Spelers slachtofferen hun trainer 'ZC Diederik Hiensch hoopt op een vroege winter Huygens is ook maar een mens Arnemuiden 2 weer bekerronde verder I anny van de Velde mag karwei bij Terneuzense Boys niet afmaken 19 ilA W. heeft reel te veel ;ansen nodig Vergouwen weg bij Oostkapelle Keepster Smerdiek redt punt Morres ontsnapt in Bergeijk Van de Broek stopt als trainer WHS wint weer eens Azzagari terug bij Kloetinge Cor van de Velde maakt seizoen bij Breskens af maandag 27 november 2006 swb per ar Barry van der Hooft ten dstpNEUZEN - Wie zijn spelers spreekverbod oplegt, heeft 'Cljak iets te verbergen. Het is ze- het geval bij Terneuzense i-0, ys, waar het bestuur de bui- .elb .wacht wil doen geloven dat club en trainer Danny van de 1de in goede harmonie uit el- Wi ir zijn gegaan. De waarheid ■t anders: een deel van de eerste ore ectie was uitgekeken op de oe- imeester en het bestuur heeft >n i nkbaar gebruik gemaakt van t gegeven. onvrede sijpelde de afgelo- weken langs verschillende jen naar buiten. In een inter- >ej| iw in deze krant stak Marco D lleman zijn ongenoegen over der meer de speelwijze on- niet onder stoelen of ban- n. En Van de Velde zelf haal- ,r vorige week na de nederlaag erf >en Schelluinen uit naar zijn h :istent-grensrechter en enkele 'Si elers. Het werd de trainer niet dank afgenomen en was één SI a de druppels die de tot de Idi ad gevulde emmer deden over- jen. -1 'at ik vorige week na de wed- ia ijd heb gezegd, had ik beter ie; ft kunnen vertellen", weet in de Velde. „Maar dat is niet hé oorzaak van mijn vertrek." m it de chemie tussen hem en de on elers zo langzamerhand wel mi is uitgewerkt, had de trainer to If ook al gevoeld. „Een week ?j( vier geleden heb ik tegen :a; jn vrouw gezegd dat er vol le; nd seizoen beter een nieuw ge- at cht voor de groep kon gaan 1 aan. Toch heb ik nu een rotge- H: iel, want ik had het graag af es tllen maken. Desondanks weet dt ook dat een trainer een pas- fa nt is en dat dit het beste is H lor de club en de eerste selec- e. Ik ga ook niet met de be- o; [huldigende vinger wijzen. aar heb ik afspraken over ge ul aakt met het bestuur. Ik wil a u alles een tijdje laten bezin- y pn en zie daarna wel wat er op r eaf komt." gj at de vertrekkende trainer en Ie leden van het bestuur niet iet modder naar elkaar willen ESTDORPE - Mare de Kun- ler slaakte na afloop een zucht lan verlichting. Na de 5-0-ne- lerlaag vorige week tegen Clin- e was het voor de trainer van HA V. afwachten of zijn zich ou herstellen tegen Biervliet, let resultaat viel uiteindelijk lee (1-0), maar de zege kwam loeizaam tot stand. Ie wedstrijd was niet hoog- laand, maar de spanning ver- oedde veel. Dat was vooral te ianken aan de thuisploeg. Die prong heel slordig om met een arrenvracht aan kansen. RIA 1. verzuimde daardoor ruim af tand te nemen van Biervliet lat stootkracht miste, iiervliet kreeg één grote kans, naar die miste Jimmy Coone. Vervolgens kreeg RIA er vier, ia Stefan Burbach en drie keer ia Arno Verlinde. Die kansen rerden allemaal gemist, waar- ia vlak na i'ust het enige doel- >unt van de wedstrijd werd ge maakt.Verlinde werd aangetikt loor Niek van Kouteren en cheidsrechter Broere wees naar p. Verlinde maakte van elf meter geen fout. Het was met ten de beslissende treffer. smijten, blijkt wel uit de woor den van voorzitter Frans Willae- rt. „We hebben in goed overleg een einde aan de samenwerking gemaakt. Verder geven we geen commentaar.Kees