kc ^Rustpauze middelbare scholieren VI IK? VANDAAG PZC We willen iets vets doen Sint Nicolaas is overal weer tegelijk kies en stem PZC Opvang in Vlissingen verhuist niet ZEEUWSEMEID ,13 Nieuwe voorziening in Goes geopend om schooluitval te voorkomen ffl Schoorsteenbrand Jcd n Heikant Lezing over pelgrimschap Werkstraf voor huiselijk geweld Winkeldief aangehouden Bedrijfsinbraak in Tholen Geen duidelijkheid college Sluis Open dag 'Mobiliteit' Outsmarted... en nog veel meer! 13. zaterdag 25 november 2006 iew loor Harmen van der Werf iOES - Voor middelbare scho- iercn die het beste even buiten chool op adem kunnen komen, gisteren in Goes een nieuwe pvangvoorziening officieel ge pend: time out/rebound. w ime out en rebound zijn sport smen. Ze zeggen precies wat iet samenwerkingsverband van lijf middelbare scholen in de 3St j losterschelderegio met het pro- set voor ogen heeft. J. Brand, di- ecteur van het St. Willibrord- in Goes en voorzitter ran het samenwerkingsverband, gde de doelstellingen uit door putten uit zijn eigen sportver- eden. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl „Toen ik nog jong en slank was én basketbalde, haalde de trai ner je wel eens uit het spel voor een time out", zei Brand. „Om even de strategie door te praten, om af te koelen buiten het veld. Zo is het met deze voorziening ook. Leerlingen een pauze bie den buiten school, zodat ze op adem kunnen komen." Rebound is ook een term uit het basketbal: dat de bal van het bord kaatst en je de bal in de herhaling, de rebound, alsnog in de basket krijgt. En dus scoort. Zo moet het middelbare scholie ren die aan de Zusterstraat in Goes tijdelijk onderdak vinden, ook vergaan: na een korte onder breking in de herhaling alsnog scoren. Dat ze na een korte pauze, in een periode dat ze het moeilijk hebben met zichzelf, op school of thuis, toch hun opleiding af maken. „Want schooluitval is een groot probleem", gaf ambte lijk secretaris TI. Steenaard van het samenwerkingsverband aan. „Jongeren die zonder een diplo ma de middelbare school verla ten, vinden minder gemakkelijk werk en zijn eerder op een uitke ring aangewezen. Je wordt daar niet gelukkiger van." Kleinschalig De time out/rebound-voorzie- ning in Goes draait sinds de herfstvakantie. De verwachting is dat er jaarlijks dertig leerlin gen gebruik van zullen maken. De achtste leerling sinds de herfstvakantie komt er inmid dels aan. Het maximale aantal ligt op tien. De voorziening is daarmee kleinschalig. De scho lieren blijven het eigen lespro gramma volgen onder begelei ding van leerkrachten. En er is een orthopedagoog, een gedrags deskundige, aanwezig. Leerlin gen die voor de time out in aan merking komen, vertonen name lijk vaak 'opvallend' gedrag. Ze blijven maximaal twaalf weken en gaan daarna terug naar hun school of gaan naar een speciale school. Het ministerie van Onderwijs en de gemeente Goes zijn de finan ciers van het project. De Goese wethouder J. Adriaanse mocht de officiële openingshandeling verrichten door het naambord 'time out' te onthullen. De subsi die geldt voor twee jaar. De alge mene verwachting is dat de voor ziening daarna kan blijven be staan. Adriaanse zegde toe dat de gemeente Goes het initiatief structureel wil blijven steunen. Time out/rebound-voorzienin gen zijn al in veel steden in Ne derland te vinden. HEIKANT - Tijdens de omvang- ijke gasstoring in Oost- Zceuws-VIaanderen, deden zich log enkele calamiteiten voor. Zo moest de brandweer van luist rond 18.30 uur uitrukken roor een schoorsteenbrand in de Iraei Polenlaan in Heikant. )e vuurhaard ontstond vermoe- ielijk door een constructiefout lijki in de schouw. Er was redelijk rat schade. Brandweercomman dant J. Rijk zag geen relatie tus- ien de brand en de gasstoring. s a niettemin kon hij niet uitsluiten dat de haard juist gisteren ge stookt werd, omdat de centrale verwarmingsmstallatie het door de gasstoring liet afweten. De stroomstoring die zich giste ren rond kwart over vijf voor deed in