er slaaf den blijven in de stad M Die procedures komen er nu toch Gemeente laat optie Rooseveltlaan varen Wij geven u de helft cadeau! Froger zegt [optreden in peelandhallen af extra openingen 's Nachts is geluid snel lawaai Meisje mishandeld met mes Provincie pleit voor detectorverbod Voorwaardelijk voor winkeldief P O P P E N V ÏW Middelburg Louis Hemelaar Lilt Autobedrijf Van Strien Commotie (Advertentie) ledactie: 0113-315649 fW.pzc.nl j.(nail:redactie@ pzc.nl lostbus 31, 4460 AA Goes Idvertentie-exploitatie: loord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Jeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Hationaal: 020-4562500. lezersservice: 0800-0231231 laterdag 25 november 2006 editie Walcheren )or Wendy van den Hurk USSINGEN - De verslaafden- pvang aan de Vlissingse Coosje uskenstraat blijft waar die is. )e gemeente zet een streep door en centrum voor sociale versla-, ingszorg aan de Rooseveltlaan. i'n centrum blijkt volgens wet- ouder E. Walrave van sociale aken niet nodig. „Dat zou een irse verbouwing vergen en een lorme investering. Terwijl de uderwetse aanpak van de huidi- opvang' nog steeds werkt." iet huidige Huiskamerproject oor Drugsverslaafden (HKPD) rijgt een specifieke groep over vloer, legt Walrave verder it. Een kleine club van 75 hard- ekkig verslaafden die naar de oosje Buskenstraat komt voor en kopje koffie, een potje bil- irt, een flesje methadon en een lek om rustig te kunnen gebrui- en. Slapen doen ze ergens an- ers. Ambitieuze plannen met jbesteding en nachtopvang jn voor hen helemaal niet no- Sr )e panden verkeren in slechte laat. „Wil je er wat mee doen, an moeten ze tegen de vlakte, let is nog steeds zoeken naar en andere plek. Dat valt niet Maar dat is een verant- roordelijkheid van de zorgaan- lieder zelf." ons concept goed zou zijn geble ken, hadden we dat doorgezet. Juridische procedures hadden de zaak alleen maar vertraagd. Nu komt een nieuwe opvang er juist sneller. Maar ik noem geen verhuisdatum." Nee, zegt Walrave, we zijn niet te lang doorgegaan. „Die optie aan de Rooseveltlaan kon ik niet zomaar opzeggen. Het leek een goed concept. Bovendien moet je altijd zorgvuldig zijn. Geen oude schoenen weggooien, voordat je nieuwe hebt." Voorlopig blijft het centrum aan de Coosje Buskenstraat. De wet houder weet dat bewonersvere niging De Kom via de bestuurs- rechter de gemeente probeert te wijzen op het bestemmingsplan. Dat is nu puur wonen. „Dat moe ten ze vooral doen. Dat schept alleen maar helderheid en dat is wat iedereen wil. Maar als de be stuursrechter besluit dat het op vangcentrum er niet past en dus weg moet, zal ik hem vragen waar we dan met de verslaafden heen moeten. Echter, zo'n uit spraak verwacht ik niet." Overlast is er nog nauwelijks in de Coosje Buskenstraat, zegt ze. „Het zijn een paar stakkers die niet langer gejaagd rondlopen en gebruiken in de bosjes bij de Edah. Dat was in zomer 2003. Nu is overlast nihil." D. Bruinooge, voorzitter van cle opvang, zegt met het collegebe- sluit te kunnen leven. „Jammer alleen dat het zo lang heeft moe ten duren. Nu kunnen we over naar de orde van de dag. Dat is cliënten helpen. Dat gaat inder daad goed zoals het gaat. Het is dan ook nooit ónze bedoeling ge weest om nieuwe disciplines aan te trekken." „Misschien zijn ze te ambitieus geweest met de Rooseveltlaan. Nu wij voorlopig mogen blijven, gaan we de panden maar eens een lichte onderhoudsbeurt ge ven. Ik blijf rondkijken voor een nieuwe locatie. Alleen ben ik nog niks tegen het lijf gelopen." De gemeente houdt maandag 11 december een informatieavond. Die donderdag wordt het onder werp behandeld in de commis sievergadering. Een week later, 21 december, neemt de raad een besluit. Alles is openbaar, ieder een mag inspreken. (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via ónze website www.pzc.nl/spaaractie. j U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. W' yy' rMet een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. «jj BOES - Tientallen fans van «ené Froger hebben vrijdaga vond teleurgesteld de Zeeland- ballen in Goes verlaten, nadat j te horen hadden gekregen lat hun idool niet zou komen op- Be Amsterdamse zanger zou gis- jravond in Goes optreden, ■aar meldde zich rond de mid- gag ziek. i de voorverkoop waren al leer dan duizend kaarten ver- ocht. Ie organisatoren timmerden op iet aderlaatste moment een al- imatief programma in elkaar, e zieke Froger werd vervangen