ongerius is nog lang niet klaar IC Tafeltennissters klampen aan bij de top Vierde wedstrijd om ATB-cup in W estenschouwen 19 iete uit Burgh-Haamstede verdeelt haar tijd tussen werkkinderen en hardlopen oijer nu al invoerder akx en Schot innen met ■ateurteam iermens neemt livocaat in arm De Heerenstraat wint slecht duel Middelburger Snoep kartkampioen Vlissingen-RCS op zaterdagavond 'Oudjes' Serooskerke weer samen Junioren toernooi in Nieuwdorp uitslagen agenda De Nijs stopt Serooskerke bij woensdag 22 november 2006 swb .Niels Bou terse IGH-HAAMSTEDE - Het is i tijdje s'til rond hardloop- Marlies Jongerius-Kort. |j de Zeeuwse Kustmara- vorig jaar is er niets meer liaar vermomen. Misschien jen sommigen dat het ook Ihaar tegenwoordig huis- toompje-bee.stje is. Maar is minder waar. De altijd Ike binnenhiuisarchitecte en ider van een tweeling loopt ijks etm uur door de iouwse bossen. En in gedach- j5 ze al bezig" met haar vol de project: de marathon van jerdamin april. 1-jarige Mar lies Jongerius het er maar d'ruk mee. Een aenhalve maan d jonge twee een eigen architectenb ia ën ook nog d'e sport. „Ik id een paar jaar geleden op JCKBURN - Traiiner Mark [lies van Blackbuivn Rovers jt steeds meer vertrouwen n nieuwe verdediger André Êr(ex-PSV). De 32- jarige in- uational fungeert bi j absen- aanvoerder Lucas Neill jbeenblessure) morgein in de la Cup wedstrijd tegen Feye- irdals aanvoerder vara de En- bestaartploeg. :dié heeft de kwaliteiten een leidende rok", liet pes (43) gisteren weten, heeft zich snel bij ons aan tast. Ik denk dat hij in de :p van het seizoen steeds be dijker voor de ploeg zal wor- lAndré beschikt over veel in- iten routine. Zijn ervaring is s vitaal belang voor Black- itburn, dat al twee keer ainde groepsfase van het Ue- irnooi, kan morgen in rekenen op de steun ongeveer 2500 supporters. P LMERE - Het Nederlands ama- urelftal tot 23 jaar heeft gister- oud een oefenwedstrijd tegen acombinatieteam van FC Om- kld met 6-1 gewonnen. De Kiiwse voetballers Istvan lioc (Hoek) en John Schot öoetinge) maakten deel uit «Oranje. 4ging om een laatste selectie- ^inde aanloop naar de inter- :dvan volgende week woens- tegen Engeland. Bonds- :ch Marco Bout had gister- id22 spelers opgeroepen. El- ïspeler kwam minimaal één i in actie. Bout neemt vol- ade week 18 spelers mee naar geland en maakt vandaag jidefinitieve selectie bekend, ton Bakx en John Schot speel- ïi gisteravond de eerste helft Bakx was als linksbuiten posteerd, terwijl John Schot dals rechtsback mocht probe- i. Bakx speelde naar eigen Igen een redelijke wedstrijd, super slecht en ook niet su- d", vertelde hij na af- diot voelde zich wel thuis op rechtsbackpositie. „Ik had n directe tegenstander en a lekker veel opkomen. Mis ken was dat wel de opzet van ^trainer. Die mannen van Om- ®'orld hadden in elk geval sn schijn van kans. Het was «combinatieteam, maar ik be- :*P dat er toch nogal wat j on ssvan het eerste meededen." een kruispunt in mijn leven en moest kiezen. Óf ik zou volledig voor mijn werk en sport gaan óf voor kinderen. Ik koos uiteinde lijk voor het laatste. Tien jaar wachten kon ik niet meer", ver telt Jongerius, terwijl ze de ver kouden Karlijn uit de box haalt om haar in bed te stoppen. On dertussen crost tweelingzusje Annelot met haar loopstoeltje te gen alle plinten van het door haar moeder ontworpen huis. Een rustig avondje tv kijken op de bank kent workaholic Jonge rius niet. „Als ik tijd over heb, ga ik hardlopen", legt ze uit. Ze maakt duidelijk dat ze nog niet gestopt is met haar favoriete hobby. „Ik sta 's ochtends vroeg op om, als het maar even kan, een uurtje te gaan lopen." Jongerius vindt het heerlijk