Intocht Sint verloopt naar wens Opluchting over afloop busongeluk Dronken duo slaat ambulancepersoneel Tbs-verlof onder vuur na vierde ontsnapping Degoedkoopstemac.nl BÉS I r *n f»! r;,: (S jlocals^m-yevwufóM- 1 wmÊ—mMtmaaa Minder bezoekers in Middelburg dan verwacht Deel operaties Dijkzigt later Wedstrijd gestaakt na oproer van ADO-fans Freek peilt de stemming Middelburgse winnares poëzieprijs Ajax laat weer punten liggen De voordeligste online Apple winkel onderdeel van Anymac, geautoriseerd Apple Reseller, Heinkenszand 0900-1011011 ochtend k middag /éë&,nvdda Regenachtig herfstweer met een stevi ge zuidenwind, kracht 5 tot 8. Wel zacht met maxima rond 11 graden. (Advertentie) i restaurants Zwolle 3awww.ijdcal.nl door Jan Willem Horstman KLAZIENAVEEN - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee inwoners van Klazienaveen aangehouden we gens het mishandelen en bedrei gen van twee ambulancemede werkers. Het incident deed zich voor na dat aan de Broekweg een 24-jari- ge Klazienavener onwel was ge worden. Terwijl beide ambulan ceverpleegkundigen op de keu kenvloer de patiënt verzorgden, raakten twee in de woning aan wezige mannen buiten zinnen. „Onze medewerkers werden ge schopt, geslagen en met de dood bedreigd. Absurd", zegt direc teur T. Hiddes van UMCG Am bulancezorg. Toen de ambulan cebroeders het uit pure nood op een rennen zetten, gingen beide belagers achter hen aan. De politie slaagde er met moeite in de verdachten aan te houden. De ambulancemedewerkers keerden daarop terug in de wo ning om zich alsnog over het slachtoffer te ontfermen. De ver dachten, een 21-jarige man en een 15-jarige jongen, zijn in ver zekering gesteld. Volgens UMCG Ambulancezorg verkeer de het duo onder invloed van al cohol. Geweld tegen hulpverle ners zoals ambulancepersoneel komt steeds vaker voor. GPD I I i 248e jaargang no. 274 maandag 20 november 2006 los nummer 1,30 DEN HAAG - De competitie wedstrijd ADO Den Haag-Vites- se heeft gistermiddag het einde niet gehaald. Het duel werd ge staakt nadat fans van ADO het veld bestormden. De ontmoeting tussen ADO en Vitesse was 67 minuten oud, toen ongeveer 150 supporters van de thuisclub hekken in het stadion forceerden en bezit na men van het speelveld. Vitesse was zojuist op 0-3 gekomen en de woede van de fans richtte zich op het bestuur van ADO en met name hoofdtrainer Frans Adelaar. Scheidsrechter Ruud Bossen staakte de wedstrijd eerst tijdelijk. Na overleg met de veiligheidscoördinator en burgemeester Wim Deetman be sloot de arbiter niet meer af te trappen. „De veiligheid van trai ners en spelers was niet langer gegarandeerd", verklaarde Bos sen. GPD pagina 17 fans van ADO komen in opstand Fans van ADO Den Haag breken door de hekken en betreden het veld. foto ANP In de politiek heeft het idea lisme volgens Freek de Jon ge grotendeels plaatsge maakt voor de economie. „Als je over iets wezenlijks begint, is de stemming er meestal snel uit", zegt de cabaretier, wiens verkie zingsconference morgena vond op televi sie wordt uitge zonden. Advertentie- i Iposllbankrekeningnummer." O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig roestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad. Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: - LD per maand met automatische incasso 21,50)' LD per kwartaal met automatische incasso 61,50)". EU per jaar met automatische incasso (6 236,00)'. i Kijk op mrn.pzc.nl/abonneien. bel gratis 1 0800 - 0231231 of stuur deze bon naar i PZC. afdeling lezersservice i Antwoordnummer 713, 4160 WB Goes het alfabet van Zeeland doorNadia Berkeiber MIDDELBURG - Het is het feest geworden waarop Vooraf werd gehoopt. De in tocht van Sinterklaas in Middelburg is zaterdag zon- Ser problemen verlopen. «Ik heb geen wanklank ge boord", zegt burgemeester K. Schouwenaar. „Iedereen was te- heden. De politie, de NPS, de Koninklijke Marine - die de heli kopter beschikbaar had gesteld -en wij van de gemeente. Mid