Viels Koole soeverein in Zakloop De Bruijn speelt als een wervelwind Handbalploeg verslaat Jonge Vervloet verbaast met winst Edzard van Ewijk verstevigt zijn koppositie De Stormvogel blijft De Schelde ruim voor fan Tongeren tweede in Nisse 23 FvT nog in degradatiegevaar Menner Leo Paauwe uit de roulatie Van de Walle en Toutenhoofd erelid Delta/Ockenburgh langs koploper Breukelman koploper in schaakstrijd Zege bokser Justin Schiewold De Bruijn eveneens sterk in bandstoten Portugal twee keer maandag 27 november 2006 door Sjaak Sinke ZOUTELANDE - Tot ieders verbazing bereikte de pas ze ventienjarige Bob Vervloet uit Grijpskerke zaterdag als eerste de finish van de tien kilometer lange Hobbeldebobbelloop. Hij bleef in Zoutelande de rest zelfs ruim voor. Toch was er nog even onze kerheid over de overwinning van Vervloet, omdat hij niet van de Boulevard af kwam, maar uit de Langstraat kwam aanzetten. Door een ondui delijkheid in het parcours had hij de laatste beklimming ge mist en zou hij dus eigenlijk ge diskwalificeerd moeten wor den. Navraag bij de tweede finis her, Robin Hoflapd uit Vlissin- gen, leerde dat Vervloet ruim schoots aan kop had gelopen toen hij een afslag miste. Voor de jury was er daarom geen en kele reden om hem de zege te ontnemen. Vervloet is sportief gezien een bezig baasje. Zo speelt hij rug by bij de senioren van Oemoe- menoe uit Middelburg en maakt hij kans om volgend sei zoen te worden opgenomen in het Nederlands jeugdteam dat deelneemt aan het EK in Bia- ritz. In de derby tegen Tovaal uit Goes wist hij zelfs te scoren. Daarnaast draait de examen leerling van het vwo zijn hand niet om voor een zwemloop of triatlon.Iiet op niveau sporten heeft Bob Vervloet overigens niet van een vreemde. Zijn va der roeide namelijk op Euro pees niveau. Ondanks de concurrentie van de Grote zakloop op zondag in Nisse gingen er zaterdagmid dag ruim 130 atleten van start. Grote afwezige in Zoutelande was Kevin de Pagter. De Westkappelaar ontbrak we gens een enkelblessure, die hij na zijn overwinning in de cross van Kruiningen opliep toen hij ongelukkig van het ereschavot afstapte en zijn enkel verzwik te. Robin Hofland kon Bob Ver vloet lang bijhouden, maar na het keerpunt bij Valkenisse moest hij de jeugd laten gaan. Toch is Hofland aan een opmer kelijk goed seizoen bezig met goede resultaten in ondermeer de Kustmarathon. Arjo Verha- ge (Aagtekerke) hield op de der de plaats overall Jan van Vaar- degem (Westkapelle) achter zich. Voor Willemien de Nooijer (Koudekerke) was het, na haar vierde plaats in de Kustmara thon, zeven weken geleden dat ze een wedstrijd had gelopen. Kennelijk had de rustperiode haar goed gedaan: ze was de snelste overall bij de vrouwen met een tijd van net boven het uur. Anja Vogel gaf ruim twee minuten op haar toe. Claudia Stroo uit Halsteren werd der de. Training Triatleet Wim van Haperen uit Etten Leur-bezette de 59e plaats in de eindrangschik king. Op zich was dat geen geen bijzondere klassering, wa re het niet dat hij bij wijze van training op de fiets naar Zoute lande was gekomen. Daardoor had hij al 100 kilo meter in de benen (tegen wind in) voor hij aan de 10 kilome ter hardlopen begon. Na af loop ging hij ook weer op de fiets naar huis, maar wel met wind mee. ■4^ m:. Goesenaar Edzard van Ewijk rijdt aan kop in de boswachterij van Westenschouwen. door Wim de Vos WESTENSCHOUWEN - Edzard van Ewijk staat na zaterdag steviger aan kop in de Zeeuwse ATB-competitie. De Goe senaar won in de boswachterij van Wes- terschouwen de vierde wedstrijd in de cy clus. De eindwinnaar van vorig jaar bleef twee renners die met gezondheidsklach ten kampten voor. Eric Vereecken (rug klachten) werd tweede, Jamo Veerhoek (knieproblemen) derde. Edzard van Ewijk begint daardoor vol