Akkoord over invulling skihal Drugs kunnen Sas laten bloeien Wel geopend, maar nog niet open Schadeclaims voor Gasunie na storing SPRiHTPHOTO Nieuwe planologische procedure en tweede verklaring van geen bezwaar nodig Fietsparking bij postkantoor Hulst Celstraf voor elleboogstoot Onderzoek naar vernieling auto's Handtekeningen generaal pardon Werk aan riolering in Dorpsstraat Celstraf voor winkeldiefstal Wij geven u de helft cadeau! zeeuwse almanak Vraag woensdag 29 november 2006 editie Zeeuws-vlaanderen door Harold de Puysseleijr HULST - Ondernemers die gedu peerd zijn door de langdurige gasstoring in Oost-Zeeuws- Vlaanderen maken meer kans op schadevergoeding dan bij de stroomstoring van vorig jaar. Dat zegt woordvoerder B. Pica- vet van de afdeling Oost- Zeeuws-Vlaanderen van brancheorganisatie Horeca Ne derland. Vorig jaar wist het nutsbedrijf onder de meeste schade- daims uit te komen door een be roep te doen op overmacht. De elektriciteitsstoring die meer dan 24 uur duurde, was een ge volg van het extreme winter- bekend. Binnenkort worden daar schadeformulieren voor verspreid. Ook nutsbedrijf Delta stelt de Gasunie aansprakelijk voor ge maakte kosten door de gasuit- val. volgens woordvoerster M. van Zuilen gaat het tenminste om 336.000 euro. Dat is het geld dat Delta kwijt is om de gedu peerden op basis van haar alge mene voorwaarden (35 euro per huishouden en 910 euro per grootverbruiker) te compense ren. Daarnaast dient het Zeeuw se nutsbedrijf een rekening in voor de inzet van extra perso neel. De hoogte van die kosten is volgens Van Zuilen nog niet bekend. weer. Nu liggen de kaarten volgens Horeca Nederland anders. De I grote gasstoring die 9600 huis houdens en ondernemers trof, was het gevolg van menselijk fa len. De gastoevoer stokte vol gens de Gasunie namelijk door een ondeugdelijke tijdelijke om leiding van de gasdistributie. Die maatregel was nodig om on derhoud te kunnen plegen aan het gasontvangststation in Sint- Jansteen dat die taak normaal voor zijn rekening neemt. De afdeling Oost-Zeeuws-Vlaan- deren van Horeca Nederland voert donderdag overleg met de plaatselijke afdeling van belan genorganisatie MKB. Deze afde ling gaat inventariseren of de gasstoring en de korte stroom storing die daar vrijdag aan het eind van de middag weer uit voortvloeide ook tot schade heeft geleid bij andere dan hore cabedrijven. Volgens Picavet hebben in het getroffen gebied enkele tiental len horecaondernemers schade ondervonden van de gasstoring omdat ze (bijna) niet konden ko- ken. De hoogte van de claim cüe ze in zullen indienen is nog niet HULST - De gemeente Hulst gaat binnenkort bij het postkan toor in de Steenstraat in Hulst een fietsparkeerplaats aanleg gen. Hiervoor wordt een par keervak voor auto's opgeofferd. Er komen vier tweezijdige rek ken en er is dan plaats voor acht fietsen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het kruispunt St. Anna in Terneuzen is gisteren officieel weer open gesteld, maar pas vanaf vandaag voor alle verkeer geopend. Reden was een kortsluiting in de verkeers lichten die pas gisterochtend werd ont dekt, toen monteurs de benodigde nieuwe software in de schakelkast wilden installe ren. IJlings werden nieuwe onderdelen be steld, maar pas vanaf vandaag functione ren de verkeerslichten zoals het moet. „De lichten stonden maandag al te knipperen, dus iedereen dacht, het gaat goed, ze zijn er mee bezig", hield wethouder C. van Schaik zijn gehoor van genodigden voor. „Maar ze knipperden omdat er kortslui ting was." Het moest gisteren een heuglijke dag wor den want na zo'n twintig jaar gaat het kruispunt St. Anna in samenwerking met Rijkswaterstaat weer volledig open. De ge meente hoopt daarmee een betere doorstro ming van het verkeer van en naar het zie kenhuis en het ROC te bewerkstelligen. In