Kritiek op ontpoldergesprekken KRAS.NL We pakken het relaxed aan Kom op mensen, dit is een koopje Muziekgezelschap in de maak fartij van Zeeland spreekt over zieltjeswinnerij Controle op reclame langs polderwegen Kerst in JEN A Kerst in het STEIGERWALD Kerst in HANNOVER Kerst rond de BODENSEE Kerst in BERLIJN Kerst in KARINTHIË Ankie Verstelle en Alois de Munck zoeken mensen die hun Southwest Union Stageband komen versterken. door Rob Paardekam GOES - Goes is een muziekgezelschap rijker. Althans, dat hopen de vijf men sen die begin deze maand de Southwest Union Stageband hebben opgericht. „Nu moeten we afwachten of we vol doende mensen vinden die de band com pleet maken", zegt Alois de Munck. „Rond de jaarwisseling moet duidelijk zijn of we levenskansen hebben." De Southwest Union Stageband komt voort uit Showkorps Excelsior in Goes, dat de laatste jaren een moeilijk be staan leidde. Steeds meer leden haak ten af, omdat ze de zeer intensieve repe tities niet meer trokken. „Om eerlijk te zijn gold dat voor mij ook een beetje", zegt Ankie Verstelle, die nu betrokken is bij het nieuwe initia tief. „Ik loop tegen de vijftig en dan ga je het merken. Meedoen in zo'n show korps is lichamelijk best zwaar." Excelsior is een jaar geleden gaan sa menwerken met Showband Jeugdbe- lang uit IJzendijke, dat ook in zijn be staan werd bedreigd. Onder de naam Southwest Union Drum Buglecorps hebben ze het nog even kunnen uitzin gen. „Het was een korte verlenging van ons leven", zegt Alois de Munck. „De leden bleven afhaken." Een paar maanden geleden werd beslo ten het showkorps op te heffen, maar en kele leden wilden wel graag iets met mu ziek blijven doen. Daarom is er nu de Southwest Union Stageband. „Het is een big band, maar we permitteren ons iets meer vrijheid", zegt De Munck, die er straks de creatieve leiding heeft. De bezetting zal iets anders zijn dan die van een standaard big band. Duidelijk is dat er nog veel mensen bij moeten ko men. Gitaristen, koperblazers, drum mers, toetsenisten... Ze kunnen zich alle maal aanmelden. Ook saxofonisten zijn welkom. „Die hadden we niet binnen Excelsior", zegt De Munck. „Als we ze niet vinden, kunnen de saxofoons best vervangen worden door de melofoons, hoor, maar het zou toch mooi zijn." Overigens is de band met één of twee saxofonisten niet uit de brand, omdat er minimaal 'een lijntje' moet zijn. Dat wil zeggen: vier saxofonisten. De vijf mensen van het nieuwe gezelschap heb ben zichzelf tot de jaarwisseling de tijd gegeven om op sterkte te komen. „Het hoeven er dan niet per se dertien te zijn, maar we moeten wel iets van groei zien", vindt De Munck. Ondertussen kan Verstelle bijna niet wachten om te gaan repeteren. „Door het opheffen van het showkorps spelen we al een aantal weken niet meer. Dat is vreemd." De repetities staan gepland op zondag. Daarmee hoopt het gezelschap muzikan ten die ook al ergens anders spelen over de streep te trekken. „Veel andere mu ziekverenigingen oefenen op doorde weekse avonden", zegt Verstellen. „Het zou niet slim zijn om dat ook te doen." Eisen Ondanks de treurnis over het lot van het showkorps ziet De Munck kansen om op een wat hoger niveau te gaan wer ken. Om die reden worden wel wat ei sen gesteld aan mogelijke spelers van de Southwest Union Stageband. Het ni veau moet minimaal liggen op het b-examen van de muziekschool. „Men sen moeten aardig wat kunnen"zegt De Munck. „Al moeten we dat ook niet maandag 20 november 2006 b 13 agenda \STREEKACTIVITEITEN (OLIJNSPLAAT - Dorpshuis de Brug, ÜOO uur: Bijeenkomst SPCK voor alle rnoners en ondernemers uit Colijns- plaat, Kats en het buitengebied; ELLEWOUTSDIJK - Het