Nys blijft ongenaakbaar PZC Smit maakt eind aan zegereeks Heideman slaan handen ineen PZC in Sloterparkbad Van Lieren vierde in kür op muziek 17 Belgische veldrijder wint in Koksijde en Gieten Paard voor Van Wely na eindzege Rusedski wil tegen Oranje spelen Bleekemolen kan weinig betekenen Van Velde sterk in Eindhoven Rugbyteam verliest van Moldavië Manzano: Ik kreeg zwijggeld aangeboden tViskerke wint met Lorraine in Maastricht Laatste record zwemster Otto uit de boeken Business maandag 27 november 2006 Sven Nys is ook in Gieten een klasse apart. foto Harry Tielman/GPD WOLVEGA - Schaker Loek van Wely heeft in Wolvega het Remco Heite invitatietoemooi gewonnen. Hij haalde in vijf partijen 4,5 punt en bleef daarmee zijn concurren ten Artur Joesoepov (3) en Jan Timman (2,5 punt) ruim voor. Timman hield Joesoepov gisteren in de slotpartij op remise, zodat Van Wely al voor zijn winst in de laatste partij op Jan Werle zeker was van de eindzege. De Tilburgse grootmeester neemt als prijs een paard mee naar huis. Aan die trofee zaten nogal wat haken en ogen. Van de Algemene Inspectiedienst (AID) mocht een levend dier niet als prijs dienen. De hoofdprijs werd daarom om gezet in een bonus ter waarde van het paard, met een op tie op koop van het dier. Loek van Wely kocht het paard onmiddellijk na de laatste partij met het geld. GPD LONDEN - Greg Rusedski (33) gaat nog een seizoen door met tennissen. Hij wil volgend jaar april graag voor Groot-Brittannië uitkomen in het Davis Cupduel met Ne derland. Dat zei de geboren Canadees zaterdag in The Sun. Hij is door een heupblessure afgezakt naar de 193e plaats op de wereldranglijst en hij twijfelde of hij wel door moest gaan. „Als het moet, ga ik zelfs weer kleine toernooien spelen", aldus Rusedski. „Ik heb captain John Lloyd op de hoogte gesteld en als ik geselecteerd word, ben ik zeker van de partij tegen Nederland. Ik ga eerst proberen om her en der wildcards te krijgen.GPD SEPANG - AlGP-coureur Jeroen Bleekemolen heeft gis teren in Maleisië in zowel de sprintrace als de hoofdrace geen potten kunnen breken. De Nederlander werd in de teamrace negende achter de Duitse winnaar Nico Hulken berg. In de sprintrace, die werd gewonnen door de Zwit ser Neel Jani, eindigde Bleekemolen op de zevende plaats. In het klassement staat Nederland na vier van de twaalf Grands Prix op de achtste plaats met zeventien punten. Duitsland gaat aan de leiding met 37 punten, gevolgd door Groot-Brittannië met 31 punten. GPD EINDHOVEN - Gerard van Velde heeft gisteren met over macht de Eindhoven Trofee Sprint gewonnen. De Heer- denaar won in de Brabantse stad alle vier de afstanden (2x500m, 2xl000m). Zaterdag verbeterde de voormalig olympisch kampioen ook het baanrecord op de 500 meter: 36,22. In de eindstand bleef Van Velde TVM-schaatser Alexander Oltrop ruim voor. Jacques de Koning eindigde als derde. ANP CHISINAU - De Nederlandse rugbyers hebben ook hun tweede wedstrijd in de European Nations Cup verloren. Het team van bondscoach Erik Hengeveld, aanvoerder Benjamin Mast, afkomstig uit Koudekerke, en Tholenaar Christian Moeliker ging zaterdag in Moldavië met 43-7 onderuit. Oranje bezet na de eerdere thuisnederlaag te gen Oekraïne de vijfde en laatste plaats. De nummer één, momenteel Moldavië, promoveert naar Divisie 1. GPD/ISS Marathonschaatser laat zich niet verstoren door