tpzc Rock met elektrorandj e Wouter Deprez vouwt papieren vliegtuigjes 25 Bijlo gaat niet zo kort door de bocht woensdag 29 november 2006 ls een cabaretvoorstelling de titel Kort Door De \ocht heeft gekregen en de ma in ker is Vincent Bijlo, dan wordt ;t een scherp avondje met een inijnig cynisch toontje. Daar D- keeft de blinde Utrechtse caba- m retier, columnist en romanschrij- ld Ier de afgelopen jaren patent op D- gehad. In de afgelopen jaren in lebben we Bijlo echter aanmer kelijk korter door de bocht zien is laan dan in deze nieuwste. ;n f :n Bijlo verloor zijn vader in 2004 ik [n dat heeft een flinke impact n. |ehad op zijn leven. Vriend ;b Bram Vermeulen ging een paar k weken later dood. De dood en al le es wat daar op volgt voor de in achterblijvers, speelt dan ook s- [en voorname rol in deze voor- t- [telling. Een serieuze en een ?e [chertsende. /s ['oor het eerst staat Bijlo niet n, neer alleen op het podium. Tij- is lens een handvol liedjes komt [ijn echtgenote Mariska Reijme- et nnk hem met een zuivere stem iu bijstaan in de zang. ?t Het materiaal dat hij ons voor- Ie «chotelt mist echter scherpte en t- [errassing. Hij heeft het over de r- ptevreden Nederlander, de pro- r- [eten en de hufters in hun Hum- f- kers, cliniclowns, het verkleute- r- [en van Nederland, het auditief ir Darwinisme (de schreeuwers n [lebben de macht), zijn tripje laar Athene voor een optreden •ijdens de Paralympics, het nieu- ve zorgstelsel, uitstervende die ren en de terreurdreiging. Helemaal Bijlo voor wie Bijlo al aren volgt. Hij springt van het ;ne op het andere onderwerp net een geforceerd bruggetje, neemt even geforceerde aanloop- ;es om een grap te maken die zei len echt goed is. Slechts een en- iele keer, zoals in het lied Ge- weg waarin hij met Reijmerink zingt doodziek te zijn van het oe verloze geleuter over niks om hem heen, komt Bijlo om de hoek met zijn handelsmerk, het venijn. Een andere sterke kant van Bij lo is dat hij naast zijn commen taar op de wereld om hem heen, [raai kan raken met intieme be spiegelingen. In dit programma jammer genoeg de woor den en de liedjes over de dood van zijn vader een beetje verlo- Ruud Buurman Vincent Bijlo en Mariska Reijmerink itaan vrijdag in Theater De Mythe in Goes, aanvang 20.00 uur. 2nd Place Driver, met (vlnr) Bart Dietvorst, Rob Mertens, Bart van de Put en Rias Baarda. nder de noemer Club Sandwich maken drie bevrien de en veelbelovende acts op dit moment een kleine toer door het land: Darker, 2nd Place Driver en Melo- Manics. Zaterdag zijn ze in De Piek in Vlissingen. Aan de band 2nd Place Driver zit ook een regionaal tintje, want gita rist Bart Dietvorst groeide op in Zeeland. Tot zijn achttiende woonde Dietvorst in Goes. Daarna trok hij naar Tilburg om te stu deren en weer later naar het con servatorium in Rotterdam. Nu woont hij in Delft. Tilburg is nog altijd een belang rijke muzikale uitvalsbasis voor hem. Daar maakte Dietvorst deel uit van de bekende band Wealthy Beggar, die hij enkele jaren geleden verliet om samen met Rias Baarda een eigen pro ject te beginnen. Dat werd 2nd Place Driver, aanvankelijk be doeld als studioproject, maar al snel uitgegroeid tot volwaardige band, die.aLzo'rr250 keer op het podium stond. 