PZC Zierikzee krijgt overal klappen Dijkklets is een eitje voor ZSC'62 Jongepier is mental coach bij Delta Sport Mevo laat het weer afweten Blunder keeper komt DFS duur te staan 3BSD verspeelt plaats in kopgroep Hockeysters HSD slaan goede slag Prijzenslag judoka's Geelhoed Zege brengt vc Lob aan de leiding Schouw se tweedeklasser verliest zelfs na 2-0-voorsprong WIK'57 klimt op de ranglijst door Wim Broekhoven GOES - DFS toonde veerkracht bij Apollo'69 in de vierde klasse A van het zaterdagvoelbal. Het kwam terug van een 3-0-achter- stand, maar leed onder meer door een blunder van de keeper alsnog een nederlaag. De vijfde op rij. Colijnslpaatse Boys blijft na de 2-0-zege op Spui leiden. Apollo'69-DFS 5-3: Binnen een half uur nam de thuisploeg een 3-0-voorsprong door goals van John de Jonge en tweemaal Frank de Bruin. In blessuretijd kwam DFS door Lennart Pad mos terug tot 3-1 en negen minu ten na de thee op 3-2 door Anco van der Linde. Halverwege de tweede helft werd het door een benutte straf schop van René Brussé zelfs 3-3. Met tien man (Peter Bei je werd met een tweede gele kaart weg gestuurd) leken de bezoekers toch een punt mee te nemen, maar in de slotminuut blunder de de bezoekende doelman. Ra mon Uitterhoeve strafte dat af en ver in blessuretijd werd het via Jeffrey Otten ook nog 5-3. Colijnsplaatse Boys - Spui 2-0 (2-0). Robert-Jan van de Genuch- ten 1-0, Nigel Holmes 2-0. Hoedekenskerke - Nieuwland 2-3 (0-2). Rens van de Schoor 0-1, Ri chard Jacobs 0-2, Rens van de Schoor 0-3, Jermo Stoel 1-2, Ro nald Zuijdwegt 2-3. MZVC - SVD 2-1 (2-0). Yoram Rijkse 1-0, Sander de Vries 2-0, Lou Bosselaar 2-1. Wemeldinge - Cadzand 2-0 (1-0). Rens Kole 1-0, Dennis Wisse 2-0. Wolfaartsdijk - Borssele 2-0 (1-0). Tom Kloet 1-0, Harm Fluijt 2-0. maandag 27 november 2006 s 21 OUDENBOSCH - De driebanders van 3BSD Duivelands Meubelhuis hebben met het verlies tegen Veilingzicht 3 uitzicht verspeeld op de derde plaats in de vierde divisie. Het verschil was klein, maar genoeg voor de Schouwena- ren om met lege handen huiswaarts te moeten keren. Voor de pauze leek een gelijkspel nog tot de mogelijkhe den te behoren. Peter Flikweert verloor weliswaar krap, maar dat zette Sjaak de Visser weer recht door een mooie overwinning op Cees van Peer. Na de pauze was het gauw gedaan met de illusies. Philip van der Male werd na een matig optreden afgetroefd en Jan Suykerbuyk werd al meteen op achterstand gezet door Wouter Schellekens. Veilingzicht 3-3BSD Duivelands Meubelhuis 6-2. Wouter Schelle- kens-Jan Suykerbuyk 30-26 (49), Nico Sep-Philip van der Male 25-20 (57), Cees van Peer-Sjaak de. Visser 18-25 (53), Henk van Peer-Peter Flikweert 20-18 (40). ETTEN-LEUR - Het vrouwenteam van HSD uit Zierik- zee boekte een belangrijke zege in de réserve derde klasse van de hockeycompetitie. Het versloeg op eigen veld het op de derde plaats staande Etten-Leur 4 met 3-1. Door die winst staat HSD nog slechts één punt achter op Et- ten-Leur. Vooral in de eerste helft was HSD de betere ploeg. Geheel in de lijn van het spelbeeld kwam die ploeg na elf minuten aan de leiding door Goswin van den As sem. Tien minuten drukte Jacqueline Smits het overwicht uit in 0-2. Toch kreeg Etten-Leur nog voor de rust aanslui ting door een discutabele treffer. De bal zou van buiten de cirkel op