Fort, 10.00- 17,00uur: Open voor bezichtiging; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: - 'Sïniorensoos; HEINKENSZAND - - De Stenge, 19.15 uur:Bridgen bij de Bridgeclub Borsele; KAPELLE - De Vroone, 09.30 uur: Schil- dirsclub; 10.00 uur: Internationaal dan- ffin; 13.00 uur: Soos, biljarten; 14.30 tr Gymnastiek; TaalGroenewoud, 16.45 -17.45 uur: Be lgen voor carapatiënten; KLOETINGE - Amicitia, 20.00 uur: Soi ls door de Alliance Fran§aise, Coeur deZëlande; KRUIIMIIMGEIM - Ons Dorpshuis, 13.00- 47.00 uur: Biljartclub senioren; 19.30 uur:schaakclub de Zwarte Dame; SCH0RE - Dorpshuis, 13.15 uur: Meer bewegen voor ouderen; WEMELDINGE - De Wemel, 9.15 - iö,00 uur en 10.00-10.45 uur: Meer be- wegen voor ouderen; 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; 14.00 uur: Koers- bal; VERSEKE - Zorgcentrum Vredelust, 10.30 uur: Bewegen voor ouderen; 13.30 uur: Biljarten in de hal; Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten, j 14.00uur: Bingo 50-plus. Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 l Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl foto Willem Mieras overdrijven. Bij dat b-niveau hebben we het echt nog niet over professionals, hoor." De band wil audities houden voor mensen die zich aanmelden, al wordt het met dat woord volgens De Munck misschien net iets te zwaar aan gezet. „Ik wil gewoon even horen wat mensen kunnen", legt hij uit. „Ik denk dat ik gewoon 'een muziekstuk opzet en hen laat meespelen. Dan heb ik vrij snel gehoord wat ze in hun mars hebben." De nieuwe band speelt in eerste instan tie muziek van de jazzlegenden Chuck Mangione en Stan Kenton. Het ligt voor de hand dat op termijn ook optredens verzorgd worden. Verstelle: „Dat is geen doel op zich, maar als het lekker gaat wel een logisch gevolg. Op een ge geven moment wil je toch laten horen wat je allemaal doet." Het fijne is volgens De Munck dat er geen tijdsdruk is en ook de financiën geen rol spelen. „Met het showkorps moesten we regelmatig optreden om uit de kosten te komen. Nu kunnen we het allemaal lekker relaxed aanpakken. Dat is een heerlijk gevoel." Mensen die in de Southwest Union Sta geband willen spelen, kunnen mailen (piccardt22@zeelandnet.nl) of bellen met telefoonnummer 0113-221498. lERNEUZEN - De fractie van Je Partij voor Zeeland (PvZ) in Provinciale Staten is verbijsterd ()Ver de 'informele' gesprekken, jjc milieugedeputeerde W. van Zandbrink vorige week heeft ge- met leden van het actieco- zijn t[ mité Ontpolderen, nee! en met le ver. (innr Wout Bareman SLUIS - De provincie Zeeland zitten, controleert de komende maan- cwalj- it wie} Een Inspectierondje door de ger meente Sluis leerde dat met na me campings, agrariërs en res taurants de fout ingaan. „Zij en allemaal een brief ge- waarin we wijzen op de n om overtredingen. Daarschrikken mensen van. In een aantal gevallen is het mogelijk om een is lord te vervangen door een ver van de ANWB, maar os of anderen moeten hun reclame he- of gedeeltelijk wegha len", zegt I. Hanse van de pro- lenl vincie Zeeland, in# den op illegaal geplaatste recla meborden langs alle water- idiapswegen in Zeeuws-Vlaan- deren. Een inspectie in de ge meente Sluis resulteerde on langs al in 28 waarschuwingen ondernemers en instanties die zich niet aan de regels hiel den, Binnen de bebouwde kom is het van reclameborden een raak van de gemeenten, maar in let buitengebied heeft de pro- vincie het voor het zeggen. Die leeft, bepaald dat het plaatsen reclameborden daar in strijd is met het waarborgen van landschapsschoon. En dus er een alg'eheel verbod, al rijn er wel uitzonderingen moge lijk. Afhankelijk van locatie, het aantal