Sint Laurens wil langzame groei PZC Lekker, zo'n ijsje in november Raad houdt vast aan gratis parkeren buiten centrum Veere Coole Piet mag mee naar het echte Pietenbal Nieuwbouwwijk moet passen bij dorp, vindt dorpsvereniging Mzheimercafé over juridische gevolgen ziekte 440 agenda Jazzkwartet bij Desafinado Celstraf voor Terneuzense winkeldievegge Dyslexie en werk Onderzoek naar reeks vernielingen aan auto's 13 Gewonde bij ongeval Ritthem Eenzijdig ongeluk Kamperland Botsing tussen twee bromfietsers Celstraf voor stoot met elleboog Kreeftenstroper gepakt Werkstraf Goese cocaïnedealer ioor Nadia Berkelder L iUDDELBURG - Het bestuur tan de dorpsvereniging van Sint I; Laurens vindt nieuwbouw jrima, maar dan wil het wel jtaag een wijk die bij het dorp past. In waren een beetje geschrok- jen van de berichten uit het Middelburgse stadskantoor. „Al les leek al vast te staan", zegt be stuurslid A. de Pagter. „Maar er Staat nog helemaal niets vast, leek tijdens een gesprek met de jjifethouder. We mogen nog mee- MIDDELBURG - Het alzheimer- tafé in zorgcentrum 't Gasthuis in Middelburg gaat deze keer over de juridische gevolgen van ii olzheimer. I Evelien Heijting, juridisch mede- werker van de Stichting Alzhei- mer Nederland, geeft uitleg. Daarna kunnen bezoekers vra- gen aan haar en aan de andere ianwezigen stellen. Verder is er 'sn leestafel en informatie van ie stichting. Zoals bij elk alzhei- snercafé is het ook nu mogelijk om lotgenoten te ontmoeten. De bijeenkomst is zaterdag en be gint om 14.30 uur. (Advertentie) Van den Dongen PARKETVLOEREN OOK OP VLOERVERWARMING Amundsenweg 15 - GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Schuttershof, 19.00 - 20.00 uur: Gym vanaf vijftig jaar; MIDDELBURG - Schuttershof, 19.30 uur: thema-avond over de nieuwe inbur- Igeringswet; OOST-SOUBURG - Bibliotheek, 19.30 uur: wijn en kaas proeven; VEERE - Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 uur: Gym vanaf vijftig jaar; Het Akkoord, Oudestraat, 13.30 - 16.00: Bejaardensoos; VUSSINGEN - Sporthal Baskensburg, 9.00 uur: Power yoga. MIDDELBURG - Het Marzio Scholten Jazz Quartet staat van avond op de planken van ]azz-eetcafé Desafinado onder de Lange Jan in Middelburg. Het optreden begint om 21.00 uur en kost elf euro om bij te wo nen. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl praten over de soort huizen die er gebouwd worden en over waar het groen en de speelruim te moet komen." De dorpsvereniging wil graag dat als het dorp groeit, dat het langzaam gebeurt. „Er is gespro ken over honderdvijftig wonin gen. Wij zouden graag willen dat er in blokken van bijvoor beeld vijftig huizen gebouwd wordt, met een jaar of tien ertus sen. Zodat de nieuwe wijk de tijd krijgt om bij het dorp te MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 36-jarige vrouw uit Terneu- zen voor het plegen van winkel diefstallen veroordeeld tot vier weken cel. In de strafmaat werd ook de ver nieling van een ruit meegeno men. De vrouw stal 25 augustus een spijkerbroek bij een kleding zaak in Terneuzen. Nog geen drie weken geleden, 9 novem ber, ging ze op een identieke ma nier opnieuw in de fout. Dit keer nam de aan harddrugs ver slaafde verdachte in haar woon plaats een spijkerbroek weg uit een andere winkel. Ze werd be trapt en meteen in voorlopige hechtenis genomen. VLISSINGEN - Mensen met dyslexie kunnen maandagavond met elkaar in gesprek over de problemen die de leesblindheid op het werk met zich mee kan brengen, zoals gestotter. De bijeenkomst is in CasAllijn aan de President Rooseveltlaan 744 in Vlissingen. Aanvang: 20.00 uur. gaan horen." Het dorpse karak ter van Sint Laurens moet be houden blijven, vindt het be stuur. De bewoners van Sint Laurens zouden moeten kunnen aange ven aan wat voor soort wonin gen behoefte is, vindt De Pag ter. „Je kunt wel heel grote hui zen bouwen, maar dat heeft mis schien helemaal geen zin. Dat zelfde kan ook gelden voor star- terswoningen." De vereniging is het met de ge meente eens dat er in ieder ge val woningen moeten komen voor ouderen die zorg nodig heb ben. „We zijn aan het inventari seren", zegt wethouder H. Kool-Blokland (CDA). „Welke aantallen vrije kavels er