^im Wegman geeft TT CM lucht Jong Ambon de trotse koploper Wally Houtepen onttrekt zich aan malaise BV Souburg moet nederlaag slikken Uitstekend debuut van Mieke Evertse 25 yatter (45) heeft grote inbreng in broodnodige zege op Kluis: 7-3 Ganze lijdt iderlaag éfenduel ierikzee na es op de iatste plaats Vlissingen ten onder tegen EBOH: 0-3 Tovaal verliest van Dendermonde Hoondert de Waard onderuit Dammers Aagtekerke zegevieren Piet Raas kampioen driebanden Zeeland Sport .ytfjm Kakebeeke Qf,j poELBURG - De handbal- «tan EMM gingen in de eer- klasse zwaar onderuit. De jjelburgse formatie verloor Dji [«rote cijfers van Taxandria: unL is so.1 r Saeijij iindria-EMM 30-19: „De cij- 3); Van;joen anders vermoeden «we zijn niet afgeschoten", 1(1-0) üe oefenmeester Hans Die- |jvan eersteklasser EMM. het dan aan schortte? 31 liet acht open kansen lig- zes breaks werden om 67. H (straf; rechter; iRon de Waal POELBURG - Het doel van tafeltennissers van ta/TTC Middelburg om zich landhaven in de eerste divi- ïjkt bereikt. De ploeg won '-3 van het Limburgse is, De zege was voor een ot deel te danken aan de van Inhaalde Wim Wegman. Hij li al zijn partijen in winst maandag 20 november 2006 wb zeep geholpen. Voorin was het niet de dag van Ben Alexandere. Normaal neemt de Fransman de Middelburgers op sleeptouw. Gisteren werd nagenoeg alles ge mist. Alleen Wally Houtepen (tien treffers) onttrok zich aan de malaise. EMM 2-White Demons 4 28-24: De equipe van Eric Dingemanse stond vier duels droog, maar brak gisteren de ban. Derdeklas ser EMM 2 moest wel diep gaan voor de winst. Halverwege leid den de gasten nog: 13-14. May- ron Bouwmeester was aanval lend een klasse apart (tien tref fers). Sluitpost Mike van de Voorde keerde terug na een borstbeenblessure. HMC 3-GSC 28-21: Het seizoen verloopt voor derdeklasser GSC met horten en stoten. Zo is er winst, dan is er weer verlies. De manier waarop deze keer werd verloren was trainer Jaap Quin- ten een doom in het oog. „Op al le fronten ontbrak het aan vecht lust." Vrouwen Tachos-EMM 25-16: Oefenmees ter John Jansen vond de oorwas sing in Waalwijk typisch iets dat zijn ploeg wel vaker over komt. „Vandaag miste ik de be zieling." Vooral defensief zat het niet goed bij eersteklasser EMM. Er werden te veel per soonlijke duels verloren. Bij EMM maakt Helen Beije (ex-GSC) haar debuut. Marieke Riemens nam de meeste treffers voor haar rekening. SAB-Olympus 3-8: De punten werden door derdeklasser Olym pus mee naar huis genomen, maar daar was alles mee ge zegd. Er werd veel balverlies geleden. „Zolang we het spel niet kun nen maken, valt er nog heel veel werk te verzetten", vond coach Inge Jansen. EMM 2-Mixed Up 4 19-9: Bij EMM 2 moeten de geroutineer de spelers en de jeugd nog aan elkaar wennen. Maar Aletta Baan ziet duidelijke signalen dat de jeugd het stokje steeds meer overneemt. „Dat is de boodschap van dit jaar. Zij zul len het in de toekomst moeten doen." Tornado'70-Orion 13-10: Het uitzicht op de punten was al voor de pauze weg: 7-2. „De sa menwerking liep niet", stelde Monique Schipper na afloop. ailijk had hij helemaal geen om zaterdag in wedstrijdver- <\imei(( i aan te treden. De inmid- 45-jarige Wim Wegman ,het verzoek van TTC Mid- _jrg echter niet afwimpelen, S feloot zijn ploeg te hulp te - Da Éten. „Het kon, omdat ik als ii van Westa dit weekeinde w verplichtingen had. Als dat Zwoiij iet'geval was geweest, was