partijtje te gen RCS gespeeld. De interim-trainer heeft nog geen opzienbarende conclusie getrokken uit die ene wedstrijd. Hij vindt wel dat het systeem anders moet en dat er weer eenheid moet komen in het elftal. Bekende groep „Ik heb alle thuiswedstrijden gezien, dus ik sta niet ineens voor èen vreemde groep. Bovendien heb ik de helft van de spelers nog getraind in mijn eerste perio de bij Terneuzense Boys", zegt Van dei- Hooft, die in 2002 na drie seizoenen ver trok bij de club en daarna drie jaar trai ner was bij HW'24. „Waar ik me zelf over heb verbaasd, is dat Terneuzense Boys met zo veel spelers aan de competitie is begonnen. Het is een selectie van 24 man. Dat betekent dat je er dertien niet kunt opstellen. Die gaan elkaar steun geven en zo ontstaat er on vrede in een selectie. Zeker als de resulta ten zo slecht zijn als ze tot nu toe zijn ge weest. Er wordt veel te veel gepraat bui ten het veld, dat is het eerste waar de Eddy van der Hooft nam gisteravondbij Terneuzense Boys de rol van trainer/coach op zich in de vriendschappelijke wedstrijd tegen RCS. foto Camile Schelstraete nieuwe man aan moet gaan werken." Ver sterking is volgens de tijdelijke trainer zeker geen oplossing. „Dat zijn nood sprongen die gedoemd zijn te mislukken. Terneuzen heeft dat een paar jaar gele den ook eens geprobeerd met drie Bel gen. Twee stonden er niet eens in en de derde was zo weer vertrokken." De interim coach ziet veel meer in een jonge, frisse selectie en noemt ook in dat opzicht het voorbeeld van Terneuzen. Het is in de eerste plaats beter voor de club, vindt hij. „En als ik naar Terneu zen ga, zie ik nog mooi voetbal ook." „Ik kan zo drie spelers opnoemen die Ter neuzense Boys na het kampioenschap van dit jaar terug had moeten halen, of bij wie ze in elk geval een poging hadden moeten doen. Mevlud Eryürük, Mario de Fouw en Jeroen van de Broeke zijn jon gens die van ons afkomstig zijn. Die spe len nu stuk voor stuk op een redelijk ni veau en hadder het elftal naar een hoger peil kunnen brongen. Dat is beter dan in wanhoop naar een paar onbekende Bel gen te gaan zoeken." Geen rendement Om op korte termijn aan succes te wer ken, moet het systeem op de schop, Eddy van der Hooft: Ze spelen nu al heel lang 4-5-1 met Marco Faassen in de punt en Arjen Oostdijk in een vrije rol erachter. Daar moeten we eerst eens aan gaan sleu telen, want het blijkt in deze selectie geen rendement op te leveren." „Ik kan nog niet zeggen of ik dat zater dag ook met één of twee nieuwe spelers ga invullen. Daarvoor weet ik nog te wei nig wat er speelt. Je leert de jongens pas goed kennen op trainingen en in de kleed kamer. Daar ben ik, als trainer van de A-junioren, bewust altijd weggebleven. Anders krijg je al gauw de geruchten dat ik het wel zo.u willen overnemen." De kans dat hij ook werkelijk de nieuwe trainer wordt, is volgens Eddy van der Hooft afhankelijk van het aanbod. „Ik ben niet gevraagd en heb er ook niet over nagedacht."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 48