Sirjansland is vrachtauto's zat Ondernemers van Zuidhoek inventariseren mogelijkheden Honderdste reddingsactie Koopmansdank Tijdelijk depot museum in gebruik Gratis ijs op Zeeuwse klimaatdag Goese ruilwinkel draait week proef Compleet slapen in Zeeland morgaria i goes Wij geven u de helft cadeau! De huisstijlspecialisten BOOM® zeeuwse almanak Mooi Dorpsraad klopt tevergeefs aan bij Kreko Man ook in hoger beroep schuldig san fataal ongeval Veilige honken voor fietsers Poging tot beroving verijdeld Verzekeringen Pensioenen ZIERIKZEE - Het Stadhuismuseum in Zierikzee neemt woensdag het pand Meelstraat 4 in gebruik als tijdelijk depot. In dit pand naast het Stadhuismuseum worden alle schoongemaakte museumstukken tijdelijk opgeslagen. Momenteel worden alle objecten grondig schoongemaakt. Dat gebeurt in het kader van de eerste fase vernieuwing museum. Volgend jaar wordt begonnen met de verbouwing van de oude archiefkluizen in het Stadhuismuseum. De kluizen worden geschikt gemaakt om kunst in te bewaren. Daar bij wordt gekeken naar klimaatbeheersing en beveiliging. In het pand wat nu als tijdelijk depot dienst zal doen, zat vroeger de VW en kortgeleden zaten daar stichting Per- kamentus, de Schouwse Duif en Schaapslab. HEINKENSZAND - Bezoekers van het Borselse gemeen tehuis in Heinkenszand kunnen vandaag, op de Zeeuwse klimaatdag, tussen 13.00 en 14.00 uur een gratis ijsje krij gen. Met de actie wil Borsele op een aardige manier aan dacht wagen voor het klimaatprobleem. Want is het wel normaal dat het in november nog zo warm is dat ijsjes nog goed smaken? Minder energie verbruiken kan een handje helpen de opwarming van de aarde minder snel te laten verlopen. Om zelf het goede voorbeeld te geven, zet Borsele van daag de verwarming in het gemeentehuis in Heinkens zand een graad lager. Een informatiepunt is verder aan wezig met informatie over de klimaatverandering. In het kader van de Zeeuwse klimaatdag is vanavond in Middel burg vanaf acht uur een klimaatcafé in café 't Schutters hof. GOES - De ruilwinkel in Goes-Noord draait deze week op proef. In de ruilwinkel kunnen mensen goederen inle veren in ruil voor diensten en/of goederen. Geld komt er niet aan te pas. Diensten in ruil voor goederen kunnen bij voorbeeld zijn: tuinonderhoud of een keertje voor iemand de hond uitlaten. Welzijnsorganisatie SMWO is de initia tiefnemer van het project, waarvoor zich vijftien vrijwilli gers hebben gemeld. Het idee is 'afgekeken' van Rotter dam. De ruilwinkel die aanstaande maandag echt de deu ren opent, is gevestigd in een voormalig garagepand aan de Kuyperlaan. Dit pand moet over drie jaar wijken voor nieuwbouw. SMWO hoopt dat de ruilwinkel, de eerste in Zeeland, zich over drie jaar bewezen heeft en elders on derdak kan vinden. Op Walcheren, Schouwen-Duiveland en in Terneuzen functioneren met de Goese ruilwinkel vergelijkbare initiatieven: ruilkringen van particulieren onderling. Die hebben geen vaste plek zoals in Goes. (Advertentie) Deels arbeidsgeschikt of volledig arbeidsongeschikt. Wat betekent de WIA voor uw inkomen? Ga naar de Inkomen-Wijzer op Werken naar vermogen www.werkennaarvermogen.nl (Advertentie) MEER DAN SLAPEN WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32, DE SCHIPPER I 0113 - 230181 (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Advertentie Visie - Strategie - Communicatie - Creatie www.boomcommunicatie.nl - www.boomcreatie.nl - Goes en Breda „Papa, morgen moeten we vroeg opstaan, want mijn haar moet netjes zitten kon digde dat meisje van vijf voor het slapen gaan al aan. En zo gebeurde