Oude glorie biedt uitkomst J PZC Scaldina terug in tweede klasse RCS blameert zich in beker tegen HVV Oostkapelle verliest vijfde duel op rij Vlissingen bekert probleemloos verder Handballers EMM missen spelverdeler Korfballers All Ready verrassen Maassluis: 9-6 Delta Sport 2 niet breed genoeg 20:1 i Ista vierde in regiofinale SKNWK speelt goed, maar verliest Scaldina-jeugd klimt een plaats uitslagen maandag 27 november 2006 door Pieter van Klinken ZIERIKZEE - Je zal maar zes jaar niet hebben gekorfbald en dan ineens moeten invallen in de eerste klasse van het zaalkorf bal. Het overkwam zaterdag Wim in 't Veld, die bij All Ready moest invallen voor de in Zee- wolde woonachtige Ronald Snoek, die vorige week maan dag nog lid was van een andere club. Soms heb je kunstgrepen nodig. De nood is hoog bij de Zierikzee- se korfbalclub. Dat was voor aanvang van de veldcompetitie in augustus al duidelijk. Aan het eind van vorig seizoen stop te Luuk van Eijken, waardoor het toch al niet hoge aantal man nen nog verder afnam. Toen al deed All Ready een oproep om spelers, en vooral mannen, aan te trekken. Het is echter niet ge lukt en dat werd zaterdag pijn lijk duidelijk. Nu zijn er in het tweede elftal drie geblesseerden en ook eerste-elftalspeler Jan Willem van Nieuwenhuize zit met een overbelaste knie langs de kant. In de basis van All Ready stond zaterdag daarom Ronald Snoek, die uitlegt hoe ver clubliefde kan gaan. „Toen ik naar Zeewol- de verhuisde, ben ik daar lid ge worden bij Wolderwijd. Inmid dels speel ik niet meer. Maar maandag kreeg ik ineens tele foon. Of ik met All Ready mee wilde doen. Dus ik heb mijn lid maatschap bij Wolderwijd maandag meteen opgezegd. Daarna ben ik dinsdag met alle papieren naar de camping van Voshart gereden en donderdag was ik lid van All Ready." Uiteindelijk speelde Snoek, doordat hij zich blesseerde, drie kwartier en daarvoor heeft hij zaterdag 350 kilometer afgelegd in de auto. Snoek verdraaide na driekwart wedstrijd zijn knie en ging met een ijselijke gil naar de grond. De 44-jarige In 't Veld verving de 48-jarige. Ook In 't Veld heeft een mooi verhaal over hoe hij zaterdag terugkeer de in de eerste selectie van All Ready. „Acht jaar geleden, toen ik 36 was, speelde ik voor het laatst in het eerste. Daarna heb ik nog twee jaar lager gespeeld en ben ik gestopt. Woensdag heb ik met het derde getraind en donderdag kwam ik bij het eer ste trainen. Wat kom je doen, vroegen de spelers. Ze geloofden niet dat ik misschien zou moe ten invallen. Vandaag heb ik be wust nog een kwartier in het tweede meegedaan om even tueel niet helemaal koud in te vallen bij het eerste." Voor In !t Veld verliep de inval beurt perfect. Nadat Snoek was uitgevallen leek de ploeg de kluts wat kwijt en verliep het spel moeizaam. Maar met een af standschot zorgde In 't Veld voor de 6-3 waardoor bij All Ready de rust terugkeerde. Trainer en speler Dennis Vos- hart was verantwoordelijk voor de opvallende invallers. „Ik ben heel blij dat Ronald Snoek wil de meedoen. Het is zonde dat hij geblesseerd raakte. Ik hoop maar dat dat niet te lang is, want we hebben hem misschien nog wel vaker nodig. Ik hoop wel dat hij maandag gewoon