>7 r Gas is gemener dan stroom LIF Wat een plaatjes! BOOM Nieuw spoorviaduct stap dichterbij Mishandeling op parkeerterrein Gewond bij aanrijding Wij geven u de helft cadeau! zeeuwse almanak Schoen zetten lanhouding regens nishandeling 'lissingse fracties vinden collegevoorstel wel best Zilver op NK oor sjoel team uit Middelburg bij nader inzien De effectieve creatieven fejactie: u i i idoas HW.pzc.n! mail:redactie@pzc.nl j5tbus 314460 AA Goes (vertentie-exploitatie: jord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; guws-Vlaanderen: 0113-315570; itionaal: 020-4562500. zersservice: 0800-0231231 iaandag 27 november 2006 editie Walcheren 's-HEER ARENDSKERKE - De laatste zeven liggers voor het nieuwe spoorwegviaduct in de provinciale weg tussen 's-Heer Arendskerke en Goes zijn in de nacht van zaterdag op zondag geplaatst. Het werk verliep volgens planning. Het komend weekeinde wordt opnieuw aan het viaduct gewerkt. De spankabels tussen de in totaal tien liggers - de eerste drie zijn eind september geplaatst - worden dan afgespannen. De provinciale weg is vanwege dit werk afgesloten van vrijdag 1 december 20.00 uur tot maandag 4 december 6.00 uur. Treinverkeer kan gewoon doorgaan, wegverkeer wordt omgeleid. Het viaduct moet vrijdag 22 december helemaal gereed zijn, waarmee één van de constructief slechtste viaducten in Zeeland is ver vangen door één van de verkeersveiligste. VLISSINGEN - Een 22-jarige man uit Middelburg is za terdag rond 14.30 uur in zijn gezicht mishandeld door twee onbekende mannen. Het slachtoffer had zojuist zijn auto geparkeerd toen het tweetal op hem af kwam en be gon te schelden. De ene ging achter hem staan, de ander sloeg hem in zijn gezicht. Daarna liepen ze weg. Wat de reden was voor de mishandeling is niet duidelijk. VLISSINGEN - Een twintigjarige bromfietsster is gister middag gewond geraakt bij een aanrijding in Vlissingen. De vrouw reed rond het middaguur op de Bloemenlaan, in de richting van de Singel, langs een geparkeerde auto. De bestuurster van die auto, een 49-jarige vrouw uit Lei den, wilde wegrijden, maar zag daarbij de bromfiets over het hoofd, waarna een botsing volgde en de bromfietser ten val kwam. Ze is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. Na onderzoek mocht ze het zie kenhuis verlaten. (Advertentie) KOM NAAR DE a.s. vrijdag 1-12 11.00-21.00 u& a.s. zaterdag 2-12 10.00-17.00 u GRATIS I STUNTAANBIEDINGEN INBOUWEN IJfjJiKli 1 l_LJ ALLES ZELF TE z UJ K Industrieweg 13-Vlissingen iel. iu I I OJ t I D OJ - WWW.(_dllllc.cU Topmerken o.a. Pioneer, TomTom, Becker. Garmin, etc. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. 'Wm Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. PZC M het alfabet van Zeeland "ES door Jean-Lou de Gucht HULST - De gasstoring van af gelopen vrijdag was volgens bur gemeester J. F. Mulder van Hulst in verband met ontplof fingsgevaar risicovoller dan de stroomstoring vorig jaar. „Gas is veel gemener. Daarom hebben we veiligheid voor alles laten gaan en heb ik ook een noodver ordening uit laten gaan." De noodverordening hield in dat alle inwoners van de ge meente Hulst monteurs van Del ta moesten binnenlaten voor in spectie. Burgemeester J. Lonink van Terneuzen had voor Koe wacht, ook getroffen door de sto ring, eveneens een noodverorde- nig laten uitgaan. Mulder: „Na tuurlijk is heel veel apparatuur goed beveiligd. Maar je weet niet of dat met alle apparaten het geval is. Er zijn altijd men sen die zitten te prutsen. En die konden er wel eens belang bij hebben om monteurs buiten de deur te houden. Dat risico heb ben we willen uitsluiten. Van daar