het. De vol gende dag waren vader en dochter al vroeg in touw, en op haar mooist ging het meis je naar school. Met betraande ogen kwam ze terug. Eji vol onbegrip. Bij haar vader klaagde ze haar nood. Luc, de jongen waar haar vijfjarige hartje vol van was, wilde nog steeds geen verkering. „En ik was nog wel zo lief en zo mooi..." Bijdragen voor deze rubriek: redactié@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes ledactie: 0113-315649 tww.pzc.nl ;.maii:redactie@ pzc.nl •"ostbus 314460 AA Goes idvertentie-exploitatie: toord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; leeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. ezersservice: 0800-0231231 jinsdag 28 november 2006 editie Schouwen-Duiveland NEELTJE JANS - Reddingsboot Koopmansdank heeft gisterochtend de 100-ste reddingsactie van dit jaar uitgevoerd. Om 7.45 uur gingen de piepers voor een hulp actie aan een gestrande garnalenkotter. De YE 6 was tijdens het vissen aan de grond gelopen in de Schaar van Renesse (in het Brouwershavensche gat). De 100-ste uitruk was volgens K. Groeneveld van de KNRM niet de lastigste. „Nee, het was prachtig weer en we hebben ons eigenlijk kunnen beperken tot het over brengen van lijnen, zodat wij beter bij het gestrande schip konden komen." De kot ter is uiteindelijk vlotgetrokken door twee collega's en kon de vistocht zonder scha de vervolgen. Reddingstation Noordland, waar de Koopmansdank ligt, is een van de drukkere reddingstations van Nederland. foto Rien Jol waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 ijoor Ali Pankow SIRJANSLAND - Voor de bevol- ïing van Sirjansland is de maat rol. De bewoners tekenen mas saal protest aan tegen de over- 'ast door vrachtwagens die zich loortdurend klem rijden in de lorpskern. jfolgens bewoonster J. Goud swaard in de Dorpsstraat zijn :et specifiek de leveranciers mor de plaatselijke vestiging ran horecagroothandelgroep Kreko die verkeerd rijden. Zij heeft het initiatief genomen ot een handtekeningenactie warmee zij druk wil uitoefenen :p de bedrijfsleiding van Kreko sn de route buiten het doi-p om peter aan te geven. Volgens Goudzwaard is dat een kwestie ran simpelweg een bordje met ien pijl onder het kombord van Sirjansland aan te brengen. Bijval j.Ik heb al vijf vellen vol met landtekeningen. Ik krijg van ie- lereen bijval. Geen wonder, joms gebeurt het wel zes keer jp een dag dat een leverancier raor Kreko het dorp inrijdt. Dan komt zo'n vrachtwagep liet verder. Halverwege staat en paal, want het is geen door bande route", zegt Goud- waard. foorheen was dat wel het geval in daar zit vooral het probleem. De tegenwoordig veel gebruikte navigatiesystemen leiden de ;hauffeurs via de dorpskern or Katja Logtenberg TERNEUZEN- Een 24-jarige in- ïoner van Serooskerke (W) is psteren door het Haagse ge rechtshof opnieuw veroordeeld raor het veroorzaken van een do- ielijk ongeval op de Tractaat- leg in Terneuzen. Zijn eigen rriendin kwam daarbij op tragi- pche wijze om het leven. Hij ireeg een gevangenisstraf van ine jaar en een rijontzegging ioor de periode van vier jaar op- jelegd. De man was in hoger be roep gegaan, omdat hij dacht on schuldig te zijn. De verdachte zei zich niets te tonnen herinneren van de pre- rieze toedracht van het dodelij ke ongeval in de vroege ochtend ran 9 november 2003. Toch kon 'aij niet geloven dat hij onver hoeds aan de handrem van zijn eigen auto had getrokken, zoals ie bestuurster van die nacht al- 'ijd heeft verklaard. Het hof vas daar echter wel van over- iüigd. Hij was die avond met djn vriendin en twee andere /rouwen