rc jax gaat genadeloos onderuit Instabiel Feyenoord terug in realiteit set van 4 stuks [EEH Terneuzense Boys stuurt trainer weg WINTERBANDEN ederlaag bij Sparta (3-0) komt niet zomaar uit de lucht vallen Iware valpartij ordt Galvez itaal in Gent Knappe zege driebanders Kijk vanaf 11 december gratis verder met het Publieke Omroep Pakket Focus: Hermens in dopingnetwerk Krappen verliest slechts één leg TTCM blijft nipt in eerste divisie Gewonde door vuurwerkbom i re: u M >j-J i ooqu «.pzc.nl Lj|:redactie@ pzc.nl <!bus 314460 AA Goes Lrtentie-exploitatie: yd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; jvvs-Vlaanderen: 0113-315570; tonaal: 020-4562500. .aandag 27 november 2006 -ir AutoTeam AUTOTEAM NIEUW OPEL CHEVROLET SERVICE I SCHAPEHERSTEl kijk op www.autoteam.nl wij willen blije klanten Dick Sintenie (TTERDAM - Ajax verloor leren op beschamende wijze 3-0 van Sparta en is inmid- gezakt van de eerste naar derde plaats op de ranglijst, zes punten achterstand op ploper PSV, en eentje op AZ. doet de laatste weken uit- kende zaken. Na de overwin- :g in de Arena (1-0) liet de ibin de competitie geen steek «•vallen, in tegenstelling tot lx, dat sindsdien gelijkspeel- legen FC Twente (1-1) en gis- n in Rotterdam genadeloos •eruit ging. Dat puntenver- komt niet zomaar uit de il vallen. Na een zeer behoor- ie serie van elf overwinnin- in de eredivisie lijkt het of üap die PSV uitdeelde, ver- ;eidene Ajacieden heeft ver- lid. Spits Klaas-Jan Huntel- voorop. Zijn laatste competi- ioelpunten dateren van 22 ok er, toen hij tweemaal scoor- 'egen Feyenoord in De Kuip. één treffer in de laatste vier ils heeft Ajax de wind inmid- s straf tegen, maar een club zich ten doel heeft gesteld zo- !g mogelijk mee te doen om prijzen moet zich daartegen ipenen. Ook al'is het veld zo cht als donderdag in de Toyota Arena, waar is een terreinwagen nog moei- !öu hebben gehad van het ene ir het andere doel te rijden, nu het de Amsterdammers al ee duels geel en rood voor de en ziet, is het juist zaak rustig blijven en het incasserings- relativeringsvermogen aan te reken. Tsjechië kreeg Ajax zes gele arten voor de kiezen, waaron- ENT - De Spaanse wielrenner ac Galvez is in de nacht van lerdag op zondag overleden een val tijdens de zesdaagse Gent. De 31-jarige wereld- mpioen ploegkoers maakte smak tegen de reling tussen ;!e en publiek. De Spanjaard irleed tijdens de rit naar het fkenhuis aan zijn verwondin- 1 dodelijke ongeval gebeurde :d half een 's nachts in de eede ploegkoers van de ond. In de laatste bocht voor finishlijn zette Galvez een te- üaanval in op de ontsnapte lei- rlljo Keisse. Galvez kwam bij rmanoeuvre in aanraking met fiets van de Belg Dimitri De fflw. De stuurstangen haakten sn in elkaar en de Spanjaard td naar de bovenkant van cle ste gacatapulteerd, waar hij H zijn borstkas op de metalen ling smakte. een lappenpop gleed hij ar beneden, waar hij door en- Ie verzorgers meteen werd op vangen. „Door de slag tegen reling werden vitale organen als lever, milt en longen zo al geperforeerd door zijn rib- n", meldde dokter Van Brante- die de eerste diagnose 1de. Later bleek dat de druk de ingedrukte ribben op in hart de Spanjaard fataal as geworden. trsiagenheid uitgelaten sfeer sloeg in geen 1 om in verslagenheid. Toen "half uur later vanuit het zie nhuis het bericht van het over tel doorsijpelde, beslisten de ianisatoren Rob Discart en 'riek Sercu de wedstrijd defi- M stop te zetten. 