Er was alleen een enorme knal Ik ben nieuwsgierig, veelzijdig, kleurrijk, leerzaam, informatief. k ben... i PZC Rijksbijdrage voor verdiept spoor Goes papieren karton .12 Uitje Kinderopvang Walcheren eindigt in nachtmerrie Vragenlijst voor passanten in moordzaak hldhftfrfrjlt, papier en l^rhn1 maandag 20 november 2006 door John Lazaroms ROOSENDAAL - Geschokt en aangeslagen staat het personeel van Kinderopvang Walcheren in de berm van de A58 bij Roosendaal. Amper een uurtje nadat ze in Middelburg in de bus stapten voor een gezellig personeelsuitje naar Oberhau- sen in Duitsland eindigt hun reisje abrupt. Twaalf mensen raakten ge wond, van wie twee vrij ernstig, nadat de bus, met daarin 29 me dewerkers van de Kinderop vang, zaterdagochtend vroeg in reed op een vrachtwagen. Brandweerlieden en ambulance personeel zijn kort daarna druk bezig de gewonden uit de bus te halen en naar de ambulances over te brengen. Zij die met de schrik zijn vrij gekomen staan langs de kant. Een enkeling heeft schaafwonden of kneuzin gen. De lichtgewonden zijn vrij snel weggebracht met de ambu lances. Een vrouw, de zwaarst gewon de, heeft extra zorg een aan dacht nodig. Zij kan pas worden vervoerd naar het Roosendaalse ziekenhuis als de trauma-arts die met de traumaheli is ingevlo gen groen licht geeft. Bij de aan rijding werd ze door de touring car naar voren gekatapulteerd om vervolgens tegen de voorruit te belanden. Daarbij liep ze in elk geval meerdere botbreuken op. Trillend staat een van de mede werkers aan de kant van de weg te wachten tot de geschrokken passagiers met busjes van de brandweer naar de Roosendaal se brandweerkazerne vervoerd zullen worden. „Het ging alle maal zo snel. Er was geen pa niek, dat viel me wel op. Geen gegil of zo. Alleen een enorme knal. We zaten net aan de kof fie", aldus de vrouw, die zegt dat de vrouwen op de eerste rijen nog goed zijn weg geko men. „Die hadden hun gordels aangedaan." Gelukkig kan er ook nog een lachje af als enkele van de mede werkers in een politiebusje moe De zwaar gehavende bus na het ongeval op de A58 bij Roosendaal, waarbij twaalf mensen gewond raakten. ten plaatsnemen in dat deel dat normaal voor arrestanten is be doeld. „Nee, ik denk niet dat ik slachtofferhulp nodig zal heb ben", reageert een van de vrou wen op het aanbod van de mede werkers van de Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen. Maar de medewerkers van de dienst dringen er toch op aan. „Nu is het misschien niet nodig. Maar wat als het straks alle maal aan het bezinken is", zo legt de medewerker .uit. Waarop de vrouw besluit dan toch maar haar naam op de lijst te laten zetten. Een tweede bus, met daarin nog eens zestig medewerkers, raakte niet betrokken bij de aanrij ding. Pionnen Het ongeval gebeurde tegen half negen. Ter hoogte van de afrit Roosendaal-Centrum, pal voor het politiebureau Roosen- daal-Bovendonk, was een van de weghelften van rijksweg A58 afgesloten wegens werkzaamhe den aan de verlichting. Omdat een personenauto, bestuurd door een 38-jarige Roosendaal se, plotsklaps tussen de pionnen van de afzetting invoegde moest een truck met oplegger bruusk remmen. De 39-jarige chauffeur van de touringcar kon niet meer tijdig remmen. Hij reed in op de voor hem rijdende truck, die werd be stuurd door een 23-jarige Don- genaar. Naast de ernstig gewon de vrouw liepen passagiers ver schillende lichte verwondingen op, variërend van snijwonden door rondvliegend glas tot lich te kneuzingen. De twee zwaarst gewonde slachtoffers werden naar het Roosendaalse Franciscusziekenhuis gebracht, de anderen naar Breda (6) en Bergen op Zoom (4). Deze tien konden na behande ling naar huis. Meteen na het on geval sloegen de hulpdiensten groot alarm. Voordeel voor de hulpdiensten was dat, vanwege een grootschalige rampenoefe ning op het HSL-traject bij Bre da, er al veel hulppersoneel aan wezig was. De politie sloot na het ongeval foto Peter van Tri jen meteen de snelweg door Roosen daal af voor