PZC Deze intocht mag je niet missen 4 Sinterklaas vindt intocht een feestje Vroeg wakker, op naar De Punt De merkenbouwers 300M® Wij geven u de helft cadeau! www.boxtwin.nl Tel07 18 - 63 33 25 zeeuwse almanak Piet Hypotheken Verzekeringen Pensioenen wat snoep en chocomel is het wachten op de Markt goed uit te houden editie Walcheren Advertentie -0,II I I Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze Website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. w' Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. Visie - Strategie - Communicatie - Creatie www.boomcommunicatie.nl - www.boomcreatie.nl - Goes en Breda Langs het Jaagpad, van 'Vlissingen naar Middelburg, wordt Sint al toegejuicht. foto Bastiaan'Mannaart door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een dierbare wens van Sinterklaas is in ver vulling gegaan. Aankomen in Middelburg. Zaterdag was het zover. Het ziet er nog even naar uit dat het niet gaat lukken. Sinter klaas maakt ongewild een tus senstop in Veere. Hoewel? De stoomboot lijkt toch echt uit de richting van Vlissingen te ko men... In de haven van Middelburg staan duizenden kinderen met hun ouders te wachten op Pak jesboot 12. Iets voor hall één klinkt de scheepshoorn dan ein delijk. „Daar-is-tie!", roept de verslaggever van het Sinter klaasjournaal. „Olé, olé, olé, olé!" Samen met steltlopers, muziek korpsen, bijna alle Pieten én schimmel Amérigo gaat Sinter klaas de stad in. Op de Dam swingt hij mee met de 4Tuoze Matrozen en Duinart, op het Ab dijplein bekijkt hij een Pieten- dans van Dazzle en verderop be wondert hij de Pieten die van de Lange Jan abseilen. „Ik hoop dat u veel cadeaus heeft meegenomen", zegt burge meester Koos Schouwenaar, als de goedheiligman eindelijk op het podium staat. „Want de kin deren in Middelburg zijn heel erg lief geweest." Nou, zegt Sinterklaas. „Ook al waren ze minder lief. Dan no,g zouden er pakjes zijn. Reken daar maar op!" Sinterklaas geniet van alle aan dacht. Hij zingt mee, kletst met de leerlingen van De Vossen- burch en' blijft - een beetje eigen wijs - extra lang op het podium. Tegen half twee zet de Markt Dag Sinterklaasje in. In het stadhuis beantwoordt Sin terklaas nog vragen van journa listen. Plij heeft dit jaar een erg goede reis gehad, vertelt hij aan Amy en Merve van het kinder- pei'sbureau van de Brede School in Middelburg-Zuid. „Er is hele maal niets misgegaan. Ik vond het een feestje, lieve meiden. Gaan we nog zoenen?" Advertentie Box uit te bouwen tot een 2 persoon boxspring of 2 aparte bedden. Ruimtebesparend, kwaliteit en luxe samengebracht in 1 product. (Advertentie) Opgewekt gaat Emma (3) met papa naar de intocht van Sint in Colijnsplaat. Het sprookje verloopt perfect, totdat een meisjespiet pepernoten komt brengen. Dan klinkt plots kei hard naast haar: „Hé Piet, jij bent toch het zusje van..." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes foto Dajo Brinkman De Markt in Middelburg staat vol met mensen. foto Lex de Meester Pakjesboot 12 komt aan bij de Punt. foto Lex de Meester Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 - 615151 factie: 0113-315649 ljppzc.nl ,mail:redactie@ pzc.nl ftslbus 31, 4460 AA Goes jjvertentie-exploitatie: ijjrd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Luws-Vlaanderen: 0113-315570; i,(ionaal: 020-4562500. jjjersservice: 08Ü0-0231231 iiaandag 20 november 2006 foto Matthieu van IJserloo Een zwaaivlaggetje van de gemeente. foto Ruud Allemekinders nootjes gigantisch. Woensdag nog, tijdens de training, leek het wel of alle spelers van zijn voetbalteam springbonen had den gegeten Na een ontbijt, waarbij Douwe zijn favoriete gerecht nauwe lijks opkrijgt, is het tijd om naar de Punt te gaan. Daar mag hij samen met zijn klasge nootjes van de Algemene Basis School de Sint begroeten. On derweg lukt het nauwelijks om rustig te lopen. Huppelen, springen, rennen, dat wel. Hal verwege de Rouaanse Kaai ziet hij zijn vriendje Matthijs, ook al zo'n sping-in-het-veld. Nog