Ruimte voor huizen in Oosterland Sneldichters halen onvermoede talenten boven Gas is gemener dan stroom Wat een plaatjes! 'jt ond vrij aan Sint Joostdijk en Lange Achterweg door verplaatsing bouwbedrijven Wij geven u de helft cadeau! Protest tegen kermisattractie bij slaapkamer NAVIGATIE DEMO DAGEN GAQ LIFE Aanhouding wegens mishandeling Zilver voor Zeeuwse sjoelers Bloedspoor leidt naar vernieler Nieuw spoorviaduct stap dichterbij zeeuwse almanak Schoen zetten De effectieve creatieven BOOM fedactie: 0113-315649 Lw.pzc.nl :.niail:redactie@ pzc.nl ^ostbus 314460 AA Goes dvertentie-exploitatie: ;gord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ;eeuws-Vlaanderen: 0113-315570; .ationaal: 020-4562500. szersservice: 0800-0231231 naandag 27 november 2006 f waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland De buurman van Jonker bleek .'enmin blij toen deze attractie in 2005 voor zijn hotel was neer gezet. Ook hij uitte klachten. Werk in Uitvoering, het bedrijf dat de kermissen exploiteert in opdracht van de gemeente, hield rekening met die klachten en zette de Booster dit jaar een stukje verder. Voor het huis van Jonker, dus. Wethouder A. Verseput erkent dat er sprake is van een 'uit zwaai' van deze attractie. Vol gens hem wordt de attractie ech ter zodanig geplaatst, dat wordt voldaan aan alle eisen van brandveiligheid. Het college beeft Werk in Uitvoering wel verzocht Jonkers klacht te be trekken bij de voordracht voor de kermissen in 2007. Werk in Uitvoering meent dat verplaating 'kermistechnisch' gesproken niet goed zou zijn. ,De Booster is in die hoek ge plaatst als aantrekkelijke attrac- ter stimulering van de loop van het publiek." door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Je moet mensen een beetje stimuleren, dan blij ken ze over onvermoede talen ten te beschikken om zelf een ge dichtje te maken." Tot die con clusie komt sneldichteres Ank de Vries zaterdagmiddag in De Uitdragerij in Zierikzee. Samen met Ans Overdevest Advertentie Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pz z.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. dKM et alfabet van Zeeland schrijft zij hier op uitnodiging passende rijmpjes bij de sinter klaascadeautjes die de klanten hier aanschaffen. De Vries en Overdevest zijn deel neemsters aan het Schouws Dichtercollectief, dat begin dit jaar is opgericht op initiatief van Agaath van Zeventer. „Het gaat goed met ons collectief. We krijgen met regelmaat een echte opdracht, zoals het samenstel len van een gedichtenpagma voor een huis-aan-huisblad rond Kerstmis. Ook aan de uit nodiging hier hebben we graag gehoor gegeven", zegt Van Ze venter. Zelf schrijft ze korte, vaak ludieke pennenvruchten, en binnen het collectief kan ze een beroep doen op een stuk of acht enthousiaste gelegenheids dichters die elk hun eigen spe cialisme hebben. De Uitdragerij is de verkoophal waar tweedehands artikelen worden verkocht ten bate van de Stichting Dierenhulp Schou wen-Duiveland. Initiatiefneem- MIDDELBURG - Daar waar normaliter zakenlui zitten te vergaderen, lieten bezoekers zich zondag de huid vol tatoeë ren. De Tattoo Conventie van Vlis- singse tatoeëerder Ser Trou- bach moet vooral gezien wor den. De mensen en hun plaat jes. Overal in het Middelburgse Ho tel Arneville klonk het trillen de naaldje. Nergens gekerm na een pijnscheut. En een onverto gen woord viel er al helemaal niet. foto's Ruben Oreel foor Ali Pankow OOSTERLAND - Met de ver plaatsing van de vestigingen tan Bouwbedrijf Boogert vanuit Je kern naar de westflank van iet dorp, kan Oosterland nog