PZC CONCERT Thé Lau Nog geen besluit over skihal SPRINT PHOTO Stadsomroeper Sluis past niet meer in belfort Na twaalf jaar weer bioscoop in Terneuzen Bumperklever veroorzaakt chaos en rijdt door Jongen (13) mishandeld Delta in laatste ronde voor Indaver Automobilist op linkerweghelft VVD wint Zwinverkiezing Wij geven u de helft cadeau! PZC Ouder Bezwaar tegen Ierse mosselen Terneuzens college worstelt met invulling vrijetijdscentrum Redactie: 0113-315649 ^vw.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. lezersservice: 0800-0231231 woensdag 22 november 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). TERNEUZEN - Acht jongens in de leeftijd van dertien tot en met zestien jaar hebben afgelopen maandagmiddag een dertienjarige jongen uit Terneuzen ernstig mishan deld. Het slachtoffer liep hierbij enkele pijnlijke plekken en een paar gekneusde ribben op. De dertienjarige Temeu- zenaar fietste rond drie uur op de Evertsenlaan in Terneu zen langs het groepje van acht. Een van hen pakte zijn fiets en duwde de jongen omver. Toen het slachtoffer op de grond lag, werd hij diverse malen op zijn hoofd en rug geschopt. Het groepje reed vervolgens weg in de richting van de McDonald's. De politie zoekt getuigen. MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta en het Franse Sita zijn nog de enig overgebleven bieders op de Belgische af valverwerker Indaver. De Raad van Bestuur van de Vlaamse Milieu Holding (VMH), dat 54,2 procent van de aandelen bezit van Indaver, heeft besloten welke twee bie ders in de laatste ronde overblijven. De waarde van de biedingen ligt boven de 450 miljoen eu ro. Saillant detail: vorig jaar bood Delta samen met Suez/Sita (tevergeefs) op Afval Verwerking Rijnmond (AVR). Welk bedrijf Indaver uiteindelijk mag overnemen, moet voor het eind van het jaar bekend zijn. KRABBENDIJKE - De politie heeft gisteren een medede ling gedaan over hoe het verkeersongeval op de Oude Rijksweg bij Krabbendijke vermoedelijk heeft plaatsge vonden. Bij het ongeluk kwamen maandagavond tegen tien uur twee bewoners van de gemeente Reimerswaal om het leven, een man van 20 jaar (en niet zoals gemeld 21 jaar) en een vrouw van 55 jaar. De twintigjarige automo bilist die uit de richting van Rilland kwam, is aldus de po litie op niet te verklaren wijze op de linkerweghelft te rechtgekomen. De 55-jarige vrouw die uit de richting van Krabbendijke kwam, reed hem vol in de rechterflank aan. OOSTBURG - De VVD is de winnaar van de schaduwver kiezingen op het Zwincollege in Oostburg. De liberalen wisten twee leerlingen meer voor hun standpunten te inte resseren dan de SP. Van de 462 leerlingen uit de derde klas en hoger stemden er 97 op de VVD, goed voor 21 pro cent. De SP kreeg er 95 (20,6 procent). De PvdA, bij de ge meenteraadsverkiezingen van dit jaar nog de grote win naar, haalde 73 stemmen (15,8 procent). Op de vierde tot en met zesde plaats eindigden GroenLinks met 44 (9,5 pro cent), de Partij voor de Vrijheid met 39 (8,4 procent) en het CDA met 34 stemmen (7,4 procent). (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 hei alfabet van Zeeland Advertentie ARSENAALTHEATER VLISSINGEN ZA 25 NOV 20.15 U 0900-3300033 - www.theaterverkoopzeeland.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het verkeer op de zuid- baan van de A58 heeft gisterochtend ter hoogte van Nieuw- en Sint Joosland twee uur hinder ondervonden van de verkeer schaos. Het begon rond zeven uur. Een 35-jarige au tomobilist uit Oost-Souburg werd van achte ren aangereden. De auto die op hem botste reed al vanaf Oost-Souburg kort achter hem. De Souburger raakte in een slip en botste frontaal op de vangrail aan de rech terkant van de weg. Hij werd gewond naar het ziekenhuis gebracht. Volgens de politie leken zijn verwondingen mee