PZC PSV nog te licht voor elitestrijd Barcelona wacht spannend slot Jan en Gerard de Rooy uit op wraak Tennisster Dokic blijkt spoorloos Hermens verweert zich tegen aanklacht Eindhovense ploeg krijgt geen grip op Liverpool 29 Tien ploegen zijn al door champions league Koeman: PSV slordig in opbouw Ajax met Stam tegen Sparta Praag Houwaart trainer Sint-Truiden Oranje houdt zevende plaats vast Geen kunstgras tijdens Euro 2008 Duitse politie voorkomt veldslag donderdag 23 november 2006 tor Frans van den Nieuwenhof LIVERPOOL - Op de ladder Europese topteams neemt PSV nog altijd een degelijke en bescheiden plaats in. Het team trainer Ronald Koeman kon gisteren niet aantonen dat het lich al kan meten met de elite. Liverpool boekte een kleine maar duidelijke overwinning fi-0), die PSV zekerheid oplever de over de tweede plaats in poep C. Voor PSV was het de eerste ne- ierlaag sinds eind augustus, toen het verloor bij FC Twente ll-O). Feitelijke waarde had de juskleun van gisteren niet, het jng alleen om een mogelijk oordeel bij de loting voor de seede ronde. Maar leerzaam as het wel. 3e vraag die ook trainer Koe- zich vooraf stelde was: vaar staan we nu precies in Eu- Het antwoord kreeg hij. PSV is één van de acht clubs die je laatste drie seizoenen de iweede ronde van de Champions League haalden. De andere zijn: RIJSWIJK - Na de vijfde en voorlaatste speelronde in de Champions League zijn tien van Je zestien ploegen bekend die zich voor de achtste finales heb ben geplaatst. zijn Olympique Lyon, Real Madrid, Ceitic, AC Milan, Chel sea, Bayern München, Interna zionale, Liverpool, PSV en Va lencia. In groep G zijn Arsenal, FC Por- en CSKA Moskou nog in de race voor de twee tickets. In groep A (met Werder Bremen en Barcelona als kanshebbers), D (met AS Roma en Shakhtar Donetsk), groep F (Manchester United en Benfica) en groep H (AEK Athene en Lil le) wordt op 5 en 6 december ook nog gestreden om de begeer de startbewijzen. ANP Groep A. levski Sofia (Bul)-FC Barcelona Spa) 0-2 (0-1). 5. Giuly 0-1, 65. Iniesta >2.Scheidsrechter: Baskakov (Rus). Ge- kaart: Milanov, Borimirov (Levski So- 'il Aantal toeschouwers: 42.000. iVerder Bremen (Dui)-Chelsea (Eng) 1-0(1-0). 27. Mertesacker 1-0. Scheids- 'shler: Michel (Slw). Gele kaart: Bor- t«ki (Werder Bremen), Terry (Chel sea) Aantal toeschouwers: 37.500. Stand: >dsea 5 3 1 1 10 10- 4 i'imen 5 3 1 1 10 8- 3 Sïcelona 5 2 2 1 8 7- 4 Jvski 5 0 0 5 1 15 Spartak Moskou (Rus)-Bayern Mün chen (Dui) 2-2 (1-2). 16. Kalinichenko •0,22. Pizarro 1-1, 39. Pizarro 1-2, 72. fovac 2-2. Scheidsrechter: Gilewski UW). Gele kaart: Mozart, Bistrov (Spar s': Moskou). Aantal toeschouwers: 45.000. Internazionale (Ita)-Sporting Portu- ?al (Por) 1-0 (I-O). 36. Crespo 1-0. Scheidsrechter: De Bleeckere (Bel). Ge- haart: Maicon, Stankovic (Inter Mi- H Paredes, Nani, Custodio (Sporting 'ortugal). Aantal toeschouwers: 69.000. Stand: tyern 5 3 2 0 11 9-2 'niernaz. 5 3 0 2 9 4-4 Sparlak M, 5 0 3 3 10 Groep C. Liverpool (Eng)-PSV 2-0 (O-O). 65. Gerrard 1-0, 89. Crouch 2-0. Scheids- 'echter: Messina (Ita). Aantal toeschou wers'41.948. Liverpool: Reina; Finnan, Carragher, *99er en Riise; Pennant (79. Bellamy), tabi Alonso (21. Zenden), Gerrard en Gonzalez (36. Luis Garcia); Crouch en Ruijt. PSV: Gomes; Kromkamp, Da Costa, %en Salcido; Fehér (68. Tardelli), Af- ;ll=y, Simons en Mendez (81. Beerens); Lonêen Farfan. Girondins Bordeaux (Fra)-Galatasa- 'aV (Tur) 3-1 (1-0). 