PZC roch gesprek over P+R-terrein M CONCERT Thé Lau mm Veere wil minder verkeersborden Bumperklever veroorzaakt chaos en rijdt door ill iSKAARTENOr SP RMTPHOTO Plannen nieuwbouw Erasmus wijk klaar gemeente onderhandelt met VS Vastgoed over verkoop lelta en Sita in laatste ronde voor Indaver Middelburg en Veere houden erkiezingsavond Bedrijfsongeluk Gewond op Koningsweg Leerstoel voor schelpdiercultuur Asbest bij schuurbrand valt mee Bezwaar tegen Ierse mosselen Wij geven u de helft cadeau! zeeuwse almanak Ouder factie: 0113-315649 IWf.pzc.nl :.nail:redactie pzc.nl l-jtbus 314460 AA Goes Mtentie-exploitatie: ird-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ws-Vlaanderen: 0113-315570; jnaal: 020-4562500. Jersservice: 0800-0231231 (oensdag 22 november 2006 editie Walcheren rMaurits Sep HDDELBURG - Het hele par- jerterrein van NS Vastgoed (Mcr het station in Middel ing is niet te koop, maar mis kien wel de helft. De gemeen- onderhandelt hierover met ld bedrijf om de parkeerover- ■üt in Dauwendaele te vermin kten. pouder F. Streng van ver sier wil graag een deel van het •grein terugkopen van NS Vast- ved. „Door afsluiting van het gkèërterrein achter het sta tion is de parkeerdruk in de wijk toegenomen. Daar willen we een structurele oplossing voor vinden. We voeren nu aftas tende gesprekken." NS Vastgoed liet eind septem ber al weten dat het niet gene gen is tot verkoop, maar wel wil meedenken over andere oplos singen. Desondanks zijn de on derhandelingen begonnen. Bij het bedrijf was gisteren nie mand bereikbaar voor commen taar. „NS Vastgoed wil de formule voor park and ride niet losla ten", weet Streng. Mensen die met de trein meegaan, moeten achter het station kunnen parke ren. „Daarom is het terrein niet volledig te koop. Maar wellicht wel de helft. Daar praten we nu over. Omdat het P+R-terrein niet helemaal vol staat, is er na melijk sprake van een onrenda bel deel. Daarvoor kan verkoop van een deel een oplossing zijn." Streng benadrukt dat er nog ab soluut geen sprake is van over eenstemming. „We zijn er nog niet uit. Ik zie dit wel als een op lossingsrichting. NS Vastgoed heeft bovendien een voorwaarde bij eventuele verkoop: het aantal parkeer plaatsen dat verloren gaat, moet worden gecompenseerd. „Men wil er niet op achteruitgaan", stelt Streng vast. „Daarom denken we na over meerdere parkeerlagen. Dan moet je niet denken aan een parkeerkelder, dat woord neem ik absoluut niet in de mond. Je kunt wel denken aan een half verdiepte par- keerlaag." Deze variant zou beide partijen kunnen bedienen. NS Vastgoed zou daardoor hetzelfde aantal parkeerplaat sen houden en Middelburg zou over een deel van het huidige terrein kunnen beschikken. Een tweede parkeerlaag aanleggen over het gehele terrein zou ook een mogelijkheid zijn, maar zo ver wil Streng nog niet gaan. „We gaan het stationsgebied ver der ontwikkelen met kantoren en appartementen. Daarin ne men we ook het parkeren mee." Mocht Middelburg niet meer dan de helft van het P+R-terrein kunnen kopen, dan draagt dat niet veel bij aan de oplossing voor de parkeeroverlast in Dau wendaele, stelt Streng. „Dan schiet het nog niet echt op. Maar het is in ieder geval een BDDELBURG - Energiebe- Irijf Delta en het Franse Sita nog de enig overgebleven lifders op de Belgische afvalver- nrker Indaver. van Bestuur van de ïlaamse Milieu Holding (VMH), 54,2 procent van de aande- bezit van Indaver, heeft be- ioten welke twee bieders in de laatste ronde overblijven. De marde van de biedingen ligt bo- 450 miljoen euro. Sail lantdetail: vorig jaar bood Del- pamen met