tientallen jaren vooruit met ruimte voor woningbouw. De Sint Joostdijk biedt als eerste lo catie mogelijkheden om al vol gend jaar te beginnen met de iouw van acht twee-onder-één- ïaphuizen en veertien rijwonin- ■cn. Een belangrijke voorwaarde laarbij is wel dat de huidige ijs- gaan zal worden verplaatst in westelijke richting. De nieuwe ïoningen zullen dan beter aan- iluiten op de bestaande bebou wing. i'olgens bouwondernemer i. Boogert kan de ijsbaan bij ver plaatsing even groot blijven en ai centralere rol krijgen bin- :-en dit gebied. Hoewel zijn be- irijf aan de Sint Joostdijk vol gend jaar nog niet verplaatst zal üjn naar het nieuwe bedrijven terrein, ziet Boogert toch moge lijkheden hier al snel met wo ningbouw te beginnen. Hij stelt ach voor dat de woningen wol len gebouwd op de huidige ge meentelijke groenstrook. Zodra feet bouwbedrijf weg is, zal dat rij komende terrein als plant soen worden ingericht. Poort De plannen aan de Sint Joost dijk voorzien verder in een poort binnen de bebouwing als een entree voor langzaam ver teer naar het binnenterrein. Toe gangen voor autoverkeer komen aan de Sint Joostdijk en aan de zuidzijde van het gebied. Aan de Lange Achterweg staan twee vestigingen van Bouwbe drijf Boogert. Met de verplaat sing van deze onderneming ko men ook deze terreinen vrij voor woningbouw binnen de kern, in vaktaal aangeduid als inbrei- dingslocaties. „Hier is plaats voor zestig a zeventig huizen, die afhankelijk van de behoefte gebouwd kunnen worden. Met deze locaties beschikt Ooster land voor tientallen jaren over voldoende ruimte voor woning bouw binnen het dorp", zegt Boogert. Volgens hem kan de ontwikke ling van deze gronden een eerste aanzet zijn voor de toekomstige opzet van het plan 'Ooskens- hil-Zuid'. Uitgangspunt is dat de nu aanwezige structuur van lintbebouwing behouden blijft en verder wordt versterkt. In de plannen wordt derhalve uitge gaan van zowel rij- als twee-on- der-één-kapwoningen. Voor de nieuwe vestiging van Bouwbe drijf Boogert aan verlengde Mo lenweg aan de westflank van Oosterland zijn drie modellen gemaakt. Uitgangspunten voor alle varianten zijn de vormge ving van een aantrekkelijke en tree van Oosterland en het be nutten van de gunstige ligging aan rijksweg N59. Een groene in passing wordt van belang ge acht. In de groene bufferzone tussen zowel de N59 als de Rampertsdijk ziet de bouwon dernemer mogelijkheden voor een recreatieve route. Het huidige benzineverkoop punt zal behouden kunnen blij ven. De verschillen tussen de modellen zitten specifiek in de wijze waarop de nieuwe bedrijfs gebouwen worden gesitueerd. Dat varieert van een L-vormig gebouw met een kantoor rich ting rijksweg tot een eveneens L-vormig gebouw maar naar binnen toe gekeerd, zodat een omsloten terrein ontstaat. Boogert heeft gemeente en pro vincie jarenlang bestookt met ar gumenten waarom zijn bedrijf in Oosterland gevestigd moet blijven, zoals dat al sinds 1890 het geval is. Het planologisch be leid bood oorspronkelijk alleen ruimte voor nieuwe bedrijven terrein in Zierikzee en Bruinis- se. (Advertentie) ftersT W"1 Stolk en ®iatEn«r len-Lupker mogen als kraak- wacht tijdelijk gebruik maken van voormalig horeca-etablisse- ment Het Huis van Nassau voor deze verkoop voor het goede doel. Het leek hen een leuk idee Sint en Piet een beetje service te bieden in de vorm van twee snel dichters. „Het is geweldig leuk om te doen", constateert Ank de Vries tegen het einde van de middag. Sneldichter Ank de Vries helpt Michelle bij het maken van een Sinterklaasrijmpje. foto Marijke Folkertsma Zij