Zierikzee strijdt maar mist geluk 3BSD kansloos en puntloos Tafeltennistrio Scaldina heeft één punt nodig Delta Sport in slotseconden naar nederlaag Dennis Voshart ziet kansen voor All Ready Basketballers Mevo'80 misgunnen elkaar bal Alleen Wally Houtepen onttrekt zich aan malaise Tweede plaats voor GZC Knappe winst jeugd Scaldina Schouwse tweedeklasser zakt af naar laatste plaats na verlies tegen Halsteren Ook verlies De Stene Brug uitslagen iiiiHmi 11 rnai iuay door Bas Abresch VLISSINGEN - Voor de zesde keer op rij verloren de basket ballers van Mevo'80. Tegen Ma rathon 2 werd het 82-52. Vol gens oudgediende Ronald Scher- penzeel (61) is Mevo'80 geen team. „We zijn niet goed op elkaar in gespeeld. Op het laatste moment gaan we meer voor eigen succes dan dat we de bal aan de vrije man gunnen. Basketbal is een teamsport, dus we moeten ons ego uitschakelen. Maar dat is moeilijk. Zelf maak ik me er ook nog schuldig aan. De inzet is er wel, maar ons grote j_ dat we geen team zijn", zo be-, schrijft Scherpenzeel de oor zaak van het tot nu toe dramati sche seizoen. De jongelingen van Marathon 2 bleken minder zelfzuchtig scoorden er lustig op los. Het aanvalsspel van Mevo'80 was te paniekerig om het de thuisploeg echt lastig te maken. Zo bleef de Schouwse ploeg ook na zes duels met lege handen achter. Scores Mevo'80: Pieter van de fa te 19, Jan-Kees Jongejan 15, Gust avo Perena 6, Henk. van Donk 41 Kees Kooman 4, Ronald Scherpen'. zeel 4. doorWim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbal lers van EMM gingen in de eer ste klasse zwaar onderuit. De Middelburgse formatie verloor met grote cijfers van Taxandria: 30-19. „De cijfers doen anders vermoe den maar we zijn niet afgescho ten", stelde oefenmeester Hans Dierickx van eersteklasser EMM. Waar het dan aan schort te? EMM liet acht open kansen liggen en zes breaks werden om zeep geholpen. Voorin was het niet de dag van Ben Alexandere. Normaal neemt de Fransman de AAGTEKERKE - Een viertal van de Goes-Zierikzee-Combi- natie (GZC) is zaterdag in Aagte- kerke tweede geworden in het jaarlijkse RABO-sneldamtoer- GZC moest alleen PWG 's-Gra- venpolder voor zich dulden. Het kwartet, onder aanvoering van Kees Rijk, verloor met 5-3 van PWG. In de slotronde klom GZC alsnog naar de tweede plaats doordat PWG van concur rent Middelburg won. Middelburgers op sleeptouw. Gisteren werd nagenoeg alles ge mist. Alleen Wally Houtepen (tien treffers) onttrok zich aan de malaise. GOES - Het eerste jeugdteam van tafeltennisvereniging Scal-.il dina heeft Vitac met een 7-3-ne- derlaag teruggestuurd naar Vin kenveen in de landelijke C-klas- Scaldina 1-Vitac 1 7-3: Zowel Koen van Velthoven, Niels van Velthoven als Dennis Smalheer won twee keer. Alledrie boekten ze die onder meer in een vij: mer. Het dubbel was ook een spannend duel, waarin Smal heer en Niels van Velthoven we derom in vijf games wonnen. Scaldina 2-Westerzicht 2 3-7: Hanneke van de Werf zoi_ voor de Scaldina-productie Yannick Verseput en NataschaJ van de Toorn bleven puntloos. Scaldina 3-TC0'78 2 5-5: Hel kampioenschap blijft in zicht voor Scaldina. Corstiaan Stou-i ten speelde ijzersterk en won. twee keer. Gerwin Flikweert won ook twee keer, Bart van j Zuidland één keer. door Pieter van Klinken HARDINXVELD-GIESSEN- DAM - All Ready heeft zaterdag in Hardinxveld-Giessendam de tweede wedstrijd van de zaal competitie met 11-7 verloren van HKC. De Zierikzeese ploeg kon lang bijblijven en even op twee punten voorsprong komen, maar in de tweede helft was HKC te sterk. Jan-Willem van Nieuwenhuize was geblesseerd, waardoor All Ready uit het tweede elftal moest putten voor een vervan ger: Martijn de Wit, die een pri ma wedstrijd speelde in de Zie rikzeese hoofdmacht. In de eerste helft ging All Ready verder waar het vorige week (winst tegen Swift) was geble ven. De ploeg straalde vertrou wen uit. Daardoor kon ze goed bijblijven. Via 0-1 en 0-2 werd het 1-2 en 2-3. Daarna nam All Ready het heft in eigen handen. Het werd 3-5, maar voor rust kwam HKC toch nog op gelijke hoogte. In de tweede helft moest All Ready afhaken, hoewel de ploeg zeker niet slecht speelde. Speler-trainer Dennis Voshart was positief: „We kunnen het blijkbaar elke ploeg moeilijk ma ken, want ik zie in HKC een top drie-ploeg. Als we er maar als team en als collectief staan. Ik zie handhaving binnen handbe reik." Na de twee punten van vo rige week tegen Swift ziet Vos hart voor volgende week weer mogelijkheden. „Maassluis is de enige ploeg waartegen we op het veld echt slecht hebben ge speeld. Dat gebeurt ons geen tweede keer. We hebben goede kans dat we tegen Maassluis weer punten halen. Tegen die ploeg kunnen we laten zien dat we in de eerste klasse kunnen blijven." Scores Ail Ready: Esther Snoek 3, Remy QuistHenk de Graaf}, Anouk van Tiggelhoven en Manon Torensma allen 1 door Niels Bouterse ZIERIKZEE - Zierikzee leed gis teren een zware nederlaag op ei gen veld tegen het zwakke Hal steren. Niet alleen de 2-1-neder- laag kwam hard aan voor de Zie rikzeese voetballers, maar voor al het feit dat de ploeg zich nu helemaal onderaan in de tweede klasse bevindt. De Brabantse tegenstander deed er gisteren alles aan om Zierikzee een gemakkelijke mid dag te geven. De Schouwse voet ballers kregen ruimte om te voet ballen en bij balverlies ontvin gen ze de ballen van Halsteren nonchalant terug. Maar Zierik zee verspeelde de kansen, want de ploeg was ondertussen bezig met een andere strijd: de strijd tegen pech. Spits Rutger Koom an: „Weer valt zo'n lullig kop balletje via de paal voor de voe ten van een andere tegenstan der. Dat overkwam ons twee we ken geleden tegen EB OH ook al. Het zit ons steeds tegen." De pas aangestelde trainer, Ro nald van Oeveren, was het daar volkomen mee eens. „We missen het geluk. In de tweede helft kon de keeper een kopbal van ons nét pareren voor de lijn. Met wat geluk had zo'n bal er ge woon ingegaan. De tegenstan der heeft dat geluk wel." Ook de vele blessures in de eerste selec tie zat de nieuwbakken coach te gen. En op het moment dat Van Oeveren vertelde dat hij blij was dat Mathijs Hage weer fit aan de wedstrijd was begonnen, beseft hij dat hij ook deze spits over twee weken niet meer kan gebruiken. Dan vertrekt Hage Zierikzee-verdediger Mariko Rouw probeert een aanvaller van Halsteren van de bal te houden. samen met zijn medespits Rut ger Kooman op een maandenlan ge rondreis via Engeland rich ting Scandinavië. Dit was ook de reden dat Leon Sinke giste ren de voorkeur kreeg boven Kooman, die normaliter naast Hage in de frontlinie staat. „Waarschijnlijk