moeten komen, hoeveel zorgwoningen en hoeveel woningen voor jonge gezinnen." Kool-Blokland zegt de zorgen van de dorpsverening serieus te nemen. „Ze willen een wijk die past bij het dorp, met veel groen en speelvoorzieningen. Ze wil len niet dat het een stadswijk wordt." De wethouder heeft af gesproken om de plannen regel matig te bespx-eken. De vrees die in het dorp bestaat voor projectontwikkelaars noemt Kool-Blokland niet te recht. „Middelburg heeft de grond in eigendom. Dat bete kent dat we eisen kunnen stel len. Middelburg bouwt nooit zelf, maar laat dat een ontwikke laar doen, maar de gemeente heeft wel de regie. Het zou een ander verhaal zijn als de ontwik kelaar de grond bezit. Dan heb je als gemeente weinig grip op de ontwikkeling. Maar dat is niet het geval." De nieuwe wijk komt aan de zuidwest kant van het dorp. Het duurt vermoedelijk nog ruim twee jaar vooxxlat de bouw van het eerste huis begint. Begin vol gend jaar houdt de gemeente een informatieavond over de wo ningbouwplannen. door Maurits Sep DOMBURG - Het parkeren bui ten het centrum van Veere moet gratis blijven. Dat vindt de ge meenteraad van Veere. Die heeft zich gisteravond verzet te gen het voornemen van het colle ge van B en W om per dag één euro parkeergeld te heffen op het nog te vernieuwen parkeer terrein aan de Kanaalvveg west. De heffing van parkeergeld op dat terrein is volgens het college nodig om de opknapbeurt eiwan te kunnen betalen. De gemeente had gedacht het te kunnen asfalteren, maar dat blijkt in strijd met het eigen be stemmingsplan. Veere valt on der het beschermd stadsgezicht en daar past geen asfalt bij. Het college heeft daarom geko zen voor een deel klinkers en een deel betonbestrating waar het gras doorheen kan groeien. Dit kost 97.000 euro meer dan was begroot. Het zou opge bracht moeten worden door de mensen voor wie de opknap- beui't nodig is, de parkeerders. De middenstandsvei'eniging van Veere is daar tegen. Woordvoex- der en ondernemer J. Mosmans riep de gemeenteraad gistei-- avond in een commissievergade ring op, vast te houden aan het eigen pai'keerbeleid. Dat gaat uit van betaald parkeren in de dorpskernen en gratis pai'keren daarbuiten. TERNEUZEN - De politie in Terneuzen gaat een onderzoek instellen naar een voortdurende stroom van vernielingen in de Axelsestraat. Met name auto's zijn doelwit van de vandalen. Een wooi'dvoerster van de poli tie zegt dat op dit moment het aantal gevallen op een rijtje wordt gezet. De reeks is divers, zo blijkt uit een overzicht, en va rieert van een afgebroken bui tenspiegel tot bekrassing en in het uiterste geval diefstal van al le vier wielen. De politie vei-moedt dat de hui dige aangiftes slechts het topje Zijn pleidooi vond gehoor bij al le fi'acties. Parkeren aan de rand van Veere moet gratis blij ven. stelden zij unaniem. DTV, WD, SGP/CU en CDA waren zelfs bereid daarvoor toch asfalt te gebruiken, ook al is dat strijdig met het eigen be leid voor beschermd stadsge zicht. Zij hechtten echter grote re waarde aan het eigen parkeer beleid. PvdA/GroenLinks wilde wel gratis parkeren, maar geen asfalt. Zij koos voor de bestra ting die ook het college wil. ..Maar laten we een andere dek king zoeken voor dat geld", op perde D. Maas-Stevens. „We leg gen zo'n teiTein voor tientallen jaren aan dus het mag best wat kosten." Wethouder W. van Tatenhove benadrukte dat asfalt absoluut geen optie is. „Dat is een heillo ze weg. Het is gewoon niet toege staan. Wij kunnen onszelf een viïjstelling verlenen, maar in Veere moeten we dan rekening houden met bezwaren. Dat leidt tot uitstel en dat willen we niet." Het p arkeer tei'rein moet de parkeerdruk in Veere vex\min- dei'en. Daarom moet het in juni echt klaar zijn. Een tarief van één euro per dag noemde Van Tatenhove 'overko melijk'. Hem i'estte echter niets anders dan met de opdracht van de ï'aad - gi-atis parkeren - terug te gaan naar het college. „We gaan op zoek naar geld, maar dat kan leiden tot verti-aging." van de berg zijn. De woordvoei'- ster zegt dat er inmiddels een op roep de deur uit is om gedupeer den alsnog aangifte te laten doen. „De eiwai-ing leert dat een aan tal mensen denkt: ach, een spie gel, daar