Liverpool mentale test voor PSV apans linkerbeen is beslissend Gemengde gevoelens voor Van Nistelrooij Van Persie in hoger sferen Spaanse televisiedeal kan gevolgen hebben voor transfermarkt Geen basisplaats voor Robben Grygera vertrekt definitief bij Ajax Camera's op lijn bij WK club teams Internazionalè lang zonder Cruz IJslanders nemen West Ham over iostacurta lost ierlinden af als lecordhouder Eto'o beste speler van Afrika [champions league xunsuke Nakamura schiet Celtic prachtig langs Manchester United LONDEN - Robin van Persie is in hoger sferen nadat hij zijn ploeg Arsenal op 1-1 heeft gezet tegen Ham burger SV. De Duitsers namen al na vier minuten de leiding dankzij een treffer van aanvoerder Rafael van der Vaart. Zoals zo vaak dit seizoen kon HSV die weel de niet dragen. Van Persie maakte kort na rust gelijk, waarna Arsenal via Eboué en Baptista de wedstrijd in de slotfase nog naar zich toetrok: 3-1. Voor HSV was het de vijfde nederlaag op rij in de Champions Lea gue. Arsenal nestelde zich naast FC Porto, dat CSKA Moskou met 2-0 versloeg, aan kop van poule G. foto Gerry Penny/EPA woensdag 22 november 2006 door Henk van den Boom BARCELONA - De strijd om de televisierechten in Spanje is niet minder spannend dan het gevecht om de jaarlijkse voetbal beker. Vóór de camera's vol trekt het duel zich meestal tus sen Real Madrid en Barcelona. Achter de camera's zijn het twee mediagiganten, de Madri- leen Jesus Polanco en de Barce- lonees Jaume Roures, die de de gens kruisen. En net als de Catalaanse club van Frank Rijkaard is ook het Catalaanse Mediapro van Jau me Roures (55) dit maal de sterk ste. En met overtuigende cijfers. Real Madrid maakte gisteren eu forisch bekend dat de club het meest lucratieve mediacontract heeft gesloten dat ooit door een sportclub, zelfs in Amerika, is getekend. De Koninklijke krijgt het record bedrag van 1,1 miljard euro voor de uitzendrechten van de wedstrijden in de nationale com petitie en de Copa del Rey - de nationale beker - voor de komen de zeven seizoenen. Dat is een kleine 160 miljoen euro per speelseizoen, beginnend met het huidige. Ofwel vijf euro voor el ke uit te zenden seconde, zo heeft de Madrileense voetbal krant Marca berekend. Mediapro, dat ruim tien jaar ge leden onder meer met geld van Johan Cruijff zijn succesvolle start maakte, is een veelzijdig mediabedrijf dat doet in film, entertainment en nu ook vooral in sport. Bestuursvoorzitter Roures wist vorig jaar, mede dankzij zijn vriendschap met de Spaanse pre mier Rodriguez Zapatero, de rechten voor de commerciële zender Sexta in de wacht te sle pen. Volgens sommige media zijn hij en koning Juan Carlos de enigen die de voorzitters van Barcelona en Madrid met jij mo gen aanspreken. Jaume Roures, meestal zonder stropdas, noemt zichzelf nog al tijd marxist en heeft goede con necties met Fidel Castro. Hem wordt een merkwaardige gesple tenheid in denken en praktijk verweten. Terwijl hij rijkelijk met euro's strooit als het om tele visierechten gaat, betaalt hij vol gens de vakbonden de laagste lo nen aan zijn personeel. In de on derhandelingen met Madrid wist hij de andere kapers op de kust, onder wie Rupert Mur doch en Jesus Polanco, moeite loos aan de kant te schuiven. Polanco, de huidige bezitter van de uitzendrechten, betaalde 55 miljoen per seizoen en was be reid te stijgen naar 90 miljoen. Maai' dat vond Ramon Calde- ron, sinds kort de nieuwe voor zitter van de Koninklijke, te wei nig. Eigenlijk waren de onder handelingen al afgerond door zijn voorganger, de succesvolle zakenman Florentino Pérez, die deze zomer opstapte vanwege de slechte resultaten van Real Madrid. De transactie met Madrid is de tweede grote vis die Roures