knokt zich naar punt Strijdlust HVV'24 niet voldoende Groede verspeelt periode in laatste minuut Wim Ollebek en Piet Raas kampioen miner Lekaj niet ontevreden ondanks negende verliespunt in vijf wedstrijden odig verlies oor De Schelde Monsterzege Terneuzense Boys Al HVV'24 Al haalt het einde niet Terneuzen Al moet hoofd buigen Terneuzen BI wint van Roosendaal Terneuzen Cl wint met moeite Terneuzen Dl beperkt de schade Van Gaever is en krijgt een kei :0fluv maandag 20 november 2006 z25 nrEddvvan der Hooft rNEUZEN -'Zondageerste- 3 Seser Terneuzen leed gisteren 1de topper tegen WSC alweer j negende verliespunt in de Iste vijf wedstrijden. Toch 'ij j trainer Ardian Lekaj na af- p niet ontevreden. De (iius-Vlamingen vochten Ssrd h met tien tegen elf tegen alle ren:L' rnachtingen in terug in de 'Ti btrijd: 1-1. it is een ploeg met karakter", 'Lekaj zijn spelers een pluim, en;» e hadden zelfs nog 2-1 kun- imaken." [gelijkspel tegen WSC was [onverdiend. In dat opzicht Lekaj alle recht van spre- ,In de strijd om de bovenste itsen heeft Terneuzen, dat [laatste vier thuiswedstrijden Smeer wist te winnen, echter upas op de plaats moeten ma- De achterstand op de koplo- valt nog altijd te overzien, r met twee punten uit de tste drie wedstrijden zijn de io- i NWS-Vlamingen niet aan een J! =de serie bezig. vendien laat het spel deze we- te wensen over. Van de eiende combinaties waarop jeuzen in de eerste maanden de competitie patent leek te hben, is niet veel meer over. zijn lange-halen-gauw- iis in plaats van een degelijke bouw van achteruit. Vreemd •Os dat volgens Lekaj niet. „De Iden worden slechter en de te- nstanders stellen zich op ons verklaarde hij na afloop, ovendien spelen we nu vooral Degen uit het linkerrij- ;Dat betekent dat we minder mte en tijd krijgen. Onder omstandigheden kies je va rvooreen lange bal." ndat ook WSC gisteren geen ment een grootse indruk kon aken, werd het duel met de suwe koploper er één om niet stil te staan. De bezoe- üs konden voor rust op slechts [doelpoging betrapt worden, meuzen was in ieder geval g gevaarlijk bij standaardsi- aties. Zo kopte Dwight van olie tweemaal bijna raak: één Si BNEUZEN - De waterpolo- lonen van De Schelde spéél- In zaterdag een slordige wed- flijd en verloren zodoende met van De Meer. De Zeeuwse I tby in de derde klasse tussen ^Schelde 2 en De Ganze lever- phst op voor De Schelde 2: ■1. De mannen van De Bruin- B* kwonnen met 4-0 van De Ven- ra 3 en vrouwen van De Schel- speelden knap 8-8 gelijk te ute' rakoloper Njord 2. irö! annen. De Schelde-De Meer ■i: De Schelde speelde prima, aar vergat de kansen te benut- -H o De Meer ging wel efficiënt ft de mogelijkheden om en aam daardoor in de eerste pe- op een 0-1-voorsprong. In «s tweede periode werd het üs 0-2. In de derde periode sam De Schelde beter in de fdstrijd en kwam terug tot v. De Schelde bleef kansen Sen en moest lijdzaam toe hoe De Meer in de laatste node de overwinning veilig- flde. Scores De Schelde: Bas tsdorp en Chris Eijsebaert 1. I 'Schelde 2-De Ganze 8-1: De '-helde speelde een goede, snel- 15 wedstrijd. In de eerste perio- tnamen de Terneuzenaars een f ^voorsprong. De Goesenaren tflden daar niets tegen inbren- 2 Na twee perioden stond het Ua drie 7-1 en de eindstand p 8-1. Scores De Schelde: achiel Weimar en Jeroen =j amp 2 en Adjan Hoste, Lchiel Wondergem, Jean Jack 1 -n de Vijver en Joost van de sst 1. Bruinvis-De Vennen 3 4-0: -ploeguit Sas van Gent speel- een goede wedstrijd en gaf einig kansen weg. Na de eerste 'node was het 1-0 en met een '"-tussenstand was de strijd alverwege beslist. I |-de laatste periode scoorde De to'nvis nog eenmaal. Scores ''Bruinvis: Danny Soeters 2 ttBart Engels en Jeremy Ver- nivssel. 