Oost-Zeeuws-Vlaande- jen, was volgens het crisisteam leVj in Hulst zeker een gevolg van de on; gasstoring. Door het gebrek aan gas werd er bovenmatig veel stroom gebruikt waardoor het elektriciteitsnetwerk overbelast raakte. Door het inzetten van een extra zogeheten 'fase' heeft Delta dit probleem snel verholpen. De sto ring was binnen tien minuten achter de rug. BAARLAND - André Vanrijssel- berghe vertelt zondag in galerie G achttien 88 in Baarland over zijn reis naar de Griekse berg Athos. De bijeenkomst begint om 15.00 uur. Athos bevindt zich het cen trum van een orthodoxe klooste rorde. Vanrijsselberghe doet ver van zijn 'pelgrimschap'. Het adres van galerie G achttien 88 is Oude Polderdijk 2. (Advertentie) Den Dekker KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com Malou Remijn (1) en Pien van Maldegem organiseerden in amper anderhalve maand een avondvullend concert voor het goede doel. door Harmen van der Werf foto Willem Mieras GOES - Organiseren zit Malou Remijn uit Ovezande en Pien van Maldegem uit Kortgene in het bloed. Het kan bijna niet anders. In nog geen anderhalve maand, hebben ze een avondvullend be nefietconcert voor War Child opgezet. En ze hebben ook nog genoeg sponsors gevonden om de kosten te dekken. Vol gende week vrijdag is het zover, in po dium 't Beest in Goes: het benefietcon cert Mind the Music voor War Child. Het programma is ernaar om van het be nefietconcert in 't Beest een succes te maken, verwachten Pien en Malou. Ze hebben als hoofdact de vooral in Neder land actieve Engelse pop-rockband Fragment weten te 'strikken'. Via 2nd influenZ heeft Malou de Zeeuwse reg- gae-skaband The Uprights binnenge haald, bekend als winnaar van het Om roep Zeeland-programma Clips. Dj Eye-D draait het concert vanaf twaalf uur de nacht in. Achter Eye-D gaat Frank Nitzinsky schuil, leerkracht En gels aan het Goese Lyceum, die als dj sporen heeft verdiend in Amerika. Mind the Music brengt dus allerlei pop muziekstijlen. Doelbewust, volgens Pien. „Hopelijk komen er ook heel ver schillende mensen." Kroon Het zou de kroon zijn op wat voor de twee meiden allereerst een project voor hun eindexamen op het Goese Lyceum is. Ze doen allebei het profiel cultuur en maatschappij. „We wilden iets vets doen, iets anders dan weer een scriptie schrijven. Je moet al voor zoveel vak ken een scriptie maken." Zo rolde het idee uit de bus om 'iets cul tureels' te doen én voor een goed doel. Wat lag dan meer voor de hand dan een benefietconcert te organiseren? Malou en Pien: „Hebben we mooi de twee kan ten van ons profiel cultuur en maat schappij gebundeld. We doen iets met cultuur voor de maatschappij. En het aardige is dat War Child ook allerlei cul turele projecten voor kinderen in oor logsgebieden doet." Geld was in eerste instantie hun groot ste zorg. 't Beest stelt de zaal gratis be schikbaar, maar ze moesten nog dui zend euro voor de rest bij elkaar zien te krijgen. „Valt wel mee, duizend euro?", herhaalt Malou de vraag. „Weet je, als ik een dag werk, verdien ik niet meer dan twintig euro." Een zoektocht naar sponsors begon en slaagde, vooral dank zij bezoekjes aan de Rotary club Goes en Rotary club Goes de Bevelanden. „We speelden daar", vertelt Pien. „Ma lou op gitaar en ik op viool. En samen zongen we. De reacties waren direct en thousiast." Volgende week vrijdag moet het gebeu ren, vanaf 21.00 uur. Nog een verslag schrijven en dan zit dit werk voor school erop. Gezien het gemak waar mee ze alles hebben opgezet, lijken de twee meiden klaar om in de toekomst meer (benefiet)concerten te organise ren. Hobby Gaan ze ermee door? Over het antwoord hoeven ze niet lang na te denken. Pien <*aat een heel andere kant uit. Ze wil biomedische wetenschappen studeren. Ze moet zich daarvoor eerst laten om scholen in de richting natuur en gezond heid. Malou gaat 'waarschijnlijk' psy chologie doen. „Ik vind het leuk als hob by om mee te werken aan concerten. Contacten met mensen leggen. Allerlei dingetjes