bin nen haalt. Onlangs verzekerde hij zich van de televisierechten van Barcelona voor ongeveer hetzelfde bedrag en dezelfde pe riode. „Ik behandel beide clubs gelijk", aldus de mediamagnaat gisteren. „We zijn erg blij dat we nu de televisierechten heb ben van de vier grootste Spaan se clubs." Ronaldinho De gigantische bedragen die voor de tv-rechten worden neer geteld, hebben onherroepelijk gevolgen voor de aankoop van nieuwe spelers. De Real-gezinde sportkrant Marca rekende zich gisteren al rijk met de aanwinst van de allergrootsten. Als Ma drid Ronaldinho weg wil kopen bij Barcelona hoeft het maar twee dingen te doen, zo schrijft de krant: 125 miljoen op tafel leggen voor de afkoopsom aan Barcelona en de crack zelf over tuigen dat hij beter bij Real kan spelen. GPD BREMEN - Zonder Arjen Rob ben begint Chelsea vanavond in Duitsland aan de vijfde groeps wedstrijd in de Champions Lea gue tegen Werder Breinen. De aanvaller van Oranje moet zijn basisplaats afstaan aan Joe Cole. Khalid Boulahrouz krijgt wel weer een kans in de basis. Hij vervangt de geblesseerde Ri- cardo Carvalho. ANP DEN HAAG/AMSTERDAM - Zdenek Grygera vertrekt na dit seizoen definitief bij Ajax. Het contract van de 26-jarige Tsjechische verdediger loopt af en hij wil nog steeds geen nieuwe verbintenis aangaan. „Het is duidelijk dat hij toe is aan een nieuwe uitdaging. Jammer dat hij weggaat, want het is een superprof en een geweldige go zer", zei Henk ten Cate gisteren. De trainer probeerde Grygera op de training nog over te halen, maar dat had geen zin. „Het was een gesprekje van hooguit twee minu ten, want er is geen mogelijkheid meer dat hij blijft." Mogelijk vertrekt Grygera al in de winterstop. „Als er een goed bod komt, is een transfer bespreekbaar", aldus Ten Cate. Met Stam, Vermaelen, Pleitinga en Ogararu heeft Ajax alternatieven achter de hand. Grygera kwam in juli 2003 over van Sparta Praag. GPD MADRID - Bij het WK voetbal voor clubteams zal eind volgend jaar gebruik wox'den gemaakt van doellijnbewa king door camera's. Dat heeft president Sepp Blatter van de wereldvoetbalbond Fifa gisteren aangekondigd. Tij dens het afgelopen WK voor landenteams in Duitsland werden plannen voor doellijnbewaking op het laatste mo ment afgeblazen omdat het systeem nog niet betrouwbaar is, volgens Blatter. In 2007 wil de Fifa het WK voor club teams gebruiken als test en ook zullen internationale jeugdtoernooien weer worden gebruikt, net als dit jaar. GPD/RTR MILAAN - Internazionale moet het langere tijd stellen zonder spits Julio Ricardo Cruz. De Argentijn liep zondag in de competitiewedstrijd tegen Reggina (1-0-winst) een knieblessure op. Volgens Italiaanse media kan de ex-Feye- noorder zeker twee maanden niet voetballen. Cruz heeft de binnenste band van zijn rechterknie beschadigd. ANP IN HAAG/ATHENE - Ales- Indi'o Costacurta is sinds giste- ji de oudste voetballer ooit in ■Champions League. De Itali- lnse verdediger van AC Milan perl de ranglijst aan door de ba- Jplaats die hij had in het duel Kt AEK Athene. itacurta was gisteren precies 'r en 211 elf dagen oud. Hij Irtrof daarmee de Belg Dany ■linden, die op 9 december 3 het doel van Club Brugge de in de wedstrijd te- fc Ajax (2-1). Verliriden was Jetijds 40 jaar en 116 dagen. miss LONDEN - Eggert Magnusson neemt de Engelse voetbal club West Ham United over. Een ruime meerderheid van de aandeelhouders is akkoord gegaan met het bod van het consortium van Magnusson. Met de overname is een be drag van 85 miljoen pond (ruim 125 miljoen euro) ge moeid. Magnusson neemt de voorzittershamer over van Terry Brown, die wel als directeur aanblijft. De nieuwe ei genaar, tevens voorzitter van de IJslandse voetbalbond, bekijkt of