'ouwen. De Schelde-Njord 2 18: De Schelde speelde een pri- wedstrijd tegen een goede te enstander. De strijd ging gelijk op. Na één periode 'as het 2-2, terwijl de thuis- iofi5 halverwege met 5-4 leid- l f*- Njord 2 knokte zich terug 7-7, waarna beide ploegen I "e vierde periode eenmaal (oorden en er uiteindelijk een jouende 8-8 op het scorebord Scores De Schelde: Inge -le en Jessica Koster 3 en i atrid Segers en Rowena Wit- amp i. keer uit een corner en eenmaal na een vrije trap van Remco van Leeuwen. Verder was Dennis de Kraker met een kopbal dichtbij de openingstreffer. Pas na de rust - toen scheids rechter M. Hermus uit Et- ten-Leur de hoofdrol voor zich opeiste met twee rode en negen gele kaarten - kroop WSC wat meer uit zijn schulp. Na zes mi nuten spelen resulteerde dat in de openingstreffer, toen Dennis de Kraker een kopbal van Leon van Dongen met de hand uit het doel sloeg en Tjeerd Verhoeven de toegekende strafschop onbe rispelijk benutte. Met elf tegen tien (De Kraker kreeg rood) leek WSC daarna steeds meer greep op het duel'te krijgen, maar dat veranderde nadat Ardian Lekaj twee wissels had toegepast en de organisatie binnen zijn ploeg hersteld had. Nadat Dwight van Hulle al dichtbij de gelijkmaker was geweest, zorgde Mike But in de 25e minuut voor de 1-1 door een voorzet van Remco van Leeuwen fraai over doelman Just Greve heen te koppen. In de resterende tijd kon het duel alle kanten op, vooral nadat ook Joost de Deugd met een rode kaart weggezonden was. Het aantal gele kaarten dat scheids rechter Hermus daarna, on danks het sportieve karakter van het duel, tevoorschijn tover de, overtrof het aantal doelkan sen echter ruimschoots. Terneuzen-WSC 1-1 (0-0). 51. Tjeerd Verhoeven 0-1, 71, Mike But 1-1. Rode kaarten: Dennis de Kraker Terneuzenen Joost de Deugd (WSCGele kaarten: Mike But, Roel Alberti, Tim Faassen, Jamo Waebelce en Darryl Rawid- jan (allen Terneuzen), Peter Don ders, Menno IJpelaar, Tom Heij- koop traineren Jan Schalken (as sistent-trainer) (allen WSC). Scheidsrechter: M.J.C. Hermus uit, Etten-Leur. Aantal toeschouwers: 300. Terneuzen: Dennis Wondergem: Roel Alberti (90. Niels Gommers), Tim Faassen, Dennis de Kraker, Hans van Damme; Remco van Leeuwen, Mike But, Dwight van Hulle, Jamo Waebeke; Sinan Co- ban (59. Daryl Rawidjan), Mario de Fouw (60. Niels Burm). foto Peter Nicolai HW'24-speler Christophe Praet wurmt zich langs twee verdedigers van Roosendaal. De aanvaller kwam de hele wedstrijd niet in het stuk voor. Hulstenaren komen klasse tekort tegen geroutineerd Roosendaal door Aector Dooms HULST - HW'24 leed in de derde klasse A van het zondag voetbal zijn tweede nederlaag binnen acht dagen. Na het 3-2-verlies tegen Steen was gis teren koploper Roosendaal met 2-1 te sterk voor de ploeg van Michel Leonhart. De HVV-trai- ner was na afloop niet eens echt teleurgesteld. „We focus sen ons op de top drie. Het gat met de nummer vier bedraagt nog altijd zes punten. Roosen daal en Moerse Boys zijn iets verder dan wij." Leonhart zag zijn jonge ploeg in de eerste helft, na een goede start, kwakkelen tegen een veel betere tegenstander. De Bra banders speelden HW voor rust van de mat. De ploeg van trainer Kees de Rooy combi neerde soepeler, schakelde bij balbezit sneller om naar de aan val en creëerde op het midden veld een overtalsituatie. „We vergaten te voetballen. Roosen daal heeft ons 35 minuten weg gespeeld. We mochten blij zijn dat de schade bij de rust be perkt bleef tot 2-0", bekende Leonhart. De trainer vond dat zijn ploeg in de tweede helft hard werkte om de achterstand teniet te