delburg is goed in beeld ge weest, en daar ging het om." rik wil alle kinderen bedanken omdat ze er zo'n mooi feest van lebben gemaakt. En natuurlijk alle vrijwilligers en de bewoners ran de binnenstad omdat ze zo goed hebben meegewerkt." Volgens Schouwenaar hebben 'ongeveer 30.000 mensen de in tocht bijgewoond. Dat is 20.000 minder dan vooraf werd aange nomen. „Langs het Kanaal door ialcheren en op de Markt was iet heel erg druk, op het stuk er tussenin was het wat minder. Mensen zijn wel met Sinter- De politie heeft twee keer inge grepen om de mensenmassa on der controle te kunnen houden. Vlak voor de aankomst van de Pakjesboot werd de Spij kerb rug tussen de Kinderdijk en de Souaansekaai opengezet. „Om te voorkomen dat er mensen in de knel kwamen of te dicht bij het water zouden komen", zegt Schouwenaar. Verder is de Markt even afgesloten geweest. Aan de oproep om met het open baar vervoer te komen of de au to te parkeren op bedrijventer rein Arnestein is goed gehoor ge geven. „Het was heel druk bij het station en ook bij Arnestein was het druk." De politie heeft volgens Schou wenaar 'een paar' aanhoudin gen verricht. „Dat waren jon gens die de boel probeerden te verzieken. Ze waren in de onge lovige leeftijd." Van tevoren was afgesproken dat grapjassen die zich als Sinterklaas voorde den van straat gehaald zouden worden. Dat bleek achteraf niet nodig. Actiegroep Wel is opgetreden tegen een ac tiegroep uit Amsterdam die zich Soldiers Of Sint (SOS) noemt. „Die willen Sinterklaas in be scherming nemen tegen de Kerstman", zegt Schouwenaar. „Ze liepen in camouflagepak ken en ze hadden mijters op. De groep was natuurlijk niet ge vaarlijk, maar de politie heeft wel hun spandoeken in beslag genomen." De Stichting Evenementen Mid delburg (SEM) die alle optre dens heeft verzorgd, is meer dan tevreden, zegt voorzitter S. van den Berg. „Het was echt fantas tisch. Iedereen was ervan over tuigd dat het hartstikke leuk was." Er was alleen misschien wat minder aandacht voor het pu bliek dan andere jaren, geeft Van den Berg toe. „Deze intocht is natuurlijk vooral voor televi sie." Het mooie weer droeg in be langrijke mate bij aan de pret. „Volgens Dieuwertje Blok was het de eerste keer dat ze tijdens een intocht van Sinterklaas in de zon hadden gelopen." Na de intocht meldde zich telefo nisch nog een grappenmaker die zei dat hij het grote boek van Sinterklaas had gevonden. De Rare Piet had het boek laten lig gen in Veere. Volgens Schouwe naar bleek die melding vals. pagina 9 deze intocht mag je niet missen www.pzc.nl foto's van lezers BOTTERDAM - Door de brand Üiegisteren woedde in het Eras mus Medisch Centrum in Rotter dam is het operatieschema in ziekenhuis Dijkzigt vandaag en morgen aangepast. pe strikt noodzakelijke opera- aan in ieder geval door, de overige waarschijnlijk niet. 7e brand woedde in een leeg staande vleugel van het zieken- illis. Daarbij vielen geen gewon- len. tiet vuur ontstond rond half ze ven 's morgens in een ruimte waar de stroomgenerator van Bet ziekenhuis staat. Daardoor Wel ook de stroomvoorziening gedeeltelijk uit en moest het zie kenhuis overschakelen op het aggregaat. Naar verwach- is de stroomvoorziening lag weer op orde. Het vuur passnel geblust. GPD/ANP Sint wordt door duizenden mensen toegejuicht en gefotografeerd, als hij op zijn paard Amérigo een rondrit door Middelburg maakt. foto Lex de Meester door Rob Paardekam VLISSINGEN - Er heerste zater dagmiddag vooral opluchting over het feit dat bij het busonge luk in Roosendaal, waarbij een touringcar van busbedrijf Van Fraassen achterop een vrachtwa gen botste, geen doden of zwaar- (Advertentie) gewonden vielen. In de bus za ten medewerkers van Kinderop vang Walcheren die onderweg waren naar een kerstmarkt in Duitsland. „Als je hoort dat een bus tegen een vrachtwagen is gereden en zelfs de traumahelikopter wordt ingezet, denk je meteen het erg ste", zegt J. van Fraassen. „In dat opzicht valt