>zc Je knapt je huis op - en dan dit 50% startsein voor aanleg nieuwe N57 i KORTING TILROE OPTIEK Vlissingen wil óók een ijsbaan tinister houdt geen rekening met halve weg op Walcheren De communicatieprofessionals BOOM® Celstraf en boete voor drankrijder weken voor delicten Nieuw wandelpad inzet discussie Eigen rechter spelen bestraft Fietsster gewond bij aanrijding Actie tegen verkeershinder Souburgse Stemerdinglaan Compleet slapen in Zeeland - morgana Wij geven u de helft cadeau! PZC zeeuwse almanak Bekende nsdag 21 november 2006 editie Walcheren door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Toevallig nam Carlo Broeren gisterochtend het hardlooprondje via de voorkant van zijn huis. Zo werd hij gelijk met de smurrie geconfronteerd. „Ik heb verdwaasd staan kijken van 'zie ik dat nou goed?' Toen dacht ik: wie heeft er zo'n hekel aan mij dat hij dit moest doen?" Met een mooie boog, zoals Broe ren de beweging zelf omschrijft, is zondagnacht een emmer verf leeg gegooid tegen zijn monu mentale huis in de Vlissingse Le pelstraat. Knalrood kleurt de ge vel die normaal gesproken wit is. De mannen van het schilders bedrijf zijn nog wel even bezig met schoonmaken. De deur en de gevel, dat lukt nog wel, zeg gen ze. Maar dat natuursteen? „Vroeger zou ik zijn geflipt. Nu was ik alleen maar verbijsterd. Je stopt zoveel energie in het op knappen van een huis, en daar mee ook de binnenstad van Vlis- singen - en dan dit. Het is maar (Advertentie) Kunt u de verlofaanvraag van uw werknemer eigenlijk weigeren? v.verlofregelingen SZW.nl Dan weet u het snel (Advertentie) BETAALBARE BRILMODE OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN brilcollectie 2006-2007 INFORMEER NAAR DE VOORWAARDEN WALSTRAAT 81 VLISSINGEN C (18-412370 www.tilroe.nl de vraag of de verzekering het wil vergoeden. Anders kost het me duizenden euro's." Gerichte actie Wie het heeft gedaan, weet Broe ren niet. „Maar ik weet wel dat het een gerichte actie was. Dat moet wel. Iemand heeft gewoon een emmer verf van huis meege nomen. Zoiets doe je bewust. Ik heb zitten filosoferen over de re den. Die kan liggen in de proble men met parkeren. In de binnen stad is steeds minder plek om te parkeren en mensen zetten hun auto steeds vaker voor onze deu ren. Soms op nog geen meter af stand van mijn gevel. Dat stoort mij. Daarom zet ik wel eens een bordje met 'niet parkeren' ach ter mijn raam. Misschien dat ie mand daar boos om is." Net als sommige buren heeft Broeren al regelmatig met de ge meente gebeld over het parkeer probleem. „Ze moeten meeden ken over de overlast. Ik heb al eens borden met 'verboden te parkeren' voorgesteld. Of je zet er Amsterdammertjes neer." Dat gaat de gemeente niet doen, moet woordvoerder R. de Witte teleurstellen. „In de hele binnen stad geldt een verbod om te par keren. Dat hoeven we niet extra met borden aan te geven. Het is een kwestie van smaak of je Am sterdammertjes wilt. De gemeen te is dat niet van plan." De politie heeft de plaats onder zocht. „Maar wij kunnen nog niet bevestigen dat het hier om een gerichte actie gaat." foto Lex de Meester door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - „Als je ziet wat er in Middelburg gebeurt, in Ter- neuzen en in Goes, dan valt Vlis singen wat initiatieven betreft buiten de boot." Daarom zet de Lokale Partij Vlissingen weer in op een ijsbaan in de stad. W. Hirdes vertrouwt het voor geen meter. Drie ton zou de ge meente bewaren voor bewoners en ondernemers, als compensa tie voor de bouwoverlast in de binnenstad. Maar waar dat geld naartoe is gegaan? „Dat zou ik wel eens willen we ten", vist de fractievoorzitter van de lokalen. „Ik geloof dat er geld is gegaan naar het informa tiecentrum van de Fonteyne bo ven het koffiecafé, en wat naar evenementen. Maar er is vast ge