Steekspel dreigt rond weg Mannee Coole Piet mag mee naar het Pietenbal Eindelijk onder moeders vleugels vandaan SPRIBIfPHOTO Ontwikkelaar ziet af van bouw aan Yeerweg Opening sluis Suijssenwaerde Wij geven u de heift cadeau! i zeeuwse almanak Vraag Nieuwe voorzitter Omroep Zeeland Werkstraf voor dealen cocaïne Cel voor stoot met elleboog Schadeclaim na gasstoring Kreeftenstroper langehouden Iewoners zetten gemeente Goes onder druk door Rob Paardekam KAMPERLAND - Projectont wikkelaar Delta Invest ziet af van de bouw van acht woningen op het voormalige terrein van su permarkt C1000 aan de Veer- weg in Kamperland. De supermarkt verhuisde enke le jaren geleden naar de Ruiter- plaatweg, omdat er aan de Veel weg parkeerproblemen waren en omwonenden een beoogde uit breiding niet zagen zitten. Delta Invest sloot met de gemeente een overeenkomst om op de vrij komende grond acht eengezins woningen te bouwen. „De reac ties daarop waren alleen maar positief", zegt directeur J. van den Nieuwendijk. „Maar de inte resse om daadwerkelijk te ko pen blijft om een onverklaarba re reden achter. En we gaan ze niet bouwen als een groot deel nog niet is verkocht." De ontwildrelaar onderzoekt mo menteel of de bouw van apparte menten wellicht een alternatief is, maar de kans is groter dat het contract wordt overgedra gen aan een andere partij. „We zijn nog niet tot overeenstem ming gekomen", aldus Van den Nieuwendijk. „Maar ik zie het daar wel van komen. De kans dat we in Kamperland alsnog zelf gaan bouwen is heel klein." Burgemeester en wethouders zijn bereid in te stemmen met de overdracht aan een andere ont wikkelaar en wachten af met welke plannen die komt. OUDE-TONGE - De sluis bij nieuwbouwproject Waterryck Suijssenwaerde in Oude-Tonge wordt vrijdag officieel geopend. Op zes schiereilanden worden in totaal 221 recreatiewoningen ge bouwd. Eigenaren van een wo ning in deze waterwij k hebben een pasje waarmee zij zelf de sluis kunnen bedienen, waarna ze met hun boot de Krammen op kunnen varen. Omdat deze zelf- bedieningsopzet weggebruikers oponthoud oplevert, wordt ge dacht aan een brug- of parkwachter, die in de toekomst op vaste tijden de sluis bedient. (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. W! Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Zolang de schoen maar met enige regelmaat wordt ge vuld. zal de vijfjarige Julius er verder geen punt van ma ken, maar het is toch een vraag die hem al enige tijd be zighoudt. Sinterklaas komt toch uit Spanje?", vroeg hij onlangs weer. Na het bevestigende ant woord van vaders kant, keek hij enige tijd bedenkelijk. Hoe kan het dan dat hij zo goed Nederlands praat?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie® pzc. Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA :.nl of Goes editie Bevelanden-Tholen ictie: 0113-315649 w.pzc.nl iail:redactie@pzc.nl itbus 314460 AA Goes irtentie-exploitatie: ard-en Midden-Zeeland: 0113-315520; luws-Vlaanderen: 0113-315570; Jonaak 020-4562500. ersservice: 0800-0231231 jensdag 29 november 2006 OOST-SOUBURG - C. Izeboud uit Vlissingen wordt voor zitter van de raad van toezicht van Omroep Zeeland. Hij volgt op 1 januari P. Stoter op, die ruim vier jaar voorzit ter is geweest. Onder diens leiding is het bestuur van de regionale omroep omgevormd tot een raad van toezicht. Kees Izeboud (1946) is werkzaam als zelfstandig organisa tieadviseur en (deeltijd)hoogleraar 'Management, Accoun ting en Control' en 'Fundamentele Analyse en Onderne mingswaardering' aan de Vrije Universiteit in Rotterdam. Hij bekleedt een groot aantal bestuurlijke en toezichthou dende functies en is regelmatig te gast in het discussiepro gramma Zeeuws Diep van Omroep Zeeland. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen veroordeelde gisteren een 21-jarige in woner van Goes voor dealen in cocaïne tot 120 uur werk straf. De man had in het eerste kwartaal van dit jaar in Goes en Middelburg coke verkocht aan drugsklanten. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 48-jarige man uit Goes voor cafégeweld con form de eis veroordeeld tot drie weken cel, De verdachte deelde op 15 september in een plaatselijk café een elle boogstoot uit aan een bezoeker. Volgens de officier van justitie ging de verdachte er prat op dat hij vroeger kick bokser is geweest. De Goesenaar zette zijn gewelddadige actie kracht bij met de woorden: „U heeft nog geluk ge had dat ik de kop niet van uw romp hebt geslagen." Het strafblad van de verdachte woog mee in de uitspraak. HULST - Ondernemers die gedupeerd zijn door de lang durige gasstoring in Oost-Zeeuws- Vlaanderen maken meer kans op schadevergoeding dan bij de stroomstoring van vorig jaar. Dat zegt woordvoerder B. Picavet van de afdeling Oost- Zeeuws-Vlaanderen van brancheorganisatie Horeca Ne derland. Vorig jaar wist het nutsbedrijf nog onder de meeste schadeclaims uit te komen door een beroep te doen op overmacht. De elektriciteitsstoring die meer dan 24 uur duurde, was een gevolg van het extreme winter weer. Nu liggen de kaarten volgens Horeca Nederland an ders. De grote gasstoring die 9600 huishoudens en onder nemers trof, was het gevolg van menselijk falen. Ook nutsbedrijf Delta stelt de Gasunie aansprakelijk voor gemaakte kosten door de gasuitval. volgens woord voerster M. van Zuilen gaat het om tenminste 336.000 eu ro. agenten. Hij kreeg dat in de ga ten en gooide het net met daarin 12 kreeften en 23 platte oesters terug in het water. Het net werd even later door de agenten uit het water gehaald. De man is zijn net, zijn buit en zijn snorkel uitrusting kwijt. Volgens een woordvoerder van de KLPD was het al enige tijd geleden dat een stroper betrapt is. „Wij we ten dat het gebeurt. Het is al leen lastig op te sporen, maar er wordt zeer zeker op gelet." door Joeri Wisse HEINKENSZAND - Eline Davidse (7) is de beste tekenaar van Zeeland. Daarom mag ze vandaag naar het Dolfinarium in Harderwijk én als zwarte Piet naar het echte Pietenbal. Het was niet zomaar een kleurplaat die Elines moeder een paar weken geleden meebracht. Behalve dansende Pieten en een sinterklaas is er ook nog een jongetje te zien in een rolstoel. De kleurplaat kwam van de Doe Een Wens Stichting, die de grootste wens van kinderen met een levensbedreigende ziekte vervult. Maandag kreeg Eline het goede nieuws te horen. Een beetje aan de late kant, maar dat moet de schuld van een paar on oplettende postpieten zijn geweest. Va der Joop denkt dat het de wegwijspiet is die een fout heeft gemaakt door een ver keerd huisnummer op deenvelop te schrijven, maar Eline houdt er een ande re theorie op na. „Het is de domme Piet, die heeft de brief verkeerd bezorgd." Vandaag is Eline dus één van de hulpjes van Sinterklaas op het Pietenbal. „Eline is dan de coole Piet, want ze kan heel goed met mij dansen", weet zus Joan (8) te vertellen. Eline is flink zenuwachtig voor vandaag. „Ik denk dat ik peperno ten mag gaan strooien, maar daarna wil ik ook weer naar huis, want ik heb geen zin om in de zak mee te gaan naar Span je." 1REISCHOR - Een 32-jarige aan uit Wolphaartsdijk is maan- lag betrapt op kreeftenstropen. De man was met een snorkeluit- tusting bij Dreischor over de lijk gegaan om kreeft te vangen a het Grevelingenmeer. door Frank Balkenende 's-GRAVENPOLDER - Nog een klein jaartje en het is toedeledo- ki paps en mams. Dan verruilen ze het ouderlijk huis voor een gloednieuwe starterswoning in him dorp. Dennis de Geus (27) en Eelco Walraven (25) uit 's-Gravenpolder kijken er reik halzend naar uit. „Vrijheid hè." Dennis: „En alle dagen bier..." Een koopwoning? Ga weg, met