Suez/Sita op Af- Verwerking Rijnmond Het energiebedrijf greep maast en AVR werd verkocht •an de investeringsmaatschap pijen KKR, CVC en Oranje Nas- sau Groep. Welk bedrijf Indaver ateindelijk mag overnemen, soet voor het eind van het jaar tekend zijn. MIDDELBURG - Middelburg a Veere houden vanavond ver kiezingsbijeenkomsten waarop de de uitslagen van de Twee- le-Kamerverkiezingen zijn te wlgen. ia de Burgerzaal van het stad ss op de Markt in Middelburg belangstellenden vanaf icht uur welkom. De stembus sen sluiten om negen uur en iaarna druppelen de uitslagen de verschillende stembu reaus in Middelburg binnen. On- tertussen wordt op beeldscher men de landelijke tv-uitzending ever de verkiezingen vertoond. bijeenkomst duurt tot half twaalf. Inwoners van Veere kun- vanaf negen uur terecht in ket gemeentehuis in Domburg. Omdat in Veere dit jaar met het potlood wordt gestemd, «orden de uitslagen daar rond kal!elf verwacht. tere stemt met het potlood om dat de stemmachines door het ministerie van Binnenlandse Za te zijn afgekeurd. ;en vindt geen verkie zingsavond plaats. De gemeente dat alleen bij gemeente- Bij de chaos op de A58 was ook een stilstaande politieauto betrokken. foto Roland de Jong door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het verkeer op de zuidbaan van de A58 heeft gisteroch tend ter hoogte van Nieuw- en Sint Joosland twee uur hinder ondervonden van de verkeerschaos. Het begon rond zeven uur. Een 35-jari- ge automobilist uit Oost-Souburg werd van achteren aangereden. De auto die op hem botste reed al vanaf Oost-Sou burg kort achter hem. De Souburger raakte in een slip en botste frontaal op de vangrail aan de rechterkant van de weg. Hij werd gewond naar het zieken huis gebracht. Volgens de politie leken zijn verwon dingen mee te vallen. De Souburger werd vervolgens aangereden door een derde auto. Die kwam tot stilstand tegen de vangrail in het midden van de weg. De veroorzaker van het ongeval reed door. De politie is op zoek naar deze be stuurder. Vermoedelijk reed hij in een donkerkleurige MPV. De tweede botsing ontstond toen een 51-jarige Vlissinger tegen een poli tieauto reed die - met zwaailichten - op de snelweg achter de auto's stond die be trokken waren bij het ongeval. Deze wa gen werd weer aangereden door een bus je, dat op zijn beurt werd aangereden door een auto. Bij deze botsing bleef ie dereen ongedeerd. File In de file achter de ongevallen vond de derde botsing plaats. Een automobiliste uit Vlissingen reed achterop de auto van een 40-jarige Souburger. De vrouw werd ter observatie naar het ziekenhuis vervoerd. Enkele automobilisten die in de file stonden reageerden hun frustratie af op de agenten die het verkeer probeerden te regelen. De politie deelde veertien be keuringen uit vanwege agressief gedrag of het negeren van aanwijzingen van de politieagenten. Het verkeer werd omgeleid via het via duct Welzinge en de Bernhardweg in de richting van Vlissingen-Oost. De weg was volgens de politie om negen uur weer vrij. SPUKENISSE - Een 35-jarige man uit Scharendijke is gewond Kraakt bij een bedrijfsongeval mSpijkenisse. De man was aan Kt werk in een zwembad en «wam door nog onbekende oor aak onder stroom te staan. Hij b overgebracht naar het zieken huis in Rotterdam. VLISSINGEN - Een bromfiet ser en een automobilist zijn gis teren rond het middaguur met elkaar in botsing gekomen op de Koningsweg in Vlissingen. Een 50-jarige bromfietser uit de ge meente Borsele zag door de laagstaande zon een van links komende auto over het hoofd. De man raakte gewond aan zijn been en polsen. Zijn