Er was alleen een enorme knal Ik ben nieuwsgierig, veelzijdig, kleurrijk, leerzaam, informatief. CDA wil af van bloembakken in Krabbendijke Kinderopvang gaat ervaring delen PZC papieren karton Uitje Kinderopvang Walcheren eindigt in nachtmerrie pdpicr Cu \tfrbon! maandag 20 november 2006 door Rob Paardekam KRABBENDIJKE - De fractie van het CDA in Reimerswaal wil dat de gemeente de bloem bakken in de Dorpsstraat en de Westerscheldestraat in Krabben dijke zo snel mogelijk definitief weghaalt. De verkeersremmers zouden vooral gevaar opleveren, in plaats van veiligheid bieden. Af gelopen donderdag kwam een fietser in de Dorpsstraat zelfs klem te zitten tussen één van de bakken en een auto. „En wat die bloembakken in de Westerscheldestraat betreft: ik zie niet wat voor nut ze heb ben", zegt raadslid P. Polder dijk. „Ze staan vlak achter het verhoogde plateau aan de Dorps straat." De christen-democraten hebben het college middels schriftelijke vragen om opheldering ge vraagd. De bloembakken moe ten wat hen betreft worden weg gehaald, waarna best andere ver keersremmers terug kunnen b men. „Nou, laat ze dan zelf eensaai geven wat voor andere ren. mers", zegt wethouder C. Knuü „We kunnen daar wel heuvels neerleggen, maar dan klagen omwonenden weer over trillij. gen. Deze bloembakken zijn8 juist op hun verzoek gekonig. Wanneer doe je het als geme& te nog goed?" Knuit is nog niet overtuigd 4 het gevaar van de ba weet dat er wel eens auto's genaan zijn gereden, maar da} waren volgens hem mensen het dorp zelf. De fietser die don, derdag klem kwam te zitten, reed volgens hem langs de ver-' keerde kant van de bak. gens heeft de gemeente de twg bloembakken in de Dorpsstran: na het ongeluk tijdelijk weg® haald. omdat één beschadig iar was geraakt en omwonends dreigden de andere bak op eige houtje te verwijderen. Het is® bedoeling dat de twee bai snel worden teruggeplaatst. door Rob Paardekam GOES - Kinderopvang De Beve- landen heeft samen met tien an dere organisaties op het gebied van kinderopvang een nieuwe organisatie opgericht. Ze bunde len de krachten onder de naam Kindwijzer. De nieuwe coöperatieve vereni ging vangt bijna 40.000 kinde ren op en heeft 441 vestigingen. Behalve de Bevelandse stichting doen ook organisaties uit onder meer Breda, Eindhoven en Rot terdam mee. „We willen uitdragen dat kin deropvang goed is voor kinde ren", legt directeur E. Brand van Kinderopvang de Bevelan- den uit. „In februari openen we een website en ik sluit niets dat we ook nog eens een campag ne gaan voeren." Verder moet de samenwerkt leiden tot een verhoogde kwali teit. Brand: „We willen het wié Et niet twee keer uitvinden, leren van eikaars kwaliteiten Zo heeft Leeuwarden bijvoor beeld een heel goed systea ie voor het opleiden van leidsts en staan wij bekend om os ov kindvolgsysteem. De contacten van Kindwijzer ie pen via de bestaande mensenir de deelnemende organisaties!' komen geen medewerkers kantoor. „We willen juist gi nieuwe bureaucratie creëren' zegt Brand daarover. Ze denkt dat de officiële oprichting inja- nuari een feit is. door John Lazaroms ROOSENDAAL - Geschokt en aangeslagen staat het personeel van Kinderopvang Walcheren in de berm van de A58 bij Roosendaal. Amper een uurtje nadat ze in Middelburg in de bus stapten voor een gezellig personeelsuitje naar Oberhau- sen in Duitsland eindigt hun reisje abrupt. Twaalf mensen raakten ge wond, van wie twee vrij ernstig, nadat de bus, met daarin 29 me dewerkers van de Kinderop vang, zaterdagochtend vroeg in reed op een vrachtwagen. Brandweerlieden en ambulance personeel zijn kort daarna druk bezig de gewonden uit de bus te halen en naar de ambulances over te brengen. Zij