Duitemeijer wil en mag dat wel. Net als zijn ploeggenoten kreeg de aanvoer der vrijdagavond telefonisch het verzoek om de volgende och tend om 10.30 uur op het sport park te verschijnen. „Dan gaan er natuurlijk al wat bellen rinke len", zei Duitemeijer. „We hoef den ook geen trainingsspullen mee te nemen, dus toen wist ik eigenlijk al genoeg. Nadat we de mededeling hadden gekregen, bleef het stil. Daarna hebben we er onderling nog over gesproken en de ï'eacties waren zoals ze al tijd en overal zijn. De één was het ermee eens, de ander niet en een derde wil eerst afwachten of het iets zal opleveren." Duitemeijer is één van de zes le den van de spelersraad, die afge lopen week een gesprek met het bestuur had. De spelers Robert Bezemer, Marco Bolleman, Ar jen Oostdijk en Marco Faasen en elftalleider Mark de Pooter completeren die raad. „Wij zijn gehoord over het volgend sei zoen", vertelt Duitemeijer. „De vraag was of we dan nog met Danny verder zouden willen. De conclusie was dat het verstandi ger zou zijn om een nieuw ge zicht voor de groep te krijgen. Over een direct vertrek hebben wij niet gesproken." Leendert Geelhoed, de belang- xijkste kandidaat om Danny van de Velde op te volgen, is geen on bekende voor Kees Duitemeijer. „Toen ik in Goes op school zat, heb ik een paar keer bij SSV'65 meegetraincl. Zijn trainingen za gen er goed uit, maar als per soon ken ik hem niet echt." Eddy van der Hooft, trainer van de A-junioren, zit morgen tij dens het oefenduel met RCS op de bank. Hoek-verdediger Thomas Ragut krabbelt overeind nadat Spakenburg heeft gescoord. door Frits Bakker SPAKENBURG - De winnende goal kwam in de laatste minuut plotseling voor de voeten van de spits. Het scorebord stond op 2-2, de speeltijd was bijna ver streken en Hoek trok nog één keer in de aanval. Jan Huygens, de flegmatieke topscorer, kreeg de bal voor zijn linker, maar het schot suisde rakelings langs de paal. Weg overwinning op Spa kenburg, weg periodetitel. Drie kansen op rij had Hoek in de laatste minuten laten liggen, zodat er na afloop een gevoel van onrecht overheerste. Cees Houtepen zag de beloning voor een mooie start van de competi tie wegglippen, bij de spelers drong na afloop het besef lang zaam door dat het misschien wel de enige kans op een perio de was geweest. Taoufik Amezia- ne: „Als Jan Huygens topfit was geweest, was hij dooi'gelopen naar de goal en had hij ge scoord." Maar niemand nam het de Belg na afloop kwalijk. Hij was er toch maar bij met zijn blessure aan de hamstring en had bij 1-0 achter ook weer de gelijkmaker ingekopt. Jan Huygens is en blijft een fenomeen in het elftal. Daar kon die ene gemiste kans niets aan veranderen. Het was al bijzonder dat Hoek nog in de positie om te winnen was gekomen, omdat Spaken burg het begin van de partij had gedomineerd, op 1-0 was geko men en eigenlijk ook op 2-0. Erik Homan schoot in de 24e mi nuut op de keeper, Maurice van der Wilt schoot de terugsprin- gende bal achter Robbie de Moor, maar gelukkig voor Hoek werd de goal wegens (vermeend) buitenspel afgekeurd. De wedstrijd, die nog moest wor den ingehaald uit de eerste pe- ïiode, kreeg er op slag een ander beeld door. Het tamme Hoek van de beginfase, met veel verde digend geschutter, bleek ineens in staat om mee te voetballen en de tegenstander af en toe onder druk te zetten. Dat leidde kort voor de rust zelfs tot de gelijk maker. Istvan Bakx bereikte met één van zijn befaamde