doen. „We misten de scherpte en enkele spelers ont beren de vorm. Toch zat de 2-2 er nog in." De thuisclub kreeg echter geen echte kansen, omdat Roosen daal verdedigend de rijen geslo ten hield. HW moest meer risi co's nemen en speelde achterin met uitblinker Robin MacTag- gart één tegen één. Kieran O'Shea (gepasseerd) en het zestienjarige talent Rob bert van Driessche vielen goed in, maar konden de topper geen andere wending geven. Op de flanken haalden Tim Me- chelinck en Jaimy de Visser te weinig de achterlijn. In het cen trum van de aanval had Chris- toph Praet vrijwel niets in te brengen tegen de Brabantse routiniers Jeroen van Beers (hij speelt zondag tegen Moerse Boys zijn vijfhonderdste wed strijd) en Jeroen Krijnen. Kana Da Rosa Bernardo, vervanger van de geschorste Jari Vyaene, kon sporadisch gevaarlijk wor den met een individuele actie. De aanvaller versierde wel een strafschop, waardoor de Hul stenaren terug in de wedstrijd kwamen. In handen HW startte goed. Een schot van Evert van den Berg ging via de vingertoppen van Roosendaaldoelman Ton van de Brand over de lat. Even la ter werd een inzet van Maarten Scheerders door Jasper Reu vers van de doellijn gehaald. Roosendaal nam vervolgens de wedstrijd in handen en kwam na een klein half uur verdiend op voorsprong. De 37-jarige Van Beers mocht ongestoord opkomen en speelde Cees Flip- sen op de rand van het zestien metergebied aan. De midden velder verschalkte HW-doel- man Tim Siersema met een schitterende lob: 0-1. „Ik had mijn spelers nog zo gewaar schuwd voor het opkomen van Van Beers, maar ze hebben het niet opgepikt", reageerde Leon hart later. Vlak voor rust scoor de invaller Nick van Dijk met zijn eerste balcontact de twee de treffer voor Roosendaal, na dat de buitenspelval bij de Hul stenaren niet goed werkte. Die klap leek HW niet meer tebo- ven te komen. De thuisclub toonde na rust veel strijdlust, maar dat bleek niet genoeg te gen de geroutineerde Roosenda lers. Nadat Van den Berg met het benutten van de strafschop de aansluitingstreffer maakte, was Van Driessche nog het dichtst bij de gelijkmaker. De invaller kwam een teenlengte tekort om de voorzet van Praet tegen het net te werken. „We kunnen nu rustig naar het be kerduel tegen RCS toewerken en afwachten hoe de inhaal wedstrijd tussen Roosendaal en Moerse Boys afloopt. Ver speelt Roosendaal punten, dan pakken we de eerste periodeti- tel", keek Leonhart optimis tisch vooruit naar komende zondag. HW'24-Roosendaal 1-2 (0-2). 28. Cees Flipsen 0-1, 42. Nick van Dijk 0-2, 65. Evert van de Berg (strafschop) 1-2. Scheidsrechter C. Osmanovski (Breskens). Gele kaart: Job Ingels (HVV'24), Jeroen van Beers, Nick van Dijk, Remco Broos (Roosendaal). Aan tal toeschouwers: 400. HVV'24: Tim Siersema; Steffen de Weers (46. Kieran O'Shea), Ro bin MacTaggart, Job Ingels, Jaimy de Visser; Tim Mechelinck, Maarten Scheerders (63. Rob van Driessche), Jeroen Claessetis, Evert van den Berg; Kana Da Ro sa Bernardo, Christoph Praet. van onze sportredactie TERNEUZEN - Compleet uitge teld lagen de spelers van Groede na afloop op de grond. Ze waren zo dicht bij de eerste periodeti- tel. In de negentigste minuut kwam thuisclub Kwadendamme echter op gelijke hoogte en was de titel voor die ploeg omdat Hoofdplaat verrassend bij Graauw verloor. In de blessure tijd prikte Kwadendamme er nog eentje bij: 2-1. Kwadendamme-Groetle 2-1 (0-1): Een wedstrijd tussen twee fysiek sterke teams. Twee bus sen met Groede-supporters wa ren naar Kwadendamme ge reisd om hun team aan te moedi gen. Op slag van rust scoorde Jan Elfrink na een mooie aanval 0-1. In de tweede helft had de thuisploeg een