Terneuzense Boys geen eenheid Goossen geklopt door Belgisch tweetal Spui geveld door Ewout de Graaf Stunt basketbalsters Voorwaarts tegen koploper Marathon Zaamslag pakt weer een puntje Hulsterloo met geluk langs Clinge Speelwijze hekkensluiter voorspelt weinig goeds voor rest van het seizoen z22 Glansrollen Dobbelaere en Van Dam Luctor in derby beter dan BKC uitslagen m maandag 20 november 2006 door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbal- vrouwen van Voorwaarts zorg den voor een verrassing' tegen Marathon door de koploper de eerste nederlaag toe te brengen: 33-24. Het mannenteam van Scheldeport zette in de over gangsklasse tegen hekkensluiter BV Rooi 2 dankzij een sterke slotfase een achterstand om in een 71-62 winst. Mannen Scheldesport-BV Rooi 2 71-62 (29-23): Scheldesport speelde een zwakke wedstrijd. Alleen in de eerste vijf minuten en de slot fase haalden de Terneuzenaren hun niveau. De thuisclub liep vlot uit naar een 34-12-voor- sprong, maar zakte daarna weg. In de tweede helft bleef Schelde sport slordig spelen, waardoor Rooie verrassend een voor sprong nam. Pas in de laatste vijf minuten boog de thuisploeg dankzij 21 punten de achter stand om in een voorsprong. Scheldesport-coach Peter Vaal was niet te spreken over het spel. „Er werd te rommelig ge speeld. We lieten ons teveel mee slepen door het spel van de te genstander. Gelukkig werden we op tijd wakker.'' Topscorer bij de Terneuzenaren was Joeri van Aalst met 24 punten. Zijn broer Maurits maakte er 16. Scheldesport 2-Biks Shots 70-79 (30-36): De Terneuzense debutant in de eerste in de laatste periode onnodigde winst uit handen. Beide waren aan elkaar Scheldesport kende na rust der aanvoering van Alexander van Glansbeek een sterke perio de, maar in de slotfase mis. Marco Oppenwal was bij Scheldesport topscorer niet p punten, gevolgd door Nino Wul- lems met 14 punten. Vrouwen Marathon-Voorwaarts 24-33 (18-18): Voorwaarts gaf weinig kansen weg tegen de Vlissingse koploper. De Axelse vrouwen hanteerden een zoneverdediging en dat pakte volgens interim- coach Sonja Geelhoedtgoeduii. Het duel ging lange tijd gelijk op. Na rust liep Voorwaarts uk Petra Geelhoedt was sterk op dreef met 16 punten. Marathon 2-Scheldesport 40-33 (20-18): Scheldesport leed op nieuw een nederlaag. Het Terneuzense talent Sara van Hoeve was in de eerste helft uit blinkster. Zij scoorde in die fase acht punten. Mariëtty Martina was bij Scheldesport topscoor- ster met 16 punten. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Verslagen, ont goocheld en beseffend dat een kans om aan te sluiten bij de staartploegen was gemist, dro pen de voetballers van Terneu zense Boys zaterdag af. De for matie van Danny van de Velde verloor niet alleen de wedstrijd op eigen veld met 1-2 van Schel- luinen, maar ook het contact met de concurrenten in de onder ste regionen. De aangeslagen trainer pleitte direct na afloop voor versterking van buitenaf. Terneuzense Boys incasseerde de negende nederlaag in een reeks van tien duels en deed dat op een manier die weinig goeds voorspelt voor de toekomst. De hekkensluiter van de eerste klas se C blonk uit in balverlies en vormde slechts richting scheids rechter Wirken uit Sleeuwijk een hechte eenheid. De arbiter, die de bezoekers twee straf schoppen gaf en een doelpunt met een luchtje van buitenspel toekende, was in