alle verkeer om een uitgebreid sporenonderzoek op te starten. Rond half twaalf werd de weg weer vrijgegeven voor alle verkeer. Zowel de chauffeur van de bus als de be stuurster van de personenauto, die zich pas later bij de politie meldde, zijn door de politie ge hoord over de toedracht van het ongeval. Alle deelnemers aan het bedrijfsuitje werden kort voor twaalf uur met bussen weer terug naar Zeeland ge bracht. door Rinus Antonisse GOES - Minister Peijs (CDA, verkeer en waterstaat) draagt bijna negen miljoen euro bij aan het aanpakken van de spoorlijn- hinder in Goes. Er is nu voldoen de geld - tegen 40 miljoen euro - om het plan voor een half ver diept spoor uit te voeren. Gedeputeerde H. van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening) toont zich zeer verheugd over het besluit van de bewinds vrouw. Hij onderstreept dat aan leg van een betonnen bak tussen grofweg Van Hertumweg en Buijs Ballotstraat niet alleen gunstig is voor het verminderen van de geluidhinder die de trei nen veroorzaken, maar ook voor het dempen van trillingen. „Ik ben er hartstikke blij mee", aldus Van Waveren. „De finan ciering is rond. We kunnen nu met spooiwegbeheerder Prorail gaan praten over hoe we het ver der precies gaan doen." Hij wil de vaart er zoveelmogelijk in zien te houden. Er is al veel voor werk verricht; zo voert Prorail precisiemetingen uit naar de tril lingen in de woningen lahgs het spoor. Bijdrage De gedeputeerde geeft aan dat de bijdrage van het Rijk de laat ste is die nog nodig was om groen licht voor het plan te kun nen geven. Eerder stelde ha venschap Zeeland Seaports al 20 miljoen euro beschikbaar, de provincie en gemeente Goes ko men beide met vier miljoen euro over de brug en Prorail is aan de bak voor twee miljoen. Door de spoorlijn half verdiept aan te leggen, zullen er geen (ho ge) geluidsschermen nodig zijn. De bewoners van Patijnweg en Willem Zelleweg profiteren hier van. Daar waar het verdiepte spoor langzaam omhoog komt (onder meer ter hoogte van de Kloetingse Parallelweg) zullen veel minder hoge schermen noodzakelijk zijn. Van Waveren gaat ervan uit dat ter hoogte van de huidige spoor wegovergang tussen Van Her tumweg en De Ruyterlaan een verkeerstunnel wordt aange legd. De gemeente Goes daarvoor al verschillende va' rianten op een rij gezet. Wethouder S. van 't Westeinde (WD, financiën) van Goes is 'heel blij en gelukkig' met de toe- zegging van Peijs. „Op deze ma- nier hebben we een project, we kunnen verder. We komen nog ietsjes tekort, maar daar moeten we nog maar eens goed naar kij ken, dat is wel op te lossen." Minister Peijs haalt het geld uit de met 300 miljoen euro gevulde pot voor zogeheten 'spoorse doorsnijdingen'. Hiermee heb; ze gemeenten om de barrièrewer king van het spoor in stedelijk gebied te verminderen of op ie heffen. In totaal kreeg de minis ter ruim 100 aanvragen, Dat die van Goes bij de gehonoreerde aanvragen behoort, ziet gedepu teerde Van Waveren mede als een erkenning dat het om goed plan gaat. Fietstunnel Hij vindt dat Zeeland trouwens toch niet te klagen heeft. Oo een vei-zoek van de gemeente Ka- pelle om een bijdrage (de hoogte is niet nog bekend) voor eea fietstunnel onder het sp toegewezen. „Een kindveilige ontsluiting van de nieuwe Annie M. G, Schmidt wijk komt nu een stuk dichterbijstelt Van Waver met genoegen vast. De kosjs van deze tunnel naar de wijk Zuidhoek zijn begroot op onge veer 2,5 mil j oen eui'01 TERNEUZEN - De politie hei gisteravond een passantenonder- zoek gehouden in en rond di Gouwestraat in Terneuzti waar een week geleden m vrouw werd vermoord in has huis Passanten kregen een lijstje md vragen. Daarop stond onde meer de vraag of zij vorige wed zondag rond het tijdstip vantó misdrijf iemand met een hord hadden gezien. Oók deze krant werd gedrukt op verantwoord en gerecycled papier. Meer weten? Kijk op onze website. t informatiecentrum www.papierenkarton.org

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34