noeg over om in de wintermaan den het einde van de bouwover last te vieren. Met bijvoorbeeld een ijsbaan op het Bellamypark of in de zware plaatwerkerij." De partij heeft het idee al vaker geopperd. Het ketste vorig jaar af op de centen. „Zestigduizend euro kost zo'n ijsbaan. Wij had den bijna de helft verzameld bij sponsors, maar verder kwamen we niet. Het zou mooi zijn als de gemeente het nu betaalt. Janua ri en februari, denken wij zelf aan. Dan kan die baan uit Mid delburg mooi hierheen. Dat kan in drie weken geregeld zijn; als je maar goed onderhandelt." W. Hirdes is ervan overtuigd dat het een succes zal zijn. „Dat is prachtig voor de jeugd. Daar moet de stad iets voor organise ren. In die maanden is er toch al zo weinig te beleven." (Advertentie) Visie - Strategie - Communicatie - Creatie www.boomcommunicatie.nl - www.boomcreatie.nl - Goes en Breda C. Seijbel, de wethouder die gaat over cultuur en financiën, kon gisteren niet reageren. Vol gens woordvoerder R. de Witte gaat het college van Vlissingen het plan vandaag bespreken. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter N. van Spronssen was gisteren over tuigd van een schuldbewuste verdachte uit Nieuwdorp. In de uitspraak hield ze reke ning met de omstandigheden en veroordeelde de 38-jarige man tot 900 euro boete en negen maanden rijontzegging, waar van zes maanden voorwaarde lijk. De man realiseerde zich op 28 augustus in Nieuwdorp ern stig in de fout te zijn gegaan door met te veel alcohol op in zijn auto te stappen Het alco holgehalte bedroeg 910 micro gram: ruim vier keer zoveel alco hol als is toegestaan. Het rijbe wijs moest hij inleveren. Dat gaf problemen met woon-werkver- keer. Officier van justitie J. Zon dervan eiste 900 euro boete en negen maanden rijontzegging, waarvan vier maanden voor waardelijk. ladie: 0113-315649 w.pzc.nl iajl:redactie@ pzc.nl jlbus 31, 4460 AA Goes fertentie-exploitatie: ord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; jiws-Vlaanderen: 0113-315570; ionaal: 020-4562500. ersservice: 0800-0231231 de procedure van het Veerse deel klaar is, nemen we die ook mee." Het is niet de gewoonte van het ministerie om te beginnen met de aanleg van een weg als de procedures nog niet zijn afge rond, zei Peijs. „Voor het gedeel te waar we beginnen, in Middel burg, is de procedure dan ook klaar." Naar verwachting neemt de pro vincie in februari een nieuw be sluit over het bestemmingsplan. Rijkswaterstaat wil eind vol gend jaar beginnen met de aan- leg. De minister moet de weg nu wel aanbesteden. Het tracébesluit over de N57 verloopt eind dit jaar. „Anders zouden we hele maal overnieuw moeten begin nen. We zijn nu al twintig jaar bezig, dan zouden er weer jaren overheen gaan. Als je ziet hoe het verkeer nu door Middelburg rijdt, dat is een ongewenste si tuatie." Alle belangen zijn zorgvuldig af gewogen, zei S. Jacobs, direc teur van Rijkswaterstaat Zee land. Hij benadrukte dat ieder een zijn zegje over de weg heeft kunnen doen in de afgelopen twintig jaar. „Het plan zoals het er nu ligt, is wat het publiek wil." Wethouder F. Streng (WD, ver keer) noemde het besluit om met de aanbesteding van de weg te beginnen 'een cadeau voor Middelburg'. „Deze weg is hard nodig om de binnenstad te ont lasten. En hij is ook van belang voor nieuwe wijken als de Mor- tiere en de Veerse Poort. Als de N57 er ligt, zal het een stuk rus tiger zijn op de Kaaienroute. Ook de Stationsbrug wordt ein delijk autovrij." Verkeersveiligheid is een belang rijk voordeel van de nieuwe N57, zei gedeputeerde T. Poppel- aars (CDA). „Het gaat echt niet alleen om het plempen van een strook asfalt in het Walcherse landschap, zoals tegenstanders zeggen." Peijs noemde de huidi ge N57 een 'dodenweg'. „De helft van het aantal verkeerson gevallen in de gemeente