2nd Place Driver staat te boek als Tilburgse groep, ook al woont slechts de helft ervan daar. Het is wel de plaats waar de vier zich verzamelen en zij re peteren. Naast Dietvorst en Baarda (zang, gitaar) bestaat de band nu uit Rob Mertens (bas, zang) en Bart van de Put (drums). Het viertal wil ver komen. „We zijn inderdaad ambitieus, altijd al geweest. Dit is nog maar het begin, want we zijn nog lang niet klaar", zegt Dietvorst. „Maar of het ook lukt, is van zo veel factoren afhankelijk." Na twee ep's in eigen beheer ver scheen vorig jaar het officiële debuut: ...1 geheten, waarop re- trorock werd gecombineerd met elektrobeats. Het album trok de aandacht, leverde airplay op bij de voorname radiozenders en kwam herhaaldelijk voorbij op MTV en TMF. De potentie van 2nd Place Dri ver werd bevestigd door het win nen van een van de vijf Essent Awards die jaarlijks aan talent volle acts worden gegeven. „Dat levert veel publiciteit op en je mag spelen op Lowlands, toch wel ons leukste optreden tot nu toe", aldus Dietvorst. „Verder krijg je een promotiebudget, waarvan we het grootste deel hebben gestoken in de nieuwe plaat." Na een 'tussendoorsingle', de li ve-favoriet en Sugababes-cover Overload, kwam anderhalve maand geleden het tweede al bum uit onder de titel The hungry ones, met de single My mistake als vooruitgeschoven post. De plaat maakt duidelijk dat 2nd Place Driver de koers enigszins heeft verlegd, met wat minder prominente elektro- pop-invloeden en meer neigend naar stevige gitaarrock. Dat is deels een bewuste keuze geweest, geeft Dietvorst aan. „We wilden een wat bandgerich- ter, organischer geluid hebben, waarbij de rol van de drummer en de bassist ook wat uitgespro kener is. Daardoor ligt de na druk meer op de gitaren en ge bruiken we de elektronica wat gedoseerder. Wat ons betreft is dat goed uitgepakt." In septem ber is de groep weer begonnen met optreden. Daarbij zijn ze se lectiever geworden dan voor heen. „We willen vooral de wat grotere concerten doen, waar we ook zelf iets aan hebben en niet alleen maar voor een kratje bier staan te spelen." 2nd Place Driver weet hoe ze moet opvallen. Op de dag dat het nieuwe album werd gepre senteerd, werd 's ochtends ge speeld op het NS-station in Til burg. Dat leverde weer wat me dia-aandacht op en bovendien werd het optreden live uitgezon den bij Giel Beelen op 3FM. De muziek van de nieuwe plaat is nu af en toe te horen op de ra dio, maar nog niet voldoende, als het aan Dietvorst ligt. „Om echt een potje te kunnen breken moet je dertig, veertig keer voor bijkomen. Er zijn zoveel nieuwe bandjes, dat het heel moeilijk is om als onbekende groep ertus sen te komen. Maar niet gescho ten is altijd mis." Rolf Bosboom 2nd Place Driver (samen met Darker en MeloManics), zaterdag in De Piek in Vlissingen. Aanvang: 21.00 uur. Binnen enkele minuten is hij verwikkeld in een dialoog met zijn publiek. Wouter De prez is een meester in het impro- Het Vlaamse cabarettalent is een zogenoemd kakkersnestje, de jongste in een gezin van ze ven, allen bijziende jongens. Maar zoals hijzelf stelt: „hoe slechter de ogen, hoe beter het brein". Deprez prijst de toeschouwers de hemel in, maar gaat ook fana tiek met hen de strijd aan om punten. Want daar draait het om in het leven van de Vlaming. Op een schoolbord houdt hij de scores nauwlettend bij. Hij is gul als de bezoekers bijdehante opmerkingen maken.Binnen een mum van tijd krijgt hij de zaal aan het vliegtuigjes vou wen. Maar zelfs de fanatici moe ten het afleggen tegen de Red Dragon van Deprez. Marion Groenewoud Wouter Deprez speelt War vrijdag, in het Scheldetheater van Temeuzen, aanvang 20.00 uur. Willemien van Dijke (beeldend kun stenaar) en Martin Hoevenaars (mi- mespeler) verzorgen een kladperfor mance Beweging laat sporen na, don derdag 30 november vanaf 20.00 uur in Arsis sociëteit