Frits Paap rijpt liever aan de bal Nieuwe trainer geeft weer hoop PZC Terneuzense Boys is nog van slag Worldcup Sluiskil heeft nog slechts drie plaatsen te vergeven p Sranang laat winst liggen tegen leider Succes heeft voor Zeeuwse voetballer schaduwkant bij RBC 18 Magere oogst driebanders De Noormannen wil overstappen naar de zaterdag uitslagen agenda woensdag 29 november 2006 swb door Govert van Veen ROOSENDAAL - Een jaar gele den stond hij nog tegenover Aja- cied Pienaar en in de spotlights van de eredivisie. Maandag voet balde RBC'er Frits Paap ano niem, voor tien toeschouwers, met de beloften van RBC in Oss tegen TOP 2. Succes heeft altijd een schaduwkant. Het is het bizarre leven van een voetbalprof. Het ene moment is het alles. Het andere moment kan het niks zijn. Frits Paap maakt het allemaal razendsnel en op jonge leeftijd mee. Hij was achttien toen hij vorig jaar on der Dolf Roks debuteerde in de eredivisie, als trotse exponent van RBC's jeugdopleiding. Hij is twintig nu, als hij zelf tot de con statering komt dat zijn carrière even in het slop is geraakt. Zeeuwser Zijn foto hangt meer dan levens groot op het trainingscomplex. Blonde Frits Paap is het lich tend voorbeeld voor al die jeugd voetballers uit de opleiding. Om dat hij heeft laten zien dat het wel degelijk mogelijk is om uit de eigen gelederen door te stro men naar het eerste. Paap, uit Serooskerke en nu met z'n vrien din wonend in Middelburg, past bovendien perfect in de nieuwe clubslogan: 'RBC is Zeeuwser dan u denkt'. „Maar om die redenen zullen ze me echt niet een contract heb ben gegeven", veronderstelt de speler zelf terecht. „Dat zal toch wel gebeurd zijn op grond van m'n voetbalkwaliteiten." Hoofd voetbalopleiding Jur- riaan van Poelje noemde hem in die tijd 'iemand die verschrikke lijk goed kan voetballen, een echte spelbepaler'. Een nummer tien dus, de positie die Paap zelf prefereert. Vorig jaar greep hij echter ook op an dere posities zijn kans, toen an deren faalden of geblesseerd raakten. Nu anderen niet falen maar zodanig presteren dat ze zich trots koploper van de eer ste divisie mogen noemen, zijn er voor het Zeeuwse talent be- GOES - Drie Bevelandse teams kwamen in de landelijke compe titie driebanden groot in actie. De opbrengst was niet meer dan twee punten. Eén punt was er voor Hoondert/ de Waard in de derde divisie te gen JMK Geluidsverhuur en één voor De Heerenstraat tegen De Reddende Engeltjes. De Stene Brug werd overklast door Royal/De Parel. Wim de Kok en Marco van der Hout ont braken. Voor de vervangers Ries Rijn en Ad Menheere was de te genstand te sterk. Jens van Dam liet Menheere alle kanten van de tafel zien en eindigde met een moyenne van 0.882. Hoondert/de Waard haalde een punt weg tegen JMK Geluidsver huur. Frans de Koek, na een uit stekende partij (0.921) en Gerrit Blom, na een uiterst mager duel (82 beurten) zorgden voor de punten. De Heerenstraat ont snapte in Breda aan een neder laag tegen De Reddende Engel tjes. Na verliespartijen van Piet Schrier en Piet Raas won André Karelse van Stefan van de Diepstraten. Jan Westdorp kwam aan het slot van een ge- lijkopgaande partij met 26-29 achter en leek verslagen. De oude meester pakte echter uit met een slotserie van drie. WESTKAPELLE - De voetbal vereniging De Noormannen uit Westkapelle is