geharrewar rond uitzendtijd TZA 611 TCJIIIl HêS I-, j. MADRID - Voormalig prof il wielrenner Jesus Maria jj Manzano beweert dat hem u_ geld is geboden als hij zijn a_ beweringen over een om- ia vangrijk dopingnetwerk se rond de Spaanse arts Eufe- j. miano Fuentes zou intrek ken. De bekentenissen van ie de Spanjaard Manzano V. leidden uiteindelijk tot een r. grootscheepse dopingaffai- ijt re, bekend onder de naam a. Operacion Puerto, li, ag Een fout bij een bloedtrans- n. fusie kostte Manzano in de n Ronde van Frankrijk van n- 2003 bijna het leven, zo meldde de Kelme-renner een jaar later nadat hij ont slagen was. Volgens de Spaanse krant El Pais is m Manzano 180.000 euro ge it. boden zijn verhaal te ont- g. krachten. Dat geld zou ko- ie men van de ploegleider Ma id nolo Saiz, een van de be- e-trokkenen bij de affaire die iis afgelopen zomer de wieler- a, wereld op stelten zette. Sevilla ?n Vrijdag werd bekend dat ee bij de in beslag genomen rd bloedmonsters er in acht ge in vallen sprake was epo-spo- ren. Spaanse media bericht ten dit weekeinde dat de onderzoekers codenamen aan die positieve gevallen hebben gekoppeld. In twee gevallen zou het mogelijk gaan om bloed van Oscar Sevilla. „Ze proberen mij het leven onmogelijk te ma ken", klaagde de bij T-Mo- er bile ontslagen renner, o. Volgens de Spaanse krant li-AS gaat rechter Antonio li Serrano een aantal of mage re lijk alle 58 renners die in ar verband zijn gebracht met de affaire oproepen voor een getuigenverklaring. Hoewel doping niet straf- la baar is volgens de Spaanse it. wet, riskeren de betrokke- st nen straffen wegens mein- 3- eed als ze ontkennen dope o! te hebben gebruikt en uit eindelijk blijkt dat ze dat wel hebben gedaan. ANP 2HAASTRICHT - Chayenne Wis- kerke heeft zaterdag in Maas- iricht de finale van de Stubben International Amateur Challen ge voor paarden op haar naam (eschreven. Het Lorraine bleef ze in de bar rage de Belgische Nena Verlooy set Flas Bounce voor. „Dit had absoluut niet meer ver pacht", vertelde de Wiskerke, Be zich ook met VDL Oraya ■oor de finale had weten te Éatsen. .Mijn paarden sprongen goed in ie voorrondes, maar telkens ireeg ik een rotfout aan mijn leen. Toen ik in de finale met Oraya een weigering had, dacht ik: o daar gaan we weer. Maar Loraine maakte alles goed. le iereen beet zich stuk op de tijd ran Nena Verlooy. Daarom ging ik als voorlaatste van start met ie gedachte 'alles of niets'. En feet werd alles. Lorraine sprong gewoon super." In 2003 en 2004 won Chayenne Wiskerke tijdens Indoor Maas lucht al de finale voor pony's klasse zwaar. sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: 0113-315640 Fax:0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet Barry van der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Harm Vonk GIETEN - „De dag dat ik niet win, kan dichterbij zijn dan iedereen denkt", zei Sven Nys. Maar zijn benen spraken een heel andere taal: de Belg blijft doen wat hij wil en zette giste ren ook de veldrit van Gieten zijn hand. Heel het wereldje hoopt op het moment dat de ongenaakbare Belg breekt. Sven Nys begrijpt het eigenlijk wel, de dertigjarige Rabo-renner weet maar al te door Erwin Blatter DEN HAAG - Tussen al het ge harrewar rond de uitzendtijd van de Essent Cup werd er afge lopen weekeinde ook gewoon ge schaatst. Arjan Smit herhaalde zijn kunststukje