bromfiets is vernield. (Advertentie) door Edith Ramakers DOMBURG - De gemeente Veere wil het woud aan ver keersborden met 25 procent te rugdringen. Dat zegt wethouder J. Melse van de gemeente Veere. „We zullen binnen de wettelijke mogelijkheden alle verkeersbor den weghalen die overbodig zijn geraakt." Het college van B en W wil min der borden langs de kant van de weg uit veiligheidsoverwegin gen en uit esthetisch oogpunt. „Borden leiden de automobilist maar af en ze vervuilen. Over daad schaadt en het is op sommi ge plaatsen absoluut geen ge zicht. Overal waar je kijkt dui ken borden op." De gemeente heeft alle verkeers borden geteld: Dat zijn er in to taal 3177. „De kleine ANWB- fietsbordjes niet eens meegere kend." De kern Domburg spant de kroon met 606 borden. Oostka- pelle komt op 410, Zoutelande op 346, Vrouwenpolder heeft 238 borden. Buttinge sluit de rij met 23 borden. Ook zijn de ver keersborden in vijf vakantiepar ken geteld. De Joossesweg in Westkapelle telt maar liefst 38 verkeersborden. Melse voelt er veel voor om een van de dertien kernen volledig verkeersbordenvrij te maken. Dat kan in de vorm van een proefproject. Bij binnenkomst van een kern hangt er een bord waarop staat dat de weggebrui ker een 3O-kilometerzone in rijdt en dat die zich aan de alge mene verkeersregels moet hou den. „En verder zijn alle borden weggehaald. Ik ben kernwethou- Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs). stap op weg naar een oplos sing." De gemeente heeft eerder al en kele maatregelen bedacht om de overlast voor bewoners te ver minderen. Zo wordt het parkeer terrein naast winkelcentrum Dauwendaele aan de zijde van het gezondheidscentrum een blauwe zone waar alleen met de parkeerschijf geparkeerd mag worden. Ook verlangt de ge meente van politie en brand weer dat die de eigen terreinen aan de Segeerssingel beter gaan benutten, zodat zij minder par keerplaatsen op straat innemen. MIDDELBURG - De Wageningse universiteit stelt een leerstoel duurzame schelpdiercultuur in. Deeltijd-hoogle raar wordt A. Smaal, hoofd van het instituut voor schelp- dieronderzoek (onderdeel van Imares) in Yerseke. Voorlo pig wordt de leerstoel voor vijf jaar opgezet. De provincie verleent een aanzienlijke subsidie: 142.500 euro. Dat ge beurt omdat de schelpdiersector een belangrijke economi sche sector voor Zeeland is. Wil de sector kunnen overle ven, dan is een omslag nodig naar een veel meer duurza me visserij. Vernieuwing is hier het sleutelwoord. De in stelling van de leerstoel moet de kwaliteit van het onder zoek waarborgen. De looptijd van vijf jaar spoort met die van het door de schelpdiersector opgezette onderzoekpro gramma ontwikkeling duurzame schelpdiervisserij. Ook de gemeenten Reimerswaal (25.000 euro) en Schou- wen-Duiveland (15.000 euro) dragen een steentje bij. Van uit de sector zelf komt 67.500 euro. ARNEMUIDEN - In de omgeving van de Arnemuidse aardappelschuur die maandagmiddag uitbrandde, is geen asbest gevonden. De kankerverwekkende stoffen zijn rond de boerderij gebleven. „Dooi'dat het regende, was de hitte niet zo hoog", legt officier van dienst S. Vermeulen uit. „Het asbest kon in de lucht niet opstuwen. Bovendien was het gebonden, het zat in grote stukken aan de platen vast." De brandweer heeft gisterochtend nog nacontrole gedaan. „Er was rook gesignaleerd. Een stel houten bal ken waren aan het na smeulen. Die hebben we geblust." YERSEKE - Vogelbescherming Nederland, stichting Wad en de Zeeuwse Milieufederatie hebben bij het ministerie van Landbouw bezwaar gemaakt tegen de vergunning voor het uitzaaien