de noodverordening. Een zwaar middel, dat ik pas voor de eerste keer als burgemeester heb moeten afkondigen." In de nacht van vrijdag op zater dag zijn alle panden in de ge meente Hulst en in Koewacht weer aangesloten op het gasnet. De noodverordening kon zater dagochtend om half negen wor den ingetrokken. Op de deuren van huizen waar niemand aan wezig was, waren vrijdag brie ven geplakt met de waarschu wing het huis niet zonder een monteur van Delta te betreden. Als er vandaag nog van die brie ven op deuren zitten, gaan de ge meente en Delta bekijken wat daar aan de hand was. In die huizen is volgens Mulder geen ontploffingsgevaar geweest. Mulder is tevreden over de vei ligheidsnormen die in acht zijn genomen. Na een bezoek van een monteur op vrijdagavond, werden in de nacht van vrijdag op zaterdag door honderd mili tairen brieven bezorgd met de boodschap dat de gastoestellen weer gebruikt konden wox-den. Toch klaagden nogal wat Hul stenaren dat zij zaterdagoch tend geen brief op de mat von den. Mulder: „Ik ben ervan over tuigd dat organisatorisch alles goed is verlopen. Maar je kunt natuurlijk geen garantie geven dat ook iedereen die brief in de bus krijgt. Het blijft immers mensenwerk." In vergelijking met de stroomsto ring van vorig jaar is de hele operatie dit jaar volgens Mulder beter verlopen. Ook de commu nicatie naar de burger toe. Daar bij speelde een rol dat de inwo ners alle ontwikkelingen kon den volgen via radio, televisie en internet. „En natuurlijk heb ben we geleerd van vorig jaar." j Lorenzo van 7 jaar vroeg vori- I ge week aan z'n moeder of hij zijn schoen mocht zetten. „Dat mag pas als Sinterklaas I in Axel is aangekomen", ant- I woordde zij. i „Ja maar, bij kinderen in m'n i klas zit ook al vaak wat in I hun schoen", klaagde Loren- I zo. Maar moeder was onver biddelijk. i Toch zette de 7-jarige Axe- laar die avond zijn schoen i voor de schoorsteen. De vol gende morgen keek hij erin en riep triomfantelijk: „Zie je wel, ik heb een rol snoep ge kregen. Zijn moeder dacht dat haar man voor Sinterklaas ge speeld had, maar die bleek nergens van te weten. Zou de Sint dan toch... Maar een dag later kivam de aap uit de mouw. Lorenzo had 's och tend vroeg de kast geplun derd en zelf zijn schoen ge vuld. Kon hij op school vertel len dat Sinterklaas ook bij hem langs geweest was. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes USSINGEN - Dat de drugs- (rslaafdenopvang voorlopig in Coosje Buskenstraat blijft, jar kunnen de Vlissingse frac- jswel mee leven. Zij snappen ik wel dat het college voor een lemma staat. Behalve het DA dan. Set is een belachelijk plan", indt M. Geilenkirchen van de iristendemocraten. „Er is na- dijk geen plan. Het enige wat ït college roept is dat ze op- ieuw gaat uitzoeken wat ze et de opvang aanmoet. In een ar had dat moeten lukken, en ide vier jaar die inmiddels zijn passeerd al zeker. Er gebeurt sn donder en daar zijn wij be- jorlijk pissig over." beveel uren hebben ambtena- =n al in dit circus gestoken, raagt de fractievoorzitter zich irdop af. „Ik vraag me af of ze uiterste hebben geprobeerd, iben bang dat de uitkomst zal ■jn dat er niks is geprobeerd en iter niks is bereikt." te denken van hoeveel het teft gekost. „Alleen al driedui- ind euro per maand om de op- eaan te houden. Maar dat is ei- adijk niet eens het ergste. Ook iet of er nou wel of niet over at bestaat in de Coosje Busken- Voor de bewoners voelt ehele kwestie als onbehoorlijk estuur en daar lijkt het inder- aad op. Ik snap dat heel goed. )e opvang moet zo snel moge- ijk weg uit de Coosje Busken- Met dit voorstel veran- ert de situatie niet snel." laar daar heeft Geilenkirchen Jwat op bedacht: een eigen ini- iatiefvoorstel. IHOLEN - Een 17-jarige jon- jn uit de gemeente Tholen is za- trdagavond tussen elf uur en wart over elf in een horecagele- ;<nheid in Tholen mishandeld. 