borden en de omvang van de reclame-uiting knijpt de provincie soms een oogje toe. individuele boeren in de aange wezen ontpolderingsgebieden. De PvZ heeft de stellige indruk dat die 'visitaties' verdacht veel op 'zieltjeswinnerij' lijken. Fractievoorzitter J.P. Hageman stelt in een toelichting op vra gen aan Gedeputeerde Staten vast, dat de 'stille actie' van de gedeputeerde de status van het ontpolderingsthema doorkruist. „Immers, de commissie-Maljers is druk doende ruim vijftig alter natieven voor ontpoldering te analyseren en gedurende deze periode behoren grondtransac- ties of pogingen daartoe volko men stil te liggen. Achter de kruistocht van de gedeputeerde plaatsen wij derhalve vraagte kens. Hij heeft er afgelopen vrij dag bovendien niets over meege deeld in de vergadering van de statencommissie Ecologie en Water. Hageman wil van het college we ten of het op de hoogte was van Van Zandbrinks gesprekken en als dat het geval was of het daar volledig mee instemde. Dat ze bedoeld waren als kennisma king, trekt de PvZ in twijfel. De fractie wil weten of er meer ach ter zat. „Wordt er achter bepaal de schermen toch 'doorgerom- meld' over ontpoldering", legt Hageman het dagelijks provin ciebestuur voor. Bezoekjes Hageman vraagt zich ook af, waarom Van Zandbrink de sta tencommissie vrijdag niet op de hoogte heeft gesteld van het overleg en wil verder weten of- het klopt dat de gedeputeerde zijn gesprekspartners heeft ver zocht naar buiten geen medede lingen te doen over de bezoek jes. De PvZ-fractievoorzitter meent dat er sprake zou kunnen zijn van een negatieve manier van beïnvloeding en dringt aan op openheid van zaken. En ten slotte vraagt Hageman: „Bent u het met ons eens dat de gedepu teerde, onder de gegeven om standigheden dergelijke bezoe ken beter niet kan afleggen.?" door Rob Paardekam KLOETINGE - Het is misschien niet de meest hippe hobby, toch zijn er nog steeds mensen die be ginnen met het verzamelen van postzegels. „Vanmorgen hebben we drie nieuwe leden mogen in schrijven", zei Richard van der Walle van filatelistenvereniging De Bevelanden zaterdag tijdens de grote najaarsbeurs in Amici tia in Kloetinge. De vereniging houdt twee keer per jaar zo'n grote beurs. De an dere vindt logischerwijs in het voorjaar plaats. Het evenement, trekt doorgaans zo'n honderd vijftig tot honderdzeventig lief hebbers, die komen kijken of er nog wat van hun gading is. De meesten van hen zijn op zoek naar heel specifieke postzegels, want vrijwel niemand ver zamelt alle zegels van de we reld. „Je kiest meestal voor een land of een thema", legt Van der Wal le uit. „Zelf verzamel ik postzegels met als thema de spoorwegen. In principe van over heel de we reld, als het maar serieuze post- zegellanden zijn. Zo heeft Azer beidzjan zijn postzegelrechten verkocht aan een uitgeverij in Engeland. Die geeft ze vooral uit om er veel geld aan te verdie nen, maar ik wil graag echte postzegels hebben." Koopje Het hoogtepunt was zaterdag de veiling van honderd kavels. Die gingen lang niet allemaal gemak kelijk van de hand. Zo bood nie mand op een boek dat bomvol zat met Nederlandse zegels. Zelfs niet toen de veilingmees ter de prijs verlaagde van negen tien naar zeventien en een halve euro. „Kom mensen, dat is een koopje", riep hij nog, maar het mocht niet baten. Voor een boek vol met Belgische zegels werd dan weer zonder moeite 66 euro neergeteld. Ver der gingen onder meer twee ze gels van vijftig cent met daarop koning Willem III voor zeven eu ro over tafel en leverde een serie postzegels van de Olympiade in 1928 de eigenaar 15,50 op. Op een catalogus van zegels uit Zuid-Oost Azië werd flink gebo den. Het stopte bij 21 euro. Dat begreep niet iedereen. „Pfff, dat is wel heel veel geld voor zo'n oude catalogus", werd er gefluis terd. foto Willem Mieras De meeste verzamelaars zoeken op de beurs naar heel specifieke exemplaren. 