Stadsmanager voor Vlissingen Consu-minder, consum-anders Een stabiele factor in de wijk Grote belangstelling voor voormalige verkeerstoren PSD Schadeclaims voor Gasunie na storing SPRINT PHOTO Wij geven u de helft cadeau! PZC k Vraag Handelskamer adviseert gemeente beter te communiceren met winkeliers Waarschuwing poor Scheldorado Nieuwe voorzitter Omroep Zeeland Rijontzegging voor Vlissinger Bromfietser gewond bij val Werkstraf voor slaan met fles (Advertentie) 0 .-»• n hi hit r ut j Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. zeeuwse almanak Zolang de schoen maar met enige regelmaat wordt ge vuld, zal de vijfjarige Julius er verder geen punt van ma ken, maar het is toch een vraag die hem al enige tijd be zighoudt. „Sinterklaas komt toch uit Spanje?", vroeg hij onlangs weer. Na het bevestigende ant woord van vaders kant, keek hij enige tijd bedenkelijk. „Hoe kan het dan dat hij zo goed Nederlands praat?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes factie: 0113-315649 ,v/w. pzc.nl fmail:redactie@pzc.nl fcstbus 314460 AA Goes Ijvertentie-exploitatie: oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; :^uws-Vlaanderen: 0113-315570; utionaal: 020-4562500. ^ersservice: 0800-0231231 ,'ioensdag 29 november 2006 editie Walcheren door Maurits Sep VLISSINGEN - De voormali ge verkeerstoren van de PSD in Vlissingen is gewild. De in schrijvingstermijn is gisteren gesloten. Volgens de Dienst Domeinen is 'redelijk veel be langstelling' getoond voor de toren. De Dienst Domeinen heeft nog dertig dagen de tijd om de toren te gunnen aan de hoogste bieder. Uiterlijk 28 december wordt dus bekend wie de nieuwe eigenaar wordt. Als het hoogste bod ver onder de taxatiewaarde zit, wordt de toren niet ver kocht. Hoeveel het pand vol gens die taxatie waard is, maakt Domeinen niet be kend. Op de kijkdag, begin novem ber, bleek er wel degelijk for se belangstelling te zijn voor de verkeerstoren. 'Verbazing wekkend veel', stelde de Dienst Domeinen vast. Veer tig mensen kwamen er een kijkje nemen. Dat waren zo wel serieus geïnteresseerde kandidaat-kopers als make laars, bedrijven die een op slagruimte zoeken en treinfa- naten en beeldend kunste naars op zoek naar inspiratie. Verzoek De toekomstige eigenaar mag nu niet veel met het pand. Het is niet toegestaan om in de toren een kantoor te vesti gen, of er te gaan wonen. Voor een nieuw gebruik, an ders dan verkeersbegeleiding van schepen op de Wester- schelde, moet een verzoek worden ingediend bij de ge meente Vlissingen. Het is nog niet bekend wat de gemeente zelf wil met het oude Veer- plein. door Harold de Puysseleijr HULST- Ondernemers die gedu peerd zijn door de langdurige gasstoring in Oost-Zeeuws- Vlaanderen maken meer kans op schadevergoeding dan bij de stroomstoring van vorig jaar. Dat zegt woordvoerder B. Pica- Pet van de afdeling Oost- Zeeuws-Vlaanderen van brancheorganisatie Horeca Ne derland. Vorig jaar wist het nutsbedrijf nog onder de meeste schade claims uit te komen door een be roep te doen op overmacht. De elektriciteitsstoring die meer dan 24 uur duurde, was een ge volg van het extreme winter weer. Nu liggen de kaarten volgens Horeca Nederland anders. De grote gasstoring die 9600 huis houdens en ondernemers trof, was het gevolg van menselijk fa len. De gastoevoer stokte vol gens de Gasunie namelijk door een ondeugdelijke tijdelijke om leiding van de gasdistributie. Die maatregel was nodig om on derhoud te kunnen plegen aan het gasontvangststation in Sint- Jansteen dat die taak normaal voor zijn rekening neemt. De afdeling Oost-Zeeuws-Vlaan- deren van Horeca Nederland voert donderdag overleg met de plaatselijke afdeling van belan genorganisatie MKB. Deze afde ling gaat inventariseren of de gasstoring en de korte stroom storing die daar vrijdag aan het eind van de middag weer uit voortvloeide ook tot schade heeft geleid bij andere dan