te vallen. De Souburger werd vervol gens aangereden door een derde auto. Die kwam tot stilstand tegen de vangrail in het midden van de weg. De veroorzaker van het ongeval reed door. De politie is op zoek naar deze bestuurder. Vermoedelijk reed hij in een donkerkleurige MPV. De tweede botsing ontstond toen een 51-jari- ge Vlissinger tegen een politieauto reed die - met zwaailichten - op de snelweg achter de auto's stond die betrokken waren bij het ongeval. Deze wagen werd weer aangereden door een busje, dat op zijn beurt werd aan gereden door een auto. Bij deze botsing bleef iedereen ongedeerd. In de file achter de ongevallen vond de der de botsing plaats. Een automobiliste uit Vlissingen reed achterop de auto van een 40-jarige Souburger. De vrouw werd ter ob servatie naar het ziekenhuis vervoerd. Enkele automobilisten die in de file stonden reageerden hun frustratie af op de agenten die het verkeer probeerden te regelen. De po litie deelde veertien bekeuringen uit vanwe- door Raymond de Frel SLUIS - Het standbeeld van stadsomroeper Cees Blaeke past niet meer in de opstelling van museale stukken in het Slui- se belfort. De Belgische kun stenaar J. van Driel wil het beeld graag terugplaatsen in de raadzaal, maar het college van burgemeester en wethouders denkt daar anders over. Het borstbeeld van omroeper Jantje van Sluis stond lange tijd in het belfort, totdat het per ongeluk werd omgestoten door een kind. „Daardoor viel het en raakte het flink beschadigd. Van Driel heeft toen negentien duizend gulden gehad om het te repareren. Het beeld is daarna hersteld, maar heb ik het niet meer teruggezien", vertelt om roeper Blaeke. Schilderkunst De gemeente had het beeld in bruikleen. De in Gent woon achtige Van Driel hoopt het beeld opnieuw in de Sluise raad zaal te kunnen plaatsen, maar het college van B en W heeft daar bedenkingen bij. „Wij vin den het beeldje niet meer pas sen bij de opstelling van musea le stukken, zoals die zich de laatste jaren in de raadzaal van het belfort heeft ontwik keld. Denk daarbij vooral aan schilderkunst uit de zeven tiende en achttiende eeuw en di verse kunsthistorische objec ten", aldus het dagelijks be stuur. Cultuurambtenaar W. van Vliet licht dat formele antwoord toe. „We willen het belfort niet hele maal meer vol zetten met spul len, dus houden we bij dit soort verzoeken dikwijls de boot af. Dat zegt overigens niets over de kwaliteit van het kunstwerk. Wij vragen ons alleen eerst af of iets bij een thema past, voordat we ja of nee zeggen." Dat neemt niet weg dat de ge meente Sluis overweegt om het beeld toch terug naar het koop stadje te halen. Een andere plaats in de stad zou namelijk wel een optie kunnen zijn. Daarom wil de gemeente weten of het materiaal van het beeld weer- en vandalismebestendig is. Ook moet Van Driel aange ven wat het kunstwerk, inclu sief sokkel en plaatsing, moet kosten. Onzin Blaeke heeft het beeld nog lie ver vandaag dan morgen terug in Sluis. „Het maakt me niet uit waar het precies komt. Ik vind het trouwens onzin dat het niet in het belfort past. De stadsom roeper hoort toch bij Sluis? Ik kan de redenering van de ge meente daarom niet volgen. Het beeld trok in de raadzaal heel veel aandacht." Bij de chaos op de A58 was ook een stilstaande politieauto betrokken, foto Roland de Jong ge agressief gedrag of het negeren van aan wijzingen van de politieagenten. Het verkeer werd omgeleid via het viaduct Welzinge en de Bernhardweg in de richting van Vlissingen-Oost. De weg was volgens de politie om negen uur weer vrij. zeeuwse almanak Met de wetenschap dat zaken makkelijker aan- dan afge leerd worden, pleegt die va der zijn zoontjes direct te cor rigeren als ze al te zeer zondi gen tegen de taalregels. Dat leidt soms tot merkwaar dige misverstanden. Zoals af gelopen weekeinde: „Jidins is ouder dan mij", zei Merlijn van vier, wijzend op zijn een jaar oudere broer. „Julius is ouder dan ik", ver beterde zijn vader. Ouder dan jij?", reageerde Merlijn oprecht verbaasd, en keek zijn - toch niet zo heel oude - vader eens onderzoe kend aan. „Maar jij bent toch al 93?