om zich uit te leven in de duinen en bossen van Haamstede. Daar voor hoeft ze niet ver van huis. Ze woont met haar gezin in een hypermoderne woning (alles is elektronisch bedienbaar) in een nieuwbouwwijk tussen Burgh- Haamstede en de zee. Jongerius is het door de komst van de tweeling wel rustiger aan gaan doen wat betreft het lo pen. „Dat kan niet anders met twee kinderen. Ik loop nu nog vier dagen anderhalf uur per dag en één keer in de week een paar uur in de sportschool." Dat was een paar jaar geleden wel anders. De drievoudig Schou- wen-Duivelands sportvrouw van het jaar behoorde bij de subtop van Nederland en train de elke dag een paar uur met be geleiding. Toch brak ze nooit echt door. „Ik heb er wel van ge proefd en weet wat het is om op topniveau te sporten." Energie Ze heeft er ook letterlijk van ge proefd. De topsporter nam in die tijd supplementen, omdat haar boterhammen niet genoeg voedingsstoffen bezaten om haar van genoeg energie te voor zien. „Daardoor begrijp ik ook de hardlopers die fulltime met de topsport bezig zijn. Ik wou zelf echter nooit voor honderd procent ervoor gaan." Ze had het in die periode te druk met andere dingen, zoals haar baan als architect - 'de mooiste baan die er is'. Daarom besloot ze zich drie jaar geleden te richten op de mara thon. „Zo'n marathon zie ik als een project. Je kan op je eigen tempo trainen en hoeft niet per se een hele dag naar zo'n wed strijd." Jongerius is een echte duursporter. „Als ik tegen mijn man zeg dat ik even ga skeele ren of fietsen, blijf ik meestal een paar uur weg. Even een rondje Schouwen-Duiveland." Tijdens de zwangerschap mocht ze drie maanden niet lopen - ze ging daardoor wel des te harder werken - maar vijf weken na de bevalling was ze toch alweer be zig. „De zwangerschap was een goede manier om het lopen even af te leren. Nu heb ik mijn leven eindelijk op de rails. Mooi huis, ideale omgeving om te lopen en prachtige, gezonde kinderen. Wat wil je nog meer?" Trainingsschema Jongerius wacht op dit moment met een beetje ongeduld op het trainingsschema van oud-trai ner Jan de Wilde. „Daarmee kan ik januari, februari en maart trainen en in april de ma rathon lopen. Komt net goed uit." Alles verloopt volgens sche ma bij de Schouwse atlete. „Rond april 2005 betrokken we dit huis, in april 2006 werden zij geboren", wijst ze op de nog steeds rondrijdende Annelot. „En in april 2007 wil ik de mara thon van Rotterdam lopen." Dat het dit jaar speciaal de ma rathon van Rotterdam moet wor den, daar twijfelt ze geen mo ment aan. „Ik wil steeds een an dere marathon lopen en als je in Nederland woont, moet je deze een keer gelopen hebben. En hij hoort bij het rijtje van de grote marathons." Aan de grootste, de marathon van New York, hoopt de record houdster van de kustmarathon in november deel te nemen. „Ik heb nu twee marathons gelopen en het is echt zo ontzettend moöf.' Je gaat over grenzen, zo wel geestelijk als lichamelijk." Marlies Jongerius stond een paar jaar geleden op een kruispunt in haar leven. „Ik heb voor li gekozen. Tien jaar wachten kon ik niet meer." foto Dirk Jan C Simone de Klerk en Kimberley 't Hooft na periode bij SAR nu samen in eredivisieteam HAAG - Atletenmanager sHermens heeft de sportadvo- toi Paul Scholten en Emile Njman in de arm genomen aanleiding van de straf- Wit die de Duitse atletiek- '«dDLV tegen hem heeft inge- in(lbij de Duitse justitie. 