5-daagse busreis Duitsland Vertrek op zaterdag 23 december verblijf in Hotel Jembo Park inclusief ontbijt en diner heerlijke kerstdiners op 24-25 december en muziekavond het mooie Erfurt met zijn indrukwekkende kathedraal, de oude handelsstraat Anger en de Kramerbrücke rondrit door het Thüringer Wald met de steden Rudolstadt, Bad Blankenburg en Arnstadt Leipzig met zijn prachtige historische binnenstad die extra sfeervol aandoet tijdens de feestdagen Reisnummer KE 73.420, zie www.kras.nl/73420 5-daagse busreis Duitsland Vertrek op zaterdag 23 december verblijf in het vriendelijke Gasthof Linsner inclusief ontbijt en diner, 4-gangen diner met Glühwein en gebak op 24 decem ber en 5-gangen kerstdiner op 25 december het sfeervolle Nürnberg met een mooi historisch centrum de meer dan 1000 jaar oude keizer- en bisschopstad Bamberg met zijn werkelijk schitterende altstadt Rothenburg o.d.Tauber, een stad die de sfeer van de middel eeuwen helemaal doet herleven Reisnummer KE 73.442, zie www.kras.nl/73442 5-daagse busreis Duitsland (Advertentie) 8-daagse busreis Duitsland Vertrek op donderdag 21 december verblijf in Hotel Krone incl. ontbijt en diner, kerstbuffet op 24 december en 4-gangen kerstdiners op 25-26 december het Zwitserse St. Gallen met vele prachtige gebouwen wandeling door de middeleeuwse binnenstad van Lindau de voormalige rijksstad Rottweil met een historische kern Schaffhausen, romantisch gelegen aan de rijn en bekend om haar schitterende watervallen de op een schiereiland gelegen stad Konstanz Reisnummer KE 73.428, zie www.kras.nl/73428 Informatie, voorwaarden en boekingen: krasHjwww.kras.nl 073 - 5 999 999 ma t/m vr.: 08.30-18,00 uur, za.' 10.00-15.00 u Of boek bij één van onze reisbureaus! WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL Vertrek op zaterdag 23 december verblijf in het4-sterren Ramada Hotel Hannover feestelijke extra's zoals een welkomstdrankje, uitgebreide the mabuffetten op 23-24 december, candlelightbuffet en dans avond op 25 december en een leuk kerstcadeautje heerlijk kerstshoppen in de oude Hanzestad Hannover het 1000 jaar oude Goslar met zijn historische centrum Celle met haar prachtige kleurige vakwerkhuisjes, het gelijkna mige kasteel en de sfeervolle (verlichte) straatjes Reisnummer KE 73.427, zie www.kras.nl/73427 5-daagse busreis Duitsland Vertrek op zaterdag 23 december verblijf in het 4-sterren Courtyard by Marriott Berlin City Center inclusief ontbijt en diner en feestelijke kerstdiners of kerstdinerbuffetten op 25 en 26 december stadstour door Berlijn langs o.a.de Potzdamer Platz, BrandenburgerTor, Reichstag en natuurlijk een stukje muur de Barokstad Potsdam met het schitterende Sanssouci Schloss Charlottenburg, dat ongetwijfeld het mooiste gebouw van Berlijn genoemd kan worden Reisnummer KE 73.465, ziewww.kras.nl/73465 8-daagse busreis Oostenrijk Vertrek op donderdag 21 december verblijf in het Waldhof Putz inclusief ontbijt en diner en sma kelijke kerstdiners op 24-25-26 december het gezellig winkelstadje Lienz met zijn gezellige Hauptplatz, het centrale plein met kleurrijke geveltjes schitterende tocht door de imposante en grillige Dolomieten het hoogstgelegen meer van Karinthië,de Weissensee,waar u een heerlijk tochtje kunt maken op de schaats de stad Villach die wordt omringd door bergen en meren Reisnummer KE 73.434, zie www.kras.nl/73434

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31