vrije trappen Jan Huygens, de spits kopte feilloos zijn dertiende goal van het seizoen in de netten (1-1). Binnen'zes minuten na de rust werden de Zeeuwen weer over rompeld en op een achter-stand gezet. Spakenburg-trainer Erik Assink had in de pauze een tac tisch sterke zet bedacht. „Ik had gezien hoe traag de centrale mensen achterin bij Hoek zijn en besloot een snelle spits in te brengen." De ingreep had on middellijk succes. Roderik de Harder, die eigenlijk derde man voor de spitspositie is, speelde de Hoekse verdediging in een paar minuten aan flarden. Twee snelle kansen bleven nog onbe nut, bij de derde was het raak (2-1). Voor schut Cees Houtepen was na afloop nog vol onbegrip. „We hadden goede afspraken gemaakt over stilstaande fases, maar gingen twee keer voor schut." Het on heil kwam beide kei-en van Rob Hopman, de meer dan twee me ter lange centrale verdediger van de Spakenburgers. Bij elke vrije trap of hoekschop trok hij mee in de aanval, zocht hij posi tie bij de verste paal en kopte de bal boven alles uit voor de goal. Zowel bij de eerste goal (van rechterverdediger Richard Rade makers) als bij de tweede (Rode- rik de Harder) stond de Hoekse defensie apathisch te kijken. Houtepen: „Ik kan me nog voor stellen dat zo'n vent van twee meter in de lucht niet te verdedi gen is. Maar zorg er dan voor dat de tweede bal voor ons is, dus dat er geen vrije spelers kun nen inlopen." Die opdracht had Hoek kennelijk niet begrepen, want bij allebei de goals kon de schutter van twee meter inschie ten. En werd de lange kopper geen strobreed in de weg gelegd. Hoek had er een bevlieging van Istvan Bakx voor nodig om de wedstrijd weer in balans te bren gen. De briljante linkspoot schoot eerst een vrije trap op goal, kreeg de bal terug, dolde wat tegenstandei's en gaf de voorzet waarait Djamel Buyse kon scoren (2-2). Wat zich daarna nog afspeelde, maakte veel goed van de saai heid voor de rust. De twee ploe gen gingen in het laatste half uur vol op de winst. Spaken burg nam de meeste ïisico's, toen het de lange Hopman per- manent mee naar voi'en stuurde en achterin één op één ging spe len. De thuisclub kreeg de beste kans. Karim Elkaddouri miste een voorzet voor een lege goal. Hoek kreeg er nog drie op rij om de winst en de periodetitel bin nen te halen. Niels Dominicus, ingevallen voor Bakx, verkeek zich op de bal, Dennis van der foto Foto Bell/Ronald Kersten Welle stuitte na een sprint over het hele veld op de keeper en Jan Huygens had het vizier net niet scherp genoeg om de gou den goal te maken. Istvan Bakx maakte die laatste tien minuten vanuit de dug-out mee. „Ik heb hem gewisseld, om dat hij liep te trekkebenen", ver klaarde Houtepen later. „En om dat Dominicus een dodelijk schot heeft, wilde ik hem laten spelen." Bakx, aangever van twee goals, reageerde niet al te vrolijk. „Ik heb wat last van mijn hamstring, maar had mak kelijk tot het einde kunnen spe len." Om met een glimlach te eindigen: „Dominicus deed het toch ook niet slecht?" Spakenburg-Hoek 2-2 (1-1). 