doel geslagen zijn en had eigenlijk afgekeux'd moeten worden. Uit dat tegendoelpunt putte de thuis ploeg wel moed. In de tweede helft moest HSD flink aan de bak. In die periode vervulde keepster Kate Houtman een hoofdrol bij de bezoeksters. HSD had tegenslag dat de scheidsrechter een zuiver doelpunt van die ploeg af keurde. Tien minuten voor tijd viel de definitieve beslis sing. Toen maakte Goswin van den Assem 1-3. MIDDELHARNIS/HEERLE - De judoka's van sport school Geelhoed uit Zierikzee hebben een karrenvracht aan prijzen binnengesleept bij wedstrijden in Middelhar- nis en Heerle. Uit het Brabantse Heerle kwamen Nick Di- cou, Harmen Malipaard, Ruben Jumelet Deborah van der Wielen en Ard-Jan Malipaard met een eerste plaats thuis. Koen van de Veer werd in tweede. In Middelharnis werd het zevental Jelt Pekaar, Ko Pas- schier, Levi van der Werken, Leendert Bom, Matthijs Kre- pel en Noel Capelle tweede. Op de derde plaats eindigden Fabian Portier, Max de Vette en Pieter-Jan Verstrien. ZIERIKZEE - De volleyballers van vc Lob hebben de kop positie overgenomen in de recreatieve competitie van Zie rikzee. Daarvoor volstond de 3-0-overwinning op Profile Tyrecenter Rinus Roon. Vc Lob heeft één punt voor sprong op het niet spelende Big" Boss, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Nummer drie Zeelandia won met 3-0 van het nog puntloze Mevo'80 en staat op drie punten van koploper vc Lob. In de B-poule staat SV De Brug door een 3-0-zege op Marleco/ ClOOO/Cluzona alleen aan de leiding. door Klaas Verspoor GOES - Mevo zakt in de vierde klasse B van het zaterdagvoet bal na de derde nederlaag op rij steeds verder weg. De Zierikzee- se ploeg verspeelde tegen Krui- ningen een 2-0-voorsprong en verloor op Zuid-Beveland met 3-2, waardoor Mevo op de rang lijst slechts zevende staat. WIK'57 was onfortuinlijk legen de koploper en verloor op eigen veld met 2-1 van ZPR'84. Kruiningen-Mevo 3-2: Na één helft leidde Mevo door doelpun ten van Pieter van der Neut en Michel Hendrikse nog met 0-2. Arno van de Berge bracht Krui- ningen na rust terug tot 1-2 en daarna moest Mevo, nadat Mi chel Hendrikse tegen zijn twee de gele kaart opliep, met tien man verder. Uit een vrije trap scoorde Jimmy Fens de gelijkma ker en drie minuten in blessure tijd kwam Kruiningen via Arno van de Berge, die een vrije trap van Gert-Jan Poleij binnenwerk- te, ook nog aan de nauwelijks verdiende overwinning. WIK'57-ZPR'84 1-2: WIK'57 verzuimde in de eerste helft op voorsprong te komen en de over winning voor ZPR'84 was op ba sis van het veldspel ook niet ver diend. Ercan Bicil opende na een doelpuntloze eerste helft de score namens de bezoekers, maar via Rick Bevelander kwam WIK'57 weer aan de ge lijkmaker. Een kwartier voor tijd was het spits Ruud van Rijckevorssel die de ploeg uit Bergen op Zoom aan de winnen de treffer hielp. SPS-Smerdiek 2-4: De bezoe kers kregen aan het eind van de eerste helft door twee fouten in de verdediging bij SPS een 0-2-voorsprong in de schoot ge worpen. Nadat Jelle Rinses en Souliman el Bazzaoui voor rust scoorden hielp SPS-speler Er- win Feijtel Smerdiek één mi nuut na rust met een eigen doel punt aan de 0-3. Hilbert van Ak keren bracht SPS terug tot 1-3, maar via Michael de Jong kwam Smerdiek toch aan de 4-1-voor- sprong'. Jom Elenbaas bepaalde