Tel Aviv trekt boetekleed aan 'Supernanny' inzet in strijd ontspoorde jeugd België heeft eigen Abu Ghraib Brussel waarschuwt Europese suikerboeren minder te telen Brandweerlieden en politie slaags in Parijs Hoon en lof na één jaar Merkel ijsseldijk modes Kunt u de verlofaanvraag van uw werknemer eigenlijk weigeren? Gevolgen clusterbommen rampzalig Doden bij Poolse mijnexplosie Belg loopt nog niet warm voor drop Nieuw spoor in moordzaak Palme Actie treft treinverkeer Antwerpen Logboek vissers wordt elektronisch Berlusconi weer voor de rechter Arrestaties in Nieuw-Zeeland wegens drama Nederlands stel Annan: VS in de val in Irak yanonze redactie buitenland LONDEN - De Britse premier Tony Blair wil zeventig 'super - nannies' (super-kinderjuffrou- wen) inzetten om mensen te hel pen die problemen hebben met opvoeden. Volgens Blair is slecht ouderschap een ramp voor zowel kinderen als gemeen schap. Lit een opiniepeiling bleek on langs dat 53 procent van de Brit ten vindt dat een beroerde op voeding de belangrijkste oor zaak is voor slecht gedrag in de maatschappij. Uit diezelfde pei- Lng kwam naar voren dat 85 procent van de ondervraagden ouders ervoor verantwoordelijk ooudt als hun kinderen ontspo ren. Uit onderzoek van het Instituut voor Publieksbeleid is gebleken dat de Britse jeugd zich het slechtst gedraagt van alle jonge ren in Europa. De Britten scoorden op alle fron ten - drugs, alcohol, geweld en promiscuïteit - het slechtst. Uit datzelfde onderzoek bleek dat veel ouderen ook bang zijn ge worden voor jongeren. De supernannies, die in het hele land worden ingezet in asociale buurten, zullen nieuwe ouders gaan adviseren, en ingrijpen als kinderen in de problemen ko men. Opvoedcursussen Het ministerie van Binnenland se Zaken stelt ook extra geld be schikbaar voor opvoedcursus sen. Ouders kunnen zich hier vrijwil lig voor opgeven, maar worden door de overheid gedwongen als hun kinderen overtredingen be gaan of te vaak spijbelen. Vol gens Clare Tickell, directeur van de organisatie NCH die op komt voor kinderen, klopt het dat een aantal ouders extra on dersteuning nodig heeft bij de opvoeding, maar dient de over heid hen niet te snel te dwingen bepaalde maatregelen te nemen. „Ouders moeten niet het gevoel krijgen dat ze totale mislukke lingen zijn", aldus Tickell. GPD Yerseke - Lepelstraat l.Tel. 0113 571539 (Advertentie) www.verlofregelingen.SZW.nl Dan weet u''het snel Bezorgklachten en informatie over abonnemen 0800 - 0231 231 (gratis) woensdag 22 november 2006 tor Ad Bloemendaal PEL AVIV - Israël heeft toegege- Ven dat het in de jongste Libane se oorlog clusterbommen heeft gebruikt in bevolkt gebied. Dat in strijd met internationale re- j(|s en niet de voorwaarden die je Amerikaanse regering heeft gesteld bij de verkoop van de munitie. Onderzoekscommissies van de Verenigde Naties en Amnesty In- temational (AI) hebben het ge- jjmik van clusterbommen in Li banon scherp veroordeeld. De Is raëlische legertop wimpelde de sritiek aanvankelijk af. Maar jij groeit het besef dat er bij de beschietingen op zijn minst spra- ,e is geweest van chaos en ver wring. let zijn waarschijnlijk vooral listige wagen vanuit de VS ge ilst die het Israëlische ministe rs van Defensie en de legertop rebben aangezet tot het begin to een intern onderzoek. Na sn eerste peiling is gebleken at er in een aantal gevallen dustermunitie is gebruikt in strijd met voorschriften van de generale staf. Daarom is er nu sn militaire onderzoekscommis sie ingesteld, onder leiding van •aal-majoor Gershon Ha'co- hen. Volgens een officiële be kendmaking heeft de commissie lot taak een onderzoek in te stel len naar 'de uitvoering van alle bevelen en aanwijzingen betref lende munitie van het clus ter-type, in de loop van het con flict', Het gaat dus minder om de rampzalige humanitaire ge