naar zijn werk kan, want anders voel ik me knap schuldig." Door de invallers moest Voshart ^elf anders spelen dan hij ge wend is. Omdat Ronald Snoeks conditie niet meer is wat het is geweest, speelde Snoek onder de korf en werd Voshart gebom bardeerd tot puntspeler. Het leek een goede beslissing, want heel snel zorgde Voshart zelf voor de 1-0-voorsprong. Daarna kreeg Voshart het moeilijker. Maassluis, dat zonder de ge schorste sterspeler Marvin Soek- ra speelde, had in de gaten dat hij anders speelde en zat daar om bovenop hem. Het werd Vos hart lastig gemaakt de bal te passen. Het werd snel 1-1 en na vijf mi nuten zorgde Remy Quist voor 2-1. Daarna werd een kwartier niet gescoord. Het lukte met na me Anouk van Tiggelhoven niet de bal door de korf te krijgen. Ze had veel pech met ballen die net de korf uitdraaiden of op de rand ervan stuitten. Deson danks kwam All Ready op 3-1 door Peter van Kouteren HULST - Het was ruim tien mi nuten na afloop, toen het verlos sende woord uit de bestuurska mer van HVV'24 kwam. De for matie van Michel Leonhart had zich door een 3-1-overwinning op RCS al verzekerd van verlen ging van het bekeravontuur, toen bekend werd dat ook nog eens de eerste-periodetitel was behaald. HVV'24 profiteerde van de 2-1-nederlaag van Roosendaal in het inhaalduel met Moerse Boys. Dat betekende dubbel feest voor de ploeg uit Hulst, die zich met de knappe 3-1-beker- winst op de nummer twee van de tweede klasse in sportief op zicht revancheerde en het slech te gevoel na twee competitiene derlagen op rij wegspoelde. Terwijl HW'24 in polonaise door de eigen kantine ging, likte RCS één week voor de confron tatie met buurman Vlissingen zijn wonden. De Souburgers in casseerden niet alleen een zure nederlaag, maar eindigden het door Niels Bouterse OOSTKAPELLE - De nood wordt steeds hoger bij Oostka pelle in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Na de 3-0-ne- derlaag zaterdag tegen directe concurrent Schelluinen staat de ploeg vaster op de elfde en voor laatste plaats. Het team slikte daarmee de vijfde nederlaag op »j. Oostkapelle was in de eerste helft niet minder dan Schellui nen. maar kon geen echte kans creëren. Alleen routinier Harro Hazelaar volleyde een voorzet van Padden van de Water een paar meter over de goal. Het ver schil tussen de twee voetballen de ploegen (er werden geen kaar ten uitgedeeld) zat hem vooral in de aanval. In de 35e minuut sneed de Schelluinse aanvaller Léon de Bruijn door de Oostka- pelle-verdediging en schoot be heerst 0-2 binnen. afloop toe dat de spitsen van de tegenstander levensgevaarlijk waren. „Ze kregen zes kansen en maken er drie. Zo hoort het. Bij ons is het een bekend ver haal. Wij missen te veel basisspe lers om stabiliteit in het team te krijgen." Couterkansen Oostkapelle speelde in de twee de helft met de wind in de rug. Tijdens een felle start, de eerste tien minuten na de thee, liepen de spelers tegen een sterke verdediging op. Vergouwen: „Schelluinen kon achterover leu nen en wachten op counter kansen." Die kregen de Zuid-Hollanders ook en in de 68e minuut besliste Rick Adjei de wedstrijd door 0-3 binnen te schieten. Oostkapelle-Schelluinen 0-3 (0-2). 