Uitbreiding villapark van de baan Animo voor duurzaam bouwen nog niet groot PZC Kaalslag beroert gemoederen in Terneuzen Stop borstkanker Geef voor onderzoek weekenddiensten Celstraf geëist voor geweld en ontucht Nieuw West D&T en PvdA profileren zich in raad Sluis Schuur brandt af in Dreischor Twee gewonden bij Oostdijk 'Ik draag het lint omdat het mij óók kan overkomen.' vrijdag 24 november 2006 zl5 zaterdag 25 en zondag 26 november 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). UVest Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen en Oost Zeeuws-Vlaanderen: H. E. L. Verhelst, Terneuzensestraat 10, Zaamslag, tel. (0115) 431700. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voorspoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoedrecep- ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr i 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburq tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E, de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. 0114-312701Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer 0115- 442161. I Tlhu5szoirg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan- deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117- 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer0115- - 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan-. deren, dag en nacht bereikbaar via tel 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12- ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik baar via mobielnummer 06 20403610. Mïdden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850, MIDDELBURG - Officier van Justitie R. Jeuken heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 45-jarige inwoner van Heinkenszand voor het plegen van geweld en ontucht 21 maan den gevangenisstraf, waarvan zeven voorwaardelijk, geëist. In de eis nam de officier ook hei bezit van kinderporno mee en het feit dat de Bevelander eer der is veroordeeld voor zeden misdrijven, waarvoor hij nog in therapie is. De officier vond bewezen dat de 1 verdachte zijn vriendin meerma len heeft mishandeld. Het plegen van ontuchtige han delingen met een vijftienjarig, meisje, 19 augustus in het zwem bad in Goes, werd door de ver dachte ontkend. De officier-: meende echter te kunnen bewij zen dat hij het meisje van achte ren had beetgepakt en aan haar. borsten had gezeten. Uitspraak op 6 december. door Frank van Cooten SLUIS - De nieuwe politieke verhoudingen in de gemeente Sluis zijn al merkbaar. Nieuw West en Dorpsbelangen&Toe- risme steunden gisteravond in de raadsvergadering een amen dement van de PvdA om het maximaal aantal te bouwen hui zen in villapark Groenevelt in Sluis te handhaven op zestig. Deze drie partijen hebben de in tentie de nieuwe coalitie te vor men. WD, CDA en Gemeentebe langen, de mogelijke oppositie voor de komende drie jaar, stem den tegen het amendement. Het college wilde het aantal wo ningen in de eerste fase verho gen tot 63 maar daar ging de meerderheid van de raad gister avond niet mee akkoord. Ooit is maximaal zestig huizen afge sproken. Afspraak is afspraak, vonden R. Evers (PvdA) en H. Meijer (Nieuw West). „We gaan de spelregels niet tussentijds ver anderen." Wethouder J. Provoost vreest voor de toekomst van het park door het aangenomen amende- DREISCHOR - Een felle uit slaande brand heeft gisteren een historische schuur in Dreischor in de as gelegd. De brand ont stond rond het middaguur in de losstaande aardappelschuur naast de boerderij. Op dat moment was de boer de aardappelen aan het gassen. Hij was zelf niet in de schuur aanwe zig. De naastgelegen panden, een moderne landbouwschuur en de monumentale boerderij zijn niet door de brand bescha digd. Van de historische schuur is daarentegen weinig meer over. Hoe groot de schade is, viel gisteren nog niet te zeggen. Volgens cle politie was er geen sprake van brandstichting. In de schuur lag achthonderd ton aardappelen opgeslagen. ment. „Het handhaven van zes tig woningen kan betekenen dat de projectontwikkelaar de hand doek in de ring gooit. Daarnaast duurt het zeker een half jaar voordat het bestemmingsplan is