5j kreeg enkele stompen in zijn Szicht, waarop hij naar buiten ing. Buiten werd hij opge- racht door een groep van onge- ?er vijftien mensen, die hem op- ieuw aanviel. De jongen werd slagen en geschopt tot hij het ovustzijn verloor, en ambulance heeft hem naar et ziekenhuis gebracht. Hij leek een hersenschudding te ebben. )e broer van de jongen, een "an van 27, was ook in de hore- agelegenheid aanwezig en pro eerde zijn broertje te hulp te thieten. Dat leverde hem ook en paar klappen op. Ie politie heeft vanwege de mis- andeling een achttienjarige jon en uit Halsteren aangehouden. „Dat zijn we aan het opstellen, samen met betrokken organisa ties. Wat erin komt te staan, zeg ik nog niet, maar ik hoop dat het meer zoden aan de dijk zet dan dit plan." De PvdA houdt zich aanbevolen maar zegt tegelijkertijd met het collegevoorstel te kunnen leven. H. de Haas: „Of het goed zit in de Coosje Buskenstraat, weet ik niet. Ik denk niet dat het college een andere locatie voorhanden heeft. Bovendien: het zit er nou eenmaal. En waar je ook zit; er zijn altijd bezwaarmakers." De Haas zegt nooit te hebben ge loofd in de President Roosevelt- laan. „En ik heb me al helemaal altijd verbaasd over de belofte dat de drugsopvang in mei 2006 weg zou zijn. Die had nooit zo stellig gemaakt mogen worden. Het is moeilijk te zeggen of de procedure te lang duurt. Ik hoor ook geluiden dat de verslavings zorg heel erg verandert. In Rot terdam hebben ze al bejaarden voorzieningen voor verslaafden. In Vlissingen zit ook een oudere groep. Dat moeten ze eerst maar eens gaan uitzoeken." Ook de WD wil dat het college opnieuw in de materie duikt. In Temeuzen krijgen verslaafden een individuele medische behan deling, tipt M. Reinders. „Daar komen ze hun methadon als pa tiënt ophalen, en niet in groepen op een bepaald tijdstip. Het idee van verspreiding is een nieuw in zicht, dat het college gelijk kan verwerken in haar voorstel. Wat dat betreft is het misschien een geluk bij een ongeluk dat het zo lang heeft moeten duren." Zo'n concept past in de Coosje Buskenstraat, vindt Reinders. „Maar het huidige concept niet. Ik kan me voorstellen dat buurt bewoners laaiend zijn." De SP zegt het tegenovergestel de: een drugsopvang hoort juist in de binnenstad. „Als je het ver plaatst naar de rand van de stad zal de overlast juist alleen maar groeien", voorspelt T. de Roos. „Het zijn ook maar gewone men sen, die hun sociale contacten in de stad hebben. Daar trekken ze toch naartoe. Ik ben blij dat het blijft waar het is. Het komt er al leen wel op neer dat er veel geld en tijd is weggegooid, en dat er uiteindelijk weinig is bereikt. Dat is wel schandalig." Ook de Partij Souburg Ritthem vindt blijven in de Coosje Busken straat de beste oplossing. „Bij een goede verbouwing van de panden zijn wij akkoord. Ik denk dat omwonenden dan ook tevreden kunnen zijn. De over last is minder. En die mannen komen anders toch terug. Het is zaak dat de gemeente er nu werk van maakt. En vertelt hoe veel de hele operatie tot dusver heeft gekost. Want daar hebben we al zo vaak om gevraagd." MIDDELBURG - Daar waar normaliter zakenlui zitten te vergaderen, lieten bezoekers zich zondag de huid vol tatoeë-: ren. De Tattoo Conventie van Vlis singse tatoeëerder Ser Trou- bach moet vooral gezien wor den. De mensen en hun plaat jes. Overal in het Middelburgse Ho tel Arneville