Ambitieus havenplan Zierikzee 40% P' Nieuwe bestemming school Noordgouwe mm f 3' PZC Met 135 kilometer per uur over Zeelandbrug Miljoenenplan Oranje Bolwerkvoorziet in honderdvijftig nieuwe ligplaatsen Historische schuur in de as 15 KvK Zeeland behoudt kantoren Groeiende bedrijven in de prijzen Walcherse heulen in ere hersteld Wij geven u de helft cadeau! Partners zeeuwse almanak Hollandse pot O korting vrijdag 24 november 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland COUJNSPLAAT - De nieuwe Irajectcontrole voor de Zeeland- linig werkt. En hoe. Enkele da- jen terug is een automobilist be- Irapt die met een vaart van 135 kilometer per uur over de brug 1, terwijl 80 de limiet is. Ook werden de afgelopen weken hvee bestuurders geflitst toen ze niet 126 kilometer per uur de controleapparatuur op die brug passeerden. Sinds drie weken is de traject controle voor de Zeelandbrug weer in gebruik nadat anderhalf jaar geleden het systeem on klaar raakte na een aanrijding. De apparatuur, die nu op drie plaatsen boven de brug en de N256 hangt, meet niet alleen de gemiddelde snelheid, maar wordt ook gebruikt voor punt- meting oftewel flitsen. Op die manier is het niet meer mogelijk het systeem te foppen door even te stoppen bij bijvoorbeeld res taurant De Zeelandbrug en ver volgens alsnog met grote vaart over de brug te racen. Woordvoerder L. Maat van het Bureau Verkeershandhaving Openbaar Ministerie is dan ook tevreden over het nieuwe systeem. Met een zeker ge noegen zegt hij dat die ene chauffeur, die met maar liefst 135 kilometer per uur over de brug reed, binnenkort zijn door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De mosselvloot jan blijven liggen, de loswal toeft niet weg, er ontstaat een fraaie woonomgeving en er komen honderdvijftig nieuwe atsen. Dat is kort sa mengevat wat de werkgroep 'natte gedeelte Nieuwe Haven' joor ogen heeft met haar ambiti- havenplan het Oranje Bol werk. Het plan vergt een investe ring van enkele tientallen miljoe- 'Oat er iets moet gebeuren aan de haven van Zierikzee, staat de gemeente Schouwen- Duiveland als een paal boven water. De jachtjes liggen soms acht of negen rijen dik aan de en dat is niet bepaald vei lig, Adviesbureau DHV ontwik kelde daarom in opdracht van 'degemeente een plan voor herin richting. Het plan van de ondernemers echter een aantal stappen verder. Zij stellen voor een nieuw stuk haven aan te leg gen op het industrieterrein aan overzijde van de Nieuwe Haven. Daartoe moet schuin over 't Luitje een cou pure in de dijk gemaakt worden. Dat wordt de in gang van een tweede jachtha ven die plaats biedt aan naar schatting honderd vijf tig sche pen, Woningbouw natte deel van de haven wordt gecombineerd met een ilroog deel en daar zien de onder nemers mogelijkheden voor wo ningbouw. Ook vestiging van aan de haven gerelateerde be drijven is er mogelijk. Grote voordelen van het plan zijn volgens woordvoerder D. Oostdam van de werkgroep, dat zowel de loswal behouden blijft en zowel de visserijvloot als de bruine vloot kunnen blij ven liggen waar ze liggen. Grote re (passagier)schepen kunnen af meren aan de Engelse Kade. Pas sagiers kunnen van daaruit te voet naar het centrum van Zie rikzee. Oostdam geeft grif toe dat uit voering van het' plan een hoop geld kost. Veel meer dan de 7,9 miljoen die de gemeente maxi maal uittrekt voor de herinrich ting van de haven. „Je praat denk ik over tientallen miljoe nen, maar we zijn ervan over tuigd dat er voldoende finan ciers te vinden zijn om het plan uit te kunnen voeren." Geen luchtfietserij De nieuwe jachthaven zoals Oostdam en de zijnen die schet sen vergt weliswaar een forse in vestering,. maar levert ook geld op in de vorm van liggelden en - via de te bouwen woningen - OZB-opbrengst. Oostdam is er vast van overtuigd dat uitvoe ring van het plan haalbaar is. „Nee, het is absoluut geen lucht fietserij. Dit is absoluut uitvoer baar." Het plan heeft de naam 'het Oranje Bolwerk' meegekregen en die naam is niet uit de lucht (Advertentie) VACATURES Bent u de werkvoorbereider/ calculator die Noordhout Bouw- en Aannemersbedrijf B.V. zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. door Ali Pankow NOORDGOUWE - Twee loka len van de voormalige openbare basisschool De Springplank