zit in het speciaal voor kinde ren ingerichte geschenkenwin keltje. „Thuis vieren we geen sinterklaas meer, maar wel op school en nu wil ik bij een knuf felbeest voor een klasgenootje een mooi gedichtje hebben", ver trouwt basisscholiere Michelle de sneldichteres toe. De Vries vraagt haar zelf eens een eerste zin te bedenken. Michelle komt tot 'Sint en Piet zijn in de stad' en - even denken - kort daarop 'stopt ze beiden in bad'. „Rij men blijkt vaak gemakkelijker dan je denkt", zegt De Vries. Met wat advies en regie gaat het meisje uiteindelijk met een zelf geschreven gedichtje de deur uit. De sneldichteres wijdt zich verder deze middag aan gedicht jes voor een dochter die haar moeder alle goeds toewenst bij een nieuwe relatie, voor iemand die waardering wil uiten voor een goede vriendschap en va rianten daarop. „Liefde en vriendschap zijn de meeste ge waagde onderwerpen. Ook in simpele rijmpjes voor sinter klaas kun je die gevoelens tot ui ting laten komen", zegt De Vries, KENESSE - „Die arm van dat ding zwaait vlak langs de gevel. Die bakjes komen heel dicht bij ons slaapkamerraam. En daar komt dan nog eens gegil uit", motiveert M. Jonker aan de Kromme Reke in Renesse zijn protest tegen een attractie, de Booster', pal voor zijn deur tij dens de jaarlijkse kermis in juli. KOM NAAR DE 1 a.s. vrijdag 1-12 11.00-21.00 u a.s. zaterdag 2-12 10.00-17.00 u STUNTAANBIEDINGEN -9 Industrieweg 13 - Vlissingen tel: (0118) 41 75 85 - www.carlife.eu Topmerken o.a. Pioneer, TomTom, Becker, Garmin, etc. THOLEN - Een zeventienjarige jongen uit de gemeente Tholen is zaterdagavond tussen elf uur en kwart over elf in een horecagelegenheid in Tholen mishandeld. Plij kreeg enkele stompen in zijn gezicht, waarop hij naar bui ten ging. Buiten werd hij opgewacht door een groep van ongeveer vijftien mensen, die hem opnieuw aanviel. De jongen werd geslagen en geschopt tot hij het bewustzijn verloor. Een ambulance heeft hem naar het ziekenhuis gebracht. Hij bleek een hersenschudding te hebben. De broer van de jongen, een man van 27, was ook in de ho recagelegenheid aanwezig en probeerde zijn broertje te hulp te schieten. Dat kwam leverde hem ook een paar klappen op. De politie heeft vanwege de mishandeling een achttienja rige jongen uit Halsteren aangehouden. MIDDELBURG - De Goese Schuivers en het Middelburg se EMSV zijn zaterdag in de prijzen gevallen op het NK sjoelen in Arnhem. In de vierde klasse haalden de Goese- naren de tweede plaats. De Middelburgers werden twee de in de zesde klasse. De andere vier teams uit Zeeland vielen buiten de prijzen. VLISSINGEN - Een 28-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag om kwart over vijf door de politie aangehouden op verdenking van het inslaan van ruiten bij een bedrijf in de Kerkstraat in Vlissingen. De man werd aangehouden op het Betje Wolffplein. Zijn rechterhand bloedde. Een bloedspoor vanuit de Kerk straat leidde de agenten daarheen. Zij hebben de Vlissin- ger naar het ziekenhuis gebracht. 's-HEER ARENDSKERKE - De laatste zeven liggers voor het nieuwe spoorwegviaduct in de provinciale weg tussen 's-Heer Arendskerke en Goes zijn in de nacht van zaterdag op zondag geplaatst. Het werk verliep volgens planning. Het komend weekeinde wordt opnieuw aan het viaduct gewerkt. De spankabels tussen de in totaal tien liggers - de eerste drie zijn eind september geplaatst - worden dan afgespannen. De provinciale weg is vanwege dit werk afgesloten van vrijdag 1 december 20.00 uur tot maandag 4 december 6.00 uur. Treinverkeer kan gewoon doorgaan, wegverkeer wordt omgeleid. Het viaduct