hore cabedrijven. Volgens Picavet hebben in het getroffen gebied enkele tiental len horecaondernemers schade ondervonden van de gasstoring omdat ze (bijna) niet konden ko ken. De hoogte van de claim die ze in zullen indienen is nog niet bekend. Binnenkort worden daar schadeformulieren voor verspreid. Ook nutsbedrijf Delta stelt de Gasunie aansprakelijk voor ge maakte kosten door de gasuit- val. volgens woordvoerster M. van Zuilen gaat het tenminste om 336.000 euro. Dat is het geld dat Delta kwijt is om de gedu peerden op basis van haar alge mene voorwaarden (35 euro per huishouden en 910 euro per grootverbruiker) te compense ren. Daarnaast dient het Zeeuw se nutsbedrijf een rekening in voor de inzet van extra perso neel. De hoogte van die kosten is volgens Van Zuilen nog niet bekend. OOST-SOUBURG - C. Izeboud uit Vlissingen wordt voor zitter van de raacl van toezicht van Omroep Zeeland. Hij volgt op 1 januari P. Stoter op, die ruim vier jaar voorzit ter is geweest. Onder diens leiding is het bestuur van de regionale omroep omgevormd tot een raad van toezicht. Kees Izeboud (1946) is werkzaam als zelfstandig organisa tieadviseur en (deeltijd)hoog'leraar 'Management, Accoun ting en Control' en 'Fundamentele Analyse en Onderne mingswaardering' aan de Vrije Universiteit in Rotterdam. Hij bekleedt een groot aantal bestuurlijke en toezichthou dende functies en is regelmatig te gast in het discussiepro gramma Zeeuws Diep van Omroep Zeeland. MIDDELBURG - Een 51-jarige Vlissinger is gisteren in Middelburg voor dronken rijden veroordeeld tot negen maanden rijontzegging, waarvan twee maanden voor waardelijk en 900 euro boete, waarvan de helft voorwaar delijk. Politierechter A. Janssens-van Kampen hield in de strafmaat rekening met het gedupeerde gezin van de Vlis- singse ondernemer. „Als u mijn man was kwam u de deur niet meer uit", merkte ze op. De Vlissinger werd 5 september in zijn woonplaats voor de derde keer betrapt op dronken rijden. Hij werd na café bezoek in zijn bedrijfsauto vlakbij zijn woning aangehou den met een alcoholgehalte van 800 microgram: bijna vier keer zoveel als is toegestaan. Officier van justitie R. Jeuken eiste negen maanden rijont zegging en 900 euro boete. MIDDELBURG - Een zestienjarige jongen uit Amemui- den is gistermorgen gewond geraakt bij een val met zijn brommer op de Nieuwe Kleverskerkseweg in Middelburg. Het ongeluk gebeurde omdat hij onder het rijden even naar zijn achterwiel keek. De politie vermoedt dat de brommer vervolgens is gaan slingeren. De brommer viel omdat hij met een trapper de stoeprand raakte. De jongen is met rug- en nekletsel overgebracht naar het ziekenhuis. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 28-jarige vrouw uit Vlissingen voor mishandeling veroordeeld tot veertig uur werkstraf. Aan het slachtoffer moet ze 143 euro schade vergoeding betalen. De verdachte kreeg het vorig jaar 17 juni in Vlissingen aan de stok met een vrouw toen ze el kaar bij het dansen raakten. De Vlissingse sloeg daarop met een fles tegen het hoofd van het slachtoffer, die daar door gewond geraakte. ffiRNEUZEN - Het subtro pisch zwemparadijs Scheldora do in Terneuzen heeft van de irovincie een formele waarschu wing gekregen. De waterkwali- leit van het voetenbad bleek dit aar te vaak onvoldoende. In een brief aan Scheldorado ■onstateren Gedeputeerde Sta- en dat het zwembad ondanks ie overschrijdingen toch gele genheid heeft gegeven om te wemmen of baden op de dagen lat de waterkwaliteit slecht ras. Daarmee heeft Scheldora- io volgens GS de wet overtre- ien. Bij een nieuwe overtreding leggen GS zich genoodzaakt te nen tot 'bestuursrechtelijk op reden'. Dat kan bestaan uit het ipleggen van een dwangsom of iet sluiten van het bad. De bedrijfsleider van Scheldora- io was gisteren niet bereikbaar foor een reactie. Els van de Kerkhof (1), coördinatrice van het Mee, bekijkt samen