>zc kilometers fietspad angs Oosterschelde kies en stem Drie mannen gearresteerd bij groot drugsonderzoek Drie Jannen goed voor 204 jaar muziek ZEEUWSEMEID leu we onderhoudswegen op alle dijken Gesloten dijken Oosterschelde JeDRVKKERY Tevreden over de uitslag? Herkansing op 7 maart 2007! Dtefano s Maandmenu 23,50 Diefstal brandstof Wolphaartsdijk Provincie wil herten afschieten Verkeersongeval Heinkenszand Werkstraf voor huiselijk geweld Wij geven u de helft cadeau! E E itl Christophe zeeuwse almanak Rimpels jactie: 0113-315649 kpzc.nl Lelie ■w.pzt Eiail:redactie@pzc.nl tbus 31,4460 AA Goes eitentie-exploitatie: ird- en Midden-Zeeland: 0113-315520; mvs-Vlaanderen: 0113-315570; ionaal: 020-4562500. jfsservice: 0800-0231231 nderdag 23 november 2006 editie Bevelanden-Tholen Harmen van der Werf ILIJNSPLAAÏ - De Ooster- lelde wordt een paradijs voor isers en wandelaars. Op alle ten liggen in 2015 nieuwe on- houdswegen, waarvan onge- twee derde (92 kilometer) toegankelijk wordt voor re- anten. •t alle werkwegen gaan dus jn.Van de 155 kilometer dijk de hele Oosterschelde 63 kilometer afgesloten, springt al snel het meest in oog. „Maar", durft dagelijks tuurster S. van 't Westeinde i waterschap Zeeuwse Eilan- te stellen, „al met al is er ake van een grote vooruit- iendijks ïhts op tien kilometer Ooster- icldedijk ligt nu een weg, on- i'meer bij het Schouwse Kou- terke (met de Plompe Toren) tussen Kattendijke en Wemel- jlge. Op Tholen loopt nog een litendijks fietspad tussen Go- ihoek en de Oesterdam, maar (armee houdt het wel zo'n beet- op. i ij de Deltawerken in de jaren stig en zeventig was het nog "e gewoonte onder- udswegen aan te leggen, geeft iterschapsambtenaar A. Beau- tt als verklaring. De machines (armee werd gewerkt, waren niet zo zwaar en hetzelfde ild voor het materiaal dat in Idijken werd verwerkt. Dat is (Advertentie) veranderd. Beaufort: „Je kunt een kantonnier ook niet meer met een kruiwagen de dijk op sturen." Sinds 1996 wordt er weer aan de dijken in Zeeland gewerkt. Veel stenen dijkglooiingen ble ken te zwak. Die worden vervan gen, eerst langs de Westerschel- de, sinds dit jaar ook langs de Oosterschelde. De Zeeuwse waterschappen en Rijks waterstaat hebben er in 1996 direct voor gekozen overal onderhoudswegen aan te leggen. „Die wegen maken de dijken ook steviger", aldus Beau fort. Alleen, natuur- en milieuorgani saties waren er niet zo blij mee. Stiltegebieden waar het voor vo gels goed toeven is, werden op eens verstoord door voorbijgan gers. Dat leidde langs de Wester- schelde tot conflicten. Water schap Zeeuwse Eilanden heeft daarvan geleerd. Nog voor de werken langs de Oosterschelde begonnen, is in kaart gebracht waar belangrijke vogelgebieden zijn. Op basis van dit onderzoek is in overleg met Vogelbescherming en de Zeeuwse Milieufederatie besloten waar werkwegen wor den opengesteld en waar niet. Stukken dijk die bij kwetsbare locaties liggen, maar waar al re- GOES - Een overzicht van dij ken langs kwetsbare gebieden in de Oosterschelde die geslo ten blijven voor fietsers en wandelaars. Op Zuid-Beveland: Tussen de Oesterdam en Roelshoekbij Krabbendijke. e Tussen de Nieuwlandepol- der en Yerseke. Bij de radarpost Wemeldin- Van het Goese Sas tot de Zandkreekdam (recreatie blijft mogelijk). Op Noord-Beveland: Tussen de Zandkreekdam en Kats. Vanaf de haven bij Kats tot de Zeelandbrug. Een dijkvakje één kilometer ten westen van Colijnsplaat. Op Schouwen-Duiveland: Bij de Schelphoek en de We vers en Flaauwers Inlaag. Van de monding van het Zie- rikzeese havenkanaal tot de Zeelandbrug. Langs de Gouweveerpolder ten westen van Ouwerkerk. Bij de Slikken van Vianen (twee stukjes) tussen Ouwer kerk en Bruinisse. Op Sint-Philipsland: Aan de hele noordkant en ook een groot stuk aan de zuidkant langs de Krabben- kreek. Op Tholen: Vanaf de Krabbenkreekdam tot bij Sint-Annaland. 