iet gebeurd", vertelde Weg- roulatiesysteem dat de Mid- wrgse club hanteert, had in ontmoeting met Kluis of het duel met koploper Pecos, de ütie van Jan Henk Bomhof Énd, Omdat de ploegen in divisie nauwelijks iets ar onder doen, zijn de ten keihard nodig en werd [onderling overleg zaterdag gekozen voor de sterkst gelijke opstelling. I betekende dus dat Bomhof ier de tafel kwam,en dat "Wegman zijn rentree maak- Dlt alles ging ten koste van ESINGEN - De waterpolo- isvan De Ganze leden in de :iltklasse van het district ver- ,De Goese formatie ging met onderuit bij koploper 1:12-6. O-De Ganze 12-6: DBD voer- tet tempo in de tweede perio- op en liep uit naar 6-3. In de (ste periode kon De Ganze ietub-i avuïst meer maken. Eslteli ros De Ganze: .Joyce Pieters 3 hmara Flore, Danielle Mooi- &en Carola Kiel allen 1. m Schelde 2-De Ganze 8-1: fdeklasser De Schelde 2 was "j permachtig in de derby, nes De Schelde: Machiel. Wei- 15, Ui 'm Jeroen Kamp 2 en Adjan Hearts Michiel Wondergem, Jean arned ban de Vijver en Joost van de 15-18 tl I. Score Ganze: Jeroen van 15-11 fel, Stormvogel-TRB/RES 5-1: mannen jeugd van De Storm- $1 speelde geen goede wed- yiJj I, maar won wel. Martijn «bielsen scoorde alle treffers. de zestienjarige Wesley Weg man en Marijn Veijgen, die nog even blijft steken op slechts vier wedstrijden in de Middelburgse hoofdmacht. „Natuurlijk wilde ik liever zelf spelen, maar ik had al aangegeven dat ik er niet zoveel moeite mee had om te zit ten. In Tilburg is driemaal trai nen per week nauwelijks te reali seren, hetgeen op dit niveau een vereiste is", vertelde Veijgen, die niet uitsloot dat hij hele maal niet meer in de Middel burgse eerste ploeg uitkomt. „Of ik volgende week speel is nog maar de vraag, en voor de wintercompetitie moet ik de he le situatie nog maar eens goed overdenken." Met de aanmoedigingen van We sley Wegman en Marijn Veijgen vanaf de kant begon TTC Mid delburg voortvarend. Jan Henk Bomhof trok in een marathon partij tegen Tim van den Oord dan wel net met 3-2 aan het kortste eind, maar daarna kwam de thuisploeg op stoom. Wim Wegman (2x), Mark Hac- kenberg en het dubbel Bomhof/Wegman zorgden voor een 4-1-voorsprong, waarna ook Jan Henk Bomhof tegen Frank op den Kamp zijn eerste winstpartij boekte: 5-1. Na een 2-0-achterstand in games zette Bomhof zijn partij toch nog in winst om. „Het ligt allemaal zo dicht bij elkaar", verzuchtte Bomhof na zijn zege. „Daarom is het voor ons lijfsbehoud van daag ook zo belangrijk dat Wim erbij is. Hij is nu eenmaal een grotere zekerheid dan Marijn of Wesley, voor wiens ontwikke ling het van groot belang is dat we ons in deze eerste divisie handhaven." Onderuit Na de zege van Bomhof ging Mark Hackenberg net met 3-2 onderuit tegen Leon Houben, maar wist Wim Wegman het zes de punt aan te tekenen voor de Middelburgers. Tegen Frank op den Kamp gingen de eerste twee games verloren, maar met een ul tieme krachtsinspanning sleepte de routinier toch nog een 3-2-ze- ge uit hét vuur. „Ik ben blij dat het gelukt is, want ik had van daag alleen maar alles te verlie zen. Ik was best nerveus en moest op zoek naar mijn ritme", verklaarde Wegman. In de negende partij van de dag dolf Mark Hackenberg in vier games het onderspit tegen Tim van den Oord (6-3), waarna Jan Henk Bomhof mocht proberen om de marge naar het vooraf ge wenste verschil te brengen. In de zesde partij die werd uitge vochten in vijf