eld voor verdiept spoor Goes PZC Dit is een prachtige bezigheid Hier zit niet zomaar een tatoeëerder Dodelijk ongeval is een ramp met grote gevolgen 21 ,11 fojk komt met negen miljoen euro over de brug Politie hoort passanten in Gouwestraat Vaten gevonden bij Oudelande Petitie tegen sluiten stations Gewonde bij ongeluk Waarde Inbraak in woning Goes Scootmobiel gestolen Nekklachten na aanrijding Meisje aangereden in Vlissingen Vrouw beroofd van handtas maandag 20 november 2006 nrRinus Antonisse IjOES - Minister Peijs (CDA, Meer en waterstaat) draagt ILa negen miljoen euro bij aan L| aanpakken van de spoorlijn- jnder in Goes. Er is nu voldoen- I jjgeld - tegen 40 miljoen euro - piet plan voor een half ver- tot spoor uit te voeren. leputeerde H. van Waveren DA ruimtelijke ordening) Jut zich zeer verheugd over .besluit van de bewinds- jouw. Hij onderstreept dat aan- Vfr' wvan een betonnen bak tussen Van Hertumweg en ijijs Ballotstraat niet alleen rnstig is voor het verminderen de geluidhinder die de trei len veroorzaken, maar ook voor ietdempen van trillingen, jkben er hartstikke blij mee", rj jidus Van Waveren. „De finan- jering is rond. We kunnen nu eet spoorwegbeheerder Pro gaan praten over hoe we et verder precies gaan doen." vaart er zoveel moge- jk in zien te houden. Er is al eel voorwerk verricht; zo voert fro Rail precisiemetingen uit mar de trillingen in de wonin- t jen langs het spoor. De gedeputeerde geeft aan dat s (ebijdrage van het Rijk de laat- veets 's n0S n°dig was om [e poen licht voor het plan te kun- en geven. Eerder stelde ha- Zeeland Seaports al Ümiljoen euro beschikbaar, de provincie en gemeente Goes ko- sen beide met vier miljoen euro - J2 brug en Pro Rail is aan voor twee miljoen. Joor de spoorlijn half verdiept aan te leggen, zullen er geen ,(ho- geluidsschermen nodig zijn. k? bewoners van de Patijnweg Willem Zelleweg profiteren tervan. Daar waar het verdiep- }|Cj fespoor langzaam omhoog komt rader meer ter hoogte van de Soetingse Parallelweg) zullen 1 teel minder hoge schermen wodzakelijk zijn. fan Waveren gaat ervan uit dat erhoogte van de huidige spoor- tussen Van Her- gg amweg en De Ruyterlaan een tfrkeerstunnel wordt aange legd. De gemeente Goes heeft daarvoor al verschillende va rianten op een rij gezet. Wethouder S. van 't Westeinde (WD, financiën) van Goes is 'heel blij en gelukkig' met de toe zegging van Peijs. „Op deze ma nier hebben we een project, we kunnen verder. We komen nog ietsjes tekort, maar daar moeten we nog maar eens goed naar kij ken, dat is wel op te lossen." Minister Peijs haalt het geld uit de met 300 miljoen euro gevulde pot voor zogeheten 'spoorse doorsnijdingen'. Hiermee helpt ze gemeenten om de barrièrewer king van het spoor in stedelijk gebied te verminderen of op te heffen. In totaal kreeg de minis ter ruim honderd aanvragen. Dat die van Goes gehonoreerd is, ziet gedeputeerde Van Wave- ren mede als een erkenning dat het om een goed plan gaat. Hij vindt dat Zeeland trouwens toch niet te klagen heeft. Ook een verzoek van de gemeente Ka- pelle om een bijdrage voor een fietstunnel onder het spoor, is toegewezen. De hoogte is nog niet bekend. „Een kindveilige ontsluiting van de nieuwe Annie M.G. Schmidtwijk komt nu een stuk dichterbij", stelt Van Waveren met genoegen vast. De kosten van deze tunnel naar de wijk Zuidhoek zijn begroot op onge veer 2,5 miljoen euro. 