?zc Kloetinge mist stabiliteit Huygens zet Hoek op de rails SSV'65 leert weinig van gemaakte fouten Duiveland met man minder naar winst IZVV verliest iuel en twee spelers met rood Bevelandse hoofdklasser verspeelt 2-0-voorsprong tegen Ajax wMwÊmfi mËGM Mohr stopt bij Heinkenszand Smerdiek verliest tumultueus duel Terneuzense Boys kansloos RCS toch nog blij met puntje Terneuzen met tien man naar 1-1 Rens Griep in het bestuur van Kloetinge maandag 20 november 2006 swb23 OES - Drie van de zes wedstrij- i m bleven zonder doelpunten l(|e tweede klasse van het za- 8dagvoetbal. Koploper Arne- )(I uiden slaagde er tegen Zwalu- l it niet in het doel te vinden, eni nar concurrent GPC Vlissin- jn profiteerde niet door de 1-1 i<ol-( gen Bruse Boys. ilu|| jjluwe-Arnemuiden 0-0: De tre-i nste helft ging nog gelijk op, 0 na rust hadden de bezoe- ;.Iit jieen overwicht. De koploper /ait; bagde er echter nooit in de t raar versterkte defensie van itlliuisclub uiteen te spelen, iei jpteloord-Rillandia 0-0: Beide {lallen wilden vooral niet ver- ij een en speelden erg voorzich- g,De wedstrijd was wel span- (nd, maar echte doelkansen aren niet te noteren. lamslag-Heinenoord 0-0: Doel- jn Bottinga en zijn bezoeken- waren de beste men- avan de wedstrijd. Zij bleven in een gelijk opgaande 1, waarin Ugur Kahveci Itmooiste kansen niet benutte, tuse Boys-GPC Vlissingen 1-1: btsWillemse opende vlak voor sl met een fraai schot de sco- Na rust leidde balverlies van Willemse de 1-1 van labin de Pagter in. Ondanks md p rode kaart voor Gerard Vo- RO dterd er niet meer gescoord, ktlense Boys-AZW 3-0: In de intigste minuut werd Pieter Graaff door AZW-doelman teen onderuitgehaald. Het le lde de keeper een rode kaart en de thuisploeg een straf- hop. De bezoekers hadden reservekeeper op de bank, at- aardoor veldspeler Romano ut- in Overmeire de plaats oncler I lat overnam. Hij was kans- is op de strafschop van Ron- de Graaf. In de slotminuut an de eerste helft werd het 2-0 oor Pieter de Graaff. Na de gele kaart voor Niek de ü'- leyer (AZW) maakte invaller jjsNijmeier vlak voor tijd 3-0. Jo- Rapelle-De Meeuwen 3-1: Hal- nwege de eerste helft kwam thuisclub op voorsprong door "to [ifilacobusse. Diezelfde Jaco- tusse tekende een kwartier voor i ijd vanaf elf meter ook voor de J10. Vlak voor tijd maakte Hans ndj Éoek 3-0 en in de slotminuut 11 door Niek Minderhoud. door Jan Dagevos KLOETINGE - Als één van de laatsten verliet hij zaterdagmid dag de kleedkamer. De 3-2-ne- derlaag tegen de zaterdagama teurs van Ajax kwam keihard aan bij Kloetinge en Niels Kole had even tijd nodig om de teleur stelling te verwerken. „We zijn weer terug bij af", stelde de mid denvelder mismoedig vast. Kloetinge dacht een paar weken geleden, na enkele aardige suc cessen, zich opgewerkt te heb ben tot een stabiele hoofdklas ser. Twee wedstrijden en twee nederlagen verder ziet de reali teit er plots heel anders uit. De Bevelandse ploeg bevindt zich met elf punten uit elf duels in het rechterrijtje en moet ge-' woon weer op zijn tellen passen. „We zijn niet constant genoeg", erkende Kole. „De ene week is het alles, en de andere week is het niks. Hoe dat nou komt? Pff, ik denk dat het vooral een kwes tie van ervaring is. Soms moet je vooral slim zijn." Het thuisduel met Ajax gaf za terdag wat dat betreft wel een aardig inkijkje. Kloetinge was bij vlagen te gretig, maar bij mo menten ook te lichtzinnig. Zo kon het gebeuren