van vorig jaar door zaterdagavond de mara thon van Den Haag te winnen. Met zijn zege op De Uithof maakte Smit een einde aan de triomftocht van Jan Maarten Heideman. De Proteq-rijder uit Oldebroek had de vorige vier marathons ge wonnen. „Ik heb Heideman ver slagen, daar ben ik best wel te vreden over", lachte de schaat ser uit Nijeveen met de bloemen nog in zijn hand. „Dat is moei lijk hoor, je kunt hem bijna niet verrassen. Maar vandaag dus wel." Dat Smits tweede zege van het seizoen - eerder was hij in Alk maar al de beste - niet recht streeks op tv te zien was ge weest, daar maalde hij niet om. „Al komen de wedstrijden niet live op tv, wij schaatsen ge woon. Er komt wel een winnaar. We zijn aan het begin van het seizoen met iets nieuws begon nen. Als het dan niet helemaal door Koen de Vries GOES - Laurens van Lieren uit Schore is in de kür op muziek van Jumping Indoor Maastricht op de vierde plaats geëindigd. De ruiter van Stal Hexagon scoorde met zijn paard Ollright 74,800 procent in de wedstrijd die meetelt voor de wereldbe ker. De kür werd gewonnen door de Duitse Isabell Werth met de tien jarige ruin Warum Nicht. Imke Schellekens-Bartels werd met de merrie Sunrise dankzij een prachtige kür tweede, Edward Gal werd met de hengst Gribal- di derde. Van Lieren staat na twee wed strijden voor de wereldbeker op de gedeelde derde plaats. Hi] rijdt dit jaar nog de wereldbe kerwedstrijden in Londen en goed dat 'zijn' sport niet gebaat is bij steeds dezelfde winnaar. Nys was tot nu toe oppermach tig in alle wedstrijden die mee tellen in het Super Prestige-klas- sement en hield ook in Gieten huis. Richard Groenendaal startte nog het sterkste, maar de griepe rige Brabander stapte halverwe ge uit koers. Sven Nys stelde snel orde op zaken. Gerben de Knegt, Kevin Pauwels en Klaas Vantornout hingen aan het wiel van de Belg, maar één voor één haakten ze ook weer af. Bart gaat zoals je verwacht, moet je soms iets veranderen. Daar moe ten we niet te moeilijk over doen. Maar je moet het natuur lijk wel een kans geven", vond Smit. De rijder uit de Ne- fit-ploeg had in Den Haag geen kind aan Heideman. Met nog 69 rondes voor de boeg nestelde Smit zich met onder anderen Henk Angenent en Peter Baars in een kopgroep van zestien. Hei deman kon niet volgen en moest toezien hoe hij en de rest van het peloton binnen de kortste ke ren op een ronde werden gezet. In de eindsprint van de kop groep bleek Smit de snelste, voor Andres Landman en Yoeri Lissenberg. „Ik had geen goede benen vandaag", verklaarde Hei deman zijn eerste nederlaag in vijf wedstrijden. „Maar ik was blij dat Peter (Baars) meezat in de kopgroep. Hij heeft de afgelo pen wedstrijden genoeg voor mij gedaan." Starttijd Alsof er niks aan de hand was re den de schaatsers zaterdag hun rondjes op De Uithof. De nieu we starttijd van 16.00 uur die ko mende zaterdag ingaat, was nau welijks onderwerp van gesprek. „Ach, waar hebben we het Mechelen en is van plan volgend jaar in Den Bosch en Amster dam mee te doen. Thamar Zweistra legde zater dag met de vijfjarige Hexagons Update tijdens Indoor Maas tricht beslag op de eindzege in de Hippo Zorgcup. De amazone maakte in de kür op muziek de achterstand die ze een dag eer der op Hub Houben met Ukkie had opgelopen meer dan goed. De Hippo Zorgcup is een wed strijd op Z2-niveau met voorron den door het hele land. Zweistra