regelen. Ga je zoiets professio neel doen, dan draait het al snel alleen om geld. Dat ligt me niet zo." Mind the Music, benefietconcert voor War Child, 't Beest in Goes, vrijdag 1 de cember, 21.00 uur, toegang vijf euro, voorverkoop 't Beest en administratie Goese Lyceum. door Mieke van der Jagt GOES - Vandaag alweer een dag van aanpoten voor Sinter klaas en zijn zwarte Pieten. Ook de stoomboot gaat overuren ma ken om maar niet te spreken van het paard. Dat brave dier brengt Sinter klaas eerst vanmorgen om 10.00 uur in Kapelle, waar het gezel schap ontvangen wordt door de burgemeester en de kinderburge meester op het gemeentehuis. Na een rondrit door het dorp (Advertentie) Zie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 26 katern 3 het alfabet van Zeeland komt Sint om 10.45 uur aan in de Vi-oone waar hij het startsein geeft voor een feest. Dat is be doeld voor kinderen van 3 tot en mét 8 jaar. In Goes komt de goedheiligman vervolgens om 13.00 uur het havenkanaal opstomen. Met zijn pieten en het orkest De Sjo- kola stapt hij op de Turfkade van boord om ontvangen te wox- den door de burgemeester en het kindercollege. Met een rond rit door de binnenstad neemt het feest een voorlopig einde want op dondei-dag 30 novem ber komt Sintei'klaas in Goes lo geren. Vanaf 19.00 uur begelei den de kinderen hem dan met lampionnen van de Oostwal naar zijn slaapplaats in het Stadhuis. Hoe hij het flikt, mag Joost we ten, maar om 13.30 uur is Sint met zijn hele gevolg alweer op de stoomboot in de haven van Kortgene. De muziekvereniging EMM/Advendo begeleidt hem van de haven naar de Pompweie voor een feestmiddag met de kin deren. Bij de nieuwe aanlegsteiger in Hansweei't zet het hoge bezoek door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De verslaafden- opvang aan de Vlissingse Coosje Buskenstraat blijft waar die is. De gemeente zet een streep door een centrum voor sociale versla vingszorg aan de Rooseveltlaan. Zo'n centrum blijkt volgens wet houder E. Walrave van sociale zaken niet nodig. „Dat zou een forse verbouwing vex'gen en een enorme investering. Terwijl de ouderwetse aanpak van de huidi ge opvang nog steeds werkt." Het huidige Huiskamerproject voor Drugsvei-slaafden (HKPD) krijgt een specifieke groep over de vloer, legt Walrave verder uit. Een kleine club van 75 hard nekkig verslaafden die naar de Coosje Buskenstraat komt voor een kopje koffie een flesje me thadon en een plek om rustig te kunnen gebruiken. Toen de Rooseveltlaan in zicht kwam, schoten de ondernemers daar overeind. De Vlissingse Be- drijvenclub beloofde alles te doen om de komst van het cen- trum tegen te houden. Voorlopig blijft het centrum aan de Coosje Buskenstraat. De wet houder weet dat bewonersvere niging De Kom via de bestuui-s- rechter de gemeente probeert te wijzen op het bestemmingsplan. Dat is nu puur wonen. „Dat moe ten ze vooral doen. Dat schept alleen maar helderheid en dat is wat iedereen wil. Maar als de be stuursrechter besluit dat het op- vangcenti-um er niet past en dus weg moet, zal ik hem vx-agen waar we dan met de vei'slaafden heen moeten. Echter, zo'n uit spraak verwacht ik niet." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Duin hof heeft gistei'en een 27-jarige inwoner van Sint Maar tensdijk voor huiselijk geweld veroordeeld tot 120 urn- werkstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. Verder moet hij zich houden aan de voorwaarden van de reclassering. Ook als dat inhoudt dat hij mee moet doen aan het px-o- ject 'Huiselijk Geweld'. De man mishandelde 30 januari in Sint Maartensdijk zijn vx-iendin door haar bij de keel te grijpen en haar tegen haar been te slaan. Officier van Justitie J. Zondeiwan eiste zestig uur werk straf en een maand voorwaax-delijke gevangenisstraf. De advocaat van vei'dachte E. Moes vond dat het accent op de voorwaardelijke straf moest liggen, omdat zijn cliënt daai-door verplicht wordt zich aan de reclasseringsvoor- waarden te houden. De Tholenaar is in het