dat Kloetinge op simpele wijze een 2-0-voor- sprong verspeelde. De thuisclub liet zich bij twee corners verras sen en doelman Jaco van dei- Schee tastte in de tweede helft mis bij een lage schuiver. j,We kwamen makkelijk en snel op voorsprong", vond Niels Kole, „en iedereen dacht toen dat we wel even drie punten zouden pakken. We lieten ons daarna te veel terugdringen en verdedig den bij die hoekschoppen niet scherp genoeg." Regilio Pinas en John Schot leken Kloetinge zaterdag aanvankelijk een zorge loze middag te bezorgen. Pinas profiteerde in de 13e minuut van een slechte uittrap van Ajax-doelman Dennis van der Kraan en schoot via een stiftje raak (1-0). Daarna haalde John Schot in de 34e minuut doeltref fend uit: 2-0. Het kostje leek ge kocht, maar een gebrek aan con- door Barry van der Hooft BENNEKOM - Even, heel even, leek SSV'65 zaterdag dan eindelijk op weg naar de eerste overwinning van dit sei zoen. Mehmet Dolma be kroonde een sterke inval beurt met een mooie treffer en zette zijn ploeg op een 2-1-voorsprong. Het enige probleem: er was nog een half uur te spelen! In dat tijdsbe stek kwam de onervarenheid en onvolwassenheid van SSV'65 opnieuw bovendrij ven. Bennekom profiteerde er optimaal van: 4-2. De conclusie na het laatste fluitsignaal was daarom sim pel te trekken: SSV'65 heeft .heel weinig geleerd van cle fouten die het deze competi tie al heeft gemaakt. De twee de gelijkmaker van Benne kom was daar een uitstekend voorbeeld van. Ruim drie mi nuten na het doelpunt van Dolma kreeg SSV'65 een cor ner, waarna bijna iedereen naar voren stormde, op zoek naar de 1-3. De bal werd afge slagen, het veld lag open en Paolo Meijndershagen werd met een dieptepass in stelling gebracht. David den Hollan der stapte niet voor buiten spel, Christol van Campen- hout verzuimde zijn doel uit 'e rennen en de middenvelder van Bennekom kon de stand simpel weer in evenwicht brengen: 2-2, Organisatie Die mentale tik kwamen de Goesenaren opnieuw niet te boven. Dat het doelpunt vier. minuten na de goal van Dol ma viel was ook geen toeval. SSV'65 scoorde dit seizoen ben keer en moest bij vier van die tien treffers binnen vijf minuten alweer een tegen treffer slikken. Dat komt vooral voort uit een gebrek aan ervaring en kwaliteit. Na e?n doelpunt is de ontlading telkens groot, maar is de orga nisatie bij SSV'65 ook vaak ver te zoeken. gebrek wordt in de hoofdklasse keihard afge straft. Zelfs door het op pa pier sterke, maar in de prak tijk tegenvallende Bennekom. SSV'65 had namelijk hele maal niet hoeven verliezen in Gelderland. De hekkensluiter speelde bij vlagen goed voetbal en had voor rust weinig problemen met het statische middenveld van Bennekom. Eén van die middenvelders, Bas Dreef, ging na 33 minuten in de fout met Christiaan Boon in zijn buurt. De spits kwam alleen voor doelman Lücke en zorg de met zijn vierde treffer van dit seizoen gedecideerd voor 0-1. Die stand bleef tot vier minu ten na rust op het bord. Een makkelijk gegeven vrije trap werd door Dreef achter Van Campenhout getrapt (1-1), maar via Dolma kreeg SSV'65 toch weer perspectief op de eerste zege van het sei zoen. De hoop om zonder hun afwe zige trainer Marco Groene- veld de ban te breken, ging vervolgens weer in rook op. En hoewel het seizoen met zestien wedstrijden voor de boeg nog lang is, lijkt het startschot voor de af- scheidstournee van SSV al te hebben geklonken. Of de ploeg moet ineens het licht zien, leren van de gemaakte fouten en een onverwachte se rie neerzetten. Gebeurt dat niet, dan is SSV'65 volgend seizoen gewoon weer eerste klasser. Bennekom-SSV'65 4-2 (0-1). 