22. Alonso 1-0, 47. -eslandes 2-0, 50. Faubert 3-0, 73. Ina- T°to 3-1Scheidsrechter: Hrinak (Skw). ode kaart: 59. Turan (Galatasaray). Ge- kaart: Enakarhire, Wendel (Girondins cordeaux), Sabri Sarioglu, Sas, Inamo- 'o 'Galatasaray). Aantal toeschouwers: 30000. Stand: |*ttpool 5 4 1 0 13 13- 2 5 3 1 1 10 5- 3 Weaux 5 113 4 1-5 ^letasaray 5 0 14 1 3-6 Groep D. Shakhtar Donetsk (Oek)-AS Roma N1-0 (O-O). 61. Marica 1-0. Scheids- tfhter: Stark (Dui). Gele kaart: Perrotta, -sssetti, Pizarro (AS Roma). Aantal toe- bouwers: 18.673. Valencia (Spa)-Olympiakos Piraeus IN 2-0 (1-0). 45. Angulo 1-0, 46. Mo- sntes 2-0. Scheidsrechter: Duhamel 'a). Gele kaart: Palladro, Albiol, Ayala Valencia), Zewlakow, Marie, Castillo, antos (Olympiakos Piraeus). Aantal «schouwers: 38.000. Stand: jflencia 43 1 0 10 10- 5 •SRoma 4 2 1 1 7 7-3 «ympiakos 4 0 2 2 5 2-8 Shakhtar 4 0 2 2 4 2- 10 Programma Uefa Cup vanavond: Parta Praag-Ajax, Slovan Liberec-Gras- !™PPers, Fenerbah?e-Palermo, Rapid ""«arest-Mlada Boleslav, Auxer- '?Glasgow Rangers, Maccabi Haifa-Par- Belgrado, FC Basel-AS Nancy, Leverkusen-Tottenham Hotspur, 'ub Brugge-Dinamo Boekarest, Sevil- a-bporting Braga, OB Odense-RC Lens, arma-SC Heerenveen, Feye- roord-Blackburn Rovers, Paris St.Ger- ™ln-Hapoel Tel Aviv, Newcastle Uni- Celta de Vigo, Espanyol-Zulte Ware- Olympique Lyon, AC Milan, In- ter, Real Madrid, Bayern Mün chen, Chelsea en Liverpool. Bar celona of Werder Bremen kan zich daarbij voegen. Een derge lijke status is sinds de invoering van de Champions League in 1991 ongekend voor een Neder landse club. Hoewel PSV zich dus mag reke nen tot de tien sterkste ploegen van Europa, is het gat met de echte top nog niet overbrugd. Li verpool, toch echt een klasse minder dan Chelsea, Manches ter United of Arsenal, had op Anfield Road niet veel te duch ten van de Eindhovenaren. Het team van coach Rafael Beni- tez zette zijn opponent direct on der druk en hield het tempo tot aan de rust zo hoog, dat PSV geen enkele grip op het duel kreeg. Het team van Koeman had niets in te brengen en be perkte zich tot het tegenhouden van de Engelsen. Man-op-man Op het middenveld ging veel mis. Dat was opmerkelijk, om dat PSV achterin heel gedurfd man-op-man speelde en dus een speler overhield. Dat was Sim ons, die steeds naar achteren werd gedrongen om de aanvoer naar het Liverpool-duo Kuijt en Crouch te verijdelen. Verder werd Méndez opgeofferd aan sterspeler Gerrard. Met Afellay en Fehér bezat PSV te weinig fysieke kracht om cen traal op het veld overeind te blij ven. Ook de slimheid om waar mogelijk te temporiseren ont brak. Tegenvaller was natuur lijk de absentie van Cocu, die zich vijf kwartier voor de wed strijd met koorts afmeldde. Eer der die dag had ook Culina al aangegeven dat zijn knieblessu re hem te zeer parten speelde. Omdat ook Vayrynen en Aissati geblesseerd waren, miste PSV vier middenvelders. Fehér pakte zijn eerste speelmi-._ nuten sinds half augustus, 'toen hij inviel tijdens het duel om de Johan Cruijffschaal. Een gebrek aan ritme was