Fietsen verslavend voor Verduijn Tafeltennissters klampen aan bij de top ATB-strijd in W estenschou wen uiddorpenaar naast wielrenner ook secretaris van wielercomité akx en Schot linnen met imateurteam iermens neemt idvocaat in arm 't Bierwinkeltje verliest kansloos Vlissingen-RCS op zaterdagavond Juniorentoernooi in Nieuwdorp Kalender vrouwentennis herzien Elson niet te stoppen met Spurs uitslagen EBSBSSSHHaBHM agenda Erik Goossen wil eigen parcoursrecord verbeteren woensdag 22 november 2006 zl9 ■■irPeter van Kouteren [TDDORPE - Danny Verduijn raakte vijftien jaar geleden j(oeval verslingerd aan wiel den. Als jonge voetballer van leerste selectie van Axel kreeg j Ier bevordering van het her- jnaeen knie-operatie het ad- om te gaan fietsen. Ver bis inmiddels secretaris van nvielercomité in Zuiddorpe behoort tot een groeiend ge- lichap toerfietsers van de wie- nereniging Zeeuws-Vlaande- din- :>en miezert het, maar dat Danny Verduijn niets sche- Het moet wel heel slecht gr zijn. wil de Zuiddorpenaar de fiets naar zijn werk so. ,,'s Winters rijd ik op mijn :ijntainbike, 's zomers op de :-sfiets", vertelt hij. „Dan pro- Krik de snelheid erin te hou- j Ik kom wel aan zo'n tien- azend kilometer per jaar. t medewerker van de afdeling loop bij DOW Benelux in Ter pen grijpt het woon-werkver- *raan om in conditie te blij- „Dat is voldoende om de oiere toertochten te kunnen -den. De Ronde van Vlaande- Luik-Bastenaken-Luik, de aversie van de Amstel Goldra- De Marmotte in Frankrijk Gat op mijn verlanglijstje. m maken ze een echte wed- Zijd van. Pieter Weening ijnt er ontdekt te zijn. Nee, ïrijs-Roubaix, met al die ■en, vind ik niet interessant, .hou meer van het klimwerk." lanny Verduijn was zestien sar, toen hij onder Ferdi Her- uns in het eerste elftal van in de derde klasse van het adagvoetbal debuteerde. In aanloop naar het volgende 'syj iizoen raakte hij geblesseerd. 'Slenno van Gremberghe, Joep rusch, Tonnie Gommers, Dan- jf Oppeneer en Mels Verhelst eboorden onder anderen tot de tlectie", weet hij nog. „Ik ben inmijn knie geopereerd en zou innen zes weken weer kunnen :elballen. Maar alle kracht as uit mijn been. Ik moest eer leren lopen. Pas een half IL1IERE - Het Nederlands ama- idftal tot 23 jaar heeft gister- rand een oefenwedstrijd tegen combinatieteam van FC Om- iworld met 6-1 gewonnen. De bwse voetballers Istvan !akx (Hoek) en John Schot lüoetinge) maakten deel uit in Oranje. inging om een laatste selectie- si in de aanloop naar de inter uil van volgende week woens- tegen Engeland. Bonds- ach Marco Bout had gister- and 22 spelers opgeroepen. El- speler kwam minimaal één dit in actie. Bout neemt vol- ïde week 18 spelers mee naar egeland en maakt vandaag ïndefinitieve selectie bekend. SvanBakx en John Schot speel- gisteravond de eerste helft Bakx was als linksbuiten iposteerd, terwijl John Schot «als rechtsback mocht probe- a. Bakx speelde naar eigen een r-edelijke wedstrijd, ■liet super slecht en ook niet su- id", vertelde hij na af- ï^ot voelde zich wel thuis op rechtsbackpositie. „Ik had ~n directe tegenstander en lekker veel opkomen. Mis ken was dat wel de opzet van Strainer. Die mannen van Om- ftorld hadden in elk geval N schijn van kans. Het was =ncombinatieteam, maar ik be- !