33. Christiaan Boon 0-1, 49. Bas Dreef 1-1, 61. Mehmet Dolma 1-2, 65. P.aolo Meijndershagen 2-2, 74. Henk van Essen 3-2, 81. Paolo Meijndershagen 4-2. Scheidsrechter: H.H. Slager (Staphorst). Gele kaart: Leon Romer, Paolo Meijndershagen (beiden Bennekom) en Bram Plomp (SSV'65). Aantal toe schouwers: 300. SSV'65: Christol van Campen hout; Michel de Groote (62. Ron nie Hillebrand), David den Hol lander, Bram Plomp, Mansour Gader; Mevlud Eryürük, Marcel Kole ('17. Mehmet Dolma), Ro bert Stols (77. Khaled Boufra- hi); Niels Paardekooper, Christi aan Boon en Arjan Koopmans. Kloetinge-spits Regilio Pinas (links) wordt van de bal gehouden door Ajacied Paul Michielsen. Doelman Dennis van der Kraan (rechts) hoeft niet in te grijpen. foto Willem Mieras centratie bij een hoekschop van Ajax in de 37e minuut brak Kloetinge op. Rocky Korssen, die Regilio Pinas als tijdelijke bewaker had, mocht zomaar in koppen: 2-1. Ajax zette vanaf dat moment de toon. De ploeg herbergde technisch vaardige spelers en dat kwam op het slechte veld goed uit. De Amster damse formatie liet het balletje goed rond gaan en domineerde, zonder echt gevaarlijkste wor den. Dat dejelijkmaker uit een nieuwe"" "Hoekschop kwam was veelzeggend.- Jeremy Overbeek Bloem slingerde in de 66e mi nuut de bal opnieuw hard voor het doel, waar invaller Sinisa Gagula ongehinderd mocht in koppen: 2-2. Overbeek Bloem werd uiteindelijk man van de wedstrijd door met een lage schuiver doelman Jaco van der Schee te verrassen. De goalie ging iets te vroeg naar de grond en kon niet meer anticiperen op een plotselinge wending van de bal. Net voor de keeper stuitte de bal Op: 2-3. Kloetinge wilde hierna nog wel aanzetten, maar miste de slagkracht. Voorin was de inbreng van Daan Esser, Re gilio Pinas, invaller Bésar Xhox- haj (hij verving de flegmatieke Ronald Zwager) en John Schot schraal. De laatste was als rechtsbuiten enkele weken een verademing, maar nu de tegen standers zich daar op instellen, dreigt hij als buitenspeler te ver pieteren. Het verlangen naar een plek achter de spitsen wordt met de week groter. De midden velders Niels Kole en Corné Schilperoort probeerden het di rigeerstokje nog in handen te krijgen, maar ze slaagden daar zelden in. Niels Kole was in bles suretijd nog wel dicht bij de 3-3, maar zijn inzet belandde op de benen van de keeper. „Moeten we toch weer gewoon naar onde ren kijken", stelde Kole. „We hebben nog drie wedstrijden tot de winterstop, en dat wordt weer erop of eronder." Kloetinge-Ajax 2-3 (2-1). 13. Regi lio Pinas 1-0, 34. John Schot 2-0, 37. Rocky Korssen 2-1; 66. Sinisa Gagula 2-2; 68. Jeremy Overbeek Bloem 2-3. Scheidsrechter: C. Prooi (Hellevoetsluis). Gele kaart: Jaap Esser en Regilio Pinas (bei den Kloetinge). Aantal toeschou wers: 600. Kloetinge: Jaco van der Schee; Jaap Esser, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Joffrey Gel dof; Comé Schilperoort, Niels Ko le, Daan Esser; Ronald Zwager (46. Bésar Xhoxhaj), Regilio Pinas (88. Benjamin Verwest) en John Schot. door Rudy Booqert HARDERWIJK - Drie kansen, drie doelpunten. Ook in Harder wijk weten ze nu wie Jan Huy gens is én wat hij kan. Scoren; makkelijk en o zo efficiënt. Met zijn drie doelpunten tegen VVOG schroefde de Belgische spits