de ogen van de oranjehemden de grote zonde bok. Het zou te ver voeren de neder laag van de Zeeuws-Vlamingen m de schoenen van Wirken te schuiven. De leidsman reageer de wel uiterst gepikeerd op de Terneuzense kritiek. „Straf schoppen zijn altijd dubieus", ging de arbiter in op twee be langrijke momenten in de wed strijd. Vervolgens beende Wir ken weg, richting bestuurska mer en sponsorhome. Zijn ver blijf daar was eveneens van kor te duur. Na een opmerking aan zijn adres liep de scheidsrechter zonder iets te consumeren boos weg. Penalty Heel Terneuzense Boys wond zich op toen Wirken de bezoe kers na twintig minuten een penalty toekende, nadat Marco Bolleman een vrije trap met de hand zou hebben beroerd. Hands, oordeelde hij. Leon de Bruijn (ex-FC Dordrecht) benut te de strafschop (1-1). Een kwartier na rust legde de RILLAND - De vooruit gespeel de wedstrijd van Hoondert/de Waard tegen Royal/de Parel in de derde divisie van het drieban den eindigde in een gemakkelij ke zege voor de ploeg uit Sas van Gent. De glansrollen wer den vervuld door Tonny Dobbe laere en Jens van Dam. Dobbelaere lijkt de schroom van de beginperiode te hebben afgeworpen. Met een fraaie 0.875, mede dankzij een slotse- rie van zeven, versloeg hij Frans de Koek van de Rillandse thuis ploeg. Ook Jens van Dam toon de een goede vorm en slachtof ferde de machteloze Eddie dei- Weduwe eenvoudig. Hoondert/de Waard - Royal/De Pa rel 0-8: Frans de Koek Tonny Dobbelaere 26-35, 40; Gerril Blom - Eddie van Goethem 30-35, 66; Jo- han Visser - Mathieu Vlerick 27-30, 61; Eddy der Weduwe - Jens van Dam 14-30, 40. TERNEUZEN - Van de Zeeuws-Vlaamse korfbalclubs kwamen zaterdag alleen Luctor en BKC de zaal in. Ze speelden tegen elkaar. De derby eindigde in een 16-11-overwinning voor de Terneuzense thuisploeg. Ondanks de ruime zege had Luc tor het moeilijk met het achttal uit Breskens. Weliswaar liep BKC van de eerste tot de laatste minuut achter de gastheer aan, maar een achterstand van drie doelpunten ontmoedigde de be zoekers niet. Inzet, karakter en veerkracht hielden de ploeg, on danks een constante achter stand, lang in de race. Luctor werkte daar zelf aan mee. De ploeg speelde de bal plichtmatig rond en zocht te wei nig de korf. Na de rust (7-4) dreigde Luctor bij 9-5 definitief afstand te nemen, maar BKC sloot via 10-8 weer aan. Na de 11-8 via een omstreden straf bal, volgens BKC-coach Wim Voor- neveld het breekpunt, gaven de Bressiaanders zich gewonnen. Luctor liep nog uit naar 16-11. Scores Luctor: Davy Jonker 5, Fer ry de Waele 4, Lisanne Hamelink en Marjolein Durink 2, Evelien van de Dool, Sylvia Trouwborst en Adrie de Jonge 1 Scores BKC: Michiel Roest 5, Mar ty de Vilder 4, Jolanda Dees en Da vid van Luyck 1 leidsman de bal opnieuw op de stip, nadat Jordi Goossen een te genstander voor het doel onder uit zou hebben getrokken. Doel man Ronald Gort stopte de straf schop en hield zijn ploeg in de race. Het bleek uitstel van exe cutie. Met nog zeventien minuten te spelen gaf rechtsachter Robert Bezemer dekking aan de ver keerde kant. De Bruijn profiteer de en schoot zijn ploeg naar 1-2. „Maar hij stond buitenspel", stelde Danny van de Velde zuur vast. De oefenmeester schreef door Rinus Verberkmoes ZAAMSLAG - Het duel tussen Zaamslag en Heinenoord in de tweede klasse van het zaterdag voetbal was het aanzien waard. Over en weer werden