klonk het trillen de naaldje. Nergens gekerm na een pijnscheut. En een onverto gen woord viel er al helemaal niet. foto's Ruben Oreel MIDDELBURG - De Goese Schuivers en het Middelburgse SMSV zijn zaterdag in de prij- töi gevallen op het NK sjoelen h Arnhem. In de vierde klasse balden de Goesenaren de twee plaats. De Middelburgers serden tweede in de zesde klas se. De andere vier teams uit Zee and vielen buiten de prijzen. "het nieuwsverhaal over het HKPD in PZC van afgelopen zaterdag staat donrechte dat het verzoek van omwo nden, om de bestemming wonen in Vlissingse Coosje Buskenstraat in bestemmingsplan te handhaven, nr de rechter is afgewezen. Het was •s gemeente Vlissingen die dit afwees, ■kt dit gegeven stapt de bewonersvere- '9mg naar de rechter. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Vijftien blikjes energiedrank, een zak popcorn, chocoladekoekjes en zes kren tenbollen. Dat moet genoeg zijn voor de zaterdagmiddag. Dan snel weer de supermarkt in voor nieuwe suikers. Anders kom je een lanparty niet door. Beheerder Jan Riemens fronst zijn wenkbrauwen, haalt zijn schouders op. „Ja, lanparty. Ik wist ook niet wat het was. Je schijnt geen computerspelletjes meer te mogen zeggen. Maar ook geen games. Lanparty is het tegenwoordig." De balie van zijn Foyer de Jeu- nesse is veranderd in een stan daard voor de servers. Uit het plafond hangt een joystick. Overal liggen snoeren. Om nieu we software voor het internetca fé te kunnen kopen, houdt het jongerenhuis in de Vlissingse Walstraat een lanparty: een et maal gesponsord gamen. Compu ters nemen ze zelf mee. Want de foyer heeft er niet genoeg. „Zes hebben we er", vertelt Rie mens. „Maar we willen er meer, en betere. Ons internetcafétje be gint bekend te raken. Toeristen weten het te vinden, en ook jon geren die thuis geen internet hebben. Het gaat ons niet om geld verdienen. Dat we jongeren een leerwerkplek bieden vind ik veel belangrijker." Studenten lopen er stage, bewo ners van de foyer blijven er be zig. Richard Wessels bijvoor beeld. Werkloos is hij, en hij ver veelt zich. „Hier kan ik me nut tig maken. Zorgen dat klanten het net op kunnen, dat ze beta len en dat ze koffie krijgen. Ei genlijk ben ik gastheer." (Advertentie) Richard Wessels neemt de rol van gastheer op zich tijdens de lanparty, maar natuurlijk speelt hij ook mee. foto Ruben Oreel Richard klokt een blikje energie drank weg. Koolzuur en dextro se doen zijn ogen nog roder kleu ren, nog wijder openstaan. Op zijn beeldscherm prijkt een lijst met chatmaatjes. „Even ont spannen. Ik heb pauze. Nee, ik hoef niet naar buiten. Dat doe ik straks wel, als de blikjes op zijn. Slapen doe ik niet. Van nacht trouwens ook bijna niet gedaan. We moesten al om zes uur op om de laatste zaken te in stalleren." Valsspelers Rudy Koens overziet het zenuw centrum. Hij heeft alles aan el kaar gekoppeld. Stagiair Rein- oud Hiemstra let op valsspelers. „Straks gaan ze tegen elkaar ra cen. Racen is in. Of eigenlijk zijn alle games in. Nooit uit ge weest. Lanparty's zijn het nu he lemaal. Ik organiseer er binnen kort een van achtenveertig uur, voor honderd mensen." In de foyer worden er de dertig verwacht. Stuk voor stuk ge trouwd met de computer, zoals hun moeders volgens Reinoud zeggen. Je mag ze nerds noe men, saai zijn ze niet. „Het is on zin dat we geen sociaal leven hebben", zegt Richard. „Zeker op een lanparty niet. Dat is juist hartstikke gezellig, met zijn allen achter de computer." Visie - Strategie - Communicatie - Creatie •vww.boomcommunicatie.nl - www.boomcreatie.nl - Goes en Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9