»zc Project energiebesparing minima Sinterklaas kan wel tegen een buitje Gas is gemener dan stroom BOOM® Wat een plaatjes! NAVIGATIE DEMO DAGEN S^LIFE Woninginbraken St-Maartensdijk Nieuw spoorviaduct stap dichterbij Jongen mishandeld in Tholen Bloedspoor leidt naar vernieler zeeuwse almanak Schoen zetten De effectieve creatieven Wij geven u de helft cadeau! 07 c J! orselse uitkeringsgerechtigden aan het werk als consulenten Irugsopvang ïoeft niet te ierhuizen an politiek actie: 0113-315649 ail:redactie@pzc.nl 314460 AA Goes ertentie-exploitatie: fd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; aws-Vlaanderen: 0113-315570; onaal: 020-4562500. irsservice: 0800-0231231 iandag 27 november 2006 editie Bevelanden-Tholen KOM NAAR DE a.s.vrijdag 1-12 11.00-21.00u a.s.zaterdag 2-12 10.00-17.00u STUNTAANBIEDINGEN Industrieweg 13 - Vlissingen tel: (0118) 41 75 85 - www.carlife.eu ALLES ZELF TESTEN erken o.a. Pioneer, TomTom, 8 SINT-MAARTENSDIJK - In een woning aan de Zwanen- laan in Sint-Maartensdijk is vrijdagavond tussen zeven uur en half twaalf ingebroken. Een raam vvas geforceerd. Een elektronische agenda, parfum en geld zijn gestolen. Een woning aan de Kluutlaan in Sint-Maartensdijk heeft tussen vrijdagavond en zaterdagochtend 11.00 uur be zoek gehad van dieven. Sieraden zijn weggenomen.Een raam was opengebroken. 's-HEER ARENDSKERKE - De laatste zeven liggers voor het nieuwe spoorwegviaduct in de provinciale weg tussen 's-Heer Arendskerke en Goes zijn in de nacht van zaterdag op zondag geplaatst. Het werk verliep volgens planning. Het komend weekeinde wordt opnieuw aan het viaduct gewerkt. De spankabels tussen de in totaal tien liggers - de eerste drie zijn eind september geplaatst - worden dan afgespannen. De provinciale weg is vanwege dit werk afgesloten van vrijdag 1 december 20.00 uur tot maandag 4 december 6.00 uur. Treinverkeer kan gewoon doorgaan, wegverkeer wordt omgeleid. Het viaduct moet vrijdag 22 december helemaal gereed zijn, waarmee één van de constructief slechtste viaducten in Zeeland is ver vangen door één van de verkeersveiligste. THOLEN - Een 17-jarige jongen uit de gemeente Tholen is zaterdagavond tussen elf uur en kwart over elf in een horecagelegenheid in Tholen mishandeld. Hij kreeg enke le stompen in zijn gezicht, waarop hij naar buiten ging. Buiten werd hij opgewacht door een groep van ongeveer vijftien mensen, die hem opnieuw aanviel. De jongen werd geslagen en geschopt tot hij het bewustzijn verloor. Een ambulance heeft hem naar het ziekenhuis gebracht. Hij bleek een hersenschudding te hebben. De broer van de jongen, een man van 27, was ook in de ho recagelegenheid aanwezig en probeerde zijn broertje te hulp te schieten. Dat kwam leverde hem ook een paar klappen op. De politie heeft vanwege cle mishandeling een 18-jarige jongen uit Halsteren aangehouden. VLISSINGEN - Een 28-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van zaterdagmorgen om kwart over vijf door de po litie aangehouden op verdenking van het inslaan van rui ten bij een bedrijf in de Kerkstraat in Vlissingen. De man werd aangehouden op het Betje Wolffplein. Zijn rechter hand bloedde. Een bloedspoor vanuit de Kerkstraat leid de de agenten daarheen. Zij hebben de Vlissinger naar het ziekenhuis gebracht. door Jean-Lou de Gucht HULST - De gasstoring van af gelopen vrijdag was volgens bur gemeester J.F. Mulder van Hulst in verband met ontploffingsge vaar risicovoller dan de stroom storing vorig jaar. „Gas is veel gemener. Daarom hebben we veiligheid voor alles laten gaan en heb ik ook een noodverorde ning uit laten gaan." De noodverordening hield in dat alle inwoners van de ge meente Hulst monteurs van Del ta moesten binnenlaten voor in spectie. Burgemeester J. Lonink van Terneuzen had voor Koe wacht, ook getroffen door de sto ring, eveneens een noodverorde- nig laten uitgaan. Mulder: „Na tuurlijk is heel veel apparatuur goed beveiligd. Maar je weet niet of dat met alle apparaten het geval is. Er zijn altijd men sen die zitten te prutsen. En die konden er wel eens belang bij hebben