die exorbitante prijzen van te genwoordig kun je die toch niet betalen. Nee, Dennis (chemisch analist) en Eelco (heftruckchauf feur) hadden hun zinnen gezet op een huurhuisje. Al jaren snak ten ze ernaar. Eelco: „Ik sta al vier, vijf jaar op de wachtlijst, zowel in Goes als in de gemeen te Borsele, maar geen huis in de aanbieding." Geschenk De bouw van negen starterswo- ningen in en bij de voormalige kleuterschool aan de Ambachts straat in hun woonplaats is voor het tweetal een geschenk uit de hemel. Deze huizen, die in prijs oplopen van 123.000 tot 187.000 euro, kunnen ze zichzelf wel (net) veroorloven. Gisteren hebben ze hun handte keningen gezet, samen met nog acht kopers. De duurste woning is nog vrij. In oktober volgend venpolder telt veel jeugd, maar voor die categorie zijn er geen betaalbare woningen. Veel jon geren vertrekken naar Kapelle en Hoedekenskerke. Als je die trend niet keert, vergrijst het dorp in hoog tempo. De gemeen te en woningcorporatie hadden echter geen plannen voor star- terswoningen in 's-Gravenpol der", zegt voorzitter Adri Wal- hout. Mooie kans Alsof de noodkreet van de dorps raad werd verhoord, meldde zich vorig jaar Bieoz, Bouwen in eigen opdracht in Zeeland., Bie- zo, een jumelage van BouwWin- kelZeeland adviseurs en archi tecten en de Stichting Centraal Wonen Zeeland, had de voorma lige kleuterschool aan de Am bachtsstraat gekocht. Ze von den het een mooie kans om star ters woningen te bouwen. „We vonden het schooltje zo leuk en karakteristiek dat we het wilden behouden. Daarom komen er nu vier starterswonin- gen in, twee grote en twee klei ne. Op het terrein verrijzen zes nieuwe woningen, in twee blok jes van drie. De instapprijs van 130.000 euro is mogelijk omdat we een organisatie zonder winst oogmerk zijn. Dat scheelt een kwart in de bouwkosten. Zo kon den we, maar ook door een hech te samenwerking, het plan rond- krijgen", zegt Bieoz-coördina- tor Ton Caljouw. Het verbaast hem dat de bouw binnenkort kan beginnen. Dat is te danken aan eendrachtige sa menwerking tussen de partners: de dorpsraad, Bieoz, gemeente, aannemer Schrijver uit 's-Gra venpolder, omwonenden en de starters zelf. Het gaat namelijk om een collec tief-particulier project, waarbij de kopers cle opdrachtgevers zijn. Ze hadden invloed op hei- plan en in beperkte mate de in deling van de woningen. Eelco en Dennis: „Er zijn zeven star- tersbijeenkomsten geweest en die hebben we allemaal bijge woond. We zijn er nauw bij be trokken." In 's-Gravenpolder is nu ieder een blij. Jonge inwoners kunnen een huis kopen, een aannemer van het dorp heeft er een project bij, een lokale hypotheekadvi seur heeft het gros van de finan cieringen in orde gebracht, de dorpsraad toont zijn waarde en de buurtjes kijken straks uit op een gerenoveerd gebouw. 'Ambachtshof' heet het straks. Catrien de Leeuw uit de Am bachtsstraat heeft de naam be dacht en er een prijsvraag mee gewonnen. Verguld is ze met de cadeaubon van vijftig euro. „Niet alleen daarmee. Het wordt een mooi plan en ik mag er op uitkijken." ior Frank Balkenende OES - De aanleg van de ver- ndingsweg tussen de Oranje- >g en de Manneeweg in Goes ordt een hele kluif voor de ge- eente. Niet alleen de onderhan- ilingen met grondeigenaren lo in stroef, inwoners dreigen et ellenlange bezwaarprocedu- s als de gemeente de verbin- ingsweg in één keer aanlegt. ègen de ruimtelijke procedure ibben vijfhonderd bewoners in de wijken Goese Meer, oordhoek en het Kloetingse ge licht Tervaten als ook uit het np Wilhelminadorp bezwaar mgetekend. Ze vrezen dat raks bouwverkeer door hun raten rijdt. Het college van in'gemeester en wethouders is iet bijster gevoelig voor die be daren. ie gemeente wil de verbindings- eg aanleggen voor onder meer et bouwverkeer naar de toe- omstige wijk Mannee