goede moed aan het tweede deel van de competitie, dat zaterdag begint in Hulst. „Ik ga met de week sterker rijden. Van daag ging het ook beregoed. Ik reed zo ge makkelijk en had helemaal geen vrees voor de aanval van Vereecken. Of hij nou pech had of niet, ik had hem toch wel ge klopt." Halverwege de wedstrijd leek Vereecken aan te gaan sluiten bij Van Ewijk, maar door materiaalpech (zijn ketting liep er af) viel de Hulstenaar terug. „Als ik bij hem was gekomen, was ik zeker winnaar geworden", zei Vereecken in een reactie. Vooraf had de Zeeuws-Vlaming nog ge klaagd over zijn rug. Voor het startschot viel, zei hij: „Ik heb de laatste weken enorm last van mijn rug. Ik ben er zelfs al voor naar een kra ker geweest maar ik blijf er last van hou den. Het gaat helemaal niet. Ik geloof BARENDRECHT - De vrouwenploeg van tafeltennis vereniging FvT uit Barendrecht heeft zich in de laatste reguliere speelronde van de eredivisie nog niet veilig gespeeld. Het team van Simone de Klerk uit Kloosterzan- de en Kimberly 't Hooft uit Middelburg won zaterdag wel iswaar met 4-3 van Brandei'sstad, maar dat was net niet genoeg om een promotie-/degradatiewedstrijd te ont lopen. Daarvoor was namelijk een 5-2-overwinning nodig geweest. De Klerk won zaterdag haar twee enkelpartijen. Met Mo nique Posthuma haalde ze ook het dubbelspel binnen, 't Hooft voegde één punt aan het totaal toe. GOES - Leo Paauwe is voorlopig uitgeschakeld. De men ner uit Nisse heeft bij een val twee ruggewervels gebro ken. Paauwe kwam vorige week tijdens een wedstrijd in Hein- kenszand ten val. Bij een lange smalle bocht kon hij met zijn equipe de kar niet meer overeind houden. Paauwe kwam ongelukkig ten val en brak twee ruggewervels. De groom raakte licht gewond. Het paard bleef ongedeerd. Paauwe. mist nu Indoor Zeeland en de districtskampioen schappen. KAPELLE - Eduard van de Walle uit Hulst en Jo Touten hoofd uit Westkapelle werden tijdens de najaarsvergade ring van de Afdeling Zeeland!96 tot ereleden van het dui vensportdistrict benoemd. Beide duivenmelkers hebben bestuurlijk ook veel betekend voor de afdeling, het rayon en hun vereniging. Afdelingsvoorzitter Peter Provoost plaatste tijdens dezelf de vergadering een noodoproep. Steeds vaker kunnen va catures niet meer ingevuld worden. In het bestuur zijn er bijvoorbeeld nog drie en bij de meldposten op de dagfond moeten ook twee lege plaatsen nog ingenomen worden. „Als hier geen verandering in komt en de lijn zich door zet, heffen we onszelf op", zei Provoost. GOES - Delta/Ockenburgh heeft zaterdag in eigen huis Snellen Recycling, de koploper in de eerste divisie, met 6-2 verslagen. Het was voor het vroegere BC Den Hoek de eei'ste nederlaag van dit seizoen. De bezoekers kwamen wel vex-zwakt aan de start. Peter Ceulemans had zich ziek gemeld, waardoor het Belgische talent Frédéric Mottet zijn kunnen mocht tonen. Dat die niet gering is, bewees de oud-Eui'opees kampioen bij de junioren met een fraai moyenne van 1.066. Kees Wittens liet zich echter niet imponex-en en won overtuigend met nog mooiere rapportcijfex-s: 1.500. Daardoor wex-d het 6-2 en was de winst binnen. Eigenlijk had de thuisploeg al eerder de twee punten kun nen veiligstellen, maar Max'tin Spooxrnans gaf een ruime voorspx'ong weg tegen Harrie van de Ven. Na 31-11 vex-- loor Spoox-mans nog met 43-45. Delta/Ockenburgh-Snellen Recycling 6-2: Maitin Spoor- mans-Harrie van der Ven 43-45, 39; Ronny Daniëls-Jan Arnouts 45-30, 31; Kees Wittens-Frédéric Mottet 45-32, 30; Richard de Bruin-Bax-t Ceulemans 45-31, 49. foto Marijke Folkertsma dat ik een oude man aan het worden ben." Maar na afloop liet Vereecken weten tij dens de wedsti'ijd geen klachten te heb ben gehad. „Daai'om heb ik ook gepx-o- beerd Van Ewijk aan te vallen." Tolhoek