woi'dt toch geen actie op ondernomen. Het tegendeel is waar: hoe meer gegevens wij krijgen, hoe beter wij de zaak kunnen aanpakken." De vernielingen vinden vooral plaats tijdens nachtelijke uren in de weekeinden. De Axelsest raat is één van de belangenjke in- en uitvalswegen naar het Terneuzense uitgaanscentrum woensdag 29 november 2006 De Borselse wethouder Jan Zandee schepte ijsjes voor leerlingen van de door Rob Paardekam HEINKENSZAND - De Borselse wet houder Jan Zandee lijkt zijn roeping te zijn misgelopen. Als een volleerd ijsco man schepte hij gisteren ijsjes voor be zoekers en medewerkers van het ge meentehuis. Als enige gemeente in Zee land gaf Borsele gehoor aan de oproep om mee te doen aan de eerste Zeeuwse klimaatdag. Die dag is een initiatief van het Cen trum voor internationale Ontwikke lingssamenwerking (COS) in Zeeland en de Zeeuwse Milieufederatie. Hij viel gisteren een beetje in het water door de relatief hoge buitentemperatuur. De or ganisatoren hadden bedrijven en instel lingen gevraagd om de verwarming voor één dag op achttien graden te zet ten, maar dat had nu weinig zin. „Hier bij ons moeten we de ï'amen openzetten om het binnen überhaupt achttien gra den te krijgen", zegt Ad Phernambucq van het COS Zeeland. Ook in het ge meentehuis van Borsele werd de verwar ming een graadje lager gezet, maar de medewerkers merkten daar niks van. hengenschool uit Heinkenszand. En dan hadden de oi'ganisatoren de dag nog wel omgedoopt tot 'Dikke tx-uien- dag'. Die truien konden gisteren dus in de kast blijven liggen. Systeem Met de klimaatdag proberen het COS en de milieufederatie de inwonei's van Zeeland bewust te maken van de milieu problemen die ontstaan door de veran deringen in het klimaat. Dat gebeurde gisteravond in het Schuttershoftheater in Middelburg tijdens een discussie en overdag met de 'Dikke ti*uiendag', al ging de verwarming op weinig plaatsen omlaag. „We hebben alle gemeenten, de provincie en de waterschappen aange schreven om mee te doen", zegt Pher nambucq. „Dat alleen Borsele daar ge hoor aan heeft gegeven, heeft niet al leen met onwelwillendheid te maken. In sommige gebouwen schijnt het door het ingewikkelde systeem onmogelijk te zijn om de temperatuur voor één dag terug te draaien." Phernambucq steekt de hand ook in eigen boezem door te stellen dat de organisatoren de overheidsinstanties pas drie weken gele den hebben aangeschi'even. „Veel te laat." Zo kwam het dat alleen Borsele gehoor gaf aan de vraag om op de kli maatdag een ludieke actie op te zetten. In het gemeentehuis kregen bezoekers tussen één en twee uur 's middags een gi'atis ijsje aangeboden. Zo'n actie geeft volgens Phernambucq perfect aan dat het eigenlijk niet nor maal is dat de temperatuur in novem ber nog zo hoog is dat je zin hebt in ijs. Wethouder Zandee keek er iets anders tegenaan: „Bij gebrek aan ijs buiten, ki'ijgen ze het binnen." Zandee noemt het vanzelfsprekend dat de gemeente meedoet aan de klimaatdag. „Het is be langrijk dat er iets gaat gebeuren", zegt hij. „Al veel te lang zitten we met z'n allen naar elkaar te kijken. Als gemeen te hebben we het ondex-werp hoog op de foto Dirk-Jan Gjeltema agenda staan. Zo hebben we diverse pro jecten op het gebied van natuur en mi lieu." Dat geldt ook voor de Jan van Schen- genschool in Heinkenszand. Daarom mochten de kinderen uit de groepen vijf en zes gisteren ook een ijsje komen ha len. „Wij zijn best veel met het milieu bezig", aldus leraar Theo de Ridder. „Op het dak liggen zonnepanelen en we zamelen lege batterijen in. Ook in de les sen besteden we aandacht aan nieuwe energiebronnen. De leerlingen vinden dat best interessant." Gisteren ging hun intex-esse voox-al uit naar het ijsje. Ondanks de geringe belangstelling ge ven de milieufederatie en het COS de moed niet op. Wat hen betx-eft komt het evenement volgend jaar tei'ug. Dan wil len ze een langere pei'iode van voorbe reiding nemen. Volgens Phernambucq zou het zonde zijn om te stoppen, om dat er juist nu veel aandacht is voor het klimaat. „Je ziet dat daarin een golfbe weging plaatsvindt. Begin jaren negen tig was het een hot item, maar daarna zakte het helemaal weg. Nu zitten we weer