PZC mTRTTTl Thé Lau rijvend restaurant moet weg Matige belangstelling info-avond Maasvlakte Een mooie voeg is een vinger dik SPRINT PHOTO Gewonde bij bedrijfsongeluk Leerstoel voor schelpdiercultuur Delta in laatste ronde voor Indaver Boete voor bezit bolletjes cocaïne Poging diefstal buizen Wij geven u de helft cadeau! Ouder Eigenaar dreigt dakloos en failliet te worden door uitspraak rechtbank Stremmingen iverk viaduct iumperklever teroorzaakt jthaos en (rijdt door Nog meningsverschillen na overleg over zeereservaat Redactie: 0113-315649 nww.pzc.nl c-mail:redactie pzc.nl itbus 314460 AA Goes lertentie-exploitatie: „jrd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; [eeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. lezersservice: 0800-0231231 (voensdag 22 november 2006 Postl jpe ■Noor waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland SPIJKLENISSE - Een 35-jarige inwoner van Scharendijke is gewond geraakt bij een bedrijfsongeval in Spijkenisse. De man was aan het werk in een zwembad en kwam door nog onbekende oorzaak onder stroom te staan. Personeel van de ambulance en de traumahelikopter verleenden eer ste hulp. Hij is voor onderzoek overgebracht naar het zie kenhuis in Rotterdam. De arbeidsinspectie stelt een on derzoek in. MIDDELBURG - De Wageningse universiteit stelt een leerstoel duurzame schelpdiercultuur in. Deeltijd-hoogle raar wordt A. Smaal, hoofd van het instituut voor schelp- dieronderzoek (onderdeel van Imares) in Yerseke. Voorlo pig wordt de leerstoel voor vijf jaar opgezet. De provincie verleent een aanzienlijke subsidie: 142.500 euro. Dat ge beurt omdat de schelpdiersector een belangrijke economi sche sector voor Zeeland is. Wil de sector kunnen overle ven, dan is een omslag nodig naar een veel meer duurza me visserij. Vernieuwing is hier het sleutelwoord. De in stelling van de leerstoel moet de kwaliteit van het onder zoek waarborgen. De looptijd van vijf jaar spoort met die van het door de schelpdiersector opgezette onderzoekpro gramma ontwikkeling duurzame schelpdiervisserij. Ook de gemeenten Reimerswaal (25.000 euro) en Schou wen-Duiveland (15.000 euro) dragen een steentje bij. Van uit de sector zelf komt 67.500 euro. MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta en het Franse Sita zijn nog de enig overgebleven bieders op de Belgische af valverwerker Indaver. De Raad van Bestuur van de Vlaamse Milieu Holding (VMH), dat 54,2 procent van de aandelen bezit van Indaver, heeft besloten welke twee bie ders in de laatste ronde overblijven. De waarde van de biedingen ligt boven de 450 miljoen eu ro. Saillant detail: vorig jaar bood Delta samen met Suez/Sita op Afval Verwerking Rijnmond (AVR). Het energiebedrijf greep ernaast en AVR werd verkocht aan de investeringsmaatschappijen KKR, CVC en Oranje Nas sau Groep. Welk bedrijf Indaver uiteindelijk mag overne men, moet voor het eind van het jaar bekend zijn. MIDDELBURG - Een 21-jarige inwoner van Sluiskil is voor bezit van drie gram cocaïne gisteren conform de eis veroordeeld toto 440 euro boete door de Middelburgse po litierechter. De politie kwam 21 september in Temeuzen na een melding over een ruzie in actie. De verdachte bleek toen vijf bolletjes cocaïne bij zich te hebben. THOLEN - De politie heeft gis terochtend op de Al 7 bij Roosen daal drie mannen aangehouden. Het drietal uit Bergen op Zoom, Oudenbosch en Dirksland wordt ervan verdacht maandag avond een vrachtwagen te heb ben gestolen in Bergen op Zoom. Ook worden zij verdacht van een poging tot diefstal van een partij roestvrijstalen buizen bij een bedrijf aan de Energieweg in Tholen, gepleegd in de nacht van maandag op dinsdag, waar bij de gestolen vrachtwagen werd gebruikt. De drie mannen zijn in verzekering