in. Honderdduizenden ont- i'are deeltjes van de bom- liggen als evenzovele mi ni-mijnen verspreid over grote delen van Zuid-Libanon. Sinds wapenstilstand van half au gustus zijn zeker elf Libanezen, onder wie kinderen, bij de onbe doelde explosie van clusterdeel- |esom het leven gekomen. Clusterwapens bevinden zich in de arsenalen van een groot aan tal landen. Zelfs Hezbollah heeft er deze zomer op kleine schaal gebruik van gemaakt. Volgens het internationale recht is het wapen toegestaan, maar alleen in open gebied en tegen combattanten. Toen in septem ber de eerste beschuldigingen werden geuit liet Israël weten dat het aan alle internationale voorschriften had voldaan. Maar in een nieuwe verklaring geeft de legerwoordvoering nu toe dat er clustermunitie is ver schoten op bevolkt gebied als er aanwijzingen waren dat Hezbol lah vandaar raketten verschoot. Israël zegt ook dat het kaarten heeft verstrekt aan Unifil, de VN-vredesmacht in Zuid-Liba non, waarop gebieden staan waar waarschijnlijk blindgan gers liggen 'met inbegrip van de len van clustermunitie'. Hoeveel clusterbommen er in Libanon te recht zijn gekomen wil Israël niet zeggen. Een VN-commissie heeft berekend dat er 1,4 mil joen onontplofte cluster deeltjes moeten liggen, circa 35 procent van het totale aantal dat is ver schoten. GPD door Kees Bos BRUSSEL - De Europese Com missie vraagt suikerboeren dringend komend seizoen min der te telen. Anders dreigt een overschot aan suiker, waar schuwde Europees Commissa ris Fischer Boel (Landbouw) gisteren. Brussel betaalt boeren sinds juli compensatie uit een sector fonds als ze hun beschermde productie afbouwen. De Euro pese Unie wil zo de weg vrij maken voor goedkope suiker uit niet-Europese landen. Met nog enkele weken te gaan voor de sluitingstermijn heeft de suikerindustrie echter slechts 0,7 miljoen ton aange meld voor productieverminde ring. Daardoor dreigt een over schot van 4,5 miljoen ton aan het eind van het seizoen 2007/2008. „Suikerproducenten die niet kunnen concurreren moeten uitstappen, voor hun eigen be lang en voor het evenwicht in de markt", zei de commissaris. Ze zei de industrie niet te zul len helpen als een overschot ontstaat. Nederland Als oplossing denkt ze aan een rigoureuze verlaging van de teeltlimieten in 2010, zonder enige vergoeding. Dan zou ook Nederland getroffen zijn, waar de teelt van suikerbieten wel redelijk concurrerend is. Minister Veerman (Land bouw) vermoedt dat veel boe ren nog even wachten met het afstaan van productie. Hij wijst erop dat de uitstapver- goeding begin 2007 hetzelfde is als eind 2006. Veerman ver moedt dat de boeren zich ko mend voorjaar wel aanmel den, zei hij in de marge van een ELT-vergadering maandag en dinsdag in Brussel. Het ministerie van Landbouw heeft geen cijfers hoeveel ton de Nederlandse suikerin dustrie heeft aangemeld voor de nieuwe ronde. Vorig sei zoen is 81.000 ton insuline af gestaan, een product dat ook onder de suikerregeling valt. Nederland heeft wel afgezien van het recht om 67.000 ton bij te kopen, aldus een woord voerder van het ministerie. ANP WARSCHAU - In de Zuid-Poolse provincie Silezië zijn minstens acht mijnwerkers omgekomen bij een gasexplo- sie. Er zaten gisteravond nog 15 kompels vast. Dat meld de de Poolse tv gisteravond. „Het reddingswerk is in volle gang, maar we weten niet precies wat er beneden aan de hand is. We hebben geen enkel contact. Ook is het nog onduidelijk of we ze kunnen bereiken", aldus een, woordvoerder van de staatsmijn. Een mijnwei'ker die op het terrein aanwezig was zei dat er een luide explosie te horen was geweest, mogelijk op een diepte van een kilometer. GPD/RTR BRUSSEL - Belgen lopen nog niet warm voor de Neder landse lekkernij drop. Een speciale dropproeverij gister avond in een Vlaams-Nederlands cultuurcentrum in Brus sel trok