'uitsf loop. ble; TERNEUZEN - De politie heeft gisteravond een pas- santenonderzoek gehouden in en rond de Gouwestraat inTerneuzen. Precies een week geleden werd daar de dertigjarige Nermin Kutlu in haar wo ning met geweld om het le ven gebracht. Passanten kregen gister avond een vragenlijstje voor de kiezen, waarop onder meer de vraag stond of zij vorige week zondag rond het tijdstip van het misdrijf iemand met een hond hadden gezien. Of er schot in het onderzoek zit, kon een poli tiewoordvoerster niet zeg- Modeltreinliefhebbers Marius en Greetje Verboom uit Krabbendijke. a foto Willem Mieras door Rob Paardekam HEINKENSZAND - Vroeger stonden de mensen te dringen voor de deur als de Zeeuwse Trein Model Ruilbeurs om tien uur de deuren opende. Nu druppe len ze in de loop van de dag langzaam binnen. „Het lijkt wel of ze verzadigd zijn", zegt organisator Jan van 't Veen. De stichting De Zeeuwse Modelruilbeur zen houdt vier keer per jaar een trein - tjesbeurs' in multifunctioneel centrum De Stenge in Heinkenszand. Zaterdag was dat weer het geval. De stichting huist al vier jaar in De Stenge. Het begon lang geleden in 's-Heer Hen drikskinderen en daarna vond de beurs jaren in Kapelle plaats. „We zijn naar hier verhuisd vanwege de tunnel", legt Van 't Veen uit. „Er komen best veel Bel gen en die zijn hier dan zo." In de hoogtijdagen trok de beurs soms zes- tot zevenhonderd belangstellen den. Nu moet ze het met drie- tot vier honderd bezoekers doen. „Toch leeft het modelspoor weer een beetje op", al dus een positieve Van 't Veen. „Zelf hou ik nog van het ouderwetse spul, maar veel jongeren vinden die computerge stuurde treinen geweldig. Ik moet toege ven: daar kan je meer mee. Geluiden ma ken en stilstaan met licht, bijvoor beeld." Iemand die nog zweert bij het ouderwet se spul is Marius Verboom uit Krabben dijke. Hij is al sinds 1962 liefhebber en heeft zijn vrouw Greetje inmiddels ook aangestoken met het treintjesvirus. Gezellig „Toch houden we het bescheiden, hoor", benadrukt ze. „Op deze beurs ko men we altijd, maar we struinen zeker niet het hele land af. Deze beurs is lek ker dichtij, niet te groot en gewoon ge zellig, omdat je vaak dezelfde mensen ziet." Volgens Van 't Veen ligt de verklaring van het succes van de beurs onder meer in het feit dat in Zeeland slechts drie winkels zijn waar de liefhebbers terecht kunnen. Verder vinden de mensen het fijn om met andere treinfanaten te kun nen spreken. Die begrijpen de passie tenminste. Van 't Veen: „Anderen doen nog wel eens denigrerend over onze hob by. 'Hij zit weer met z'n treintjes te spe len' zeggen ze dan. Het komt voor dat mensen uit Goes in Walcheren hun spul len gaan kopen en andersom om maar niet gezien te worden. Dat zou niet no dig moeten zijn. Dit is een prachtige be zigheid." foorWendv van den Hurk GISSINGEN - Als kind zat hij Mjd te krabbelen. Tekenaar hij worden. Maar ja, ta- Wëerder? In die tijd hadden al- ton criminelen een tatoeage, fwh tekende Ser Troubatch la- l!r°P lichamen in plaats van op ^pier. De Vlissinger houdt zon- Me Tattoo Conventie. is te-klein. „Zelfs Arneville moet er een grote tent «genaan zetten. Sjiek? Je wilt niet weten! Ze komen uit lë, uit Frankrijk, uit Duits- Zelfs uit Engeland. Dertig aloeëerders reizen af naar Mid delburg, Vorig jaar waren het er vijftien. Ja, het is een groot acces. Alleen de besten komen, to hebben het op zaterdag zo in hun tattooshop dat we ■etmaar zondag houden." Wat Ser Troubatch een knop- eöoor iemands kin moet boren, °®t- Andy Spaan even het 'Oord. kameraad, die de conventie oee organiseert. „Woordvoer- er> ha! Zo zou je het kunnen ^schrijven. Dat heeft Ser ook ■*ïln g. Hier zit niet zomaar een tatoeëerder. Samen met Rinus Souisa uit Middel burg is Ser de enige erkende in Zeeland. Die organiseerde tot twee jaar terug altijd de conven tie. Nu doet Ser het. Hij kan zich nu gaan presenteren. Ook buiten Vlissingen. Ser is al in Bordeaux geweest, en in Antwer pen. Van de negen keer ging hij er zeven met een prijs naar huis. Binnenkort gaan we naar Bang kok, voor een ontmoeting met Jimmy Wong, Dat is een echte. Die heeft in de Vietnamoorlog nog soldaten gedaan. In maart is daar een conventie, waar Ser ook naartoe wil. En over een tijdje ook naar Hollywood. Daar staan de echte groten. Ook Ri nus. En Ser misschien binnen kort ook. Nee, dat is geen brei- naaldenwerk. Als dat lukt, dan heeft hij het echt gemaakt." Op e'en