niet alleen zijn seizoento taal op naar twaalf treffers, maar zorgde hij na drie duels zonder zege ook weer eens voor een winstpartij van Hoek: 1-3. Hoewel Hoek de laatste weken niet bijster productief was ge weest, werd aan het killerin- stinct van Huygens nooit getwij feld. Het huiswerk van coach Cees Houtepen ligt al sinds het begin van dit seizoen in de ach terhoede. Met name het centrale verdedigingsduo zorgt regelma tig voor onrust. Tegen WOG toverde Houtepen zijn vijfde tweetal van dit seizoen uit de ho ge hoed: Djamel Buyse met Thijs Binnerts. Het duo deed het niet onverdien stelijk, hoewel tegenstander WOG natuurlijk geen hoogvlie ger is in de hoofdklasse. Het ver lies tegen Hoek betekende al de tiende opeenvolgende wedstrijd zonder zege voor de landskam pioen van 1969. „WOG heeft geen echt grote kansen gehad", constateerde de 22-jarige Bin nerts, die zijn rentree maakte na een liesblessure en voor het eerst negentig minuten speelde. De oud-speler van Dauwendae- le en RBC is al aan zijn vierde jaar bij Hoek bezig, maar heeft in die periode langer in de zie kenboeg gezeten dan op het veld gestaan. Hij speelde zaterdag pas zijn 38e van de 88 mogelijke wedstrijden. „Het begon drie jaar geleden met een knieblessu re waardoor ik er zeven, acht maanden uitlag. Sindsdien heb ik lopen kwakkelen met allerlei pijntjes. Ik hoop nu eindelijk eens blessurevrij te blijven." Registers Binnerts en zijn kompanen in de defensie moesten zaterdag di rect alle registers opentrekken, WOG startte met een woest of fensief op de verdedigers en het doel van Hoek. De Zeeuws- Vlaamse ploeg leed onder die druk te makkelijk en te veel bal verlies en liet zich lange tijd op eigen helft terugdringen. WOG was dreigend, maar schotloos voor het doel. In tegenstelling tot Hoek. Halverwege de eerste helft deed Hoek-aanvaller Dennis van der Welle (links) probeert zich langs zijn tegenstander van WOG te wer ken. foto Rodney Kersten/foto Bell Huygens immers voor hoe het wél moest. De eerste kans van Hoek was meteen raak. Björn Langeveld, doorgeschoven naar het middenveld, kopte een uit trap van WOG-doelman Fabi an Bouwman terug naar het ,doel. Verdediger Van Scherpen - zeel kopte de bal voor de voeten van Huygens, die met een lob zijn tiende competitiedoelpunt maakte. „Dat was het keerpunt", vond Binnerts. De druk van WOG eb de weg. Alleen vlak voor rust moest de defensie nog hande lend optreden. Hoek leidde bij rust echter met 0-1. Onver diend. Want de ploeg liet aanval lend niks zien. Schaduwspits Ferry Alfons was onzichtbaar en de vleugelaanvallers Istvan Bakx en Dennis van der Welle brachten geen enkele bal bij hun dodelijk precieze spits Huy gens. In de tweede helft begon Hoek eindelijk te voetballen. Bakx goochelde zich bijvoorbeeld langs drie man, waarna zijn voorzet door Alfons bij de eerste paal naast het doel werd gegle den. Halverwege de tweede helft plaatste Van der Welle een soortgelijke demarrage en hij zette Huygens alleen voor de keeper. Koel maakte de Belg het werk met een schuiver in de kor te hoek af: 0-2. Hoek kwam niet meer in de pro blemen, ondanks de 1-2 in bles suretijd van Edmund Mijnheer uit een corner. Vrijwel direct daarna maakte Huygens in twee ën 1-3 op aangeven van invaller Ramazan Kesikbas. Ook in zijn vijfde uitwedstrijd bleef Hoek daardoor ongeslagen. Dat is een bemoedigende gedachte met het inhaalduel bij Spakenburg za terdag voor de boeg, waar de eer ste periodetitel op het spel staat. WOG-Hock 1-3 (0-1). 