'Ivez, gekoppeld aan zijn land- loot Juan Lianeras met wie ui de ploegkoers twee wereld ss won, was geen vast on- ^eel van het circus. Sercu: lij was een charmante en rusti- jongen, met maar één handi- p hij praatte alleen Spaans, iar iedereen kon hem best rimen. Dit was echt wel het *>dlot dat toesloeg. Als cle fee renners elkaar twintig me- verder raken, volgt er ook valpartij maar is er niets ide hand." "nitri De Fauw, die even met l slachtoffer n contact kwam lQl' hij tegen de balustrade ialde, werd na het ongeluk in locktoestand opgenomen in Ziekenhuis. GPD der twee voor Urby Emanuelson die derhalve met rood naar de kant moest. Gisteren slingerde scheidsrechter Bossen vijf Aja cieden op de bon: Wesley Sneij- der, Zdenek Grygera, John Heit- inga, Gabri en Thomas Vermae- len. Sneijder kreeg luttele secon den later zelfs rood (dertiende minuut) omdat hij Bossen zou hebben uitgemaakt voor 'blinde tyfushond'. Zei Bossen. Sneijder betwist dat. De midden velder wilde niet zeggen wat hij precies heeft geroepen, maar wél dat zijn woorden waren ge richt aan tegenstander Jeffrey Vlug. Capituleren Wellicht wordt Sneijder op ba sis van getuigenverldaringen - of wegens gebrek aan bewijs - wel vrijgesproken door de tucht- commissie van de KNVB, of valt zijn straf mee. Maar feit is dat de international op de verkeer de plaats en op het verkeerde moment uit zijn slof schoot en daarmee zijn team dupeerde. Ajax hield tegen Sparta Praag met tien man nog vijftig minu ten stand (0-0). In Rotterdam moest het tiental reeds na 22 mi nuten capituleren. Edwin van Bueren zette voor, Yuri Rose kopte de bal knap in de hoek. Henk ten Cate ving arbiter Bos sen in de rust aan de rand van het veld op en beet hem toe een 'moraalridder' te zijn. De trai ner moest van Bossen de tweede helft vanaf de tribune toekijken. Daar zag Ten Cate dat zijn ploeg zonder de geblesseerde Jaap Stam kwetsbaar was in de defensie, die nog maar uit drie spelers bestond. Op het moment dat John Heitin- ga in de zestigste minuut de rap pe Rachid Bouaouzan vloerde in het strafschopgbied - en Sjaak Polak de penalty benutte - was de koers gelopen. De treffer van I-Iaris Medunjanin (rechtstreeks uit een vrije trap) strooide nog wel extra zout in de toch al die pe wonden. Je kon voormalig Ajax-trainer Ronald Koeman in Eindhoven horen lachen. Zes punten voor sprong op Ajax, vijf op AZ, en op 10 december spelen beide achtervolgers ook nog eens te gen elkaar in de Arena. GPD Zdenek Grygera, Yuri Rose, Steve Olfers en Klaas Jan Huntelaar (vlnr) zijn in afwachting van de bal aan het duwen en trekken. foto Olaf Kraak/ANP door Hans Leber NIJMEGEN - De opleving van Feyenoord is weer ten einde. Na vijf zwaarbevochten en soms met geluk behaalde competitie zeges keerden de Rotterdam mers terug in de realiteit. De in stabiele ploeg ging gisteren in Nijmegen hard onderuit tegen het NEC van oud-Feyenoorder Mario Been: 4-1. Er zat gisteren wel meer Rotter dams sentiment in de wedstrijd. Brett Holman, maker van de 1-0, speelde voor Feyenoord, Ferne Snoyl werd er wegge stuurd omdat-ie eerst te clik en later niet goed genoeg werd be vonden. Youssef El-Akchaoui en doelman Gabor Babos speel den er en konden volgens cle Rot terdamse keurmeesters cle klus ook niet aan. Mark Otten voet balde voor Feyenoords 'satelliet club' Excelsior en is nog steeds eigendom van de Rotterdam mers. En dan zat ook nog eens oud-Feyenoorder Said Bouta- har bij NEC op de bank. Tel daarbij de liefde voor de stadion club die 'Feyenoord-fan van kindsaf aan' Patrick Pothuizen jaren geleden op televisie be leed, en je zou bijna denken dat er meer Feyenoord-gevoel bij NEC dan bij de Rotterdammers GOES - Het team van Delta/ Frans Bevers boekte gisteren een knappe overwinning in de eredivisie driebanden. In Hees- wijk-Dinther werd koploper Gebr. Van Wanrooij met 6-2 ver slagen. Nadat Peter de Backer en Henk Habraken hun partijen winnend hadden afgesloten, moesten Ro land Forthomme en Jean Paul de Bruijn het karwei afmaken. Kopman Forthomme verloor in 22 beurten met 50-15 van Tor- björn Blomdahl, maar De Binijn eiste de hoofdrol voor zich op. Na een curieuze partij wees hij de Spanjaard Daniel Sanchez met 50-49 terug, pagina 23 De Bruijn speelt als een wervelwind in het veld stond. Was het spel in de eerste helft nog gelijkop- gaand, in de tweede helft liep bij Feyenoord alles verkeerd. Koeman noemde het nadien „ty perend voor dit seizoen". Hij wilde zich