in Noordgouwe worden bij het dorpshuis betrokken. Een ander deel van het schoolgebouw is in middels in gebruik bij het thea terduo Rijn en Trijn. De school vormt bouwkundig al één geheel met het dorpshuis. Bij het oorspronkelijke plan van (Advertentie) Deels arbeidsgeschikt of volledig arbeidsongeschikt en in de WIA. Wat betekent dat voor u? Kijk voor meer informatie op www.werkennaarvermogen.nl Verken naar vermogen Ministerie van Sociale Zaken n Werkgelegenheid (Advertentie) de gemeente alle dorpshuizen af te stoten, werd deze accommo datie in Noordgouwe buiten schot gelaten vanwege die vaste verbinding met De Spring plank. Nu de school ter ziele is, geldt dat argument niet meer. Volgens gemeenteambtenaar J. Schlicher ziet het er dan ook naar uit dat het dorpshuis Noordgouwe alsnog in het verkoopproces wordt opgeno men. De twee lokalen komen beschik baar voor verhuur voor so ciaal-cultureel gebruik. Na een grote schoonmaak door een ex tern bedrijf wordt het dorpshuis in beheer gegeven aan de huidi ge beheerster L. Dekker. De school in Noordgouwe balan ceerde qua leerlingaantal de laatste jaren op de rand van het bestaansminimum. Kort na de teldatum van 1 oktober stonden er vorig jaar nog net de vereiste 23 leerlingen ingeschreven. Kort daarna besloten ouders van zes leerlingen hun kinderen van De Springplank te halen en op andere scholen in de gemeen te in te schrijven. Net voor de kerstvakantie waren er nog slechts veertien leerlingen. Dat was aanleiding de school in Noordgouwe met onmiddellijke ingang te sluiten. De Springplank was gefuseerd met de openbare Theo Thijssen- school in Zierikzeé. Daardoor komt het meubilair en verdere roerende zaken toe aan de Zie- rikzeese school. Het gebouw met terrein is eigendom van de gemeente. Naast het hoofdgebouw aan de Vijverbergstraat, is er ook nog een voormalige dependance aan de Pauwstraat. Deze vroegere kleuterschool is vastgebouwd aan een ander pand van de ge meente waarin het consultatie bureau van Allévo is gevestigd. In dit oude schooltje heeft de plaatselijke jeugdsoos al sinds augustus 2004 onderdak. Volgens Schlicher ligt het pand in een gebied waar binnen de kern nog woningen gebouwd kunnen worden. Burgemeester en wethouders willen het pand binnen afzienbare tijd daarom vrij overdragen aan het gemeen telijk ontwikkelingsbedrijf. Dat zou kunnen door de jeugdsoos ook te laten verhuizen naar het schoolgebouw aan de Vijver bergstraat. „Alleen ben ik be vreesd dat door leegstand het DREISCHOR - Een felle uitslaande brand heeft gisteren een historische schuur aan de Zuid Lan- geweg in Dreischor in de as gelegd. De brand is rond het middaguur ontstaan in de losstaande aardappelschuur naast de boerderij. Op dat mo ment was de boer de aardappelen die binnen la gen aan het gassen. Hij was zelf niet in de schuur aanwezig. De brand greep snel om zich heen en de brand weer heeft zich in eerste instantie dan ook be perkt tot het nathouden van de naastgelegen pan den, een moderne landbouwschuur en de monu mentale boerderij (rijksmonument) met woon- Gezond eten met een smalle beurs verhaal voor de rechter mag doen. Over het algemeen wordt er nau welijks te hard over de brug ge reden. In drie weken tijd zijn 'er maar vierhonderd bekeuringen uitgedeeld'. Maat vindt dat echt niet veel. Het merendeel van de overtreders rijdt net iets te hard, zo blijkt uit zijn gegevens. komen vallen. Op de plaats waar als het plan doorgaat de coupure in de dijk komt, was in vroeger tijden daadwerkelijk een bolwerk te vinden. Oost dam: „Op die plaats hebben vroeger ook huizen gestaan." De ondernemers presenteerden hun plannen gisterenavond aan de e gemeenteraad. MIDDELBURG - De twee kantoren van de Kamer van Koophandel voor Zeeland blijven ook na de fusie met de Kamer voor West-Brabant open. Dat heeft de Kamer van Koophandel gistermiddag laten weten. Wel verandert de samenstelling van het bestuur van de Kamers. Het aantal bestuursleden wordt teruggebracht van 78 naar maximaal 24. De helft van de nieuwe be stuursleden moet uit Zeeland komen, de andere helft uit West-Brabant. C. Rutten, de huidige voorzitter van Ka mer West-Brabant is per direct aangewezen als fusievoor zitter. L. Ezinga, de huidige voorzitter van de Kamer voor Zeeland wordt