PZC Gé zet beide hotelplannen door Klant krijgt meer invloed op beleid RWS Kintratuin Writer festival OPRUIMING Dingemanse nieuw Borsels raadslid Froger zegt optreden in Goes af Vrijspraak van diefstal crossmotor D7r M Ina Bolier uit Poortvliet vrijwilliger van het jaar Commotie Goese ondernemer verwacht in 2007 op Noord-Beveland te kunnen bouwen ter-r--* Sassenaar is leguaan kwijt m Louis Hemelaar factie: Oil3-315649 vAfW.pzc.nl :.inail:redactie@ pzc.nl ijstbus 314460 AA Goes Idvertentie-exploitatie: word-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ;eeuws-Vlaanderen: 0113-315570; fetionaal: 020-4562500. jzersservice: 0800-0231231 ■aterdag 25 november 2006 editie Bevelanden-Tholen 's-GRAVENPOLDER - P. Dingemanse uit 's-Gravenpol- der treedt donderdag 7 december toe tot de gemeenteraad van Borsele als nieuw raadslid voor de SGP/ChristenU- nie. Hij volgt raadslid J. Zandee op die onlangs in Borsele wet houder is geworden, nadat wethouder J. Tollenaar zich uit zijn functie had teruggetrokken na politieonderzoek naar rijden onder invloed. Dingemanse, lid van de SGP, is docent godsdienst en stagebegeleider aan het Calvijn College in Krabbendijke. GOES - Tientallen fans van zanger René Froger heb ben gisteravond teleurgesteld de Zeelandhallen in Goes verlaten, nadat zij te horen hadden gekregen dat hun idool niet zou komen opdagen. Froger zou gisteravond in Goes optreden, maar meldde zich rond de middag ziek. In de voorverkoop waren al meer dan duizend kaarten verkocht. De organisatoren timmerden op het allerlaatste moment een alternatief programma in elkaar. De zieke Froger werd vervangen door George Baker, De Havenzangers en Luv. Concertgangers die met dat programma geen genoegen na men, konden hun geld terugkrijgen. Bijna honderd bezoe kers maakten van die gelegenheid gebruik. MIDDELBURG - „Dit is de verkeerde weg om de motor- sport te bedrijven. U moet zelf een crossmotor aanschaf fen." Officier van Justitie J. Zondervan eiste gisteren in Middelburg tegen een twintigjarige Goesenaar wegens het stelen van een crossmotor vijftig uur werkstraf en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. De rechter sprak de man vrij. Twee getuigen vond de officier voldoende bewijs. Raads man H. Dunsbergen bestreed echter de getuigenverklarin gen van de ex-vriendin en een neef van de verdachte, om dat ze volgens hem onbetrouwbaar waren. „Zij heeft haar eerste verklaring herroepen. Op dat moment was de rela tie verbroken. Het is een wraakactie. De motor stond in de garage bij de neef. Het valt niet uit te sluiten dat hij het heeft gedaan." De motor werd vorig jaar 6 november in Goes aangetroffen bij de woning van de vriendin. De advocaat pleitte voor vrijspraak. Politierechter B. Duinhof zag wel bewijs, maar was er niet van overtuigd dat de verdachte de crossmotor had ge stolen. Het was overigens niet de eerste keer dat de twintigjarige Goesenaar terecht stond op verdenking van diefstal van een crossmotor. Ook in een eerdere zaak werd hij vrijge sproken. houten of rieten POPPEN- Advertentie WAGENS wwwhetkinderpaleiscom het Kinderpaleis Pottenmarkt 22 Middelburg Tel.: 0118-638351 Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. W Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 MIDDELBURG - Een 33-jarige jnwoner van Sas van Gent deed teren een laatste poging om zijn leguaan terug te krijgen. Dat lukte niet. De economische politierechter zag zich genood- ^akt aan de Flora- en Fauna wet te houden. „U lijkt me een bprechte dierenvriend, maar u heeft met documenten niet aan toonbaar kunnen maken dat het jüitheemse dier is ingevoerd of Nederland is gekweekt." De T»olitierechter zag van verdere traf af. fficier van Justitie H. Hambeu- irs had een voorwaardelijke boete van 100 euro geëist. De Goese ondernemer Gé verhuist restaurant Nian Hao in de toekomst naar zijn nieuwe hotel-restaurant aan de 's-Heer Hendrikskinderendijk. foto Willem Mieras (Advertentie) DE LEEUW SCHOENMODES door Frank Balkenende GOES - Vaker praten met huur ders. De Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking (RWS) stelt zich dat voor 2007 ten doel. De corporatie wil klantgroepen oprichten om te horen aan welk soort woningen behoefte bestaat en wat er leeft in de wijk. Beter en vaker overleg met 'het veld' is een speerpunt in het jaar plan van de woningcorporatie, die actief