games kwam Bomhof steeds op achterstand tegen Leon Houben. De vreugde kreet die rond de klok van 20.30 uur uit de keel van Bomhof kwam, was veelzeggend. Hij had zijn tegenstander op de knieën gekregen en de 7-3-zege op het scorebord gebracht. De slotontmoeting' met Pecos lijkt voor TTC Middelburg met voldoende vertrouwen tegemoet getreden te kunnen worden. Op de inbreng van Wim Wegman kan echter niet meer gerekend worden. „Ik ben met Westa in Oekraïne voor een Europa Cup-ontmoeting,en mijn deelna me moet ook geen structurele aangelegenheid worden." Delta/TTC Middelburg-Kluis 7-3. Jan Henk Bomhof-Tim van den Oord 2-3 (5-11, 11-9, 11-8, 8-11, 7-11). Wim Wegman-Leon Houben 3-1 (6-11, 11-6, 11-9, 11-8). Mark Hackenberg-Frank op den Kamp 3-0 (11-5, 11-4, 11-9). Jan Henk Bomhof/ Wim Wegman - Leon Houben/Tim van den Oord 3-2 (9-11, 3-11, 11-8, 11-7, 11-8). Wim Wegman-Tim van den Oord 3-1 (5-11, 11-6, 11-8, 11-6). Jan Hejik Bomhof - Frank op den Kamp 3-2 (12-14, 8-11, 11-5, 11-8, 11-3). Mark Hackenberg-Leon Houben 2-3 (11-5, 5-11, 11-9, 8-11, 9-11). Wim Wegman-Frank op den Kamp 3-2 (9-11, 8-11, 11-9, 11-5, 12-10). Mark Hackenberg-Tim van den Oord 1-3 (7-11, 7-11, 11-6, 9-11). Jan Henk Bomhof-Leon Houben 3-2 (7-11, 11-5, 9-11, 11-9, 11-9). Wim Wegman schoot zijn ploeg te hulp. foto Lex de Meester J 18 - Omdat de competitie- Mi Islrijden van vierdeklasser S Icheren en derdeklasser Zee- i| fÜa Middelburg gisteren afge- I werden, traden beide ploe- 1 legen elkaar in het strijd- iKvoor een oefenwedstrijd. g wedstrijd die in Vlissingen lizlisp gespeeld, werd gewonnen Sivaï or Zeelandia Middelburg: Sk'M, Walcheren kwam op voor- via Boban Martinovic, Mr nog voor rust maakte Ed- itü L°°ff gelijk. Na de pauze Ante- ®r(le Evert Eikenhout de win- Sivas- treffer. Kwadendamme behaalt eerste-periodetitel na zinderend slot tegen Groede ®IKZEE - Tweedeklasser ikzee verloor gisteren de Wedstrijd tegen Halsteren "1-2. Door dit resultaat staat 'fikzee laatste in de tweede tee Evan het zondagvoetbal. was niet in staat Psente creeëren tegen de stug- kgenstander. In de 40e mi smaakte Halsteren-verdedi- 'kick Iieymans de 0-1. Mat- 'Hage scoorde vlak voor rust ul^e Zierikzeese treffer uit Jtekafschop. Na rust speelde geSi' 'eren iets feller en dat resul- 50&' F? in de 69e minuut in 1-2 Gehard Mol. door Jos van Belzen VLISSINGEN - De topper tus sen Jong Ambon en Vivoo in de vijfde klasse B van het zondag voetbal eindigde in een 4-2-zege voor de Middelburgers. De ploeg van trainer Paul Telussa heeft halverwege de competitie nu vijf punten voorsprong op de ploeg uit Huijbergen. De num mer drie op de ranglijst, Robur, verspeelde in het laatste kwar tier een 3-1-voorsprong en zag Nieuw Borgvliet terugkomen tot 3-3. Kwadendamme pakte in de vijf de klasse A de eerste-periodeti tel. De Bevelandse formatie ver sloeg in een zinderend duel Groede: 2-1 Kwadendamme kwam in de 90e minuut op 1-1 en in blessuretijd werd het zelfs nog 2-1. Jong Ambon-Vivoo 4-2: Na de openingstreffer van Dazz Hitija- hubessy (1-0) leidde slecht uit verdedigen bij de thuisploeg tot de gelijkmaker van Pieter Buij- ze: 1-1. Kort voor rust bracht Le vi Waisapy een sterker Jong Am- bon opnieuw op voorsprong: 2-1. Ook na de pauze bleven de Middelburgers sterker, maar toch werd het 2-2 via Rafaël van de Berg na een foute terugespeel bal. Jong Ambon schroefde hier na het tempo nog verder op wat door treffers