£ieke De Bruijn toont karakter Belangrijke zege vrouwen Rapide Golfer Lafeber succesvol in VS Wilma Salm niet te stuiten Van Assche stelt met Oranje teleur tijdens j unioreninterland 27 eter de Backer sleept weer dure matchpunten uit het vuur voor Delta FM Sranang verliest van Brabantia Belangrijke zege voor FVT Temmerman twee keer eerste Gelijkspel darters tegen koploper Biljarter De Bree derde op NK ïrappen mist veel dubbels )e Stormvogel I beter dan le concurrentie Davis Cup Vrouwen Scaldis winnen laatste race van seizoen Karatetitels voor broers Smaal maandag 20 november 2006 rFrifs Bakker jS - Het ene virus isnog geweken of Jean Paul de jn heeft het volgende griep - eer al te pakken. Kuchend notterend zat de biljarter jtmiddag op zijn stoel voor partij met grote belangen, ben normaal een gezonde jen, maar wat me nu over- it,.,", keek hij gekweld de in nadat een slopende wed- fl toch nog goed was afgelo- Delta/Frans Bevers zege- de over 't Tapperijke (6-2). |.was een slecht moment om fe te worden, want in de Goe- aal was één van de gro- concurrenten voor de topposi- sde tegenstander, let zag er ook belabberd uit voor De Bruijn op de helft van zijn partij tegen Anno de Klei ne. Met 31-17 in 28 beurten had de ex-voetballer De Kleine de weg vrijgemaakt voor een zeke re winst. „Ik had geen zin meer in biljarten en wilde het liefst naar huis", bekende De Bruijn later. Voor de thuisclub dreigde de eer ste tegenvaller van de middag, maar precies op tijd toonde de kansloze Hulstenaar karakter. Hij had het geluk dat zijn tegen stander stilviel en kon zich te- rugknokken in de partij. Met de finish in zicht miste De Bruijn zélfs nog vijf matchballen, maar bij de zesde was het eindelijk raak. Het stond op dat moment 50-46. De Kleine mocht nog van acquit, had nog drie caramboles nodig, maar miste de laatste. „Het kon eens geen kwaad, bij al die tegenvallers", vond De Bruijn, die zelf in zes partijen al twee keer met één carambole verschil had verloren. Virus De belangrijkste oorzaak voor een zwakke start van de compe titie (zeven partijen, drie keer winst) zoekt hij evenwel in de kleine problemen met zijn ge zondheid, „Ik heb lang met een virus gelopen, waar ik eindelijk vanaf was. Maar vorige week maandag kwam ik terug uit Istanbul en twee dagen later was ik ineens verkouden. Het is om moedeloos van te worden." Was het niet een gewichtige wedstrijd geweest, dan was hij thuis in bed gebleven. „Met een sterke reserve achter de hand had ik dat ook gedaan", beken de De Bruijn. Maar Jan Kikken, de teamlei der, kon zich die verzwakking ei genlijk niet veroorloven. Het Tapperijke uit Hoeven, met Lep- pens en Philipoom als topspe- lers, stond met drie punten voor sprong op Delta op een keurige derde plaats. „We moesten die wedstrijd wel winnen", rekende Kikken voor. Want volgende week is de koploper met Blom- dahl en Sanchez de tegenstan der. De teambaas van de Goesenaren kreeg wat hij wilde, al kwam de 6-2-winst op Tapperijke met hangen en wurgen tot stand. Voor de pauze liep de thuisclub nog wel in de pas. Henk Habra- ken maakte geen geweldige in druk tegen de zwakke Jack Wij nen. „Het leek zo makkeüjk te gaan, maar ik moest vechten voor de punten", moest Brabant se Henkie bekennen. De Bruijn voerde daarna de tus senstand op naar 4-0 en met Peter de Backer nog aan het bil jart rekenden de supporters zich al rijk. Revanche Voor de eerste misstap tekende Roland Forthomme in zijn par tij tegen Eddy Leppens. De twee Belgen hadden elkaar de avond daarvoor ook getroffen in de fi nale van de eerste Belgische Grand Prix van dit jaar. For thomme bleek de sterkste en maakte de vijftig punten in 25 beurten. Op de Goese biljarts nam