spelen we vol gende week voor de beker tegen Steenbergen al niet meer mee. En Leon speelde de laatste wed strijd goed, dus ik begrijp de be- lissing van de trainer", reageer de Kooman na afloop. „Toen ik foto Dirk-Jan Gjeltema er dan toch in mocht komen, dacht ik nog wel even voor wat vuur te zorgen, maar helaas kwam ik te laat." Voor veel meer dan een onfortuinlijke val in de het vijandige strafschopge bied kwam de 23-jarige spits niet. Kooman mocht pas een kwar tier voor tijd invallen voor Wer ner Boot. Zijn teamgenoten ston den toen al tien minuten tegen een 2-1-aehterstand aan te kij ken. De laatste goal werd ge maakt volgens het eerderge noemde verhaal van Kooman en werd binnengetikt door Halste- ren-spits Richard Mol. De eerste twee goals vielen in het slotminuten van een trooste loze eerste helft. Rick Heijmans, oud-Rillandia-speler, knikte in de 35e minuut de bal binnen. Mathijs Hage ging gewillig lig gen toen hij in de laatste minuut voor rust aangetikt werd binnen de zestien meter. De spits benut te zijn vierde strafschop van dit seizoen. Van Oeveren stond er toch na de verloren partij niet ontevreden bij. Hij was zelfs lovend over zijn team. „We hebben als ploeg goed voor elkaar gewerkt. Als we dan toch degraderen, moet dat wel op een waardige manier gebeuren. Ik denk dat we van daag gestreden hebben zoals het hoort." Zierikzee - Halsteren 1-2 (1-1). 35. Rick Heijmans 0-1, 44. Mathijs Ha ge 1-1 (strafschop), 69. Richard Mol 1-2. Scheidsrechter: M. Ram- persad (Rotterdam). Gele kaart: Barry Hage, Envin Nelissen, Wer ner Boot (Zierikzee), Raymond Haast, Remco van Haaren, Eric van de Lindeloof (Halsteren). Zie rikzee: Peter Brussé; Mariko Rouiv, Erwin Nelissen, Werner Boot (79. Rutger Kooman), Kasi- mier Snoek; Barry Hage; Freek To rensma, Martijn van Grunsven(85. Patrick Verboom), Serge Berre- voets; Leon Sinke, Mathijs Hage. De Deense wereldtopper Brian Knudsen gaf 3BSD-speler Jan Suykerbuyk geen kans in het bekerduel tussen hun ploegen. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven GOES - Het bekerduel in de eer ste ronde van de nationale be kercompetitie tegen het eredivi sieteam Hanze Catering maakte een einde aan een droom voor de biljarters van 3BSD Duive- lands Meubelhuis. De strijd ein digde in 0-8 en 0-12 in sets. Voor 3BSD eindigde een mooie ervaring. Twee voorrondes over leefde de Schouwse formatie en de climax tegen een eredivisie team was een gedroomd scena rio. Piet Kox opende tegen Jelle Pijl verrassend en bood meer te genstand dan waarop de Tukker had gerekend. Alleen in de twee de set was de weerstand van Kox minimaal, maar in de eer ste en derde set liet hij zich niet zomaar wegdrukken. Genoeg voor een setje winst was het niet maar hij oogstte wel waardering van zijn tegenstander. Op de andere tafel ging Philip van der Male de ongelijke strijd aan tegen de topper Mikael Nils- son. Deze 35-jarige Zweed ken de geen mededogen en finishte de eerste set in zes beurten. In de tweede en derde set liet hij de teugels wat vieren en kon Van der Male meer in zijn spel komen. Vooral het verweer in de derde set bood hem veel genoe gen (9-15 in 13 beurten). Daarna was het wachten op Ad Koorevaar die onderweg was van een wedstrijd in Duitsland. Dat werd niet door iedereen op prijs gesteld. „Een