van Martin Waisa py en Jaïr Tomasoa een verdien de 4-2-overwinning opleverde. Dreischor-Lewedorpse Boys 0-1: De bezoekers hadden wat meer balbezit, maar Dreischor had de beste kansen. Na een doelpuntloze eerste helft werd het een kwartier voor tijd 0-1 via een eigen doelpunt. In de slotfase kwam er tot tweemaal toe een bezoeker alleen voor de Lebo-doelman, maar zelfs dit le verde geen doelpunt op voor een dit seizoen moeizaam tot scoren komend Dreischor. Renesse-Kaaise Boys 2-1: Voor rust was de thuisploeg sterker, iets dat via doelpunten van Frank van Hengel en Vincent Goedegebuure ook op het score bord tot uitdrukking kwam: 2-0. In de tweede helft leek de doorgebroken Vincent Goedege buure op weg naar 3-0, maar hij werd, ten koste van een gele kaart, gevloerd. Ver in blessure tijd werd het 2-1, maar ondanks vijf extra minuten speeltijd bleef het hierbij. Rimboe-Hansweertse Boys 2-1: De bezoekers verloren al vroeg in de wedstrijd doelman Stefan Ridderhof,die met een enkel blessure het veld verliet en werd vervangen door Etienne Span- jaart. Na een 1-0-stand halver wege speelde het tweede bedrijf zich wat meer af op de helft van Rimboe. In de 67e minuut lever de dit de gelijkmaker van Tom Koelen op: 1-1. Ver in blessure tijd pakten de Brabanders toch nog de overwinning: 2-1. Robur-Nieuw Borgvliet 3-3: De eerste helft was voor de bezoe kers die halverwege dan ook ver diend met 0-1 leidden. Na wat omzettingen in de rust werd Nieuw Borgvliet in de tweede helft overklast. Doelpunten van Ouassim Hamoudi, Faouzi Ha- moudi en Rick van der Gaag le verden een 3-1-voorsprong op met nog een kwartier op de klok. Het werd geen 4-1, omdat de treffer van Roy Haerkens werd afgekeurd. In plaats daar van kwamen de' Brabanders ver in blessuretijd nog langszij na dat zij in de 80e minuut uit een strafschop tot 3-2 waren terug gekomen. WW'67-Ouwerkerk 3-1: Een ge- lijkopgaande eerste helft werd zonder doelpunten afgesloten. Kort na rust kwam de thuis ploeg op voorsprong vanaf elf meter, maar al snél bracht Bar- rie Manni Ouwerkerk weer op gelijke hoogte: 1-1. De beste kansen waren hierna voor de be zoekers die echter al een heel sei zoen moeizaam tot scoren ko men. WW'67 kent minder pro blemen op dit gebied en liep dan VLISSINGEN - Zondag-twee deklasser Vlissingen heeft gis teren in eigen huis met 0-3 ver loren van concurrent EBOH. In de achtiende minuut was het Badder Amraoui die de sco re opende voor Dordrechters. Vlissingen verzuimde daarna door een gemiste strafschop van Peter de Jong en zeker vijf grote kansen om op gelijke hoogte te komen. De keeper van EBOH was vol gens trainer Ruud Pennings het grote struikelblok. „Ook in de tweede helft hadden we een overwicht, maar we wisten de kansen niet te maken. Toen we wat meer risico gingen nemen moesten we achterin ruimte weggeven." EBOH-spits Van Hollestein be nutte deze ruimte en bepaalde met twee doelpunten de eind stand op 0-3. ook in de slotfase uit naar een 3-1-overwinning. Vosmeer-Cluzona 3-4: Ondanks de snelle openingstreffer van Ja- co Vaders namens Vosmeer (1-0), waren de bezoekers voor rust gevaarlijker. Via doelpun ten van Jochem Huys in 't Veld, Joey Smith en Mike Boshouwers leverde dit een 1-3-stand halver wege op. Halverwege de tweede helft kwam de thuisploeg terug tot 2-3 uit een vrije trap van Danny Istha. Martin Crisp bracht kort voor tijd de marge weer op twee treffers, waarna Mike van