'gens cle DLV heeft Hermens geneesmiddelenwet overtre- «I, De Nederlander ontkent el- betrokkenheid. aandag maakte de DLV be- dat in het dopingonder- •dïnaar de Duitse atletiektrai- irThomas Springstein en atle- j3 Grit Breuer en Nils Schu in ook de naam van Her- ,fnszou zijn opgedoken. De ad- waten overwegen ook namens wmens een klacht wegens in te dienen. ANP door Rinus Verberkmoes KLOOSTERZANDE - Zeeuwse sporters die aanklampen op na tionaal niveau; er zijn er niet veel. De zwemwereld kent enke le namen, turner Anthony van Assche timmert aan de weg en SAR uit Kloosterzande mag er prat op gaan dat het de talenten Simone de Klerk en Kimberly 't Hooft grootbracht. Het tweetal speelt niet meer in Kloosterzande, maar bij eredivi- sionist FVT dat in Barendreeht zijn thuishaven heeft. Afgelo pen weekeinde won het team van De Klerk en 't Hooft bij Swift Deventer, maar die zege was niet toereikend voor zeker heid van behoud. FVT, dat staat voor Feyenoord Van Teylingen, speelt samen met Amsterdam '78, Brander- stad uit Schiedam en Swift uit Deventer in de zogenaamde de- gradatiegroep van de eredivisie. „Dat is logisch", vindt Simone de Klerk. „In de top vier spelen nauwelijks Nederlandse mei den. Vooral omdat deze teams ook internationaal goed voor de dag willen komen. Daarom ha len ze speelsters van heinde en ver. Daardoor werden wij bij voorbeeld in Den Helder na an derhalf uur spelen weggeslagen. Na een reis van vier uur is dat niet leuk. We waren echt kans loos tegen MF Service/Furst uit Heerlen, NAK/Den Helder, Bonnema/Westa uit Wessem en MCD Caps/Assen." Het nog resterende duel tegen Branderstad is een strijd tegen een gelijkwaardige tegenstan der. FVT moet winnen om pro motie-degradatiewedstrijden te ontlopen. „Want daar zitten we niet op te wachten", aldus 't Hooft. Met haar 22 jaar is de Middel-1 burgse de oudste van het jeugdi ge team, dat verder bestaat uit havo vijf-scholiere Simone de Klerk, Monique Posthuma (16) uit Goirle en Charell Schoon- brood (17) uit Schiedam. Met die laatste twee vormde De Klerk vorig seizoen al een trio. 't Hooft ging na haar vertrek bij SAR een jaartje naar België (Ste- kene), maar koos daarna voor het team waarin ook De Klerk speelde. „Toen SAR uiteenviel door het afhaken van Naomi Schelfhout, ben ik naar Stekene verkast. Ik speelde er superliga, vergelijkbaar met de eredivisie Kimberly 't Hoofd (links) en Simone de Klerk proberen zich met hun Barendrechtse ploeg FVT te handhaven in de eredivisie tafeltennis. foto Wim Kooyman in Nederland. Heel leerzaam. Maar in hetzelfde team spelen met Simone, dat trok me heel erg. Vandaar dat ik de overstap naar FVT gemaakt heb." Hard werken Op de landelijke rankinglijst neemt De Klerk sinds juli 2006 de zeventiende plaats in. „Simo ne is getalenteerd, ze kan meer dan ik kan en dat blijkt ook uit haar plaats op de ranking", zegt 't Hooft. „Waar zij aanvalt en met veel effect speelt, moet ik het hebben van hard werken. En van veel trainen. Drie keer per week traint ze bij TTC in Middelburg, haar woonplaats. Voor dat team komt ze op vrij dag uit in de competitie. Een dag later volgt een duel van FVT. De Klerk doet daar niet voor onder. Op maandag is zij in Middelburg te vinden, op dins dag en donderdag bij SAR, op woensdag in Borgerhout en op vrijdag bij FVT. Op zaterdag wacht haar dan de wedstrijd in de eredivisie vrouwen. Het talent van De Klerk bleef niet onopgemerkt. Het leverde haar een plaats op in de Neder landse jeugdselectie. Ze speelde tal van internationale toer nooien. Vier EK's heeft ze inmid dels afgewerkt. Als twaalfjarige was ze in 2002 in Moskou, een jaar later speelde ze in Novi Stad (Servië), in 2004 in Boeda pest en vorig jaar was Praag voorlopig de laatste halte. De editie van dit jaar in Sarajevo liep ze mis vanwege een blessu re. Toernooien in Roemenië, Zweden, Portugal, Spanje en Duitsland sieren verder het palmares van de jeugdige speel ster. Kansloos „Maar ik behoorde nergens tot de toppers. Ik ontmoette meiden die zo getalenteerd en zo goed getraind waren, dat ik er kans loos tegen was." 