Leppens revanche. Hij liep snel naar een 10-0-voorsprong, e Kok tweede p regionaal ampioenschap 1LBURG - Op het regionaal mipioenschap driebanden eer- leklasse in Tilburg is biljarter de Kok van De Herberg eede geworden. Kok had zijn zilveren jk vooral aan zijn sterke Iprint te danken. Zijn start szo zwak dat hij vrijwel di- :i kansloos was voor de titel, 'slotdag vergoedde voor de Ijarter uit Krabbendijke veel [Mé overwinningen. Hij ein dde met tien punten uit zeven dstrijden en een moyenne n0.624. uittredende kampioen Piet keffers van Scheldezicht kon en moment imponeren en ad vijfde. Hij totaliseerde zes anten en 0.543. De troostprijs or de hoogste toernooiserie, ehij lang leek te gaan halen, 'd'hem in de slotronde nog Éitseld door kampioen Ha- van De Kastanje ram niet verder dan een zeven- Hij liet vijf punten en SlO optekenen. Jean-Paul de Bruijn kwam na een matig begin sterk terug-in zijn wedstrijd tegen Anno de Kleine. foto Willem Mieras speelde zijn opponent tot 23-3 helemaal zoek en had de partij in zijn greep. Forthomme kon nog heel even tegenstribbelen met een serie van elf, die de sco re tot 32-28 terugbracht, maar op het eind van de partij was Leppens weer de koelbloedigste (50-43 in 29 beurten). Op het andere biljart scoorde De Backer aanvankelijk als van ouds. De oud-wereldkampioen Jef Philipoom, die in 1995 met de titel in eigén land profiteerde van de schorsing van de profspe lers, had tot 34-18 niets in te brengen. „Ik had het gevoel en de vorm", verklaarde De Backer later, maar op slag veranderde de soepel lopende partij in een martelgang. „Wat er met de bil jart is gebeurd, weet ik niet", zei De Backer. „Maar opeens sprongen de ballen alle kanten uit." Missers De finale was sportief niet om aan te zien, maar kreeg een zin derend slot door het gevecht om de punten. De missers vlogen de spelers en het publiek om de oren. De Backer, die sinds zijn komt naar Delta ongeslagen is, verkeerde voor het eerst in nood. Het werd 46-46, 48-48 en 49-48 voor Philipoom, maar na de verlossende caramboles kwa men na vijfenhalf uur biljarten uit de keu van De Backer. De overwinning op de Braban ders bracht de Goese ploeg dicht bij de topdrie in de eredivi sie. De Belgen Merckx en Caudron zorgden op de zevende speeldag voor de mooiste partij. Merckx versloeg zijn eeuwige rivaal met 50-36 in achttien beurten. Het team van Van Wanrooy, volgen de week de tegenstander van Delta in Heeswijk Dinther, voert de ranglijst aan met veer tien punten uit zeven wedstrij den. Delta is gedeeld vijfde met acht punten. Delta/Frans Bevers-'t Tapperijke 6-2. Roland Forthomme-Eddy Lep pens 43-50 (43 beurten), Jean Paid de Bruijn-Anno de Kleine 50-49 (52), Peter de Backer-Jef Phi lipoom 50-49 (49), Henk Habra- ken-Jack Wijnen 50-34 (42). EINDHOVEN - De futsallers van FM Sranang hebben de topper tegen Brabantia nipt verloren. In Eindhoven won de nummer drie van de nummer twee met 2-1. De stugge Brabanders kwamen na een kwartier op voorsprong en hielden die vast tot vijf minuten voor tijd. Jihad Azzagari scoorde tegen. Sranang wilde meer, maar Brabantia profi teerde en maakte de winnende treffer in de laatste minu ten. DEVENTER - Tafeltennissters Kimberley 't Hooft en Si- mone de Klerk uit Kloosterzande hebben zaterdag met hun team FVT een belangrijke overwinning geboekt. In de degradatiepoule van de eredivisie won het Rotterdam se team met 5-2 van concurrent Swift Deventer, ''t Hooft verloor de openingspartij van Mariette Holterman, maar de Klerk maakte daarna gelijk. Zij won later ook haar dubbelspel, maar ging in haar tweede enkelpartij in de vijfde set onderuit tegen Holterman. 