met een belangstellende van de cadeautjesruilbeurs een bestekcassette. foto Ruben Oreel door Maurits Sep VLISSINGEN - Nee, het is géén rommel markt waar iedereen zijn oude troep kan afgeven. Alleen nieuwe spullen zijn wel kom op de cadeautjesruilbeurs in het mi lieu-educatiecentrum (Mee) in Vlissin gen. Er ligt een attachékoffer met onverwach te inhoud: geen vergeten geheime justitië le documenten maar een compleet be stek. Maar ook een tapasplank, een tube scheergel en een paar boeken. Ruilspullen mogen wel 'oud' zijn, maar niet gebruikt. Andere mensen moeten er nog iets mee kunnen doen. Anders komt van ruilen slechts huilen. En dat is niet de bedoeling. Het gaat er juist om dat spullen waar de een niets mee doet, de ander een plezier kunnen doen. En dat die ander dus niet naar de winkel hoeft om iets nieuws te kopen, maar het gratis mee kan nemen. Met achterlating van iets waar hij zelf geen prijs meer op stelt natuurlijk. Dus niet consumeren, maar consuminde- ren. „Of consumanderen", vult coördina trice Els van de Kerkhof van het Mee aan. Consumeren op een andere manier." De cadeautjesi'uilbeurs vindt voor het tweede achtereenvolgende jaar plaats. Mensen die de beurs van vorig jaar ken nen, zijn nu ook alweer geweest, zegt Van den Kerkhof. Ze heeft ze herkend. Er zijn vooralsnog geen spullen terugge bracht van vorig jaar. Behoefte De beurs voorziet zeker in een behoefte, merkt Van den Kerkhof. „Voordat we opengaan staan er al mensen op de stoep. Veel mensen zijn blij dat ze van wat spul len af kunnen. En vaak zien ze iets an ders dat ze graag willen hebben." Vorig jaar zijn uiteindelijk meer spullen ge bracht dan meegenomen. Een deel is naar een hulporganisatie op Sri Lanka gegaan, die wordt vertegenwoordigd door Janny Fioole uit Middelburg. De cadeautjesruilbeurs duurt tot en met 21 december. Elke dinsdag en donderdag is de ruilbeurs open van 10.00 tot 16.00 uur. Het Mee zit aan de Korenbloemlaan in Vlissingen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Toen ze zich inschreven voor de wedstrijd, bi vakkeerden ze nog op straat. Nu ontvangen ze de jury in hun ei gen buurthuis. Het is hard gegaan met de stich ting 't Meandertje, vertelt be stuurslid Rob Dreesens aan de juryleden. Ze zijn van 'Kern met Pit', een wedstrijd die de Ko ninklijke Nederlandse Heide maatschappij houdt om leef baarheidsprojecten te stimule ren. 'I Meandertje - actief in de Mid delburgse wijk Dauwendaele - is de enige organisatie in Zee land die door is naar de laatste ronde. De stichting maakt kans op een trofee en een bedrag van vijftienhonderd euro. In de ruimte onder de Meander flat staan sinds kort vier compu ters. „Hier gaan we huiswerkbe geleiding geven", vertelt Dreesens. „Er zijn veel jongeren die wel een computer hebben, maar geen internetaansluiting." 't Meandertje wel, gratis gekre gen van Zeelandnet. En zo sprokkelt de stichting van alles en nog wat bij elkaar. Een tent van woningcorporatie Woongoed, een afgedankte me- ga-televisie 'van de PTT' en na een lange strijd toch subsidie van de gemeente. Dreesens ver- por Wendy van den Hurk LISSINGEN - Een stadsmana- er voor de binnenstad van Vlis- ingen zou het meest ideaal zijn. lie kan de communicatie tussen emeente en ondernemers verbe ken, heeft de Kamer van Koop- andel de gemeente gezegd. iet afgelopen jaar klinken veel lachten uit de binnenstad van lissingen. Winkeliers hebben •st van bouwproject De Fontey- e. Er is vooral gebrom over de ereikbaarheid van de stad. 