plaatsvervangend fusievoorzitter. Rutten is daarnaast de beoogd voorzitter voor de nieuwe Kamer van Koophandel per 1 januari 2008. R. van Renterghem, de huidige directeur van KvK Zeeland is per direct fusie directeur en beoogd algemeen directeur van de nieuwe Kamer. GOES - United Metals (Middelburg) en Roompot Service (Kamperland) zijn volgens het Financieele Dagblad de snelst groeiende Zeeuwse bedrijven. Ze hebben daarvoor gisteren de FD top gazelle award 2006 gekregen. Schelde Marinebouw (Vlissingen) en C. Oostroms Conser- venfabrieken (Kapelle) zijn eveneens harde groeiers en kregen een FD Gazelle Award 2006. De FD Gazelle Award is een prijs voor de snelst groeiende ondernemin gen van de provincies Zuid-Holland en Zeeland. Die award ging naar 64 bedrijven, waaronder vier onderne mingen uit Zeeland. Met de FD Gazelle Awards wil de zakenkrant onderne merschap stimuleren, de aandacht vestigen op bedrijven die in Nederland snel in omzet groeien en het Nederland se ondernemerschap binnen de verschillende provincies in kaart brengen. MIDDELBURG - Het baggeren van de rioolsloot tussen Middelburg en Veere is afgerond. Sinds eind augustus heeft Waterschap Zeeuwse Eilanden ruim 30.000 liter ver ontreinigde bagger afgevoerd. Er is meer afgegraven dan voordien was ingeschat. Daar door duurden de werkzaamheden langer dan gepland. De afgelopen maanden zijn tevens twee heulen in ere her steld. Heulen zijn oude, gemetselde gewelven die een ver binding vormen tussen twee sloten. Tegenwoordig wor den daar betonnen buizen voor gebruikt. In de buurt van industrieterrein Ramsburg is een historische heule her steld uit 1870. De sanering van de sloot en de heulen heeft 2,5 miljoen euro gekost. Provincie Zeeland, gemeente Mid delburg en stichting het Zeeuwse Landschap hebben bij gedragen in de kosten. (Advertentie) Het plan Oranje Bolwerk komt er grofweg op neer dat de werkgroep een heel nieuw stuk haven wil aanleggen tegenover de bestaande haven. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt zé ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u snellér! Bel 0800 - 0231231 «lp pand gaat lijden onder vandalis me", zegt Schlicher. Hij advi seert B en W dan ook het pand voorlopig in gebruik te laten bij de jeugdsoos totdat er echt ge sloopt gaat worden. (Advertentie) Vandaag, 24 november, zijn onze kantoren vanaf 12.00 uur gesloten Wilgenstraat 4, Goes ffi 0113-214310 Vrijlandstraat 33, Middelburg 2? 0118-637680 http://www.pekaar. nl I L11/ (Advertentie) BRUIDSSHOWS Collectie 2007 27 november 2006 Arsenaal theater VliS9lngen 11 december 2006 Toversluis Sluis Bel voor info-of reservering 0117-454861 Rembo styling week 9-16 november 2006 (informatie, mannequins, gezelligheid en o.a. voor het eerst de volledige collectie ran rembo Styling te zien en te passen In de winkel) huis. Geeu van beide panden is door de brand be schadigd. Van de historische schuur is daarente gen weinig meer over. Hoe groot de schade is, viel gisteren nog niet te zeggen. Volgens de politie was ej- geen sprake van brand stichting, het vermoeden is dat het vuur is ont staan toen de gasinstallatie aan sprong. In de schuur stonden geen machines, maar lagen alleen achthonderd ton aardappelen opgeslagen. De brand is bestreden door drie korpsen, uit Dreischor, Kerkwerve en Zierikzee. In totaal wa ren 25 tot 30 vrijwilligers actief. foto Eric Noordermeer Een van de Chinese studenten van de Hogeschool Zeeland werd in het laatste studenten blad van de school onder vraagd over Nederland en de gewoonten in dit land. Ook de Hollandse pot passeerde de revue. Wat de Chinese gast daarvan vond? Zijn antwoord was duidelijk; hij had het niet zo op ons eten en de eetgewoonten in dit land. Vooral die ovenschotel, met laagjes kaas, tomaten en gehakt stond hem niet aan. Inderdaad: daarmee bedoelde hij dus de oer-Hollandse Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes Wegens uitbreiding van onze succesvolle collectie buitenmeubelen profiteert u rechtstreeks van flink voordeel op ons ruime assortiment buitenkleding (direct leverbaar) van gerenomeerde merken als Magellan&Mulloy, Anna Lascata, Petrusse, Aigle, e.a. Laat deze buitenkans niet liggen! I -> mum Palladio i i buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37