't Hooft, die destijds in Terneu- zen woonde, vertelt hoe ze in aanraking kwam met de sport. „Mijn vader Theo speelde, net als mijn ooms Wim en Johan, bij SAR. Ik ging met hem mee en zo kwam ik in contact met de club." De Klerk belandde als zesjarige samen met haar zus Debbie bij haar trainer en oom Joop Maas. Samen met Naomi Schelfhout en Kimberly 't Hooft vormde ze daarna een téam dat uitkwam in de eerste divisie. „Drie jaar speelden we op dat niveau met een tweede plaats als hoogte punt." Toen viel de ploeg uiteen en ging De Klerk naar Barendreeht en 't Hooft naar België. Tweeder de van dat ooit zo succesvolle Zeeuws-Vlaamse team is nu dus weer bij elkaar. RILLAND - Het driebandenteam van De Heerenstraat uit Rilland versloeg in een slecht duel 't Bierwinkeltje uit Terneuzen met 7-1. Een zwak optreden werd beloond met een overwinning op een nog zwakkere tegenstander. Geen van de spelers kon een moyenne van 0.400 overstij gen. Voor de bezoekers is dat geen uitzondering, voor de thuisploeg wel. De Heerenstraat-'t Bierwinkeltje 7-1: Jan Westdorp-Joke Breur 30-30, 79; André Karelse-Fons Baart 25-17, 68; Jean Louis Smul- der-Joni Sanderse 25-17, 71; Rinus Rijk-Piet Boot 20-17, 63. MIDDELBURG - Middelburger Corné Snoep is met zijn vierkoppige team Barocracing" Nederlands Kampioen in- doorkarten geworden. Mede dankzij winst in de laatste wedstrijd van het kampioenschap, in Nijverdal, eindigde de ploeg met de Dordrechtse sponsor met een grote voor sprong op de concurrentie. GOES - Het duel tussen Vlissingen en RCS wordt niet op zondag 3 december, maar op zaterdagavond 2 december gespeeld. Door de derby in de tweede klasse van het zon dagvoetbal 's avonds af te werken, hopen beide clubs dat er meer publiek op de wedstrijd afkomt. De voetbalvereniging Vlissingen beschikt over een prima lichtinstallatie, die nog stamt uit het profavontuur van VCV Zeeland en VC Vlissingen. Het duel begint om 19.30 uur. GOES - Het elftal van Serooskerke dat in 1988 tegen het Ne derlands Elftal speelde, neemt het zaterdag op tegen het hui dige eerste elftal.van de vereniging. Met 'Oud Seroos' treden onder meer aan: Hans Wattel, Pieter den Hollander, Henk Wondergem, Wim Allaart, René, Reinco en Kees-Pieter Ge- schiere, Bert Riemens en de huidige trainer van Serooskerke, Marcel de Nijs. Trainer is, net als achttien jaar geleden, Jan Meulmeester. De ploeg verloor in mei 1988 met 8-0 van Oran je, dat een maand later Europees Kampioen werd. De wed strijd op Sportpark Noordhout begint om half drie. NIEUWDORP - Er bestaan vergevorderde plannen om vol gend jaar een internationaal voetbaltoernooi voor A-junioren in Nieuwdoip te houden. Het evenement moet op hemelvaarts dag (17 mei) plaatsvinden. RKC Al heeft inmiddels toegezegd deel te nemen. De organisatie van de Borsele Sloepoort Cup, een toernooi voor Zeeuwse voetbalclubs, heeft het initiatief genomen voor dit evenement. Samen met hoofdsponsor Gront- mij wil men nu ook een gala voor A-junioren organiseren. Tal van clubs, waaronder RKC, NAC, RBC en Willem II, zijn al be naderd. Verder hoopt de organisatie twee Belgische clubs te strikken. Het deelnemersveld wordt aangevuld met het Wal- chers elftal en het selectieteam van Zuid-Beveland. RBC Al is vanavond al te bewonderen in Zeeland. De Roosen- daalse formatie speelt in Lewedorp een oefenwedstrijd tegen het Borsels elftal onder 23 jaar. De ontmoeting wordt op het terrein van Lewedorpse Boys afgewerkt. De aanvang is 19.30 uur. NBA. Charlotte Bobcats-Dallas Mave ricks 85-93, New