fraaie ge schenken uitgewisseld. De mooi ste kansen bleven onbenut. En het scorebord dus onaange- roërd. Trainer Dennis de Nooijer van Zaamslag had vrede met het ge lijkspel. „Het had net zo goed 6-6 kunnen zijn. Het was een open duel, met veel kansen. Hei nenoord trof pal voor het einde de lat en wij deden in de slotse- dat doelpunt mede op naam van zijn grensrechter Rudy Nachte gaal. De Terneuzense clubman hield zijn vlag omlaag. Arbiter Wirken, die op één lijn stond, floot niet. Van de Velde: „Op zo'n moment is een vlagger be langrijk. Dat kost ons drie pun ten." Rudy Nachtegaal: „Onzin. Bezemer stapte weer eens te laat." Terneuzense Boys, dat vroeg in de wedstrijd door een curieuze treffer (doelman Ron Kersber gen maaide over een terugspeel bal) op voorsprong was geko men, incasseerde tegen een ploeg die voor de tweede keer won de negende nederlaag. De manier waarop dat gebeurde was ontluisterend. De thuis ploeg probeerde met lange bal len van achteruit de spitsen aan te spelen. Dat lukte niet. „De laatste weken is het voetballend minder", gaf Van de Velde toe. In zijn strijd om lijfsbehoud drong de trainer erop aan de clubcultuur te veranderen. „Als we balbezit hebben, zijn er te weinig jongens die de bal willen hebben", zei hij. „Dat heeft te maken met een stukje kwali teit." Van de Velde was vooral het ge mis van de geblesseerde Ali Eryürük opgevallen. „Marco Bolleman is een breker, maar in balbezit heb je niet zo veel aan hem. Centraal op het midden veld is er geen evenwicht." De trainer legde de bal bij het be stuur. „Ik vind dat er iets moet gebeuren", antwoordde hij op de vraag naar versterking met spelers van buitenaf. „Met eigen middelen redden we het niet. Het is de vraag of het bestuur die weg wil inslaan. Van de zo mer is dat bewust niet gedaan." Terneuzense Boys-Schelluinen 1-2 (1-1). 12. Freek Vorthoren (e.d.) 1-0, 20. Leon de Bruijn (straf schop) 1-1, 73. Leon de Bruijn 1-2. Scheidsrechter: B.R.M.J. Wirken (Sleeuwijk). Gele kaart: Jordi Goossen (Terneuzense Boys). Aan tal toeschouwers: 200. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Robert Bezemer, Kees Duite- meijer, Dennis van de Broeke, Jor di Goossen; Anrico van Hecke, Evert-Jan van Opdorp (46. Malti Buijsse), Marco BollemanRuud Hoogesteger (77. Tim Louwiesse); Marco Faassen, Arjen Oostdijk. Bottinga kon met een knappe re flex de bal nog net beroeren, zo dat deze tegen de lat carambo leerde. Vervolgens kwam Zaam slag nog in een drie-tegen- één overtalsituatie, maar wist daar niets mee te doen. Kahveci ver gat het karwei af te maken. Zaamslag-Heinenoord 0-0. Gele kaart: Patrick Versluis (Heine noord). Scheidsrechter: J. van Rij singen (Boxtel). Aantal toeschou wers: 150 Zaamslag: Jeroen Bottinga, Jim de Jongh (86. Pepijn Rademakers), Björn den Hamer, Jean Dooms, Coen Goossen, Thomas Ennik (80. Sebastian Dees), Randy Lauret, Ugur Kahveci, Arjan Hamelink, Jo ris Rademakers, Peter Dieleman. van onze sportredactie TERNEUZEN - In de vierde klasse A van het zaterdagvoet bal leden Spui en Cadzand een nederlaag. Spui-SVD 2-3: Na zes minuten werd het 0-1 door Ewout de Graaf. Martin Kalisvaart teken de dertien minuten later voor 1-1. Erik de Loof maakte er na een uur 2-1 van, maar opnieuw Heikant. Jeff Thuy Memorial, 12 ki lometer. Mannen: 1. Chris Verbeek (B) 42.17, 2. Benny Cornu (B) 42.34, 3. Erik Goossen (Terneuzen) 43.48, 4. Lode Be- kaert (B) 44.54, 5. Davy van Bogaert (B) 45.36, 6. Patrick van Remortel (Hulst) 45.57, 7. Marco Ottjes (Ossenisse) 46.05, 8. Jos de Koek (Graauw) 46.59, 9. Nico Ros (B) 47.02,10. Frank Boerebach (Hoek) 47.28. Vrouwen: 1. Saskia de Plucker (B) 48.53, 2. Monique Allefs (Hulst) 56.16, 3. Annie Moens (B) 1.00.09. 