't Plooft was in haar tweede enkelpartij te sterk voor Barbara van de Grijn. BARNEVELD - Sandra Temmerman'heeft in Barneveld tijdens een limiet wedstrijd twee keer goud gewonnen. De zwemster uit Slijkplaat was zowel op de 100 als 200 me ter vlinderslag het snelst. Op de 100 meter zwom Temmer man, die lid is van MNC Dordrecht, 1.02,18. Op de dubbe le afstand finishte ze in een tij d van 2.17,20. RIDDERKERK - De darters van HvM Darts hebben zater dag in Ridderkerk gelijkgespeeld tegen koploper RDO. Na een 1-0-voorsprong in de round robin kwamen de dar ters uit Oost-Souburg op 3-2 na de singles. Stefan Mari- nissen en Pascal Zwart wonnen. In de koppels hielden ze de voorsprong niet vast. De captains' choice werd ge speeld door de uitblinkende Stefan Marinissen. Hij zorg de, mede door vijf 180's, met een zege voor het gelijkspel. WIJCHEN - Biljarter Peter de Bree van BV De Posthoorn is op het Nederlands kampioenschap lib re groot eerste klasse als derde geëindigd. Jürgen de Ridder uit Beesd werd verrassend winnaar. Het NK leek het feestje van Middelburger De Bree te worden. Na 'de eerste speeldag had hij een moyenne van 111.50 en leek promotie naar de ereklasse realiteit te worden. Op de tweede dag volgden drie"winstpartijen, maar zijn moyenne zakte tot net onder de promotiegrens. Op de slotdag verloor De Bree in de zes de ronde en in de finale van de latere kampioen. Door die nederlagen zakte hij naar de derde plek. In de finale had de nerveuze Middelburger na zeven beurten nog maar 79 punten. De Ridder deed het nog slechter met 14, maar hij kreeg daarna de geest en tikte de partij in één keer uit met een serie van 336. Als De Bree was gepromoveerd, zou hij de tweede Zeeuw zijn geweest (na Axelaar Theo Platjouw) die in de hoogste klasse uitkomt. „Dit is heel zuur. Maar volgend jaar ga ik er weer voor", zei hij. De Middelburger scoorde 59.68 gemiddeld. Zijn hoogste serie was 350. - Karin Krappen was on- iwacht snel klaar bij het ran- ingtoemooi in Leek. De Vlis- bgse dartster verloor in de ireede ronde van Karin ten Ka- te Zeeuwse nummer twee van Nederlandse ranking moest 'x 3-2 het hoofd buigen voor o Kate, die veertien plekken ger staat op de ranglijst. [rappen had in de eerste ronde !nbye. „De dubbels wilden er echt niet in", klonk rappen gisteren teleurgesteld, lormaal moet ik van haar win- i, maar als je zo veel mist, jktdat niet." [rappens echtgenoot Cees van eeuwen verloor in Groningen (de derde ronde van het super- alent Michael van Gerwen. GISSINGEN - De jeugdploeg De Stormvogel is de grote minnaar geworden van de Kring ïpeedo Club Meet, een teamwed- ildjd voor zwemmers tot twaalf feeen totaal van 1551,43 se inden na 21 programmanum- "ïs bleef de Vhssingse ploeg concurrentie van Schelde- ftoom (1705,13) en Koewacht 1Ï79,28) in eigen huis ver voor. öe ploeg van Koewacht maakte kdruk in het laatste deel van de ijd toen het De Bevelan- 'tsenDe Schelde voorbij ging. De teams uit Terneuzen en Ka- pUe verslikten zich in de laat-1 'e onderdelen. De Bevelanders moest het voor- bezuren met twee zware dis- walificatiês. De club uit Kapel an geen jongensploeg op de inbrengen op de 4x50 meter ^selslag estafette en miste «door enkele belangrijke De Schelde had geen ®?isjesploeg op de estafette. MOSKOU - Nikolai Davidenko '"Marat Safin voeren het Russi- !tDc tennisteam aan in de finale '«le strijd om de Daviscup. Dmitri Toersoenov en Mikail bezrüi zijn de andere Russen, teenstander Argentinië speelt pet David Nalbandian, Juan 'io Chela, José Acasuso en tin Calleri spelen, voor de %ntijnen. ANP door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Wilma Salm was met Victoria ook in de dressuurwedstrijd van ruiter- club Oranjezon niet te stuiten. De zestienjarige