overwicht, maar Groede haalde knap het tempo uit de wedstrijd. Niets wees er op dat de thuisploeg nog langs zij zou komen. In de 90e minuut scoorde Martin Smaardijk 1-1. Groede was aangeslagen en kreeg twee minuten later nog een domper te verwerken. Toen liet Leon Bek 2-1 noteren. Graauw-Hoofdplaat 2-1 (1-1): De doelpunten waren de enige hoogtepunten van een matige eerste helft. John van Boven zorgde in de 21e minuut voor 1-0 en Eli Bolleman liet zes mi nuten later 1-1 noteren. Kort na rust werd een inzet van Jan d'Haens door Marcel Vael van richting veranderd. Dat beteken de 2-1. Daarna kreeg Hoofd plaat kansen, maar het trof een uitstekend acterende 17-jarige doelman Kevin Smithuis tegen over zich. Schoondijke-Oostburg 2-1 (0-0): In de eerste helft schoot Schoondijke tegen de paal, maar zag ook dat eigen doelman Sander den Hollander via een knappe redding Oostburg van scoren afhield. De gasten had den na de pauze het beste van het spel en waren meer in balbe zit. Toch was het Schoondijke dat naar 2-0 uitliep door doel punten van Anthony de Wever en Reint Risseeuw. Twaalf minu ten voor het einde kwam Oost burg via Ricky Maenhout op 2-1. Daarna stond Schoondijke onder druk. Zeker toen negen minuten voor tijd Claude Korne- lis met zijn tweede gele kaart moest vertrekken. Sluis-SDO'63 3-0 (2-0): Voor rust een veel beter Sluis dat ver diend een 2-0-voorsprong nam door doelpunten van Carlos Da- mas en B-junior en tevens uit blinker Tijmen Hermans. In de tweede helft waren de teams meer aan elkaar gewaagd. Net na rust schoot SDO'63 tegen de paal. Het duel werd definitief beslist in de 81e minuut. Toen scoorde Martin Achthoven 3-0. Philippine-Vogelwaarde 0-1 (0-0): In de eerste helft schoot Philippine tegen de paal. Ook TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzense Boys boekten een imponerende 8-1-overwinning op BSC Al, de nummer twee van de stand. Halverwege de wedstrijd keken Terneuzenaren nog tegen een 0-1-achterstand aan, maar na de rust boog de thuisclub die op indrukwek kende wijze om. Ruurd Van Westen scoorde viermaal, Ben Ongenae en Roy van Ham troffen elk tweemaal doel. DORDRECHT - De A-junioren van HW'24 moesten za terdag kort na rust onverrichterzake huiswaarts keren na dat de scheidsrechter de wedstrijd tegen EBOH Al had ge staakt. EBOH nam voor rust een 2-0-voorsprong, maar verspeelde die kort na de hervatting door twee treffers van Robbert van Driessche. Daarna sloegen de stoppen door bij de spelers van EBOH, met drie rode kaarten als gevolg.De scheidsrechter voelde zich vervolgens bedreigd en beeindigde de wedstrijd voortijdig. KLOETINGE - De A-junioren van Terneuzen incasseer den zaterdag hun vijfde nederlaag in negen wedstrijden. Uit tegen koploper Kloetinge Al verloren de Zeeuws-Vla mingen met 4-1. Terneuzen nam halverwege de eerste helft door Gianni Kimvidi nog wel een 0-1-voorsprong, maar zag Kloetinge nog voor de rust op voorsprong ko men: 2-1. In de tweede helft werd het uiteindelijk 4-1. TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen behaalden op eigen veld een verdiende 4-1-overwinning op Roosen daal BI. Fabian Wilson en Cihan Keten zorgden voor een 2-0-voorsprong, maar nog voor de rust kwam Roosendaal terug tot 2-1. Bas Hubregsen en opnieuw Fabian Keten stelden de zege in de tweede helft veilig. In de onderste regionen leed HW'24 BI opnieuw een ne derlaag. Tegen Papendrecht BI werd het op eigen veld 0-3. Halverwege de wedstrijd was het 0-1. WIELDRECHT - De C-junioren van Terneuzen handhaaf den zich zaterdag in de top van de rangschikking door Pa pendrecht Cl uit met 1-2 te verslaan. De Zeeuws-Vlamin gen kwamen al vroeg in de wedstrijd