York Knicks-Houston Rockets 90-97, Memphis Grizzlies-Orlan do Magic 95-86, Utah Jazz-Toronto Rap tors 101-96, Portland Trailblazers-San Antonio Spurs 98-107, Seattle Superso- nics-New Jersey Nets 99-87, Golden State Warriors- Phoenix Suns 110-113. Pretoria. Intercontinental Cup, vier daagse wedstrijd Bermuda - Neder land. Stand na eerste dag: Neder land 235/3 na 73 overs. Zuiderent 1, De Grooth 61, Ten Doeschate 138, Van Bun- ge 17 not out, Kervezee 7 not out. Leimuiden, EK-kwalificatie. Eerste wedstrijd: Nederland - Italië 3-1. Keen-Mondello 11-7 11-6 11-4, Wijers-Yang 4-11 5-11 9-11, Heister-Bo- bocica 11-9 11-8 9-11 11-9, Keen-Yang 11-611-911-3. Japan. WK mannen. Eerste ronde. Poule A: Egypte - China 2-3 (25-22 25-22 30-32 20-25 16-18), Puerto Rico - Polen 0-3 (22-25 22-25 23-25). Stand: Polen 4-8, China 4-6, Japan 3-5, Egypte 4-5, Puerto Rico 4-5, Argentinië 3-4. Poule B: Cuba - Griekenland 3-2 (25-19 20-25 25-22 21-25 15-12), Australië - Bra zilië 0-3 (19-25 19-25 23-25). Stand: Bra zilië 4-7, Duitsland 3-6, Frankrijk 3-6, Cu ba 4-6, Australië 4-4, Griekenland 4-4. Poule C: Iran - Bulgarije 0-3 (19-25 18-25 23-25), Tsjechië - Venezuela 3-0 (25-20 25-14 25-19) Stand: Bulgarije 4-8, Tsjechië 4-6, Venezuela 4-6, Italië 3-5, Verenigde Staten 3-4, Iran 4-4. Poule D: Tunesië - Canada 2-3 (15-25 29-27 25-21 21-25 13-15), Servië en Mon tenegro - Zuid-Korea 3-1 (25-22 23-25 25-21 25-18). Stand: Servië en Monte negro 4- 8, Canada 4-7, Rusland 3-5, Zuid-Korea 4-5, Tunesië 4-5, Ka- zachstan 3-3. i woensdag Voetbal 3 Vriendschappelijk: Borsels elftal on der 23 jaar-RBC Rossendaal A1Locatie: sportcomplex Lewedorpse Boys. Aan vang: 19.30 uur. Volleybal Eerste klasse D: Mikro Electro/Roosen- daal 3-Voorwaarts. door Wim de Vos WESTENSCHOUWEN - Zater dag is de strijd om de Zeeuwse ATB aan de vierde wedstrijd toe. De Zeeuwse mountainbike vereniging X-Treme organiseert deze op het eigen clubparkoers in Westenschouwen. Edzard van Ewijk gaat er proberen zijn leidende positie in het algemeen klassement te verstevigen. Tot nu toe mag deze wedstrij denreeks zich verheugen in een behoorlijke belangstelling. De laatste wedstrijd, in Heinkens- zand, trok met name in de A-ca tegorie (renners tot 40 jaar) veel renners. Er kwamen meer dertig ATB'ers aan het vertrek, terwijl vorig seizoen de teller telkens rond de 25 bleef steken. Ook de organisatie van de wed strijd op het fraaie parkoers in de boswachterij van Wester- schouwen rekent op een groot en sterk deelnemersveld. Na drie wedstrijden is het klasse ment zich enigszins aan het vor men. De winnaar van vorig jaar, Edzard van Ewijk, gaat aan de leiding. Na zijn overwinning in Heinkenszand heeft hij 55 pun ten verzameld. Daarmee heeft hij vier punten voorsprong op oude rot Eric Vereecken. Jarno Veerhoek is met 49 punten der de. Bij de vrouwen rijdt vooral de jeugd veel wedstrijden. Dat wordt tot nu toe het beste ge daan door Christel Janssen. De renster uit Aagtekerke won alle drie de verreden wedstrijden. In Westenschouwen gaat zij derhal ve als favoriete van start met Eu nice Paardekooper uit Oostka- pelle als outsider. De eerste wedstrijden voor de jeugd gaan zaterdag om 12.30 uur van start. De A-categorie en de vrouwen vertrekken om 15.15 uur. OOSTKAPELLE - Trainer Mar cel de Nijs stopt aan het einde van dit seizoen als hoofdtrainer van voetbalvereniging Seroos kerke. Het bestuur heeft daar in goed overleg met de trainer en de spe lersgroep toe besloten. Een op volger is nog" niet bekend. De zaterdag-derdeklasser is be zig aan een goed seizoen. De ploeg staat tweede, op zes pun ten van koploper Nieuwdorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35