de spitsuren is het verkeer in de woonwijk Zeldenrust/St. Anna nu een chaos, ,,'s avonds kom je er niet uit en 's morgens kom je er niet in", vatte van Schaik de pro blematiek samen. De openstelling is voor lopig op proef, omdat de gevolgen niet he lemaal kunnen worden ingeschat. Het zou namelijk wel eens kunnen dat het kruis punt ook veel sluipverkeer aantrekt van en naar Axel. „Als we dit definitief maken en het verkeer gaat straks alle kanten uit, dan kun je het moeilijk ongedaan maken", aldus Van Schaik. „Vandaar dat we het eerste een half jaar op proef doen. Daarna gaan we evalueren." De pech met de lich tinstallatie was geen reden om de officiële opening af te blazen. „Want wie weet hoe lang het duurt voor iedereen weer dezelf de datum in de agenda vrij kan houden." Daarom opende de wethouder symbolisch het kruispunt door met enige assistentie een bord uit de grond te rukken. Het bord werd vervolgens weer ijlings terugge plaatst, want er mocht dus nog geen auto verkeer doorheen. Vandaag werken de lichten en is St. Anna na twintig jaar echt weer open. Sedactie: 0113-315649 yww.pzc.nl :-mail:redactie@pzc.nl 'ostbus 314460 AA Goes advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 Met assistentie haalt wethouder Van Schaik (rechts) het verbodsbord weg bij de kruising St. Anna in Terneuzen. foto Camile Schelstraete joor René van Stee en Wout Bareman IERNEUZEN - De komst van jen vrijetijdscentrum met daar omheen een supermarkt en een aantal grote detailhandelszaken aan de zuidrand van Terneuzen kan rekenen op de onvoorwaar delijke steun van het dagelijks gemeentebestuur. Omdat afge weken wordt van de oorspronk- lijke plannen moet een nieuwe planologische procedure in gang worden gezet en dient de projectontwikkelaar een nieuwe i verklaring van geen bezwaar I aan te vragen bij de provincie. I B en W zien die procedure met 'vertrouwen tegemoet, vooral om dat het aangepaste project wordt onderbouwd door ver schillende grondige onderzoe- ;ken. Projectontwikkelaar Leis ure Development Zeeland (LDZ) gaat nu uit van een skipis te met een groot fitnesscentrum (Fitland) en daarnaast een super markt (Colruyt), een winkel in speelgoed-, vrijetijds- en MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 48-jarige man uit Goes y voor cafégeweld conform de eis I veroordeeld tot drie weken cel. De verdachte deelde op 15 sep- I témber in een plaatselijk café een elleboogstoot uit aan een be zoeker. Volgens de officier van justitie ging de verdachte er prat op dat hij vroeger kickbok ser is geweest. door René Hoonhorst SAS VAN GENT - Vroeger lok ten boter, seks en de verzilve ring van 'couponnekes' de Bel gen naar Sas. Een verkooppunt van softdrugs kan weer horden Belgische en Franse klanten naar het grensstadje trekken. De drugsklanten zouden niet al leen de verkoper voorspoed brengen, maar heel Sas van Gent weer laten bloeien. Sassenaar Ronald Inghels staat te trappelen om zijn kleding zaak Jeroen-Clips om te bou wen tot softdrugszaak. In de mo de is geen droog brood meer te verdienen. Maar als 59-jarige on dernemer, 'die op geen enkele uitkering een beroep kan doen', kan hij het bijltje er niet bij neergooien. „Mijn zaak dreef voor 95 procent op Vlaamse klandizie. Sinds het niet meer in teressant is om Nederlandse re keningen aan te houden, komt er echter geen Belg de grens meer over en hebben de meeste Sasse ondernemers het moei lijk." De horeca zou helemaal opleven door de opening van een soft drugszaak, weet Inghels zeker. De bestaande cafés en restau rants kunnen weer een gouden tijd tegemoet zien. „En kijk eens naar de Nederlandse her vormde kerk, schuin tegenover mijn zaak. Een prachtige locatie voor een exclusief restaurant je." Voor overl astproblemen Eigenaar Ronald Inghels van kledingzaak Jeroen-Clips wil een koffieshop