hard op weg een zaterdagclub te worden. Op ver zoek van een groot deel van de leden wordt er 15 december ge stemd over een voorstel om vol gend jaar op zaterdag alle wed strijden te spelen. „Zeven jaar geleden hebben we al eens een enquête uitgevoerd en gevraagd of de spelers de za terdag zagen zitten", vertelt voorzitter Ad Minderhoud. „Toen is het plan nog wegge stemd, vooral door de oudere spelers." Deze keer zal dat waarschijnlijk niet gebeuren, denkt Ad Minder houd. „De vereniging bezit veel jongere leden en die jongens wil len liever een dag eerder voetbal len. Een peiling heeft al uitgewe zen dat ruim tachtig procent het idee steunt." De Noormannen is al 73 jaar een zondagvereniging. duidend minder mogelijkheden. „Maar die komen er nog genoeg, zeggen ze. En ik ben nog jong. Twintig pas." Hij zegt het met enig positivis me, probeert optimistisch te blij ven, en zichzelf inmiddels op het middenveld van het beloften- team uit een sportieve dip te spe len. „Het gaat steeds beter." Te gen TOP 2 (3-3) scoort hij één van de drie goals. Maar daarna vertelt hij ook hoe moeilijk hij het ermee heeft gehad. „Ik merk te het al in de voorbereiding, toen de trainer steeds dichter naar de kern ging toewerken. En dat ik daar wel eens niet toe zou kunnen behoren. Ik heb er een behoorlijke knauw van ge kregen. We hadden veel nieuwe jongens, ik wilde het graag la ten zien, maar was tegelijkertijd ook onzeker geworden, raakte m'n zelfvertrouwen kwijt, ging forceren en maakte dus fouten." Hij kx-eeg van Robert Maaskant het ook al weinig opbeurende nummer 18 toegewezen. Paap wilde duidelijkheid, en vroeg via assistent-trainer Eric Helle- mons om een gesprek. „Een dag later al riep de trainer me bij zich. Op het veld, hij was duide lijk." Waar zij op die septemberdag zoal over praatten, wil Paap nu best zeggen. „De trainer had ge zien dat ik in balbezit een stuk minder was dan het seizoen er voor. Ik was te onrustig en leed teveel balverlies. Daar moest ik aan werken." Geduld Hij heeft geduld, zegt hij. En in enige mate ook wel begrip. Maar tegelijkertijd is er ook die onvrede. Precies zoals dat ook hoort bij voetballers met ambi tie. En ambitie heeft hij genoeg, dat heeft hij ook altijd uitgespro ken. Eerst een contract, daarna een uitbouw, dan een grote club, en dan... „Het was vorig jaar allemaal wat te snel gegaan, zei de trai ner. Snel ging het, ongetwijfeld. Maar ik denk niet dat ik door het ijs ben gezakt. Over het alge meen heb ik het vrij goed ge daan. Ik denk dat ik het niveau Frits Paap (links) in actie tijdens een wedstrijd met RBC 1. De Zeeuwse voetballer is voorlopig zijn plaats in de selectie kwijt en probeert zzicch terug te vechten in het eerste elftal. foto Robert van den Berge aankon. Het ging goed in de ere divisie. Ik heb het laten zien." „Hij krijgt nog mogelijkheden genoeg", zegt Eric Hellemons, Paaps huidige coach bij de belof ten. „Hij heeft vorig seizoen am per tijd gehad om te rijpen. Die tijd krijgt hij nu wel." Vraag is of Frits Paap die tijd wel wil hebben. Een goeie voet baller is altijd ongeduldig. Paap dus ook. „Of dit een soort rij- pingsjaar is? Mmmm. Het is een jaar dat me misschien mentaal sterker maakt, en waarin ik di rect ook de andere kant van de medaille heb leren kennen. Maar als je speelt, kun je ook rij pen, vind