#p dat er toch nogal wat jon- Ssvan het eerste meededen." jaar later ben ik weer gaan voet ballen, maar ik heb op een paar invalbeurten na nooit meer echt in het eerste gespeeld. Dat was wel balen. Als je zo jong bent, wil je spelen." „Ik kreeg bovendien last van mijn enkelgewricht. Toen ik ze ventien jaar was, ben ik gaan fietsen. Later heb ik ook nog ge schaatst bij de schaatsclub West-Brabant. Ik ben nooit meer geblesseerd geweest. Ik vond het enorm jammer dat ik niet meer kon voetballen. Dat is toch veel meer een teamsport. Ik heb later koersen meegemaakt waarin renners van dezelfde ploeg tégen elkaar reden." Verslavend De Zuiddorpenaar werd na con tact met Ben Zaan lid van de wielervereniging Zeeuws-Vlaan- deren. „Ik ben als tweedejaars junior begonnen. Het fietsen werkte verslavend. Als je er elke keer afgereden wordt, stop je er misschien mee, maar het ging me goed af. Ik trainde met Dan ny Schout, Dave Dubbeldam, Patrick van Passel, John van den Ameele, Patrick van de Vij ver en Hidde Visman. Die had enorm veel kracht. Hidde reed altijd lachend aan kop van het peloton." Aan het eind van dat seizoen werd hij benaderd door de Bra bantse club Thijs Tapijt. „Die boden een fiets en een gevulde tas", vertelt hij. „Ik vond het nogal snel gaan en heb Dave Dubbeldam om advies ge vraagd. Ik ben er uiteindelijk niet op ingegaan, omdat mijn va der vond dat ik niet alles op wielrennen moest zetten. Ik heb eerst mijn school afgemaakt en ben bij de trimmers gaan fiet sen. Vooral bij de Vlaamse wie lerfederatie en de WAOD." A-amateurs „Later ben ik bij de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen gaan fietsen. Dat was voor mij interessant, omdat ik bij de A-amateurs kon meedoen. Ik wilde het wedstrijdelement erin houden. Ik kon geen tijd vrij ma ken om te trainen voor de klas siekers, maar heb wel altijd alle regionale kermiskoersen gere den." „Het mooie van fietsen? Het af zien", antwoordt Verduijn na enig nadenken. „Elkaar afmat ten. Je kunt je niet wegsteken, zoals in het voetballen. Je moet ook tactisch sterk zijn. Het is een prachtige buitensport. Sinds 2004 ben ik weer volop aan het studeren. Toen ben ik bij de A-amateurs gestopt, maar wel lid gebleven." „Ik fiets nu een paar jaar bij de toerclub van de wielervereni ging. Er zit flink groei in. Het is begonnen met een man of vijf tien, maar inmiddels is dat aan tal verdubbeld. In de zomer trai nen we op woensdagavond. Er zijn goede afspraken gemaakt. De training mag geen koers wor den. We rijden maximaal vijfen dertig kilometer per uur. Willy le Feber, Patrick van Passel en Rolf Mobach rijden bijvoor beeld mee. In het weekeinde zijn er geregeld uitstapjes. Zo zijn ze naar de Vogezen geweest en is er een mountainbikeweek end geweest." Als kersverse secretaris van het wielercomité in Zuiddorpe heeft hij zich ook op een ander terrein in het wielrennen toegelegd. „Ik ben er sinds 2000 lid van, nadat ik eerst een paar jaar verkeersre gelaar was geweest. Vorig jaar ben ik benaderd om tot het be stuur toe te treden. Ze willen verjongen. De groep bestaat ver der uit mensen die net na de oor log hier een koers organiseer de." Het is geen zware job, vindt hij. „Ik blijf op deze manier bij het wielrennen betrokken. Het is be langrijk om de sport aantrekke lijk te houden voor de renners. Ze zijn er nog wel hoor, maar je moet ze kunnen lokken. Door sa menwerking met de comités van Axel en Westdorpe zijn we erin geslaagd om het driedorpen- klassement in het leven te roepen. Er is een mooie prij- zenpot. Ik denk dat dat klasse ment volgend jaar wordt voort gezet." Danny Verduijn werd wielrenner nadat hij noodgedwongen moest stoppen met voetballen. „Voetbal is toch meer een teamsport. Ik heb later koersen meegemaakt waarin renners van dezelfde ploeg tégen elkaar reden." foto Peter Nicolai Simone de Klerk en Kimberley 't Hooft na periode bij SAR nu samen in eredivisieteam ®N HAAG - Atletenmanager '«Hermens heeft de sportadvo- 'jen Paul Scholten en Emile "j'nan in de arm genomen |J!