overduidelijk. Af ellay daarentegen kwam in de problemen, doordat hij in de Liverpool-aanvoerder Steven Gerrard (rechts) wacht op zijn ploeggenoten om de 1-0 te vieren. Onder hen ook Boudewijn Zenden en Dirk Kuijt. foto Phil Noble/RTR hectiek vaak het overzicht ver loor. Grote kansen kreeg Liverpool niet, al veerde de aanhang in de eerste helft liefst zeven keer hoopvol op. Telkens ontbrak de finesse, bij Crouch vooral, om het snelle maar niet altijd zorg vuldige aanvalsspel te bekro nen. De beste mogelijkheid dien de zich vlak voor rust aan, toen Crouch een voorzet van Finnan .-rakelings over kopte. Bleek PSV oogde uiterst bleek. Liver- pool-doelman Reina had voor rust werkelijk niets te doen. Na de pauze was het duel op het oog evenwichtiger. PSV voetbal de wat gemakkelijker, maar net in een fase dat het mocht gaan denken aan het creëren van een kans, brak Liverpool de ban. Kuijt draaide handig weg van Alex en bediende Gerrard, die Simons van zich had afgeschud en koel binnenknalde: 1-0. Liverpool gaf PSV de gelegen heid om op balbezit te spelen. Dat bracht meer Eindhovenaren in de buurt van doelman Reina, maar buiten een vreemde stuiter bal van Koné hoefde die zich nergens om te bekommeren. Al le hoop verdween toen Crouch vlak voor tijd het verschil ver dubbelde. GPD van onze sportredactie LIVERPOOL - Trainer Ro nald Koeman was na afloop niet te spreken over het spel van PSV. Hij vond zijn voetbalelftal in de Cham pions Leaguewedstrijd tegen Liverpool (2-0) te slordig in de opbouw. „Dat vond ik de laatste twee competitiewedstrijden ook al", zei Koeman. „Als de op bouw van achteruit niet vol doende is, kun je voorin te weinig creëren." PSV miste in het duel met Liverpool Phil lip Cocu. „Die mis je dan wel", vond Koeman. „Hij is juist wel een speler die 'vast' is in de opbouw. Dat is een be langrijk verschil geweest." De Belg Timmy Simons zei dat een nederlaag een keer moest gebeuren. „Dat kan be ter nu zijn als je al geplaatst bent voor de volgende ronde dan als het echt om de punten gaat." ANP van onze sporterdactie RIJSWIJK - Internazionale en Chelsea hebben zich gisteren ge plaatst voor de achtste finales van de Champions League. De Milanese ploeg versloeg in groep B concurrent Sporting Lis sabon met 1-0. De Londense for matie verloor met 1-0 bij Wer der Bremen, maar belandde in groep A desondanks in veilige haven. AS Roma liet door een neder laag bij Shakhtar Donetsk (1-0) de kans op voortijdige kwalifica tie liggen in groep D. Ook in groep A, met Werder Bremen en Barcelona als gegadigden, valt de beslissing tijdens de zesde en laatste speelronde op 5 decem ber. Werder Bremen, dat eerder in Londen met 2-0 verloor, toonde in het volgepakte Weserstadion weinig ontzag voor Chelsea. De Duitse ploeg kwam dankzij een krachtige kopbal van Per Merte sacker in de 27e minuut op voor sprong. Na een uur keek Chelsea, met Khalid Boulahrouz in het basis team, nog altijd tegen de achter stand aan. Met een dubbele wis sel (Robben en Sjevtsjenko voor Drogba en Mikel) trachtte coach José Mourinho tevergeefs het duel een positieve wending te ge ven. Chelsea kwalificeerde zich dankzij een beter onderling re sultaat met Werder Bremen toch voor de laatste zestien. Duels Barcelona, met