gaan stappen in Bel- jië. Omdat hij tien Bacardi cola lacl gedronken, besloot één van ie nog nuchtere vrouwen zijn luto te besturen. Volgens haar had de verdachte zich erg verve lend gedragen. Hij zou haar heb ben opgejaagd en zelfs haar been op het gaspedaal naar be leden hebben trachten te du wen. Op een gegeven moment ou hij zo hard aan de handrem lebben gerukt dat de achterwie- en van de auto blokkeei'den, de ïuto in een slip raakte en in de sloot terechtkwam. De vriendin van de vex'dachte, sen 23-jarige vrouw uit Kwaden- lamme, kwam om het leven, üen andere passagier raakte ern stig gewond. Zij liep een daplong en diverse botbreuken sp. De verdachte werd al vaker ver oordeeld voor verkeersdelicten. Hij moest zich twee weken gele ien ook verantwoorden voor sen botsing die hij vorig jaar tou hebben veroorzaakt in Vlis- angen. Het hof veroordeelde »em hiervoor tot een boete van '50 euro en een voorwaardelijke ijontzegging van een half jaar, 'et als de kantonrechter eerder oesliste. De rechtbank in Mid delburg veroordeelde de man 'oor het dodelijke ongeval tot sen celstraf van anderhalf jaar sn een rijontzegging van drie jaar. door Inge Heuff ZIERIKZEE - De ondernemers van de Zuidhoek in Zierikzee la ten een inventarisatie uitvoeren naar de beperkingen en moge lijkheden van het bedrijventer rein. Aanleiding zijn de woning bouwplannen op en rond het Sas en de nieuwste plannen voor uitbreiding van de haven. Het bestuur van de Vereniging Bedrijvenpark Zuid, waar een groot deel van de ondernemers van het bedrijventerrein zich in verenigd hebben, wil weten wat de mogelijkheden zijn om vrij te kunnen ondernemen en waar be perkingen liggen. „Als bestuur staan we in principe positief te genover de ideeën die er leven voor woningbouw en de haven uitbreiding", vertelt voorzitter P. Warnar. „Maar we hebben ook met allerlei nationale en Eu ropese wet- en regelgeving te maken. Voor zaken als geluidso- vexiast vanuit het bedrijventer rein zijn vaak nog wel oplossin gen te vinden. Maar er bestaat over wonen en (industriële) be- drijvigheid wet- en regelgeving waar iedereen zich gewoon aan te houden heeft." De plannen voor woningbouw aan het Sas en op de plaats van de CZAV-silo zullen consequen ties hebben voor de onderne mers aan die kant van de Zuid hoek. De ambitieuze plannen voor de uitbreiding van de ha ven, zoals deze vorige week door een werkgroep gepresen teerd werden, betekent een ver plaatsing van ten minste vier on dernemingen. Serieus Warnar neemt dit plan niet se- rieus. „Dat plan is financieel niet rond te krijgen. Zo moet werkvooi-zieningsschap de Zuid hoek dat pas een paar jaar gele den herbouwd is geheel ver plaatst worden. Bovendien komt de woningbouw te dicht op de productiehallen van Zee- landia. Maar het heeft ons wel aan het denken gezet. Als bedrij venterrein zitten we nu eenmaal dicht op de haven en de bebou wing. Wat zijn onze toekomstige mogelijkheden en met welke be perkingen moeten wij, maar bij voorbeeld ook px-ojectontwikke- laars, rekening houden." War nar verwacht begin 2007 de in ventarisatie met de mogelijke consequenties te kunnen pi-esen- teren. F. Dieleman, directeur van de Zuidhoek, vindt het uitbrei- ZIERIKZEE - Een 16-jarig meis je uit Zierikzee heeft afgelopen donderdag een beroving weten te verijdelen. Zij stond, in de Grevelingen- straat in haar woonplaats, te wachten op de bus toen zij van achteren bij haar keel gegrepen werd door een onbekende. Zij dingsplan voor de haven er prachtig uitzien maar twijfelt ook over de uitvoerbaarheid. „Wij zijn drie jaar geleden hero pend na