5. Cees van Baaien 0-1, 35. Léon de Bruijn 0-2, 68. Rick Adjei 0-3. Scheidsrechter: J.M. IJpélaar (Kaatsheuvel). Aantal toeschou- All Ready-aanvoerster Esther Snoek zoekt een afspeelmogelijkheid in het gewonnen duel met Maassluis. via Henk de Graaff. Er ontspon zich daarna een wedstrijd die niet zozeer goed-was, maar wel spannend. Er vielen weinig doel punten, bij rust was het nog maar 4-2 voor All Ready en aan beide kanten werd veel mis ge schoten. All Ready had nog wel het best verzorgde spel en hield daarom heel de wedstrijd een verdiende voorsprong. De enige periode dat het zichtbaar moeilijker ging bij de Zierikzeeënaren was nadat Snoek zijn knie verdraai de en uitviel. Invaller Wim in 't Veld zorgde echter met een knap schot voor 6-3. Via twee bekerduel met slechts negen man. Aschraf Elhrouz (twee keer geel) en Rudley St. Jago werden in de toegevoegde tijd met een rode kaart wegge stuurd. Vrije trap HW'24 begon sterk aan het duel en wist zich voor rust een aantal goede mogelijkheden te creëren. Jari Vyaene opende de score, Dennis de Nooijer schoot pal voor rust een vrije trap in de korte hoek binnen (1-1). Ook na de hervatting was van klassenverschil geen sprake. HW'24 overleefde een sterke be ginfase van RCS en kwam door een droog schot van Job Ingels opnieuw op voorsprong (2-1). In blessuretijd maakte Evert van den Berg uit een strafschop 3-1. HVV24-RCS 3-1 (1-1). 16. Jari Vyaene 1-0, 42. Dennis de Nooijer 1-1, 57 Joh Ingels 2-1, 90+2. Evert van den Berg (strafschop) 3-1. ScheidsrechterR. Nijsse (Oost-Souburg). Gele kaart: Robin MacTaggaert (HVV'24). Rode kaart: 90+2. Aschraf Elhrouz (RCS), 90+5. Rudley St. Jago (RCS). Aantal toeschouwers: 400. Het kampioenstrio van Scaldina, van links naar rechts: kopman Hans Volkeri, Arjan Bom en Cor Smalheer. van onze sportredactie GOES - De tafeltennisers van Scaldina hebben het kampioen schap in de derde klasse binnen gehaald. De 6-4-nederlaag te gen de enige overgebleven con current Big Smash volstond daarvoor. Scaldina mag het vol gend jaar opnieuw in de tweede klasse proberen. Streekgenoot Kerkwerve wacht een beslissingswedstrijd voor handhaving in de derde klasse. Vrijdagavond speelt het trio te gen ODT, de nummer vier van de vierde klasse. Big Smash 1-Scaldina 1 6-4: Kopman Hans Volkeri ging nipt ten onder in de openingswed strijd tegen Richard Simonse: 13-11 in de vijfde game. Volkeri won vervolgens alleen nog van Jan Koene. Arjan Bom zat hele maal niet in de wedstrijd en moest drie nederlagen slikken. Zoals bijna gebruikelijk in be langrijke wedstrijden stond der de man Cor Smalheer op. Voor al tegen Koos van Rooyen steeg hij boven zichzelf uit door met nen. Hij voegde daarbij nog een simpele winst op Jan Koene aan toe. Samen met Volkeri haalde hij in vier games ook het dubbel punt binnen. Kapelle 2-Kerkwerve 1 7-3: Drie punten volstonden voor lijfsbehoud. Albert de Vos pakte in de eerste partij het eerste punt. Arie de Mik zorgde voor het tweede en derde punt. Inval ler Jaap Huigens (de blessure van Stoffel van de Wekken was nog dermate erg dat meespelen niet aan de orde was) bleef punt loos. Kapelle 2 degradeert en Kerkwerve gaat in de herkan sing. Scaldina 2-SVNB 1 