in het pand beginnen. foto Camile Schelstraete hoeft Sas niet te vrezen, ver wacht Inghels. „Jaren terug kwamen er 1800 Belgen per dag voor een banktransactie naar Sas. De meeste bankklanten kwamen met hun partner. Maar die hoeveelheid mensen leverde nooit een probleem op." Voor Terneuzense parkeertafere- len hoeft Sas ook al niet bang te zijn. „Het Keizer Karelplein is een prachtige parkeerplaats. In het buitengebied levert de ver keersafwikkeling veel meer pro blemen op, terwijl de politie ook veel meer moeilijkheden onder vindt bij controles. En dan heb ben we het nog niet eens over de aantasting van natuurgebieden als er een koffieshop bij de Trac- taatweg komt." De metamorfo se van modezaak Jeroen-Clips tot drugszaak biedt - stelt Ing hels - kortom alleen voordelen. Politiek Inghels probeerde de afgelopen maanden contact te leggen met de burgemeester, maar slaagde nog niet in zijn opzet. Aan zijn korte bestuurscarrière, hij was begin jaren negentig raadslid, hield hij geen groot vertrouwen in de politiek over. Maar hij is er wel rotsvast van overtuigd dat geen fractie om zijn idee heen kan. Niet alleen om een 59-jarige ondernemer te plezie ren, maar om van Sas weer de 'mooiste en gezelligste stad van Nederland' te maken. Alle verzoeken om een koffie shop buiten Terneuzen te exploi teren - er liggen ook voorstellen voor onder meer de Tractaatweg en bedrijventerrein Handel spoort - komen voorlopig op een grote stapel, laat burgemeester J. Lonink weten. Ze worden daar pas afgehaald als het on derzoek naar de wenselijkheid en de mogelijkheden voor een derde koffieshop volgende maand is gepresenteerd. Lo nink: „Maar ik kan nu al zeggen dat we niet van plan zijn om pro blemen te verschuiven van de ene naar de andere stad. Als het aan het college ligt, komt er geen koffieshop in een Terneu zense kern bij." schoolartikelen (Dreamland), een zaak in consumentenelektro nica (BCC) en een woonwaren- huis (Kwantum). Op die manier is het project, dat een investe- ring vergt van ruim 30 miljoen euro en in de toekomst direct werk gaat bieden aan meer dan 150 mensen, financieel haal baar. De wethouders A. van Waes en F. van Hulle én burgemeester J. Lonink spraken gisteravond, na uitvoerig overleg in de wekelijk se collegevergadering, van een 'bovenregionale trekker, die het imago van Terneuzen aanzien lijk zal versterken en ook een po sitief effect zal hebben op de he le regio'. Van Waes: „We omarmen dit project met graagte, ook al be seffen we terdege dat we op te genstand zullen stuiten. Feit is dat als we niets doen onze con- cuiTentiepositie ten opzichte van de grote steden om ons heen, zowel in Zeeland als in Vlaanderen, ernstig wordt ver zwakt." Dat het project negatie ve gevolgen kan hebben voor de voorzieningen in onder meer de kernen, onderkent het college. Lonink: „Maar als je niets doet is dat nog geen garantie dat de bestaande voorzieningen over eind blijven en niet zullen afkal ven." Onderzoek heeft overigens uitge wezen dat het met de negatieve effecten voor de huidige onder nemers in Terneuzen en de ker nen zo'n vaart niet zal lopen. Lo nink verwacht dat de komst van het vrijetijdscentrum en de de tailhandelszaken zal zorgen voor een psychologisch effect. „We hopen ook op vervolginves- teringen. Echt, dit soort kansen krijg je niet vaak, dus mogen we Middelburg en eerlijk gezegd verwachten we dat van die zijde positief wordt meegedacht. Al heeft de provincie natuurlijk een eigen verantwoordelijk heid." B en W gaan zo snel moge lijk de ondernemers- en midden standsverenigingen in groot Ter neuzen informeren. Bestuurder R. Lensen van LDZ respecteert de door burgemeester en wet houders toegepaste procedure, maar acht die overbodig. Vol gens hem dekt de 'oude' verkla ring van geen bezwaar ook de nieuwe invulling. Omdat LDZ al geruime