het wel twee honderd procent mee." Van Fraassen, eigenaresse van de gelijknamige busonderne ming uit Vlissingen, zegt dat het bedrijf in zijn 75-jarige bestaan nog nooit ongelukken als die van zaterdag heeft meegemaakt. „Toch weet je dat het een keer kan gebeuren, ook al zet je de beste chauffeurs in." Extra bus Van Fraassen heeft zaterdagoch tend meteen haar twee zoons met een extra bus naar Roosen daal gestuurd om de chauffeur van de bij het ongeluk betrok ken bus bij te staan en de passa giers die naar huis konden op te halen. In de loop van de middag zijn de meeste mensen weer afge zet op verschillende plekken op de Bevelanden en Walcheren, Onder hen ook veel van de licht gewonden, die niet langer in het ziekenhuis hoefden te blijven. Twee mensen dienden wel te blijven ter observatie. Eén van hen is zondagmiddag ontslagen. De tweede gewonde moest nog door Sandra Donker DEN HAAG - De begeleiding van tbs'érs die met verlof zijn, deugt niet. Dat vinden Kamerle den van PvdA, VVD en de kleine rechtse partijen. Zij willen dat minister Hirsch Ballin van Justi tie snel maatregelen neemt. De afgelopen weken ontsnapten vier gevaarlijke tbs-patiënten aan hun begeleiders. In het afge lopen weekeinde zag een 53-jari- ge man kans de benen te nemen tijdens een familiebezoek in Sit- tard. Hij wordt al tien jaar psy chiatrisch behandeld, nadat hij veroordeeld was voor brand stichtingen. De man is gister avond opgepakt in Sittard. In oktober en november ontsnap ten twee gewelddadige tbs'ers, die met toestemming van kli niek De Kijvelanden in Poortu- gaal met verlof waren. Een van deze mannen is nog steeds voort vluchtig. Op 27 oktober ging een 44-jarige man er in Haaks bergen vandoor, die tbs kreeg wegens moord. „Het lijkt wel open deur poli tiek", zegt PvdA-Kamerlid Wolf- sen. „Het gaat telkens om ge vaarlijke mannen. Die zouden al leen naar buiten mogen met spe ciale begeleiding." WD'er Wee kers pleit ervoor, met Eerdmans van EénNL, dat tbs'ers op ver lof worden voorzien van een op afstand bediende band waar mee een stroomstoot gegeven kan worden. „Dat verhindert dat ze kunnen weglopen." GPD iets langer blijven. Kinderop vang Walcheren opende zater dag aan het eind van de ochtend haar hoofdkantoor aan de Bui- tenhove in Middelburg om als in formatiecentrum te dienen. De drie medewerkers werden ech ter niet platgebeld. „Ik denk dat veel mensen in de bussen zelf al contact hadden gezocht met het thuisfront", zegt directeur E. van Alphen. Hoewel de slachtof fers ter plaatse goed zijn opge vangen heeft dekinderopvang de bij het ongeluk betrokken me dewerkers de mogelijkheid gebo den om ook thuis slachtoffer hulp nog in te schakelen. „Een paar mensen uit de bussen zijn op kantoor nog even komen na praten en aan hen merkte ik dat daar misschien wel behoefte aan bestaat", zegt Van Alphen. „Vooral de mensen die in Roosendaal van alles hebben lo pen regelen begonnen hier pas te trillen, omdat ze beseften wat er echt gebeurd was." Rond vier uur 's middags waren de laatste mensen vertrokken en werd het kantoor van de kinder opvang gesloten, pagina 12 alleen een enorme knal De negentienjarige Anna de Bruyckere uit Middelburg heeft zaterdag in Amsterdam de Gouden Flits 2006 ge wonnen in de leeftijdscategorie 12 tot 20 jaar. Dat is de belangrijkste prijs voor poëzietalent uit Nederland en Vlaanderen. De jury noemde haar inzending 'volwassen poëzie, waar je lekker je tanden in :r; kunt zetten en met heerlijke woorden.' Na de nederlaag van vorige week tegen PSV, liet Ajax gisteren opnieuw punten liggen. De Amsterdamse ploeg bleef in de eigen Are na tegen FC Twente op 1-1 steken. Engelaar zorgde voor 0-1, Sneijder maakte na rust gelijk. PSV heeft nu drie punten voorsprong op T'i Ajax. Varia: 2; Binnenland: 3; Gezond: 4; Buitenland: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13 en 15; Sport: 17, 18, 19, 20, 2122, 23, 24, 25, 27 en 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1