die met de schrik zijn vrij gekomen staan langs de kant. Een enkeling heeft schaafwonden of kneuzin gen. De lichtgewonden zijn vrij snel weggebracht met de ambu lances. Een vrouw, de zwaarst gewon de, heeft extra zorg een aan dacht nodig. Zij kan pas worden vervoerd naar het Roosendaalse ziekenhuis als de trauma-arts die met de traumahelikopter is ingevlogen groen licht geeft. Bij de aam-ij ding werd ze door de touringcar naar voren gekata- pulteerd om vervolgens tegen de voorruit te belanden. Daarbij hep ze in elk geval meerdere bot breuken op. Koffie Trillend staat een van de mede werkers aan de kant van de weg te wachten tot de geschrokken passagiers met busjes van de brandweer naar de Roosendaal se brandweerkazerne vervoerd zullen worden. „Het ging alle maal zo snel. Er was geen pa niek, dat viel me wel op. Geen gegil of zo. Alleen een enorme knal. We zaten net aan de kof fie", aldus de vrouw, die zegt dat de vrouwen op de eerste rijen nog goed zijn weggeko men. „Die hadden hun gordels aangedaan." Gelukkig kan er ook nog een De zwaar gehavende bus na het ongeval op de A58 bij Roosendaal, waarbij twaalf mensen gewond raakten. lachje af als enkele van de mede werkers in een politiebusje moe ten plaatsnemen in dat deel dat normaal voor arrestanten is be doeld. „Nee, ik denk niet dat ik slachtofferhulp nodig zal heb ben", reageert een van de vrou wen op het aanbod van de mede werkers van de Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen. Maar de medewerkers van de dienst dringen er toch op aan. „Nu is het misschien niet nodig. Maar wat als het straks alle maal aan het bezinken is", zo legt de medewerker uit. Waarop de vrouw besluit dan toch maar haar naam op de lijst te laten zetten. Een tweede bus, met daarin nog eens zestig medewer kers, raakte niet betrokken bij de aanrijding. Pionnen Het ongeval gebeurde rond half negen. Ter hoogte van de afrit Roosendaal-Centrum, pal voor het politiebureau Roosen- daal-Bovendonk, was een van de weghelften van rijksweg A58 afgesloten wegens werkzaamhe den aan de verlichting. Omdat een personenauto, bestuurd door een 38-jarige Roosendaal se, plotsklaps tussen de pionnen van de afzetting invoegde moest een truck met oplegger bruusk remmen. De 39-jarige chauffeur van de touringcar kon niet meer tijdig remmen. Hij reed in op de voor hem rijdende truck, die werd be stuurd door een 23-jarige Don- genaar. Naast de ernstig gewon de vrouw liepen passagiers ver schillende lichte verwondingen op, variërend van snijwonden door rondvliegend glas tot lich te kneuzingen. De twee zwaarst gewonde slachtoffers werden naar het Roosendaalse Francis- cusziekenhuis gebracht, de ande ren naar Breda (6) en Bergen op Zoom (4). Deze tien konden na behande ling naar huis. Meteen na het on geval sloegen de hulpdiensten groot alarm. Voordeel voor de hulpdiensten was dat, vanwege een grootschalige rampenoefe ning op het HSL-traject bij Bre da, er al veel hulppersoneel aan wezig was. De politie sloot na foto Peter van Trijen het ongeval meteen de snelweg door Roosendaal af voor alle ver keer om een uitgebreid sporen onderzoek op te starten. Rond half twaalf werd de weg weer vrijgegeven voor alle verkeer. Zowel de chauffeur van de bus als de bestuurster van de perso nenauto, die zich pas later bij de politie meldde, zijn door de poli tie gehoord over de toedracht van het ongeval. Alle deelne mers aan het bedrijfsuitje wer den kort voor twaalf uur met bussen weer terug naar Zeeland gebracht. Oók deze krant werd gedrukt op verantwoord en gerecycled papier. Meer weten? Kijk op onze website. www.papierenkarton.org t informatiecentrum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 30