niet verschuilen ach ter de afwezigheid van belangrij ke spelers als Danny Buijs (ge schorst) en. vooral, Theo Lucius die er door een blessure volgens Koeman donderdag in het Uefa Cup duel met Nancy ook niet bij zal zijn. „Duidelijk was dat we na de 1-0 als een kip zonder kop Advertentie Op li december zet de overheid het tv-signaal op digitaal Dit betekent dat de analoge ethertelevisie, waarmee je via een 'harkantenne' op het dak of een 'sprietantenne' boven op de tv de publieke omroepen kan ontvangen, verdwijnt. Digitenne van KPN heeft daarom speciaal voor iedereen die alleen Nederland l, 2, 3 en de regionale omroepen wil ontvangen het gratis Publieke Omroep Pakket. Dit pakket is in heel Nederland te ontvangen. Je betaalt hiervoor uitsluitend de eenmalige kosten van 84,95 voor de digitale ontvanger, maar geen abonnementskosten. Ca naar kpn.com. Primafoon of bel 0900-0244 (10 cpm) en kijk vanaf 11 december gratis verder naar Nederland 1, 2, 3 en de regionale omroepen. kpn stuitje aan liepen te voetballen. Iedereen deed maar wat. Dat heeft niets met de afwezigheid van twee spelers te maken." Had Feyenoord-doelman Henk Timmer in de eerste helft oog in oog met de NEC-aanvallers nog een paar fabuleuze reddingen, in de tweede helft moest hij wel capituleren. Na Holmans doel punt maakten André Bahia en Serginho Greene kinderlijke ver- dedigersfouten, waardoor Chris Eagles kon scoren: 2-0. Met een geweldig afstandsschot bekroonde NEC-uitblinker Do minique Kivuvu zijn prestatie (3-0) en Andrzej Niedzielan maakte vlak voor tijd de 4-0. In de extra tijd vond Feye noord-fan Pothuizen het blijk baar welletjes en passeerde zijn eigen doelman: 4-1. Paintball Mario Been had de 'Rotter dammers' niet expres opgesteld volgens de theorie van Louis van Gaal, die vindt dat je spelers tegen hun ex-club moet laten spelen. Been had een 'kole re-week' achter de rug, zei hij. „Dat we niet konden winnen van Sparta vond ik vervelend, tegen zo'n ploeg moeten wij punten pakken. Dus hebben we dinsdag, om het scorend ver mogen wat op te vijzelen, met z'n allen paintball gespeeld. Heel gezellig. Er zijn goede ge sprekken geweest, maar vervol gens trainen ze donderdag hart stikke slecht en ben ik uit mijn dak gegaan van woede. Ik zou ze nu eigenlijk een boete moeten geven, want ze hebben tegen Feyenoord laten zien dat ze het wél kunnen. Nu ik dit weet, be donderen de spelers mij niet meer." Koeman had begrijpelijkerwijs minder lol dan Been, van wie wordt aangenomen dat hij in de toekomst wel eens de hoofdver antwoordelijke in Rotterdam zou kunnen worden. De huidige Feyenoord-trainer moet wel haast een punthoofd krijgen. „Ach, ik ben niet verrast. We zijn instabiel en dat zal het hele seizoen duren. We missen leider schap in het team, iemand die de ander op zijn plaats zet. Alles liep door elkaar heen. En als we niet als team spelen, is Feye noord maar een matig elftal, klaar." GPD HAMBURG - Het tijdschrijft Focus meldt vandaag in Duitsland dat er aanwijzigingen zijn dat er een Europees dopingnetwerk bestaat rond de Nederlandse atletenmana- ger Jos Hermens en een Spaanse arts. Het blad schrijft dat het openbaar ministerie in Magdeburg de wegens do ping veroordeelde atletiektrainer Thomas Springstein na afloop van zijn proces ordners met belastend materiaal heeft verstrekt. In de aktes wordt verwezen naar een do pingnetwerk, waarbij Hermens betrokken zou zijn. Springstein is dit jaar tot een voorwaardelijke gevangenis straf van zestien maanden veroordeeld, omdat hij minder jarige atleten dope verstrekte. UPPSALA - Karin Krappen heeft het teleurstellende re sultaat van het rankingtoernooi in Leek vorige week, van zich afgespeeld. De Vlissingse dartster schreef zater.dag" in het Zweedse Uppsala het Open Zweeds kampioen schap op haar naam. Vorig jaar was Krappen ook al de sterkste in Zweden. De Zeeuwse verloor zaterdag over de hele dag slechts één leg. Dat gebeurde in de halve finale tegen Maud