om monteurs buiten de deur te houden. Dat risico heb ben we willen uitsluiten. Van daar de noodverordening. Een zwaar middel, dat ik pas voor de eerste keer als burgemeester heb moeten afkondigen." In de nacht van vrijdag op zater dag zijn alle panden in de ge meente Hulst en in Koewacht weer aangesloten op het gasnet. De noodverordening kon zater dagochtend om half negen wor den ingetrokken. Op de deuren van huizen waar niemand aan wezig was, waren vrijdag brie ven geplakt met de waarschu wing het huis niet zonder een monteur van Delta te betredén. Als er vandaag nog van die brie ven op deuren zitten, gaan de ge meente en Delta bekijken wat daar aan de hand was. In die huizen is volgens Mulder geen ontploffingsgevaar geweest. Mulder is tevreden over de vei ligheidsnormen die in acht zijn genomen. Na een bezoek van een monteur op vrijdagavond, werden in de nacht van vrijdag op zaterdag door honderd mili tairen brieven bezorgd met de boodschap dat de gastoestellen weer gebruikt konden worden. Toch klaagden nogal wat Hul stenaren dat zij zaterdagoch tend geen brief op de mat von den. Mulder: „Ik ben ervan over tuigd dat organisatorisch alles goed is verlopen. Maar je kunt natuurlijk geen garantie geven dat ook iedereen die brief in de bus krijgt. Het blijft immers mensenwerk." In vergelijking met de stroomsto ring van vorig jaar is de hele operatie dit jaar volgens Mulder beter verlopen. Ook de commu nicatie naai' de burger toe. Daar bij speelde een rol dat de inwo ners alle ontwikkelingen kon den volgen via radio, televisie en internet. „En natuurlijk heb ben we geleerd van vorig jaar." Lorenzo van 7 jaar vroeg vori ge week aan z'n moeder of hij zijn schoen mocht zetten. „Dat mag pas als Sinterklaas in Axel is aangekomenant woordde zij. „Ja maar, bij kinderen in m'n klas zit ook al vaak wat in I hun schoen", klaagde Loren zo. Maar moeder was onver- j biddelijk. Toch zette de 7-jarige Axe laar die avond zijn schoen voor de schoorsteen. De vol gende morgen keek hij erin en riep triomfantelijk: „Zie je wel, ik heb een rol snoep ge kregen. Zijn moeder dacht dat haar man voor Sinterklaas ge speeld had, maar die bleek nergens van te weten. Zou de Sint da?i toch... Maar een dag later kwam de aap uit de i mouw. Lorenzo had 's och- tend vroeg de kast geplun- derd en zelf zijn schoen ge- j vuld.Kon hij op school vertel- len dat Sinterklaas ook bij j hem langs geiveest was. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes Visie - Strategie - Communicatie - Creatie Advertentie Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Meteen abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. MIDDELBURG - Daar waar normaliter zakenlui zitten te vergaderen, lieten bezoekers zich zondag de huid vol tatoeë ren. De Tattoo Conventie van Vlis- singse tatoeëerder Ser Trou- bach moet vooral gezien wor den. De mensen en hun plaat jes. Overal in het Middelburgse Ho tel Arneville klonk het trillen de naaldje. Nergens gekerm na een pijnscheut. En een onverto gen woord viel er al helemaal niet. foto's Ruben Oreel ifHarmen van der Werf [NKENSZAND - Inwoners laag inkomen helpen op rgie te besparen. In Borsele int volgend jaar het project •rgie Sociaal om dat voor el- te krijgen. project verwacht Borse- vliegen in één klap te in: de energierekening van nsen met een klein inkomen én tien inwoners t een bijstandsuitkering in aan het werk krijgen als ïgieconsulent. mdidaten lis de bedoeling dat de ener- bij mensen aan Zij krijgen een spe- !e opleiding. Vijftien kandida- hebben zich gemeld. Met moeten nog sollicitatiege- worden gevoerd. De Lsulenten die in deeltijd gaan rken, behouden hun uitke ken krijgen daarbovenop een belaste vrijwilligei'svergoe- van maximaal 1.500 euro jaarbasis. consulenten gaan voorlich- g geven hoe mensen energie anen besparen. Ze nemen een irgiebox mee, waarin allerlei lillen zitten om het energiever- te verlagen, zoals spaar- Het is ook mogelijk dat i verbrui ksmeter wordt ver- akt, waarmee beter in de ga- kan worden gehouden hoe het verbruik van elektrici- en gas is. En de