Veere gebeurt daar." De nieuwe weg loopt van de A58 bij Nieuw- en Sint Joos- land tot aan de Veersegatdam. Bij Middelburg gaat de weg ter hoogte van de Nieuwlandseweg onder het Kanaal door Walche ren door om bij industrieterrein Ramsburg weer boven te ko men. Vervolgens gaat het langs de Veerse Poort, ten oosten van Sint-Laurens richting Seroos- kerke en vervolgens naar Vrou wenpolder. or Nadia Berkelder DDELBURG - Minister Peijs Verkeer en Waterstaat is I bang dat er straks een halve op Walcheren ligt. „We in gewoon een hele weg bou- zei de minister gisteren tij- is de feestelijke startbijeen- mst van de aanleg van de g. Over het Veerse deel van weg lopen nog procedures. Raad van State heeft delen i het bestemmingsplan afge- urd. Op dit moment wordt rd gewerkt om alsnog te vol- aan de tekortkomingen die raad signaleerde. „Ik heb er vertrouwen in dat het gaat zei Peijs. „Als straks - Een 27-jarige van Vlissingen zit mo- eel een gevangenisstraf uit medeplichtigheid aan een Gisteren moest de man .vu in Middelburg ook nog ver- ntivoorden voor een aantal de licten, waarvoor hij werd afgere- Itiul door politierechter N. van Spronssen. Acht weken cel vond een passende straf. Voor het rijden zonder rijbewijs kreeg hij toeehonderd euro boete. DeVlissinger viel op 26 februari >p toen hij in de auto van een tiend met twee kapotte ban- fcn, gepaard gaande met veel Kok, over de rijksweg A58 reed. ik politie zag de auto op twee dgen rijden ter hoogte van 's- Hêer Arendskerke en dwong de tetuurder tot stoppen. Er werd sn ademonderzoek ingesteld, «aaruit bleek dat hij drie keer wveel alcohol (665 microgram) gedronken als is toegestaan. In februari had de verdachte nch ook schuldig gemaakt aan net stelen van de auto van zijn Nvriendin, het inslaan van snruit van de woning van haar Loeder en het bezit van 6,8 pam cocaïne. ik diefstal van de auto ontken- c?hij. „Zij heeft al slapend toe- Sffliming gegeven om de auto Lee te nemen. Ook heeft een an- Ce-r in de auto gereden." De '4am van de bestuurder kon hij Let zeggen. Ook het intikken '■an de ruit zou volgens de man ongeluk zijn gegaan, hoewel aangeefster hem duidelijk tad horen bonken tegen de ruit. Officier van justitie J. Zonder- ton wenste zijn verhaal niet te sloven. „Het is buitengewoon '^aannemelijk dat uw vriendin haar slaap toestemming heeft Pgeven om haar auto mee te ne- •et>- Zij heeft toch ook niet in taar slaap aangifte gedaan?" Of officier eiste in totaal twaalf *fken celstraf en 240 euro boe- 'e v°or het rijden zonder rijbe- Raadsman H. Dunsbergen 'l0nd dat het alcoholdossier ram meide en vroeg zijn cliënt van et rijden onder invloed vrij te Wen. Ook de diefstal van de Jdo achtte de strafpleiter niet Jfwezen. De politierechter ge- ;°ofde het verhaal over de (gesto- j8n) auto niet. „U heeft haar au tosleutels weggenomen." Ook jad zij voldoende bewijs voor "fvernieling van de ruit. Verkiezingsavond in het stadhuis De stembureaus sluiten woensdag 22 november om 21.00 uur, maar vanaf 20.00 uur bent u al van harte welkom om de verkiezingsavond in de burgerzaal van het stadhuis aan de Markt bij te wonen. Onder het genot van een hapje en een drankje kunt u tot 23.30 uur de uitslagen via opgestelde schermen volgen. DEN HAAG - Een paar bewoners van recreatiepark Kust licht zijn fel tegen het nieuwe wandelpad dat door het park van de kust naar het dorpsbos van Zoutelande zal lo pen. Parkbewoners L. de Vries en W. van der Kroef stapten naar de Raad van State in de hoop dat die maatregelen zou kunnen nemen. Het is de vraag of de RvS, die gisteren de bezwaren behandelde, iets tegen het pad kan doen. De Vries zei dat hij niets tegen het dorpsbos en het wandel pad op zich heeft, maar wel tegen de aansluiting op het park. Om het pad met het park Kustlicht te verbinden moest de