Giovanni van Bronckhorst op de bank, deed wat het moest doen doen in Bul garije. De ploeg van coach Frank Rijkaard versloeg het nog puntloze Levski Sofia met 2-0. Giuly en Iniesta scoorden. Chel sea en Werder Bremen staan op tien punten, Barcelona heeft er acht. De afsluitende duels: Chel sea - Levski en Barcelona - Wer der Bremen. Barcelona moet winnen van Werder Bremen voor plaatsing. In groep B behield Bayern Mün chen de ongeslagen status. De ploeg van de Nederlandse basis spelers Roy Makaay en Mark van Bommel nam op het kunst gras bij figurant Spartak Mos kou genoegen met 2-2. Pizarro scoorde twee voor de Duitsers, die al zeker waren van plaat sing. In de andere groepswedstrijd sloeg Internazionale een aanval van Sporting Lissabon op de tweede plaats af: 1-0. Crespo scoorde in de 36e minuut. Daar mee stelde Inter de plaats in de achtste finales veilig. In de laat ste wedstrijd bij Bayern spelen de Italianen nog om de groeps- winst. Eerste zege In groep C, met Liverpool en PSV als onbereikbare concurren ten, behaalde Bordeaux de eer ste zege. De Franse ploeg ver sloeg Galatasaray met 3-1 door doelpunten van Alonso, Laslan- des en Faubert. Bordeaux, dat de groepsronde bij PSV afsluit, verzekerde zich daarmee van een plaats in het Uefa-bekertoer- nooi. Het Galatasaray van coach Erik Gerets is volledig uit geschakeld. In groep D bleef het al geplaats te Valencia ongeslagen. De Spaanse ploeg won met 2-0 van het Griekse Olympiakos Pireus. Barcelona's sterspeler Ronaldinho passeert Zhivko Milanov van Levski Sofia. Barcelona won in Bulga rije met 0-2, maar is nog allerminst zeker van plaatsing voor de tweede ronde. foto Georgi Licovski/EPA Angulo opende op slag van rust de score. Morientes sloeg met een na de pauze toe. AS Roma liet in Oekraïne de kans op plaatsing liggen. De Ita liaanse ploeg verloor met 1-0 bij Sjaktar Donetsk. Marica hield de thuisploeg in de race voor de tweede plaats. ANP door Leo van de Ruit CARDONA - Het revanchege- voel zit diep bij de familie De Rooy. Afgeserveerd waren zij, vader Jan en zoon Gerard de Rooy, woestijnruiters in sportie ve vrachtwagens. Als kleine jongens waren ze weggestuurd. Begin dit jaar mochten ze niet meedoen aan de Dakar Rally door een diskwalificatie. Hun speciaal geprepareerde bolides kwamen niet door de technische keuring. Nu zinnen ze op wraak. In het nieuwe jaar komen ze te rug, zeiden ze gisteren op een speciale bijeenkomst in het Spaanse Cardona. Jan en Ger ard de Rooy, in nieuwe vracht wagens die zo goed zijn als vlie gende tapijten. Ze doen in de 29e Dakar Rally weer mee. Om goed te presteren, liefst de plaat sen 1 en 2 in te nemen. Jan de Rooy, 63: „Ik ben mijn he le leven nooit geschorst geweest. Het zit heel diep." Zoon Gerard voegde eraan toe: „Wij zijn uiter mate gebrand op een goede pres tatie." De 29e Dakar Rally voor moto ren, auto's en vrachtwagens is van 6 tot en met 21 januari van Lissabon naar de Senegalese hoofdstad Dakar. Opnieuw doen meer teams mee (525) en zijn er meer nationaliteiten (42). Nederland levert na Frankrijk het grootste contingent deelne mers (15 procent). Onder hen Jan en Gerard de Rooy. Van de Franse organisatoren ASO kregen ze - na lange ge sprekken - de garantie de vol gende keer wel