overleefde die voorronden en won de halve finale. Hexagons Update is inmiddels gekwalificeerd voor de selectie wedstrijden voor het WK voor jonge paarden, volgend jaar in Verden. Zweistra rijdt komend weekeinde in Stockholm de Grand Prix met Hexagons Ky- rain. Wellens marcheerde imposant op na een miserabele start, maar staakte de aanval op Nys toen hij niet verder kwam dan op tien seconden. Subtopper De Knegt bleef het langst bij zijn ploegmaat, maar toen Nys in de laatste twee ronden ver snelde paste ook de Nederlands kampioen. „Ik ben gewoon niet van het kaliber van Sven Nys", erkende De Knegt. Maar dat wil allesbehalve zeggen dat hij een 'subtopper' is, zoals hij wel eens over", zei Heideman. „We moe ten twee uurtjes eerder schaat sen. Dat kan een paar duizend kijkers kosten wordt gezegd. Nou, er zijn wel ergere dingen in de wereld." Makkelijk Rob van Meggelen vond het 'ei genlijk wel makkelijk', die nieu we tijd. „Dan kan ik na de wed in de media leest. „De verhalen mogen best een stukje positie ver. Nys is heel goed, maar de journalisten helpen hem daar ook bij." Nys maalt er niet om. De renner lüt Baal maakt zich, zonder egoïstisch te zijn, eigenlijk al leen maar druk om zichzelf. „Ik kijk naar mijn eigen seizoen, naar mijn eigen vorm. Naar de concurrentie kijk ik niet, daar ben ik niet mee bezig. Ik vind het niet interessant om te weten hoeveel mijn tegenstanders trai nen. Ik wil voor mezelf het ultie- strijd nog wat gaan trainen. Heb ik de rest van de avond nog voor mezelf", bekeek de schaat ser van de Adformatie-ploeg het van de praktische kant. „Ze hadden ons alleen wel wat eerder kunnen inseinen over de nieuwe tijd. Ik heb het donder dag pas gehoord. Ik heb het idee dat de KNSB zelf niet goed weet 'wie de verantwoordelijke is in me bereiken en ik heb het ge voel dat ik daarbij in de buurt kom." Nys was zaterdag ook al de sterkste in de wereldbekerwed strijd in Koksijde. Met vier ze ges in vier Super-Prestigeritten en vier wereldbekerzeges is de Belg dit jaar weer oppermach tig. Marianne Vos won gisteren in Gieten de internationale veldrit voor vrouwen. De wereld kampioene liet haar landgenote Reza Hormes en de Duitse Susanne Juranek achter zich. GPD de gesprekken met SBS6 nu Kauffman (scheidend bondsdi- recteur) vertrekt. Is het de direc tie van de KNSB of is het de sec tie marathon?" Dat de kijkcijfers tegenvallen, komt voor Van Meggelen niet als een verrassing. „SBS6 heeft gewoon te hoog ingezet. En wij kunnen er weinig aan doen." GPD van onze sportredactie AMSTERDAM - Met de lance ring van het Nationaal Zwemin- stituut Amsterdam (NZA) is er zaterdag definitief een einde ge maakt aan de eilandjescultuur in het Sloterparkbad. De ploe gen van Martin Truijens (TZA) en Fedor Hes (Team Hes) gaan als een geheel proberen het Ne derlandse zwemmen naar een hoger plan te tillen. Stefan de Die uit Terneuzen maakt deel uit van de nieuwe combinatie Hij zwemt al enige jaren in Amsterdam, waar hij ook studeert. Chantal Groot, Ma- non van Rooijen en Johan Kenk- huis zijn zijn bekendste ploegge noten. „We hebben ingezien dat we niet moeten concurreren met el kaar maar met de rest van de we reld", aldus Hus. „Dat is het be langrijkste winstpunt van deze samenwerking tussen Martin en mij en ook met Eindhoven. We zaten elkaar toch altijd angstval lig te bekijken tijdens de wed