Bij de vetex-anen ging de zege naar Pa trick Tolhoek, die klassementsleider Franky Taelman voor bleef. Nathalie de Roo was de sterkste bij de vrouwen. Sjaak Sinke ISSE - Niels Koole uit Zoute- iiide heeft de zevende editie de Grote ^akloop in Nisse zijn naam geschreven. Mi- van Tongeren uit Middel ing kwam in de slotfase nog ierk terug, maar op de meet zijn achterstand een half mi- uut op Koole. de beginfase namen de 7-kilo- ïeterlopers Sjaak Brouwer Middelburg) en Jesp.gr Francke het voortouw, zij werden al snel tot de or- gex-oepen door Niels Koole, liquel van Tongeren, Wilco de 'os, Max'c Riemens, Wim van en Michel Schrier. tien kilometer door het natuxxrgebied van de zak an Zuid-Beveland moest ichrier een gaatje laten vallen, lijf kilometer verder kon alleen Tongeren het tempo van nog bijbenen. „Ik vond niet verstandig om Van Ton- jeren mee naar de meet te ne- nen", zei Koole, die daarom een plaatste na 16-kilo- i'eigd liep de atleet uit naar de winst. Hij fi- ïishte in 1 uur 15 minuten en 26 ieconden. Van Tongeren had op kop af dertig seconden meer voor de halve max-athon, lie door de stevige wind behoor lijk zwaar was. Van Spax'rentak maakte het erepodium vol. Voor Koole en Van Tongeren was het pas de eerste wedstrijd na de Kustmax'athon, waarin ze tweede en derde werden. Koole had nog wel inge schreven voor de Singelloop in Middelburg, maar uitgerekend bp die dag werd zijn zoon gebo ren. „Het viel me niet mee", puf te hij na de finish. Van Tonge- OOST-SOUBURG - Jan Breu kelman faalde niet tijdens het Zeeuws kampioenschap jeugd- schaken. Na vier ronden heeft hij de volle honderd procent sco re. De Terneuzenaar wordt ge volgd door HWP-speler Nick Wegman. Breukelman had het in de derde ronde moeilijk met HWP'er Nick Wegman. Wegman kwam aardig uit de opening en Breu kelman was ook niet tevx'eden. Een verkeerde keuze in het mid denspel gaf de titelvex'dediger uiteindelijk de weg naar de ze ge. In de vierde x'onde schudde Breukelman opponent Robbert I Jansen van zich af. Wegman her stelde zich en winst een overwin ning te behalen op Mattis van Doeselaar. I In de B-groep is het spannen der. Jiri Obels en Quinten Du- carmon delen de eerste plaats. Het onderlinge duel bleef onbe slist. door Frits Bakker HEESWIJK-DINTHER - Voor de meest curieuze partij bestaat in biljarten geen beker, anders zou Jean Paul de Bruijn hem on getwijfeld hebben gewonnen. De Hulstenaar ging gisteren in zijn partij tegen de Spanjaard Daniel Sanchez als een wervel wind van start. Het was zelden vertoond, zoals hij op de biljarts van de Brabantse landskam pioen Van Wanrooij tekeer ging cn in drie beurten een voor sprong nam van 27-7. Door een miraculeuze achtervolging van Sanchez eindigde de partij in ven thriller. De Bruijn kwam met de hakken over de sloot: 50-49 in 20 beurten. Voor de Goese biljarters van Delta/Fx-ans Bevers telde de ze ge tegen de koploper dubbel. De onverslaanbare Belg Peter de Backer en Henk Habi'aken had den in de eerste sessie al voor een 4-0-voorsprong gezorgd. Met de winstpartij van De Bruijn daar nog bij ging de zege mee naar Goes: 2-6. „Ik heb zwa re benen, alsof ik een koers heb gereden, maar ook een machtig ren had na zijn sterk optreden in de Kustmarathon af te reke nen met een opspelende kuitbles- sure en was daarom gisteren meer dan tevreden met zijn tweede plaats. Bij de vrouwen was Helmie Ramakers uit Den Haag een maatje te groot voor cle rest. Ramakers finishte na 1 uur 26 minuten en 23 seconden. Sjaan Maax-tense ('s-Heerenhoek) gaf negen minuten. gevoel", zei De Bruijn. Jan Kik ken, de teamleider, liep jui chend door de zaal. „Ik heb zel den zo'n mooie partij gezien, met zo veel klasse en vechtlust. Voor het team is dit een geweldi ge zaak. We zijn slow starters, maar nu