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes joorRené van Stee JERNEUZEN - B en W van Ter- neuzen hebben nog geen besluit genomen over de invulling van iet vrijetijdscentrum dat aan de noordrand van de Koegorspol- der in Terneuzen wordt ge bouwd. Initiatiefnemer Leisure Development Zeeland (LDZ) ieeft de oorspronkelijke invul ling van het complex losgelaten en wil een andere weg inslaan. Naast een skibaan behelsden de oorspronkelijke plannen een grootschalig fitnesscentrum, een tuincentrum, een sportwin- kel, een pool- en bowlingcen trum en een wokrestaurant. Die opzet bleek onvoldoende exploitabel. Met name voor het tuincentrum was er nauwelijks toekomstperspectief. Daarom wordt nu gedacht aan alternatie ven zoals een supermarkt (Col- ruyt), een winkel in speelgoed-, vrijetijds- en schoolartikelen (Dreamland), een winkel in con sumentenelektronica (BBC) en een woonwarenhuis (Kwan tum). De sportvoorzieningen blijven overeind. De nieuwe aan pak bezorgt burgemeester en wethouders al geruime tijd hoofdbrekens. Zowel tijdens de collegevergadering van vorige week als die van gisteren werd de knoop niet doorgehakt. De ge meente onderzoekt nog of de plannen in overeenstemming zijn met alle provinciale en lan delijke regels. „Bovendien hebben we nog niet precies in beeld wat de gevolgen van de gewijzigde invulling zijn op zowel de winkels in Terneu zen als de middenstand in de om liggende kernen. Het ligt alle maal heel gevoelig. Daarom re gel je dit ook niet op een achter namiddag en moet dit met de grootst mogelijke omzichtigheid gebeuren", verklaart wethouder F. van Hulle (grote projecten). Hij denkt dat het vrijetijdscen trum nog steeds een haalbare zaak is. De provincie volgt de ontwikke lingen echter op de voet. Welis waar hebben GS een verklaring van geen bezwaar verstrekt, maar als de invulling van het complex verandert, wordt die opnieuw tegen het licht gehou den. Het dagelijks provinciebe stuur twijfelt vooral of het vrije tijdscentrum de door LDZ voor gespiegelde meerwaarde voor de regio oplevert. Ze zijn bang dat er allerlei grote detailhan delsbedrijven komen, waarvan er in en rond Terneuzen al ge noeg zijn. Omgevingsplannen Een supermarkt zoals van het Belgische familieconcern Col- ruyt past volgens provinciale streek- en omgevingsplannen al helemaal niet in het buitenge bied. F. Van Landeghem, direc teur expansie van Colruyt, verze kerde gisteren dat het concern nog steeds grote belangstelling heeft voor Terneuzen als eerste vestigingsplaats in Nederland. „We denken dan aan combina tie met onze eigen non-foodfor- mule van Dreamland", aldus Van Landeghem. Hij is er stellig van overtuigd dat die combinatie wel degelijk de door de provincie gewenste meerwaarde voor de streek ople vert en vooral veel Vlamingen zal trekken, een doelgroep waar van ook skihal én de midden stand in Zeeuws-Vlaanderen kan profiteren. Van Hulle rekent er op dat hij volgende week definitief uit sluitsel over het toekomstige vrijetijdscentrum kan geven. ÏERSEKE - Vogelbescherming Nederland, stichting Wad en de Zeeuwse Milieufederatie heb ben bij het ministerie van Land bouw bezwaar gemaakt tegen de vergunning voor het uit- van Ierse mosselen in de Ooslerschelde. De drie organisa tieshebben nog niet aangegeven waarom zij beroep hebben aan getekend. Zi] willen met hun beroep in de eerste plaats aangeven dat zij altijd bedenkingen hebben bij het uitzaaien van Ierse mos- in de Oosterschelde. De kans dat vreemde