iluiskiltunnel over zes jaar klaar Tonnen schade bij brand Arnemuiden V erkeersongeval eist twee levens Provincie aan de haal met verkiezingsbord Minister Peijs: de vrouw van 145 miljoen ijk betaalt helft van kosten voor verbinding onder Kanaal Gent-Terneuzen trste stap naar tra zeesluis Terneuzen 24 Britse minima lijden kou Campagne Zeeland nog ver weg Adelaar wijkt voor bedreigingen (f ilocal bedrijven HRDUBBËLGLAS Glashandel I MELIESTE i Treinverkeer Rotterdam ontregeld m e jaargang no. 275 jusdag 21 november 2006 [Uummer 1,30 Jack the Ripper komt tot leven trErnst Jan Rozendaal IEUZEN - Minister Peijs Verkeer en Waterstaat) afgelopen drie maan- Ll45 miljoen euro beschik te gesteld voor Zeeuwse pro- ir moet volgens haar niets achter worden gezocht. Het is een publiek geheim dat Peijs in is voor de post van commissaris van de koningin in Zeeland. Gisteren wilde ze daar niet op ingaan. „Ik ben hier als minis ter", zei ze op de vraag of mee dingt naar de zetel van Van Gel der. Ze betoogde dat het niet zo verwonderlijk is dat ze de afge lopen maanden met geld voor Zeeland over de brug is geko men. Gisteren was daar de 125 mil joen euro voor de tunnel bij Sluiskil, zaterdag negen miljoen voor een verdiept spoor door Goes, vorige maand een miljoen extra voor de veiligheid van de Zeeuwse wegen en begin okto ber tien tot twaalf miljoen euro voor innovatie van de toeris- tisch-recreatieve sector in en rond het aan te leggen zeere servaat voor Schouwen-Duive- land. Minister Peijs: „Dit is nu een maal de periode van het jaar dat al die bedragen naar buiten ko men. We zitten midden in hét seizoen voor de infrastructuur." Ook met de verkiezingen heeft het niets te maken, aldus Peijs. „Dan hadden we het beter kort voor de provinciale verkiezin gen kunnen doen. En trouwens, heel Zeeland stemt toch al CDA?" ItfEmst Jan Rozendaal bNEUZEN - De tunnel ■Sluiskil is in 2012 klaar, jlheeft de provincie giste- lafgesproken met minis- IPeijs (CDA, Verkeer en Iterstaat). Ben provincie zijn het eens tr de financiering. De tunnel ■1250 miljoen euro kosten. haalt 125 miljoen euro uit it voor lokale en regionale bstructuur. Daar komt de 24 joen euro bij die Vlaanderen r heeft toegezegd als de Knel op zestien meter diepte Ml gelegd. Zeeschepen kun- fcdan Gent blijven bereiken, o (provincie en bedrijfsle- ^t 26 miljoen euro op ta- lei-rendement potte moet uit de tol van feterscheldetunnel nog 75 mil- rneuro komen. Het gaat dan het zogenoemde overrende- p. Dat is alles boven de 7,5 Jcent rendement die nodig is pVesterscheldetunnel in der- r af te betalen, weede Kamer wil al heel Br Ernst Jan Rozendaal RSEKE - Minister Peijs DA, Verkeer en Waterstaat) ift gisteravond in Yerseke Ihaar Vlaamse collega Peet- afgesproken de ontwik- ig van de kanaalzone in -Vlaanderen te ver- icn. Dat moet medio 2008 sulteren in een plan van aan- cn een financieringsvoor- anderen wil een tweede zee lis bij Terneuzen. Die is van l voor de scheepvaart op iderland heeft ook belang bij i sluis, omdat anders de Zittijden voor de binnen- rtschippers bij Terneuzen te I oplopen. Gisteren is afge- )ken dat een partij die het st belang heeft bij een voor ging daar ook het meest voor ialt, net als is gebeurd bij de ïdieping van de Westerschel- s liet er dan ook geen sverstand over bestaan dat to Vlaanderen een fikse bijdra- wordt verwacht voor de zee ft Nederlandse voordeel zit «ral in de ontwikkeling van industrie in de kanaalzone. Igië zit zo dadelijk vol", ver aarde Peijs na het overleg. 