moet vrijdag 22 december helemaal gereed zijn, waarmee één van de constructief slechtste viaducten in Zeeland is ver vangen door één van de verkeersveiligste. door Jean-Lou de Gucht HULST - De gasstoring van af gelopen vrijdag was volgens bur gemeester J.F. Mulder van Hulst in verband met ontploffingsge vaar risicovoller dan de stroom storing vorig jaar. „Gas is veel gemener. Daarom hebben we veiligheid voor alles laten gaan en heb ik ook een noodverorde ning uit laten gaan." De noodverordening hield in dat alle inwoners van de ge meente Hulst monteurs van Del ta moesten binnenlaten voor in spectie. Burgemeester J. Lonink van Terneuzen had voor Koe wacht, ook getroffen door de sto ring, eveneens een noodverorde- nig laten uitgaan. Mulder: „Na tuurlijk is heel veel apparatuur goed beveiligd. Maar je weet niet of dat met alle apparaten het geval is. Er zijn altijd men sen die zitten te prutsen. En die konden er wel eens belang bij hebben om monteurs buiten de deur te houden. Dat risico heb ben we willen uitsluiten. Van daar de noodverordening. Een zwaar middel, dat ik pas voor de eerste keer als burgemeester heb moeten afkondigen." In de nacht van vrijdag op zater dag zijn alle panden in de ge meente Hulst en in Koewacht weer aangesloten op het gasnet. De noodverordening kon zater dagochtend om half negen wor den ingetrokken. Op de deuren van huizen waar niemand aan wezig was, waren vrijdag brie ven geplakt met de waarschu wing het huis niet zonder een monteur van Delta te betreden. Als er vandaag nog van die brie ven op deuren zitten, gaan de ge meente en Delta bekijken wat daar aan de hand was. In die huizen is volgens Mulder geen ontploffingsgevaar geweest. Mulder is tevreden over de vei ligheidsnormen die in acht zijn genomen. Na een bezoek van een monteur op vrijdagavond, werden in de nacht van vrijdag op zaterdag door honderd mili tairen brieven bezorgd met de boodschap dat de gastoestellen weer gebruikt konden worden. Toch klaagden nogal wat Hul stenaren dat zij zaterdagoch tend geen brief op de mat von den. Mulder: „Ik ben ervan over tuigd dat organisatorisch alles goed is verlopen. Maar je kunt natuurlijk geen garantie geven dat ook iedereen die brief in de bus krijgt. Het blijft immers mensenwerk." In vergelijking met de stroomsto ring van vorig jaar is de hele operatie dit jaar volgens Mulder beter verlopen. Ook de commu nicatie naar de burger toe. Daar bij speelde een rol dat de inwo ners alle ontwikkelingen kon den volgen via radio, televisie en internet. „En natuurlijk heb ben we geleerd van vorig jaar." Axelse Lorenzo van zeven vroeg vorige week aan z'n moeder of hij zijn schoen mocht zetten. Maar helaas. „Dat mag pas als Sinterklaas in Axel is aangekomen", ant woordde zij. „Ja maar... bij kinderen in i m'n klas zit ook al vaak wat in hun schoen", klaagde Lo- i renzo. Maar moeder was on- verbiddelijk. i Toch zette hij die avond zijn I schoen voor de schoorsteen. De volgende morgen keek hij erin en constateerde triomfan telijk dat er toch een rol snoep in zat. Dat verbaasde moeder zeer. Wellicht had haar man voor Sinterklaas gespeeld? Nee, die bleek nergens van te we ten. Zou de Sint dan toch...? Een dag later kwam de aap uit de mouw. Lorenzo had 's ochtends vroeg de kast ge plunderd en zelf zijn schoen gevuld.Kon hij op school ver tellen dat Sinterklaas ook bij hem langs geweest was. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes Visie - Strategie - Communicatie - Creatie w-ww.boomcommunicatie nl - www.boomcreatie.nl - Goes en Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31