conventie laten tatoeëer- ders hun werk zien1. Niet alleen aan elkaar, maar ook aan publiek. „Soms hebben die vragen, die ze in een shop niet durven stellen. Dat is dom, denken ze dan. Dat is natuurlijk niet zo. Maar op een conventie kun je ook tatoeëerders vergelij ken. Ser bijvoorbeeld, is gespe cialiseerd in black white en shadoio. Dat kan niet iedereen, omdat niet iedereen er tijd en energie in wil steken. Het komt aan op secuur werk. Dat, kan hij." Diepte Het knopje is gezet. Ser ontsmet zijn handen, veegt ze droog en springt in het gesprek. „Ik wil de diepte in. Veel leerlingen ne men de plaatjes van hun leraar over; dit is mijn eigen stijl. Ik doe niet alleen oldskool of tri bal. Mensen weten dat ook. Sinds mijn winkel van Wal- straat-Zuid is verhuisd naar de Kleine Markt, heb ik het veel drukker. Mensen worden door anderen gestuurd. Laatst nog zo'n oud vrouwtje. Zo lief. Daar neem ik echt de tijd voor." Leunend op de toonbank luis tert Olivier Blok uit Breskens al een tijdje mee. „Ik ben ook ge stuurd. Mijn vrienden zeiden dat ik hierheen moest gaan. Zij waren zelf aan de oVerkant ge weest, maar ze moesten wel vijf of zes keer terug. Ser deed het in één keer goed." Een enorme Russische beer, die bloost. Ser neemt Olivier maar mee naar de stoel. Het tatoeëren kan beginnen. Toch moet hij nog iets kwijt. „Het gaat me niet Olivier Blok komt speciaal van de overkant naar Vlissingen, voor een tatoeage van Ser Troubatch. foto Ruben Oreel om een grotere winkel, of een duurdere auto. Ik wil gewoon doen wat ik doe. En steeds beter worden." Stiekem wil Ser de wijnvlek van Gorbatsjov op zijn andere wang zetten, grapt Andy. „Zelfs dat kan hij." De Tattoo Conventie is zondag OUDELANDE - Aan de Zuidpolderdijk bij Oudelande zijn zaterdag aan het eind van de middag drie vaten met een tot nu toe onbekende inhoud gevonden. De brand weer heeft ze geborgen. Volgens de politie duurt het nog twee tot drie weken voor bekend is wat voor stof er in de vaten zit. Vorige week donderdag werden bij Rilland ook al vaten aangetroffen. Dat waren er 22. Ook daarvan is nog niet bekend wat de inhoud was. KAPELLE - De CDA-fracties uit Reimerswaal, Kapelle en Middelburg bieden minister Peijs van Verkeer en Wa terstaat vandaag een petitie aan tegen het sluiten van de stations in Krabbendijke, Kapelle en Arnemuiden. Dat doen ze tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Terneuzen. De partij dringt er op aan dat de minister de NS geen toe stemming geeft om de drie stations op te doeken. WAARDE - Bij een eenzijdig ongeval op de A58 bij Waar de is zondagmorgen één persoon gewond geraakt. De man zat in de auto bij een 31-jarige man uit Borsele, die in wil de halen, maar in eerste instantie niet in de gaten had dat hij op dat moment ook al werd ingehaald. Toen hij dat wel opmerkte, stuurde hij in een reactie terug naar rechts, waarna hij in de slip kwam en de auto op zijn kop in de sloot belandde. De bestuurder en een andere passa gier kwamen er zonder kleerscheuren vanaf. Een derde persoon - een 29-jarige man uit Borsele - brak zijn sleutel been. GOES - Onbekenden hebben tussen vrijdag- en zaterdag avond ingebroken in een woning aan de Noordoordplaat in Goes. Ze forceerden de deur en namen daarna geluids apparatuur mee. GOES - Zaterdag is tussen 10.00 en 20.00 uur een scoot mobiel gestolen in de stationshal in Goes. De eigenaresse was een dagje weggeweest met de trein. Toen ze 's avonds terugkwam, was haar vervoermiddel verdwenen. MIDDELBURG - Een 54-jarige Vlissingse is zaterdagmid dag lichtgewond geraakt bij een aanrijding. De automobi liste kwam op de kruising Torenweg-Reijersweg in Mid delburg in botsing met de auto van een 55-jarige Middel burger. De vrouw is met nekklachten naar.het ziekenhuis overgebracht. De auto's raakten flink beschadigd. VLISSINGEN - Een zestienjarig meisje is zaterdagmid dag rond twaalf uur lichtgewond geraakt bij een aanrij ding op de Hogeweg in Vlissingen. Het meisje, dat op een brommer reed, werd aangereden door een automobiliste. 