5400 meter, mannen: 1. Kris Derveaux (B) 18.47, 2. Freddy van Lan- deghem (B) 19.38, 3. Ignace Bekaert (B) 20.25, 4. Stefaan Bonte (B) 21.20. 5. Mi chel Albertijn (B) 21.30. Vrouwen: 1. Baukje Doedee (Driewegen) 23.49, 2. Wendy van de Velde (B) 25.10,3. Tineke Haers (B) 26.02. 3000 meter, man nen: 1. Michael Braem (B) 10.55, 2. Ma rino Rodrigo (Hulst) 11.09, 3- Marcel Mangnus (Hulst) 11.27, 4. Jos Goos- sens (B) 11.50, 5. Anthony Masson (B) 12.27. Vrouwen: 1. Marissa van Caute- ren (Hulst) 12.46, 2. Liselot Kaijser (Ter- neuzen) 13.25, 3. Zoë Schelfhout (Koe wacht) 13.42. Cadzand-Bad. Eerste Mazars Na- tuurloop, 9700 meter. Mannen: 1. Erik Cappon (Zuidzande) 39.20, 2. Peter van Waes (Aardenburg) 43.18, 3. Jan van Hoeve (Oostburg) 43.26, 4. Robert Vroon (Breskens) 44.22, 5. Niek Wieland (Axel) 44.25, 6. Eric van Nevel (B) 44.59, 7. Rinus Reijngoudt (Terneuzen) 45.19, 8. Michel de Ruysscher (Breskens) 45.33, 9. Kurt de Muyt (B) 46.32, 10. Noël Verbrugge (Axel) 46.44. Vrou wen: 1. Christianne Vermorken (Nieuw- vliet) 50.48, 2. Astrid Steijaert (Oost burg) 52.14, 3. Maycke van Summeren (Retranchement) 54.12. 4300 meter, mannen: 1. Roland Volleman (Terneu zen) 18.56, 2. Yves Kerckhove (B) 19.19, 3. Jaap Fremouw (Oostburg) 20.31, 4. Piet Westerweele (Aardenburg) 21.05, van onze sportredactie TERNEUZEN - De derby in de vijfde klasse van het zondagvoet bal voor vrouwen tussen Hul- sterloo en Clinge verdiende geen winnaar. Toch pakte Hulsterloo de drie punten via een 1-0-zege. Terneuzen won in de derde klas se moeizaam met 1-0 van Kaai- se Boys. Een zwaar gehavend Steen finishte een klasse lager op 3-3 bij DIVO. Derde klasse: Terneuzen-Kaaise Boys 1-0 (0-0): Een matige wed strijd. Vooral in de eerste helft was er nauwelijks sprake van krachtsverschil en doelgevaar. Na rust was Terneuzen iets ster ker. Het kreeg enkele kansen, maar miste de overtuiging om die af te ronden. Het enige doel punt viel in de 70e minuut en werd gescoord door Laura Grgu- ric uit een vrije trap. Vierde klasse: DIVO-Steen 3-3 (2-2): Steen miste elf speelsters door ziekte en andere oorzaken. Met vier meisjes uit de C-junio- De Graaf kon zes minuten lata weer gelijkmaken. Na een rode '1: kaart voor SVD-doelman Van't fc Zelfde wonnen de bezoekers als- te: nog door een derde goal van op- ite nieuw De Graaf. ïo MZVC-Cadzand 3-1: Ronald Di Bakker scoorde na vijf minutes tei 1-0. Een minuut maakte Peter at Nieskens uit een vrije trap 1-1 ro Na rust zorgde Sander de Vries He in de 69e en 79e minuut voorde sa verdiende MZVC-winst. Si 5. Benny Bouterse (Terneuzen) 21,33. Vrouwen: 1. Veronique VasseurlQost- burg) 23.12, 2. Hannah Risseam (Schoondijke) 24.27, 3. Emmy Quaiaert (Retranchement) 24.43. 2500 meter, mannen: 1. Patrick Temmerman IE 11.38, 2. Jordy Engelaar (Uzendp 11.48, 3. Niels Suy (Terneuzen) 11.50,4 Edwin Huigh (Oostburg) 12.01,5 Jr ques Zaman (Terneuzen) 12.05. Vroo wen: 1. Claire Volleman (Terneursf 11.40, 2. Dascha van den Hout I8i? vliet) 12.36. 3. Liselot Kaijser (Terne.