28. Jan Huy gens 0.-1, 70. Jan Huygens 0-2 90+1. Edmund Mijnheer 1-2, 90+3. Jan Huygens 1-3. Scheidsrechter W. Kiel (Garmelwolde)Gele kaart: Peter Huijgen, Martijn Blom, Edwin van Egteren (WOG), Istvan Bakx, Thomas Ra- gut (Hoek). Aantal toeschouwers: 300. Hoek: Robbie de Moor; Thomas Ra- gut, Thijs Binnerts, Djamel Buyse, Stefan van Dender; Björn Lange veld, Taoufik Ameziane, Ferry Alf ons (80, Jeroen van de Broeke); Dennis van der Welle, Jan Huy gens en Istvan Bakx (71. Ramazan Kesikbas). HEINKENSZAND - Voetbalvereniging Heinkenszand en trainer Raymond Mohr gaan aan het einde van het sei zoen uit elkaar. Mohr is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij zaterdag-derdeklasser. GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal pakte Oostkapelle via een 0-0-gelijkspel tegen de reserves van Ter Leede een verdienstelijk punt. Smerdiek verloor kans loos met 3-0 van Reiger Boys. Ter Leede-Oostkapelle 0-0: De straffe wind maakte goed voetbal moeilijk. De thuisploeg was iets sterker, maar doelvrouwe Karin Pijpelink was uitstekend op dreef. Vijf minuten voor tijd pakte de Walcherse fomatie ook bijna nog de drie punten, maar het strakke schot van Shamila Hamers eindigde tegen de kruising. Reiger Boys-Smerdiek 3-0: Voorrust lieten Anne Hage.en Angelique Hage kansen liggen, terwijl de thuisploeg wel scoorde. Tien minuten voor tijd sloeg ook nog de vlam in de pan toen de thuisclub-spits gewoon doorspeelde, ter wijl de overige speelsters een fluitsignaal voor blessurebe handeling verwachten. Judith Bruinooge greep daarop veel te fors in en kreeg rood. Na een afkoelingsperiode werd dat teruggedraaid. TERNEUZEN - Hekkensluiter Terneuzense Boys heeft het duel met directe concurrent Schelluinen verloren in cle eerste klasse van het zaterdagvoetbal. De Terneuzense thuisploeg speelde bar slecht en creëerde geen enkele doel kans. Door een eigen doelpunt van Schelluinen kwam de Terneuzense debutant al vroeg op voorsprong. Niet lang daarna maakte Lëon de Bruijn uit een fel aangevochten strafschop 1-1. De Bruijn werd een kwartier voor tijd matchwinnaar met een droog schot in de verre hoek: 1-2. OOSTERHOUT - RCS heeft de 8-1-winst op Zierikzee geen goed vervolg gegeven. Bij Oosterhout kwam de ploeg niet verder dan 1-1. Achteraf mochten de Souburgers daar nog blij mee zijn. Een krijgertje. Zo noemde trainer Alexander van Keulen de penalty die RCS in de 89e mi nuut alsnog langszij bracht. Dennis de Nooijer werd slechts licht getoucheerd, maar mocht even later zelf de 1-1 op het bord schieten. Negen minuten daarvoor was Oosterhout via één van de eerste goede aanvallen op voor sprong gekomen. „Het was een rare wedstrijd. We waren beter, maar kwamen 1-0 achter. Door die penalty moeten we blij zijn met een puntje." TERNEUZEN - De voetballers van Terneuzen speelden gisteren met 1-1 gelijk tegen WSC in de eerste klasse C. Voor rust kreeg de thuisploeg via kopballen van Dwight van Hulle (twee keer) en Dennis de Kraker kansen op de openingstreffer. Net na de pauze kreeg De Kraker een ro de kaart nadat hij de bal uit het doel sloeg. De strafschop werd door Tjeerd Verhoeven benut. Twintig minuten voor tijd kopte Mike But Terneuzen uit een voorzet van Remco van Leeuwen naar een punt. door Klaas Verspoor GOES - Doordat zowel Nieuw- dorp (5-0 tegen Krabbendijke) als Serooskerke (3-2 tegen