Pand zes, te Bergen op Zoom. Het duo zoekt binnen zijn samenwerking Eenvoud in Tweevoud naar nieuwe wegen om hun discipli nes, beeldende kunst en bewegings theater, te doen versmelten. Op het Binnenplein van de Drvkkery in Middelburg is zondag 3 december de tentoonstelling Van Kop tot Staart te zien. Het betreft werk van kinde ren van basisschool het Klinket te Koudekerke, de Wilgenhof te Middel burg en Schutte te Gapinge. Ze lieten zich onder leiding van kunstenaar tekendocent Bo de Jong inspireren door het werk van Wim Hofman. Philip Hopman toont in de kinderaf deling originele illustraties voor zijn boek Altijd als ik aan je denk en enke le autonome werken. Certificaat 000358/ toont foto's van Robert Knoth uit het gelijknamige boek van hem en schrijfster Antoinet te de Jong. De titel is het nummer van het Tsjernobyl-document dat aan de vijftienjarige An ja Pesenko gege ven werd, die doodziek is door een hersentumor. De expositie omvat por tretten van mensen die werden bloot gesteld aan overdoses radioactieve straling en panorama's niemandslan den van nucleaire rampzones. Te zien tijdens winkeltijden. Kathe Ruyssenaars toont schilde rijen, Loek Hambeukers bronzen beel den en Han van Hagen etsen tijdens de december-expositie in Galerie 'T' in Middelburg. De opening is zondag van 13-17 uur. Ook wordt dan het boek Han van Hagen etsen gepresen teerd, met zang van Brigitte van Ha gen, begeleid door Marleen Veldstra (viool). In het kader van de Kunst- en Cultuurroute is zondag werk te zien van Wim Hofman met het thema Vo gel. Aan de Vismarkt is in december werk te zien van Michel Harchin, Co- lette Deyme en Zhang Ji'an Jun. Te bezichtigen: do t/m za van 11-16 uur. Le coin Couleurs in IJzendijke presen teert de expositie Object met werken van drie Belgische glaskunstenaars. Eric Pipien met Reizigers en land schappen), Carine Neutjens met orga nische voorwerpen, (pate de verre), L. An verre met grote objecten van glas en Alessandro Ciffo (milano) ob jecten in silicone. Daarnaast expose ren Jan De Vliegher en Eric vande Pit te hun schilderijen. Te zien tot eind fe bruari, vrij 13-18 uur, zondag 10 de cember 14-18 uur, donderdag 15 de cember 18-21 uur. Adrie Kools exposeert schilderijen, Marja Michielsens keramiek en Jenny Michielsens sieraden in Galerie 't Kunstuus, te Heinkenszand. Te zien t/m 23 december, wo en do 13-18 uur, vrij: 13-18 en 19-21 uur, za 10-12 en 13-16 uur. Galerie De Cleene Houttuyn in Mid delburg toont vanaf donderdag t/m 30 december werk van Jan Heef f er (schilderijen), Wim van den Berg (schilderijen) en Annie de Smet - van Lanen (ruimtelijk werk). Open: do, vrij, za en zo 3 december 13-17 uur. Elf kunstateliers en galeriën in Zierik- zee openen zaterdag 2 december en Zondag 3 december van 12-17 uur hun deuren. Goos Verwoest in de Weststraat heeft eigen werk te bezich tigen. Galerie Kos exposeert eigen werk en heeft een jubeleumtentoon- stelling van Toon Gerritse. Katten- huis Alexandra toont onder meer werk van Daniëlle Orelia uit Burgh-Haamstede. Galerie Het Mo ment toont schilderijen van Theo Me taal en plastieken van Dick Versluis. Liesbeth Reindersma toont haar werk in de tentoonstellingsruimte van Kunst en Ambacht. De kerststal in keramiek is te zien in keramisch atelier de Komeet. Maud Quadvlieg, Cornelius en Wies van Dort exposeren schildeiïjen in Stuart kunstbemiddeling in Bergen op Zoom. Wies van Dort toont er ook beelden. De opening is zondag om 15.00 uur. Te zien t/m 14 januari, za en zo 13-17 uur, zondag 24 en 31 de cember gesloten. ROTTERDAM