vooral Nederlandse belangstellenden. België kent niet zo'n dropcultuur als Nederland, dat der tig miljoen kilo drop per jaar verorbert. De Vlaamse culinaire schrijfster Diane de Keyzer vertel de de circa 75 bezoekers van de proeverij wel smakelijk over 'meeuwenflatsen', 'scheepsknopen' en andere dropva rianten. Ze vindt dropjes het toppunt van calvinistisch snoepen: „Ze zijn zwart, je kunt ze discreet eten, je doet er lang mee en ze zijn dus goedkoop: op en top een Neder lands snoepje dus." ANP' STOCKHOLM - Een revolver die mogelijk is gebruikt voor de nog altijd onopgeloste moord op de Zweedse pre mier Olof Palme in 1986, is gevonden in een Zweeds meer. Dat heeft de Zweedse politie gisteren gezegd. Het pistool is drie jaar voor de moord op Palme gebruikt bij een overval op een postkantoor. Kogels uit het pistool zijn ook gevonden op de plaats waar Palme na een bezoek aan een bioscoop werd doodgeschoten. ANP/AFP BRUSSEL - Het treinverkeer tussen Nederland en Ant werpen ondervindt vandaag waarschijnlijk grote proble men door een staking. Een grote vakbond van machinis ten laat 24 uur lang geen treinen uitrijden vanuit Antwer- pen-Centraal. De machinisten zijn ontevreden over het nieuwe dien strooster dat half december ingaat. Besprekingen tussen de bond en het Belgische spoorbe drijf NMBS hebben gisteren niets opgeleverd. ANP BRUSSEL - Vissers in de Europese Unie moeten een elek tronisch logboek gaan bijhouden. Een schriftje met aante keningen waar wat en wanneer is gevist, volstaat niet lan ger. De ministers van Visserij van de EU-landen hebben dat gisteren besloten. De vissers moeten de elektronische ge gevens dagelijks doorsturen naar de inspectiediensten. De plicht gaat over twee jaar in voor grotere schepen, over drie jaar voor kleinere vissersschepen. Brussel is be reid mee te betalen aan de apparatuur. Nederland is een groot voorstander van het elektronische logboek. ANP (Advertentie) (Advertentie) door Pascale Thewissen BRUSSEL - Drie gevangenisbe waarders uit het Zuid-Belgische Bergen zijn opgepakt voor het vernederen van psychisch ge stoorde gedetineerden. De drie deden de gevangenen een hals band om en lieten hen als een hond over de grond kruipen. Inspiratie vormden de mishande lingen door Amerikaanse solda ten in de Iraakse Abu Ghraib-ge- vangenis. De vernederingen von den plaats op 11 november. De drie cipiers zouden in flessen mi neraalwater sterke drank de ge vangenis hebben binnengesmok keld. Eenmaal dronken begon nen ze psychiatrisch gestoorde gevangenen - in België geïnter neerden genoemd - te treiteren. Naar het voorbeeld van de Ame rikaanse militairen in de Abu Ghraib-gevangenis deden ze de gevangenen een halsband om en gaven commando's als 'zit' en 'lig'. Eén van hen zou ook zijn kaalge schoren. Een getuige, mogelijk een collega, kon het niet langer aanzien en lichtte anoniem de politie in. De drie zijn aangehouden. Justi tie probeert nu te achterhalen MILAAN - De voormalige Itali aanse premier en mediamag naat Berlusconi staat sinds giste ren voor de rechter wegens ver meende financiële malversaties. Het is het zoveelste proces tegen de man. De zaak, die lang gaat duren, werd kort na aanvang op geschort. De eerstvolgende zit ting is volgende week. ANP wat er precies is gebeurd op die 11e november, een feestdag in België. Op het moment van de mishandelingen waren er daar door minder cipiers dan gewoon lijk aan het werk. De Belgische minister van Justi tie, Laurette Onkelinx, heeft ge schokt gereageerd op de gebeur tenissen in de gevangenis van Bergen (Mons). In een medede ling heeft ze het over 'bijzonder aanstootgevende gedragingen'. De drie cipiers maken volgens haar niet alleen zichzelf maar hun hele beroepsgroep te schan de. De betrokken gevangenisbe waarders hangt ontslag boven het hoofd. GPD WELLINGTON - De Nieuw-Zeelandse