de eindstand op 2-4. Yerseke-Stavenisse 8-0: Antho- nis Riedijk scoorde al na vijf mi nuten de 1-0 en voor rust liep Yerseke door goals van Christi- aan van der Poel uit naar 3-0. Edwin van Houte zorgde na rust voor 4-0 en invaller Arco van Dixhoorn scoorde 5-0. Via Da niël Bouterse en nog twee tref fers van Van Dixhoorn werd Sta- venisse weggespeeld. - doorKo de Ridder STEENBERGEN - Soms zeggen momenten van absolute stilte meer dan een toespraak. Dat was gisteren het geval bij Zierik- lee-trainer Ronald van Oeveren het bekerduel Steenber- ^en-Zierikzee. Zierikzee ging net een 2-0-voorsprong rusten, maar eindigde met een 4-2-ne- jerlaag. Er gebeurde echter zo dat de wedstrijd niet in stil levoorbij mag gaan. absoluut niet geslagen. De scheidsrechter kan het ook niet gezien hebben, want hij was zich al aan het verplaatsen. Tot mijn verwondering kreeg ik rood." De wedstrijd werd steeds min der een voetbalwedstrijd en het was bijna wachten op meer tu mult. In de 71e minuut was er een opstootje in de hoek van het veld. En ineens rende de scheids rechter het veld af voor een af koelingsperiode. Zoals gebruike lijk wees iedereen naar ieder een. Dertien minuten later kwam de scheidsrechter terug en werd de wedstrijd hervat. Steenbergen proefde dat er meer te halen was en wilde het op strafschoppen laten aanko men. Met een man meer werden de mouwen nog eens extra opge stroopt. Zierikzee vocht vooral tegen zichzelf. Juist in deze pe riode had het juist de rust moe ten vinden. In de 86e minuut was er een corner op rechts van Jeroen Augustijn op het hoofd van Willem van der Wegen en die zorgde voor de 3-2. In de 88e minuut kreeg Zierik zee de definitieve nekslag toen Emiel Verkouter de stand op 4-2 bracht. Zierikzee, in de com petitie de rode-lantaarndrager, moest de gifbeker ook in de be ker tot de bodem leegdrinken. Het trainersduo Van Oeveren/ Willemse heeft heel wat werk aan de winkel. Maar wat moes ten ze met deze wedstrijd? Van Oeveren: „Laten we maar niets zeggen. We moeten verder, maar we krijgen klappen vanuit alle hoeken momenteel." Steenbergen-Zierikzee 4-2 (0-2). 18. Freek Torensma 0-1, 39. Rut- ger Kooman 0-2, 49. Ramon Kolk huis Tanke 1-2, 50. Emiel Verkout- er 2-2, 86. Willem van der Wegen 3-2, 88. Emiel Verkouter 4-2. ScheidsrechterS. Heusschen (Bla- del). Rode kaart: 52. Leon Sinke (Zierikzee). Gele kaarten: Barry Hage, Werner Boot (Zierikzee), Mitch Krens, Jeroen Augustijn (Steenbergen). Aantal toeschou wers: 95. Zierikzee: Peter Brussé, Barry Ha- ge (52. Patrick Verboom), Martijn van Grunsven, Werner Boot, Freek Torensma, Kasimier Snoek (63. Er- win Nelissen), Serge Berrevoets, Rutger Kooman, Mathijs Hage, Leon Sinke, Manko Romv (45. Par ry Lukus). GOES - In de derde klasse van het vrouwenvoetbal nam ''f! WIK'57 door een 5-1-zege af- i=: stand van de degradatieplaat- s' sen. ZSC'62 pakte in de vijfde klasse een punt tegen Zaamslag. |5 Wieldrecht-WIK'57 1-5: Jaimy van Beveren opende de score -u voor WIK, maar de thuisploeg 11 kwam ook weer op gelijke hoog- te. Direct na rust miste Wield- »era recht een strafschop en in de vol- ■3.1 gende aanval werd het door Van A: Beveren 1-2. Bianca Kloet, Elle- eté ke van de Berg en opnieuw Van -is Beveren maakten 1-5. k ZSC'62-Zaamslag 2-2: Het voor rust veel betere ZSC nam in de Si