tijd beschikt over een bouwvergunning, gaat de eerste paal voor het vrijetijds centrum begin december de grond in. die ons nu niet laten ontglip pen." De kans dat de provincie, net als ooit bij de plannen voor het outletcentrum in Sas van Gent, roet in het eten zal gooien, acht het college klein. „De on derzoeksresultaten liggen al in Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). TERNEUZEN - De politie in Terneuzen gaat een onder zoek instellen naar een voortdurende stroom van vernie lingen in de Axelsestraat. Met name auto's zijn doelwit van de vandalen. Een woordvoex-ster van de politie zegt dat op dit moment het aantal gevallen op een rijtje wordt gezet. De reeks is divers, zo blijkt uit een overzicht, en va rieert van een afgebroken buitenspiegel tot bekrassing en in het uiterste geval diefstal van alle vier wielen. De politie vermoedt dat de huidige aangiftes slechts het topje van de berg zijn. De woordvoerster zegt dat er in middels een oproep de deur uit is om gedupeerden alsnog aangifte te laten doen. „De ervaring leert dat een aantal mensen denkt: ach, een spiegel, daar wordt toch geen ac tie op ondernomen. Het tegendeel is waar: hoe meer gege vens wij krijgen, hoe beter wij de zaak kunnen aanpak ken." De vernielingen vinden vooral plaats tijdens nachtelijke uren in de weekeinden. De Axelsestraat is één van de be- langerijke in- en uitvalswegen naar het Terneuzense uit gaanscentrum TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse actiè v.oor een gene raal pardon van lang in onzekerheid verkerende asielzoe kers heeft tot nu toe 8327 handtekeningen opgeleverd. Kerk en Vluchteling Zeeuws-Vlaanderen wil de ingeza melde steunbetuigingen dinsdag 12 december aanbieden aan de vaste Kamercommissie voor justitie. De datum, eerder gepland op donderdag 7 december, staat nog niet helemaal vast, omdat het vergaderschema tijdens de for matiemaanden voor een nieuw kabinet nog niet helemaal vaststaat. Het bestuur van Kerk en Vluchteling denkt nog na over een ludieke manier om de handtekeningen te pre senteren op het Binnenhof in Den Haag. BRESKENS - De gemeente Sluis en Delta Nuts voeren de ze en volgende week de laatste fase uit van riolerings werkzaamheden in de Dorpsstraat in Breskens. Op de kruising Dorpsstraat/Boulevard/Spuiplein/Grote Kade worden de nieuwe rioleringen van de Dorpsstraat gekop peld aan de bestaande rioleringen in de overige straten. Daarnaast verlegt Delta een aantal waterleidingen. De kruising is tot en met volgende week vrijdag volledig afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de Promenade en de 'Weegbrugweg'. Ook is het kruispunt Langeweg/ Dorpsstraat/Weijkmanlaan voorzien van een puinfunde- ring, zodat het verkeer ook via dit punt kan rijden. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen veroordeelde gisteren een 36-jarige vrouw uit Terneuzen voor het plegen van winkeldiefstal len tot vier weken cel. In de strafmaat werd ook de vernie ling van een ruit meegenomen. De vrouw stal 25 augustus een spijkerbroek bij een kle dingzaak in Terneuzen. Nog geen drie weken geleden, 9 november, ging ze op een identieke manier opnieuw in de fout. Dit keer nam de aan harddrugs verslaafde verdachte in haar woonplaats een spijkerbroek weg uit een andere winkel. Ze werd betrapt en meteen in voorlopige hechte nis genomen. (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) Zolang de schoen maar met enige regelmaat wordt ge vuld, zal de vijfjarige Julius er verder geen punt van ma ken, maar het is toch een vraag die hem al enige tijd be zighoudt. „Sinterklaas komt toch uit Spanje?", vroeg hij onlangs weer. Na het bevestigende ant ivoord van vaders kant, keek hij enige tijd bedenkelijk. „Hoe kan het dan dat hij zo goed Nederlands praat?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43