- zen) 13.02. Jeugd, 1500 meter. Jos- gens: 1 Sebastiaan Bouterse (Terra- zen). Meisjes: 1 Valerie Vollemanfïe- neuzen). 750 meter, jongens: 1. Flora Huigh (Schoondijke). Meisjes: 1 fe renne Huigh (Cadzand). Terneuzen. Poolbiljarten, district Kanaalzone: Dream Team-The Dangr Zone 10-26, Milord-D-Generation t 14-20, Beterdak-The Riff 22-17. Stan: The Danger Zone 6-144, D-Generaw X 6-138. Milord 6-122. Bcterdak 6-1".:. Dream Team 6-98, The Riff 6 91. ViW' 2 6-88. Hulst. Rayoncompetitie. A-klaw: Garage Casteels-Cafe Santé b 3. FCfe Top-De Smet accountants 9-3. De Sm^ accountants 9-3, Tènce/Zaman Sport 2-OJB/Santé 2-8. Stand: FC De ïc« 7-21, Kabalt/De Vest 7-18, Ivens h school 7-18, Garage Casteels 9-18, Kast 8-15, Max Korting 8-15, OJB/SantéH De Smet accountants 8-4, Café San: 9-4, Tènce/Zaman Sport 2 8-0. B-klasse: Café De Landbouw-CaféAr> biance 8-5, IZV/IBS-Donckers 2-1 Stand: Café De Landbouw 9-24, Café1 Zoutvatje 8-22, Donckers 8-1'. Neckermann/Stuntmarkt 8-13, Sporting HTN 8-12, Café Ambiance 9-12, Morrs 8-9, IZV/IBS 9-7, Rue du Nord/MicroZ 8-4, IZV/IBS 2 9-4. ren kon coach Edwin Hendrik toch afreizen naar Dinteloord De uitslag was verdiend. Sa'on- na van de Ven bracht Steen b een kwartier aan de leidifj maar in de 40e minuut stond® thuisploeg op 2-1 door treffe van Corina Tiberius en Dia® Bosman. Op slag van rust ver; Melanie de Cock gevloerd en ver zilverde Saskia Blommaert toegekende strafschop. E® kwartier voor het einde liet s, met een diagonaal schot 2-3 no teren Vijf minuten later bepaa-; de Diana Bosman de eindstand op 3-3. Vijfde klasse: HulsterIoo-ClioE< 1-0 (0-0): Een echte derby veel spanning. In de eerste heli! was Hulsterloo iets beter, al le verde dat weinig doelgevaarf| In het begin van de tweede he» liet Clinge enkele kansen onbe nut. Vijf minuten voor het einde schoot Katrien de Visser na mens de bezoekers tegen de 1® Twee minuten later scoor® Tamara van Puijvelde het enig? doelpunt. Erik Cappon loopt in Natuurloop van begin tot einde aan de leiding door Wim de Vos HEIKANT - Voor Terneuzenaar Erik Goossen was een aantal deelnemers aan de 26e Jeff Thuy Memorial veel te sterk. Het Belgische duo Chris Verbeek en Ben ny Cornu heerste de hele wedstrijd. Ver beek won uiteindelijk. Opmerkelijk was de zege van voormalig wielrenster Bauk je Doedee op de middenafstand. Voor Erik Goossen was het vóór de bosloop in Heikant de vraag of hij de ma rathon van Terschelling, twee weken ge leden, goed verteerd had. De Terneuze naar liep zaterdag een goede wedstrijd, maar kon het de twee Belgen niet lastig maken. „Dat was ook niet mijn opzet. Be langrijker was de vraag of die marathon nog in mijn benen zat. Ik moet zeggen dat ik er weinig hinder van heb ondervon den." Goossen, die op de streep anderhal ve minuut achterstand had op winnaar Verbeek, was tevreden over zijn wed strijd. „Toen ik hoorde wie die twee Bel gen waren, wist ik meteen dat ik niet moest proberen om naar hen toe te lopen. De derde plaats vasthouden vond ik toen belangrijker." Op de middenafstand bij de vrouwen ging de overwinning naar Baukje Doe dee. De ex-wielrenster verklaarde niet van plan te zijn een loopbaan als atlete te beginnen. „Nee, zeker niet. Ik wil in beweging blijven en daarom heb ik beslo ten één keer in de week te gaan lopen", aldus Doedee, die actief is als begeleid ster van de wielrensters van Theo Middel kamp. Schoonfamilie Dat