aangepast. En dat heeft weer ge volgen voor mensen die een bouwvergunning hebben aange vraagd." Volgens een woord voerder van een Sluis makelaars kantoor zijn al zes potentiële ko pers afgehaakt omdat al een jaar geen bouwvergunningen zijn verstrekt. Huurhuis Provoost doelde vooral op de fa milie Osta, die al tijden wacht op een bouwvergunning. De fa milie woont noodgedwongen in een huurhuis in België. E. Osta deed gisteravond een klemmend beroep op de raad om het be stemmingsplan goed te keuren. Osta had weinig goede woorden over voor de Vereniging van Hui seigenaren van park Groene velt. De vereniging dringt aan op een beeldkwaliteitsplan om te voorkomen dat in Groenevelt te eenvoudige huizen worden ge bouwd. Osta vindt dat de vereni ging hierdoor het verstrekken van nieuwe bouwvergunningen vertraagd. Voorzitter J. Mulder van de vere niging wil echter alleen wat de bewoners van het eerste uur is beloofd. Vrijstaande, karakteris tieke huizen in Engelse cottage stijl met verspringende daken en gevels. Met name dat laatste is belangrijk voor de vereniging om het eigen en unieke karakter van het villapark te waarbor gen. Het college beloofde volgens Mulder dit op te nemen in een beeldkwaliteitsplan maar dat is echter niet gebeurd, zei hij gis teravond. Door de onduidelijk heid op dit punt is nieuw over leg met de vereniging en de pro jectontwikkelaar nodig. Vaststelling van de beeldkwali teitseisen gebeurt daarom pas volgende maand. Het college overlegt wel met de projectont wikkelaar over een redelijke schadevergoeding aan de fami lie Osta. De familie moet im mers weer een tijd wachten op een bouwvergunning. Het bestemmingsplan voor Groenevelt is gisteravond wel vastgesteld met dien verstande dat er dus niet meer dan zestig huizen worden gebouwd. „We hopen wel dat er voor de familie Osta iets geregeld kan worden, door bijvoorbeeld de bouwver gunning eerder te verstrekken", zei C. Bolijn (D&T). door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Ondanks belof ten aan omwonenden is alle groen achter het pas gesloopte voormalige diaconessenhuis in de Arsenaalstraat in Terneuzen toch gekapt. In schriftelijke vragen aan bur gemeester en wethouders vraagt raadslid P. Clijsen (GroenLinks) om opheldering. Volgens Clijsen is destijds bij een informatiebijeenkomst toe gezegd dat het lommerrijke ka rakter van het gebied bewaard zou blijven en dat de grote bo men gespaard zouden worden. „Hoe heeft het kunnen gebeu ren", vraag Clijsen zich af, dat in dat gebied alle groen rigou reus is gekapt, in weerwil van deze toezegging? Hoe verhoudt een en ander zich in het licht van de ambitie van ons gemeen tebestuur een betrouwbare over heid te willen zijn." Het raadslid zegt zelf aanwezig te zijn geweest op de bijeen komst waarin de toezeggingen werden gedaan. Volgens Clijsen konden de bomen ook best ge spaard blijven, omdat ze niet in de weg stonden voor geplande nieuwbouw aan de Arsenaal straat. „Toezeggingen dienen iets te betekenen", betoogt Clij sen. „Het volledig van de aard bodem wegvagen van wat aan kommer in het gebied aanwezig was, is wel een heel ruime uitleg van de toezegging een en ander 'zo goed mogelijk' te willen be waren." Wethouder J. Bos wijst erop dat het bewuste perceel geen eigen dom van de gemeente is. „Dus daar kan ik weinig invloed op uitoefenen. Er zijn ook geen be zwaren ingediend tegen een kap- vergunning." De gemeente heeft zich overigens voorgenomen om volgend jaar tijdig contact op te nemen met de dorps- en wijkra den over te kappen bomen van de gemeente. Dit om te voorko men dat bewoners zich overval len voelen als ze plots geconfron teerd worden met de publicatie van kapvergunningen. „Als er dan problemen zijn proberen we er in een gesprek samen uit te komen." De gemeente heeft ondanks eerdere beloften om het niet te doen, bomen laten kappen in de Arsenaalstraat in Terneuzen. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De aanvankelij ke scepsis tegenover duurzaam bouwen (dubo) heeft bij project ontwikkelaars, bedrijven en in stellingen in de gemeente Ter neuzen plaats gemaakt voor be grip en meedenken. Die indruk hebben burgemees ter en wethouders na gesprek ken met de verschillende markt partijen. „Dat is op zich posi tief", schrijft het college in een notitie aan de gemeenteraad. „Uiteindelijk zal geld een be langrijke rol blijken te spelen, waarop keuzes worden ge maakt." Bij duurzaam bouwen gaat het om gebouwen die zuinig om gaan met energie en zijn opge bouwd uit materialen die min der belastend zijn voor het mi lieu. Op dit moment wordt er vanuit de marktpartijen weinig aan duurzaam bouwen gedaan. B en W willen het duurzaam bouwen in de gemeente Terneu zen op een hoger plan tillen. Be sloten is om op vrijwillige basis met marktpartijen afspraken te maken. „Het is nadrukkelijk niet de bedoeling dwingende maatregelen ten aanzien van duurzaam bouwen aan markt partijen op te leggen", aldus B en W. In overleg met de markt partijen wordt geprobeerd draagvlak te krijgen voor duur zame maatregelen en voorzienin gen. De resultaten van die gesprek ken zijn wisselend. Er blijkt nogal wat terughoudendheid te bestaan. Vaak denkt men alleen aan de kosten en die zijn hoger dan bij traditioneel bouwen. Die meerkosten worden meestal niet terugverdiend. Huurpro- jecten zijn al helemaal niet in teressant voor duurzame voor zieningen, omdat het de huurprijs verhoogt. Bij koophui zen kan de koopprijs worden verhoogd. „Mits ze gering is en de voorzieningen worden ver kocht als comfort, luxe veilig heid en dergelijke", aldus de no titie. Energiezuinigheid Een partij is van mening dat als de gemeente duurzaam wil bou wen, de gemeente daar dan ook een financiële bijdrage voor moet leveren. Een andere markt partij denkt op grond van een consumentenonderzoek dat duurzaam bouwen geen ver koopargument is. Behalve ener giezuinigheid. Maar energie maatregelen worden al wette lijk geregeld door het bouwbe sluit. De consument betaalt lie ver meer voor luxe dan voor duurzame maatregelen. Sommige marktpartijen zijn al leen te porren voor duurzaam bouwen als dat niet of nauwe lijks kostenverhogend is. Wat dat betreft wordt het op een ho ger plan tillen van duurzaam bouwen volgens de notitie tegen gewerkt door ontwikkelingen in de bouw, zoals ruimere wonin gen, hogere plafonds en dergelij ke. B en W zeggen de indruk te heb ben dat er ondanks de aanvan kelijke gereserveerdheid op vrij willige basis toch duurzaam gebouwd zal worden in Ter neuzen. „Op welke schaal en op welk niveau zal afhangen van de bereidheid van de markt partijen dat te doen. We zijn op de goede weg en gaan de inge slagen weg verder uitbouwen." door Harmen van der Werf OOSTDIJK - Op de Oude Rijks weg ter hoogte van Oostdijk zijn gistermorgen rond half acht twee gewonden gevallen bij een ernstig verkeersonge luk. Een 21-jarige automobilist uit de gemeente Reimerswaal die uit de richting van Krabbendij- ke kwam, probeerde in te ha len, volgens een ooggetuige. Hij reed in op een tegemoetko mende vrachtwagen die was ge laden met auto's. Een botsing volgde, waarop de wagen van de 21-jarige begon te tollen en de auto van een 38-jarige inwo ner van Reimerswaal aan de zij kant raakte. Zowel de 21-jarige als 38-jari- ge automobilist liep verwon dingen op. De jongste bestuur der is met botbreuken en een klaplong opgenomen in een ziekenhuis in Rotterdam. De andere automobilist is naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. Hij had volgens de poli tie een pols en zijn sleutelbeen gebroken en een gaatje in zijn long. De chauffeur van de vrachtwa gen bleef ongedeerd. Hij ver- keei'de in shocktoestand. De Oude Rijksweg ter hoogte van Oostdijk is vier uur afgeslo ten geweest voor technisch on derzoek door de politie en om het wegdek schoon te maken. Op de Oude Rijksweg tussen Krabbendijke en Rilland kwa men maandagavond bij een ernstig verkeersongeluk twee mensen, een 20-jarige man en een 55-jarige vrouw uit Rei merswaal, om het leven. foto Willem Mieras Ruth Jacott, zangeres op de 9 vrouwen krijgt borstkanker. Maar er is ook hoop. Dankzij weten schappelijk onderzoek kan deze ziekte steeds effectiever worden bestreden. www.stopborstkanker.nl wc y

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 52