gaan we meedoen voor de topposities." De Bruijn zat na cle toppax'tij tegen de biljar ter die hij bewondex-t om zijn techniek glundex'end na te genie ten. „Ik speelde af en toe in een roes." Dat zag ook het publiek in de arena van de regerend kam pioen. Op de andere tafel was Torbjörn Blomdahl hard op weg een figurant te maken van Ro land Forthomme (50-15 in 22 beurten). De andere topspeler van Van Wanrooij leek dat lot ook te ondex-gaan. Daniel San chez zat op zijn stoel vastgena geld, toen De Bruijn de ene na de andex-e serie uit de keu tover de. Met acht van acquit, dex-tien in de tweede en zes cax-amboles in de derde beurt stond er een his torische score op het bord. „Het is nooit eerder gebeurd, 27 in drie beurten", klonk het uit de mond van de cijferaars. Zelfs in de recordpartijen van Blomdahl, Zanetti en Caudx-on, die in het driebanden de 50 pun ten in negen beux-ten uitspeel den, was die 27 in beurten nooit gehaald. De Backer stak onmiddellijk de vinger op én corrigeerde: „Ik heb dit jaar tegen Caudron ge speeld, die van acquit ging met twee en daarna een serie van 27 maakte. Hij had er dus 29 in twee beurten." Wat De Bruijn tegen Sanchez liet zien was natuurlijk wel van wereldklasse, maar kreeg daar na een curieus vervolg. „Ik raak te van slag, omdat ik moeilijke ballen kreeg", analyseerde hij la ter de partij. De realiteit was ook dat San chez uit een kansloze positie be gon tex'ug te vechten als een leeuw. De Spanjaax'd maakte ge steund door de fanatieke aan hang series van negen en tien op momenten dat zijn tegenstander de weg kwijt was. Want na de superstart raakte De Hulsten aar zo vexiamd, dat hij in de vol gende twaalf beurten maar tien punten maakte. Anti-climax Het dreigde zelfs nog op een an ti-climax uit te draaien, toen Sanchez na negentien beux-ten op 47 en De Bruijn op 43 stond. Maar de ontknoping maakte de partij voor Delta weer goed. Met een paar onmogelijke oplos singen (onder meer een piqué over het hele biljart) begon De Bx-uijn aan de slotserie van ze ven. Toen hij de partij uitspeelde, was de winst voor Delta al bin nen. Sanchez had de nabeurt, moest nog drie punten maken, maar struikelde over de gelijk maker. „Ik heb gevochten, maar het is voor niets geweest", reageerde de Spanjaard zwaar ontgoo cheld. Hij stak na afloop nog een sigaret op en moest beken nen: „Ik heb mijn weddenschap, dat ik zou stoppen met roken, niet helemaal gewonnen. Het is te moeilijk om geen sigaret meer aan te raken. Ik rookte er dertig, soms wel veertig per dag, nu nog maar vijf. Dat is al heel wat. En elke sigaret die ik nu op steek, smaakt voor tien." De Goese biljarters tellen na de 6-2-winst in Heeswijk Dinther weer mee in de top van het klas sement. Peter de Backer, die minder schei-p is dan bij zijn stax-t voor Delta, blijkt ook op karakter te kunnen winnen. Hij besliste zijn partij tegen Jean van Erp in de eindsprint: 50-45 in 34 beurten. Henk Habraken, die in een enerverend slot uit ging met vier, had nog minder speling tegen Clemie van Wan rooij: 50-48 in 42 beux-ten. Maar dankzij die twee ovexwinningen werd wel de basis gelegd voor de uiteindelijke zege van Delta/Frans Bevex-s. Van Wanrooij-Delta/Frans Bevers 2-6: Clemie van Wanrooij-Henk Habraken 48-50 (42 beurten), Jean van Erp-Peter de Backer 45-50 (34), Torbjörn Blomdahl-Roland Forthomme 50-15 (22), Daniel San chez-Jean Paul de Bruijn 49-50 (20). door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - In de KNZB- zwemcompetitie zijn in de ver schillende Zeeuwse baden enke le goede resultaten neergezet. De Stormvogel was de sterkste in het eigen Vrijburgbad, waar het De Devel en De Schelde ver sloeg in de nationale B-afdeling. Met gat met de Terneuzense ploeg was groot: 5113.94 om 5261.17 seconden. Zowel op de 