|r aanleiding van de straf st die de Duitse atletiek- JfnilDLV tegen hem heeft inge land bij de Duitse justitie. de DLV heeft Hermens e geneesmiddelenwet overtre- -fn.De Nederlander ontkent el- betrokkenheid. ig maakte de DLV be- kid dat in het dopingonder- j*knaar de Duitse atletiektrai- ^Thomas Springstein en atle- f Grit Breuer en Nils Schu mann ook de naam van Her ons zou zijn opgedoken. De ad- '°caten overwegen ook namens lömens een klacht wegens ""aadin te dienen. ANP door Rinus Verberkmoes KLOOSTERZANDE - Zeeuwse sporters die aanklampen op na tionaal niveau; er zijn er niet veel. De zwemwereld kent enke le hamen, turner Anthony van Assche timmert aan de weg en SAR uit Kloosterzande mag er prat op gaan dat het de talenten Simone de Klerk en Kimberly 't Hooft grootbracht. Het tweetal speelt niet meer in Kloosterzande, maar bij eredivi- sionist FVT dat in Barendrecht zijn thuishaven heeft. Afgelo pen weekeinde won het team van De Klerk en 't Hooft bij Swift Deventer, maar die zege was niet toereikend voor zeker heid van behoud. FVT, dat staat voor Feyenoord Van Teylingen, speelt samen met Amsterdam '78, Brander- stad uit Schiedam en Swift uit Deventer in de zogenaamde de- gradatiegroep van de eredivisie. „Dat is logisch", vindt Simone de Klerk. „In de top vier spelen nauwelijks Nederlandse mei den. Vooral omdat deze teams ook internationaal goed voor de dag willen komen. Daarom ha len ze speelsters van heinde en ver. Daardoor werden wij bij- voorbeeld in Den Helder na an derhalf uur spelen weggeslagen. Na een reis van vier uur is dat niet leuk. We waren echt kans loos tegen MF Service/Furst uit Heerlen. NAK/Den Helder, Bonnema/Westa uit Wessem en MCD Caps/Assen." Het nog resterende duel tegen Branderstad is een strijd tegen een gelijkwaardige tegenstan der. FVT moet winnen om pro motie-degradatiewedstrijden te ontlopen. „Want daar zitten we niet op te wachten", aldus 't Hooft. Met haar 22 jaar is de Middel burgse de oudste van het jeugdi ge team, dat verder bestaat uit havo vijf-scholiere Simone de Klerk, Monique Posthuma (16) uit Goirle en Charell Schoon- brood (17) uit Schiedam. Met die laatste twee vormde De Klerk vorig seizoen al een trio. 't Hooft ging na haar vertrek bij SAR een jaartje naar België (Ste- kene), maar koos daarna voor het team waarin ook De Kllerk speelde. „Toen SAR uiteenviel door het afhaken van Naomi Schelfhout, ben ik naar Stekene verkast. Ik speelde er superliga, vergelijkbaar met de eredivisie in Nederland. Heel leerzaam. Maar in hetzelfde team spelen met Simone, dat trok me heel erg. Vandaar dat ik de overstap naar FVT gemaakt heb. Hard werken Op de landelijke rankinglijst neemt De Klerk sinds juli 2006 de zeventiende plaats in. „Simo ne is getalenteerd, ze kan meer dan ik kan en dat blijkt ook uit haar plaats op de ranking", zegt 't Hooft. „Waar zij aanvalt en met veel effect speelt, moet ik het hebben van hard werken." En van veel trainen. Drie keer per week traint ze bij TTC in Middelburg, haar woonplaats. Voor dat team komt ze op wij dag uit in de competitie. Een dag later volgt een duel van FVT. De Klerk doet daar niet voor onder. Op maandag is zij in Middelburg te vinden, op dins dag en donderdag bij SAR, op woensdag in Borgerhout en op wijdag bij FVT. Op zaterdag wacht haar dan de wedstrijd in de eredivisie wouwen. Het talent van De Klerk bleef niet onopgemerkt. Het leverde haar een plaats op in de Neder landse jeugdselectie. Ze speelde tal van internationale toer nooien. Vier EK's heeft ze inmid dels afgewerkt. Als twaalfjarige was ze in 2002 in Moskou, een jaar later speelde ze in Novi Stad (Servië), in 2004 in Boeda pest en vorig jaar was Praag voorlopig de laatste halte. De editie van dit jaar in Sarajevo liep ze mis vanwege een blessu re. Toernooien in Roemenië, Zweden, Portugal, Spanje en Duitsland sieren verder het palmares van de jeugdige speel ster. Kansloos „Maar ik behoorde nergens tot de toppers. Ik ontmoette meiden die zo getalenteerd en zo goed getraind waren, dat ik er kans loos tegen was." 