aanleg en. Halverwege dat tracé komt 8 ontsluitingsweg naar de Man- ee. anleg tot dat punt is voor be- oners uit Wilhelminadorp, bese Meer en Tervaten nog wel cceptabel. Trekt de gemeente e weg in één ruk door naar de lanneeweg, dan is Leiden in ist. Niet alleen bouwverkeer al de route via het Goese Meer f Tervaten naar Mannee kie- en, voor andere weggebruikers an het een tijdbesparend luiproute worden, menen de be- roners. Janse uit het Goese Meer, die egt te spreken namens driehon- lerd bezwaarmakers uit haar rijk, Tervaten en Wilhelmina- lorp, rept van tweeduizend extra verkeersbewegingen per dag. De maatregelen die de gemeente wil nemen om het bouwverkeer naar Mannee te leiden, bestaan uit verwijzingsborden. Een la chertje, vindt Janse. Volgens haar neemt de gemeente 'nodelo ze risico's' als ze geen hardere maatregelen treft. Bewoners pleiten er dan ook voor het oostelijk deel van de verbindingsweg pas aan te leg gen als Mannee, een wijk met 450 woningen, over vier, vijf jaar volloopt. Doet de gemeente dat niet, dan dreigen de be zwaarden alle registers open te trekken, tot aan de Raad van State toe. „Dat wordt een juri disch steekspel en daar wordt echt niemand blij van." Een raadsmeerderheid van CDA, WD en SGP/ Christen- Unie drong in 2004 de (snelle) aanleg in één keer via een motie af. Voorlopig ligt die weg er nog lang niet. Projectontwikkelaars die lucht hadden gekregen van de plannen, doken enkele jaren geleden op de gronden. Zij ver kopen hun huid duur. De ge meente gaat ze nu onteigenen, maar om die procedure te kun nen voeren, moet er eerst een be stemmingsplanwijziging voor het tracé komen. Daartegen ver zetten bewoners zich weer. Volgend jaar moet in Mannee de eerste de paal de grond in. De ge meente zit qua tijd in de knel. Daarom leidt ze het bouwver keer eerst maar over de Werf- laan, wat tot protesten en een handtekeningenactie heeft ge leid van bewoners uit de Noord- hoek, ondanks toezeggingen van de gemeente dat maatregelen worden getroffen om fietsers en voetgangers te beschermen. Bewoners vrezen niettemin over last van af en aan rijdende vrachtwagens, zoals geluid en trillingen. Ook voorzien ze ge vaarlijke verkeerssituaties, ze ker voor fietsers en voetgangers. Op de hoek Werflaan/Noord- hoeklaan, vlakbij de beoogde bouwweg, staat immers basis school De Wingerd. Dezelfde groep bewoners, met name uit de Noordhoeklaan en Homikswei, wijst ook de verbin dingsweg af. Alleen aanleg van de helft, tot de entree van Man nee, is voor hen aanvaardbaar. De Goese raad praat op verzoek van de PvdA in december opnieuw over de verbindings weg. Zijn auto werd opgemerkt door sn surveillance van de waterpo- litie. Toen de man weer het wa ter uitkwam, liep hij regelrecht in de armen van de wachtende Eline Davidse heeft een kleurwedstrijd gewonnen en mag daarom naar het Pietenbal. Haar zusje (achtergrond) vindt het allemaal ook heel spannend, foto Dirk-Jan Gjeltema jaar zijn de woningen klaar en kunnen de vrijgezellen Dennis en Eelco onder moeders vleugels vandaan kruipen. Dennis: „Mijn ouders vinden het langzamerhand tijd worden dat ik de deur uitga. Zelf ben ik ook wel toe aan een beetje vrij heid." Eelco: „Ik ben echt blij met die starterswoning. Ik bouw iets op, want huur gooi je feitelijk elke maand weg. Nog belangrijker: ik blijf op het dorp. A\ mijn vrienden wonen hier en ik ben lid van plaatselijke voetbalclub. Heel mijn sociale leven speelt zich op 's-Gravenpolder af." Dat is nu precies de zere plek waarop de dorpsraad al dikwijls de vinger heeft gelegd. ,,'s-Gra- De jonge starters: vlnr Marjo Anthonisse, Nelleke van Koeveringe, Mark Maliepaard, Mark van der Kooij, Ilsanne van der Gouwe, Dennis de Geus en Eelco Walraven. foto Dirk-Jan Gjeltema Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31