P15f!lK!lp F ?FF!!!W$F r wij fel tot in het stemhokje «trip Links eensgezind in de aanval tijdens slotdebat Hulstenaar wint superkeu mtmmm Zie ik nou dubbel? GRATIS DUBBELPRINT rj wam Spoor moet snel worden verbeterd TEMBUREAU loevende kiezers niet altijd geholpen met advies Stemwijzer - Thorpe zet punt achter carrière Woede na moordaanslag op Libanese minister Verkeerschaos en bekeuringen na ongeluk A58 3 en 4 Boerka-verbod bestaat al Eerst buien Èfjt buien, in de middag tijdelijk iyoog.Maxima rond 9 graden bij een jjjdwelfenwind, kracht 4 tot 5. |(8e jaargang no. 276 oensdag 22 november 2006 tosnummer 1,30 Lever uw fotorolletje of digitale beelddrager in bij onze Kodak 1 -uur fotoservice. |iie vc EN ONTVANG EEN 2E SET FOTO'S GRATIS! VERSCHOORE NL internet: www.pzc.nl Een Zeeuwse meid op tournee 21 Kamer en NS-personeel vinden, na de ongelukken in Arnhem en Rotterdam, dat het spoor snel beter moet worden beveiligd. Bij een botsing tussen treinen raakten gisteren in Arn hem 31 mensen gewond. Voor het eerst zou vandaag in alle Zeeuwse gemeenten met computers worden gestemd. Maar omdat het stemgeheim niet door elk apparaat kan worden gewaarborgd, loeh weer het rode potlood worden gebruikt. In het stembureau in Oostkapelle werd daarvoor gistermiddag alles in gereedheid gebracht. moet in de gemeenten foto' Veere en Tholen s Lex de Meester door Ernst Jan Rozendaal GOES - Deskundigen stel len dat vijftien procent van de kiezers pas vandaag zijn keuze bepaalt. Voor vele zwevende kiezers zou de Stemwijzer uitkomst bie den. De PZC peilde een dag voor de verkiezingen de stemming in Goes. Niet iedere twijfelaar in de Goe- se bibliotheek is bereid om ach ter de computer plaats te nemen voor een advies van de Stemwij zer. Bram Korteknie heeft dat thuis al verschillende keren ge daan. Steeds kreeg hij de raad om op Geert Wilders te stem men. „Maar dat wil ik helemaal niet." Hij is een zwevende kiezer, er kent hij. Van huis uit heeft hij al tijd PvdA gestemd, maar dat linkse is er de afgelopen jaren wel vanaf gegaan. Via D66 is hij bij de rechterkant uitgekomen. „De linkse partijen zijn naar mijn mening te slap met buiten landers omgegaan." Vier jaar ge leden was Pim Fortuyn zijn man, maar de LPF heeft diens erfenis verkwanseld. Waardoor hij het nu niet weet. Maar stem men gaat hij. „Anders mag je niet meepraten." Hij twijfelt tussen de WD en de SP. „Ik ben een fan van Ver donk, maar het spreekt me ook aan dat de SP opkomt voor de zwakkeren in de samenleving. Ik denk dat ik beslis na het lijst trekkersdebat op tv." Chantal Menheere wil de Stem wijzer nog wel een keer invul len. „Ik heb het thuis ook al een paar keer gedaan met mijn vriend, maar steeds kwam er iets anders uit." Dit keer luidt het advies: Partij van de Vrij heid van Wilders. Daarna CDA, Fortuyn en SP. Ze vindt het vreemd dat de PvdA nu niet in het lijstje staat. „Die hebben ook standpunten waarmee ik het eens ben," Ze vermoedt dat ze in het stem hokje uiteindelijk SP óf Wilders kiest. De laatste vanwege het ad I Menheere vult in de Goese bibliotheek de stemwijzer in: t hel thuis ook al een paar keer gedaan met mijn vriend, irsteeds kwam er iets anders uit." foto Willem Mieras vies van de Stemwijzer, de eer ste omdat een grote partij meer in de melk te brokken heeft. „Ik ga in ieder geval nog naar het lijsttrekkersdebat kijken. Wie dat wint, vind ik niet belang rijk. Het gaat mij er niet om of iemand scoort met een oneliner, dan heb ik liever iemand die stotterend een antwoord geeft waarmee ik het eens ben." Jeena van Duin-Verloop vindt een test met de Stemwijzer niet nodig. Ze zweeft sinds kort. „Ik heb de oorlog meegemaakt. Zo iets mag nooit meer gebeuren. Daarom heb ik altijd op een link se, pacifistische partij gestemd. Eerst de