9-1: On danks de dikke zege kwam Scal dina 2 één punt tekort voor de tweede plaats in de eindrang schikking. Jan Kik en Pang Yuen wonnen alles, invaller Jan Kastelein droeg met twee winst- partijen zijn steentje bij. Het Markiezaat 6-Scaldina 3 8-2: Scaldina 3 speelt door deze nederlaag volgende week een be slissingswedstrijd voor handha ving. Opvallend was dat Jeffrey Bakvis twee keer won. Mario „cv, üoöövjtoJ m invaller Roet van der Wielen kwamen er niet aan te pas. Kerkwerve 3-Kapelle 4 8-2: Jos Lindeman en Gerard Knol be haalden drie keer de volle winst. Alleen Henk 't Hart en het dubbel verloren een punt. 't Batje 2-Scaldina 4 5-5: Door het gelijkspel verspeelde Scaldi na 4 het kampioenschap op twee punten. Het eindigde nu met twee andere teams als twee de, maar het 'gamesaldo' veroor deelde Scaldina tot de vierde plaats. Jan Kastelein zorgde te gen 't Batje voor twee punten, Jan Remmers en invaller Youri van Dijken wonnen alleen van Gijs van Dale. Westerzicht 4-Scaldina 5 5-5: Het gelijkspel betekent dat Scal dina 5 een beslissingswedstrijd voor handhaving moet spelen. Mar Holkers en Youri van Dij ken wonnen elk twee keer; het dubbel zorgde voor het vijfde punt. Bert de Jong kwam niet tot winst. Kerkwerve 4-'t Batje 3 10-0: Jo hn Hage, Daan van de Hoek en Leo Flikweert deden wat ze moesten doen en Scaldina deed taffpn cnnpiirrpnt Westerzicht de foto Ruben Oreel rest. Slechts één partij werd in vier games beslist, de rest won het trio in drie games. Scaldina 6-Westerzicht 3 2-8: Scaldina stak streekgenoot Kerkwerve 4 de helpende hand toe door twee punten af te snoe pen van Westerzicht. Bram Vroegop en het dubbel Gerrit van den Bosch/Simon Boogaard zorgden daarvoor. Scaldina 7-SVNB 2 8-2: Scaldi na 7 speelde zich veilig. Ed Vos hol was met drie zeges ouder wets op dreef. Koop Broekhui zen en invaller Leon Boogaard wonnen twee keer en ook het dubbel was voor het Zierikzeese trio. Scaldina 8-Kapelle 7 1-9: Al leen Leon Boogaard won een partij, de openingswedstrijd te gen Wim Riemens. Daarna was het droefenis voor Boogaard, Leon Verschoor en Jan de Heus. Kerkwerve 5-Scaldina 8 10-0: Kerkwerve 5 promoveert naar de zesde klasse. Dre punten vol stonden daarvoor, maar Johan Pannekoek, Edwin van de Bok en Robin Kool behaalden een massieve 10-0-zege. Kerkwerve 6 sDeelt een Dromotiewedstriid. r GOES - De handballers van Delta Sport 2 willen dol graag een stapje hogerop. Om serieus hogerop te komen, zal de doelpuntenproductie echter breder gedragen moe-| ten worden dan in het verloren duel met Mixed Up: 25-21. Dat staat voor routinier Bert de Vos onomstotelijk vast. De jeugd kon niet datgene brengen wat de spelma ker van de Zierikzeese ploeg zo graag had willen zien in het Brabantse. De rol van onder anderen Peter Lefèvre is nog veel te groot. „Daarom kan ik met de uitslag goedle ven", legde De Vos uit. „Mixed Up is in de breedte ge woon stei'ker." OOST-SOUBURG - De korfballers van SKNWK hebbei hun tweede competitieduel in de reserve vijfde klasse ver loren. In Oost-Souburg won het nog ongeslagen Fortis met 12-9. Tegen de koploper speelde SKNWK niettemin een prima wedstrijd. De ploegen waren in de eerste helft aan gewaagd. De