gesteld en overgebracht naar Torentij d in Middelburg. (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, éen van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) ARSENAALTHEATER VLISSINGEN ZA 25 NOV 20.15 U T: 0900-3300033 - www.theaterverkoopzeeland.nl zeeuwse almanak Met de ivetenschap dat zaken makkelijker aan- dan afge leerd ivorden, pleegt die va der zijn zoontjes direct te cor rigeren als ze al te zeer zondi gen tegen de taalregels. Dat leidt soms tot merkwaar dige misverstanden. Zoals af gelopen weekeinde: - „Julius is ouder dan mij", zei Merlijn van vier, wijzend op zijn een jaar oudere broer. - „Julius is ouder dan ik", ver beterde zijn vader. - „Ouder dan jij?", reageerde Merlijn oprecht verbaasd, en keek zijn - toch niet zo heel oude - vader eens onderzoek end aan. - „Maar jij bent toch al 93?" Bijdragen voor deze rubriek; redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes hor Piet Kleemans RENDU KE - Het is over muit voor drijvend restaurant ^Dolfijntje. Natuur- en Recrea- De Grevelingen wei- Itart eigenaar H. de Grave een Bifrgunning om het bedrijf op |L plaats voort te zetten en :eet zich daarbij gesteund door m uitspraak van de rechtbank ia Rotterdam. Het Gerechtshof ia Den Haag heeft die door De irave bestreden uitspraak be- lachtigd. )e Grave is diep teleurgesteld, lij kan er met de pet niet bij. |jlet is echt te gek voor woor- ;n wat hier gebeurt. Dit slaat tcht helemaal nergens op", licht hij zijn gemoed. „Het is mor mij niets anders dan een compleet drama. Ik kan mijn be drijf niet voortzetten, ga failliet en word ook nog eens dakloos." De Graves raadsman M. Bruins- ma van Van der Goen Advoca ten uit Soest is op z'n zachtst ge zegd verbaasd over de uitspraak van het gerechtshof. „Naar mijn idee gaat het hof erg kort door de bocht", aldus Bruinsma. Waar het om draait is de status van het drijvend restaurant. Het Grevelingenschap ziet het - vrij vertaald - als een vaartuig waar ligplaatsvergunning voor nodig is. Postcode Bruinsma is het volstrekt niet eens met die interpretatie van de situatie. „Het restaurant is gebouwd op drie pontons, het zit vast aan de bodem, het zit vast aan de wal en het is aange sloten op voorzieningen als riole ring. En het heeft zelfs een eigen huisnummer en postcode." Tegenstrijdig Dat alles bij elkaar maakt het restaurant volgens Bruinsma tot een niet verplaatsbaar bouw werk ofwel een gebouwde onroe rende zaak waarvoor helemaal geen ligplaatsvergunning nodig is. Verder is het arrest van het gerechtshof naar de stellige over tuiging van Bruinsma 'innerlijk tegenstrijdig'. „Aan de ene kant oordeelt men dat het aan De Grave aangeboden alternatief - een bouwwerk van veertig vier kante meter aan wal - niet reëel is. Aan de andere kant staat in het arrest dat het Grevelingen schap voldoende rekening houdt met de belangen van De Grave door hem deze locatie als alternatief aan te bieden. Dat spoort niet met elkaar." Bruinsma beraadt zich nog op een reactie op het arrest van het gerechtshof. Hij overweegt in cassatie te gaan bij de Hoge Raad. Mocht hij daar van afzien dan zal Bruinsma er nauwgezet op toezien dat het Grevelingen schap haar verplichtingen je gens De Grave nakomt. Om tafel „Want dat staat óók in het vonnis van de Rotterdamse rechtbank dat nu door het gerechtshof bekrachtigd is. De rechtbank stelt dat het schap om tafel moet met De Grave om samen een oplossing te zoe ken. H. de Graves restaurant 't Dolfijntje moet verdwijnen omdat het on danks riolering, huisnummer en postcode toch als een vaartuig wordt gezien. foto Dirk-Jan Gjeltema S HEER ARENDSKERKE - De provinciale weg tussen 's-Heer Irendskerke en Goes is komend seekeinde van zaterdag op zon- dag afgesloten tussen 20.00 en 1(1(1 uur. i)e afsluiting heeft te maken net werk aan een nieuw spoor- segviaduct bij 's-Heer Arends- ta'ke. Gemotoriseerd verkeer irdt via de Rijksweg A58 om leid, langzaam verkeer via de ïsekerkseweg. 