12. Ri chard Rademakers 1-0, 41. Jan Huygens 1-1, 51. Roderik de Har der 2-1, 59. Djamel Buyse 2-2. Scheidsrechter M. Roeleveld (Vin- keveen). Gele kaart: Taoufik Ame- ziane (Hoek), Mustafa Aksit (Spa kenburg). Aantal toeschouwers: 1250. Hoek: Robbie de Moor; Thomas Ra- gut, Björn Langeveld, Djamel Buy se, Stefan van Dender; Taoufik Ameziane, Ferry Alfons, Sam Yse- baert (64. Ramazan Kesikbas); Dennis van der Welle, Jan Huy gens, Istvan Bakx (79. Niels Domi nicus). foor Jan Dagevos KLOETINGE - Voor Diederik Hiensch kan de winter niet snel ?enoeg aanbreken. De trainer 'an Kloetinge ziet zijn ploeg steeds verder wegglijden en *ordt ook nog eens geconfron teerd met personele problemen. toe hoog de nood inmiddels is, *erd zaterdag duidelijk in het *kerduel met Baronie (0-3). floetinge moest tegen het einde ,an de wedstrijd een beroep foen op twee A-junioren (Timo 'ansen en Aleksandar Veljanovs- a). Hij Kloetinge verblijft bijna een talf elftal, onder wie vier aan- '•allers in de ziekenboeg. Clubs topscorer Regilio Pinas is er het ^stigst aan toe. Hij liep afgelo pen donderdag op de ti'aining fên scheurtje in zijn enkel op en 15 pas na de winterstop weer be schikbaar. Ronald Zwager kampt al langere tijd met een liesblessure. Bésar Xhoxhaj tobt met een pijnlijke enkel. Een vierde aanvaller, Joël Ma- nusama, is hei'stellende van een hamstringblessui'e. Verder zijn ook Jarno Vermeulen en André Siereveld niet topfit. De laatste werd zaterdag uit voorzorg op de bank gehouden. Het gebrek aan aanvallei's deed Hiensch zatei'dag besluiten om het systeem aan te passen. De coach speelde met één diepe spits (Daan Esser), twee hangen de mensen op de flanken (Jaap Esser en Steven Visser), terwijl John Schot als aanvallende mid denvelder fungeerde. Het was een experiment met het oog op de komende competitiewed strijd tegen Nunspeet. De test verliep afgezien van de eerste twintig minuten, toen Kloetinge wel aardig combineer de en enkele kansen afdwong, niet naar wens. Daan Esser mist op dit moment de grote vorm. Bovendien is hij meer een spe ler, die gaten wil trekken en de ruimte induikt. En dat terwijl Kloetinge op dit moment behoef te heeft aan een aanspeelpunt, iemand die de bal kan vasthou den, zodat de middenvelders kunnen bijsluiten. Op de vleugels was het behel pen. Steven Visser en Jaap Es ser deden hun stinkende best, maar kwamen tekort tegen de degelijke verdedigei's van Baro nie. John Schot was erg actief, maar niet altijd even gelukkig in de eindfase. „De aanvallende onmacht baart me zorgen", gaf Hiensch na afloop te kennen. ,,We zullen tegen Nunspeet op de counter moeten gaan spe len." De oefenmeester keek zaterdag met jaloerse blikken naar tegen stander Bai'onie. De Bredase zondag-hoofdklasser staat dit seizoen ook niet bekend als een doelpuntenmachine, maar de formatie van trainer Ger Mus ters ging zaterdag wel erg doel treffend om met de kansen. De ploeg liep één op twee. Zes reële kansen leverden drie treffers op. Kloetinge kreeg net zoveel moge lijkheden, maar wist de goede doelman Mare Swinkels niet één keer te verschalken. In de 37e minuut profiteerde Ba- ï'onie van slecht wegwerken in de defensie van Kloetinge en schoot Imdat Solmaz via de han den van invallei-keeper Jacco Nelen raak: 0-1. Meteen na de Baronie-speler Ruud van Dijk (rechts) komt te laat om een pass van Kloetinge-speler Steven Visser te onderscheppen. foto Willem Mieras pauze zorgde topschutter Mar- ruchen Zimmerman bij een uit val voor 0-2 en in de 87e minuut bepaalde invaller Faysal Houba de eindstand op 0-3 en was de uitschakeling in het bekertoer nooi een feit. Kloetinge mag zich voorlopig richten op de nog drie resteren de competitiewedstrijden voor de winterstop, al heeft Hiensch weinig pijlen tot zijn beschik king. „Misschien valt de winter dit jaar vroeg", klonk het bijna wanhopig uit de mond van Hiensch. KIoetinge-Baronie 0-3 (0-1). 