van Ierse mosselen in de Oosterschel- de. De drie organisaties hebben bij hun bezwaar nog niet aangegeven waarom zij beroep hebben aangetekend te gen de half oktober verstrekte vergunning. Zij willen met hun beroep in de eerste plaats aangeven dat zij nog altijd bedenkingen hebben bij het uitzaaien van Ierse mosselen in de Oosterschelde. De kans dat vreemde organismen met de Ierse mosselen meekomen, mag volgens hen niet worden onderschat. Imares in Yerseke (voorheen Rijksin stituut voor Visserijonderzoek) heeft de risico's in beeld gebracht. Uit deze studie bleek dat de risico's beperkt zijn. De Groningse hoogleraar W. Wolff plaatste kritische kanttekeningen bij die conclusie. In de verleende vergun ning is daar, aldus medewerker G. van Zonneveld van de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF), te weinig rekening mee gehouden. Het indienen van het bezwaar heeft vooral een symbolische waarde. Het bezwaar wordt eerst in een mi nisteriële commissie behandeld. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De plannen voor het nieuwe deel van de Erasmuswijk in Middelburg worden op 7 december gepresen teerd. Van concrete plannen is volgens de gemeente geen sprake. Toch staat al vast dat er driehonderd woningen komen in de Eras mus-Zuid. De nieuwe buurt komt ten zuiden van de bestaan de wijk, tussen het Kanaal door Walcheren en de Oude Vlissing- seweg. In de wijk komt een mix van goedkopere en duurdere huur- en koopwoningen. De meeste woningen worden gebouwd door projectontwikkelaars. Bo vendien komen er een paar vrije kavels, waarop mensen zelf een woning mogen bouwen. Ook komt er een woonzorgcluster. De bouw begint als de wijk Mor- tiere vol is. Dat is naar verwach ting over een jaar of vier. De plannen voor Erasmus-Zuid zijn nu nog niet helemaal uitge werkt. Volgens de gemeente is er voor omwonenden en belang stellenden nog gelegenheid om mee te praten over de plannen. De gemeente Middelburg wil de komende twintig jaar blijven groeien. Daarvoor is het nodig dat er steeds woningen worden bijgebouwd. Jaarlijks moeten er vierhonderd woningen worden bijgebouwd, niet alleen in de Erasmuswijk, maar ook bij Sint-Laurens en Arnemuiden en op het voormalige Arduinter rein. Een vijfde van de woningen in de nieuwe wijken moeten goed kope koop- en huurwoningen zijn. Nog een vijfde moet ge bouwd worden in de 'betaalbare sector'. Sinds kort heeft de gemeente speciale regelingen die het star ters mogelijk moet maken om een huis te kopen. De informatieavond wordt ge houden in wijkcentrum het Pa let in de Middelburg-Zuid. De bijeenkomst begint om acht uur. Advertentie Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 der van onder meer Westkapelle en heb dit plan daar onder de aandacht gebracht. Maar niet ie dereen ziet het nog zitten. Er wordt nog over nagedacht." foto Ruben Oreel Met de wetenschap dat zaken makkelijker aan- dan afge leerd worden, pleegt die va der zijn zoontjes direct te cor rigeren als ze al te zeer zondi gen tegen de taalregels. Dat leidt soms tot merkwaar dige misverstanden. Zoals af gelopen weekeinde: - „Julius is ouder dan mij", zei Merlijn van vier, wijzend op zijn een jaar oudere broer. - „Julius is ouder dan ik ver beterde zijn vader. - „Ouder dan jij?", reageerde Merlijn oprecht verbaasd, en keek zijn - toch niet zo heel oude - vader eens onderzoek end aan. - „Maar jij bent toch al 93?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes ARSENAALTHEATER VLISSINGEN ZA 25 NOV 20.15 U T 0900-3300033 - www.theaterverkoopzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11