'het weekeinde van vrijdag 1 [t maandag 4 december wordt jkgewerkt aan het viaduct. De ivinciale weg is dan afgeslo- van vrijdag 1 december iÓO uur tot maandag 4 decem- !r6.00 uur. WrNadia Berkelder 'DELBURG - Het verkeer ij) de zuidbaan van de A58 keft gisterochtend ter hoogte ran Nieuw- en Sint Joosland see uur hinder ondervonden de verkeerschaos. Het begon rond zeven uur. Een Ö-jarige automobilist uit «st-Souburg werd van achte- ffl aangereden. De auto die op km botste reed al vanaf '•ost-Souburg kort achter hem. )eSouburger raakte in een slip a botste frontaal op de vang vaan de rechterkant van de icg. Hij werd gewond naar het ■ekenhuis gebracht. 'olgens de politie leken zijn «wondingen mee te vallen. De iouburger werd vervolgens aan- ?reden door een derde auto. )ie kwam tot stilstand tegen de «igrail in het midden van de Bjg. De veroorzaker van het ongeval $d door. De politie is op zoek aar deze bestuurder. Vermoede- ijkreed hij in een donkerkleuri- :MPV. De tweede botsing ontstond -«neen 51-jarige Vlissinger te- een politieauto reed die - ït zwaailichten - op de &lweg achter de auto's stond -e betrokken waren bij het sgeval. Deze wagen werd weer ingereden door een busje, ;it op zijn beurt werd aan een door een auto. Bij deze «tsing bleef iedereen onge- •srd. rile J de file achter de ongevallen "®d de derde botsing plaats. fn automobiliste uit Vlis- ngen reed achterop de auto Veen 40-jarige Souburger. De Vuw werd ter observatie naar ziekenhuis vervoerd. ^kele automobilisten die in de V stonden reageerden hun Gratie af op de agenten die ïl verkeer probeerden te rege- De politie deelde veertien keuringen uit vanwege agres- I® gedrag of het negeren van Vwijzingen van de politieagen- I |t verkeer werd omgeleid via viaduct Welzinge en de Bern- krdweg in de richting van Vlis- en-Oost. De weg was vol- F de politie om negen uur Vetvrij. De vraag om vakmensen is groot. Vandaar dat op de Beroeporiëntatiedagen geprobeerd wordt leerlingen warm te maken voor technische vakken. door Joeri Wisse GOES - Een vingerdikte specie moet er tussen twee bakstenen in zitten om een mooie voeg te krijgen. Remco Snoep uit Kloetinge weet er alles van. Nog een half jaartje en hij kan aan de slag als gediplo meerd metselaar. Remco is één van de weinige jongeren die voor techniek kiezen. De werkgevers in Nederland en in Zeeland schreeuwen om technische vaklui voor in de praktijk, weet Rob Stufkens. Daarom organiseert hij drie dagen (tot en met morgen) lang Beroeporiëntatiedagen voor de techniek op verschillende locaties in Goes. Aan Remco (16) en twee mede-leerlingen van de Bouwopleiding Zeeland de taak om vmbo-scholieren warm te krijgen voor het ambachtelijke werk. Een lastige klus: maar weinig vmbo'ers zijn te por ren voor een technisch vak. Niets voor mij Nog lastiger: dames zien te overtuigen om bijvoorbeeld voor de bouw te kiezen. Remco probeert het wel, rustig legt hij uit hoe je het beste een muurtje kunt met selen. Lindi Olree (15) mocht het zojuist proberen, ze doet de handschoenen weer uit en legt de troffel aan de kant. „Het is leuk om te doen, maar niets voor mij. Ei genlijk weet ik al wat ik straks ga doen, Public Relations aan het Aleba College in Rotterdam." Voor Lindi is de Beroepenoriëntatiedag een verplicht nummer. „Dit viel nog wel mee, het was in elk geval veel leuker dan het vorige bij die trams." Het deel 'Bij de trams' is in de Goederen loods. Daar maakten de vmbo'ers kennis met onder meer elektrotechniek en werk tuigbouwkunde. In het pand van de Bouwopleiding Zeeland