Zweed en een Deen zijn keurig op tijd, maar een Nederlander laat drie kwartier op zich wachten", was een van reacties uit het publiek. Het excuus van de Dordtenaar (hij stond in de file), viel slecht. Na de gedwongen rustpauze vocht Sjaak de Visser meer te gen zichzelf dan tegen de laatko mer. Ik heb genoten van zijn spel, maar was zelf teveel ge strest om er iets van te maken", was zijn reactie na afloop. Jan Suykerbuyk was vooral de eerste set te nerveus om partij te bieden aan Brian Knudsen. De Deen nam het duel direct se rieus en ging geconcentreerd en doeltreffend te werk. In negen beurten was het gebeurd. Daar na verslapte hij en begonnen de beurten op te lopen. Een bedrei ging vormde zijn tegenstander echter niet, al deed de thuisspe- ler in de tweede set aardig mee. „De precisie ontbrak bij vla gen", vertelde Knudsen na af loop. „Het was moeilijk de con centratie vast te houden. Je weet als je tegen een topper speelt, dat je geen kansen mag missen. Nu wist ik dat ik niet kon verliezen en dat deed mijn spel geen goed. Daarbij hoorde ik het publiek praten en hun fa voriet aanmoedigen en dat vond ik ook wel leuk. Dat is niet goed voor 'je spel, als je dat allemaal meekrijgt, maar ik voelde me er wel goed bij. Het was leuk om hier te spelen. Goede sfeer. Daarom zijn Mikael in ik ook blij in de Nederlandse competi tie te kunnen spelen. Het biljar ten leeft hier." 3BSD Duivelands Meubelhuis- Hanze Catering 0-8 (0-12). Jan Suykerbuyk-Brian Knudsen 0-3 (4-15, 9-15, 4-15, 0.404-1.022); Phi lip van der Male-Mikael Nilsson 0-3 (2-15, 4-15, 9-15, 0.468-1.363); Sjaak de Visser-Ad Koorevaar 0-3 (2-15, 1-15, 0-15, 0.088-1.285); Piet Kox-Jelle Pijl 0-3 (10-15, 1-15, 11-15, 0.523-1.022). van onze sportredactie GOES - De driebanders van De Stene Brug kunnen terug kijken op een mooie ervaring maar de zege in de bekerwed strijd tegen het eredivisie team van Rüttchen Advies ging zoals venvacht naar de bezoekers. De cijfers, 0-8 en 0-12 in sets. Nog nooit verbleven er in een weekeinde zoveel topbiljar- ters in Goes als nu. Zaterdag bezochten de biljarters van Rüttchen Advies en Hanze Ca tering biljartcentrum Yip Pla za voor hun bekerduels tegen De Stene Brug en 3BSD Dui velands Meubelhuis. Gisteren was 't Tapperij ke te gast in Brasserie Ockenburgh voor het duel in de eredivisie tegen Delta/Frans Bevers. De Stene Brug-Rüttchen Advies 0-8 (0-12). Piet Kock-Murat Na- ci Coklu 0-3 (0-15, 3-15, 10-15, 0.393-1.285); Arjo Hollestel- le-Frank Martens 0-3 (2-15, 5-15, 7-15, 0.400-1.250); Wim de Kok-Arie Weijenburg 0-3 (5-15, 9-15, 3-15, 0.586-1.451); Marco van der Hout-Ad Broeders 0-3 (7-15, 7-15, 9-15, 0.450-0.849). van onze sportredactie GOES - De tafeltennissers van het Zierikzeese Scaldina heb ben vrijdag aan één punt vol doende om het kampioenschap in de derde klasse A binnen te halen. Dat moet gebeuren tegen de enig overgebleven concur rent Big Smash uit Biggenker- ke. Streekgenoot Kerkwerve moet drie punten maken tegen Kapelle 2 om een p/d-wedstrijd zeker te stellen. Middelburg 7-Scaldina 1 2-8: Kopman Hans Volkeri bleef on geslagen, maar tegen Walter de Leeuw was het nipt en met aar dig wat geluk: 10-12 in de vijfde game. Ai-jan Bom speelde tegen Simon de Leeuw de eerste twee games als een dweil, maar daarna kwam Bom in zijn spel