ik. En aan die manier geef ik tóch de voorkeur..." Terneuzense Boys ook zaterdag met Eddy van der Hooft op de bank door Frits Bakker TERNEUZEN - Kan een nieuwe trainer het dreigende onheil bij Terneuzense Boys nog afwenden? Wie naar de rang lijst kijkt, zou denken dat de nieuwe tech nische man voor een onmogelijke opgave staat. Met het ontslag van trainer Danny van de Velde, die in de weken voor zijn ver trek een aangeslagen indruk maakte, gokt het bestuur van de zaterdag eerste klasser niettemin op een schokeffect. Dat zal moeten gebeuren met de selectie die er nu staat, want een impuls van nieuwe spelers in de winterstop is geen optie voor bestuur en sponsorcommissie. Eddy van der Hooft, nu trainer van de A-junioren, is gevraagd om tenminste tot volgende week de trainingen te leiden en de coaching in de wedstrijd van zaterdag voor zijn rekening te nemen. De Noord-Bevelandse oefenmeester Leen- dert Geelhoed houdt een aanbod in over weging. Hij beslist maandag of hij de Ter neuzense club uit de nood wil helpen. Zaterdag speelt de dolende club onder leiding van Eddy van der Hooft de thuis wedstrijd tegen Meerkerk, gisteravond werd een vriendschappelijk partijtje te gen RCS gespeeld. De interim-trainer heeft nog geen opzienbarende conclusie getrokken uit die ene wedstrijd. Hij vindt wel dat het systeem anders moet en dat er weer eenheid moet komen in het elftal. Bekende groep „Ik heb alle thuiswedstrijden gezien, dus ik sta niet ineens voor een vreemde groep. Bovendien heb ik de helft van de spelers nog getraind in mijn eerste perio de bij Terneuzense Boys", zegt Van der Hooft, die in 2002 na drie seizoenen ver trok bij de club en daarna drie jaar trai ner was bij HW'24. „Waar ik me zelf over heb verbaasd, is dat Terneuzense Boys met zo veel spelers aan de competitie is begonnen. Het is een selectie van 24 man. Dat betekent dat je er dertien niet kunt opstellen. Die gaan elkaar steun geven en zo ontstaat er on vrede in een selectie. Zeker als de resulta ten zo slecht zijn als ze tot nu toe zijn ge weest. Er wordt veel te veel gepraat bui ten het veld, dat is het eerste waar de nieuwe man aan moet gaan werken." Ver sterking is volgens de tijdelijke trainer zeker geen oplossing. „Dat zijn nood sprongen die gedoemd zijn te mislukken. Terneuzen heeft dat een paar jaar gele den ook eens geprobeerd met drie Bel gen. Twee stonden er niet eens in en de derde was zo weer vertrokken." De interim coach ziet veel meer in een jonge, frisse selectie en noemt ook in dat opzicht het voorbeeld van Terneuzen. Het is in de eei'ste plaats beter voor de club, vindt hij. „En als ik naar Terneu zen ga, zie ik nog mooi voetbal ook." „Ik kan zo diie spelers opnoemen die Ter neuzense Boys na het kampioenschap van dit jaar terug had moeten halen, of bij wie ze in elk geval een poging hadden moeten doen. Mevlud Eryürük, Maiio de Fouw en Jeroen van de Broeke zijn jon gens die van ons afkomstig zijn. Die spe len nu stuk voor stuk op een redelijk ni veau en hadden het elftal naar een hoger peil kunnen brengen. Dat is beter dan in wanhoop naar een paar onbekende Bel gen te gaan zoeken." Geen rendement Om op korte termijn aan succes te wer ken, moet het systeem op de schop. Eddy van der Hooft: „Ze spelen nu al heel lang 4-5-1 met Marco Faassen in de punt en Arjen Oostdijk in