Jensen uit Zweden (3-1). In de eindstrijd gaf ze de Engelse Tricia Wright, geen enkele kans. De Zeeuw se dartster won met 4-0. „Ik ben nog steeds niet helemaal tevreden", reageerde de Vlissingse, die bij het ranking toernooi in Leek al in de tweede ronde verloor. „Maar het ging zaterdag in ieder geval stukken beter dan vorige week." Gisteren speelde Krappen ook nog de finale van het vrouwendubbel, maar delfde daarin met haar vijftien jarige partner Thea Kaaijk het onderspit. OEGSTGEEST - TTC Delta Middelburg heeft zich zater dag maar net gehandhaafd in de eerste divisie, het tweede niveau van Nederland. De hoogst spelende Zeeuwse tafel tennisploeg verloor in Oegstgeest weliswaar met 8-2 van Pecos, maar had aan die twee winstpartijen precies ge noeg om te overleven. Kluis en TTC Veghel eindigden wel onder de degradatiestreep. pagina 18 spannend avondje in Oegstgeest EINDHOVEN - Een supporter van PSV is zaterdagavond lichtgewond geraakt door een vuurwerkbom. De bom, die werd afgestoken tijdens de wedstrijd PSV-Utrecht, ver wondde de man aan een been. Enkele politieagenten en supporters klaagden over gehoorproblemen. Na het inci dent is een 26-jarige inwoner van Best door supporters aangehouden. De man is overgedragen aan de politie. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Danny van de Velde is niet langer trainer van Terneuzense Boys. De Terneuze- naar kreeg donderdagavond in een gesprek met het bestuur te horen dat zijn contract aan het einde van het seizoen niet zou worden verlengd. Daarna werd besloten om per direct uit el kaar te gaan. Zowel de oefenmeester als het bestuur van de zaterdag-eerste klasser benadrukt dat beide par tijen in goed overleg uit elkaar zijn gegaan. De spelers, met uit zondering van aanvoerder Kees Duitemeijer, hebben echter een spreekverbod opgelegd gekre gen. Daarmee worden de gelui den dat een deel van de selectie heeft aangedrongen op ontslag, alleen maar versterkt. Dat de trainer vorige week na het duel met Schelluinen (1-2) zijn assistent-grensrechter be kritiseerde en de selectie een ge brek aan kwaliteit verweet, maakte zijn positie er niet ster ker op. Volgens enkele spelers was de chemie tussen de trainer en de groep volledig verdwenen Ook zou Van de Velde niet so ciaal genoeg zijn en werden al tijd dezelfde spelers verbaal door hem aangepakt. Enkele bestuursleden en spon sors vinden ook dat hij een kwa lijke rol heeft gespeeld na het duel met LRC. Een rode kaart voor de geblesseerd toekijkende Robert Rijnberg kwam destijds op advies van Van de Velde op het conto van supporter Daan van Drongelen. „Daar hebben ze mij niets van verteld", zegt Van de Velde stel lig. „Ik zag nog wel potentie om verder te gaan en het seizoen af te maken. Maar na een goed ge sprek met het bestuur hebben we besloten uit elkaar te gaan. Als ik het gevoel had gehad dat de spelers niet meer met mij ver der wilden, was ik er zelf wel mee gestopt. Die geluiden heb ik niet gehoord, maar ik denk wel dat dit het beste is voor de vereniging en de eerste selec tie." Geelhoed Met een kandidaat om Van de Velde op te volgen, heeft het be stuur van Terneuzense Boys in middels al gesproken. Leendert Geelhoed heeft tot begin decem ber bedenktijd gevraagd, maai de voormalig trainer van onder meer Serooskerke, Tholense Boys en SSV'65 was zaterdag ochtend wel al aanwezig in Ter- neuzen. Nadat de selectie door het bestuur was ingelicht over het vertrek van Van de Velde, sprak hij met enkele spelers. „Ik heb ook nog gesprekken met een aantal andere clubs", rea geerde Geelhoed. „Ik wil eerst rustig nadenken, voordat ik een besluit neem. Als ik voor Terneu zense Boys kies, hoeft dat niet te betekenen dat ik er meteen aan de slag ga. Daar hebben we nog niet over gesproken. pagina 19 spelers slachtofferen hun trainer Danny van de Velde: „Ik zag nog wel potentie om verder te gaan en het seizoen af te maken." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15