Kunsthal Rotterdam T/m 4 maart 2007 Dinosaurussen! Be treden op eigen risico; t/m 14 januari Henry Moore: Sculptuur, architec tuur, natuur, t/m 21 januari Peter van Straaten: Lust. Maritiem Museum Rotterdam T/m 9 september 2007 De schat van Corpus Christi, VOC-kaarten boven water; t/m 31 december HollandAme- rika Lijn; t/m 31 december, Schatten van Nedlloyd. T/m 4 maart Varen naar Mekka - de reis van je leven. Museum Boijmans Van Beuningen T/m 3 december: Voici Magritte. Schilderijen, studies en werken op pa pier t/m 1 januari Jan van der Ploeg. Wall Painting No. 155. Muurschilde ring. T/m 3 december Voici Magritte, schilderijen, studies en werken op pa pier; t/m 21 januari Rembrandts Pas sie. Het Nieuwe Testament in de Ne derlandse prentkunst van de 16de en 17de eeuw. T/m 7 januari Ted Noten: sieraden te zien die Ted Noten maak te naar aanleiding van een treinreis van Tokio naar Amsterdam. T/m 4 fe bruari 2007 Erik van Lieshout, een staalkaart van zijn werk: video-instal laties, schilderijen en tekeningen. Museum Het Schielandshuis T/m 7 januari Beschuit met spruitjes, de wereld van een opgroeiend kind; t/m 27 mei Achter gesloten deuren - Van keurslijf tot string. Lingerie en deuren in een spel van verhulling en nieuwsgierigheid. T/m 31 december Een aanwinst zo oud als Opoe Herfst, zondagse goed van de hoogbejaarde. T/m 31 december Stad van Rotter dammers! Museaal theater: objecten, blow-ups van foto's, film- en geluids fragmenten. Natuurhistorisch Museum Rotterdam T/m 31 december Ramon. Het skelet van een Rotterdamse olifant. T/m 31 december Het Kabinet van dr A.B. van Deinse. Walvissen en zoölogische rariteiten. T/m 3 december Picture this! Imagine that! Een selectie foto's van de landelijke milieufotowed strijd. Het thema is milieu in jouw stad, t/m 19 november Rondreis om de wereld. Met aquarellen, foto's en 'spullen' van Marleen Felius en tekst van schiïjfster Bibi Dumon Tak, geba- seerd op het boek, t/m 31 december WereldNatuur. Biodiversiteit op land, in zee en in de lucht. T/m 13 mei De Grote Huismus Tentoonstel- Ling. Wereldmuseum Rotterdam T/m 7 januari Wilde haren: kleding van veren, huid en bont. T/m 28 ja nuari: Urban Arts: Rotterdam in Kleur, graffitiwall van 60 m2; t/m 28 januari Focus Marokko, met voorwer pen uit Marokko, een begeleidend on derwijsprogramma, concerten, thea ter en een informatieve website. Witte de With, center for contempora ry art Vanaf 2 december t/m 11 februari Brian Jungen. Sculpturen en installa ties van de huidige consumentenmaat schappij, zoals zijn grote walvisskelet ten van tuinstoelen. ANTWERPEN K.M.S.K.: tot 31 december Rijksmu seum aan de Schelde: Schatten uit de schatkamer van Nederland. Diamantmuseum: tot 31 december Ba- bur's Erfenis: De invloed van het Mo- goljuweel de invloed van de juweel kunst ten tijde van het Mogolrijk (1526-1857) op het hedendaags ju weel; permanent BriljAntwerps Ver haal: een blik achter de schermen van de Antwerpse diamantwereld. AMVC Letterenhuis: tot 31 december Verre Horizonten - Schrijven zonder grenzen. Zilvermuseum Sterckshof: tot 7 ja nuari Zilver uit Antwerpen. Fotomuseum: tot 7 januari retrospec tieve van de Belgische Magnumfoto graaf Carl De Keyzer; Tunnel Vision: multimediale reis door de tijd; Dansant: Populaire dans in Antwer pen in beeld tot 1960. Museum Vleeshuis: tot maart Dansant: Dans in Antwerpen. Perma nent: Klank van de stad MOMU: tot 17 juni De Momu-collec- tie - selectie n. GENT Flanders Expo: vr. t/m di. Lineart: 25ste editie van de internationale kunstbeurs