Dau- wendaele) in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal tot een overwinning kwam, veranderde er niets aan kop. Nieuwdorp be houdt een voorsprong van zes punten. Duiveland rukte door een 2-1-zege op WHS op naar de derde plaats, op acht punten van Nieuwdorp. Heinkenszand-SKNWK 1-0: De eerste helft leverde geen enkele kans op. Na rust waren er in wat eigenlijk een typische 0-0-wedstrijd was wel enkele wapenfeiten. Joeri Westrate miste namens de gastheren een kans en SKNWK werd, na een handsbal, een straf schop onthouden. Acht minuten voor tijd tekende Gerben Menheere voor de win nende treffer. Duiveland-WHS 2-1: Dennie le Comte zorgde na een half uur op aangeven van Barry Steenpoor- te voor de 1-0. Tien minuten la ter liep Le Comte, na een over treding op Ivan Hage, tegen een directe rode kaart op. Een kwar tier na rust trok WHS de stand gelijk via Patrick van Schetsen na een goed uitgespeelde aan val. Een kwartier voor tijd zorgde in valler Wilmar van der Sande er met een rake vrije trap voor dat de drie punten toch in Ooster- land bleven. Bevelanders-Veere 0-4: Veere kwam via Benny Polderman al in de zevende minuut aan de lei- ding. Na een handsbal in het straf schopgebied van de thuisploeg kreeg Veere na rust een straf schop die door René-Michel Ger ritsen werd verzilverd. Via Ger ritsen kwam Veere daarna ook aan de 0-3. Theo van Tatenhove maakte de vierde goal. Serooskerke-Dauwendaele 3-2: Bas Rooze kopte al in de eerste minuut namens Serooskerke op de lat, maar na twaalf minuten stond Dauwendaele door twee goals van Joran Moes op een 2-0-voorsprong. Daarna kreeg Serooskerke een optisch veldoverwicht en Frank Allaart bracht voor rust de span ning nog terug in de wedstrijd. Na rust verzuimden Allaart en Nicky Holmes aanvankelijk om de tweede Seroos-goal te ma ken, maar in de 80e minuut scoorde Allaart op aangeven van Ezra de Korte toch de gelijk maker. In de slotfase werkte Wil lem-Jan Schoe een voorzet van Bernado Wattel achter Dauwen- daele-doelman Daniël Koole. VCK-Noad'67 1-1: Beide ploe gen konden zich na afloop vin den in het gelijkspel. Noad'67 kwam in de 19e minuut via Rob den Engelsman op 0-1 en lange tijd leek de ploeg uit St. Philips- land op weg naar de vijfde sei zoenszege. In de 90e minuut zorgde Michel Meulmeester er voor dat VCK toch nog aan de verdiende gelijk maker kwam. Nieuwdorp-Krabbendijke 5-0: Krabbendijke was voor rust niet minder. Twee fouten in de verde diging, in de 17e en 20e minuut, werden door de koploper echter genadeloos afgestraft. Hans Leu- ne zorgde voor 1-0 en Frank Oostdijk maakte de tweede goal. In de 70e minuut maakte Niels Mulder er met een schui ver 3-0 van en Teun Rentmees ter zorgde met een fraai stiftje voor nog meer opwinding. Ruud la Grand bepaalde de eindstand op 5-0. KLOETINGE - Rens Griep keert terug in het amateur voetbal. De Goesenaar wordt bestuurslid techni sche zaken bij hoofdklas ser Kloetinge. Griep was zaterdag al aan wezig bij de thuiswedstrijd van Kloetinge tegen Ajax. Hij wordt bij de Beveland se club de opvolger van Kees Kleppe, die een stapje terug heeft gedaan. Griep was in het verleden trainer van onder meer Ar- nemuiden en Oostkapelle. Vorig jaar hielp hij Kapelle uit de brand. Griep leidde bij afwezigheid van Huib Meerman de dinsdagtrai ningen. Griep moet bij Kloetinge nog wel tijdens de ledenver gadering officieel benoemd worden als bestuurslid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23