is in de gemeenten Goes, Kapelle en Noord-Beve land. Doel is 'klanten' meer in vloed te geven op projecten en het beleid van de woningbouw vereniging. „We gooien de deur open om meer draagvlak voor plannen en projecten te schep pen", beaamt RWS-directeur M. Sas. De oprichting van klantgroepen is een belangrijke stap in de rich ting van open communicatie. „We zouden het mooi vinden als klanten meedenken over produc ten. Aan welke woningen be staat behoefte en waaraan moet zo'n woning dan voldoen? Dat soort vragen." Sas wil ook huurdersgroepen en eventuele nieuwe klanten berei ken. De RWS heeft naar haar smaak nu te weinig contact met jongeren en mensen van alloch tone afkomst. De klantgroepen mogen ver gaand meepraten over produc ten en beleid, maar de corpora tie heeft het laatste woord. De democratische wind die door de RWS waait, mag niet ontaarden in een Poolse landdag, laat Sas weten. Vereniging Meer overleg met het veld is wel noodzakelijk. De RWS is een vereniging, waarvan slechts een klein groepje actief meedenkt. Overigens bestaan er geen plan nen de verenigingsvorm af te schaffen. „De vereniging is niet echt actief, maar er is geen acu te noodzaak ze op te heffen of te veranderen in een stichting." Los van de klantgroepen blijft de RWS de tevredenheid van huurders in wijken peilen. Dat gebeurt met enquêtes. Verder worden er vaker krantjes en fol ders verspreid. Om wijken leefbaarder te ma ken en bewoners meer te betrek ken bij hun buurt, wil de RWS samen met de gemeente en ande re partijen 'local boards' opzet ten. Die bestaan uit groepjes wijkvertegenwoordigers die pro blemen analyseren en zelf oplos singen aandragen. Dat past in het streven van de RWS meer als maatschappelijk ondernemer op te treden. Naast de verhuur van woningen be kommert ze zich steeds meer om leefbaarheid, onderwijs en zorg. Ze ontfermt zich bijvoorbeeld ook over één van de twee voed- selbanken in Goes. Om die reden wil de corporatie intensiever samenwerken met betrokken partijen, zoals scho len, zorginstellingen, politie en gemeente. Voor deze belangenhouders, zo als de RWS haar partners noemt, zet de woningbouwver eniging woensdag 6 december een bijeenkomst op touw in het ROC in Goes (17.00 uur). Ze wil met hen praten over maatschap pelijk ondernemen, wijkgerich te aanpak, aandacht voor klant groepen, wonen, zorg, welzijn en financiering van projecten. (Advertentie) KIJK VOOR EXTRA OPENINGEN OP www.intratuin.nl door Harmen van der Werf THOLEN - Ina Bolier uit Poort vliet is gisteravond uitgeroepen tot Thools vrijwilliger van het jaar. De jury noemde haar een 'echte duizendpoot'. Tholenaar Peter de Wijze kreeg (Advertentie) Zaterdag 25 november: BANG&OLUFSEN AUDI A8 SHOW! BANG&OLUFSEN producten in de Audi A8, dat moet een fantastisch resultaat opleveren. Kom kijken, voelen en luisteren. de titel vrijwilliger van de toe komst. Zes vrijwilligers van de stichting Kreateam Sint-Anna- land gingen met een eervolle ver melding naar huis. Ina Bolier is goud waard. Zij is in haar dorp Poortvliet bij de or ganisatie van zo veel activitei ten betrokken; bij de braderie, rommelmarkt, straatspeeldag en het sinterklaasfeest. Zij zit ook al jaren in het bestuur van gymvereniging Exelsior, waar zij kleutergym gaf. En ze blijft bezig met dit soort werk, onder meer als assistente bij Meer be wegen voor ouderen in het wijk centrum Poorthove in Poortvliet en als medeorganisator van de fietstocht voor senioren van de gymvereniging Spido. Toekomst De tot Thools vrijwilliger van de toekomst uitgeroepen Peter de Wijze uit Tholen is achttien jaar. Hij is leider bij scouting Heenetrecht in Tholen en elke zaterdagavond te vinden in de Gospeltheek in Poortvliet, als dj en gastheer. Peter is ook actief in de Christengemeente Tholen, waar hij betrokken is bij een uit wisselingsprogramma met Tsje chië. Met andere jongeren is hij de komst van vijftig Tsjechische Ina Bolier is goud waard voor haar dorp Poortvliet. kinderen naar Nederland aan het voorbereiden. Het lokaal comité vrijwilligers Tholen reikte dit jaar voor het eerst een eervolle vermelding uit. Die ging naar vrijwilligers Sander Westdorp, Jack West dorp, Peter Westdorp, David Ha- ge, Anco Fase en Petra Goedege- buure van stichting Kreateam Sint-Annaland. Zij hebben zich keihard ingezet om van de jubi leumactiviteiten van voetbalver eniging