ruststand was dan ook maar 5-4 in het voor deel van de thuisploeg. Na rust kwam SKNWK langzij ea nar tot 8-6 was alles nog mogelijk. Toen liep Fortis door dri Het treffers weg, maar bij 11-6 beet SKNWK weer van zichal en kwam terug tot 11-9. Meer zat er echter niet in. Scores SKNWK: Johan van de Linde 4, Jaap van Gastel 2, Mam Glerum, Gerda Kloet en Peter Talen allen 1. foto Marijke Folkertsma doelpunten van Quist en een keer Voshart werd het daarna uiteindelijk 9-6. Scores All Ready: Remy Quist 4. Dennis Voshart 3, Henk de Graaf eh Wim in 't Veld beiden 1 GOES - De tafeltennis jeugd van Scaldina is door «a 8-2-zege op hekkensluiter Steeds Hoger 2 op de gedeeld vierde plaats terechtgekomen in de landelijke C-klasa Dennis Smalheer was dit keer de grote man met drie ges. Koen en Niels van Velthoven wonnen elk twee k en samen ook nog het dubbelspel. Scaldina 2 speelde 5-5 tegen kampioenskandidaat E fect'71 2 uit Terneuzen. Hanneke van de Werf won HULST - Adri Ista van BC d'Eule werd in café De Herle ving in Hulst vierde in het regionaal kampioenschap libre vijfde klasse. Jan Depondt van ALM uit Goes werd win naar en Ronnv Schijf van Avontuur ook uit Goes derde. De vierde plaats van Aclri Ista kwam tot stand na een wis selvallig optreden. Hij won de eerste en derde ronde verloor in de tweede, vierde en vijfde ronde. Pas daarna vond hij zijn draai en sloot het toernooi af met twee mooie overwinningen op de slotdag die hem nog bijna een podiumplaats opleverden. Ista eindigde op acht punten en 1.22 gemiddeld. Hij kwam slechts 0.04 van een punt te kort voor het brons. In de strijd om het districtskampioenschap libre derde olaï klasse poule zuid dat in Vlissingen werd gehouden eindig de Leen van der Hoek van BV De Graanbeurs troosteloos onderaan. Hij behaalde slechts één punt uit zeven wed strijden. De titel ging naar Leo Leijs van BV De Sportvis ser. de Hoe De iger. deg suit kid keer, Jaap Steenpoorte en Yannick Verseput wonnen dlvall één keer. Ook het derde speelde 5-5, tegen Middelburg 10. De pin ten kwamen van Martijn Stouten (3) en Dirk Geuze die zijn eerste nederlaag leed. Bart van Zuidland b! puntloos in Middelburg. Eindstanden najaarscompetitie. Derde klasse A: 1. Scaldina 1 10-72; 2. Big Smash 1 10-66; 3. Arnemuiden 5 10-52; 4. Middelburg 7 10-52; 5, Den Dijk 1 10-38; 6. Reynaert 2 10-20. Derde klasse D: 1. The Bach Hands 6 10-73; 2. Vice Versa'51 4 10-68; 3. Arnemuiden 4 10-53; 4. Het Markiezaat 3 10-49; 5. Kerk werve 1 10-29; 6. Kapelle 2 10-28. Vier de klasse B: 1. Westerzicht 1 8-51; 2. Hotak'68 7 8-44; 3. Het Markiezaat 6 8-43; 4. Oudelande 2 8-37; Scaldina 3 8-25. Vierde klasse C: 1. Het Markie zaat 4 10-74; 2. Kapelle 3 10-54; 3. Scal dina 2 10-53; 4. Yerseke 2 10-45; 5. Hot ak'68 10-40; 6. SVNB 1 10-34. Vijfde klasse B: 1. Reynaert 4 10-59; 2. Oude lande 3 10-57; 3. Middelburg 9 10-57; 4. Scaldina 4 10-57; 5. 't Batje 2 10-41; 6. Kapelle 5 10-29. Vijfde klasse C: 1. Westerzicht 2 10-71; 2. Middelburg 10 10-64; 3. Arnemuiden 6 10-63; 4. Kerk werve 3 10-48; 5. Kapelle 4 10-37; 6. Big Smash 2 10-17. Zesde klasse B: 1. Oudelande 4 10-64; 2. Kapelle 6 10-63; 3. Scaldina 7 10-47; 4. Westerzicht 4 10-45; 5. Scaldina 5 10-43; 6. SVNB 2 10-38. Zesde klasse C: 1. Kerkwerve 4 10-78; 2. Westerzicht 3 10-77; 3. Middel burg 11 10-46; 4. Scaldina 6 10-41; 5. Oudelande 5 10-31; 6. 