Gasteren kort voor het laatste fluitsignaal de eind stand op 3-4 bepaalde. Vijfde klasse A Kwadendamme-Groede 2-1: Twee bussen met Groede-sup- porters waren naar Kwaden damme gereisd om hun team aan te moedigen. Op slag van rust scoorde Jan Elfrink na een mooie aanval 0-1. In de tweede helft had de thuisploeg een over wicht, maar Groede haalde knap het tempo uit de wed strijd. Niets wees erop dat de thuis ploeg nog langszij zou komen. In de 90e minuut scoorde Mar tin Smaardijk 1-1. Groede was aangeslagen en kreeg twee minu ten later nog een domper te ver werken. Toen liet Leon Bek 2-1 noteren. GOES - De Goese Rugbyclub Tovaal leed op eigen veld een nederlaag tegen Dendermonde. Na een 0-15-achter- stand bij rust verloor Tovaal uiteindelijk met 7-15. In de beginfase hadden de Goesenaren het beste van het spel. Na. een vloeiende combinatie tussen Aryaxl Moelker en Hans Houmes was Jan-Joost Wiebrens dicht bij de ope- ningspunten. In de 20e minuut openden de gasten de sco re en in de eerste helft liepen zij verder uit naar 0-15. Na rust kwam er meer snelheid in de Goese driekwartlijn, maar de combinaties lieten te wensen over. Een eenmans actie van Erik de Jonge zorgde voor de enige try van de thuisclub. Arno Witkam benutte de conversion. RILLAND - De streekderby tussen de driebganders van Hoondert/de Waard en Royal/De Parel leverde voor de thuisploeg een 8-0-nederlaag op. Kopman Frans de Koek dacht in een gelijkopgaand duel bij 26-28 nog kans te heb ben tegen Tonny Dobbelaere. De Belg maakte echter met een slotserie van zéven een einde aan de partij. Hoondert/de Waard-Royal/De Parel 0-8: Frans de Kock-Tonny Dobbelaere 26-35, 40; Gerrit Blom-Eddie van Goethem. 30-35, 66; Johan Visser-Mathieu Vlerick 27-30, 61; Eddy der Weduwe-Jens van Dam 14-30, 40. AAGTEKERKE - Een viertal van PWG 's-Gravenpolder is zaterdag in Aagtekerke winnaar geworden van het jaar lijkse RABO-sneldamtoernooi. Het team, dat bestond uit Andres van den Berge, Rianka Rentmeester, Niels Roelof - sen en Ko Louwerse, gïrig in de finale van start met een 8-0-overwinning op de organiserende vereniging. Ln de volgende twee ronden legde het viertal de basis voor de eindzege door 5-3-overwinningen op GZC en DSVF. Daarna volgden makkelijke zeges tegen achtereenvolgens De Kroonschijf, Lammerenburg en Tholen. In de slotronde stelde PWG de eindoverwinning veilig door met 5-3 te winnen van concurrent Middelburg. GZC profiteerde van de nederlaag van de Middelburgers: on der aanvoering van Kees Rijk won het team met 6-2 van Lammerenburg waardoor de tweede plaats veilig werd ge steld. SAS VAN GENT - Piet Raas is in Sas van Gent districts kampioen driebanden groot derde klasse geworden. In de finale verloor hij weliswaar van Arie Vink maar hij was voordien al onbereikbaar geworden voor de concurrentie. Raas bleef vanaf het begin ongeslagen, maar kon tot de vijfde ronde niet gerust zijn, omdat Arie Vink hem op de hielen zat. In die vijfde ronde begon het verval van Vink toen hij een punt moest afstaan aan Carlo van Dam. De beide thuisspelers gaven elkaar geen duimbreed toe in een slecht duel (72 beurten). Omdat Raas ook in de zesde ronde ongeslagen bleef en Vink zijn eerste nederlaag leed (18-20 tegen Nico Peeters) was het pleit beslecht. De slotronde deed er niet meer toe en voor de latere kam pioen was de drang van het moeten eraf. Zijn slechtste partij van het toernooi was het directe gevolg. Vink