een gefaseerde her- en verbouw van bijna twee jaar. We zitten dus niet te wachten op een verplaatsing. Bovendien zal die volledig kostendekkend moeten zijn, want daar wil ik geen cent in investeren. Ik wil best in positieve zin meedenken, maar de beslissing ligt bij de be stuurscommissie en het gemeen tebestuur." bedacht zich geen moment en heeft in een reflex haar elleboog in het gezicht van haar belager geplant. Ook gaf zij de onbeken de nog een harde trap. Meteen hierna rende zij weg. Toen ze achterom keek, zag ze vier perso nen staan. Vei'moedelijk was één van die vier uit op haar mp3-speler. KRUININGEN - Fietsende scho lieren uit Reimerswaal en Kapel- Ie kunnen vanaf 8 december te recht bij een kleine dertig veili ge honken. Het fenomeen veilig honk is een aantal jaren geleden over ko men waaien uit Brabant. Onder meer de gemeenten Tholen en Borsele hebben ze al. Bij een vei lig honk kunnen scholieren aan kloppen als ze bijvoorbeeld een lekke band hebben, gewond zijn geraakt of gepest worden. De gemeente Reimerswaal heeft het initiatief genomen en Kapel- Ie gevraagd mee te doen, omdat Reimerswaalse scholieren ook door die gemeente fietsen. Aar dig wat mensen in beide gemeen ten hebben positief gereageerd op het verzoek als veilig honk te dienen. Scholieren kunnen te recht op tien plaatsen in Kapel- Ie en achttien in Reimerswaal. In die laatste gemeente hadden ze te maken met meerdere fiets routes. Op vrijdag 8 december om 15.00 uur wordt het veilige honk aan de Smokkelhoekweg 21 in Biezelinge feestelijk ge opend door de Reimerswaalse wethouder J. de Kunder. naar het adres van de horeca- groothandel aan de Kerklaan. „Als Kreko simpelweg dat adres zou veranderen in Kerkepad zou dat probleem verholpen zijn. Dan zouden de chauffeurs wel buitenom lijden", zegt Goudzwaard. Volgens directielid F. van Doorn van de Ki-eko-vestiging in Sirjansland is het echter niet zo simpel een bedrijf sadx-es te veranderen. „Dat houdt in dat onze adressexing op briefpapier en facturen en dergelijke alle maal veranderd moet worden. Daar komt bij dat we meerdere vestigingen in het land hebben en dat al het drukwerk dus ge wijzigd moet worden", legt Van Doorn uit. Het plaatsen van een bordje met de bedrijfsnaam met een pijl op de juiste plek, ziet hij niet als op lossing. „Die chauffeurs houden hun navigatiesysteem aan. Bo vendien is het ons beleid dat we nooit meedoen met die verwij zingsbordjes van de gemeen ten", aldus het directielid. Hij heeft die argumenten al eens kenbaar gemaakt aan het be stuur van de dorpsraad Sirjans land, dat al eerder pogingen heeft ondernomen de verkeers- overlast tegen te gaan. Initiatief „We hebben het diverse malen langs de koninklijke weg gepro beerd. Dat heeft niet geholpen. Ik kan me voorstellen dat er een particulier initiatief tot het voe- ren van een handtekeningenac- Vrachtwagens die bij horecagroothandel Kreko moeten zijn, worden door navigatiesystemen dwars door Sirjansland gestuurd. foto Marijke Folkertsma tie vanuit de bevolking is ge komen", zegt dorpsraadlid én di recteur van obs Duiveland G. Oele. Hij constateert dage lijks gevaarlijke situaties door het moeizaam manoeuvrerende vrachtverkeer door de straat waar ook de lagere school staat. „We hebben het punt van de adreswijziging donderdag aan staande op de agenda voor onze vergadering staan. Maar, zoals gezegd, er komt dus nogal wat voor kijken", laat Van Doom van Kreko nog weten. Thuis in.... Hypotheken RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 18 - 615151

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31