politie heeft twee mannen gearresteerd op verdenking van de ontvoering, beroving en verkrachting van een Nederlands stel op huwe lijksreis. Het tweetal wordt vandaag voor geleid, meldden Nieuw-Zeeland se media gisteren. De Nederlandse jonggehuwden zijn anderhalve week geleden door twee mannen op brute wij ze ontvoerd en gedwongen geld te pinnen. De vrouw werd onder de ogen van haar vastgebonden echtgenoot verkracht. De zaak heeft veel ophef veroorzaakt in Nieuw-Zeeland en Nederland. Het echtpaar is nog steeds in Nieuw-Zeeland om te assisteren bij het politieonderzoek. ANP GENEVE - De Amerikaanse troepen in Irak zitten in de val, ro meent de secretaris-generaal van de Verenigde Naties Kofi Annan. Gisteren zei hij in Genève dat de Amerikanen het zich in Irak wei moeilijk hebben gemaakt: .De VS zitten op een bepaalde manier in de val, ze kunnen er met blijven en ze kunnen er niet weg", aldus Annan. Het mo ment van terugtrekking moet zorgvuldig worden gekozen, waarschuwde hij. ANP/AFP PARIJS - Een brandweerman (r) zoekt de confrontatie met de oproerpolitie in Parijs. Franse brandweerlieden raakten gisteren tijdens een demonstratie in de Franse hoofdstad slaags met de politie. Volgens de politie zijn in de schermutselingen zeker vijftien agenten gewond geraakt, van wie twee ernstig. De Franse justitie liet weten dat 35 betogende brandweerlieden voor verhoor zijn meegenomen. Ongeveer 6000 brandweerlieden waren de straat op gegaan om betere arbeidsomstandigheden en pensioenrechten te eisen. De betoging begon vreedzaam, maar liep uit de hand toen politieagenten de brandweerlieden probeerden te verhinderen van het treinstation Gare d'Austerlitz naar het centrum van Parijs te lopen. Leden van de brandweerkorp sen gooiden met stenen, flessen en plastic naar de politie. Ook ging een politievoer tuig in vlammen op. De politie gebruikte traangas tegen de brandweerlieden. Ook in Marseille, Avignon en Nimes voerden brandweerlieden actie. In Marseille blokkeer den brandweermannen gedurende enkele uren het spoor. Daardoor liepen 7000 reizi gers vertraging op. foto Lucas Dolega/EPA door Clemens Ingwersen BERLIJN - De Duitse ehristen- democrate Angela Merkel was gisteren een jaar Bondskan selier en aanvoerster van de 'Grote Coalitie' van haar chris tendemocratische CDU/CSU met de sociaaldemocratische SPD. Ondanks de economische voor uitgang in Duitsland worden Merkel en haar coalitierege ring sceptisch bekeken door de meeste Duitsers. Het weekblad Der Spiegel schimpte recent dat Merkel een coalitie van krachtelozen leidt. Niettemin heeft de Oost-Duit se politica de verzuurde betrek kingen met de Verenigde Sta ten hersteld. Ze mag zich voorts verheugen over de eco nomische voorspellingen die onderzoekers en trendmeters uitbraken. De werkloosheid daalt, Duits land houdt zijn begrotingste kort dit jaar eindelijk in toom en de economische groei trekt flink aan. Merkel kan zich echter niet ver heugen op opiniepeilingen. Slechts 1 procent van de onder vraagden in een recente pei ling is volkomen tevreden over de regering-Merkel, 37 procent een beetje tevreden over facet- Bondskanselier Angela Merkel tijdens een onderonsje in de Bondsdag met minister van Financiën Peer Steinbrück. foto Fabrizio Bensch/RTR ten van het beleid en 56 pro cent is diep teleux-gesteld. Een van de redenen is volgens waar nemers mogelijk dat de Grote Coalitie met 'Grote Compro missen' regeert waar aanhan gers van beide stromingen zich niet in herkennen. Voorts verwijten conservatieve christendemocraten Merkel dat ze zich laat inpakken door haar linkse coalitiegenoten. Merkel erkende pas in Der Spiegel: „Ik heb het probleem dat ik een vrouw ben die wordt omringd door mannen die al dertig jaar lang pizza's met el kaar gaan eten." ANP/EFE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 5