amazone uit Yerseke haalde zaterdag met de chique merrie 203 punten. Dat was goed voor de overwinning in de klasse L2 en de hoogste score overall. Salm was zeer te spreken over de vierjarigeGribaldi-dochter. „Victoria heeft een fijn karak ter, kan geweldig bewegen en is qua uitstraling een plaatje. Het klikt uitzonderlijk goed tussen ons. Een halfjaar geleden ben ik voor het eerst met haar gestart in de klasse LI en we werden meteen kampioen. Ook in L2 gaat het goed. Het gaat zelfs zo goed dat ik moet uitkijken dat ik niet te veel wedstrijden met haar rij. Anders moeten we mis schien verplicht, promoveren naar M. Eerst wil ik met Victo ria nog het indoorkampioen schap in de klasse L2 rijden." In de klasse Ml trok Marie An- nek Bruynooge met de merrie Richinelle de stijgende lijn door. De vijftienjarige amazone uit Yerseke stuurde de apart bewe gende Lucky Luke-dochter met 190 punten naar een afgeteken de overwinning. „Richinelle gaf mij weer een fijn gevoel. Dat maakt haar toch wel een beetje een apart paard. Ze is echt geen gemakkelijke tante, maar als je haar in haar waarde laat, doet ze in de ring altijd haar best." Tn de klasse Z waren de winst punten duur. Alleen Corneli Lang'ebeeke mocht een bonus- punt aan haar totaal toevoegen. De amazone uit Middelburg stuurde Prooyens Ajax met 209 punten in de klasse Z1 naar de zege. Mariëlle Nieuwenhuis won met TDN's Truemanda in de klasse Z2 het oranje erelint op. Voor de extra bonus kwam de combinatie uit Serooskerke een puntje te kort. door Peter Snelders GOES - Het vrouwenteam van Rapide heeft een moeizame zege geboekt in de vierde klasse van de hockeycompetitie. Het won met 2-1 van het eveneens hoog- geklasseerde Liberty. Goes won in dezelfde klasse met 5-1 van Olympia. Bij de mannen versloeg Rapide op overtuigende wijze Liberty met 5-1. Olympia verloor nipt (2-3) van Mistral. Het beslissen de doelpunt werd door Olympia aangevochten. Rapide-Liberty 5-1. Liberty bood in de eerste helft goed te genstand. De vierdeklasser kwam al na zeven minuten op voorsprong. Naarmate de wed strijd vorderde, nam Rapide het initiatief over. Dat resulteerde in de 25e minuut in de gelijkma ker via een fraaie sleeppush van Jochem Beaart. Knap samen spel tussen Pieter Voorbrood en Egbert de Bakker leverde net voor rust de 2-1 op door De Bak ker. Al drie minuten na de hervat ting zorgde Koen Totté op aan geven van Jochem Beaart voor 3-1. Rapide was in die periode veel beter. Halverwege waren de rollen omgedraaid. Toen be diende Koen Totté op maat Jo chem Beaart. Die liet 4-1 aante kenen. Hij zou ook nog een der de keer scoren, kort voor tijd uit een strafbal. Mistral-Olympia 3-2. Olympia begon goed en kwam halverwe ge de eerste helft op voorsprong. Na een solo bediende Aaron Lex- mond zijn teamgenoot Niek Fas- saert. In de tweede helft boog de thuisploeg de achterstand om in een 2-1-voorsprong. Olympia toonde echter veer kracht en kwam na een fraaie aanval over veel schijven op 2-2 door Pieter Nijsten. Zeven minu ten voor het einde moest Olym pia een bittere pil slikken. De bal verdween volgens die ploeg door het zijnet in het doel. De scheidsrechter keurde de treffer echter goed. Vrouwen Rapide-Liberty 2-1. Een belang rijke zege voor de vrouwen van vierdeklasser Rapide. Het komt nu vaster op de tweede plaats, een plek die aan het einde van het seizoen recht geeft op de na- competitie voor promotie. In de eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd. Rapide was in die periode iets gevaarlijker, maar scoorde niet. Kort na rust moest het een tik verwerken toen Liberty van een misver stand profiteerde en op 0-1 kwam. Daarna schroefde de thuisploeg het tempo op en Li berty