26 november in Hotel Arneville in Middelburg. Behalve tatoeëer ders zijn er kunstenaars en muzi kanten. De dag duurt van 12.00 tot 22.00 uur. door Emile Calon MIDDELBURG - 86 Namen, veelal van verbijsterend jonge mensen, werden gistermiddag voorgelezen tijdens het slot van de herdenkingsbijeenkomst voor nabestaanden van verkeers slachtoffers in Middelburg. Kim 17, Michelle 24, Martin 33, Dennis 21, Sjaak 29, Gerard 19, Andrea 2, Martijn 16. Niels 11, Joeri 18. Dat aantal vormt slechts een kleine greep uit de vele slachtof fers die de afgelopen jaren, in het Zeeuwse verkeer zijn geval len. Alleen al in de periode 1993-2003 meer dan vierhon derd, memoreerde burgemeester K. Schouwenaar van Mid- delurg. „Het is niet te bevatten dat er alleen al in deze provincie in zo'n korte tijd zoveel dodelij ke slachtoffers vielen", zei hij tijdens zijn toespraak. Vooral onder jonge mensen is een ver keersongeval nu doodsoorzaak nummer één, voerde hij aan. Hij stelde dat als naar het aantal ge keken wordt er gewoon gespro ken kan worden van een natio nale en internationale 'ramp. Een ramp die ook nog eens ver strekkende gevolgen heeft. Want hij weet dat er veel nabe staanden zijn die niet in staat zijn het leven weer op te pak ken. „Voor hen heeft zo'n ge beurtenis vergaande en soms le venslange gevolgen." Frank 30, Irma 30, Johan 19, Kevin 5, Marjan 24, Gerard 54, Dennis 23, Etienne 17, Fiona 9, Wouter 9, Anita 12. T. Krapfvriendin van de omge komen Annemiek, vroeg waar om de maatschappij zo lauw rea geert op de verkeersdoden. Haar vriendin stierf twee dagen na Pim Fortuyn. Zijn dood veroor zaakte in Nederland een shock. Haar dood alleen een shock in zeer kleine kring. Terwijl Anne miek volgens haar toch een lief, mooi en bijzonder persoon was. „Zomaar uit het leven gerukt. Het ene moment nog levend, het andere moment niet meer." Martijn 30, Angelo 12, René 18, Monique 28, Dennis 21, Nicolai 23, Inge 26, Arno 30, Herman 54, Trudi 57, Christel 26. L. Smit (Hogeschool Zeeland) stelde in antwoord op de vragen van Krapf, dat de Nederlandse samenleving niet zit te wachten op rouwende nabestaanden. De maatschappij is volgens hem niet ingesteld op verdriet heb ben. Hij woont in een gebied waar het verkeer maximaal 30 kilometer per uur mag rijden. Menigeen negeert echter dat ge bod en scheurt met een veel ho gere snelheid door het verkeer. Volgens hem komt dat Omdat het respect voor elkaar ver te zoeken is. Jaap 44, Alexander 19, Jan-Piet 29, Iris 11, Matthijs 16, Paul 24, Willy 60, Jeanne 24, Tamara 21, Elisabeth 61. Gedeputeerde T. Poppelaars stond stil bij de 35 verkeersdo den die alleen al dit jaar in het verkeer zijn gevallen. Geheel vo rig jaar waren het er 23. Om te weten te komen wat er gedaan moet worden om het verkeer vei liger te maken wordt er nu ook onderzoek gedaan naar de slachtoffers van eenzijdige onge vallen. Aan de hand van inter views met nabestaanden wil de provincie te weten komen of op de een of andere manier iets te doen is aan het voorkomen van die ongevallen. Walter 23, Dave 40, Thijs 6, Al- bert 16, Maartje 15, Petrus 54, Harold 26, Leon 18, Does 70, Mi randa 17, Denny 14. HEIKANT - Op het terrein van een manege aan de Vylainlaan in Heikant is zaterdagavond rond 20.00 uur een 42-jarige vrouw beroofd van haar tas. Terwijl de vrouw op het parkeer terrein met iemand stond te pra ten, voelde ze dat er aan haar tas werd getrokken. Eerst dacht ze dat ze met haar tas achter een voorbijrijdende auto was blijven haken. Terwijl ze meegetrokken werd, besefte ze dat er vanuit de auto aan haar tas getrokken werd. De vrouw kwam ten val waarna haar tas van haar arm gleed. De auto verliet vervolgens met gie rende banden het terrein'en de tas was verdwenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29