Drie theaters in Euregioproject *K? VANDAAG PZC PZC Fietsers steken hun licht op Ontwikkelingsplan voor Cadzand-Bad ZEEUWSEMEID 13 Woonwijk Graauw loopt mogelijk vertraging op Zeeuws publiek kan z'n voordeel doen met grensoverschrijdend initiatief Froger zegt optreden af Werkstraf voor huiselijk geweld Nieuwe peuterspeelzaal geopend Meisje gesneden met mes Winkeldievegge aangehouden Sassenaar raakt leguaan kwijt zaterdag 25 november 2006 door Jean- Lou de Gucht GRAAUW - Er dreigt uitstel ioor een nieuwe woonwijk in Graauw. Een van de inwoners heeft bezwaar gemaakt tegen het plan bij de Raad van State, lis dit bezwaar gegrond wordt verklaard, kan de vertraging op- i lopen tot een jaar. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen wil ten westen van de Tulp straat en de Irenestraat een nieu we woonwijk realiseren. Er is ruimte voor zes geschakelde- en zes koophuizen en acht rijtjes huizen. Daarnaast komen er vijf tien bouwkavels beschikbaar voor vrijstaande woningbouw. De gemeente Hulst sloot eerder een exploitatieovereenkomst met de corporatie. Hierin is over eengekomen dat beide partijen zich inzetten voor de herstructu rering van de Irenestraat, een deel van de Jacintastraat en de bouw van de nieuwe woonwijk Graauw-West. Ook de aanleg van wegen, trottoirs, parkeer voorzieningen en groenstroken is hierin meegenomen. Niet de gemeente Hulst, maar Woon- goed heeft de gronden gekocht. Door de hoge aankoopprijs van de landbouwpercelen, het be perkt aantal woningen dat ge bouwd wordt en de fasering, vond de gemeente het niet aan trekkelijk en rendabel de gron den zelf te gaan exploiteren. „Het is afwachten wat er nu gaat gebeuren", zegt directeur C. Reinhoudt van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen. „Als de be zwaarmaker om schorsing vraagt en dat wordt toegewezen hebben we een probleem. Dan kunnen we niet verder met de werkzaamheden." De voorberei dende werkzaamheden gaan on dertussen gewoon door. Zo staat de sloop van de eerste van vier blokken met woningen voor vol gende week op het programma. Begin volgend jaar wil Rein houdt beginnen met de aanleg van de infrastructuur. Direct daarna kan begonnen worden met de bouw van de woningen. Als de bezwaarmaker tenminste geen roet in het eten gooit. De nieuwe woonwijk staat al lang op het verlanglijstje van Graauw. Veel jongeren willen wel in Graauw blijven wonen, maar er mag al jaren niet meer gebouwd worden. Volgens Rein houdt hebben een aantal belang stellenden voor een nieuwe wo ning de pijp aan Maarten gege ven. „Dat is natuurlijk teleur stellend, maar wel begrijpelijk. De inwonei's van Graauw vra gen zich terecht al jaren af waar om het allemaal zo lang moet du ren. Toch moeten we zeker niet wanhopen." door Wout Bareman TERNEUZEN - Het Scheldc- tlieatcr in Terneuzen, de Con certzaal Bijloke in Gent en hel Concertgebouw in Brugge gaan samenwerken in het Euregiopro ject Integrale Cultuurpromotie. Het project wordt op donderdag december in Gent gepresen teerd en heeft tot doel grensover schrijdende initiatieven te ont wikkelen op het vlak van de we derzijdse informatie en commu nicatie, promotie, publiciteit en mobiliteit. Het moet leiden tot een onderlin ge publieksuitwisseling. Project coördinator Walter de Clercq: .Het project is drieledig. We richten ons in de eerste plaats op het ontwikkelen van gerich te, grensoverschrijdende en digi tale communicatiekanalen. Daarbij passen we nieuwe tech nologieën toe. Daarnaast probe ren we de mobiliteit tussen de drie samenwerkende instellin gen te stimuleren en tenslotte stemmen we ook de communica tie met onze 'klanten' op elkaar af." Doel Belangrijkste doel van het pro ject is om het theaterpubliek uit gebreid te informeren over de wederzijdse programma's én ver voersmogelijkheden te creëren naar voorstellingen. Er wordt gedacht aan het inzet- van een cultuurbus (De Lijn en Connexxion of BBA) en de invoering van een grensover- GOES - Tientallen fans van René Froger hebben vrijdaga vond teleurgesteld de Zeeland hallen in Goes verlaten, nadat zij te horen hadden gekregen dat hun idool niet zou komen op- Froger zou gisteravond in Goes optreden, maar meldde zich rond de middag ziek. In de voor verkoop waren al meer dan dui zend kaarten verkocht. De orga nisatoren timmerden op het al lerlaatste moment een alterna tief programma in elkaar. De zieke Froger werd vervangen door George Baker, De Haven zangers en Luv. Concertgangers die daarmee geen genoegen na men, konden hun geld terugkrij- Bijna honderd bezoekers maakten daarvan gebruik. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAAIMDEREIM Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Het 's-Landshuis Steenstraat 37 4561 AR HULST Tel: (0114)371379 Fax: (0114)371380 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl schrijdend taxisysteem (Taxi- com). De Clerck van de speciaal voor het project opgerichte stichting Euregiopodia: „Het is de bedoe ling dat we eikaars theater- en concertprogramma's op alle mo gelijke manieren gaan promo ten. Dat kan door middel van in formatiezuilen, cultuurkiosken, een grensoverschrijdend display systeem voor promotiemateriaal en folders. De Clerck denkt dat vooral het Zeeuwse publiek z'n voordeel zal kunnen doen met de uitwis seling. „Ik noem het wel eens het vierde podium voor het Scheldetheater. Naast de voor stellingen in de grote en kleine zaal en de kamerconcerten in Porgy Bess, die ook door het theater worden gesteund, krij gen we er nu een unieke moge lijkheid bij om mensen concer ten van hoog niveau aan te bie den op de podia in Gent en Brug ge. Het is een heel leuk extraa tje." Directeur F. Lievens van het Scheldetheater stelt vast dat het Belgische achterland tradi tioneel een grote belangstelling koestert voor klassieke muziek en de uitvoering daarvan. „Wij hebben dat minder. Door de grensoverschrijdende samenwer king kunnen we het Zeeuwse pu bliek een prachtig Belgisch con certaanbod voorschotelen. We proberen dat zo leuk mogelijk aan te kleden. Het theaterbe zoek in Gent en Brugge kan bij voorbeeld worden gecombi neerd met een dineetje vooraf en een glaasje na afloop." Een overvalteam houdt fietsers aan om ze op hun verlichting te wijzen. door René Hoonhorst SPUI - Het aantal fietsers dat zonder licht door de ochtendschemering racet, ligt in de buurt van Terneuzen een stuk hoger dan in Goes. Suzanne Telepary maakte de afgelopen weken meer dan tien keer deel uit van een 'overvalteam' dat fietsers onverwachts aanhield tij dens de ochtendspits. Zeeuws-Vlaamse fietsers zijn iets minder braaf bij het aanbreken van de dag dan andere Zeeuwen, concludeerde zij. Het Zeeuws Coördinatiepunt Fiets houdt dit najaar weer een fietsverlich tingsactie. Onder de titel 'Tijd voor Ge zonde Actie' houden overvalteams fiet sers staande op drukbereden rijwielpa den in de provincie. Alle passerende wielrijders worden aangesproken, maai de actie richt zich vooral op scholieren. Die fietsen gedurende dit jaargetijde vaak in het donker naar de middelbare school en komen ook nogal eens weer in het donker terug. Bij veel van de 12- tot 16-jarigen staat de verlichting van hun rijwiel niet bo venaan de prioriteitenlijst. Of het licht is kapot, óf het trapt veel te zwaar als de dynamo tegen het wiel drukt. De jeugd staat er echter niet bij stil dat fiet sers vaak niet opvallen als ze geen licht voeren. Ze lopen daardoor wel grote risi co's op een verkeersongeluk. Medewerk ster van het Zeeuws Coördinatiepunt Fiets Wieteke Wolterbeek doceert dat een kwart van alle ongelukken waarbij fietsers zijn betrokken in het donker plaatsvinden. Die ongevallen kosten veertig wielrij ders het leven, terwijl daarnaast vijf honderd zwaargewonden zijn te betreu ren. Cijfers die een campagne rechtvaar digen over zien en gezien worden op de fiets. Om de jeugd te bereiken, koos het pro vinciale coördinatiepunt een eigentijd se aanpak. Jongeren maken kans op een prijs als het overvalteam hen betrapt met het licht aan. „Winnaars doen 't met licht aan!", luidt de kreet op de 'kanslichtkaart'. „We weten niet waar jij aan denkt, maar wij bedoelen fiet sen. Fietsen met je licht aan verdubbelt je kans. De kans dat je wordt gezien door automobilisten is vele malen gro ter én je maakt kans op één van de vele prijzen", werft de kaart. Cadeaus als een fiets, fotoprinters en fietsbonnen moeten de jeugd naar de si te wwiv.tijdvoorgezondecictie.nl lokken. Daar worden ze niet alleen geatten deerd op de prijzen, maar ook op even tuele