IVV loopt polonaise in kantine Breskens heeft niets te vertellen 'ZC Axel beslist duel na bloedeloze 0-0 vanaf de strafschopstip ,21 loeg bekert verder na zege op RCS en is zeker van eerste-periodetitel weede Grand rix van ZVB Sint Jansteen an Kerckhoven int dressuur Politie schiet op hooligans Puntverlies voor Royal/De Parel Van Gemst mist vooral ervaring Gert van Rij is de beste schaker Andriessen strandt in de finale irJ LST - Het was ruim tien mi- in na afloop en het verlossen- poord kwam uit de bestuurs- ier van HVV'24. De formatie Michel Leonhart had zich een 3-1-overwinning op al verzekerd van verlen- van het bekeravontuur, bekend werd dat ook nog de eerste-periodetitel was aald. ht ens. maandag 27 november 2006 Peter van Kouteren V'24 profiteerde van de 2-1- erlaag van Roosendaal in inhaalduel met Moerse Dat betekende dubbel nii ;t voor de ploeg uit Hulst, die i met de knappe bekerwinst Pk ie nummer twee van de twee- ilasse van het zondagvoetbal portief opzicht revancheerde het slechte gevoel na twee ea ipetitienederlagen op rij weg- elde. Terwijl HVV'24 in polo- lc-se door de eigen kantine likte RCS één week voor confrontatie met buurman c singen zijn wonden. De Sou- gers incasseerden niet alleen izm'e nederlaag, maar eindig- het bekerduel met slechts er;en man. Aschraf Elhrouz ee keer geel) en Rudley St. Ja- 'werden in de toegevoegde met een rode kaart wegge- urd. ten beleving iner Alexander van Keulen heel zwaar te tillen aan de nier waarop zijn team zich in 1st had gemanifesteerd. „We ,v' Iden de intentie om verder te 1' n in de beker, maar mijn eg heeft veel te weinig kun- K i opbrengen. We hebben voor afspraken gemaakt, die niet nagekomen. We moesten 'ls winnen en initiatief ne- j. Dat heb ik niet gezien. V'24 speelde met passie, wij t. Als er geen beleving is, ver- je altijd. Wij hebben van ons- verloren. We zijn niet strij- ^e: id ten onder gegaan." n V'24 profiteerde van zoveel ®:i iakzucht en boekte een over- co ining, waarop niets viel af te De jonge Zeeuws- amse equipe begon sterk aan IT JANSTEEN - In café De oon in Sint Jansteen start j de tweede Grand Prix ebanden van de Zeeuws- 7' lanise Biljartbond. Twee spe- c s hebben zich tot nu toe afge- [f Id: Marco Potvlieger en Jur- Martin. -I0i ardoor heeft het organise erde Den Ouden Arend het erna gewijzigd. De aanvangs- 311 len blijven echter hetzelfde, kii igelijks beginnen de wedstrij- om 19.00 uur. Zaterdag IJ an de eerste partijen om uur op het programma, ïdag om 12.00 uur. De finale rdt om. 16.30 uur gespeeld. ile-indeling. Maandag 27 no- Nc nber, poule B: Jacques van den e/c, Cees A. Wissel, Albert van mwen, Frits Bakker, Harold Al- her en Nico Maasman. isdag 28 november, poule A: ns de Witte, Koen Pöpsel, Willy Boey, Lex de Feijter en Eddie i Goethem. lensdag 29 november, poule C: cl ud van Velzen, Florent Rom- US' Ml 3- Aschraf Elhrouz (links) haalt HW'24-speler Kana da Rosa Bernardo onderuit. Het leverde de thuisploeg een strafschop en Elhrouz zijn tweede gele kaart op. De penalty zou door Evert van den Berg benut worden (3-1). foto Camile Schelstraete het duel en wist voor rust een aantal goede mogelijkheden te creëren. Jari Vyaene haalde bij zijn derde kansje doeltreffend uit. De snelle aanvaller schoot na ruim een kwartier op aange ven van Maarten Scheerders on berispelijk raak (1-0). Hoewel de thuisploeg daarna kansen kreeg om de score op te voeren, werd het pal voor rust