mee te kunnen doen en werkten zij al tien maanden naar het evenement toe. Met de traditionele DAF-moto- ren ontwikkelden zij de Ginaf X 2222. Belangrijkste nieuwigheid is een wielophanging als bij per sonenauto's. De zware bolide komt daardoor niet meer van de grond. Toch zeiden beide De Rooys tijdens testen in Marok ko: „Net een vliegend tapijt." Beide heren hebben er groot ver trouwen in tijdens de komende woestijnrally door Portugal, Ma rokko, Mauretanië, Mali en Se negal de strijd te kunnen aan- PRAAG - Trainer Henk ten Cate van Ajax kan vanavond tijdens de uitwedstrijd in de Uefa Cup tegen Sparta Praag weer over Jaap Stam beschikken. De aanvoerder is hersteld van een blessure aan zijn bovenbeen. Bij een overwinning op Sparta Praag is Ajax halverwege de groepsfase al nagenoeg zeker van een langer verblijf in Europa. Ten Cate wilde zijn opstelling gisteren na afloop van de training nog niet bekend maken. De kans is groot dat Kenneth Perez op de bank begint. De Deen vormde de - afgelopen twee wedstrijden een matig koppel met Wesley', Sneijder. ANP SINT-TRUIDEN - Henk Houwaart is de nieuwe trainer van het Belgische Sint-Truiden. De 61-jarige Nederlan der trainde eerder al Belgische clubs als Club Brugge,.. Gent, Antwerp en Waregem. Houwaart volgt bij Sint-Truiden de opgestapte Thomas Caers op. Sint-Trui den verkeert met 13 punten in de degradatiezone van de Belgische Eerste Klasse. GPD DEN HAAG - Het Nederlands elftal heeft in november zijn zevende plaats op de ranglijst van de Fifa behouden. Oranje verloor acht punten, maar houdt met een totaal van 1.305 wel Portugal, dat met 1.258 punten van de ne gende naar de achtste plaats steeg, achter zich. Brazilië voert de gisteren gepubliceerde lijst aan met 1.588 pun ten. Rusland heeft, onder hoede van Guus Hiddink, goede 1 zaken gedaan met een stijging van de 33e naar de 23e plaats. 1. (1) Brazilië, 2. (2) Italië, 3. (4) Argentinië, 4. (3) Frank rijk, 5. (5) Engeland, 6. (6) Duitsland, 7. (7) Nederland, 8. (9) Portugal, 9. (11) Nigeria, 10. (8) Tsjechië. GPD NYON - Tijdens het Europees kampioenschap van 2008 wordt er niet op kunstrgras gespeeld, zo maakte de Uefa gisteren bekend. De Europese voetbalunie reageerde daar mee op verhalen in de Oostenrijkse en Zwitserse pers (in die twee landen wordt het EK gehouden) dat zeker de helft van de acht stadions met artificieel gras zouden wor- den uitgerust. GPD HAMBURG - De Duitse politie claimt dat dinsdagnacht een grote veldslag tussen Duitse en Engelse hooligans is voorkomen. In totaal werden zo'n 250 relschoppers aange houden. De hooligans zouden een confrontatie hebben af gesproken in Hamburg. De Engelsen waren in Noord-Duitsland vanwege de Champions Leaguewedstrijd tussen Werder Bremen en Chelsea. Bij de relschoppers (zo'n 100 Duitsers en 150 En gelsen) werd een groot arsenaal aan wapentuig aangetrof fen. Volgens de politie betrof het louter hooligans uit de zoge naamde c-categorie, fans die al een strafblad hebben we gens geweldsdelicten. In Bremen heeft de politie rondom de wedstrijd assistentie van korpsen uit heel Noord-Duits land gekregen. GPD/RTR van onze sportredactie DEN HAAG - Jelena Dokic is spoorloos. Volgens de vader van de Servische tennisster is ze zelfs ontvoerd