voor etnografische en he dendaagse kunst. S.M.A.K.: tot 17 december City-Scan Carlos Navarette; tot 7 januari Bar-code Jan Christensenen Ricar- do Brey - installaties; tot 14 januari Focus Peter Downsbrough en Kunst Nu- Philip Meiten Noise of Quasar: grafittikunst-installaties Kunsthal St. Pieters Abdij: tot 3 de cember De Nieuwe Keuken schilde rijen van Marleen Van Moere. Witte Zaal: tot 22 december Najaars tentoonstelling twee kunstenaars. Design Museum Gent: tot 31 decem ber Collectie Alonso. Caermersklooster: tot 7 januari Stan ley Kubrick. De Singel: tot 14 januari Wonen in Welvaart Woningbouw en wooncul- tuur in Vlaanderen 1948-1973. BRUGGE De Bond: tot 4 december Sint-Pieters getekend Werk van 12 kunstenaars. Provinciaal Hof: tot 4 december In goede banen? Guido Gezellemuseum: tot 17 decem ber Met smaak gemaakt! Smaak- kunstwerken. Arcntshof: tot 2 januari Kunstetalage schilderijen Jazzbrugge van Jeanal. Bruggemuseum - Gruuthuse: tot 4 fe bruari Geloof en Geluk: de Middel eeuwse pin/laat je (n)iets op je mouw spelden: Sieraad en devotie in Middel eeuws Vlaanderen. Arentshuis: tot 25 februari Rond en om Rembrandt - Hollandse prenten uit de Gouden Eeuw. Concertgebouw: tot 9 december Stein- way 170 in het kader van het Stein- way 170 Festival. Concertgebouw Atrium: tot 25 mei In de naam van Mozart 16 portretten van musici, met een terugblik op Mo- zart06, van Malou Swinnen. Forum+Zand: tot 25 maart Detlef Beer, schilderijen, sculpturen en teke ningen. KNOKKE Scharpoord: tot 26 december Thierry Buysse Urban Exploration - fotogra fie; tot 26 januari 2007, Getekend: ge varieerd werk van 12 West-Vlaamse topillustratoren (bibliotheek). Sinefala, Museum van de Zwin streek: tot 3 december - Oud Gloriën KFC Heist. 29 november t/m 5 december WOENSDAG Verteltheater Theater ZamZam presenteert Opa met Gaatjes. Actrice Sabine Goethals kruipt in de huid van het meisje Hanne en vertelt over het aftakelingsproces van haar demen te opa vanuit haar eigen belevingswereld. Naar het jeugd boek van Wally De Doncker. Voor iedereen vanaf 8 jaar. MFC, Zierikzee, 14.30 uur Poppentheater Poppentheater Sim Bolus speelt Joris en Reuzeneus. Joris gaat naar zijn tante om te logeren. De tocht voert door het Grote Bomen Bos, waar hij enkele dieren ontmoet die doodsbang zijn voor Reuzeneus. Joris zoekt de reus op. Ambachtscentrum, Goes, 15.00 uur Toneelstuk Theaterproductiehuis Zeelandia brengt Een Zeeuwse meid op de planken. Het stuk is geïnspireerd op de ruim vijftig brieven die Pietje Willemse, een dienstmeid uit Tholen, tussen 1861 en 1873 schreef aan haar Thoolse vriendin Maatje Weijler. Tekst Ni- rav Christophe, regie Marijke Beversluis. Met Mieke De Groote (Maatje) en Gonny Gakeer (Marga). Dorpshuis The Cameronian, Baarland, 20.00 uur Muzikaal cabaret Myléne d'Anjou zingt liedjes in Niet van gisteren. In de zoektocht naar de ware geschiedenis van een verzon nen verleden, zingt en swingt ze dat het een lust is. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Toneel Peter Faber speelt Dagboek van een Gek. Axel Loopbaan werkt als systeembeheerder op een departe ment, maar denkt dat hij de vermiste Spaanse troonopvolger Koning Ferdinand VIII is. Zijn kruistocht tegen de achterlij ke wereld begint. Naar het verhaal van Alexander Gogel. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Theatershow Enge Buren presenteert Potje Poekelen De ruwe versie van de aankomende theatershow, met nieu we liedjes en acts. Bob, Bep en Bram poekelen dat het een lie ve lust is. De voorstelling is uitverkocht. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur Jazz Het Marzio Scholten Quartet staat op het podium. Het kwartet presenteert voornamelijk eigen composities ge schreven en gearrangeerd door gitarist Marzio Scholten. De ze variëren van high-energy jazz tot ballads. De bezetting be staat verder uit Tony Roe op piano, Lucas Dols op contrabas en drummer Jurjen Bakker. Desafinado, Middelburg, 21.00 uur DONDERDAG Toneelstuk Theaterproductiehuis Zeelandia brengt Een Zeeuwse meid. Zie woensdag Dorpshuis, 's Heer Hendrikskinderen, 20.00 uur Youp van 't Hek Youp van 't Hek staat op het podium met Schreeuwstorm. De voorstelling is uitverkocht. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Muziektheater Mich en Scene presenteert Madame Deluxe. Zangeres Micheline Van Hautem, accordeonist Frederik Cae- len en hun band brengen liedjes van zangeressen onder wie Edith Piaff, Billy Holiday, Nina Simone en Björk. Luctor et Emergo, Rilland, 20.00 uur Toneel Vlaams Fruit speelt Tuinen van Verschrikking. De bestseller Effroyables Jardins van Michel Quint werd on langs verfilmd door Joan Becker. Over een onderwijzer die clown wil spelen en een zoon die zich schaamt, tot hij in het oorlogsverleden van zijn vader duikt. Met Frans Maas en Wim Stevens. Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Cabaret Anousha Colette presenteren Poppenkoppen. De dames lijken bezig met een kat en muis spel. De kat valt over elk woord van de muis en jaagt en plaagt waar het maar kan. De muis hapt terug maar gaat ook, als het er op aan komt, als de wiedeweerga ervandoor. Maar toch kunnen de kat en muis niet zonder elkaar. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Blessuretijd Tryater speelt Blessuretijd van Jeroen van den Berg. Vier demente bejaarden uit verschillende milieus wonen op een kamer in een gesloten afdeling van een verzorgingste huis en zijn daarom opeens noodgedwongen deelgenoot van eikaars laatste dagen. De voorstelling is uitverkocht. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur VRIJDAG Cabaret Wouter Deprez presenteert War. Jonge Wouter was de slimste van de klas. Grote Wouter pro beert van de competitiedrang los te komen. Dat is niet sim pel. Gelukkig zijn er papieren vliegtuigen. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Toneelstuk Theaterproductiehuis Zeelandia speelt Een Zeeuwse meid. Zie woensdag. Ontmoetingscentrum Schuttershof, Domburg, 20.00 uur Youp van 't Hek Youp van 't Hek staat op het podium met Schreeuwstorm. Zie donderdag. Ook deze voorstelling is uitverkocht. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Cabaret Vincent Bijlo gaat Kort door de bocht. Hij brengt ongenuanceerde, actuele grappen en politiek geëngageerde conferences. Het aan de kaak stellen van mis standen en wangedachten is zijn drijfveer-. Theater De Mythe, Goes, 20.00 uur Tragikomedie De Zeeuwse Komedie brengt Aan het eind van de asperge- tijd op de planken. Drie zussen en de dochter van één van hen in en een kapsa lon in een Limburgs dorpje. Een geschiedenis van (verloren) liefdes en oud en nieuw zeer, geschreven door Frank Houtap pels. Spelex-s: Anneke van Jaarsveld, Jolanda Kasse, Larissa de Keijzer en Wilma Selen. Regie: Willem Huijbreghs. Theater Vestzak 99, Vlissingen, 20.15 uur Cabaret Guido Weijers staat op het podium. Voor de pauze speelt hij een selectie uit zijn pi-ogramma Xip- nao. Daarna probeert hij materiaal uit voor De Oudejaars conference 2006 (uitzending 31 december bij SBS 6). Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25