op 0-2 door twee doelpunten van Marvin Cornelis en stonden de thuisclub daarna weinig kansen toe. Op slag van rust werd het nog wel 1-2, maar de Zeeuws-Vlamingen hielden in de tweede helft vrij gemakkelijk stand. TERNEUZEN - De D-pupillen van Terneuzen hielden za terdag de nederlaag tegen PSV Dl beperkt. Op eigen veld werd het na een 0-2-ruststand 0-6. PSV nam vroeg in de wedstrijd een 0-1-voorsprong, maar had daarna moeite de wedstrijd naar zich toe te trekken. De uitblinkende doelman Nando Lauret moest zich pas in de slotfase van de eerste helft voor de tweede maal gewonnen geven. Na rust liep PSV uit naar 0-6. van onze sportredactie SAS VAN GENT - Piet Raas is in Sas van Gent districtskam pioen driebanden groot derde klasse geworden. In de finale verloor hij weliswaar van Arie Vink, maar hij was voordien al onbereikbaar geworden voor de concurrentie. Raas bleef lang ongeslagen, maar kon tot de vijfde ronde niet gerust zijn omdat Arie Vink hem op de hielen zat. In die vijf de ronde begon het verval van Vink toen hij een punt moest af staan aan Carlo van Dam. In de zesde ronde verloor hij vervol gens van Nico Peters. Daardoor deed het verlies van Raas in de slotronde er niet meer toe. Vink plaatste zich sa men met Raas voor de regionale eindstrijd in Kwadendamme. Libre Wim Ollebek van biljartvereni ging NASA/Ed Horemans uit Axel werd op overtuigende wij ze kampioen in de derde klasse libre. Ook hij was al voor de laatste ronde zeker van de zege. In de zesde ronde won hij vervol gens van Piet Paulusse, om in de slotronde tegen zijn enige neder laag aan te lopen. Koos Verhulst was met 80-69 te sterk en eindig de daarmee als tweede. Regiokampioen Sam de Kok is tweede geworden op het regionaal kampioen schap driebanden eerste klasse in Tilburg. Uittredend kam pioen Piet Scheffers werd vijf de, Jo Boogaert zevende. De Kok, die speelt bij De Her berg in Ossendrecht, had nooit uitzicht op het goud. Hij eindig de met tien punten uit zeven wedstrijden en een moyenne van 0.624. Scheffers van Schel- dezicht uit Wemeldinge scoorde zes punten en 0.543 en de cijfers van Jo Boogaert (De Kastanje, Kloosterzande) waren vijf pun ten en 0.610. De wedstrijd werd gewonnen door May Hamers van BC Goirle. Vogelwaarde kreeg in die perio de een open doelkans die niet verzilverd werd. Na rust was Philippine gevaarlijker, maar vond steeds Vogelwaarde-doel man Nino van de Starre op zijn weg. In de 84e minuut maakte Arno Wauters tegen de verhou ding in het enige doelpunt. Reserve vierde klasse. Terhole-Vogelwaarde 2 1-1 (0-1): In de eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd. Er was een verdedigingsfout voor nodig om de bezoekers op voor sprong te brengen via Wim van Dommelen. Na rust een sterker Terhole dat diverse kansen onbe nut liet. In de 80e minuut slaag de Niels Freijzer er toch in één van die kansen te benutten. Lisette van Gaever en haar trofee, De Kei. foto Peter Nicolai van onze sportredactie uitgereikt. Hij deed dat tijdens de viering van het 35-jubileum van de BC Hulst. De NBB reikt De Kei uit aan mensen die zich bij hun club ver dienstelijk maken. Van Gaever is onder meer technisch leider van de clubcompetitie van BC Hulst, organisator van wedstrij den, webmaster van de website en aanspreekpunt namens haar club. HULST - Ze is een kei. Dat zeg gen de leden van de bridgeclub Hulst over Lisette van Gaever. De inwoonster van het Vlaamse Stekene zet zich sinds 1989 in voor de club. Daarom kreeg ze gisteren uit handen van Ton van den Hil, voorzitter van het dis trict Zeeland van de Nederland se Bridge Bond (NBB), een kei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 49