in Zagreb door haar voormalige coach Boraa Bi- kic en diens broer Tino. „Ik maak me veel zorgen om mijn dochter", zei Damir Dokic dinsdag tegen de krant Kurir. „Jelena zal nooit toegeven dat ze vastgehouden wordt, maar mij is het allemaal zeer duide lijk." „Toen Jelena na haar trainingen in Duitsland naar Zagreb ging, zei ze dat ze contact met me zou opnemen", vervolgde Dokic' om streden vader, die zich in het verleden vaak onbehoorlijk ge droeg bij toernooien en zelfs ge schorst is geweest door de WTA. „Ik heb nog niks van haar ge hoord en volgens mij komt dat door de broers Bikic." In de Ser vische media wordt beweerd dat Tino Bikic óf gaat trouwen met Dokic óf dat ze een relatie heb ben gehad en daar onlangs op ge voelige wijze een einde aan is ge- Jelena Dokic komen. Dolde zou maandag - haar moeder hebben gebeld om te vertellen dat ze niet meer te- rugkwam naar Duitsland, ter-, wijl ze een dag eerder zei dat ze, alleen naar Zagreb ging om wat kleren op te halen. De voormalig nummer vier van de wereld is inmiddels afgezakt naar de 583e plaats. GPD/ISS gaan met de tachtig andere vrachtwagens. „Het is en blijft een rally", al dus routinier Jan, die in de tachtiger jaren al tweemaal won. „Een stuk geluk moet erbij komen, maar we gaan beslist voor een podiumplaats. Elkaar helpen doen we niet. Het is ie der voor zich. Als ik onze Gerard in de woestijn met pech zie staan, zal ik met een handje naar hem zwaaien. Maar als wij allebei op het podium komen, is dat vanzelfsprekend prachtig." ANP van onze sportredactie DEN HAAG - De advocaten van Jos Hermens overwegen een aanklacht en een schadeclaim in te dienen wegens smaad tegen de Duitse atletiekbond DLV. De ze sportorganisatie heeft aangif te gedaan bij de Duitse justitie tegen de Nijmeegse atletenmana- ger omdat deze de geneesmidde lenwet zou hebben overtreden. Voor zover advocaat Paul Schol ten tot nu toe heeft kunnen na gaan, werd de klacht maandag door de DLV in Magdenburg in gediend, waarbij ook meteen de diverse media op de hoogte wer den gesteld. Maar de precieze in houd van de klacht, laat staan de gronden, kent Scholten nog steeds niet. „We hebben de DLV een e-mail gestuurd met de vraag naar de precieze aantijgin gen, maar hebben nog niets ge hoord." De zaak kreeg sinds gisteren veel publiciteit. Scholten: „Er wordt van ales gesuggereerd.. Jos Hermens heeft een groot sportmanagmentbureau en lijdt, ontegenzeggelijk schade door de ze aantijgingen waarvan nie mand weet waar ze op geba seerd zijn." Voorlopig proberen Hermens' advocaten te achterhalen wat de aantijgingen zijn. „En ondertus-, sen zal de Duitse justitie bekij ken of er enige aanleiding is om een nader onderzoek in te stel len vanwege de klacht van de DLV. Voor zover wij nu weten is het zelfs nog maar de vraag of er wel een onderzoek komt." Maar zelfs wanneer het niet tot zo'n onderzoek komt, is de scha de al aangericht, vindt Schol ten. „Jos heeft in de atletiek een uitstekende naam. Maar van aantijgingen als deze blijft al tijd iets hangen, dat is zeker." De klacht tegen Hermens maakt onderdeel uit van een vooronder zoek van de DLV tegen de voor malige Duitse atleten Nils Schu mann en Grit Breuer. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29