't Hooft, die destijds in Terneu- zen woonde, vertelt hoe ze in aanraking kwam met de sport. „Mijn vader Theo speelde, net RILLAND - De driebanders van 't Bierwinkeltje uit Ter- neuzen verloren in een slecht duel in Rilland van een net iets minder slecht De Heerenstraat met 7-1. Geen van de spelers kon een moyenne van 0.400 overstijgen. Voor de bezoekers is dat geen uitzondering, voor de thuisploeg wel. De Heerenstraat-'t Bierwinkeltje 7-1: Jan Westdorp-Joke Breur 30-30, 79; André Karelse-Fons Baart 25-17, 68; Jean Louis Smul- der-Joni Sanderse 25-17, 71; Rinus Rijk-Piet Boot 20-17, 63. GOES - Het duel tussen Vlissingen en RCS wordt niet op zondag 3 december, maar op zaterdagavond 2 december gespeeld. Door de derby in de tweede klasse van het zon dagvoetbal 's avonds af te werken, hopen beide clubs dat er meer publiek op de wedstrijd afkomt. De voetbalvereni ging Vlissingen beschikt over een prima lichtinstallatie, die nog stamt uit het profavontuur van VCV Zeeland en VC Vlissingen. Het duel begint om 19.30 uur. NIEUWDORP - Er bestaan vergevorderde plannen om vol gend jaar een internationaal voetbaltoernooi voor A-junioren in Nieuwdorp te houden. Het evenement moet op hemelvaarts dag (17 mei) plaatsvinden. RKC Al heeft inmiddels toegezegd deel te nemen. De organisatie van de Borsele Sloepoort Cup, een toernooi voor Zeeuwse voetbalclubs, heeft het initiatief genomen voor dit evenement. Samen met hoofdsponsor Gront- mij wil men nu ook een gala voor A-junioren organiseren. Tal van clubs, waaronder RKC, NAC, RBC en Willem II, zijn al be naderd. Verder hoopt de organisatie twee Belgische clubs te strikken. Het deelnemersveld wordt aangevuld met het Wal- chers elftal en het selectieteam van Zuid-Beveland. RBC Al is vanavond al te bewonderen in Zeeland. De Roosen- daalse formatie speelt in Lewedorp een oefenwedstrijd tegen het Borsels elftal onder 23 jaar. De ontmoeting wordt op het terrein van Lewedorpse Boys afgewerkt. De aanvang is 19.30 uur. DEN HAAG- Het professionele tenniscircuit voor vrouwen ziet er over drie jaar totaal anders uit. Een herziening van het toernooischema moet leiden tot een korter en overzichtelijker seizoen, waarin de topspeelsters elkaar vaker treffen dan in de huidige opzet. Dat is het voornemen van de WTA Tour, de overkoepelende organisatie voor het vrouwentennis. „Deze maatregel moet er toe leiden dat fans vaker de grote sterren in onderlinge wed strijden kunnen zien", zei WTA-baas Larry Scott in een ver klaring. „Het is ook een reactie op de veelvuldige afzeggingen van speelsters, als gevolg van een seizoen dat simpelweg te lang duurt." GPD/RTR DEN HAAG - Basketballer Francisco Elson is met San Anto nio Spurs niet te stoppen in uitwedstrijden. De Nederlander won met zijn team ook het zesde uitduel van het nieuwe NBA-seizoen door in Portland de Trail Blazers te kloppen met 98-107. Elson kreeg elf minuten speeltijd en daarin was hij goed voor vier rebounds en twee punten. GPD/ISS NBA. Charlotte Bobcats-Dallas Mave ricks 85-93, New York Knicks-Houston Rockets 90-97, Memphis Grizzlies-Orlan do Magic 95-86, Utah Jazz-Toronto Rap tors 101-96, Portland Trailblazers-San Antonio Spurs 98-107, Seattle Superso- nics-New Jersey Nets 99-87, Golden State Warriors- Phoenix Suns 110-113. Pretoria. Intercontinental Cup, vier daagse wedstrijd Bermuda - Neder land. Stand na eerste dag: Neder land 235/3 na 73 overs. Zuiderent 1, De Grooth 61, Ten Doeschate 138, Van Bun- ge 17 not out, Kervezee 7 not out. Leimuiden, EK-kwalificatie. Eerste wedstrijd: Nederland - Italië 3-1. Keen-Mondello 11-7 