werd vrijwel constant te ruggedrongen. Halverwege de tweede helft re sulteerde dat overwicht in 1-1. Een straf corner van Sonja Mate- na ging via een tegenstandster in het doel. Enkele minuten la ter werd Leonie de Bruijne neer gelegd en verzilverde Tatsjana van de Eynde de toegekende strafbal. De laatste negen minu ten speelde Rapide het duel ge controleerd uit. Goes-Olympia 5-1. Al in de eer ste minuut nam Goes de leiding via Lillach de Kraa. Daarna hield Olympia via goed verdedi gen die stand lang op het bord. Er was een strafbal voor nodig om Goes op 2-0 te brengen. Die werd eveneens benut door Lil lach de Kraa. Voor de rust zou ze een puntga ve hattrick voltooien. In de twee de helft liep de thuisploeg uit naar 5-0 door treffers van Mie- ke Ver inga en Lillach de Kraa. Daarna kwam Olympia iets be ter in de wedstrijd en kon het ren via Valerie Jeandor. van onze sportredactie CHENE - De junioreninterland Zwitserland-Nederland-Roeme- nië in het Zwitserse Chêne is voor de Nederlandse turners te leurstellend verlopen. Oranje eindigde op de laatste plaats. De jongens hadden een matige start. Trainer Bram van Bokho ven: „Er waren nogal wat fou ten. Ze lieten ook al snel de kop pies hangen. Bovendien was de. B-jury uitermate streng." De kopman Anthony van As sche uit Sas van Gent was over zijn eigen prestaties helemaal niet tevreden. Niettemin plaats te hij zich individueel nog als zesde met 79.65 punten, een sco re die beneden zijn niveau ligt. Meivin Ornek eindigde als ne gende met 76.00 punten, Tim Smeets als tiende-met 75.90 pun ten. De zeer jeugdige Michel Bletterman scoorde 73.40 pun ten. Carlo van Minde uit Goes bleef op 65.20 punten steken, maar dat lag grotendeels aan een lich te blessure, die de Goesenaar op liep aan de brug. Hierdoor moest hij enkele oefeningen aan passen en het onderdeel vloer la ten vervallen. Elianne Totte van Rapide (rechts) in duel met een speelster van Liberty. foto Peter Nicolai vier. van onze sportredactie PANAMA CITY BEACH - Suc ces voor Maarten Lafeber in de Verenigde Staten. De 31-jarige Eindhovense professional golfer heeft zich met succes door de tweede fase van het kwalificatie toernooi voor de Amerikaanse Tour. gewerkt. Hij zal van 29 november tot en ROOSENDAAL - De vrouwen van de Goese roeivereniging Scaldis hebben in Roosendaal de Suikerrace gewonnen in de gladde dubbel vier. In de laatste roeiwedstrijd van het seizoen deden Renske Ver- bruggen, Reina Koopman, San ne Visser en Jeanet Verhaage met stuurvrouw Helma Wabeke 30 minuten en tien seconden over de zeven kilometer. Bij de mannen C4 was Honte uit Mid delburg het sterkst. De tweede Honte-boot werd vierde. De mannen van Scaldis eindigden als achtste in de gladde dubbel met 4 december deelnemen aan de finale in het Californische La Quinta. Op de Hombre GC in Panama Ci ty Beach (Florida) speelde de Ne derlander uitermate constant. Hij bracht kaarten binnen met respectievelijk 72, 71, 70 en 71 slagen. Met een score gelijk aan de baanstandaard van 284 kwam hij uit op de gedeelde der de plaats. Het vierdaagse evenement werd gewonnen door de Amerikaan Nick Malinowski met 281 sla gen. De beste negentien plaatsten zich voor de finale van de Quali fying School van het rijkste golf- circuit ter wereld. In La Quinta zijn voor 170 spelers 30 kaarten te verdienen. ANP STADSKANAAL - René en Erik Smaal zijn gisteren in Stadskanaal beiden Nederlands kampioen karate in de discipli ne kumité geworden. René won in de klasse tot 75 ki lo en Erik was de beste tot tach tig kilo. De titel van Erik Smaal was een grote verrassing. Hij won onder anderen van de ster ke Bobby Le Fèbre. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27