gemeente een dam met een duiker in een sloot leggen om een verbinding te kunnen maken tussen het bos en het zomerhuizenpark. De dam met duiker ligt ech ter net buiten het bestemmingsplan dat de aanleg van het dorpsbos regelt. De kans dat de Raad van State het plan zal afschieten is dan ook bijkans nul. Toch wilde bezwaarmaker De Vries zijn ei kwijt. Volgens hem kan het pad beter naar de provinciale weg worden doorgetrokken. In ieder geval vreest De Vries veel over last als het pad in gebruik wordt genomen. Volgens hem zullen veel wandelaars hun auto op het zomerhuizenpark parkeren. Verder vreest hij baldadige en luidruchtige jeugd die via het pad van cle kust naar de disco trekken. Overigens is de aanleg van het bos al in volle gang. De uitspraak volgt over enkele weken. MIDDELBURG - Een 33-jarige man uit Oostkapelle dacht voor eigen rechter te kunnen spelen. Dat werd giste ren niet gewaardeerd door de Middelburgse politierech ter N. van Spronssen. Zij veroordeelde de verdachte voor het wegnemen van ste nen bij een klant tot 130 euro boete. De man had voor een plaatsgenoot een oprit betegeld. Omdat hij nog honderd euro tegoed had en het geld nog niet had gekregen, be sloot hij op een bijzondere manier zijn gram te halen. Hij brak op 2 mei in Oostkapelle de oprit (deels) af en haalde stenen weg. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Op de kruising van de Scheldepoortstraat en de Sloehavenstraat in Nieuw- en Sint Joosland heeft gisterochtend rond elf uur een aanrij ding plaatsgevonden tussen een fietsster en een personen auto. Een 54-jarige vrouw uit de gemeente Borsele raakte licht gewond. De vrouw reed over de Sloehavenstraat komende uit de richting van de Quarleshavenstraat. Op de kruising ver leende ze geen voorrang aan de voor haar van rechts ko mende automobilist uit Oegstgeest. De fietsster hield aan de aanrijding een gekneusd bovenbeen over. OOST-SOUBURG - De veront ruste bewoner E. den Heijer uit Oost-Souburg is een actie begon nen tegen vooral het zwaar ver keer in de Ritthemsestraat en de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Hij heeft folders uitgedeeld aan 170 buurtbewoners. „Ik wil we ten of zij net als ik vinden dat ex- veel .te hard wordt gei-eden en dat er te veel zwaar verkeer door de straten dendert." Hij roept buurtbewoners ook op om mee te denken over oplossin gen. „Ik heb al 27 reacties gekre gen. Daarin zitten goede sugges ties tussen. Het vrachtverkeer kan bijvoorbeeld via de Toren- weg, bij McDonalds in Middel- burg naar Oost-Souburg lijden. Die weg en omgeving kunnen be ter zwaar verkeer aan." Hij wil binnenkort de suggesties aanbieden aan het college van B en W van de gemeente Vlissin gen. (Advertentie) MEER DAN SLAPEN GOES DE SCHIPPER I WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 (Advertentie) Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve jgr serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Zeeland Na de tiende beboeting vanwe ge te hard rijden was die Zie- rikzeese man vastbesloten zich nooit meer voor een snel heidsovertreding te laten pak ken. Hij zou zijn gaspedaal in het vervolg slechts nog met ui terste beheersing beroeren. Zo denkend passeerde hij één van de vaak gecontroleerde wegen in de provincie, de Lan ge Blokweg bij zijn woon plaats. Er kwam hem een auto tege moet die nadrukkelijk met zijn koplampen knipperde, merkte hij op. 'Ah, een beken de', dacht hij verheugd en zwaaide breed lachend terug. Daarbij de stand van zijn rechtervoet even vergetend. Het ging inderdaad om een be kende, namelijk de flitspaal in de berm. Eén troost: hij staat er onge twijfeld fraai op. Ze zullen daar bij het Justitieel Incasso Bureau zelden zo'n joviale 'klant hebben gezien. En zo trouw! Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11