openingsfase via Michelle Bron- j'k geest een 2-0-voorsprong. Iris :of.i Vroegop schoior na rust op de paal. Halverwege de tweede helft profiteerden de bezoek- sters van twee verdedigingsfou- ten om verrassend op gelijke hoogte te komen. ZSC-speler Arjan Smalheer brengt Robert Schot (wit shirt) van Brouwershaven in een netelige positie. door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - „Heeft Brouwersha ven geen wissels?", vroeg scheidsrechter Bel zich af toen hij voor aanvang van de derby met ZSC'62 in de bestuurskamer het wedstrijdformulier controleerde. Het antwoord luidde 'ja'. Brouwershaven, dat bijna de hele tweede helft met tien man speelde, verloor in Scharendijke kansloos met 6-0. Brouwershaven-trainer Nico Schoute is momenteel een niet te benijden persoon. Na zijn aanstelling in Brouwershaven deed een aantal oudere spelers een stapje terug naar het tweede elftal en vanaf de allereerste competitiewedstrijd is er spra ke van een blessuregolf in Brouwersha ven. Tegen ZSC'62 kon de Zierikzeese trainer geen beroep doen op de gebles seerden Pim Kloet, Hans de Ruiter, Ivo Fonteine en Frank Kristelijn. Daarnaast voetbalt Dick van Splunder wegens pri- vé-omstandigheden voorlopig niet en was Bas de Koeijer een dagje met de fa milie weg. „De reservebank zat vandaag vol, maar wel met geblesseerde spelers", sprak Brouwershaven-aanvoerder Pieter Kristalijn na afloop met enig cynisme. Toch voelde Nico Schoute zich eenzaam in de dug-out. „Het is bedroevend en ik heb er geen woorden voor. Het tweede moest voetballen en die hadden ook maar acht man." In de tweede minuut van de tweede helft viel ook Clement van Splunder, die in de 26e minuut al gebles seerd raakte en strompelend verder speel de, definitief uit en raakte de reser vebank zelfs overbezet. Goede berichten Schoute wanhoopt na de tiende neder laag echter niet. „Ik heb goede berichten van Ivo en Frank. Ik verwacht dat beiden er na de winterstop weer bij zijn. Dan hebben we ook voetballend weer wat meer in huis. We moeten reëel zijn. Dit is een verloren jaar, maar de vorige trainer had eigenlijk al moeten beginnen met ver jongen bij Brouwershaven. We moeten nu gewoon geduld hebben." Tegen ZSC'62 werkte Brouwershaven hard maar een ploeg die in de hoek zit waar de klappen vallen heeft vaak alles tegen. Zo was het linksback Robert Schot die in 33 minuten tijd zijn eigen doelman Meivin van Ast twee keer pas seerde. Na afloop baalde de voetballer daar natuurlijk van. „De eerste schamp te ik met mijn hoofd, maar die was er an ders toch wel ingegaan. En bij de tweede raakte ik de bal gewoon verkeerd. Daar is niks aan te doen. We hebben vandaag ons best gedaan, maar met 6-0 mogen we eigenlijk nog niet klagen." De 'dijkklets', zoals het duel tussen de twee streekgenoten in het programma blaadje genoemd werd, werd nimmer een wedstrijd. ZSC'62, dat vijf spelers miste, kwam uit een corner van Arjan Smalheer via Schot eenvoudig aan de eerste tref fer. Na een dieptepass van Michiel van de Hoek zorgde Arjan Smalheer in de 22e minuut zelf voor 2-0. Na Schots twee de treffer verzuimde ZSC'62 om voor rust verder afstand te nemen. Jos Krista lijn, twee keer Niels van de Moezel en Ed gar Louwerse hadden het vizier niet op scherp. Waar ZSC'62 voor rust met vlagen nog re- foto Marijke Folkertsma delijk speelde, was daar in de tweede helft geen sprake meer van. Via John van der Have, Yoeri Vogelzang en Niels van de Moezel (uit een strafschop na een over treding van Meivin van Ast op John Dor reman) kwam het nauwelijks gemotiveer de ZSC'62 tegen tien Brouwse spelers toch nog aan drie treffers. ZSC'62 - Brouwershaven 6-0 (3-0). 