onverwacht gelijk. Dennis de Nooijer schoot een vrije trap vanaf de zijkant onder de voe ten van de opspringende muur in de korte hoek binnen (1-1).Ook na de hervatting was van klassenverschil geen spra ke. HW'24 overleefde een ster ke beginfase van RCS en kwam door een droog schot van Job In- gels opnieuw- op voorsprong (2-1). De bezoekers drongen daarna wel meer aan, maar mis ten creativiteit om de hechte Hulster defensie te verschalken. „Het bewijs is geleverd dat wij in de tweede klasse voetballend wel degelijk iets te zoeken heb ben", glunderde Michel Leon hart, die met een slimme tacti sche zet (Tim Mechelink stond voor de gelegenheid rechtsach ter) een antwoord had op de kwaliteiten van de opponent. „Ik vind dat we goed gevoetbald hebben en dat deze jonge gasten na twee nederlagen knap uit een dipje zijn gekomen. Mentaal zijn we gegroeid." Uitvallen De thuisploeg gaf geen krimp en was met uitvallen gevaarlijk. In de slotfase werd de ingevallen Kana da Rosa Bernardo onregle mentair gestopt. De toegekende strafschop werd door Evert van den Berg benut om de marge naar 3-1 te vergroten. HVV'24-RCS 3-1 (1-1). 16. Jari Vyaene 1-0, 42. Dennis de Nooijer 1-1, 57. Job Ingels 2-1, 90+2. Evert van den Berg 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: R. Nijsse (Oost- Souburg). Rode kaart: 90+2. Aschraf Elhrouz (RCS, 2x geel), 90+5. Rudley St. Jago (RCS). Gele kaart: Robin MacTaggart (HW'24). Aantal toeschouwers: 400. IIVV'24: Tim Siersema; Tim Me chelink (79. Steffen de Weers), Ro bin MacTaggart, Job Ingels, Jaimy de Visser; Evert van den Berg, Kier an O'Shea, Jeroen Claessens (85. Kana da Rosa Bernardo), Maarten Scheerders; Jari Vyaene en Christoph Praet (69. Robbert van Driessche). RCS: Roy Sallet; Zico Tomassoa, Gérard de Nooijer, Alfaro Pentu- ry, Dangelo Martien (69. Youssef Afkir); Remco Felius, Dennis de Nooijer, Aschraf Elhrouz; Joey van der Zweep (64. Rudley St. Jago), Josimar Pattinama, Hoessein Bou- zambou. 11, Bram de Kraker, Aart Vas- Franlc de Rijk en Johan de l le. nderdag 30 november, poule D: Kis Dallinga, Fons Baart, Joke ■ur, Jean-Paul de Kraker, Pa- 'k Vasseur en Theo Freijzer. jdag 1 december, poule E: John- Tanghe, Stanny la Heyne, Meer- Dallinga, Jack de Maat, John- Bakker en Albert Lacante. terdag 2 december, poule F: Ka- van Meelen, Jack Kayser, Theo Esbroek, Arie Vink, Cees J. ssei en Frank Wiskerke. ei EUWVLIET - Tijdens de dres- n urwedstrijd van de Zwinrui- in Nieuwvliet trok Marjo- van Kerckhoven in de klas- Z de zege naar zich toe. De lazone uit Hontenisse stuurde de klasse Z2 Sampras naar totaal van 64.12 procent. BRESKENS - Vlissingen deed gisteren in Breskens zijn plicht. De ploeg van trainer Ruud Pen- nings klopte Breskens op het sportpark Baersande met 3-0 en bekert verder. Een stunt zat er voor de zon dag-vierdeklasser nooit in. Na twintig minuten leidde Vlissin gen al met 2-0. Bij het eerste doelpunt ging de anders zo soli de Johnny de Jaeger in de fout. De laatste man van Breskens gaf een verkeerde pass, Chiel Maranus pikte de bal op en bood Mervin Niemandsverdriet een niet te missen kans: 1-0. Vlissingen bleef daarna het ini tiatief houden zonder tot uitge speelde kansen te komen. Na twintig minuten scoorde Tim van der Vlies na een vlotte com binatie toch 2-0. Daarna contro leerde Vlissingen onder aanvoe ring van Peter de Jong de wed strijd. De bal werd risicoloos in eigen rangen gehouden. Maximaal resultaat Het