11-6 11-4, Wijers-Yang 4-11 5-11 9-11, Heister-Bo- bocica 11-9 11-8 9-11 11-9, Keen-Yang 11-6 11-9 11-3. K mannen. Eerste ronde. Poule A: Egypte - China 2-3 (25-22 25-22 30-32 20-25 16-18), Puerto Rico - Polen 0-3 (22-25 22-25 23-25). Stand: Polen 4-8, China 4-6, Japan 3-5, Egypte 4-5, Puerto Rico 4-5, Argentinië 3-4. Poule B: Cuba - Griekenland 3-2 (25-19 20-25 25-22 21-25 15-12), Australië - Bra zilië 0-3 (19-25 19-25 23-25). Stand: Bra zilië 4-7, Duitsland 3-6, Frankrijk 3-6, Cu ba 4-6, Australië 4-4, Griekenland 4-4. Poule C: Iran - Bulgarije 0-3 (19-25 18-25 23-25), Tsjechië - Venezuela 3-0 (25-20 25-14 25-19) Stand: Bulgarije 4-8, Tsjechië 4-6, Venezuela 4-6, Italië 3-5, Verenigde Staten 3-4, Iran 4-4. Poule D: Tunesië - Canada 2-3 (15-25 29-27 25-21 21-25 13-15), Servië en Mon tenegro - Zuid-Korea 3-1 (25-22 23-25 25-21 25-18). Stand: Servië en Monte negro 4- 8, Canada 4-7, Rusland 3-5, Zuid-Korea 4-5, Tunesië 4-5, Ka- zachstan 3-3. woensdag Voetbal Vriendschappelijk: Borsels elftal on der 23 jaar-RBC Rossendaal AlLocatie: sportcomplex Lewedorpse Boys. Aan vang: 19.30 uur. Volleybal Eerste klasse D: Mikro Electro/Roosen- daal 3-Voorwaarts. door Wim de Vos WESTENSCHOUWEN - Zater dag is de strijd om de Zeeuwse ATB aan de vierde wedstrijd toe. De Zeeuwse mountainbike vereniging X-Treme organiseert deze op het eigen clubparkoers in Westenschouwen. Tot nu toe kent de reeks veel be langstelling. De organisatie van de wedstrijd op het fraaie par koers in de boswachterij rekent dan ook op een groot en sterk deelnemersveld. Bij de mannen gaat Edzard van Ewijk proberen zijn leidende po sitie in het algemeen klassement te verstevigen.Hij heeft vier pun ten voorsprong op oude rot Eric Vereecken. Jarno Veerhoek is. met 49 punten derde. Bij de vrouwen leidt Christel Janssen. De renster uit Aagte- kerke won alle drie de verreden wedstrijden. Outsider is Eunice Paardekooper uit Oostkapelle. De eerste wedstrijden gaan za terdag om 12.30 uur van start. De A-categorie en de vrouwen vertrekken om 15.15 uur. Kimberly 't Hooft (links) en Simone de Klerk proberen zich met hun Barendrechtse ploeg FVT te handhaven in de eredivisie tafeltennis. foto Wim Kooyman als mijn ooms Wim en Johan, bij SAR. Ik ging met hem mee en zo kwam ik in contact met de club." De Klerk belandde als zesjarige samen met haar zus Debbie bij haar trainer en oom Joop Maas. Samen met Naomi Schelfhout en Kimberly 't Hooft vormde ze daarna een team dat uitkwam in de eerste divisie. „Drie jaar speelden we op dat niveau met een tweede plaats als hoogte punt." Toen viel de ploeg uiteen en ging De Klerk naar Barendrecht en 't Hooft naar België. Tweeder de van dat ooit zo succesvolle Zeeuws-Vlaamse team is nu dus weer bij elkaar. door Wim de Vos „Die staat inmiddels al vier jaar op de schoorsteen bij Erik Goos sen", weet organisator Anton Wattel. „Het wordt tijd voor ie mand anders." Goossen is ook van mening dat het parkoersrecord zaterdag aan diggelen gaat, maar hij hoopt dat na afloop nog steeds in zijn bezit te hebben. „Ik ben in goede vorm en ga daarom zelf proberen het record scherper te gaan stellen. Het is een wed strijd op een mooi parkoers die bovendien dit jaar goed in mijn programma past", aldus Goos sen. AXEL - Hij heeft sinds 2002 het parkoersrecord van de Ronde Kijkuit, een trimloop over ruim zeventien kilometer, achter zijn naam staan. Vier jaar geleden liep Erik Goossen de afstand in 57.35. Komende zaterdag wil Goossen zelf op recordjacht om zin tijd scherper te stellen. Speciaal voor de Ronde Kijkuit heeft de organisatie het beeldje van de Erpelkapper beschik baar gesteld voor degene die het parcoursrecord in handen heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 51