oor George Baker, De Haven- mgers en Luv. oncertgangers die met het ge- oden alternatief geen genoegen amen, konden hun geld terug- rijgen. Bijna honderd bezoe- ers maakten van die gelegen- eid gebruik. DE LEEUW SCHOENMODES KIJK VOOR OP www.intratuin.nl 'rocedures leteen toen de President Roose- iltlaan in zicht kwam, schoten e ondernemers daar overeind, e Vlissingse Bedrijvenclub be- lofde alles in het werk te stel- n om de komst van het opvang- intrum tegen te houden. Toch left dat niet meegespeeld, ver eert de wethouder zich. „Als aan een betere wijk", zegt Stok. Er werd een werkgroep opge richt met jongeren, betrokken buurtbewoners, en medewer kers van de gemeente en politie, de welzijnsorganisatie Palla dium en woningcorporatie L'Es- caut. Vanaf dat moment kwamen de plannen voor een voetbal-, bas- ketbalkooi en kinderspeelter rein in een stroomversnelling en werd het idee uitgewerkt om de wijk op te fleuren met kleurrij ke borden. De jongeren bedach ten de leuzen of gedragsregels en schilderden die op 11 borden, die sinds gisteren op enkele plaatsen in de wijk opdoemen. De tekst gaat over respect en over spelen waar het kan en mag. Maar Bossenburghers zijn ook trots op hun wijk en 'heten iedereen welkom, 'en 's nachts is geluid snel lawaai'. foto Ruben Oreel Tot verrassing van de omwonenden zal het huiskamerproject voor drugsverslaafden vooralsnog blijven zitten waar het zit: in de twee meest rechtse panden aan de Vlissingse Coosje Buskenstraat. foto Ruben Oreel (Advertentie) door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Ongeloof in de Coosje Buskenstraat. Het colle ge belooft al jaren dat de drugs- opvang daar zal verdwijnen. Nu blijft het toch, zij het voorlopig. Aan de President Rooseveltlaan heerst juist opluchting. „Blijven?", reageert Carin van Druenen uit de Coosje Busken straat verbijsterd. Dat kan hoog uit een poging zijn, vervolgt de voorzitter van bewonersvereni ging De Kom allerstelligst. De brieven liggen klaar op haar bureau. Ze zijn voor de Officier van Justitie in Middelburg. „Er staat verzoek tot handhaving in. De bestemming van dit gebied is zuiver wonen en daar moeten ze zich aan houden. Wethouder Walrave beloofde onlangs dat ze in december met een voorstel zou komen, over wanneer het HKPD definitief zou verdwij nen. Met de vereniging hebben we toen afgesproken nog even te wachten met die brieven. Die maand kunnen we wel wachten, zeiden we nog. Nu blijkt dat dit het voorstel is, doe ik de brieven morgen meteen de deur uit." Bewoners van de Coosje Busken straat is in de loop der jaren van- alles beloofd. Voormalig wethou der L. Poppe hield ze lange tijd voor dat de opvang in mei 2006 weg zou zijn. Het werd steeds la ter. Dan weer omdat er nog geen nieuwe locatie bekend was, dan weer omdat de ruimtelijke en fi nanciële onderbouwing nog niet gereed was en dan weer omdat er nieuwe inzichten zouden zijn. De nieuwe wethouder E. Walra ve durft zich niet te wagen aan een nieuwe verhuisdatum. Als de opvang al ooit vertrekt. „Het zijn een en al onbetrouwba re beloftes gebleken", zegt Van Druenen. „Terwijl het centrum hier in feite al jaren illegaal zit. Het past niet binnen het bestem mingsplan. Eerder werd ons pro test door de rechter afgewezen, omdat het er toch al zo lang zat. Maar nu merk ik ook in de raad steeds meer weerstand. Ook on ze aanhang groeit. Eerst hadden we 250 leden. Dat worden er el ke keer meer." Lijntje Het klopt dat er minder overlast is, zegt Van Druenen. „Minder, maar niet verdwenen. Het is be ter sinds ze binnen gebruiken. Maar dat wil niet zeggen dat ik het ermee eens ben. Het college heeft ons gewoon al 3,5 jaar aan het lijntje gehouden. Ze vroegen ons continu met klem de verzoe ken aan de rechter vast te hou den, omdat die arme mensen an ders op straat kwamen te staan. Daar hebben wij altijd gehoor aan gegeven, vooral omdat ons een oplossing werd beloofd. Hoe stom ook, daar heb ik altijd ver trouwen in gehouden." Het collegebesluit is geen verras sing voor Martin van der Louw, voorzitter van de Vlissingse Be drijvenclub. Hij is zelf ook on dernemer aan het Baskensburg- plein, waar het nieuwe opvang centrum zou komen. „Zoiets hoort niet op een bedrijventer rein thuis. Dat was vanaf het be gin duidelijk. Het is goed dat de gemeente dat nu inziet." Het bespaart hem jaren van juri dische procedures. „We hadden het zeker zeven jaar kunnen blokkeren. Kijk maar naar Bri tannia. Daar is het de