positiespel van de zon dag-tweedeklasser was beter verzorgd dan dat van de thuis ploeg. Dat verbaasde Breskens- trainer Cor van de Velde, die na een verblijf op Cyprus weer bij zijn ploeg kon zijn, niet. „De Vlissingers vonden elkaar ge makkelijker, maar aan de ande re kant hebben wij niet het maximale uit ons spel gehaald. Bij de eerste twee doelpunten gingen we niet vrijuit. We mis ten ook nog een strafschop", stelde Van de Velde na afloop. Voor Pennings was het belang rijkste dat zijn ploeg geen scha de opliep met de derby tegen RCS in het vooruitzicht. Die doelstelling werd gehaald. Vlis singen speelde na de beslissende voorsprong ingetogen. Breskens wilde wel, maar kon aanvallend vrijwel niets uitrichten. Het be kerduel was volgens Pennings dan ook een goede oefenpartij voor Vlissingen. De trainer plaatste wel een kant tekening bij het optreden van scheidsrechter Broekhoven, om dat de arbiter in zijn ogen enke le keren te lankmoedig optrad. „De scheidsrechter paste welis waar de voordeelregel toe, maar verzuimde daarna iets te zeggen van de onbezonnen acties van de tegenpartij. Dat had best ge mogen." In de tweede helft ging Vlissin- Breskens-speler Mayckel Verschorre (rechts) wordt op de huid gezeten door een verdediger van Vlissingen. ley de inzet met de voet kon ke ren. De misser was illustratief voor de vorm van de zondag-vierdek lasser. Toch overheerste bij Bres kens het gevoel niet te zijn weg gespeeld en dat de schade be perkt was gebleven, hoewel Van de Velde de echte passie bij zijn spelers had gemist. Brcskens-Vlissingen 0-3 (0-2). 9. Mervin Niemandsverdriet 0-1, 20. Tim van der Vlies 0-2, 75. Danny ter Steege 0-3. Scheidsrechter W. Broekhoven (Middelburg). Gele kaart: Alexander Oosterlee, Elmar Lauret (Breskens), Jordy Bakker (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 150. Vlisciriffpn-rlnplman Wilfrpd Po- Rr«sk«>rs: ArAan Worst: .Tnhnnu re voorsprong. Breskens kreeg via Elmar Lauret bij een tegen aanval de eerste kans voor de thuisclub, maar de aanvaller schoot naast. De spanning, als daar al sprake van was, ebde he lemaal weg toen een kwartier voor tijd Danny ter Steege een vrije trap fraai in de bovenhoek schoot: 3-0. Illustratief Scheidsrechter Broekhoven, die een gemakkelijke middag had, gaf daarna een strafschop aan de thuisclub na een duwfout van De Jong op Joey van de Vel de. Michel Cocquit schoot de strafschop te slap in, waardoor den Besten, Johnny de Jaeger, Alexander Oosterlee, Michel Coc quit; Mayckel Verschorre, Robin Buitendijk (46. Edwin van de Voor de), Erik de Rechter, Niels Pielaat (70. Dennis de Jaeger); Elmar Lau ret, Joey van de Velde (82. Mike de Houck). foto Peter Nicolai Vlissingen: Wilfred Poley; Youssef Ahrouch, Peter de Jong, Sander Goedegebuure, Daniël Pattinama; Mark Minderhoud (60. Jack Blijle- vens), Jordy Bakker, Tim van der Vlies; Mervin Niemandsverdriet, Danny ter Steege, Chiel Maranus (46. Menno van Tilburg). LOKEREN - Vlak bij het voetbalstadion van Lokeren heeft de Bel gische politie zaterdag schoten moeten lossen op hooligans van Lo keren en Charleroi. Ze hadden op een parkeerplaats een onderlinge confrontatie afge sproken. De politie voorkwam ternauwernood een kloppartij. De hooligans reden weg in wagens met gedoofde lichten. Een van die auto's reed tot twee këër toe recht op een politieman af. Die vuurde naar de wagen. die evenwel ontkwam. GPD OUDENBOSCH - De driebanders van Royal/De Parel ver