Socialistische Unie, toen de PSP en sinds jaar en dag SP. Maar sinds Marijnissen de Navo accepteert, is het mijn par tij niet meer. Ik vind het ver schrikkelijk, want ik heb mijn hele leven gestemd. Maar nu weet ik niet meer waarop. Want ik ga geen partij kiezen die zijn principes verloochent om meer stemmen te trekken. Ik denk dat ik thuisblijf." Ook daarmee moet rekening worden gehouden: dat de zwe vende kiezer uiteindelijk niet gaat stemmen. Voor Jacqueline Vermeulen gaat dat niet op. Zij hoopt zich van een dilemma te verlossen door twee stemmen uit te bren gen. „Ik denk erover Partij voor de Dieren te stemmen, maar ik sta er niet helemaal achter. Ik ben wel erg, erg, erg dierenmm- ded, nog meer dan voor mensen eigenlijk. Maar het is ook weer niet de partij waar ik helemaal tevreden over ben." Eigenlijk twijfelt ze tussen de Partij voor de Dieren en de SP. „Uiteindelijk kijk ik naar wat goed is voor mijn portemon nee." Haar man brengt uit komst. „Ik denk niet dat hij gaat stemmen. Dan doe ik het voor hem en kies ik één keer voor de Partij voor de Dieren en één keer voor de SP." pagina 4 commentaar pagina 14 PvdA wint scholierenverkiezingen Het boerka-verbod, dat Nederland overweegt in te voeren bestaat in wezen al. Gemeenten kunnen burgers verbie den zich vermomd of gemaskerd op straat te vertonen. Vroeger gebeurde dat in Zeeland ook. De gedachte erach ter was dat criminelen zich zo niet konden ver schuilen. Maar criminelen gaan al jaten niet JÊ meer gemaskerd te werk, dus het verbod is al een tijd geleden aan de kant geschoven. Ian Thorpe heeft het zwembad definitief achter zich gela ten. Een van de grootste zwemmers uit de historie besloot gisteren dat het op 24-jarige leeftijd, na vijf gouden olym pische plakken, elf wereldtitels en diverse wereldrecords, meer dan genoeg is. Het vroegtijdige vertrek van de Australiër M maakte in eigen land veel emoties los. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4 Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 14 en 15; Sport: 17, 18 en 19; Kunst: 21, 22, 23 en 24; Uit: 25, 26 en 27. van onze redactie binnenland DEN HAAG - De lijsttrekkers van de drie linkse partijen hebben gister avond CDA-leider Jan Peter Balkenen de onder vuur genomen. Tijdens het laatste lijsttrekkersdebat vóór de verkiezingen van vandaag ver weten Wouter Bos (PvdA), Jan Marij nissen (SP) en Femke Iialsema (Groen- Links) de premier en zijn coalitiepart ner Mark Rutte (WD) dat het kabinet te weinig heeft gedaan aan de armoe debestrijding en zorg en dat het geen oog heeft voor de milieuproblemen. De linkse drie, die eerder deze week nog spraken over samenwerking na de verkiezingen, legden bij hun aanval len een grote eensgezindheid aan de dag. Ze kregen in het door de NOS uit gezonden debat geregeld bijval van André Rouvoet van de ChristenUnie. Bos zei dat er 'een enorme passiviteit' spreekt uit de manier waarop het CDA de armoede in Nederland wil aanpakken. Volgens hem heeft de pre mier 'te weinig, zo niet niets' gedaan om tijdens de economische neergang van de afgelopen jaren de zwaksten in de samenleving te beschermen. Hij riep de premier op een voorbeeld te ne men aan diens partijgenoot Ruud Lub bers. Die liet als premier in de jaren '80 tijdens een economische recessie de zwaksten niet de dupe worden. Balkenende toonde zich verontwaar digd over deze aantijgingen. „Hoe kunt u mij passiviteit verwijten?" Volgens cle premier blijkt uit de cijfers dat de armoede nu het laagste is in tien jaar. Nog feller was de toon tussen Rutte en Marijnissen. De VVD-lijsttrekker ver weet de SP dat ze, door de uitkeringen te verhogen, de economie grote schade toebrengt en het zoeken naar werk ont moedigt. „U draait de mensen een rad voor ogen." Marijnissen noemde daar op Rutte 