verhuizing naar het nieuwe Olympisch Stadion in Londen tot de mogelijkheden behoort. ANP DEN HAAG/ALGIERS - Samuel Eto'o is in Algiers dooi de internationale spelersvakbond FifPro gekroond tot bes te Afrikaanse voetballer van 2006. De Kameroense spits van FC Barcelona kreeg de prijs tijdens het jaarlijkse con gres van de Afrikaanse spelersvakbond UAF. „Dit is een grote eer", sprak Eto'o, die nog tot februari moet herstellen van een knieblessure. De Marokkaan Mus- tapha el Haddaoui, voormalig middenvelder van onder meer Nice, RC Lens en Saint-Etienne, werd uitgroepen tot Afrikaanse voetballer van de eeuw. GPD van ónze sportredactie DEN HAAG - Ruud van Nistel rooij heeft gemengde gevoelens overgehouden aan het duel tus sen zijn club Real Madrid en Olympique Lyon. De Nederland se spits was er mede verantwoor delijk voor dat Lyon niet langer zonder tegendoelpunten is in de Champions League, door vlak voor tijd de gelijkmaker te fabri ceren: 2-2. Twee minuten daar na mocht Van Nistelrooij aanleg gen van de strafschopstip, maar hij verzuimde Real ook nog aan de overwinning te helpen. Voor de ex-PSV'er was het de tweede keer binnen korte tijd dat hij een penalty miste. Lyon- doelman Grégory Coupet stopte de inzet. Gevolgen had het niet, want zowel Real als Lyon waren al zeker van een vervolg van hun Europese campagnes. Aanvankelijk leek de Franse kampioen in Santiago Bernabeu op weg naar zijn vijfde overwin ning op rij, want John Carew en Florent Malouda zetten de ploeg van coach Gérard Houllier bin nen een half uur op 0-2. Uitgere kend Mahamadou Diarra hielp Real vervolgens terug in de wed strijd, door nog voor de pauze op aangeven van Van Nistel rooij de ongeslagen status van Coupet te verbreken. Diarra (ex-Vitesse) speelde vorig jaar nog voor de Fransen. AC Milan kwalificeerde zich gis teren als zevende ploeg voor de achtste finales van de Cham pions League. De Italianen ver loren weliswaar op het veld van AEK Athene (1-0), maar door het gelijkspel tussen Lille en An derlecht (2-2) was plaatsing voor de volgende ronde toch een feit. Overwicht Met Clarence Seedorf in de ba sis was Milan onder leiding van scheidsrechter Eric Braamhaar lange tijd de bovenliggende par tij. De rood-zwarten slaagden er echter niet in te profiteren van dat overwicht, terwijl AEK veel minder mogelijkheden nodig had om te scoren. De Braziliaan Julio César bezorgde de Grieken drie punten, door zijn landge noot Dida te passeren met een vrije trap. Rode kaart AEK is nu de belangrijkste kan didaat om Milan te vergezellen naar de volgende ronde, ook om dat Lille er niet in slaagde van Anderlecht te winnen. Via tref fers van Odemwingie en Fauver- gue nam de ploeg uit Noord- Frankrijk wel tweemaal een voorsprong, maar beide keren werd die ongedaan gemaakt door Mbo Mpenza. De Belgische doelpuntenmaker werd halverwege de tweede helft vervangen door de Neder lands-Marokkaanse aanvaller Mbark Boussoufa. Ex-Ajacied Jelle van Damme kreeg de rode kaart. GPD Ruud van Nistelrooij schreeuwt het uit van teleurstelling, nadat hij vlak voor tijd een strafschop heeft gemist. foto J.C. Hidalgo/EPA door Frans van den Nieuwenhof LIVERPOOL - Met een deelna mebewijs voor de tweede ronde reeds op zak kan PSV vanavond bewijzen hoe hongerig het is om de goede reeks van de laatste maanden voort te zetten. Trai ner Ronald Koeman ziet het duel met Liverpool als een men tale test, die meer duidelijkheid moet bieden over' de ambities van het team, dat tien opeenvol gende wedstrijden won. Koeman overviel gisterochtend een vreemd gevoel, toen hij het vliegtuig instapte. „Ik heb het nooit eerder meegemaakt dat je een Europese uitwedstrijd gaat spelen, terwijl je al zeker bent van plaatsing