won als nog met 7-11, 8-11 en 5-11. Daarna won Bom nog een par tij, waardoor hij evenals Cor Smalheer twee zeges aan het to taal toevoegde. Het duo Smalheer/Volkeri won het dub bel heel simpel met 1-11, 9-11 en 3-11. Kerkwerve 1-The Back Hands 6 2-8 en Kerkwerve 1-Amemui- den 4 5-5: Tegen The Back Hands kwam Stoffel van de Wekken voor het eerst deze com petitie in actie. Hij was lange tijd afwezig door een armblessu- re. Die speelde hem nog steeds parten en mede daardoor bleef hij aan de negatieve kant van de score. Arie de Mik pakte twee belang rijke punten. Eerder in de week tegen Arnemuiden 4 won De Mik al zijn partijen. Albert de Vos won van Metsemakers en winst in de dubbel betekende het vijfde punt. Scaldina 2-KapeIle 3 4-6: Door de kleine nederlaag is de kans op de tweede plaats minimaal geworden. Naaste concurrent Kapelle staat vijf punten voor. Jan Kik won twee keer en Art hur Schenk en Pang Yuen één keer. Het dubbel ging met 12-14 in de vijfde game verloren. Scaldina 3-Oudelande 2 2-8: Ma rio van Popering haalde de eni ge punten binnen. Richard Smal heer en Jeffrey Bakvis (twee keer nipt in vijf games) konden een p/d-wedstrijd niet voorko men. Kerkwerve 3-Middelburg 10 7-3: Jos Lindeman was op dreef met drie winstpartijen. Gerard Knol was twee keer de beste. Henk 't Hart was één keer de baas en won samen met Knol ook de dubbel, waardoor lijfsbe houd dichtbij is. Scaldina 4-Middelburg 9 4-6: Scaldina houdt kans op de titel. Invalster Nicole Verbraak bleef puntloos. Jan Remmer won twee keer, Jan Kastelein één keer en samen won dit duo het dubbel. Kerkwerve 4-TTVO 5 9-1: Anja Plandsoen verloor de eerste par tij in 3 games, maar vervolgens bleef ze samen met Daan van de Hoek en Leo Flikweert ongesla gen. Met nog één duel voor de boeg (tegen de hekkensluiter) staat Kerkwerve op één punt van de koploper. Oudelande 4-Scaldina 5 6-4: Scaldina gaf de koploper goed partij en kreeg lucht in de strijd tegen degradatie. Youri van Dij ken won tweemaal, Mar Holkers en Bert de Jong elk éénmaal, 't Batje 3-Scaldina 6 5-5: Scaldi na 6 speelde zich hiermee in vei ligheid. De grote man was inval ler Joop van Houdt die al zijn wedstrijden won. Gerrit van den Bosch tekende voor de overi ge punten. Bram Vroegop bleef puntloos. TTVO 6-Kerkwerve 6 2-8: Jaap-Jan de Bruine en Kees van de Hoek waren opppermachtig en wonnen beiden drie keer. Jan-Kees van de Hoek voegde één individueel punt toe en sa men met zijn broer Kees ook het dubbelpunt. Kerkwerve 6 is uit gespeeld en staat twee op de ranglijst. Kerkwerve 5 kan nog voorbij komen. Scaldina 7-KapeIle 6 1-9: Lijfs behoud is nog niet zeker voor Scaldina 7. Koop Broekhuizen wont de eerste partij van Jean van de Boom met 11-9 in de vijf de game, maar daarna ging geen punt meer naar Zierikzee. Oudelande 7-Scaldina 8 3-6: Daar beide teams maar met 2 spelers kwamen opdagen hoef den er maar 5 partijen gespeeld te worden. Leon Boogaard bleef deze avond ongeslagen en Evelien Kostense won één keer, plus sa men het dubbel. doorWim Kakebeeke BERKEL ENSCHOT - In zaal handbal liggen winst en verlies heel dicht bij elkaar. Gisteren werd Meco/Delta Sport er nog maar eens even fijntjes aan her innerd door White Demons 2. Met nog zo'n 35 seconden op de klok tikte Merijn de Vos de ge lijkmaker