speelden in Oudenbosch een punt aan het niet al te sterke Veilingzicht 2. Bij winst hadden de Zeeuws-Vlamingen zich stevig gemengd in de strijd om de koppositie, nu is een derde plaats voorlopig het maximaal haalbare. Werd onlangs voor het bekertoernooi nog gewonnen van het eer ste team van de gastheren; aan de strijd met het tweede team werd slechts één punt overgehouden. Piet van Steen kreeg geen revanche voor zijn nederlaag in het bekerduel (tegen Jens van Dam). Nu verloor hij kans loos van Tonny Dobbelaere. Hans Roovei'S was te sterk voor een falende Eddie van Goethem en Jens van Dam ver loor van Rinus Machielse. Mathieu Vlerick zorgde uitein delijk voor evenwicht door The de Jong te verslaan. Veilingzicht 2-Royal/De Parel 4-4: Piet van Steen-Tonny Dobbe laere 23-35, 53; Hans Roovers-Eddie van Goethem 35-21, 53; The de. Jong-Mathieu Vlerick 22-30, 48; Rinus Machielse-Jens van dam 30-26, 52. HULST - Jan Depondt van ALM uit Goes werd in Eetcafé De Herleving in Hulst regionaal kampioen libre vijfde klasse. Alexander van Gemst van De Kastanje legde be slag op de derde plaats. De eindstrijd duurde voor de oner varen Alexander van Gemst net te lang. Op de slotdag ver speelde hij zijn riante positie - gedeelde eerste plaats - door twee nederlagen op rij. In de finale was Depondt su perieur. In twaalf beurten was de strijd gestreden. Van Gemst kwam nog tot een moyenne van 1.41, maar zijn te genstander eindigde met 3.33 als gemiddelde. Een troost prijs was er voor Van Gemst in de vorm van de hoogste toernooiserie van vijftien. ZUIDDORPE - Gert van Rij van de organiserende vereni ging HWP heeft het 50+ toernooi op zijn naam geschre ven. Met zesenhalf punt werd hij ruim eerste voor Amster dammer Ruud van Caspel. Derde werd HWP'er Adrie den Hamer. Met zeventien deelnemers was het toernooi aar dig bezet. Eén ronde voor het einde werd de strijd beslist. Van Rij won van Dirk Flamee. Van Caspel verslikte zich echter in Adrie den Hamer. Daardoor was Van Rij niet meer te achterhalen en moest Van Caspel genoegen ne men met de tweede plaats. Adrie den Hamer deelde de derde plaats met Vlissinger Michael Wise. VLISSINGEN - Gino Andriessen van De Kastanje is twee de geworden in het libre derde klasse. Hij verloor in een rechtstreeks duel van Leo Leijs van de Sportvisser. Na vijf ronden leidden Leijs en Andriessen de dans. In de zesde ronde verslikte Leijs zich in Nico Peeters en kwam de Zeeuws-Vlaming alleen aan de leiding. In de finale moest Leijs dus winnen om de titel te grijpen. Beide kemp hanen gaven elkaar niets toe. Uiteindelijk viel de beslis sing uit in het voordeel van Leijs: 78-80. Daarmee pakte hij de titel. Andriessen moest genoegen nemen met de tweede plaats. Een troostprijs was er in de vorm van cle hoogste serie met dertig. Teleurgesteld was de man uit Kloosterzande wel, maar hij troostte zich met de gedach te dat hij toch naar de regionale eindstrijd mag. Die wordt begin januari in Kloosterzande gehouden. zet de juiste richting missen. Bij de bezoekers waren Jordi van de Boom en Robert Belleter wei nig gelukkig in de afwerking. Doelman Michel van Hout, die de geblesseerde Tonnie van dei- Veen verving, maakte bij Axel een sterke indruk. Na de rust maakte Patrick Vin- ke bij de thuisploeg zijn opwach ting voor Ivo Verstraeten. De spits werd echter niet één keer in stelling gebracht. Alleen na een geblokt schot van Siem Gans kreeg Vinke een kans, maar geschrokken