16. Ro bert Schot 1-0 (eigen doelpunt), 22. Arjan Smalheer 2-0, 33. Robert Schot 3-0 (eigen doelpunt), 54. John van der Have 4-0, 86. Yoeri Vogelzang 5-0, 90+2. Niels van de Moe zel 6-0. Scheidsrechter: G. Bel (Heukelum). Gele kaart: Michiel van de Hoek (ZSC'62). Aantal toeschouwers: 90. ZSC'62: Stefan Smalheer, Taco Post, Sebas- tiaan Vaane, Michiel van de Hoek (64. Tho mas Petiet) en Jos Kristalijn (68. Barry Dor reman); Yoeri Vogelzang, Niels van de Moe zel en Gerard Verhoek; Edgar Louwerse (68. John Dorreman), John van der Have en Ar jan Smalheer. Brouwershaven: Meivin van Ast, Sjoerd Kik, Clement van Splunder, Pieter Krista lijn en Robert Schot; Marijn den Boer, John Botbijl, Cees van Nieuwenhuijze en Dennis van Grunsven; Jan-Mark Schot en Jurrian de Ruiter. Zierikzee zocht vanaf de aftrap de voorwaartse stellingen. Be halve een hoekschop die in de tiende minuut door Freek To rensma werd naast gekopt, hvam de geplaagde tweedeklas ser echter niet. Steenbergen plaatste enkele niet succesvolle plaagstootjes. Achterin hanteer- loos ie Steenbergen veelvuldig de buitenspelval, vooi'al goed ge wacht door ex-Kloetinge-verde- diger Jeffrey Frijters. 'och werd het in de achttiende minuut 0-1 door Freek Torens die vanaf rechts doelman Nourin Abdellaoui passeerde. Zierikzee ontsnapte in de 32e minuut aan de gelijkmaker toen ren vrije trap van Willem van de Wegen op de lat uiteenspatte. In de 39e minuut bediende Leon Sinke op goede wijze Rutger Sooman en die zorgde voor een ijdriante stand van 0-2 bij de thee. Het tweede part van de wed strijd bracht werkelijk alles. Koud op het veld werd het in de 19e minuut 1-2 door Ramon Kolkhuis Tanke en nog in de 50e minuut werd het 2-2 door Emiel Verkouter. Beide doelpun ten werden ingeluid door fout- in het hart van de Zierik- zee-defensie, waar Mariko Rouw in de rust in de kleedka mer was achtergebleven. De wedstrijd werd toen grimmi- De scheidsrechter verloor de greep op de wedstrijd. Dat re sulteerde er onder meer in dat drijmde 52e minuut Zierikzee-aan- valler Leon Sinke met rood het veld moest verlaten. Sinke: putiiEen van mijn medespelers kreeg een tikje en ik duwde een bletj Steenbergen-speler weg; ik heb _door Niels Bouterse ip ü'dj ZIERIKZEE - Trainer Bert Nuijens en speler Sjoerd Jonge pier van handbalclub Meco/ Del ta Sport waren het gisteren na afloop roerend met elkaar eens. Van een ploeg als Habo'95 had loi je zeker met twintig punten ver- 3tf schil moeten winnen. De 24-16-overwinning van gisteren del dan ook een tikkeltje tegen. Dc De 35-jarige Jongepier kon aan het begin van het seizoen de jon- ge spelers van Delta Sport nog ?f; wel aardig bijbenen en speelde an trainde volop mee. Maar de laatste weken verwaterde het handbal een beetje door een blessure (aan de achillespees van zijn rechterbeen) en de groeiende drukte in zijn sport zaak. „Het skiseizoen komt er aan. Ik ben een hele week met de zaak bezig, ook donderdags de koopavond. Daardoor train ik nu nog