strijden. Maar dat kon niet meer gezien de internationale ontwik kelingen. We moeten elkaar hel pen om met z'n allen beter te worden. Dit is een grote stap vooruit." Hes en Truijens trainden hun zwemmers twee jaar lang strikt gescheiden in Amsterdam. Na het ontslag van Hes bij TZA na de Olympische Spelen van Athe ne was er om geen basis meer om samen te werken. Hes ging in de hoofdstad verder een eigen ploeg. Truijens ging bij TZA zijn eigen weg als zijn opvolger. Opening Onder impulsen van Jacco Ver- haeren, die in maart werd aange steld als technisch directeur van de KNZB, vonden beide par tijen toch de opening tot een sa menwerking. Verhaeren was tot de conclusie gekomen dat het Nederlandse zwemmen niet klaar was voor professionele ploegen. Met een trainingscen trum in Eindhoven en Amster dam wilde hij de krachten bun delen. Al na een aantal gesprek ken gingen beide Amsterdamse formaties achter het idee van Verhaeren staan. „Met het oog op het verleden moet ik de mensen rond NZA ook een compliment maken dat het hier allemaal zo snel op de rails is gezet", stelde Verhaeren. „Met een betere samenwerking kunnen we individueel en met de estafettes alleen maar betere resultaten boeken. Het maakt niet meer uit waar iemand zwemt. Het gaat er om dat het opgetelde resultaat uiteindelijk die medaille brengt." Er is binnen NZA nog wel een scheiding tussen begeleiding van de zwemmers. Van de groep van twaalf vallen er onder vijf onder Hes en zeven onder Trui jens. Hes: „Bij het coachen is het belangrijk dat je een per soonlijke band met een zwem mer opbouwt, daarom hebben we allebei onze eigen mensen. Maar daarnaast is er wel veel overleg. We hebben eindelijk echt interactie, de tijd van de be leefde praatjes is over." Zwemmers NZA: Moniek Nijhuis, Nick Driebergen, Bas van Veltho- ven, Joost Reijns, Johan Kenkhuis (tot het eind van dit jaar), Jolijn van Valkengoed, Chantal Groot, Linda Bank, Stefan de Die, Saskia de Jonge, Motion van Rooijen en Femke Heemskerk. ANP DEN HAAG - De Duitse zwem ster Kristin Otto is zaterdag haar laatste record kwijtge raakt. Daniela Samulski verbe terde op de Duitse winterkam pioenschappen in Hannover het achttien jaar oude nationale re cord op de 100 meter vlinder- slag. Otto werd in 1988 Olympisch kampioen in 59,00 seconden, Sa mulski zwom 58,75 seconden. Ook Antje Buschschulte dook met 58,83 onder het oude record van Otto. Otto was een van de succesvol ste zwemrepresentanten van de voormalige DDR. Zij won in 1988 in Seoel zes gouden olympi sche medailles. Momenteel is zij televisiepresentatrice bij de ZDF. Hoewel het laatste record van Otto gebroken is, staan er nog al tijd vier DDR-records in de Duitse boeken. GPD/ISS HARDLOPEN EN NETWERKEN TEGELIJK 'Ik ben Albert de Goeij van Uurwerkmakerij Albert de Goeij uit Middelburg. Als ondernemer ben ik altijd druk. Naast mijn dagelijkse zaken wil ik ook aan mijn conditie werken. En dat valt niet altijd mee. Want ik heb ook nog een netwerk te onderhouden.' Daarom heeft de ING Bank speciaal voor ondernemers Running Business. Dat is wekelijks een uurtje hard lopen en netwerken tegelijk bij u in de buurt. En net als Albert de Goeij, kunt u daar, naast een goede conditie, business aan overhouden. Ook meedoen? Meld u dan aan op www.running-business.nl. ING BANK DENKT MET U MEE Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17