van deze mo gelijkheid gaf Vinke niet thuis. Jelmer de Pooter en Kevin Schot, beiden halverwege de tweede helft ingevallen, zagen hun doelpogingen verloren gaan. Als een huis „Op basis van het aantal kansen gaan we verdiend verder", zei Rijckaert. „Sommige jongens hebben vandaag onder hun ni veau gepresteerd. Dat kan ge beuren. Maar de verdediging stond weer als een huis. We heb ben geen kansen weggegeven en scoren doen we bijna altijd. Van daag was het een mindere wed strijd. Dat trek ik mezelf aan. In de wedstrijdbespreking heb ik gezegd dat de competitie het be langrijkste is. Sommige spelers hebben dat te goed opgenomen. Dat vertaalde zich in ons spel vanmiddag." Na de bloedeloze 0-0 moesten strafschoppen de beslissing brengen. Axel was daarin trefze kerder dan FC Bergen. Ralph Ze- gers, Siem Gans, Omar Malagic en Kenneth Okerley wisten het net te vinden, Patrick Vinke mis te. Achteraf bleek dat niet erg, omdat FC Bergen een penalty ge stopt en over zag gaan. „En nu maar hopen op een aansprekende tegenstander die we graag thuis willen ontmoe ten", keek Rijckaert alvast voor uit. Axel-FC Bergen 0-0 (Axel wint na strafschoppen). Scheidsrechter: G. Steeman (Putte). Aantal toeschou wers: 175. Axel: Michel van Hout; Omar Ma lagic, Ralph Zegers, Angelo Plas schaert, Marco Plasschaert; Yo- rick Cortvriendt, Siem Gans, Bart Rijckaert (65. Jelmer de Pooter), Ivo Verstraeten (46. Patrick Vin ke); Kenneth Okerley en Timo de Bruijn (65. Kevin Schot). door Jack Begijn AXEL - Dat de competitie prio riteit heeft, hadden de trainers van Axel en FC Bergen vooraf gaand aan hun bekerduel al aan gekondigd. Mede daardoor was het voetbal niet goed, maar Eric Rijckaert was na afloop toch zichtbaar in zijn nopjes. De Axel-trainer zag zijn ploeg na een 0-0-eindstand via straf schoppen een ronde komen. „Natuurlijk richt je jezelf in eer ste instantie op de competitie", zei Rijckaert na afloop. „Maat je speelt om te winnen. Vandaag waren we op basis van het aan tal kansen de enige, ploeg die aanspraak mocht maken op de zege. Dat doet goed. Voor de mo raal kun je beter winnen dan verliezen." De bekerwedstrijd tussen Axel en FC Bergen kon nauwelijks boeien. Het leek alsof beide ploe gen met de handrem op speel den. FC Bergen is de onbetwiste nummer één in de Brabantse vierde klasse. Het heeft vijf pun ten voorsprong op Walcheren, de ploeg die het aanstaande zon dag treft. Eerder deze competi tie verloren de Bergenaren van de Zeeuwen. Er valt dus iets recht te zetten en bij winst slaat FC Bergen misschien wel een be slissende kloof. Axel moet voorlopig toezien hoe Clinge in de competitie superi eur is. „Maar er is nog niks ver loren", aldus Rijckaert. „Wij hebben nog een wedstrijd in te halen. Feit is wel dat we nu geen punten meer mogen mor sen, want dan wordt het bijna onmogelijk om Clinge nog te achterhalen." Plichtmatig Omdat vooral de competitie on derwerp van gesprek was, kwam het bekerduel er slechts plichtmatig tussendoor. Beide teams speelden in een laag tem po. De spelers bewogen nauwe lijks, waardoor acties erg voor spelbaar waren. Na een beginfa se van aftasten en veel midden veldspel, nam Axel halverwege de eerste helft het initiatief. Marco Plasschaert, die heel doel gericht speelde, mocht ongehin derd oprukken. Zijn schot spat te op de paal uiteen. Ivo Ver- straeten zag kort daarna zijn in- door Aector Dooms

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 49