maar één keer in de week. Gisteren zat de handballer, ooit idi aog spelend in de hoofdklasse en eredivisie, bijna de hele par- Jij op de bank. Jongepier: „Ik ben ook niet gekomen om hele wedstrijden mee te spelen - die :al üjd heb ik gehad - maar eigen lijk meer om die jonge gasten te rc stimuleren." Die rol van mental coach bevalt de olijke aanvaller erg goed. Ook al had Jongepier het gistermiddag niet makkelijk de jonge spelers over een slecht middenstuk heen te zetten. Na een flitsende start in de eer ste helft - 8-0 vóór binnen twaalf minuten - zakte zijn team steeds verder weg. „We gingen langzaam met de tegen stander meespelen. Een bekend kwaaltje als je tegen een degra datiekandidaat speelt", legde Jongepier uit. De Brabantse te genstander scoorde pas in de dertiende minuut de eerste goal en kwam vanaf dat moment be ter in het spel. En bij rust stond er al een wat realistischere stand op bord: 12-6. Ook in de tweede helft kwam Delta Sport goed uit de start blokken met drie punten op rij, waarvan twee counters van Me- rijn de Vos. Hij zou in totaal al zijn goals (vijf) na een onder schepping uit een counter sco ren. Ook keeper Jacco de Looff blonk uit door twee van de drie Boekelse strafworpen tegen te houden. Verder werd er tot vier minuten voor het einde bedroe vend slecht gespeeld door de Zie- rikzeeënaren. „Tegen zo'n team wil iedereen een keer scoren en vergeet je als een team samen te spelen. Het was duidelijk dat we slecht speelden, slecht af maakten en slecht verdedig den", stelde trainer Nuijens. Jimmy Niemans van Delta Sport snijdt door de verdediging van Habo'95 en legt aan voor een schot. foto Marijke Folkertsma In die mindere fase van ruim twintig minuten scoorde zijn ploeg slechts vier keer. Zelfs toen de tegenstander met nog maar vier veldspelers in de zaal stond - de strenge scheidsrech ters stuurden in totaal achtmaal een speler voor twee minuten naar de bank - ging de bal er niet in. Habo'95 naderde Delta Sport tot vier punten: 19-15. Toen was het de beurt aan Sjoerd Jongepier, die ondertus sen rood aangelopen was van frustratie. Hij mocht in het laat ste kwartier invallen voor de achttien jaar jongere Kenneth Mellaart, maar kon ook geen potten breken met één goal in zijn tien minuten speeltijd. Na het doelpunt liep de handballer hoofdschuddend weg. „Hij ging nog wel door de benen van de doelman: het was een belachelij ke bal. Ik begrijp niet dat een keeper op dit niveau die niet kan tegenhouden." Een paar mi nuten voor tijd kwamen de Zeeuwen toch nog even op schot en bepaalden de eindstand op 24-16. Jongepier was tevreden over de prestatie van het team tot dus ver dit seizoen. „Het is een erg talentvol team. Ze kunnen nog ver komen. We hadden alleen wel wat meer punten moeten pakken, zoals vorige week tegen de White Demons." De Schou- wen-Duivelandse ploeg schuift door de winst naar het linkerrij tje van de eerste klasse. „Boven verwachting", verklaarde Nuijens. „Het was de bedoeling om in deze klasse te blijven, maar we kunnen onderhand al heel rustig naar boven gaan kij ken." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 7, Merijn de Vos 5, Jimmy Niemans 4, Kenneth Mellaart 3, Rick Evertse 2, Guust Sluijs, Sjoerd Jongepier en Bob van Lint allen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39