WHS en koninklijke fan- foto Willem Mieras fare Accelerando in Sint-Anna land een succes te maken. Het lo kaal comité was daar zo van on der de indruk dat voor stichting Kreateam een speciale prijs, de eervolle vermelding, is inge steld. zeeuwse almanak De gemoederen hepen hoog op tijdens een wedstrijd tus sen de lagere teams van Ter- neuzense Boys en 's-Heer Arendskerke. Harde overtre dingen, gescheld over en weer en af en toe kwam het zelfs tot een handgemeen... Toen een medespeler tegen de vlak te werd gewerkt vond de Ter- neuzenaar het tijd om de ge moederen wat te sussen. Hij pakte de waterzak van de ver zorger en trakteerde de aan stichter van alle commotie op een plons. „Zo beste man, nou ben je misschien weer een beetje afgekoeld!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie (<?pzc. Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA nl of Goes door Frank Balkenende (OLIJNSPLAAT - De weg is een heel eind vrij voor de bouw tan een hotel annex congrescen- jfum aan de Deltaweg op jjoord-Beveland. Provincie en gemeente zijn akkoord. Initia- liefncmer G. Gé uit Goes ver- jracht volgend jaar het markan te complex te kunnen bouwen. Ook in Goes zet hij zijn plan loor een hotel-restaurant met jalencomplex door. Gé wil binnenkort een bouw- sanvraag indienen bij de ge- aeente Noord-Beveland, laat jij weten. Behalve een beoorde- ing van die aanvraag is het ook :oodzakelijk een ruimtelijke procedure te volgen. Voor het jotel annex congrescentrum noet de bestemming van de ka vel langs de Deltaweg worden veranderd. Het perceel, waar- mor Gé een koopovereenkomst heeft gesloten, is nu in gebruik sis landbouwgrond. De JJoord-Beveandse wethouder A. ran der Maas (SGP, ruimtelijke ordening) verwacht dat die pro- tedure begin 2007 in gang wordt gezet. Het plan van de Goese horecaon dernemer heeft de steun van de gemeente Noord-Beveland, die de hotel/congrescentrum ziet als een versterking van de eilan- delijke economie. Ook Provincia le Staten zien het hotel er graag verrijzen. Omgevingsplan Gedeputeerde Staten hadden echter bedenkingen, omdat het plan niet paste in het provincia le ruimtelijke beleid. Belangrijk ste bezwaar was dat een hotel ,'het open karakter van de Oud-Noord-Bevelandpolder aantast. Provinciale Staten von den dat geen zwaarwegend argu ment. Onder druk van een Sta tenmeerderheid is het hotel an nex congrescentrum dan ook de ze zomer opgenomen in het nieu we provinciale Omgevingsplan. Gé, in Goes eigenaar van onder meer chinees-indisch restaurant Nian Hao, wijst erop dat het ont werp van de Architecten Allian tie Goes het hotel laat versmel ten met zijn groene omgeving. Het langgerekte gebouw wordt verpakt in een 550 meter lange, zeventig meter brede en acht me ter hoge grond wal. Het hoogste punt vormt het congres- en res taurantgedeelte dat dik elf me ter boven het maaiveld uitto rent. Het hotel herbergt zestig kamers. Gé zet ook zijn plan voor een hotel-restaurant (chi nees-j apans) en zalencentrum door aan de westelijke entree van Goes. Aan de 's-Heer Hendrikskinderendijk moet een flink complex verrijzen met 120 hotelkamers, enkele vergaderza len en een restaurant met 888 zitplaatsen. Als dat gereed is, verhuist Gé zijn restaurant Nian Hao van de Wijngaard straat naar de 's-Heer Hendrik skinderendijk. Volgens Gé is zowel zijn plan voor Noord-Beveland als dat voor Goes levensvatbaar. Ze bij ten elkaar niet. „Er is uigebreid marktonderzoek gedaan. In Zee land is behoefte aan vergader ruimte en aan hoogwaardige ho telaccommodaties. Mijn twee plannen spelen daar op in. Het accent ligt op het hogere seg ment, dus vier tot vijf ster ren-hotels. Doelgroep is vooral het bedrijfsleven." De Goese ondernemer wil zo snel mogelijk beide plannen ver wezenlijken. De financiering is geregeld, zegt hij. Welke investe ringen met de hotelplannen ge moeid zijn, wil hij niet kwijt. °**é- Éip De Pagter Antiek Interieur Globe Wernicke® Het meest flexibele boeken kustsysteem voor kantoor en studeerkamer, bestaande uit stapclba- re elementen in vele uitvoeringen. itiekhandeldepagter.nl Prijsg/w/r ker\ (Advertentie) Konische vaas Met sterdrijfkaars, hoogte 35 cm, exclusief groene*, decoratie. jP* Van 15,95 Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl BANG OLUFSEN Loewe Bose Autobedrijf Van Strien Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 55