emer Akkoord over invulling skihal Coole Piet mag mee naar het Pietenbal Drugstoerisme kan Sas van Gent weer laten bloeien Binnen handbereik t' Tussen ia/i en werkelijkh1 Bouw vrijetijdscentrum Terneuzen kan rekenen op steun gemeentebestuur ONDERNEMERS IN ZUIDWEST-NEDERLAND Meer informatie? neem contact met ons op: (0113) 31 55 00 of www.deondernemer.com woensdag 29 november 2006 _«14 i door René Hoonhorst SAS VAN GENT - Vroeger lok ten boter, seks en de verzilve ring van 'couponnekes' de Bel gen naar Sas. Een verkooppunt van softdrugs kan weer horden Belgische en Franse klanten naar het grensstadje trekken. De drugsklanten zouden niet al leen de verkoper voorspoed brengen, maar heel Sas van Gent weer laten bloeien. Sassenaar Ronald Inghels staat te trappelen om zijn kleding zaak Jeroen-Clips om te bou wen tot softdrugszaak. In de mo de is geen droog brood meer te verdienen. Maar als 59-jarige on dernemer, 'die op geen enkele uitkering een beroep kan doen', kan hij het bijltje er niet bij neergooien. „Mijn zaak dreef voor 95 procent op Vlaamse klandizie. Sinds het niet meer in teressant is om Nederlandse re keningen aan te houden, komt er echter geen Belg de grens meer over en hebben de meeste Sasse ondernemers het moei lijk." Opleven De horeca zou helemaal opleven door de opening van een soft drugszaak, weet Inghels zeker. De bestaande cafés en restau rants kunnen weer een gouden tijd tegemoet zien. „En kijk eens naar de Nederlandse her vormde kerk, schuin tegenover mijn zaak. Een prachtige locatie voor een exclusief restaurant je." Voor overlastproblemen hoeft Sas niet te vrezen, verwacht Ing hels. „Jaren terug kwamen er 1800 Belgen per dag voor een banktransactie naar Sas. De meeste bankklanten kwamen met hun partner. Maar die hoe veelheid mensen leverde nooit een probleem op." Voor Terneuzense parkeertafere- len hoeft Sas ook al niet bang te zijn. „Het Keizer Karelplein is een prachtige parkeerplaats. In het buitengebied levert de ver keersafwikkeling veel meer pro blemen op, terwijl de politie ook r veel meer moeilijkheden onder- jjy vindt bij controles. En dan heb- ra ben we het nog niet eens over de !(]f aantasting van natuurgebieden L als er een koffieshop bij de Trac- L taatweg komt." L De metamorfose van modezaak I Jeroen-Clips tot drugszaak q, biedt - stelt Inghels - kortom al- er leen voordelen. De binnenstad te Terneuzen kampt niet langer jj<£ met parkeer- en andere over- tl. last; het ondernemersklimaat in Sas wordt weer net zo zonnig als in de jaren zestig en zeven- d tig; de leefbaarheid van 'het ge- u zelligste stadje van Zeeuws- Vlaanderen' maakt een sprong omhoog en het buitengebied L blijft ongerept. J/ Politiek o Inghels probeerde de afgelopen 'p maanden contact te leggen met [j< de burgemeester, maar slaagde I nog niet in zijn opzet. Aan zijn )g korte bestuurscarrière, hij was jn begin jaren negentig raadslid, p. hield hij geen groot vertrouwen nl in de politiek over. Maar hij is ja er wel rotsvast van overtuigd )1( dat geen fractie om zijn idee jj heen kan! Niet alleen om een Vf 59-jarige ondernemer te plezie ren, maar om van Sas weer de q. 'mooiste en gezelligste stad van vj Nederland' te maken. m Grote stapel Alle verzoeken om een koffie- shop buiten Terneuzen te exploi- ec teren - er liggen ook voorstellen q voor onder meer de Tractaatweg ;a en bedrijventerrein Handel- sc spoort - komen voorlopig op een ge grote stapel, laat burgemeester n( J. Lonink weten. Ze worden daar pas afgehaald als het on- derzoek naar de wenselijkheid |1( en de mogelijkheden voor een v£ derde koffieshop volgende maand is gepresenteerd. Lo- g€ nink: „Maar ik kan nu al zeggen dat we niet van plan zijn om pro- sc blemen te verschuiven van de pp ene naar de andere stad. Als het re aan het college ligt, komt er gÉ geen koffieshop in een Terneu- zense kern bij." ve INFORMATIEBLAD VOOR Papier is zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder het is. informatiecentrum Want waar vertrouw je de eerste schetsen van het beeld dat je voor ogen hebt aan toe? Jföiij Q£|n j@r@Hl kSHTtOfS Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org. J Ir Ir door René van Stee en Wout Bareman TERNEUZEN - De bouw van een vrijetijdscentrum met daar omheen een supermarkt en een aantal grote detailhandelszaken aan de zuidrand van Terneuzen kan rekenen op de onvoorwaar delijke steun van het dagelijks gemeentebestuur. Omdat afge weken wordt van de oorspronk- lijke plannen moet een nieuwe planologische procedure in gang worden gezet en dient de projectontwikkelaar een nieuwe verklaring van geen bezwaar aan