een vrije rol erachter. Daar moeten we eerst eens aan gaan sleu- door Frits Bakker GOES - Het ontslag van trainer Danny van de Velde heeft van Terneuzense Boys nog geen win nende ploeg gemaakt. Onder lei ding van interim-trainer Eddy van der Hooft werd de ploeg gis teravond in een oefenwedstrijd met 2-3 verslagen door RCS. Voor de rust werd de Terneuzen- se ploeg overrompeld en kwam RCS door treffers van Dennis de Nooijer, Joey van der Zweep en Josimar Pattima op 0-3. „We speelden in een 4-4-2 systeem en moesten nog even wennen aan die omschakeling", ver klaarde Van der Hooft, die vond dat RCS snel en attractief voet bal speelde. Na de rust was er meer evenwicht. RCS raakte nog wel twee keer de paal. Voor Terneuzense Boys scoorden Ruud Hoogesteger en Arjen Oostdijk. Kieldrecht-HVV'24 1-3. HVV'24 kwam in de uitwedstrijd tegen Kieldrecht op een 1-0-achter- stand door de Belgische aanval ler Ton van der Heijde. Voor rust nog scoorde Evert van den Berg tegen uit een strafschop. Diezelfde speler zette HVV na rust op 1-2 en door een fraaie omhaal van Christoph Praet werd het nog 1-3. SSV'65-Zeelandia Middelburg OEI van bert floe moe Dat door Jan Dagevos SLUISKIL - Het toernooi om de wereldbeker driebanden in Sluiskil stevent af op een nieuw record. Een week na het open stellen van de inschrijving is het maximum van 152 deelnemers al bijna bereikt. Gisteren waren er nog slechts drie plekken te vergeven. Het toernooi wordt van 22 tot en met 28 januari in Sluiskil gehouden. „Het is ongekend", reageei't voorzitter Meerten Dallinga van de organiserende stichting. „Vo rig jaar hadden we 140 biljar ters in huis en nu 152. We heb ben de capaciteit uitgebreid, spe len de voorronden nu op acht bil jarts en dan nog is het in een goeie week helemaal vol. Het moet niet gekker worden." Bij een eerdere editie werd er nog wel eens een extra dag aan het toernooi geplakt, maar dat staat de wereldbond UMB tegen- woordig niet meer toe. Alleen als er 100 Nederlanders zouden inschrijven, zou er een kwalifica tie gespeeld mogen worden. Tot nu toe hebben zich in Sluiskil 38 Nederlanders, onder wie 22 Zeeuwen, aangemeld. Extra kwalificaties zijn dus niet aan de orde en dat is maar goed ook. Het zou de organisatie in een lastig parket brengen, om dat een dag voor het begin van de wereldbeker een internatio naal jeugdtoernooi op het pro gramma staat. Daar kunnen maximaal twaalf spelers aan meedoen. „Het is als promotie voor de jeugdsport bedoeld", stelt Dallinga. Drie plaatsen De twaalf jeugdspelers die aan dit toernooi meedoen, mogen ook uitkomen in het wereldbe kertoernooi van Sluiskil, mits ze zich officieel hebben ingeschre ven. Tot gisteren hadden vijf jeugdspelers zich aangemeld en dan te bedenken dat er nog maar drie plaatsen op de lijst van 152 deelnemers zijn te verge ven. Dallinga: „Dit begint risicovor- men aan te nemen, maar het kan nog. We hebben inmiddels wat spelers persoonlijk benaderd en gevraagd of ze zich snel willen inschrijven. Daarnaast zijn we van plan om een reservelijst aan te leggen. Er valt altijd wel eens iemand af. Ja, in het ergste ge val kan een jeugdspeler, die zich te laat heeft aangemeld, niet aan het hoofdtoernooi mee doen." Aanvraag De organisatie van het wereldbe- kei-toernooi in Sluiskil kijkt in middels ook vooruit en mikt op de