buren in feite ook gelukt." Jammer voor bewoners van de Coosje Buskenstraat, zegt hij. „Maar zij wisten dat er een op vang zat, toen zij er kwamen wo nen. Bij ons lag dat anders." door Edith Ramakers VLISSINGEN - Ruim een jaar geleden stonden de groepen nog tegenover elkaar. Jong tegen over oud, jong tegenover gezag. Gisteren werden in de Vlissing se wijk Bossenburgh borden ont huld waarop gedragsregels staan en werd een basketbal-, voetbalterrein geopend. Het was het resultaat van een geza menlijke inspanning, van jong en oud. Peter Stok, coördinator burger participatie van de gemeente Vlissingen greep de opening van het sporterrein aan om de in breng van jongeren onder de aandacht te brengen. In de vergadering van septem ber 2005 werd er nog naar el kaar gewezen en wantrouwden de groepen elkaar. De jongeren maakten te vaak en te veel her rie en ze zorgden voor overlast, vond de ene partij. De jongeren kaatsten de bal te rug. Ze waren boos dat er niets te doen was in de wijk en zij kre gen overal de schuld van. „Maar aan het einde van die vergade ring was veel van de spanning weg en waren er volwassenen en jongeren die mee wilden werken De Pagtei- Antiek Interieur Globe Wernicke® 1 Iet meest flexibele bc kantoor en studeerkamer. stnpclbu- Soficersstraa Middelburg .iinlickliandeldepagtcr.nl VLISSINGEN - Een meisje (18) uit Rotterdam is donder dagavond gewond geraakt bij een ruzie op het Arsenaal plein in Vlissingen. Zij werd met een mes in haar kaak en hand gesneden. Plet meisje was daar met een 15-jarig meisje uit Vlissingen. Zij kregen ruzie met een achttienja rige jongen uit Vlissingen over een geleende fiets. Dat mondde uit in een vechtpartij waarbij de jongen het 15-ja- rige meisje in het gezicht sloeg. Zij sloeg hem terug, ook in het gezicht. Het oudere meisje sprong tussenbeide en kreeg toen ook een klap. De jongen pakte daarop een mes verwondde haar. Hij vluchtte toen een medewerker van een horecagelegenheid naar buiten kwam. MIDDELBURG - Om het schatgraven te ontmoedigen moeten de Zeeuwse gemeenten een detectorverbod instel len, zo blijkt uit de nieuwe provinciale archeologienota. Gepleit wordt voor een algeheel verbod om met behulp van (metaal)detectors aan de slag te gaan. Is zo'n algeme ne verordening niet mogelijk, dan moeten gemeenten een verbod afkondigen voor terreinen met een archeologische waarde. Zulke terreinen moeten volgens de nota zo min mogelijk verstoord worden tot onderzoekers daar aan de slag kunnen. De archeologisch waardevolle terreinen moe ten volgens de nota ook niet verstoord worden door het waterpeil te veranderen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Duin hof heeft gisteren een 54-jarige vrouw uit Vlissingen voor het plegen van een winkeldiefstal tot een voorwaardelijke werkstraf van zestien uur veroordeeld. In de strafmaat werd rekening gehouden met de problematiek van de ver dachte. Zo zei ze problemen te hebben met een gokver slaafde zoon, waardoor ze geen geld meer heeft om bood schappen te kopen. De vrouw werd vorig jaar 3 november in een Vlissingse supermarkt betrapt met een hoeveelheid levensmiddelen in haar tas. Ze verklaarde de boodschap pen van haar buurvrouw per ongeluk in haar tas te heb ben gedaan, maar daarover had de politierechter zijn twij fels. (Advertentie) houten of het rieten T*A Kinderpaleis H I Pottenmarkt 22 Tel.: 0118-638351 WAGENS wwwhetkinderpaleiscom Zaterdag 25 november: BANG&OLUFSEN AUDI A8 SHOW! BANG&OLUFSEN producten in de Audi A8, dat moet een fantastisch resultaat opleveren. Kom kijken, voelen en luisteren. BANG OLUFSEN Loewe Bose Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567614 www.binnenuit.nl (Advertentie) (Advertentie) Konische vaas Met sterdrijfkaars, hoogte 35 cm. exclusief decoratie. Van 15,95 Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.nl zeeuwse almanak De gemoederen liepen hoog op tijdens een wedstrijd tus sen de lagere teams van Ter- neuzense Boys en 's-Heer Arendskerke. Harde overtre dingen, gescheld over en weer en af en toe kwam het. zelfs tot een handgemeen... Toen een medespeler tegen de vlak te werd gewerkt vond de Ter- neuzenaar het tijd om de ge moederen wat te susseti. Hij pakte de waterzak van de ver zorger en trakteerde de aan stichter van alle commotie op een plons. „Zo beste man, nou ben je misschien weer een beetje afgekoeld!" Bijdragen voor deze rubriek: redactieë'pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11