anderhalf uur te gaan voor de pakjesboot arriveert, maar nu al staat het publiek rijendik.. Douwe en Matthijs zijn echter bofkonten. Ze mogen bij juf Reinske vooraan staan, in spe ciaal gereserveerde vakken. Tot de boot komt, vermaken de leerlingen van groep 3a zich op perbest. Er is van alles te zien. Agenten, nog meer agenten, muzikanten, vliegtuigjes, het paard van de Sint en een enke le vroege Piet. Als de pakjes boot arriveert, ziet Douwe van uit zijn vak alles prima. Ik daarentegen zie vanachter de dranghekken, achter vele kin deren die op de schouders van pa en ma zitten, alleen de mast van de pakjesboot dichterbij komen. Rondom mij allemaal kinderen die door de drukte evenmin iets noemenswaardigs zien. De langzaam bewegende gouden krul van de staf van de Sint is het volgende wat wij waarnemen. Pas als de Sint op Amérigo zit, zien wij hem. Vriendelijk wuift hij naar de kinderen die hem roepen. Dan is het voorbij, gaat hij verder richting de Dam. Ik blijf wachten tot ik Douwe kan ophalen. „Hoe was het?" Hij toont de vele pepernoten in zijn jaszakken en zegt innig te vreden: „Sinterklaas is er." Rare Piet arriveert per helikopter. foto Piet Gabrielse djorJoeri Wisse giNadia Berkelder JIIDDELBURG - En daar komt fe Pakjesboot. De Pieten op de keg, Sinterklaas er tussenin. Duizenden mensen staan aan bl kanaal en langs de haven om Idioot toe te zwaaien. Sinterklaas stapt op zijn paard inrijdt de stad in. Op het Abdij- I fiein staat Sander Hubregtse J). Hij heeft televisie gekeken inmaakt zich zorgen. „Sinter- laas was net nog in Veere!Ge- nkkig duikt de Sint even later ipinde poort. (jp de Markt moet het publiek jfduld hebben. Aan Champag ne Charlie de eer om de kinde- ai wat op te warmen. Met een levensgrote televisie, een jaszak ral snoepgoed en een bekertje "arme chocomel is het voor de Meren goed uit te houden. Michaela Borgeling uit Vlissin gen vindt het ideaal. „Zo kun nen we de inkomst op de Punt en de aankomst op de Markt be kijken. Ik verwachtte dat het ontzettend druk zou worden, dus eigenlijk waren we van plan om thuis te blijven. Maar de in tocht van Sinterklaas mag je niet missen, zoiets maken ze maar één keer mee." Voor de kinderen op De Markt is het alsof ze in een spannende film zijn beland. Voor de burge meester is ook een rol wegge legd. Hij moet gauw een plan be denken om de Rare Piet die in Veere is achtergebleven zo snel mogelijk naar Middelburg te ha len. Na driftig gezwaai met papieren in de ene en een mobieltje in de andere hand, is het snel gere geld. Een helikopter van de ko ninklijke marine brengt de Piet naar Sinterklaas. Schoen Sint wil op het podium graag nog iets kwijt over het schoen- zetten. „Dat mag. vanavond weer, want dat kan pas na de in tocht. Regel één: dat er in de schoen een verlanglijstje zit vbor Sinterklaas en natuurlijk iets voor het paard: Wortelen, brood, water natuurlijk, maar geen klontjes." Nog een regel: „Er komt niet altijd wat in." Champagne Charlie speelt. Ie dereen danst, zelfs Sinterklaas doet voorzichtig mee. Dan zijn de leerlingen van de Vossen- burch aan de beurt. Ze leggen sa men met hun meester Sjef Jan sen, de zanger van de band, de duizenden mensen op de Markt heel even het zwijgen op. 'Sinter klaas wil stilte op de Markt', zin gen ze. Veel te snel is het klaar, Sinterklaas moet immers ra zendsnel verder. Want op ande re plekken in Zeeland staan al kinderen vol verwachting te wachten. foto Cor Dorland door Emile Calon terug in de Pepernootexpress. foto Karien Tramper Leerlingen van De Vossenburch mogen een lied zingen op het podium. Sint geniet van alle aandacht. foto Lex de Meester Net zeven jaar oud en de span ning rond de komst van de Sint is voor hem en zijn leeftijdge- MIDDELBURG - Zaterdagoch tend, tien over vijf vanuit de an dere slaapkamer: „Papa. Komt Sinterklaas vandaag?" Na een onrustige week en een nog on rustigere nacht is Douwe defi nitief wakker. Slapen zit er niet meer in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9