organisatie van het WK in 2010. De officiële aanvraag hier voor is de deur uit en Dallinga denkt een goede kans te maken, „We hebben bij de wereldbond een aardige ï'eputatie opge bouwd." De organisatie van het WK kost ongeveer 200.000 euro. De helft daarvan is al gedekt. Dallinga heeft met acht hoofds ponsors contracten voor drie jaar afgesloten. De geldschie ters brengen 100.000 eui'o in. Zes verenigingen doen mee aan voetbaltoernooi Reimerswaal KRUININGEN - De eerste editie van het voetbaltoer nooi om de Reimerswaal Cup wordt zaterdag 4, dins dag 7 en donderdag 9 au gustus gehouden. Er zijn zes deelnemende clubs, die in twee poules zijn onderverdeeld. In groep A komen Waarde, Kruiningen en Rillandia uit. Yerseke, Krabbenclijke en Hansweertse Boys vor men poule B. De finalewed strijden worden op de zater dag, voorafgaand aan de start van het distxictsbeker- toernooi van de KNVB ge houden. Ho> reel von New York. NBA. Miami Heat - Phila delphia 76ers 103-91, Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 93-87, Utah Jazz - Orlando Magic 75-88, Golden Sta te Warriors - San Antonio Spurs 111-102. Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 4. Royal/De Parel - De Stene Brug 8-0: Ton- ny Dobbelaere - Piet Koek 35-26, 50; Ed die van Goethem - Arjo Hollestelle 35-31, 56; Mathieu Vlerick - Ries Rijn 30-23, 45; Jens van Dam - Ad Menhee re 30-16, 34. JMK Geluidsverhuur - Hoondert/de Waard 4-4: Cor Jaspers - Frans de Koek 26-35, 38; Johan van Baal - Sjaan van Kuyk 35-34, 67; Patrick Koevoets - Gerrit Blom 28-30, 82; Jo Aarts - Bram de Waard 30-24, 65. Vierde divisie, poule 6. De Reddende Engeltjes - De Heerenstraat 4-4: Kees Schniermanni 29-30, 61; Stefan van de Diepstraten - André Karelse 22-25, 41; Cor Verdaasdonk - Piet Schrier 25-12, 52; Ad Dillisse - Piet Raas 20-13,38. Sas van Gent. Huisleague. De Water geus-Het Feestbeest 4-0, 't Stre- mijn-The Killers 1-3. Stand: 1. Het Feest beest 23-17.259, 2. De Watergeus 21-17.173, 3. 't Stremijn 18-17.182, 4. The Killers 18-16.600. Hoogste gamege- middelde mannen: Werner de Leux 183,27 pins. Vrouwen: Marion de Leux 177,00. Hoogste game mannen: Werner de Leux 244. Vrouwen; Marion de Leux 233. Teams: Het Feestbeest 662. Hoog ste serie mannen: Werner de Leux 654. Vrouwen: Marion de Leux 629. Teams: Het Feestbeest 1899 pins. Tweede klasse: FM Sranang 2-Pub- bles 2 8-5, Matisse-Amigo's/De Post 4-4, SSV'65 4-SSV65 3 1-4, Matisse 2-SSV65 2 11-3, ZVV/TMF-Kloetinge 4-19, Biezentrappers 2-Biezentrappers 4-5. Stand: 1. FM Sranang 2 12-36, 2. Kloetinge 12-33,3. Matisse 2, 4. FC Dau- wendaele 9-24, 5. Pubbles 2 11-21, 6. Biezentrappers 12-21, 7. Biezentrappers 3 12-20, 8. SSV'65 3 11-16, 9. Matisse 11-14, 10. Biezentrappers 2 12-9, 11. Amigo's/De Post 9-7, 12. SSV'65 4 12-7, 13. ZVV/TMF 12-7, 14 SSV'65 2 13-4,15. Biezentrappers 411-3. Aziatische spelen, mannen. Tweede ronde. Groep A: Qatar-Jordanië 3-0 (1-0), Verenigde Arabische Emiraten-Oe- zbekistan 1-2 (0-1). Groep B: Bahrein-Vietnam 2-1 (2-1), Zuid-Korea-Bangladesh 3-0 (1-0). Groep C: Koeweit-Kirgizië 3-0 (0-0), Thai- land-Palestina 1-0 (1-0). Sendai/Hiroshima. WK, mannen. Groep E, Sendai: Puerto Rico - Cana da 3-0 (25-22 25-21 25-16), Argentinië- Tunesië 3-2 (25-20 25-27 21-25 25-21 15-12), Polen - Rusland 3-2 (19-25 19-25 25-21 25-20 15-11), Servië - Japan 