waren naast de metselaars van Bouwkunde ook de jon gens van Infratechniek aanwezig. Het laatste deel van de dag brachten de leerlingen van het vmbo uit Zierikzee door in het Vakcentrum Schildei'en. Daar maakten ze kennis met - hoe kan foto Willem Mieras het ook andei's - schilderen. Ook werden daar demonstraties gegeven over labora torium - en motorvoertuigentechniek. Stufkens hoopt dat de vmbo'ers aan het eind van de dag voor één van de techni sche opleidingen kiezen, maar ook hij weet dat voor velen de keuze voor een an dere richting of al vaststaat. „Maar toch is het belangrijk dat ze vandaag kennis maken met deze opleidingen, want 25 procent van de vmbo'ers kiest voor een opleiding die niet aansluit bij de richting die ze op het vmbo hebben gekozen." Zo kunnen leerlingen die op het vmbo voor Zorg en Welzijn hebben gekozen als nog besluiten om een technische oplei ding aan het ROC te gaan volgen. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - „Een goed geolie de promotiecampagne." Zo ty peerde een van de bezoekers de matig bezochte voorlichtingsbij eenkomst gisteravond over de aanleg van de Tweede Maasvlak te. „Maar verder heb ik niet zo veel nieuws gehoord." Een klein legertje aan voor lichters en deskundigen stonden gisteravond klaar om de onge veer 45 belangstellenden bij te praten over de Tweede Maas vlakte en de bijbehorende natuurcompensatie. Op grote panelen werd schematisch weer gegeven wat de Maasvlakte en de instelling van een zeereser vaat betekent voor Schou wen-Duiveland. Iedere bezoe ker werd vrijwel direct door een medewerker aangesproken. Nut tige opmerkingen of kritische kanttekeningen werden geno teerd. Handige informatie met een inspraakprocedure in het vooruitzicht. Halverwege de avond was nog een plenaire uitleg over de plan nen in een apart zaaltje. „Dat vond ik wel verhelderend", zegt een van de bezoekers. „Van mij mag het allemaal wel door gaan." Een ander was aanzien lijk kritischer. „Ik wil wel eens weten wanneer ik nu informatie krijg over al die andere facet ten. Dit ging alleen een beetje over het milieu, maar hoe zit het met verkeer, fijnstof en lichthin der? Daar heb ik niets over ge hoord." Voorafgaand aan de openbare bijeenkomst was een besloten bijeenkomst georganiseerd voor de raadsleden. Daar kregen de bestuurders nog eens uitleg over de stand van zaken en de knel punten die er nog zijn met be trekking tot de beheersmaatre gelen van het zeereservaat. ZIERIKZEE - Een tweede be stuurlijk overleg met minister Peijs heeft gistermiddag nog niet geleid tot sluitende afspra ken over het zeereservaat. Er zijn nog een aantal punten in de beheersmaatregelen waar Rijk en betrokken organisaties en overheden van mening verschil len. „We hebben afgesproken dat we binnenkort met elkaar om tafel gaan", zegt wethouder A. Verse- put. Bedoeling is om zoveel mo gelijk knelpunten van tafel te krijgen. „Óm breekpunten te voorkomen." Verseput verwacht dat er over eenstemming komt met het Rijk over voortzetting van alle be staande evenementen als Con cert at Sea of het dancefestival bij Perry's. „Dat vind ik heel be langrijk." Ingewikkelder ligt de situatie rondom de winterslui- ting van een gebiedje voor de kust van de Brouwersdam. Het Rijk wil rust tot 1 mei in ver band met het broedseizoen van de zwarte zee-eend. De gemeen te en ondernemers willen het rustgebied het liefst al openstel len bij de start van het seizoen op 15 maart. Ook bij de visserij zijn er nog on duidelijkheden. „Maar dat is een apart traject, daar hebben wij het niet over gehad." Eerder werd bekend dat de minister twaalf miljoen beschikbaar heeft gesteld voor stimulering van de recreatie in de betrokken gebieden. Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37