37. Imdat Solmaz 0-1, 47. Marruchen Zimmerman 0-2, 87. Faysal Houba 0-3. Scheidsrechter: R. A. van de Rest (Dordrecht). Gele kaart: Jaap Esser (Kloetinge). Aantal toeschou wers: 150. Kloetinge: Jacco Nelen; Joffrey Geldof, Erwin van der Woerdt, Gio vanni Siereveld, Benjamin Ver west; Jaap Esser, Corné Schilper- oort, John Schot (74. Timo Jan sen), Niels Kole, Steven Visser (54. Aleksandar Veljanovski); Daan Es- OOSTKAPELLE - Karl Vergouwen vertrekt aan het ein de van het seizoen bij Oostkapelle. Vergouwen is - met een onderbi'eking van één seizoen - aan zijn vijfde jaar be zig bij de zatei'dag-eei'steklasser. „Het gevoel zei dat ik nog wel kon doorgaan, maar het gezonde verstand zei dat vijf jaar genoeg is. De spelers zijn toe aan een frisse wind en ik aan een nieuwe omgeving." Vergouwen trainde eer der VCK, Kloetinge en Zeeland Sport. GOES - De speelsters van Smerdiek speelden in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal met 1-1 gelijk tegen de re serves van Ter Leede. De wedsti'ijd Muiden-Oostkapelle werd afgelast. Thuisploeg Smerdiek begon tegen de storm in uitstekend, maar Anne Hage en Lenny Stoutjesdijk hadden in cle openingsfase pech, dat hun door de wind ge smoorde inzet nog net voor de doellijn konden woi'den weggewerkt. Een van richting veranderd schot leverde na een kwartier zelfs 0-1 op. Net na rust schoot Anne Hage op de lat en pas halverwege de tweede helft kon Wendy Metske gelijkmaken. De thuisclub ontsnapte in de slotfa se, want Conny Gulden stopte een strafschop. BERGEIJK - Hoofdklasser Mori'es/Conti'olec is op het laatste moment ontsnapt aan een slecht resultaat tegen KWS/De Feestfabriek uit Bei'geijk. De ploeg van coach Arno Z wegers stond in de inhaal wedsti'ijd vijf minuten voor tijd nog achter met 7-5, maar won uiteindelijk met 8-7. De Zeeuws-Vlamingen begonnen erg slecht en keken na vijf minuten tegen een 2-0-achterstand aan. Jordy Bak ker en Pim Bruins zorgden echter voor een 2-2-ruststand. Na de pauze kwam Moires via Bakker twee keer op voor- spi'ong, maar in een slappe fase van de Zeeuwen liepen de Brabanders uit naar 6-4. Na de schitterende aansluitings treffer van Ryan de Regt, leek KWS het duel te beslissen door de 7-5 te maken. Via goals van Bakker, De Regt en Joey van der Hoeff won Morres alsnog. 'S-HEER ARENDSKERKE - Zatei'dag-vierdeklasser 's-Heer Arendskerke moet op zoek naar een nieuwe trai ner voor het volgende seizoen. Na drie jaar voor de groep te hebben gestaan, geeft André van de Broek er de brui aan. De bijna 59-jarige trainer stapt zelfs helemaal uit het ti'ainerswei'eldje. „Het is tijd voor wat anders. Ik ben het zat", zei Van de Broek zaterdagmiddag. GOES - Na vier duels zonder zege boekte WHS weer eens een ovei'winning in de derde klasse A van het zaterdag voetbal. Het inhaalduel met Veere leverde de ploeg uit Sint Annalancl een 2-1-overwining op. Na voorbereidend werk van Perry Snoep en Leon de Witte opende Matthijs Bruijnzeel na 25 minuten de score voor WHS. In de 64e minuut zorgde Pieter Lindhout er met een goede actie voor dat WHS aan de 2-0 kwam. Veere kwam twee minu ten later via René-Michel Gerritsen terug tot 2-1, maar de vierde overwinning van WHS kwam daarna niet echt meer in gevaar. van onze sportredactie GOES - Het reserveteam van Ar nemuiden zet zijn opmars in het districtsbekertoei'nooi onverdro ten voort. Ook het vijfde stan daardteam moest er zaterdag aan