3-0 (28-26 25-16 25-21). Stand: 1. Polen 6-12, 2. Servië 6-12, 3. Rusland 6-10, 4. Japan 6-10, 5. Puerto Rico 6-8, 6. Argen tinië 6-7, 7. Canada 6-7 8. Tunesië 6-6. Groep F, Hiroshima: Frankrijk - Bulga rije 2-3 (25-23 25-22 22-25 22-25 10-15), Brazilië - Italië 3-0 (25-23 25-20 25-20), Duitsland - Verenigde Staten 2-3 (28-30 25-15 26-24 24-26 13-15), Cuba - Tsje chië 3-1 (31-29 26-24 24-26 26-24). Stand: 1. Bulgarije 6-12, 2. Brazilië 6-11, 3. Frankrijk 6-10, 4. Italië 6-10,5. Duitsland 6-8, 6. Verenigde Staten 6-8, 7. Cuba 6-7,8. Tsjechië 6-6. woensdag Biljarten Grand Prix driebanden ZVB. Lokaal café De Kroon in Sint-Jansteen. Aan vang: 19.00 uur. Volleybal Vrouwen. Beker, categorie A: Smash'66-Morres/Hulst (21.00 uur). Eddy van der Hooft nam gisteravond bij Terneuzense Boys de rol van trainer/coach op zich in de vriendschappelijke wedstrijd tegen RCS. foto Camile Schelstraete telen, want het blijkt in deze selectie geen rendement op te leveren." „Ik kan nog niet zeggen of ik dat zater dag ook met één of twee nieuwe spelers ga invullen. Daarvoor weet ik nog te wei nig wat er speelt. Je leert de jongens pas goed kennen op trainingen en in de kleed kamer. Daar ben ik, als trainer van de A-junioren, bewust altijd weggebleven. Anders krijg je al gauw de geruchten dat ik het wel zou willen overnemen." De kans dat hij ook werkelijk de nieuwe trainer wordt, is volgens Eddy van der Hooft afhankelijk van het aanbod. „Ik ben niet gevraagd en heb er ook niet over nagedacht." 1-4. De Goese hoofdklasser speelde een dramatische wed strijd en was kansloos tegen de drie klassen lager spelende te genstander. Bij rust leidden de Middelburgers al met 0-1 via Hadji Awrahman. Na rust werd het eerst 0-4 door Mark Alfons, Leonel Conde Morgado en Freerk Koelma (penalty). Voor SSV scoorde Stefan Paardekoo- per in de slotfase nog tegen. door Eugene de Kok GOES - FM Sranang had na het 1-1-gelijkspel tegen koploper Fusala Boyz het gevoel te wei nig te hebben gekregen. De Goe se futsalhoofdklasser had kan sen op meer, maar moest genoe gen nemen met een puntende- üng. FM Sranang - Fusala Boyz 1-1. Beide ploegen lieten zien dat ze niet voor niets in de top van de hoofdklasse bivakkeren. Zowel de thuisploeg als het team uit Gorinchem gaf weinig kansen weg. Na de 0-1 in de tiende mi nuut hadden de Goesenaren een licht overwicht. Si-anang wist tot twee keer toe niet te profite ren van een tijdstraf voor spe lers van Fusala Boyz. Door een afstandsschot van Quang Tran, tien minuten voor tijd, hield Sra nang wel een punt over aan de ontmoeting. SSV/E1 Toro-Vévé Taxi Geers 11-6. De tegenstander, die één plek hoger op de ranglijst stond dan SSV, had geen wisselspelers meegenomen naar Goes. Daar kon SSV pas na rust van profite- ren. Voor de pauze waren teams gelijkwaardig, maar was de thuisploeg effectiever. Bi] rust leidde SSV dan ook met 5-2. In de tweede helft maakte Taxi Geers dankbaar gebruik van een erg slechte periode van de Goesenaren. De ploeg kwam van 7-3 terug naar 7-5. Daarna was het weer de beurt aan Zeeuwse eersteklasser. Uitblin kers bij de thuisploeg waren Menno van Tilburg met drie schittex-ende goals. Bud Asch- man en Eric Flore wai-en ook goed voor drie treffers. De ande- re twee waren eigen doelpunten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18