kosten. Het overvalteam houdt fietsers alleen aan om ze op verlichting te wijzen. Als het licht het niet doet, krijgen ze zelfs nog een bonnetje voor een gratis opknapbeurt bij de fietsenma ker. Als de politie in het donker controleert foto Peter Nicolai en fietsers zonder licht aanhoudt, krij gen ze een ander cadeautje waarschuwt het overvalteam. Geen voorlicht, geen achterlicht of het ontbreken van reflec toren aan de zijkant kost twintig euro. Een geheel ondeugdelijke verlichting komt dus gauw op zestig euro boete en als een agent echt kwaad wil, doet hij er nog wat bij voor het ontbreken van re flectoren in de trappers. De overvalteams leggen de nadruk niet op dreigende boetes. Het gaat tenslotte om de veiligheid. In Zeeuws-Vlaande ren is - getuige de ervaringen op het fietspad van Terneuzen naar Spui giste ren - nog niet iedereen doordrongen van nut en noodzaak van fietsverlich ting. Maar de werkgroep Duurzaam Vei lig heeft drie extra overvalacties be steld bij het coördinatiepunt. „We ko men dus nog een keer of vijf langs in de regio", meldt Wolterbeek. Volgende week zijn fietsers in de buurt van Oostburg (woensdag 29 november, parkeerterrein achter het Zwincollege) en Hulst (donderdag 30 november, Lan- geweg bij Life Garden) aan de beurt. door Frank Gijsel CADZAND - Volgens wethou der P. Ploegaert van de ge meente Sluis wil de provincie nog steeds investeren in de ont wikkeling van Cadzand-Bad. Op dit moment wordt er een pas op de plaats gemaakt. „Het Advertentie Zie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 26 katern 3 provinciebestuur wil wachten met een besluit tol na de verkie zingen voor Provinciale Sta ten." De wethouder presenteerde vrij dag het ontwikkelingsplan Na tuurlijk Stijlvol voor de herin richting van Cadzand-Bad tij dens de jaarvergadering van de dorpsraad in het Zwingebouw. Duidelijk werd dat de invulling van het Duinplein bestaat uit een combinatie van winkels en terrassen. Gekeken wordt nog of het moge lijk is ondergrondse parkeerga rages te bouwen met daaraan ge koppeld een verkeersader waar door het plein niet in tweeën ge splitst zou worden door een weg. In de plannen zou het nabij gelegen Strandhotel een se- mi-openbare functie kunnen krijgen. Verder is het de bedoeling om het Maritieme Balkon aan de westzijde bij het gemaal bijna twee meter te verhogen. Dit met het oog op een veilige zeewering op die plek. Dit gebied moet straks een robuuste en techni sche uitstraling krijgen. Het wordt het knooppunt van routes door de duinenrij. Aan de Scheldestraat kunnen vrijstaande hoge herenhuizen gebouwd worden in de mari tieme sfeer. Onduidelijkheid be staat er nog over de toekomst van de twee strandpaviljoens. Het Nationaal Instituut voor Luchtvaartontwikkeling wil in de toekomst zijn expertise aan wenden voor informatie aan de badgasten. „Op die manier kun je de badplaats een extra impuls geven waarmee we ons kunnen onderscheiden van andere bad plaatsen in Nederland", deelde Ploegaert mee. Verder moet hij zich houden aan de voorwaarden van de re classering. De man mishandelde op 30 ja nuari in Sint Maartensdijk zijn vriendin door haar bij de keel te grijpen en tegen haar been te slaan. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter B. Duin hof heeft gisteren een 27-jarige inwoner van Sint Maartensdijk voor huiselijk geweld veroor deeld tot 120 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaarde lijk. SINT-JANSTEEN - Wethouder F. van Driessche opende gisteren officieel de nieuwe peuterspeelzaal in basis school Inghelosenberghe. Hij onthulde de nieuwe naam, die volledig past bij de school: Inghelosenberghe. De peuterspeelzaal zat tot nu toe in de Waranda en is, me de door gezamenlijke inspanning van de projectgroep Bre de School Sint-Jansteen, verplaatst naar het terrein van de Basisschool Inghelosenberghe. Dit met het doel een be tere integratie te krijgen tussen peuterspeelzaal (psz) en basisschool. Ook sluit de psz Inghelosenberghe zich aan bij een nieuwe stichting: Stichting Peuterspeelzalen Hulst (SPH). Door de verplaatsing van de psz naar de ba sisschool was het nodig het speelplein onder handen te ne men. Dit heeft de gemeente voor haar rekening genomen. Gisteren werd daarom ook het plein