0 Vanaf de kop van Tholen bij Stavenisse tot aan de Muyepolder bij Sint-Maartens dijk. I mavond vanaf 17.30 uur irasseriemenu ?i duivenbouillon of -rdappel-knolselderijsoep, 1 rrilla en merengue dessert - 2,50 of €10,00 (vegetarisch) Ij :serveren: 0118 - 886 866 225-11, 11.00-12.00 uur 'Eendagsvlieg üiawwa Wijnberg Gert de Meijer «128-11,20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek SLAZ-lezing Hugo Brems Altijd weer vogels die nesten ^formatie over kinderboeken ;P internet: een nieuwe activiteit van De Drvkkery lijk op www.kjoek.nl Van links naar rechts: Jan Barendrecht, Jan de Kam en Jan Meulenberg. Hun brassband Ons Genoegen uit Kamperland stopt ermee. door Rob Paardekam KAMPERLAND - Muziek ma ken is hun leven. Jan de Kam, Jan Meulenberg en Jan Baren drecht zijn samen goed voor 204 jaar muziek. Toch komt er nu abrupt een einde aan hun muzi kale leven, want brassband Ons Genoegen uit Kamperland stopt Dat einde zat er al en tijdje aan te komen. Het ledental is de laat ste jaren gezakt tot net boven de tien en dan kwam niet eens ie dereen altijd naar de repetitie avonden in verband met studie of werk. De vereniging heeft ge probeerd om nieuwe mensen te werven door onder meer het be zoeken van scholen, maar jonge ren blijken niet meer warm te lo pen voor het maken van muziek. Daar komt bij dat de enkeling die dat wel doet, vaak naar een muziekgezelschap in één van de omliggende dorpen gaat, want bij Ons Genoegen spelen alleen koperblazer; er zijn geen saxo foons of dwarsfluiten. Elke keer als er nieuwe mensen in Kam perland kwamen wonen, werd hun interesse gepeild, maar ook dat zette geen zoden aan de dijk. „Er zijn nooit veel vreem den bij ons gezelschap geko men", zegt Jan Meulenberg. Jan de Kam (85) was na de zo mer al gestopt bij de brassband. Hij had het idee het niveau niet meer bij te kunnen benen. „Het viel me bovendien steeds zwaar der om na de zomer weer nieu we dingen in te studeren." Jan Meulenberg (80) en Jan Baren drecht (91) hadden nog wel zin om hun partijtje mee te blazen. Ze balen dan ook flink van het opheffen van Ons Genoegen. „Ik wil nog wel even doorgaan", al dus Barendrecht. „Dus als er toch nog mensen zijn, die zin hebben om muziek te maken in een gezelschap, mogen ze zich melden." In totaal hebben vijf muzikan ten in de brassband aangegeven dat ze door willen gaan. In prin cipe hebben ze die kans, want het aftredende bestuur heeft be sloten dat de instrumenten nog een jaar worden bewaard. Het probleem is dat niemand echt de kar wil trekken. „En dat ga ik op mijn leeftijd echt niet meer doen", laat Barendrecht Advertentie Verkiezingen Provinciale Staten Zeeland MEER KEUZES. WWW.ZEELAND.NL VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND 7 MAART door Harmen van der Werf COLIJNSPLAAT - Op Noord-Beveland zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie mannen opgepakt op ver denking van grootschalige han del in verdovende middelen. De politie heeft dit gisteren be kendgemaakt. De arrestaties vonden plaats in het kader van een omvangrijk onderzoek naar handel in verdovende middelen op Noord-Beveland. De aange houden verdachten zijn 22, 25 en 34 jaar. Twee van hen zijn naar verluidt afkomstig uit Kamperland en één uit Colijns plaat. De politie heeft bij huis zoekingen op drie adressen ver dovende middelen en een wapen in beslag genomen. Om welke verdovende middelen en welk wapen het gaat, wilde een woordvoerster van het open baar ministerie in Middelburg gisteren niet vertellen in belang van het onderzoek. Zij sloot meer aanhoudingen niet uit. Op Noord-Beveland staat het drietal bekend als 'de pillenman- netjes', omdat ze onder meer zouden handelen in xtc-pillen. Ze veroorzaakten veel overlast in hun directe woonomgeving. ircmdcQ/fé Buitendijks fietspad tussen Colijnsplaat en de Zeelandbrug. foto Willem Mieras creatie is, blijven wel toeganke lijk. Voorbeelden daarvan zijn de dijk bij camping Stavenisse en de buitendijkse fietsverbin- ding tussen Kattendijke en Goe se Sas. Zeeuwse Eilanden heeft nog een andere les geleerd van de wer ken langs de Westerschelde. On derhoudswegen die daar zijn af gesloten, liggen er vaak schitte rend bij in strak asfalt. Fietsers komen daardoor al snel in de verleiding verbodsborden te ne geren. Af te sluiten wegen langs de Oosterschelde worden anders uitgevoerd, in open asfalt waar over een laag grond wordt aan gebracht. Ze kleuren op den duur net zo groen als de huidige dijken. November Bospaddestoelen crème soep Hertenbiefstuk met een smakelijke saus van rode port en tijm met een herfst garnituur Vanille crème brulée met kaneelijs en slagroom tel.