poet ste zijn blazoen weer wat op en verzekerde zich net als Raas van een plaats in de regionale eindstrijd die in Kwa dendamme wordt gehouden. door Jeremy Deug VLISSINGEN - De basketbal lers van BC Vlissingen speelden een prima wedstrijd in de hoofd klasse. De ploeg hield lange tijd gelijke tred met JRC Boxtel, maar moest in de slotseconden buigen voor de tegenstander: 81-84. BC Vlissingen-JRC Boxtel 81-84: De Vlissingse mannen, die in de hoofdklasse uitkomen, kwamen goed uit de startblok ken en namen al snel een 15-7-voorsprong, maar JRC Box tel kwam terug in de wedstrijd en nam zelfs een voorsprong van 25-26 na het eerste kwart. Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht een gingen met een ruststand van 42-42 de kleedka mers in. Na rust begon Boxtel beter aan de tweede helft en kwam op een 56-66-voorsprong, Vlissingen herstelde zich en kon terugkomen tot 60-66. In het laatste kwart knokte de Zeeuw se ploeg voor de winst. Echter in de slotfase van de wedstrijd kon Boxtel vanaf de vrije worpenlijn de wedstrijd beslissen: 81-84. Topscorer BC Vlissingen: Tommy Radkiewicz 16 punten. Vrouwen BV Souburg-JRC Boxtel 2 43-52: Overgangsklasse!- Sou burg begon goed in eigen huis. Er werd dankzij een felle verde diging en een soepel draaiende aanval afstand genomen: 16-7. In het laatste kwart zette JRC Boxtel een felle verdediging neer over het hele veld waar Souburg veel moeite mee had. In de slotminuten kreeg Sou burg de aanval niet op orde. Boxtel profiteerde ervan. Topscorer BV Souburg: Ilse Rijn berg 12. Jongensjunioren BC Vlissingen-Rotterdam 77-63: Vlissingen 'begon zwak, maar herstelde zich snel. Bij rust stond het 36-30. Het derde kwart ging met 18-18 volledig gelijk op, maar halverwege het laatste kwart kon Vlissingen uit lopen van 67-60 naar 73-60. Dit was de genadeslag voor Rotter dam. Topscorer BC Vlissingen: Michel Bosters 20 punten. VLISSINGEN - Wout van Leer- sum is gekozen tot nieuwe voor zitter van voetbalvereniging Zeeland Sport. Hij is de opvolger van Tobi Lam- mers, die tien jaar preses was van de Vlissingse club. Lam- mers blijft wel als algemeen lid van het bestuur betrokken bij de vereniging. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Mieke Evertse kon gisteren met de merrie Tyara op een uit stekend debuut in de klasse Z2 dressuur terugkijken. De amazo ne uit Heinkenszand behaalde bij haar eerste optreden op het hoogste basisniveau de overwin ning. De jury kreeg in manege Stal De Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land in de klasse Z2 een sterke groep voorgeschoteld. Met 217 punten toonde Mieke Evertse zich de beste. Evertse: „Tyara is een heel fijn paard om te rijden. Met haar ben ik deze zomer Zeeuws kampioen geworden. Ik wist ook dat ze klaar was voor de overstap, maar was deson danks toch bij aanvang toch wel een beetje gespannen. Die span ning slaat meestal over op je paard. Maar Tyara bleef erg nuchter en keek nergens naar. Fantastisch hoe ze er voor ging.'Tn de klasse Z1 ging de overwinning naar Sander Osse met Kashmir. De ruiter uit Hein kenszand bouwde tijdens zijn pony-carrière een geweldige palmares op. Het heeft er alle schijn van dat dit bij de paarden een vervolg gaat krijgen. Want het was voor Sander Osse en de Samber-zoon pas zijn tweede wedstrijd op dit niveau en met 210 punten toonde hij zich met een de beste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25