4x100 meter vrije slag bij de vrouwen als op de 4x50 meter wisselslag bij de mannen werden nieuwe Zeeuw se estafetterecords neergezet. De meisjes van De Stox-mvogel waren met 4.08,98 ex-g snel op de 4x100 meter. De mannen van De Schelde zetten een indruk wekkende 1.53,73 neer op de wisselslagestafette en trokken daarmee een streep door het ZR van De Stox-mvogel. Zeeuwse re cords waren er ook voor Sander van Nieuwenhuyzen op de 50 meter vrije slag en Judith Stap op de 100 meter vrije slag. van onze sportredactie EINDHOVEN - Met een dubbe le triomf op Portugal heeft Oran je de voorbereiding op het EK handbal afgesloten. Na de 34-31-overwinning in Rotter dam sloot het Nederlands vrou- wenhandbalteam de voorbe reiding op het EK in Zweden gisteren in Eindhoven af met een 29-22-zege op dezelfde ploeg. Hoewel Oranje, de nummer vijf van het afgelopen WK, in de poule des doods opgezadeld is met Denemarken, Frankrijk en Spanje, ziet het de strijd met groeiend optimisme tegemoet. Het toernooi om de World Cup in Denemarken bood daarvoor voldoende aanknopingspunten. De dekking met Diane Lamein als organisator schax-nierde goed, tex-wijl de vele duels van de afgelopen weken waardevol le leex-momenten waren voor on der andere Miranda Robben, Ar- jenne Paap, Lyndsey Schrekker en Silvia Hofman. Zij zijn aar dig op weg de kloof met het in- Voor de Vlissingers waren Ju dith Stap, Manon Minneboo, Mieke van Dox-t, Nikita Kx-uis, Bodine Corré, Lois van den Bex-g, Tixlany de Wilde, Monique de Haard. Sonny Corré, Jeffrey de Vos, Yannick Mol, Sander van Nieuwenhuyzen en Len- nai-d Breel de belangrijkste pun- tenpakkers. De Schelde kwam goed voor de dag met overwin ningen voor de mannenestafet- te, Kevin Hondsmerk. Niek Kampman, Lorenzo van Poele, Christian de Die en Josje van Houwelingen. Scheldestroom 'won de wedstxïjd in Kapelle. De ploeg uit Breskens had een voor sprong van bijna een minuut op de organiserende club de Bevel anders. ZC Koewacht miste Stephanie Rombout in de ploeg en dat had een gevolg voor de to taaluitslag. Bijzondere presta ties waren er voor Ryan Verplan- ke, die tot twee keer toe eex-ste werd bij de senioren. Toby Aaxrn- outse was bij de mannen in goe den doen door drie keer te win nen. ternationale niveau weg te wer ken. Portugal werd door Röttger als ideale spariïngpartner gezien richting het openingsduel met Spanje. GPD GOES - Bokser Justin Schie wold (17) van DOS Vlissingen heeft zaterdag een overwinning geboekt in Rotterdam. In de klasse voor nieuwelingen was Schiewold dx*ie ronden ach ter elkaar te sterk voor Mikey Staats van Fight Club uit Pux-merend- Voor de Zeeuwse bokser was het zijn tweede over winning in drie partijen. Jeffrey Brasser, eveneens van DOS Vlissingen, leed wel een ne derlaag. Hij verloor van Steven Danio, die uitkomt voor Mesa Sport uit Schiedam. Voor de zes tienjarige Brasser was het zijn eerste verliespartij, na drie ze ges. DRUTEN - Jean Paul de Bruijn heeft in de topteam- competitie twee partijen in het bandstoten met hoge moyennes gewonnen. De Hul stenaar won in Druten met het team van Curbi/Etikom twee partijen over honderd ca ramboles in twee en drie beur ten. Daarmee blijft hij in deze com petitie ongeslagen. Het moyen ne over drie partijen is 37.50. Het team van De Bruijn, dat zijn thuishaven in Box-kixlo heeft, is de x-egerende lands kampioen in de teamcompeti tie en gaat ook nu weer aan de leiding. Volgende week heeft De Bruijn ook verplichtingen als bandstoter. „Ik moet voor wedstrijden voor het NK spe len." Daardoor kan hij in de compe titiewedstrijd in de eredivisie driebanden met Delta niet meespelen. Richax-d de Bruijn vervangt hem. Driebanders Delta/Frans Bevers verslaan de landskampioen: 6-2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23