(01 18) 418 OI9www.stefanos.nl WOLPHAARTSDIJK - Uit een benzineopslagplaats op een bedrijfsterrein aan de Zandkreekweg in Wolphaarts dijk zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee brand stoftanks gestolen. Uit een boot werd ook een tank meege nomen. De brandstoftanks hadden elk een inhoud van 25 liter en zijn enkele tientallen euro's waard. DEN HAAG - Het Zeeuwse provinciebestuur heeft de Raad van State gevraagd om de afschotontheffingen voor reeën en damherten in de Kop van Schouwen geldig te verklaren. De ontheffingen werden op verzoek van Fauna bescherming een half jaar geleden buiten werking gesteld door de rechtbank in Middelburg. De provincie en de Fau- nabeheereenheid Zeeland stelden gisteren in hoger be roep dat het nu de tijd is om vrouwtjesdieren af te schie ten. De uitspraak van de Middelburgse bestuursrechter is clan ook een gemiste kans om efficient de hertenpopulatie terug te brengen tot de gewenste 150 exemplaren, aldus Faunabeheer Zeeland die de jagers zijn vertegenwoor digt. Volgens tellingen van Alterra in opdracht van de pro vincie zouden er 375 damherten in het gebied zijn. Die po pulatie is te groot. De dieren gaan andere voedselgebie- den zoeken en steken daarbij vooral 's nachts wegen over. Recent waren er twee aanrijdingen. De rechtbank in Mid delburg greep in april in de ontheffingen in omdat de pro vincie de schade niet hard heeft kunnen maken. Uit spraak van de Raad van State volgt binnen twee weken. HEINKENSZAND - De auto van een 59-jarige inwoner van de gemeente Borsele is gisteren rond half twee 's mid dags volledig vernield bij een botsing op de kruising van de Rembrandtstraat en Nassau Odijkstraat in Heinkens zand. De automobilist reed over de Rembrandtstraat uit cle richting van Clara's Pad. Op de kruising verleende hij geen voorrang aan een van rechts komende 56-jarige be stuurder ook uit Borsele. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 42-jarige Vlissinger voor huiselijk geweld conform de eis veertig uur werkstraf opgelegd. De man mishandelde op 7 november zijn echtgenote. De Vlissin ger zou zijn vrouw te hardhandig hun woning hebben in geduwd, waardoor ze een bloeduitstorting opliep. Advertentie Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl Advertentie Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. het alfabet van Zeeland Advertentie foto Willem Mieras Theaterproductiehuis Zeelandia presenteert mi van Nirav weten." Of er nu een nieuw ge zelschap komt of niet; met Ons Genoegen is het na zaterdag de finitief gedaan. De 108 jaar oude vereniging wordt opgeheven met een klein concert en het tonen van de film Fanfare van Bert Haanstra. „Die film toont op een perfecte manier hoe een muziekvereni ging in zo'n dorp in elkaar zit", legt bestuurslid Marco Dubbel dam uit. „Hét leek ons een leuke afsluiter." Belangstellenden zijn vanaf haLf acht 's avonds welkom in het Ca- sembroothuis. EEN TONEELSTUK OVER THUISKOMEN TE ZIEN IN THEATERZALEN EN DORPSHUIZEN IN HEEL ZEELAND VAN 23 NOV T/M 27 JAN SPEELLOCATIES THOLEN 23 nov Scherpenisse (try-out) 24 nov Scherpenisse (première) WALCHEREN 28 nov Vlissingen 1 dec Domburg 2 dec Westkapelle >18 jan Serooskerke 25 jan Arne- muiden 27 jan Middelburg DE BEVELANDEN 25 nov Heinkens zand 29 nov Baarland 30 nov 's Heer Hendrikskinderen 6 dec Wemeldinge 7 dec Rilland >12 dec Goes 23 jan Hansweert 24 jan Wissenkerke SCHOUWEN-DUIVELAND 8 dec Renesse 9 dec Kerkwerve >11 dec Nieuwerkerk ZEEUWS-VLAANDEREN 16 jan Terneuzen >17 jan Oostburg >19 jan Hulst 20 jan Sluis 26 jan Axel info kaarten 2 «.theaterzeelandia.nl of bel 0900 33 000 33 (0.45 p/g> F NDS Provincie Zeeland Klanten belden bij verkeerde adressen aan en reden erg hard met auto's door de dorpen. De verdachte dealers zouden veel klandizie hebben in recreatie parken. „Vlak de drugsmarkt op Noord-Beveland dan ook niet uit", aldus een ingewijde. De drie verdachten zijn dinsdag voorgeleid aan de rechter-com- missaris in Middelburg. Hun ge vangenhouding is verlengd. We hebben het zaterdag alle maal kunnen zienSinter klaas staat er ondanks zijn ho ge leeftijd nog goed op. Daar om is de tekst die dat vijfjari ge meisje in Oost-Souburg voor het prachtlied 'Zie ginds komt de stoomboot' gebruikt, enigszins ?nisplaatst. „Hoe waaien zijn rimpels al heen en al weer", zingt ze vol over tuiging en eerbiedige devotie. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35