voor de volgende ronde", zei de coach. „Dat kan ertoe leiden dat we relaxter zijn dan normaal, maar ik denk dat de omstandigheden hier het maximale van je eisen." Liverpool zal zeker op volle kracht aantreden, denkt Koe man. „Ik verwacht dat ze aan vallender en opener zullen spe len dan in Eindhoven, toen ze duidelijk voor een punt kwa men." Hij refereert daarbij aan de wedstrijden van Liverpool te gen Galatasaray en Bordeaux, waarin het twee keer een 3-0- voorsprong nam. Tegen de Tur ken ging die nog bijna verloren (3-2). „Maar beide wedstrijden toonden aan hoe sterk Liverpool thuis is. Zeker met Crouch in de spits hebben ze een belangrijk wapen dat ze heel krachtig maakt." Statistieken Dat bewijzen de statistieken van dit seizoen in het Premiers hip, De ploeg van coach Rafael Benitez verspeelde pas twee pun ten (één gelijkspel), terwijl ze in uitwedstrijden pas één punt pak te (met een doelsaldo van 1-12). „Voor ons is het een goede test om te zien waar we nu precies staan", zei Koeman dan ook. „De overwinningen op Bor deaux en Galatasaray waren meevallers, waarbij je moet aan tekenen dat beide clubs op dat moment hun problemen had den. Ik ben heel benieuwd wat dit team nu kan laten zien." De training van gisteravond maakte duidelijk dat Ibrahim Afellay vanavond inzetbaar is. „Ik wil sowieso met de sterkst mogelijke ploeg spelen, waarbij je je tactiek altijd afstemt op de kwaliteiten van de tegenstan der. Wij kunnen niet zeggen: we maken een opstelling en trekken ons niets aan van de tegenstan der", aldus Koeman. „Boven dien staat er heel veel op het spel: onze reputatie, veel geld en de eerste plaats in de groep. We willen onze goede serie voortzet ten en moeten de wedstrijd niet zo benaderen als PSV een paar jaar geleden deed bij Panathinai- kos", verwees Koeman naar de kansloze 4-1-nederlaag destijds in Athene, GPD jj"« (Fra) - Anderlecht (Bel) 2-2 ''■1). 28. Odemwingie 1-0,38. M. Mpen- 6'-1,47. Fauvergue 2-1. 48. M. Mpen- Scheidsrechter: Ovrebo (Noo). "te kaart: 88. Van Damme 'derlecht/ 2x geel). Gele kaart: Taffo- ïlJ (Lille). A Hassan, Pareja (Ander- ••'"I- Aantal toeschouwers: 39.000. Athene (Gri) - AC Milan (Ita) *(1-0). 32. Julio Cesar 1-0. Scheids- wiler; Braamhaar (Ned). Gele kaart: S. J"fliopoulos, Tozser (AEK Athene), rjwra, Seedorf (AC Milan). Aantal toe- bouwers: 45.000. Stand; iMi|an 5 3 1 1 10 8- 2 r toeilecht j"'°9ramma woensdag: 'oepA: Werder Bremen-Chelsea, Lev- «"Sofia-FC Barcelona. Groep B: Spar- Moskou-Bayern München, Interna- 'Me-Sporting Portugal. Groep C: "'deaux-Galatasaray, Liverpool-PSV. 'oep D: Valencia-Olympiakos, Sjach- "'"onetsk-AS Roma, 5 2 12 7 5 13 16 5 0 3 2 3 ir Harry Hekkert V HAAG/GLASGOW - Cel- Ipark werd dan toch nog Para- Jshunsuke Nakamura zorg- |oor ontlading bij de Schotse Ipioen tegen Manchester ■ted. Met zijn linkerbeen ver leg hij uit een prachtig geno- l|] vrije trap Edwin van der T en United. Door de zege lalste Celtic zich voor het ■tin de historie voor de twee- lende van de Champions Lea- J werd pas laat een echte Itle of Britain'. De laatste 1 minuten, na Nakamura's J, kreeg de veelbelovende ont- ■ting nog glans. Celtic- ner Boruc had daarin een ji belangrijke rol als de Ja- Ise international. I Pools international hield maal Saha van scoren af, ronder vanaf elf meter. de uitgelezen mogelijk- i, na een handsbal van Len- L was niet aan de Franse in- Jiational besteed. Ijuventus, Milan en Barcelo- 1 werd ditmaal Manchester jhtoffer op Celtic Park. Ook kas dat volkomen tegen de ■houding in. Niet Celtic maar Manchester United maakte de wedstrijd. Alex Ferguson wei gerde zijn beste spelers te spa ren. Ook al had United aan een puntje voldoende en is over vier dagen al de