'anuit die gedachte heeft de Ka- ier van Koophandel dertig on- [ernemers gepeild. Zij zijn ver- preid over de hele binnenstad q verspreid over alle sectoren. Niet alleen ondernemers op de )ude Markt en de Jacobspassa- maar ook die in de Wal- iraat. En niet alleen kledingza- maar ook horeca op het Bel- imypark", zegt J. Bruurs van conomische stimulering, iiet iedereen komt met hetzelf- b relaas. „De een ziet zijn om- Et fors dalen, voor de ander alt dat wel mee. Hoe dichter ij de bouwput, hoe ernstiger de ituatie, hebben wij gemerkt." lovendien: „Winkels die het roeten hebben van impulsaan- open bevinden zich in een lasti- je positie. Daarnaast zijn er on- ernemers die zeggen dat vaste lanten ze toch wel weten te vin- len. Wel moeten ze daar meer aoeite voor doen, door acties en dvertenties. En dat is de een be er gelukt dan de ander." 'ositief lesondanks zijn winkeliers niet illeen maar ontevreden. „Dat er its gebeurt in hun stad, dat de ilannen eindelijk worden uitge voerd, daar zijn winkeliers heel positief over. Ook omdat het par keergelegenheid oplevert, nieu we ondernemers, nieuwe bewo ners en dus nieuwe koopkracht trekt. Bovendien valt de ontslui ting via de Koningsweg goed." Grote struikelblok is communi catie met de gemeente gebleken. „Voor de ondernemers is er geen duidelijk aanspreekpunt bij de gemeente. Elk bouwproject kent een andere projectleider. Daar moet de gemeente eens over na denken. Wij hebben de gemeen te geadviseerd een binnenstads manager in te stellen. Die kan een schakel zijn tussen onderne mers en gemeente. Door gesprek ken, maar ook door middel van nieuwsbrieven. Ook zou die ac ties moeten opzetten. Het De Ruyterjaar komt eraan. Daar voor zijn ambitieuze plannen ge maakt, maar die kunnen vereni gingen niet allemaal aan." Andersom ligt er ook voor de on dernemers een taak weggelegd, zegt Bruurs. „Wij willen dat on dernemers beter worden georga niseerd via verenigingen. Die structuur gaan we met ze bespre ken. Maar dan moeten onderne mers ook belangstelling tonen voor voorlichtingsavonden, zo als wij die in het voorjaar weer organiseren. De winkeliersvere niging bestaat uit enthousiaste bestuursleden, maar wij vragen ons af of die voldoende steun krijgen van leden. Het moet wel van twee kanten komen." Tegen een stadsmanager zegt de gemeente geen ja en geen nee. „Daar durf ik me niet over uit te spreken", aarzelt wethouder M. Walraven. „Maar wij kennen de wensen uit de binnenstad en on langs heeft de raad nog een mo tie voor een stadsmanager aan genomen, dus we moeten er iets mee: dat is duidelijk." Walraven zegt dat de gemeente gaat bekijken hoe haar com municatie kan verbeteren. „De Fonteyne is een vrij complex project, daar hadden we in derdaad een aanspreekpunt voor moeten hebben. Maar je kunt het ook omdraaien: welke ondernemer is aanspreekpunt? Het is onze ervaring dat onder nemers niet zomaar de rest van de binnenstad vertegenwoordi gen." telt de jury over het keetje dat vier jaar in de wijk heeft ge staan, over het geïmproviseerde zwembad in de zomer van 2003 en over de conflicten daarover met de gemeente, die vond dat alle spullen van straat moesten. „We waren behoorlijk illegaal bezig." De heren knikken. Dreesens ra telt door. Over het Halloween- feest waar dit jaar weer meer kinderen aan meededen en over de activiteiten bij boksschool De Stadsring. „We groeien be hoorlijk. Woensdag hebben we een Sinterklaasfeest met meer dan honderdvijftig kinderen. We worden een steeds stabielere factor in de wijk. Het is heel leuk om te doen." Hij troont de jury mee naar de computers. Om de foto's van Halloween te laten zien. „Het leuke is dat steeds meer mensen hun huis gaan versieren." De Dauwendaelse stichting is het enige project in Zeeland dat deze keer genomineerd is voor de eindronde, vertelt jurylid Siem Smit. „Het is een wed strijd zonder verliezers, want el ke deelnemer krijgt honderd eu ro." De heidemaatschappij be taalt de prijzen door de op brengst van aandelen Arcadis. In maart horen de mensen van 't Meandertje of ze het geld krij gen. Rob Dreesens (1) van stichting 't Meandertje in overleg met juryleden van Kern met Pit. Rechts de Mid delburgse burgemeester Koos Schouvvenaar. foto Lex de Meester Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11