binnen. Een sprong- schot uit de tweede lijn, strak en laag in de verste hoek: 26-26. De kaarten leken geschud. Het onheil sloeg toen echter toe. In de resterende halve minuut prik te middenmoter White Demons er alsnog nog eentje bij de blauwhemden binnen. Sluitpost Jacco de Loof was kansloos. De Zierikzeese ploeg keerde met le ge handen huiswaarts: 27-26. „Dit is zuur. kan ik je verzeke ren" klonk het kalm uit de mond van trainer Bert Nuijens. Van binnen baalde de keuzeheer als een stekker. „Dit is zachtjes gezegd niet leuk. Laten we het daar maar bij houden." Op het slotakkoord na was er voor Nuijens weinig reden tot klagen over de geleverde prestatie in sporthal 't Ruiven. De koers die vorige week in het tweede be drijf werd ingezet tegen Arte- mis, werd gisteren op Brabantse bodem verdienstelijk doorge trokken. Overigens zonder Joey Aertssen. De tweedelijnspeler had tegen Artemis drie gekneus de ribben opgelopen en zal er enige weken niet bij zijn. Ook Sjoerd Jongepier trainde niet vanwege een liesblessure, maar was wel van de partij. Nuijens zag Ricky Evertse weer terugke ren van een enkelblessure. Het vertrouwen in een succesvolle af loop was gisterenmiddag con stant aanwezig. Aanvallend liep het gesmeerd; ook omdat één van de zwakke schakels van White Demons de sluitpost was, Laag ging alles binnen. „Guido schoot de eerste drie ballen laag binnen. De vierde bal was hoog en die pakte hij. Wat moet je dan tegen de ploeg zeggen? 99 Procent ging er laag in." In de tweede lijn was een absolu te hoofdrol weggelegd voor Gui do de Graaf. Het linkshandige kanon stuurde maar li twaalf maal de dekking van White Demons het bos in. Ook Kenneth Mellaart (cirkel) en Me rijn de Vos (opbouw) deden me; hun vijf treffers een aardige duit in het zakje. Beide plot waren niettemin aan elkaar ge waagd. En dat zou ook zo blij ven tot de slotfase. Via 12-11 bij de pauze nam Delta Sport het heft in handen: 20-22. Bloedstollend Groter werd de marge nooit. Daarvoor waren de krachtsver schillen te klein. Wat eigenlijk niemand verwachtte gebeurde in de slotfase toch. De partij ver diende geen winnaar, maar d: hadden de Brabanders lak aan De winst werd in een bloeds lende ontknoping alsnog in de wacht gesleept. Nuijens: .,Je moet je man nooit meer laten Scores Delta Sport: Guido dc Graaf 12, Merijn de Vos en Ken neth Mellaart beiden 5, Boh M" Lint 2, Jimmie Niemans en Cuust Sluijs beiden 1 Zierikzee. Reacreatieve competitie: Stella Boys-IPZ 4-9, FC Kerkwerve-IB Wijnstekers 1-12, Airpack-Garage Sla ger 2-9, Motoren Boys-Nugrin/Sjaak 2-8, Van Oeveren/WIK-Cafe De Vlinder 6-1, SV Dreischor-Braber Groenvoorzie ning 3-9. Garage Slager Nugrin Sjaak v Oeveren/WIK IPZ C. de Vlinder SV Dreischor Br. Groenvoor. 7 0 IB Wijnstekers FC Kerkwerve Motoren Boys Stella Boys Airpack 1 21 52- 22 1 19 44 - 24 1 17 39- 20 3 13 57- 36 3 13 33- 33 4 12 36- 33 4 12 54- 32 Zierikzee. Reacreatieve competitie- Beker, tweede ronde: Profile Tyre«n- ter Rinus Roon-Mevo'80 3-0, Zeel^j" dia-Sgravo-de Verfbron 3-0, Ravia'TO' hoek Schïlderbedrijf-Fixet Schuddr beurs 1-2, SV De Brug-Big Boss 0-a Sgravo-DEK verkeersopleidingen- Schouwse Bouwmaterialen handel 0-3. Vrouwen, tweede ronde: Marlecot 1000/Cluzona D-Grand Café Helder3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38