1 bedoeling is dus dat Bel- she bedrijven gaan investe- sin Zeeuws-Vlaanderen. Dit to wel eens een booming pro- worden." Peijs en Peeters uit elkaar gegaan met de af haak dat alle projecten in een rijtje staan en dat adelijk is hoe ze betaald kun- worden. De voorstellen kun- todan meegenomen worden in Everkiezingprogramma's voor f Belgische verkiezingen in Ü09. lang dat het overrendement wordt gebruikt voor de aanleg van een tunnel bij Sluiskil. Aan vankelijk dit berekend op een bedrag van 45 miljoen euro. Maar als de Sluiskiltunnel - er eenmaal ligt, heeft dat zo'n gun stig effect op het verkeer in de Westerscheldetunnel dat daar waarschijnlijk nog 30 miljoen euro bijkomt. „U moet dus allemaal wel flink op en neer rijden door de Wester scheldetunnel", zei Peijs giste ren in Terneuzen bij de onderte kening van een intentieverkla ring met de provincie. Omdat dit bedrag pas aan het eind van de tolperiode, in 2033, vrijvalt, schiet de provincie het voor. De Tweede Kamer gaf Peijs eind vorige maand de opdracht uiterlijk volgend voorjaar met een dekkingsplan te komen voor de tunnel bij Sluiskil. Dat het nu in recordtijd is geregeld, heeft volgens Peijs en gedepu teerde Poppelaars (CDA. Ver keer) niets te maken met een ver kiezingsstunt. Peijs: „We heb ben snel zekerheid willen bie den. Onder de overeenkomst staat nu de handtekening van een missionaire minister. In die zin hebben we het wel vóór de verkiezingen willen regelen." Door het geld uit een fonds voor lokale en regionale infrastruc tuur te halen, heeft ook minister Zalm (WD, Financiën) zijn zin gekregen. Volgens Peijs 'viel niet te tornen' aan zijn weige ring de grens waarboven over rendement ontstaat te verlagen. Poppelaars verwacht van de Sluiskiltunnel een impuls voor met name de Zeeuws-Vlaamse economie. pagina 4 commentaar pagina 15 minder verkeer door stad tijdspad reacties door Wendy van den Hurk ARNEMUIDEN - Bij een grote uitslaande brand in een aardap- pelschuur in Arnemuiden is gis termiddag asbest vrijgekomen. Gevaar voor de omgeving heeft dit niet opgeleverd. In de schuur aan de Veerseweg stond een aantal landbouwma chines. Het lukte de eigenaar nog om enkele machines en trac toren uit de brandende schuur te rijden, maar hij moest zijn po gingen staken vanwege het vuur en de rook. De brandweer kon de achtergebleven machines, waaronder een combine, en de voorraad aardappelen niet red den. De schade loopt in de ton nen. Vanwege asbestgevaar zijn twee mensen naar het zieken huis gebracht. De brand, die om half vier uit brak, trok veel bekijks. Honder den mensen zagen hoe de schuur uitbrandde. De brandweer hield rekening met het vrijkomen van asbest en zette daarom de binnenring af met lint. Volgens officier van dienst S. Vermeulen nam de brandweer het zekere voor het onzekere. In elk geval heeft de brand voor omwonenden geen gevaar opgeleverd; het eerste be drijf staat ruim zevenhonderd meter verderop. Bovendien zorg de de regen ervoor dat de asbest- deeltjes in de naaste omgeving neerkwamen. Velden Vermeulen: „Wel hebben we sportverenigingen van omliggen de velden gevraagd om 's avonds niet buiten te trainen." De officier van dienst vertelt dat de eigenaren het bedrijf al een hele tijd in bezit hadden. „Ze waren juist bezig het te beëindigen", weet Vermeulen. Hoe de brand heeft kunnen ont staan, weet de brandweer niet Dat is in onderzoek. De brandweer zette vijftig brandweermensen en onder meer vier tankautospuiten en een autoladder in om het vuur te bestrijden. Tegen half zeven kon de brandweercommandant het sein brand meester geven. foto Kees Marijs 4T Zeeuwse zeehelden lieten zich gelden In Groot-Brittannië lopen naar verwachting komende winter 3 miljoen mensen het risico in de kou te zitten. Gas en stroom zijn duur en velen staan voor de keus om honger te lijden óf in de kou te zitten. Vooral ge pensioneerden en jonge kinderen zijn hiervan de dupe. De kater van de mislukte campagne Welkom in Zeeland is nog niet weg in Provinciale Staten. PvdA, GroenLinks, SP, D66 en de Partij voor Zeeland zien een nieuwe imago campagne nu nog niet zitten. De WD is wel voorstander van een nieuwe reclamecampagne. Het CDA en de SGP aarzelen. Frans Adelaar is dit sei zoen de eerste eredivisie trainer die zijn functie moet prijsgeven. De coach stajote gisteren op bij ADO Den Haag. Bedreigingen door Haagse 'supporters' zijn de directe aanleiding voor Hj mmË het vertrek. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 14, en 15; Sport: 17 en 19; Buitengebied: 21, 22, 23 en 24. den.De Partij voor de Dieren trok vorige week aan de bel naar aanleiding van de verdwij ning van een serie verkiezings borden in de gemeente Borsele en op Schouwen-Duiveland. Dat er nu veertien borden bij de provincie zijn opgedoken Wijst er volgens de Zeeuwse kandi daat van deze partij, M. Drij- gers, op dat er een ambtenaar bij de provincie rondloopt die verkiezingsborden steelt: „Want onze borden hingen alleen bin nen de bebouwde kom en we hebben vergunning aange vraagd bij de gemeente Borsele. Binnen de bebouwde kom kan de provincie niet optreden. We zijn dan ook woedend." Drijgers voegt er aan toe dat ze aanwij zingen heeft dat jagers het op de borden van haar partij gemunt hebben. „Dat heb ik gehoord van tipgevers die mensen met de borden bezig hebben gezien en dat waren jagers, want die tipge vers kenden die mensen." door René Schrier MIDDELBURG - Politieke par tijen die hun verkiezingsborden missen kunnen het best eens con tact opnemen met de provincie. Grote kans dat de provinciale kantoniers ze opgeslagen heb ben in een van de wegensteun punten. In ieder geval zijn er daar veer tien van de Partij voor de Die ren, zes van het CDA, zes van de SP, twee van de CU, één van de WD en twee van de SGP. Ze zijn door de kantoniers meegeno men omdat de borden zodanig waren geplaatst dat de verkeers veiligheid in het geding kwam. Sommige borden waren zelfs aan wegwijzers van de ANWB- bevestigd, legt J. van de Velde van de provincie uit. Hij voegt er aan toe dat geen enkele poli tieke partij vergunning heeft aangevraagd bij de provincie, voor het plaatsen van de bor- (Advertentie) KRABBENDIJKE - Bij een fron tale botsing tussen twee auto's op de Oude Rijksweg bij Krab- bendijke zijn gisteravond even voor tien uur twee inwoners van de gemeente Reimerswaal om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde net voor bij de spoorwegovergang tussen Advertentie restaurants Zwolle §j zoeken j§| bedrijven, producten en diensten zoekt u op www.ilocal.nl Krabbendijke en Rilland waai de Oude Rijksweg een flauwe bocht maakt. Het is nog ondui delijk wie van de bestuurders op de verkeerde weghelft reed. De slachtoffers zijn een 21-jari- ge man en een 55-jarige vrouw, allebei uit Reimerswaal. De man kwam uit de richting van Rilland, de vrouw uit de rich ting van Krabbendijke. In de au to's zaten geen andere inzitten den, aldus de politie. (Advertentie) Super isolerend! Vakkundige montage Livingstoneweg 20, Goes. Tel. (0113) 227854 j www.meliesteglas.nl ROTTERDAM - Het treinverkeer van en naar Rot terdam is tot gisteravond laat ontregeld geweest door een botsing tussen een goederen- en een lege passagierstrein. Het ongeluk gebeurde rond tien uur bij Rotterdam Centraal. De sporen werden rond twee uur weer vrijgegeven. Ook daarna was er vertraging op onder meer de lijn Vlissin- gen-Amsterdam v.v. De oorzaak van het ongeluk was gisteren nog onbekend. Beide machinisten bleven ongedeerd. foto Ed Oudenaarden/ANP telefoon; e-mail: (post)bankrekemngnummer; Kijkap wwwfuc.nl/abonneren, bel gratis 0800 0231231 ol stuur deze bon naar: PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, 4460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso (€21,50)". O per kwartaal met automatische incasso 61,50)*. O per jaar met automatische incasso 236,00)" met gratis PZC-paraplu 711688"555530 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1