mogelijk- id wordt geboden een enkel- liefmeter te vervangen door n dubbel-tariefmeter wat kan zijn. met een inkomen I maximaal 110 procent van het minimuminkomen (ongeveer 1.260 euro netto per maand voor een gezin) komen als eerste in aanmerking voor het project. In Borsele gaat het om ongeveer 1.480 huishoudens op een totaal van plusminus 10.000. Zij wor den aangeschreven. Deelname is op vrijwillige basis. De verwach ting is dat ongeveer 700 huishou dens reageren. Voor het project werkt Borsele samen met de Zeeuwse Milieufe deratie (ZMF), COS centrum voor duurzame ontwikkeling en energiebedrijf Delta. De kosten worden gedragen door Delta en de gemeente. Bij het ministerie van Vrom (waaronder milieu valt) is subsidie aangevraagd. Wordt die verstrekt, dan kan het project worden uitgebreid tot huishoudens met een inko men van maximaal 120 procent van het minimuminkomen (zo'n 1.400 euro netto). In Borsele ko men dan ongeveer 3.600 huis houdens voor het project in aan merking. De energieconsulenten zijn naar verwachting negen maanden be zig om de eerste doelgroep te kunnen bedienen. Als de doel groep kan worden uitgebreid met subsidie van het ministerie van Vrom, dan komt daar een jaar bij. De financiële noodzaak op energie te besparen is groot door de sterk gestegen prijzen van gas en stroom. USSINGEN - Dat de drugs- pslaafdenopvang voorlopig in Coosje Buskenstraat blijft, pr kunnen de Vlissingse frac- pwel mee leven. Zij snappen tfcwel dat het college voor een lemma staat. Behalve het (Advertentie) Jonge Goesenaartjes verwelkomen de Sint in hun stad. foto Willem Mieras -PvdA zegt met het college- orstel te kunnen leven. H. de sas: „Of het goed zit in de losje Buskenstraat, weet ik et. Ik denk niet dat het college n andere locatie voorhanden eft. En waar je ook zit; er zijn lijd bezwaarmakers. ek de WD wil dat het college mieuw in de materie duikt. De P zegt het een drugsopvang lort juist in de binnenstad. Us je het verplaatst naar de md van de stad zal de overlast óst alleen maar groeien."Ook ePartij Souburg Ritthem vindt lijven in de Coosje Busken- taat de beste oplossing. Het is een belachelijk plan", indt M. Geilenkirchen van de iristendemocraten. „Er is na- dijk geen plan. Het enige wat it college roept is dat ze op- ieuw gaat uitzoeken wat ze iet de opvang aanmoet. Er ge- eurt geen donder en daar zijn ij behoorlijk pissig over." door Harmen van der Werf GOES - Het was veel minder druk dan anders bij de intocht van Sinterklaas in Goes. Een fik se regenbui vlak voor zijn aan komst in de stadshaven gooide roet in het eten. Het feestje ging wel gewoon door. Sinterklaas is niet kinderachtig. Hij kan wel tegen een buitje. kele honderden kinderen. Een vloot van oude vrachtschepen bracht de goedheiligman, zijn gevolg zwarte pieten en een berg cadeautjes Goes binnen. De Spanje 7, Sinterklaas' schip, was nog niet afgemeerd of de re gen stopte zowaar. Een goed voorteken. De Goese burgemeester Dick van der Zaag was net op tijd te rug van vakantie in Turkije om als eerste de hand te schudden van de pakjesbrenger. „U komt toch eigenlijk ook uit Turkije?", diepte Van der Zaag een stukje levensgeschiedenis van de Spaanse bisschop op. Het was daarna de beurt aan de Goese kinderburgemeester 2006- 2007 Fabian Middelham om de kindervriend welkom te heten. Hij deed dat zo volleerd dat Van der Zaag moet vrezen voor ech te concurrentie dit jaar. „Het is zo bijzonder dat u altijd in ons land uw verjaardag komt vie ren", sprak Fabian. En uitnodi gend: „U bent altijd welkom, zelfs zonder cadeautjes." De kinderburgemeester mocht even later voorop de koets plaatsnemen waarin de Sint door de Goese binnenstad werd getroond, begeleid door een stoet zwarte Pieten. Die hadden geen enkele moeite om van een grote vracht snoep (ruim twee honderd kilo) af te komen. Voor de echte Sintliefhebbers is er donderdagavond nog een lam- pionnentocht, om zeven uur van af de Goese bibliotheek aan de Oostwal. 'Lang zal die leven', klonk het uit de monden van toch nog en-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25