feestelijk in gebruik genomen. De peuterspeelzaal is elke ochtend open en alle peuters van Sint-Jansteen zijn welkom. VLISSINGEN - Een meisje (18) uit Rotterdam is donder dagavond gewond geraakt bij een ruzie op het Arsenaal-1 plein in Vlissingen. Zij werd met een mes in haar kaak en hand gesneden. Het meisje was daar met een 15-jarig meisje uit Vlissingen. Zij kregen ruzie met een achttienja rige jongen uit Vlissingen over een geleende fiets. Dat mondde uit in een vechtpartij waarbij de jongen het 15-ja- rige meisje in het gezicht sloeg. Zij sloeg hem terug, ook in het gezicht. Het oudere meisje sprong tussenbeide en kreeg toen ook een klap. De jongen pakte daarop een mes en verwondde haar. Hij vluchtte toen een medewerker van een horecagelegenheid naar buiten kwam. OOSTBURG - Een 43-jarige winkeldievegge uit Oostburg is gistermiddag door de Zeeuwse politie overgebracht naar het politiebureau. De vrouw werd aangehouden door een medewerker van de winkel waar zij was betrapt op de diefstal. De vrouw had goederen gestolen met een waarde van bijna vijftig euro. De vrouw heeft op het bu reau een verklaring afgelegd en is hierna weer in vrijheid gesteld met een boete op zak. MIDDELBURG - Een 33-jarige inwoner van Sas van Gent pinkte gisteren in Middelburg een traantje weg. „Ik zou graag mijn leguaan terug willen", deed hij een laatste poging om zijn lievelingsdier terug te krijgen. Dat lukte niet. De economische politierechter G. van Unnik toonde begrip voor de emoties van de Sassenaar, maar hij zag zich genoodzaakt zich aan de Flora- en Faunawet te hou den. „U lijkt me een oprechte dierenvriend, maar u heeft met documenten niet aantoonbaar kunnen maken dat het uitheemse dier is ingevoerd of in Nederland is gekweekt." De politierechter zag van verdere straf af. De leguaan was drie jaar geleden gekocht van een handelaar en leef de als huisdier in het gezin. Totdat het dier in mei van dit jaar uit de woning ontsnapte. De leguaan, met een lengte van negentig centimeter, werd gevangen en in beslag ge nomen door de Algemene Inspectie Dienst. Officier van Justitie H. Hambeukers eiste een voorwaardelijke boete van 100 euro. „De leguaan hoort in de vrije natuur thuis en moet beschermd worden tegen de illegale handel." Advertentie Theaterproductiehuis Zeelandia presenteert P Ik I van Nirav C C lil Christophe EEN TONEELSTUK OVER THUISKOMEN TE ZIEN IN THEATERZALEN EN DORPSHUIZEN IN HEEL ZEELAND VAN 23 NOV T/M 27 JAN SPEELLOCATIES THOLEN 23 nov Scherpenisse (try-out) 24 nov Scherpenisse (première) WALCHEREN 28 nov Vlissingen 1 dec Domburg 2 dec Westkapelle 18 jan Serooskerke 25 jan Arne- muiden 27 jan Middelburg DE BEVELANDEN 25 nov Heinkens- zand 29 nov Baarland 30 nov 's Heer Hendrikskinderen 6 dec Wemeldinge 7 dec Rilland >12 dec Goes 23 jan Hansweert 24 jan Wissenkerke SCHOUWEN-DUIVELAND 8 dec Renesse 9 dec Kerkwerve >11 dec Nieuwerkerk ZEEUWS-VLAANDEREN 16 jan Terneuzen 17 jan Oostburg 19 jan Hulst 20 jan Sluis >26 jan Axel info kaarten zie www.theaterzeelandia.nl of bel 0900 33 000 33 «ms p/g> Inmiddels zijn gronden voor het toekomstige Duinhof verkocht aan bouwbedrijf Gebroeders Van der Poel uit Terneuzen. Hier komen 130 appartementen in zes blokken met daaronder een parkeergarage. De ontwik keling van Cadzand-Bad tot een stijlvolle badplaats is hiermee een volgende fase ingegaan. Maandag vindt vanaf 17.00 uur in de sporthal van Cadzand een inloopavond plaats met een pre sentatie van het beeldkwaliteits plan voor de inrichting van de badplaats. Advertentie Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com Kom naar net Veerplein in Breskens of naar de Sluis Vlissingen tussen 12.00 en 16.00 uur. Kijk voor het volledige programma op www.zeeland.nl/verkiezingen VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND 7 MAART Province Zeeland Open dag 'Mobiliteit' Rijden in een Ferrari Gratis rondvaart Fast Ferry Racen in een 'Big Wheel' of 'Minicar' Outsmarted... en nog veel meer! Advertentie 'Transport is belangrijk voor de Zeeuwse economie Die vrachtwagens brengen 5 juist geld binnen.' "Voor goederenvervoer moeten alternatieven zoals het spoor gebruikt worden. Dat is veiliger n beter voor het milieu.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 69