topper tegen Chel sea. Zelfs de lichtgeblesseerde Gary Neville (kuit) draafde op. United streed voor de eerste plaats in de poule en bovendien wilde Ferguson tijd winnen. Het bleek tevergeefs. Gordon Strachan kreeg zijn mo ment van glorie en revanche. De coach van Celtic leeft al jaren in onmin met zijn oude trainer. Bij Aberdeen en United zou Fer guson de gedrongen Schot jaren lang hebben proberen te treite ren en te kleineren. In zijn onlangs uitgebrachte bio grafie beweerde Strachan geter roriseerd te zijn door Ferguson. De trainer zou zijn oude pupil onder meer een 'klein miezerig mannetje' hebben genoemd. Vol gens Ferguson was het alleen een manier om zijn eigenwijze speler op het veld tot grootste daden te brengen. Sympathie Twee wedstrijden achter elkaar hebben Sir Alex en Manchester United wél dé sympathie van bijna heel Engeland. Tegen de Schotse kampioen Celtic en ko mend weekeinde tegen de Engel se kampioen Chelsea, potjes waarbij de Engelse voetballief hebber automatisch partij kiest. Zelfs voor Manchester. De ploeg verdiende ook sympathie, voor de positieve wijze waarop het in Glasgow aantrad en speelde. Manchester United was abso luut de bovenliggende partij, te gen het bijna apathische Celtic. Schrijnender nog dan dat de En gelsen er maar niet in slaagden Celtic-keeper Boruc in verlegen heid te brengen waren de pove re aanvallende bedoelingen van Strachan. Op een afgeladen Celtic Park, door de fans liefkozend Paradi se genoemd, zo defensief spelen is laf en laakbaar. Jan Venneg- oor of Hesselink sleurde aan doenlijk van links naar rechts, maar die ijver werd geen mo ment beloond door zijn medespe lers. Defensief Vennegoor kreeg de bal niet een maal in kansrijke positie voor Edwin van der Sar aangespeeld. Strachan wisselde in de rust dan wel twee keer, maar hij was ook de man die zijn ploeg zo de fensief het veld op stuurde. Evander Sno speelde als beveili ging op het middenveld, waar door United voortdurend een overwicht had. De bijdrage van de bijna-inter- national was bovendien nog eens kleiner dan zijn naam kort is. Hij werd door Strachan in de kleedkamer gelaten en met zijn vervanger Jarosik kwam Celtic prompt meer in balbezit. Celtic moest wat, ook al omdat de com fortabele voorsprong van Benfi- ca tot Glasgow was doorgedron gen. Maar echt dreigend werd het niet. Tot dat memorabele moment van Nakamura dan. GPD d (Spa) - Olympique Lyon 2(1-2). 11Carew 0-131Ma- ba 0-2, 39. Diarra 1-2, 83. Van Nistel- fc2-2. Scheidsrechter: Hauge (Noo). [te kaart: Roberto Carlos, Cannavaro, i. Ramos (Real Madrid), Toulalan, i, Juninho, Malouda (Olympi- Lyon). Aantal toeschouwers: 00. Bijzonderheid: 89. van Nistel- N(Real Madrid) mist strafschop. Boekarest (Roe) - Dinamo (Oek) 1-1 (0-1). 29. Cernat 0-1, 1-1. Scheidsrechter: Jara (Tsj). kaart: Oprita, Ghionea, Cernea Boekarest), Rodrigo, Kleber, Gavrancic, Rincon, Gusev (Dina- Aantal toeschouwers: 25.000. - Manchester United 1-0 (O-O). 81. Nakamura 1-0. Gonzalez (Spa). Gele McManus, Gravesen, Lennon Scholes (Manchester United). 58.000. Bijzonder- 90. Saha (Manchester United) - FC Kopenhagen 14. Leo 1-0,16. Miccoli 3-0, 89. Allback 3-1. Rosetti (Ita). Gele kaart: (Benfica), Linderoth, Sil- Kvist (FC Kopenhagen). Aan- Bloeschouwers: 55.000. Hamburger SV (Dui) der Vaart 0-1, 52. Van 83. Eboue 2-1, 88. Baptista Larsen (Den). Gele s, A. Hleb, Henry, Clichy amin. Van der Vaart, Sa- (Hamburger SV). Aantal 60.000. skou (Rus) - FC Porto 0-1). 2. Quaresma 0-1, 61. 2. Scheidsrechter: Vassaras kaart: Vagner Love, Kochu- c, Zjirkov (CSKA Moskou), Pepe, B. Alves (FC Porto). 28.000. 5 3 1 1 10 9-4 5 3 1 1 10 7-3 5 2 2 1 8 2-2 5 0 0 5 0 4- 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17