'zeer, zeer asociaal'. ANP door Frits Bakker LEOPOLDSBURG - De biljar ter Dion Bergmans (rechts) uit Hulst speelt in de competitie voortaan met goud in zijn vin gers. Door een speling van het lot werd de biljartende opticien winnaar van een bijzondere bil jartkeu, die in Spanje is ge maakt en is ingelegd met goud, diamanten en saffieren. De waarde is 25.000 euro. De hoofdprijs werd gisteravond aan de Zeeuwse biljarter over handigd door de Belgische top- speler Eddy Leppens (links), die leverancier is van het Spaanse merk Alcalde. „Het is een sie raad onder de keu's, een uniek exemplaar in de wereld, omdat er maar één van is gemaakt", zo verzekerde Leppens in zijn bil jartzaal in Leopoldsburg. Dion Bergmans won de biljart keu in een jubileumverloting van de biljartfabrikant uit Mal- lorca, waar keu's nog met de hand worden vervaardigd. „Ik had er bij Leppens één gekocht van 1200 euro en mocht mee doen aan een verloting met een zelfgekozen getal. We hebben in gezet op mijn geluksgetal 43. Twee weken later werd ik ge beld dat ik de hoofdprijs had ge wonnen." Sfl van onze redactie buitenland BEIROET - Internationaal is verontwaardigd gereageerd op de moord op de Libanese minis ter Pierre Gemayel gisteren. Duizenden aanhangers van Ge mayel gingen gisteravond de straat op en riepen leuzen tegen de pro-Syrische Hezbollah en de christelijke oppositieleider Aoun. De vader van het slachtof fer, oud-president Amin Ge mayel, riep de betogers op ins- tig te blijven. „Geen felle reac ties en geen wraak", aldus Amin Gemyael. Alle partijen, ook de pro-Syrische Hezbollah, zeiden dat de onderlinge geschillen nu terzijde moeten worden gescho ven. Hezbollah-leider Sayyed Hassan Nasrallah, in een ernstig conflict verwikkeld met de rege ring, zei: „Er bestaat geen enke le twijfel dat degenen die deze misdaad hebben gepleegd Liba non in een chaos willen storten en uit zijn op een burgeroor log." Pierre Gemayel was een lei der van de maronitische christe nen en een vooraanstaand an- ti-Svrisch politicus. GPD MIDDELBURG - Op de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland is gis termorgen een verkeerschaos ontstaan na een serie ongeval len. In totaal botsten negen auto's te gen elkaar. Twee personen raak ten gewond. De politie deelde veertien boe tes uit aan autompbilisten die na het ongeluk de aanwijzingen van de politie negeerden en over de vluchtstrook verder probeer den te rijden, of die achteruit de snelweg afreden. De politie had de weg afgesloten. Het verkeer werd omgeleid, pagina 11 bumperklever rijdt door (Advertentie) De Hulstenaar heeft nog lichte twijfels of hij wel wedstrijden gaat spelen met de superkeu. „Ik ga het toch maar doen", zei hij toen de prijs hem werd over handigd. „Ik kan hem ook in een kluis opbergen, maar wat heb je er dan aan? Het is wel op passen, want straks weet ieder een dat ik de duurste keu ter we reld heb. Ik moet hem tijdens een wedstrijd meenemen als ik naar de wc ga." Eddy Leppens had nog wel een tip voor de winnaar: „Ik zou een bodyguard meenemen als ik met zo'n keu in een café zou gaan bil jarten." foto Camile Schelstraete proefabonnem voorletters: straal. plaats: telefoon: (post)bankrekenmgnummei o Noteert u mij voor van 5 weken voor1 Ik gsef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden proefabonnement gehad Noteert u mij voor een vast abonnem De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso (€21,50 O per kwartaal met automatische incasso 61.50 D per jaar met automatische incasso 236.00)* met gratis PZC-paraplu Kijk op mvw pzc.nl/abonneten, bel gratis 0800 - 0231231 ol stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713. 4480 WB Goes 8»711688"555530 XV7P het alfabet van Zeelanc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1