geloven. Zondag-vierdeklas ser Aardenburg kreeg een lesje in effectiviteit: 1-2. Aardenburg-Arnemuiden 2 1-2: De thuisclub was een klasse be ter bij het voetballen, maar de bezoekers meer dan een klasse sterker bij het afronden. Pierre la Grand strafte na twintig mi nuten een verdedigingsfout af voor de 0-1. De thuisclub had daarna een overwicht, maar de bezoekende doelman bleek een niet te passe ren hindernis. Niek van Sprun- del had bovendien pech, dat tot drie keer toe de lat een doelpunt in de weg stond. Een kwartier na rust werd het via Arjan Quaak eindelijk gelijk, maar met een fraaie vrije trap van op nieuw La Grand in de 80e mi nuut ging de winst onverdiend naar de bezoekers. GPC Vlissingen-'s-Heer Arends kerke 4-2: Bij rust leidde de thuisploeg met 3-0 door doel punten van Ronald Kloppen burg en Joey van Zalen (2x). KLOETINGE - Kloetinge heeft de spelersgroep kunnen uitbrei den. Vanaf morgen traint Jihad Azzagari mee met de hoofdklas ser. De linksbenige verdediger is af komstig van Club Brugge, waar hij op een zijspoor is beland. Kloetinge hoopt binnen afzien bare tijd de overschrijving rond te maken, zodat Azzagari ook kan meedoen in competitiewed strijden. Azzagari (18) speelde altijd in de jeugd bij Kloetinge. Twee sei zoenen geleden trok hij naar Ex celsior. Daar bleef hij één jaar, waarna hij naar Club Brugge verkaste. Het avontuur in België liep uit op een desillusie. Azza gari probeerde nog bij een ande re club uit het profvoetbal em plooi te vinden, maar dat liep op niets uit. Afgelopen week be sloot hij daarom terug te keren naar zijn oude vereniging. Vlak na rust maakte Wessel Le- ijer 4-0, waarna GPC de teugels liet vieren. Een door de wind ge dragen schot van Maarten Ade- ma betekende 4-1 en Gerben Eversdijk maakte 4-2. Steenbergen-Zierikzee 4-2: Hal verwege leek er geen vuiltje aan de lucht voor Zierikzee. Het leid de met 0-2 door doelpunten van Freek Torensma (18e minuut) en Rutger Kooman (39e minuut). Maar direct na rust ging het fout. Ramon Kolkhuis Tanke maakte 1-2, een minuut later maakte Emiel Verkouter 2-2 en weer twee minuten later kreeg Zierikzee-speler Leon Sinke rood wegens het wegduwen van een tegenstander. In een tumultueuze slotfase, waarin zelfs nog een afkoelings periode van een klein kwartier zat, maakten Willem van dei- Wegen en Verkouter het Zierik- zeese leed compleet. Axel-FC Bergen 0-0, Axel wns: Het duel kon nauwelijks boeien. De teams speelden in een laag tempo. Marco Plasschaert (Axel) was met een schot op de paal het dichtst bij een doel punt. Na de bloedeloze 0-0 moes ten strafschoppen de beslissing brengen. Axel was daarin trefze kerder dan FC Bergen. Ralph Ze- gers, Siem Gans, Omar Malagic en Kenneth Okerley scoorden, Patrick Vinke miste. Achteraf bleek dat niet erg, omdat FC Bergen een penalty gestopt zag en over zag gaan. BRESKENS - Cor van de Velde maakte gisteren bekend het voet balseizoen bij Breskens af te ma ken. Die mededeling verraste voorzitter Jack Komvijzer aan genaam. Kouwijzer ging er gistermiddag aanvankelijk nog van uit dat zijn club in de winterstop op zoek moest naar een andere trai ner. Van de Velde heeft immei'S aanbiedingen van Omonia Nico sia, waar hij zo aan de slag kan, van Salemina en van Pavos op zak. Van de Velde heeft er nu echter voor gekozen om het sei zoen bij Breskens af te maken en wellicht daarna naar Cyprus te verkassen. Lees wereld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19