't Batje 3 10-27. Zevende klasse B: 1. Westerzicht 6 10-80; 2. Kerkwerve 5 10-71; 3. Kerkwer ve 6 10-63; 4. Kapelle 8 10-58; 5. Kapelle 7 10-56; 6. Yerseke 5 10-55; 7. Wester zicht 5 10-54; 8. Oudelande 6 10-3?, Middelburg 12 10-39; 10. Scalds 10-22; 11. Oudelande 7 10-12. Zierikzee. Recreatieve competiti! Poule A: Profile Tyrecenter RinusRa - vc Lob 0-3, Mevo'80 - Zeelandia l> Stand: 1. vc Lob 8-20, 2. Big BossM 3. Zeelandia 8-17, 4. Profile TyrecK Rinus Roon 8-9, 5. Brogum 6-1,6.' vo'80 7-0. Poule B: Marleco/C 1000/Cluzorw De Brug 0-3, connexxion - HCRi Kroon/Wiska 0-3. Stand: 1. SV DeS 7-17, 2. HCR De Kroon/Wiska 7-U Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 7-K Schilder de Oüde/Kwiek H4 7-10,5.1 nexxion 7-4, 6. Marleco/C 1000/Clu: 7-4. Poule C: Sgravo-DEK verkee® leidingen - Fixet Schuddebeurs 0-3, landia 2 - Sgravo-de Verfbron Stand: 1. Profile Tyrecenter R'« Roon Mix 7-19, 2. Fixet Schuddete 8-16, 3. Sgravo-de Verfbron 7-15 Schouwse Bouwmaterialen handel! 5. Zeelandia 2 7-5, 6. Sgravo-DEKi keersopleidingen 8-3. Poule DA: Juwelier Postma - SVl Brug D 3-0, Grand Café Held? Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1 Stand: 1. Marleco/C 1000/Cluzoni 7-17, 2. DRV accountants/Wik 2 5-1'. Bolle Dier&Tuin/Wik 16-11, 4. Juw Postma 6-10,5. Kwiek/Sporthuis Ze zee D1 7-9, 6. Grand Café Helder 7/ SV De Brug D 6-2. -go: I het zs< Vro door Aector Dooms BRESKENS - Vlissingen deed gisteren in Breskens zijn plicht. De ploeg van trainer Ruud Pen- nings klopte Breskens op het sportpark Baersande met 0-3 en bekert verder. Een stunt zat er voor zon dag-vierdeklasser Breskens nooit in. Na twintig minuten leidde Vlissingen al met 0-2. Bij het eerste doelpunt ging de an ders zo solide Johnny de Jaeger in de fout bij het uitverdedigen. De laatste man van Breskens gaf een verkeerde pass. Chiel Maranus pikte de bal op bood Mervin Niemandsverd een niet te missen kans: 1-0 twintig minuten scoorde van der Vlies na een vlotte c: binatie toch 0-2. De spanning, als daar al spr van was, was weg toen een kv je z tier voor tijd Danny ter Ste sch uit een vrije trap scoorde: 3- Breskens-Vlissingen 0-3 (0-?| Mervin Niemandsverdriet 0-1 Tim van der Vlies 0-2, 75. Du ter Steege 0-3. Scheidsrechte' Broekhoven (Middelburg). bU kaart: Alexander Oosterlee. We] Lauret (Breskens), Jordy Bc< (Vlissingen). Aantal toeschouw 150. door Wim Kakebeeke GOES - De handballers van EMM missen een voortrekker in het team. De ploeg is sinds het afhaken van Jean-Marie Toubia- na zichzelf niet meer. Gisteren werd in eigen hal verloren van GIIV: 14-23. De Fransman Ben Alexandere is gemiddeld goed voor zo'n acht. op [tra; treffers, maar hij is al twee ken niet meer Ijij de les. voerder Marcello Tax toondi seizoen al meerdere malei rol van spelverdeler aardig te kunnen, maar geeft de V keur aan een plekje op de ft Trainer Hans Dierickx zal ||jc met hard werken op de ii 4)k moeten krijgen, want veel K s'lr ne heeft de Vlissinger niet v handen. doe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38