in zo'n golf, en deze keer een hele hoge. Daar moeten we van profiteren." RITTHEM - Op de Eux-opaweg Zuid in Ritthem is gister avond rond zes uur een 28-jarige automobiliste uit Papen- drecht gewond gex'aakt. De vrouw reed over de Europa- weg Zuid en week uit voor een ti-actor die met pech aan de kant van de weg stond. Hierbij raakte ze de macht over het stuur kwijt en reed tegen de dijk op waai'door de auto op z'n kop tex*echtkwam. Het slachtoffer is met lich te vei-wondingen overgebracht naar het ziekenhuis. KAMPERLAND - Een 22-jarige automobiliste uit de ge meente Veere is gisteravond rond zes uur met haar auto van de weg af geraakt op de Oost Westweg in Kamper land. De auto raakte vermoedelijk dor het gladde wegdek in de slip en botste daarna tegen een verkeersbox-d en te gen een zuil van het vex-keerslicht op de middenbexm aan. De vrouw raakte lichtgewond. MIDDELBURG - Twee bromfietsers zijn gistel-ochtend gewond geraakt bij een botsing op de Nieuwlandseweg in Middelbux-g. Beiden, een zeventienjarige inwoner van de gemeente Veex-e en een 24-jax-ige vrouw uit Goes, zijn naar het ziekenhuis gebracïxt. Over hun vei-wondingen kon de politie gistermiddag niets meedelen. Waax-om en hoe zij tegen elkaar zijn gei-eden, is niet bekend. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 48-jarige man uit Goes voor cafégeweld con- form de eis veroordeeld tot drie weken cel. De verdachte deelde op 15 september in een plaatselijk café een elle boogstoot uit aan een bezoeker. Volgens de officier van justitie gaat de verdachte er prat op dat hij vx'oeger kick bokser is geweest. De Goesenaar zette zijn gewelddadige actie kx*acht bij met de woorden: „U heeft nog geluk ge had dat ik de kop niet van uw romp hebt geslagen." Het stx-afblad van de vex'dachte woog mee in de uitspraak. DREISCHOR - Een 32-jarige man uit Wolphaax-tsdijk is maandag betrapt op kreeften stropen. De man was met een snorkeluitrusting bij Dx-eischor over de dijk gegaan om kreeft te vangen in het Grevelingenmeer. Zijn auto werd echter opgemerkt door medewerkers van de watex- politie die met een auto langs het meer aan het suxweille- ren waren. Toen de man weer het water uitkwam, liep hij regelrecht in de armen van de wachtende agenten. Hij kreeg dat in de gaten en gooide het net met daarin 12 kreeften en 23 platte oesters terug in het water. Het net wex-d even later door de agenten uit het water gehaald. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen veroordeelde gistei-en een 21-jarige in woner van Goes voor dealen in cocaïne tot 120 uur werk straf. De man had in het eerste kwartaal van dit jaar in Goes en Middelburg coke verkocht aan drugsklanten. door Joeri Wisse HEINKENSZAND - Eline Da- vidse (7) is de beste tekenaar van Zeeland. Daarom nxag ze vandaag naar het Dolfinarium in Harderwijk én als zwarte Piet naar het echte Pietenbal. Het was niet zomaar een kleur plaat die Elines moeder een paar weken geleden meebracht. Behalve dansende Pieten en een sinterklaas is er ook nog een jon getje te zien in een rolstoel. Grootste wens De kleux-plaat kwam van de Doe Een Wens Stichting, die de grootste wens van kinderen met een levensbedreigende ziekte vex-vult. Maandag kreeg Eline het goede nieuws te horen. Een beetje aan de late kant, maar dat moet de schuld van een paar onoplettende postpieten zijn ge weest. Vader Joop denkt dat het de wegwijspiet is die een fout heeft gemaakt door een ver keerd huisnummer op de enve lop te schrijven, maar Eline houdt er een andex-e theorie op na. „Het is de domme Piet, die heeft de brief verkeerd be zorgd." Vandaag is Eline dus één van de hulpjes van Sintei'- klaas op het Pietenbal. „Eline is dan de coole Piet, want ze kan Eline Davidse heeft een kleurwedstrijd gewoixnen en nxag daarom naar het Pietenbal. Haar zusje (ach tergrond) vindt het allemaal ook heel spannend. foto Dirk-Jan Gjeltema heel goed met mij dansen", weet daag. „Ik denk dat ik peperno- huis, want ik heb geen zin om in zus Joan (8) te vertellen. Eline is ten mag gaan stx'ooien, maar de zak mee te gaan naar Span- flink zenuwachtig voor van- daarna wil ik ook weer naar- je."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13