organismen met de Ierse mosselen meeko men, mag volgens hen niet wor den onderschat. Imares in Yerse- ke heeft de risico's in beeld ge bracht. Uit deze studie bleek dat'de risico's beperkt zijn. De Groningse hoogleraar W. Wolff itste kritische kanttekenin- bij die conclusie. In de ver leende vergunning is daar, aldus medewerker G. van Zonneveld de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF), te weinig rekening mee Drugstoerist vindt drugsbeleid hypocriet door Aector Doorns MIDDELBURG - „Vindt u het niet hypocriet dat wij wel wiet mogen kopen in een Hollandse koffieshop, maar het niet mogen meenemen naar België?", wilde een 25-jarige man uit Brugge gisteren weten van de politie rechter. Hij was één van de ze ven drugstoeristen uit België en Frankrijk die gisteren terecht- stondn. Twee van hen kwamen ;hun verhaal doen. Officier van justitie R. Jeuken weinig voor een discus- pie. Bovendien werden de Bel gen op 21 september in Temeu- In aangehouden met 125 gram hennep op zak: ver boven de li miet van vijf gram. Jeuken eiste tegen het duo elk 850 euro boete P voorwaardelijke celstraffen |ran een maand. De politierech- lordeelde hen tot boetes van euro. De aanhouding van de drugstoeristen gebeurde in het hder van een geplande actie van politie en Justitie. Burgemeester J. Lonink (derde van links) verricht de officiële openingshandeling samen met eigenaar van de Merral-keten R. van Steen (tweede van links) en diens dochter - en naamgever van de bioscoopketen. foto Peter Nicolai door René van Stee TERNEUZEN - De binnenstad van Ter neuzen deed het na de sluiting van het Luxortheater twaalf jaar lang zonder bio scoop. Aan dit filmloze tijdperk kwam gisteravond een einde. Want na een bouwtijd van krap zeven maanden ging bioscoop Merral Terneuzen gisteravond open. Het was meteen ook de voorpremiè re van Casino Royale, de nieuwste film van James Bond. De Engelse superspion schitterde door af wezigheid, maar dat mocht de prét onder de dik zeshonderd genodigden niet druk ken. Want door de ontvangst over de ro de loper waanden zij zichzelf al filmster ren. De nieuwe bioscoop in Terneuzen is on derdeel van Merral Theaters, een keten met in totaal acht bioscopen in Neder land, waaronder ook de Koning van En geland in Hulst. En de naam Merral is niet toevallig gekozen, want dit is ook de voornaam van de dochter van R. van Steen, de eigenaar en directeur van de bioscoopketen. Zij opende het filmzalen complex gisteravond samen met burge meester J. Lonink van Terneuzen. Merral Terneuzen staat op de voormalige parkeerplaats achter het ABC-complex. Die locatie werd gekozen na een zoek tocht van dik vijf jaar. Ooit waren ook het Schuttershof gebied, het voormalige Hoop-terrein aan de Kennedylaan, de kop van de Noordstraat en de Smidswal in beeld. Uiteindelijk werd hiervan om uiteenlopende redenen afgezien. Hapjes De bioscoop in Terneuzen heeft vier za len met 168 stoelen per zaal. Het gaat om servicezalen waar tijdens de film drank jes en hapjes kunnen worden besteld. Het complex heeft op de begane grond ook een foyer, een grand café annex res taurant en een terras. Op de eerste verdie ping is er een Japans restaurant, het eer ste in Terneuzen, waar het eten op een bakplaat in het bijzijn van de gasten wordt bereid. Vanmiddag houdt de bioscoop tussen twee en vijf uur open huis. Er is een spe ciaal kinderprogramma met de films Ice Age en Flushed Away, schminken en ani matie. Vanaf half zes is er een kennisma kingsbuffet in het restaurant. Daarna vol gen er nog verrassingsfilms. Het filmza lencomplex opent morgen echt de deu ren. Het is dan meteen ook de landelijke première van Casino Royale. Merral Ter neuzen mikt jaarlijks op ruim honderd duizend bezoekers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45