te vragen bij de provincie. B en W zien die procedure met vertrouwen tegemoet, vooral om dat het aangepaste project wordt onderbouwd door ver schillende grondige onderzoe ken. Projectontwikkelaar Leis ure Development Zeeland (LDZ) gaat nu uit van een skipis te met een groot fitnesscentrum (Fitland) en daarnaast een super markt (Colruyt), een winkel in speelgoed-, vrijetijds- en schoolartikelen (Dreamland), een zaak in consumentenelektro nica (BCC) en een woonwaren- huis (Kwantum). Op die manier is het project, dat een investe ring vergt van ruim 30 miljoen euro en in de toekomst direct werk gaat bieden aan meer dan 150 mensen, financieel haal baar. Imago De wethouders A. van Waes en F. van Hulle én burgemeester J. Lonink spraken gisteravond, na uitvoerig overleg in de wekelijk se collegevergadering, van een 'bovenregionale trekker, die het imago van Terneuzen aanzien lijk zal versterken en ook een po sitief effect zal hebben op de he le regio'. Van Waes: „We omarmen dit project met graagte, ook al be seffen we terdege dat we op te genstand zullen stuiten. Feit is dat als we niets doen onze con currentiepositie ten opzichte van de grote steden om ons heen, zowel in Zeeland als in Vlaanderen, ernstig wordt ver- HEINKENSZAND - Eline Da- vidse (7) is de beste tekenaar van Zeeland. Daarom mag ze vandaag naar het Dolfinarium in Harderwijk én als Zwarte Piet naar het echte Pietenbal. Het was niet zomaar een kleur plaat die Eline's moeder een paar weken geleden meebracht. Behalve dansende Pieten en een sinterklaas is er ook nog een jon getje te zien in een rolstoel. De kleurplaat kwam van de Doe Een Wens Stichting, die de grootste wens van kinderen met een levensbedreigende ziekte vervult. Maandag kreeg Eline het goede nieuws te horen. Een beetje aan de late kant, maar dat moet de schuld van een paar onoplettende postpieten zijn ge weest. Vader Joop denkt dat het de wegwijspiet is die een fout heeft gemaakt door een ver keerd huisnummer op de enve lop te schrijven, maar Eline houdt er een andere theorie op na. „Het is de Domme Piet, die heeft de brief verkeerd be zorgd." Vandaag is Eline dus één van de hulpjes van Sinter klaas op het Pietenbal. „Eline is dan de Coole Piet, want ze kan heel goed met mij dansen", weet zus Joan (8) te vertellen. Eline is flink zenuwachtig voor van daag. „Ik denk dat ik peperno ten mag gaan strooien, maar daarna wil ik ook weer naar huis, want ik heb geen zin om in de zak mee te gaan naar Span je." Eline Davidse heeft een kleur wedstrijd gewonnen en mag daarom naar het Pietenbal. Haar zusje (achtergrond) vindt het allemaal ook heel spannend. foto Dirk-Jan Gjeltema zwakt." Dat het project negatie ve gevolgen kan hebben voor de voorzieningen in onder meer de kernen, onderkent het college. Lonink: „Maar als je niets doet is dat nog geen garantie dat de bestaande voorzieningen over eind blijven en niet zullen afkal ven." Onderzoek heeft overigens uitge wezen dat het met de negatieve effecten voor de huidige onder nemers in Terneuzen en de ker nen zo'n vaart niet zal lopen. Lo nink verwacht dat de komst van het vrijetijdscentram en de de tailhandelszaken zal zorgen voor een psychologisch effect. „We hopen ook op vervolginves- teringen. Echt, dit soort kansen krijg je niet vaak, dus mogen we die. ons nu niet laten ontglip pen." De kans dat de provincie, net als ooit bij de plannen voor het outletcentrum in Sas van Gent, roet in het eten zal gooien, acht het college klein. „De on derzoeksresultaten liggen al in Middelburg en eerlijk gezegd verwachten we dat van die zijde positief wordt meegedacht. Al heeft de provincie natuurlijk een eigen verantwoordelijk heid." B en W gaan zo snel mogelijk de ondernemers- en middenstands- verenigingen in groot Terneu zen informeren. Bestimrder R. Lensen van LDZ respecteert de door burgemeester en wethou ders toegepaste procedure, maar acht die overbodig. Vol gens hem dekt de 'oude' verkla ring van geen bezwaar ook de nieuwe invulling. Omdat LDZ al geruime tijd beschikt over een bouwvergunning, gaat de eerste paal voor het vrijetijds centrum begin december de grond in. door Joeri Wisse In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer! biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale businéss-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Waar is uw focus als ondernemer op gericht? Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten,.of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken,;pf nieuwe klanten binnen halen binnen uw reeds bestaande netwerk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40