hardlopen gaat ze niet altijd in wed strijdverband doen. „Het lopen zelf staat voorop. Vandaag was ik bij mijn schoon familie hier in de buurt. Daarom heb ik voor deze loop gekozen. Het is immers leuker om in een groep te rennen dan in mijn eentje kilometers te maken." Gisteren won Erik Cappon de eerste Ma zars Natuurloop van dit seizoen. De at leet uit Zuidzande liep op het strand bij Cadzand van start tot finish aan de lei ding. Aan het eind van de bijna tien kilo meter lange loop had hij een voorsprong van bijna vier minuten op Peter van Waes. Cappon deed het de afgelopen maanden noodgedwongen wat rustiger aan. Enkele blessures hielden hem aan de kant. Volgens de atleet nadert hij zijn topvorm weer. Tijdens de Hulsterlooloop in Nieuw-Namen en de Piet Spruit Me morial in De Braakman koos hij nog voor de middenafstand. „Toen was ik mis schien tachtig procent. Sindsdien gaat het stapje voor stapje vooruit. Ik ben nog niet op mijn top, maar wel tevreden. Van daag moest ik in de laatste ronde wel wat gas terugnemen. Wat dat betreft was het goed dat de concurrentie niet groot was." De goedbezochte Natuurloop was door het solo-optreden van Erik Cappon verre van spannend. Peter van Waes uit Aar denburg liep steeds op de tweede plaats, hoewel hij in de slotronde nog wel een aanval van Jan van Hoeve uit Oostburg moest afslaan. Bij de vrouwen was Christianne Vermor ken uit Nieuwvliet de sterkste. De mid denafstanden (4300 meter) werden ge wonnen door Roland Volleman uit Ter neuzen en Veronique Vasseur uit Oost burg. Claire Volleman uit Terneuzen ze gevierde bij de vrouwen in de loop over 2500 meter. Deelnemers aan de natuurloop op het strand bij Cadzand. foto Peter Nicolai conden niets met drie-te- gen-één-situatie", memoreerde de Oost-Souburger, die kandi daat trainer is bij de ploeg waar hij momenteel ook speelt: RCS. Het duel in Zaamslag boeide van begin tot eind. De thuis ploeg startte sterk en had al in de tweede minuut op 1-0 kun nen komen als spits Peter Diele man secuurder in de afwerking was geweest. Hij speelde de bal te ver voor zich uit, waardoor doelman Arjan Van Dam een treffer kon voorkomen. Zijn collega Jeroen Bottinga moest zich daarna bewijzen toen Silvester Sabajo hem onder vuur nam. Vervolgens moest Van Dam weer handelend optre den om Ugur Kahveci van een treffer af te houden. De doel man kon na afloop gehuldigd worden als man-of-the match aan de kant van Heinenoord. Jeroen Bottinga verdiende dat predikaat bij de thuisclub. Hij stuitte de doorgebroken Mara- donna Philips, behoedde de thuisclub voor een achterstand dpor een schot van Sabajo te pa reren en ook de doorgebroken Vakomen Kromah wist hij de voet dwars te zetten. Na rust zagen de toeschouwers een ander beeld. Beide trainers stelden orde op zaken in hun ver dediging. Veel middenveldspel en aanzienlijk minder mogelijk heden typeerden toen Zaam slag-Heinenoord. Bij de thuisclub vervulde de ten gere verdediger Arjan Hamelink in de tweede helft een hoofdrol. Ook hij was echter geklopt toen Michel van de Heuvel in de slot fase alsnog de 0-1 op het bord leek te krijgen. De uitstekende Terneuzense Boys-verdediger Jordi Goossen haalt zijn tegenstander onderuit en veroorzaakt een strafschop. Keeper Ronald Gort zou die even later stoppen en zijn ploeg nog even in de race houden. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 46