verleden ook veroordeeld voor ge weldsdelicten. OOSTBURG - De politie heeft gister-middag rond half vier een 43-jarige winkeldievegge uit Oostbux-g overge bracht naar het politiebux-eau. De vrouw was even tevoren aangehouden door een mede werker van de winkel waar zij was betrapt op de diefstal. Dit betrof een winkel in de Tox-enweidelaan in haar woon plaats. De vrouw had goederen gestolen met een waax-de van bijna vijftig euro. De vrouw heeft op het bureau een ver- klaring afgelegd en is hiex-na weer in vrijheid gesteld met een boete op zak. THOLEN - Bij een bedx-ijf aan de Postweg in Tholen is af gelopen nacht ingebroken. Er werd een slot gefoxeeerd. Het bedrijf is doox-zocht. Het is nog niet bekend wat er allemaal uit het bedrijf is weggenomen. SLUIS - De politieke partijen in de gemeente Sluis PvdA, Dorpsbelangen en Toei-isme (D&T) en Nieuw West zijn het dondei'dagavond nog niet helemaal eens geworden over de belangrijkste onder-werpen voor een bestuursak koord. Volgende week dinsdag volgt er een nieuw gesprek. For mateur Leen Wille denkt dan te weten of de beoogde coali tie er komt. Hij is hoopvol gestemd over de voortgang. „Kijk, het is nog even afwachten. Maar we hebben in een goede sfeer een open gesprek met elkaar gevoerd. Volgen de week zien we verder." De PvdA trekt, als winnaar van de gemeenteraadsverkie zingen in maart van dit jaar, de kar om tot een nieuwe for matie te komen. Net als in maart steken de sociaal-democraten in op een college met D&T en Nieuw West. Laatstgenoemde partij vormde toen uiteindelijk een meerderheid met de drie kleinere partijen, zodat PvdA en D&T buitenspel werden gezet. Na het ontslag van Nieuw West-wethouder Adri Rosendaal kunnen de overgebleven wethoudex-s (van CDA, WD en Gemeentebelangen) niet meer rekenen op de steun van een raadsmeerderheid. (Advertentie) Theaterproductiehuis |N 1 van Nirav Zeelandia presenteert C C INI Christophe EEN TONEELSTUK OVER THUISKOMEN TE ZIEN IN THEATERZALEN EN DORPSHUIZEN IN HEEL ZEELAND VAN 23 NOV T/M 27 JAN SPEELLOCATIES THOLEN 23 nov Scherpenisse (try-out) 24 nov Scherpenisse (première) WALCHEREN 28 nov Vlissingen 1 dec Domburg 2 dec Westkapelle 18 jan Serooskerke 25 jan Arne- muiden 27 jan Middelburg DE BEVELANDEN 25 nov Heinkens- zand 29 nov Baarland 30 nov 's Heer Hendrikskinderen 6 dec Wemeldinge 7 dec Rilland >12 dec Goes 23 jan Hansweert 24 jan Wissenkerke SCHOUWEN-DUIVELAND 8 dec Renesse 9 dec Kerkwerve >11 dec Nieuwerkerk ZEEUWS-VLAANDEREN 16 jan Terneuzen 17 jan Oostburg 19 jan Hulst 20 jan Sluis 26 jan Axel info kaarten rv.theaterzeelandia.nl of bel 0900 33 000 33 <c NDS ia imiiouVumi Provincie Zeel3nd (Advertentie) om 13.30 uur voet aan wal. Op het paard gaat het dan richting Kaj Munk met muziek van de harmonie De Scheldegalm. Sin tel-klaas moet dan even weg naar kindex-en in andere doipen, maar om 15.15 uur is hij weer te- x*ug om samen met de kinderen de zieke Piet te bezoeken. Met z'n allen zullen ze in Hansweert proberen Piet weer beter ma ken, zodat hij ook op de grote groepsfoto kan alle kinderen van Hansweert. Rond de klok van 14.00 uur zijn de kinderen in Sint-Maartens dijk aan de beurt. Nadat hij door het centx-um van Sint Maax- tensdijk is gereden, zal in de Haestinge een disco beginnen, De Pieten zullen dan bekendma ken wie de mooiste staf heeft ge maakt. Feest Ook in Poortvliet arriveert de bejaarde geestelijke om 14.00 uur. Tijdens een rondgang door het dorp zegt hij iedei-een ge dag, waarna hij de basisschool kinderen welkom heet in de gymzaal. Daar is het dan feest. Die vrachtwagens brengen juist geld binnen.' MEER KEUZES. WWW.ZEELAND.NL Rijden in een Ferrari Gratis rondvaart Fast Ferry Racen in een 'Big Wheel' of 'Minicar' Kom naar het Veerplein in Breskens of naar de Sluis Wissingen tussen 12.00 en 16.00 uur. Kijk voor het volledige programma op www.zeeland.nl/verkiezingen VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELANO 7 MAART

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 57